Vybíráme třísezónní spacák

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » sob črc 27, 2019 13:21

ehuez píše:Přemýšlím o koupi tří sezonního péřáku. Chtěl bych něco malého a lehkého, i když mám 2 metry :D Z toho co jsem našel na netu mě zaujaly tyto dva spacáky Sir Joseph Koteka II 500 (200 cm) a Patizon G400 L (205 cm). Má tu s nimi někdo zkušenosti a poradil mi, který vybrat a proč? Případně si rád nechám doporučit něco jiného, pokud to bude splňovat moje požadavky.

tak na tvou výšku bych tedy UL peřák nedoporučoval, mám cca 195 cm a 90 kg, a všechny UL peřáky které jsem zkusil mi byli úzký, měl jsem třeba i Sir Joseph Koteka 500 (200 cm), délka v pohodě, ale jak jsem už napsal podrobněji třeba tady, tak mi byl úzký, doporučuji ti od Sir Joseph si vybrat něco širšího, ale počítej s tím, že jak to nebude UL, tak to bude těžší
P.S.
já jsem třeba vyměnil Sir Joseph Koteka 500 (200 cm) za Sir Joseph Looping 500 (200 cm), je sice o cca 300 g těžší, ale za to širší prostornější provedení a membránu to stojí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mitau » sob črc 27, 2019 16:33

Jen tak pro zajímavost další možnosti:
1) Cumulus Lite Line 400 upravený v konfigurátoru na délku XL (nevím, jestli náhodou někde neprodavají přímo ty verze v XL) - to mi přijde jako nejlepší možnost cena-výkon ve vyšší cenové kategorii, Lite Line ale nemají např. límec uvnitř spacáku, ale mě to u podobných spacáků spíš vyhovuje, hmotnost luxusní
2) Malachowski Ultralite 500, Malachowski dělá (nebo alespoň dělal) i spacáky ve velikosti XL. Asi by bylo potřeba se zeptat na prohory, jestli by ti XL spacák mohli sehnat. Majitel dobře komunikuje, dokonce je tady na OF jako uživatel Aldo (doufám, že si to pamatuju dobře a nepletu si lidi)
3) Yeti VIB 400 205cm Předražený, ale když jsem měl někdy Yeti spacák v ruce, tak působil hodně dobře. Za tu cenu to ale podle mě nestojí, já bych na tvém místě bral radši Cumulus.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Dallli » sob črc 27, 2019 19:21

Také nevidím problém s UL spacákem při nadstandardních rozměrech těla :) .

Mám Cumulus Lite line 300 velikost L a rozšířený o 22cm. Asi by mi stačil M na mých 184cm, ale chtěl jsem rezervu, mám rád pohodlí, rozvalování se a protahování při spaní na zádech a ruce volně podél těla. Ten můj váží necelých 700g včetně obalu a skladovacího obalu (nechce se mi vytahovat). Je to 100g navíc oproti standardnímu M bez rozšíření.

O cenu napiš Aleši Urbancovi (zde uživatel Aldo), pomůže a poradí.
Dallli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 19, 2017 22:16

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod ehuez » sob črc 27, 2019 20:28

qwertzy
Naposledy upravil ehuez dne ned říj 20, 2019 21:13, celkově upraveno 1
ehuez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 26, 2019 21:12

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod sobb » sob črc 27, 2019 20:54

K seznamu, který vypsal mitau přidávám ještě Alpkit PipeDream 400 s hydrofobním peřím. Dělají verzi regular a XL
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod fps » ned srp 4, 2019 14:38

ehuez píše:Když jsem teď přeměřoval svůj letitý hannah trek tak v ramenech má zhruba 78 a u noh 50 cm, což odpovídá rozměrově stejně jako cumulus

když srovnám Sir Joseph Koteka 500 - 200 který jsem měl, a je mi úzký, a Cumulus Lite Line 400 Large který váží o 160 g méně než Sir Joseph Koteka 500 - 200, když odečtu 100 g rozdíl ve váze peří, tak je Cumulus Lite Line 400 Large o 60 g lehčí, takže se dá dost dobře předpokládat to, že při nižší váze než má Sir Joseph Koteka 500 - 200 by mi byl Cumulus Lite Line 400 Large také úzký
- to co udávají výrobci za váhy a rozměry se jim nedá moc věřit, chce si to vše zkusit, a obzvlášť to platí u UL vybavení, u UL vybavení si výrobci hodně hrají s čísly
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod rime » stř srp 21, 2019 9:06

Co se týká Cumulus Lite Line 400, tak údajům výrobce lze věřit. Spacák má s obalem 770 g ve vel. L, což v podstatě sedí. Ve sbaleném stavu rozměry odpovídají. V rozbaleném stavu taky, spacák má na šířku ramen přesně 77cm. Pro ramenáče to rozhodně není. Já tam dám ruce podél těla, ale je to tím, že mám relativně úzký ramena. Na délku by se dalo spekulovat jestli se tam vejde někdo kdo má 196 cm, podle mě to bude na hraně.
Naposledy upravil mike dne stř srp 21, 2019 15:10, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i citaci
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod sparcoo » ned úno 9, 2020 9:53

Koupě tří sezónního syntetického spacáku.
Rozhoduji se mezi 1) Pinguin Topas nebo
2) Rock Empire Cyklotour.

Spaní pod širákem, tarpem.
sparcoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 6, 2020 16:55

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Zimorod » ned úno 9, 2020 17:02

Topas mám asi dva roky. Super spacák, i když se pochopitelně nesbalí do úplně mikro balíčku. Nosím v Talonu 44 (když nejdu s lehčím péřákem) a bez problému. :-)
Uživatelský avatar
Zimorod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte čer 12, 2018 19:47
Bydliště: Předbrdsko

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod sparcoo » čtv úno 20, 2020 8:16

Poradil by jste mi s velikostí? Mám 182 cm.
Naposledy upravil mike dne čtv úno 20, 2020 19:21, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
sparcoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv úno 6, 2020 16:55

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Cipollini » stř kvě 6, 2020 21:12

Mám 181 cm a 93 kg. Cez hrudník asi 118 cm.
Akú musím mať šírku spacáku v oblasti hrudníku, aby som sa tam pohodlne vošiel?
80 cm som vyradil. Bude 85 stačiť? Resp. poradí niekto značku, čo šije strihy pre ramenatejších chlapov?
Cipollini
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 22, 2016 21:07

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod FrantaKrajta » stř kvě 6, 2020 22:53

Tvuj "problem" sice uplne nemam, ale z peraku delal sirsi strihy u nekterych modelu treba Sir Joseph (verze Rimo Scout, maji ramena dle webu 92cm vs 83cm i klasickych Rimo) a Cumulus (customised) :) A pokud hledas nejakou syntetiku, mrkni na vojenske typy, casto jsou dost vetsi kvuli spani v "plne polni" (a taky kvuli tomu, ze vystrojari maji radsi nekolik uni velikosti, nez kazdemu davat na miru).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » čtv kvě 7, 2020 0:05

@Cipollini: mel jsem dost podobne rozmery, asi tak 180/92/115 (ted jsem trochu zhubnul) a mam spacak SJ Koteka, co ma 85 cm. U starsich spacaku nevim, ale urcite nemely vic. V pohode mi to staci resp. je akorat. Stejne to ale budes muset zkusit, jde spis o sirku ramenou, nez hrudniku a to zas zalezi na stavbe kostry. Znal jsem cloveka, co mival slusna ramena i postavu. Pak se zblaznil, stal se z nej vegetarian, strasne zhubnul a vypadal jak chodici vesak na obleceni. Sirka v ramenou mu ale zustala, ciste kosti, skoro nic vic tam nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Cipollini » čtv kvě 7, 2020 8:57

Ďakujem za odpovede. Takže do 85-tky sa asi vleziem.

Ešte sa chcem opýtať. Existuje nejaký prehľad a porovnanie parametrov dutých vlákien a mikrovlákien?
Niečo som si už naštudoval, ale nejaké hodnoty tepelného odporu alebo testy životnosti (počet zohnutí o toľko a toľko stupňov do prasknutia vlákna) a pod. som nenašiel.
Kvalitatívne rozdiely sa podľa hmotností spacákov a rôznych druhov náplní leň ťažko porovnávajú.... Do toho triky výrobcov pri testovaní (Prima).
Každý výrobca spacákov si tlačí to svoje, všade píšu, ako sa duté vlákna vyvíjajú, ale podľa mňa je to už cca 20 rokov stále o tom istom. Pritom nanomateriály sú napr. v ČR na top úrovni, ale do praxe sa to akosi nie a nie dostať...
Rád by som aj vedel, kde sa pohybuje životnosť syntetiky, pokiaľ mám spacák ako "pohotovostný" a je dajme tomu položený v skrini, kde naň nesvieti a vlákna sa nelámu, či tie vlákna starnú aj za týchto podmienok a či teda bude za 5-6 rokov na "odpis"?

A ešte poslednú otázku. Takýto pohotovostný som mal nejaký perák od Treksportu, väčšinu času (cca 20 rokov) bol v obale (natlačený, neskladaný). Dá sa jeho vytiahnutím a natriasaním obnosiť plnivosť peria? Spával som v ňom len vo vnútorných priestoroch aj to minimálne. Nikdy nebol praný alebo zmoknutý.
Cipollini
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob říj 22, 2016 21:07

Re: Vybíráme 3-sezonní spacák

Příspěvekod budo » úte pro 8, 2020 9:33

mike píše:No vsak ;-) Ale plati to jen u peri, umelina izoluje i sama o sobe a loft se u ruznych materialu porovnavat neda. Vem si Primaloft a Climashield, tepelny odpor maji priblizne stejny, rozdil v loftu pri stejne vaze bude nekolikanasobny. Ale to uz jsme tu resili driv ;-)


Zdar. Jen čistě pro zajímavost a případ, kdy se lidi neustále z neznalosti pachtí za lehkým sbalitelným výkonným syntetickým spacákem na léto (vím, v jakém jsem vlákně a jde mi spíše o obecný přehled). Platí stále, že nejlepší, co tedy v té syntetice lze vybrat, je Primaloft? A kdo dělá spacáky s Primaloftem? Nedaří se mi to moc dohledat. Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Aldo » úte pro 8, 2020 10:00

Je otázkou jestli Primaloft nebo Apex.
Z Apexu dělá Cumulus.
Z Primaloftu jsem viděl u číňanu.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod budo » úte pro 8, 2020 10:46

Děkuji Aldo. Podívám se.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » úte pro 8, 2020 11:21

@budo: Pred par lety jsem se na to trochu koukal a vyslo to tak, ze z Primaloftu se moc uz nesije. A kdyz ano, tak pro ty, co chteji to "nejlepsi", ale neresi vydrz, takze vice-mene na jednu nebo par akci.

Problem je totiz, ze Primaloft Gold/One slehne (na spacak) hodne rychle a ztrati cast hrejivosti. Proto se vice pouziva Climashield Apex, protoze ten je sice nepatrne horsi nez PL Gold, zato vsak vydrzi nasobne dele. Je to dane konstrukci izolace, Apex ma v sobe i delsi a sillnejsi vlakna, ktere, da se rict, "drzi tvar". PL uz taky ma (mel) nektere izolace podobne udelane, bohuzel jejich clo bylo vyrazne nekde jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2020 19:31

@budo: Climashield Apex bude dobra volba a bude snadneji k sehnani. Prima nebo jako pise Aldo, Cumulus. Porad jim ale radej hydrofobni peri ;-)

Primaloftu je uz spousta verzi, tady jedine Gold, jestli neco najdes, jine jsou horsi. Apukovo nasobne je potreba prekladat treba jako 1.01 nasobne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » stř pro 9, 2020 9:41

Miku, promin, ale radeji nerikej nic o vecech o kterych nic netusis :twisted:. To, ze Tvoje bunda s PL Gold/One (podle Tebe) (pouze bezne nosena a nekompresovana) stale drzi loft absolutne nic nerika o tom, jak drzi loft PL Gold/One ve spacaku, kde na tom spis, nosis jej v batohu zkompresovany, atd.

Edit:
napriklad na BPL to docela jasne vysvetluji ve druhem prispevku. Proste, PL1/Gold diky kratkym a tenkym vlaknum vyhrava, co se tyce tepla na vahu, sbalitelnosti a mekkosti, proto je nejlepsi v obleceni. Ale na druhe strane, kvuli (neboli "diky" :wink:) kratkym a tenkym vlaknum prohrava pro pouziti na velkych plochach (a taky pri caste kompresi a dekompresi), jako spacaky. Ty vlakna jsou taky uz z principu mene odolna nez "nekonecna", vyzaduji (pomerne) caste presivani (tj. studene spoje, resp. ztrata vyhrevnosti v techto mistech).

Proto vyvinul Primaloft primo na pouziti ve spacacich PL Infinity z nekonecnych vlaken a tato izolace byla pouzivana i v tech nejlepsich synt. spacacich. Mela stejne mnohem delsi vydrz nez PL 1/Gold. Jedine, ze jeho clo bylo 0,57... (PL1/Gold ma 0,92, Apex 0,82) Uz se toto vlakno davno nevyrabi...

Taky premyslej, kdyby byl PL Gold tak skvely ve spacacich, proc se najde jen pramalo spacaku z nich? Kdyz je na stejnou vahu teplejsi, mensi, jemnejsi, prijemnejsi a o dost lepe komprimovatelny. Zase ta cena az tak rozdilna neni, aby to byla pricina.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » stř pro 9, 2020 18:00

apuka píše:Miku, promin, ale radeji nerikej nic o vecech o kterych nic netusis

To rika ten pravy :D

Reagujes uplne mimozne, nic z toho, s cim polemizujes, jsem nepsal. Upozornoval jsem ciste na tve klasicke prehaneni. Psal jsi, ze Climashield vydrzi nasobne dele, nez P1, aniz bys k tomu mel jakykoliv podklad. Pricemz je klidne mozne, ze vydrzi vic, ale slo mi o to nasobne, to sis vycucal z prstu, jak je tvym spatnym zvykem.

apuka píše:napriklad na BPL to docela jasne vysvetluji ve druhem prispevku.

Nic takoveho tam nevidim. Porovnava akorat vydrz rouna proti potrhani a pise, ze se P1 musi casteji prosivat. Cimz se trochu ztraci vyhoda vyssiho tepelneho odporu.

apuka píše:Zase ta cena az tak rozdilna neni, aby to byla pricina.

Vazne? Jake jsou tedy ceny? Ja si naopak myslim, ze pricina je prave tohle. Kdyz byl jen P1, tak spacaky z nej normalne byly. Pak rozsirili nabidku, pridali horsi varianty a rozlisili je cenou. Co jsem slysel, tak Gold je prave dost drahy, proto taky vyrobci casto pouzivaji Silver nebo Black. Na obleceni, u spacaku neni duvod, kdyz maji Climashield.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv pro 10, 2020 9:59

mike píše:Vazne? Jake jsou tedy ceny?
Apex 200g/m2 (6oz/yd2) - 17,94 EUR za metr
PL Gold 6oz/yd2 - 19,75 USD za yard, kdyz si koupis celou roli, mas alespon 25% slevy :wink:

Oba cca 150 cm sirky. Nedal jsem ceny Apexu z te americke stranky, jednak tam maji k dispozici pouze Apex 10 oz/yd2 (za 23,50 USD), ostatne vahy maji vyprodane a jednak nemaji tam primo srovnatelne tloustky. Ale normalni cena Apexu 3,6 i 2,5 oz/yd2 je naprosto stejna (15 USD) jako zakladni cena za PL Gold 3 oz/yd (jen ji ted maji ve sleve).
mike píše:Kdyz byl jen P1, tak spacaky z nej normalne byly. Pak rozsirili nabidku, pridali horsi varianty a rozlisili je cenou. Co jsem slysel, tak Gold je prave dost drahy, proto taky vyrobci casto pouzivaji Silver nebo Black.
Vis proc (pro spacaky) PL rozsiril nabidku o PL Infinity? Logicky prave proto, ze PL1 se prestal pouzivat z duvodu rychle ztraty vlastnosti oproti Polarguardu a hlavne pozdeji Climashieldu. Vzdyt to v tech casech - nekdy primo, nekdy neprimo - potvrzovali i zastupci PL. Proto se objevily spacaky s Infinity, protoze PL mel dobre jmeno a Infinity bylo lepe kompresovatelne nez Climashield. Jenze to nizke clo to dost zabijelo...

A to, co Ti opakuji uz dlouha leta, ze PL1/Gold je sice nejlepsi v clo i stlacitelnosti, ale casem pri kompresich hodne ztraci loft a vyhrevnost, hlavne ve srovnani s nekonecnymi vlaknami - ale i napr. s PL Silver a Black - taky obcas uslo primo z ust vysokych predstavitelu PL. Prakticky jakykoliv test, ktery nesrovnaval jen kratkodobe aktualni vlastnosti noveho kusu obleceni nebo vybaveni dosel k podobnym vysledkum. Toto nebylo nikdy namirene k PL - toto je nutna (v podstate fyzikalni) vlastnost, dan za pouziti vyhradne jemnych a kratkych vlaken. Stejny problem maji vsechny izolace na podobnem principu.
Toto nejsou zadne vycucane marketingove reci, studuj si ruzne interview s predstavitely PL, testy, testovaci protokoly laboratori, clanky na reseach gatu, zkusenosti a srovnavani uzivatelu na ruznych forach, obcas nejake ceske diplomky (sice jejich kvalita je casto hrozna, ale protokoly z testu prece jen maji nejakou vypovidajici hodnotu). Ja jsem tomu pred lety venoval desitky hodin. Kdybys Ty zkusil tomu venovat hoci pul hodinu, ale nezamerovat se vyhradne na to, co chces videt ale i na to ostatni, tak to zjistis i sam.

BTW, zase na zaklade vyjadreni vyrobcu i testu - vyrobci casto nepouzivaji PL Gold v obleceni prave kvuli slehani a nutnosti prosivani (ktery tam je i kvuli tendenci Lstehovani materialu" podobne jako u peri - to je taky dan za pouze jemna kratka vlakna, ktere nic krome "vzajemne pritazlivosti" spolu nedrzi). PL Silver ma sice mensi vyhrevnost a mensi stlacitelnost, zato je z kombinaci silnejsich dlouhych a jemnych kratkych vlakem, proto svoje vlastnosti zachovava na delsi dobu ´, navic neni jej nutne tak casto prosivat (co 3 /jen izolace/, resp. 6/s jemnou "sifonovou" latkou, na kterou je jedna strana laminovana/ palcu vs. 24 palcu), takze konec koncu se muze stat, ze bunda ze Silver bude ve skutecnosti stejne tepla nez z Goldu. Samozrejme, i cena trochu hraje roli.
A PL Black je nejvice eko, asi neni co vice dodat. Proc je to nejvice pouzivana izolace od PL u vyrobcu, kteri tak moc hraji na stranu "EKO"? Uvidime, jak toto zmeni nove zamereni PL :twisted:.

Mi to pripada, ze vsichni mluvi "vypada jako kachna, chodi jako kachna, kvaka jako kachna, tak to asi bude kachna" jen Ty furt tvrdis "sice vypada jako kachna, chodi jako kachna, kvaka jako kachna, ale stejne je to papagaj" :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod dudy » čtv pro 10, 2020 11:25

Já měl jakýsi letní spacák od MHW kde byl Primaloft (jen nevím jakej, ale už je to dlouho, takže...) a ten šel srát za dvě sezóny...
A to v něm spávala jedna teta...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » čtv pro 10, 2020 19:36

apuka píše:PL Black je nejvice eko

Hlavně není vůbec black. Jsem bundu z toho rozerval už na několika místech, je to pure white :twisted:
Izoluje to mnohem hůř než ten Gold, a ještě hůř než ApexClimashield. Bunda z PL "black" je taková teplejší mikina. Na spacák bych to nechtěl ani zadarmo..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2020 19:41

@Etheric: :D to bych reklamoval ;-) Vsak i podle parametru nic moc, CLO 0.65, to je skoro tak spatne, jako Polartec Alpha :twisted:

@apuka: ja uz na to nebudu reagovat. Verim, ze sis nekde neco nekdy precetl nebo poslechl, ale vzhledem k tve schopnosti porozumeni a intrepretaci informaci, ktere nam tu predvadis dnes a denne, se tim vubec nema smysl zabyvat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod Etheric » čtv pro 10, 2020 20:48

@mike: jestli to tu už někde bylo tak sorry, ale kde se dá zjistit CLO izolací, pro porovnání, pro zajímavost... Existuje nějaká tabulka, recenze, srovnání? Klidně v AJ ;)
Zajímá mě to jen kvůli bundám, syntetický spacák nechci, už vůbec ne třísezónní, to je nesmyslný, za pár /a to doslova/ let z toho bude jen těžkej letňák... Tím už jsem si prošel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2020 20:58

Nevim o zadnem kompletnim prehledu, takze jedine hledat. Cisla pro Primaloft jsem nasel tady: https://expertworldtravel.com/what-is-p ... nsulation/ (je potreba clanek prohledat).

Teda, kdysi jsem sem myslim nejakou mensi tabulku daval, ale taky tam toho nebylo moc. Kdyz neco rozumneho najdes, postni to ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod apuka » čtv pro 10, 2020 22:41

@etheric: Kousek vys mas i pro Climatex na linku. Arcteryxacky Coreloft se udava o 5% mensi nez PL Gold - ale taky zalezi, ktery typ, coz uz se trochu min rozebira. Jeste poznamka, taky jsem to uz uvadel, vcetne linku na technicky list - PL Gold Active ma clo jen trochu vyssi nez Silver, myslim, ze je to 0,81 nebo 0,82.

Zajimave, ze mike uz zapomel na tabulku z BPL, kterou dal uz vicekrat, myslim, do topicu o zateplenych bundach, tam to najdes.

Jen bacha na to, co se nacalo i tady - clo neni zdaleka vsechno. PL Gold musis co 3, resp 6 palcu prosivat, coz znamena studene spoje a ztratu tepla. Pro PL Silver se prosivani vyzaduje co 24 palcu a to (v bundach) vydrzi i bez toho, PL Gold ne. C Apex se nemusi prosivat vubec. Vsechno viz trochu vyse - a znovu zopakuji, ze ne vzdy musi platit, ze z bund stejne gramaze PL Gold a PL Silver musi nutne byt teplejsi s PL Gold. Bo nekteri vyrobci jsou moc kreativni a krome nutneho prositi si udelaji i ozdobne siti. Typicky priklad takoveho vyrobce je Direct Alpine, napr. jejich bunda Block (a to tam maji PL Silver, ktery se nemusi prosivat. Ale i Freya je prosita vice nez by bylo nunte, navic (asi pro jistotu) dvojitym stehem, cimz se studene spoje udelaji v sirce skoro centimetr ](*,) ](*,) ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2020 0:18

Vzdyt pisu, ze jsem sem tabulku daval, ale nechtelo se mi ji hledat. A nevim, co je zajimaveho na tom, ze si nepamatuju svych skoro 39000 prispevku. Zajimave by bylo, kdybych si je pamatoval :twisted: Takovou pamet jsem mel bohuzel naposledy pred 30+ lety :?

(obcas neco hledam, narazim pritom na svuj stary prispevek a mam pocit, ze ho ctu poprve...)

apuka píše:PL Gold musis co 3, resp 6 palcu prosivat, coz znamena studene spoje a ztratu tepla.

Neznamena. Neni nutne prosivat skrz, staci prisit jen k jedne strane. Nebo to delat na stridacku. Moje primaloftky maji izolaci prisitou jen k vnejsi latce, podsivka je volna resp. je tam jen par strategickych svu, ktere drzi bundu pohromade. Nekteri vyrobci prosivaji skrz, protoze je to jednodussi, holt to chce vybirat ty lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Vybíráme třísezónní spacák

Příspěvekod dudy » pát pro 11, 2020 8:11

Hele i když přišiješ izolaci jenom k jedné vrstvě látky, furt ti tím vzniká studený šev.
V tom daném místě je izolace šitím stlačená téměř na nulu a tudíž nefunkční.
Jako jo, když je izolace dost a je slušná, tak šev "obteče", ale v principu tam studený šev je.
To je jako tvrdit, že když mám péřový svetr se studenými švy a vezmu si přes něj (pod něj) větrovku, tak studené švy mít nebude...
Třeba Haglöfs má rouno (v bundě co tady prodávám), právě kvůli eliminaci studených švů, lepené...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky