Jedlo na turach

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » sob pro 26, 2020 15:49

Mawenzi píše:takovyto levny jidlo, ktery mas s sebou kdyby bylo nejhur:D

To, který je v batohu navíc, táhneš ho úplně zbytečně a doneseš domů? :mrgreen:
Když na jídlo budu mít chuť jen tak? Od toho je právě ta "nouzovka", oříšky, maso,.. :)
Jinak sežeru na co mám chuť a to jiný jídlo až pak, ikdyž jsem měl mít podle plánu dnes špek a zítra sýr, když mám chuť na sýr teď, dám si ho teď... Když je to rozpočítaný, aby to vyšlo, je jedno, jestli teď sežeru to či ono.. Většinou to tak dopadne, rozpočítám porce na celej výlet a jim to podle aktuální chuti. Navíc jsou jen ty oříšky a maso, jinak striktně dodržuju příděly, taky si je dělám dost bohatý, nechodím do přírody trpět hlady ani žrát blafy, chodím si tam užívat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 26, 2020 18:19

WDSNV
to musi byt asi podobne dobry jako mlecna ryze :D nesnasim kuskus i mlecnou ryzi:D

Etheric
presna definice :D

Podle me je nouzovka od toho, ze kdyz nesezenes zadny jidlo, ktery bys chtel, tak snis aspon to co mas, ktery je levny/rychly. Ja casto pocitam s tim, ze neco dokoupim cestou, nebo treba se da vzdycky obcas i nekde najist jednou za par dni, takze malokdy si nesu 100% jidla, casto prave na tyhle pripady pak to jidlo nemusim mit, takze odlehcim zadum. Jasne, ze clovek proste sni na co ma ted chut a to na co nemel chut nekdy doji i kdyz ani pak na to nema chut... kuskus je takovyto jidlo, na ktery nikdy nemam chut, ale da se levne pripravit doma a je fakt trvanlivy, takze se nekdy hodi ho mit s sebou, kdyz pak treba v obchode nic nemaji, co bych si mohla koupit/chtela jist/ lepsi jist nechteny z batohu kdyz vim co v tom je nez kupovat neco, co tuplem jist nebudu chtit.. :D protoze ta zastavka v obchode je proste pocitana v zasobovacim planu...a radsi snim kuskus nez ryzovy chleby v jogurtove poleve zakoupeny u vietnamce, protoze nic lepsiho nemel... (jo jeste treba proslou sunku, nebo hnusnou sunku s omitkou)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » sob pro 26, 2020 18:28

Mawenzi píše:hnusnou sunku s omitkou

S omítkou?? Jak je to s omítkou a šunkou nevím, ale Vietnamci často přebalujou a omývaj sejry, teploty v lednici maj +9 aby ušetřili,... Kupuju tam jen to, co nepodléhá rychlé zkáze a to co je originálně baleno. Klidně i tu konzervu, nic proti nim nemám, když je nemusím nosit do lesa a z lesa :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 26, 2020 18:36

Etheric
to je vtip, narazka na nekvalitni sunku, kde neni zadny maso. se to tak rika (nekde)

ja bych si mohla koupit tak konzervu broskvi v nalevu a to fakt asi nechci... ona i majka, kdyz neni na co namazat, neni nejak moc chutna...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » sob pro 26, 2020 18:41

Se přiznám, že občas otevřu Matěje, toho velkýho, a celý to lžičkou zežeru. Jen tak, samotný. Tak to dělám i s arašídovym máslem. Asi su prase :D
Omítkou se nastavujou jiný věci, než maso v šunce ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 26, 2020 18:52

Etheric
jak rikam, to se spis tak rika, nez ze by to byla pravda (no a je otazka, proc se to tak rika, ze :D

- ja bych mohla jist lzickou rovnou takovy ty pastiky za 200, mateje snim, ale ze bych ho uplne vyzirala lzickou, to fakt teda ne :D ono prece jen pastika a pastika... no ale zajice na vine ve skle fakt tahat na vandr nebudu, jedine kdyz clovek fakt ma pul baglu prazdnou :D

jestli se to otevre
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » sob pro 26, 2020 19:07

Ještě se vrátím k opovrhovaným těstovínám :) My je s sebou někdy bráváme. "Hladový" pro mě nejsou a chutnaj mi. Letos jsme měli semolinový, který se vaří dvě minuty. V případě použití jídelní termosky je to jedno, za chvíli se v ní "uvaří" i ty desetiminutový. Jindy se zas dají vařit na ohni. V zimě jsme si z vody z těstovin dělali polívku, bylo nám líto vzácnost, jíž horká voda je, jen tak vylít :mrgreen:

Záleží taky na typu anebo délce výletu. Na delších cestách jsou těstoviny, kuskus nebo rýže celkem jednoduše sehnatelná a levná potravina.

WDSNV píše:správně když máš málo vody a malý hrnec je to docela sranda :D :D už nikdy tahat těstoviny do lesa...
spíš přemýšlet nad tím, co budu vařit, kde to budu vařit a v čem to budu vařit :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 26, 2020 19:18

sobb
taky si dovedu predstavit kotel testovin treba jenom s maslem... nebo s nakrajenyma kouskama syra. Ale chce to mit v cem varit, ja nevarim jidla, jen ohrivam vodu, takze idealne zalit a jist... a taky vzhledem k cene testovin to mam spis jako vzacnost, no :D (500g testovin 40 - 60kc) a to uz si radsi koupim dehydro jidlo, nez tahnout testoviny :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » sob pro 26, 2020 19:37

Maw: no jo, Ty furt musíš mít něco extra :wink: :)

U nás je to dáno typem výletu. V zimě, nebo když víme, že budeme vařit i na ohni, bráváme krom hrnku i ešus. Ale vařili jsme těstoviny i v tom hrnku, když jsme nic jinýho použitelnýho v obchodě nesehnali. To pak zrovna došlo na ty těstoviny se sýrem :)

Anebo teď na podzim - snídaně na ohýnku. Těstoviny, brusinky, spousta cukru a másla. A pak se mám divit, že jsem nezhubla :twisted:

nudle s brusinkama.jpg
nudle s brusinkama.jpg (117.45 KiB) Zobrazeno 7146 krát
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 26, 2020 20:05

sobb
vypada to luxusne:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned pro 27, 2020 2:29

Ad testoviny: nejsou testoviny jako testoviny. Ty, co se prodavaji u nas, tj. susene a bezvajecne by pravoverny Ital nevzal do huby. Navic jsou pro outdoorove pouziti extremne neprakticke. Zato cerstve vajecne testoviny jsou uplne jine kafe a vari se tak 3 - 5 minut a dneska uz se daji bezne koupit i u nas. Ty prvni jim jen v nouzi nejvyssi, ty druhe bezne tak jednou tydne. Doma, ono to k nim chce jeste slusnou omacku, na kterou je potreba panev, suroviny a cas (rajcatova 25 minut).

Z hlediska vyzivy jsou na tom testoviny dobre, uvarene al-dente maji celkem nizky glykemicky index a spoustu slozenych sacharidu. Samozrejme semolinove, o jinych snad nema smysl psat. Doporucuji se pred narocnyma fyzickyma akcema, protoze pomahaji doplnit glykogen do svalu. Takze si je varim na veceri pred celodennimi vylety a funguje to.

Na hory beru testoviny jen jako soucast dehydrovanych jidel a ty s nima si nechavam na veceri po nejnarocnejsich dnech. Protoze maji nejvic kalorii a mozna i pomahaji regeneraci.

BTW, kdyz uz bych bral na ven testoviny, tak Rana, treba tyhle. Vari se minutu a jsou dobre, akorat to chce jeste trochu masla nebo olivoveho oleje a parmazanu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 6:56

mike píše: Rana, treba tyhle. Vari se minutu a jsou dobre, akorat to chce jeste trochu masla nebo olivoveho oleje a parmazanu.

Tyhle aji zasytí, jak jsou plněný, on bude rozdíl i v tý vaječnosti. Bral jsem též tortellini, sušený, když byla dlouhá cesta a věděl jsem, že bude možnost vařit na ohni a vody bude dost. Ve Španělsku jsem se tím futroval často, bylo to tam levný a oheň je v jistých částech pláže legální, dřeva z náplavy dost, pitná voda teče v pítku nedaleko... Pak proč ne :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 7:02

Jinak jakýkoliv těstoviny na sladko nejsu schopen pozřít, ani kdybysem chcípal hlady. Mám k tomu hroznej odpor ze školky, už jen z tý fotky se mi navalilo :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned pro 27, 2020 12:22

mike píše:Ty, co se prodavaji u nas, tj. susene a bezvajecne by pravoverny Ital nevzal do huby. Navic jsou pro outdoorove pouziti extremne neprakticke. Zato cerstve vajecne testoviny jsou uplne jine kafe a vari se tak 3 - 5 minut
Věc chuti. Nejsem pravověrný Ital a sušené semolinové těstoviny mám ráda. Míváme občas na cestách i čerstvé, a jsou prostě jen jiné. Nepraktičnost sušených je jen ve spotřebě vody a nároku na větší nádobu. Pokud člověk obojí má, tak to nemusí řešit :wink:

Etheric píše:už jen z tý fotky se mi navalilo :D
Jsem tu spíše čekala nějaké výhrady k našemu ešusu :mrgreen:

My sladký rádi, naše snídaně doma i na vejletech jsou tudíž téměř vždy na sladko :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Etheric » ned pro 27, 2020 14:40

sobb píše:Jsem tu spíše čekala nějaké výhrady k našemu ešusu :mrgreen:

Normální vzhled ešusu při dlouhý cestě, nic nestandartního :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned pro 27, 2020 20:49

Etheric píše:Tyhle aji zasytí, jak jsou plněný, on bude rozdíl i v tý vaječnosti.

Rozhodne, 30 % vajec je fakt rozdil. I u neplnenych. Zasadni rozdil.

Etheric píše:Bral jsem též tortellini, sušený...

Jist se to vetsinou da, ale je to taky spis z nouze. I vetsina nesusenych. Myslel jsem konkretne znacku Rana, tu jsem objevil v Rakousku a je o level vys, nez ostatni. Ted uz je obcas k dostani i u nas. Jednou za cas si to udelam doma, kdyz se mi nechce varit a ja jsem na jidlo celkem narocny ;-)

sobb píše:Věc chuti. Nejsem pravověrný Ital a sušené semolinové těstoviny mám ráda. Míváme občas na cestách i čerstvé, a jsou prostě jen jiné.

Divne, matne jsi vzpominam, ze kdyz jsem vam chtel udelat testoviny, tak jsi tvrdila, ze to moc nejite ;-) Jasne, ze je to vec chuti, ty bezvajecne susene ji skoro nemaji a navic jsou oslizle, at delas co delas.

sobb píše:Nepraktičnost sušených je jen ve spotřebě vody a nároku na větší nádobu.

Coz je vestinou venku pomerne zasadni jen ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned pro 27, 2020 21:31

mike píše:Divne, matne jsi vzpominam, ze kdyz jsem vam chtel udelat testoviny, tak jsi tvrdila, ze to moc nejite ;-) Jasne, ze je to vec chuti, ty bezvajecne susene ji skoro nemaji a navic jsou oslizle, at delas co delas.
Ne, chtěl jsi tehdy na ně jít někam do restaurace :wink: A tam si těstoviny nedávám.
Oslizlé? Kupujem italské semolinové, vaříme správně a nepozoruju nic, co bych nazvala oslizlostí. Chuť ano, jsou dobré :wink:

mike píše:Coz je vestinou venku pomerne zasadni jen ;-)
Jak kdy, jak pro koho :wink: Snažíme se tábořit u zdroje vody a ešus s sebou taky někdy bráváme. V zimě do pulku vždy, jindy podle situace a podle toho, zda plánujeme dělat ohně. Ale už jsme je párkrát vařili i v hrnku a na plynu. Když nic jiného k snědku nebylo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » ned pro 27, 2020 21:39

sobb píše:Ne, chtěl jsi tehdy na ně jít někam do restaurace

Nechtel, slo o vareni doma, ale nechme to byt ;-)

sobb píše:Oslizlé? Kupujem italské semolinové, vaříme správně a nepozoruju nic, co bych nazvala oslizlostí.

Myslim hlavne spagety a ty jsou ve srovnani s cerstvyma jako hodne chudy pribuzny. Samozrejme italske semolinove. Zkousel jsem to nekolikrat a byl velmi zklaman. Zbytek ti muzu venovat, jestli chces ;-)

sobb píše:Snažíme se tábořit u zdroje vody a ešus s sebou taky někdy bráváme. V zimě do pulku vždy...

Jasne, ale vase akce rozhodne nejsou typicke ani tady na OF, natoz vseobecne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » ned pro 27, 2020 21:46

OK, ty máš svou pravdu :wink:
Jak jsem psala již výše - za mě čerstvé i sušené těstoviny dobré, každé jinačí.

Naše akce jsou občas netypické jen svou délkou. Jinak jsou to normální treky, vejlety či vandry v různých prostředích.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Olchor » pon pro 28, 2020 10:02

Já na vandrech vařím těstoviny rád a často. Ale netahám je z domu. V zapadlých koutech Balkánu, Gruzie nebo Turecka jsou často to jediné, co se dá rozumně koupit. A když se podaří i kečup, osmažený špek a salám, je to ňam. Ano, jsou těžké. Koupím, urychleně sežeru, sofistikovaná jídla pošetřím. Samo, když jdu na týden do Alp, vezmu něco lehčího, nebo jen jednu startovací dávku.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Martin22 » pon led 11, 2021 20:42

Ahoj, v minulosti se tady řešila vakuová svářečka, je teď v akci v Lidlu
https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Vakuova-svarecka-folii-SV-125-C3/p100307322

Sorry za dlouhý link
Martin22
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 18, 2020 15:31

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 21:49

Link zkracen, duplicitni post v jinem vlakne smazan. No crossposting, please ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát kvě 14, 2021 22:09

Hledal jsem neco v lednicce, nenasel, ale zato opet objevil zapomenuty jogurt. Taky by na ne mohli psat i rok a ne jen datum, jak ma clovek poznat, jestli je jeste dobry nebo rok prosly? #-o :twisted:

Vzhledem k tomu, ze uz jsem dlouho zadny nekupoval, tak byl rok prosly. Po otevreni vypadal celkem normalne, na povrchu ztuhly, trochu jako tvaroh. Niz mel beznou konzistenci. Ochutnat jsem se ho neodvazil, ale nebyl vubec citit. Ani tuk, az jsem si musel jit overit, ze nemam covid. Nemam, cich funguje.

Hollandia selsky bily. Co to sakra muze byt, kdyz se to za rok nezkazi? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát kvě 14, 2021 23:18

Srágoro, doufám, že jsi ho nevyhodil a ještě aspoň ochutnáš :wink:
Několik měsíců prošlý bílý jogurt jsme měli nesčetněkrát, a když už to vydrží pár měsíců, tak proč ne rovnou rok :lol:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát kvě 14, 2021 23:23

Vyhodil, zrovna si nemuzu dovolit stravit par dnu na zachode nebo v nemocnici :twisted: Mohl jsem ti ho ale nechat, skoda, ze mne to nenapadlo ;-)

Par mesicu prosly uz jsem taky jedl, nekde jsem to tu psal. Ale rok je rok. Teda neni, bylo tam 19.05. :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod sobb » pát kvě 14, 2021 23:32

Škoda, docela by mě zajímalo, jestli zhořkl.

Otázkou je, kterého roku to 19.5 bylo, třeba to byl už archív :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » pát kvě 14, 2021 23:40

Urcite, nahorkly uz byl i ten po nekolika mesicich. Ale je mozna, ze kdyz uplne ztratil vuni, tak i chut. Treba dostal covid on :-k :twisted:

Dva roky uplne vyloucit nemuzu, ale je to nepravdepodobne. Tri vyloucit muzu. Myslim, ze to byl jeden, kupoval jsem je nejspis vloni kvuli antbiotikam a jeden nesnedl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 15, 2021 1:29

ja hlavne nechapu jak.nekdo.muze miy v lednici jogurt rok a najit ho po roce a nevedet:D

chapu nejakou tycinku co nekde zapadne nebo neco z mrazaku vzadu ze je tam rok nebo i dva ale jogurt me fakt pobavil :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod mike » sob kvě 15, 2021 1:55

Nechapu, co na tom nechapes ;-) Behem toho hledani jsem narazil na par podstatne horsich veci, ale to sem radej psat nebudu 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jedlo na turach

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 15, 2021 2:07

zarazi me to, ale to muze byt tim ze ja mam v lednici malo veci a vetsinou takovej zatoulanej jogurt /cokoli/ najdu maximale do par dnu po projiti, kdyz mam chut to snist...

ackoli kdyz si predstavim lednici kamosky nebo mych rodicu, asi to neni nemozny ani nerealny. tam to vypada jak na smetaku:D uprimne me nekdy prekvapuje, ze je tam neco co se jist da:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking