Boty na běh v terénu + na chození

aneb běhám, běháš, běháme vše co se této bohulibé aktivity týče

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte črc 21, 2020 15:56

pavproch píše:A hned sem si zase do rezervy jeden pár UR GTX objednal....


Tak, osmý nebo který pár to je je doma, už i třešničky sou na něm a fčíl už bude jenom čekat nato až se mi při některé vycházce stávající (silně dodrbané, ca 3 roky provozu) vycházkové (= silně zabahněné) LaS UR GTX rozpadnou - vyhřezne palec neb jiná vyčnělina nebo se odseparuje podrážka (už se odlepuje) nebo GTX lining (ten prozatím drží a GTX kupodivu stále ještě lehce gorateksuje).... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » úte srp 25, 2020 12:59

Sem jen tak cvičně zasurfil na stránky LaSportiva a..... mohlo byse to i někomu hodit - model Blizzard - zimní běhací GTX botky, které mají zespoda ocelové hřeby! (To sem ešče neviděl... :mrgreen: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned zář 13, 2020 12:51

pavproch píše:Sem jen tak cvičně zasurfil na stránky LaSportiva a..... mohlo byse to i někomu hodit - model Blizzard - zimní běhací GTX botky, které mají zespoda ocelové hřeby! (To sem ešče neviděl... :mrgreen: )


Už viděl. Blizzardy už se pečou na slunku po aplikaci Třešniček.

Bude to sice stejný "potrat" jako u Urágánů (ty už mi fungujou na principu cedníku = brzo bude pápá do popelnice) se do nich obout skrz tu elastickou lošnu okolo kotníku, ale na "opravdu" zimní" zdrproproch + polemlesemloukou3 budou fajn.

Čili asitakle:

léto/málo bahna = LaS UR GTX 42.5, mají zespoda málo profilovanou gumu = v bahně kloužou
chladno, víc bahna, poprašek = LaS Tempesta GTX 42.5 , mají zespoda docela drapák (ale jsou ve vyšších těplotách příliš měkké / poddajné v podrážce)
sních, mráz, led, kloužačka = LaS Blizzard GTX 43 (ohřebované, o půl čísla větší = dvoje fusky, bo zima a nejsou zatěplené)

A to fšechno sem musel vymyslet, bo moje nohy doyebané celoživotním sportem už odmítají "tvrdé" boty (pohorky).... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » sob zář 26, 2020 12:03

Jediné mínus nešní zdrproproch v dešti bylo, že sem si (blbec) vzal staré (asi 4 roky, už negorateksující) LaS UR GTX (jako že na polici už mám nachystané stejné nové), takže sem po pěti minutách za dveřma čvachtal a pak už celou cestu. Chjo no.

Ale po výletě už je ani nesuším, šly z nohou rovnou do popelnice. Zítra už v nových.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » sob zář 26, 2020 20:07

Predpoved na vikend mne konecne donutila koupit si nove membranove ponozky. Dexshell Trekking Sock, akorat teda od vcerejka nejak podrazily, platil jsem 980 :shock:

Prvni dojmy po dvou vychazkach jsou dobre, prijdou mi vyrazne lepsi, nez BD Stormsock MW, co jsem mel predtim:
++ jsou vyrazne mekci a prijemnejsi (ale BD tuhly postupne s pouzivanim)
+ prijde mi, ze sajou zvenku min vody
+ studena voda neni vevnitr tak citit ani kdyz jsou boty plne vody (ale jeste neni takova zima)
+ prijdou mi vevnitr min navlhle, po hodine a pul v mokru jsou nohy suche a vnitrni merino lehce navlhle
+ prijde mi, ze pro namoceni ve studene vode (kaluz, potok) je vevnitr rychleji teplo
+ muzu se s mokryma ponozkama zastavit, aniz by mi zacala byt na nohy kosa (muze se to zmenit, az bude chladneji)
- vnitrni merino lehce kouse, to se doufam spravi po par vypranich
- jsou vyrazne vyssi, nez BD a pri chuzi se shrnuji (BD drzely, jak byly tuhe)

Rekl bych, ze rozdily jsou dane jinou konstrukci. BD maji hodne latky vne membrany a uvnitr malo, zatimco DX zda se naopak. Takze je tam vic sucheho merina, ktere jednak izoluje a jednak nasava pot.

@oodoow: odpovim predem na tvou otazku. K reklamaci BD jsem si vytisknul ucet, sepsal a vytisknul duvody a ve meste zjistil, ze jsem ponozky nechal v predsini #-o Jo, jsem. Snad tam budu mit cestu pristi tyden.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon zář 28, 2020 18:04

Musim se opravit, tohle je blbost, mazu to:
mike píše:- kvuli zbytecne delce jsou znatelne tezsi (mne to nevadi, v batohu by mohlo)

Mel jsem v hlave vahu jedne BD ponozky a srovnaval jsem s vahou DX paru... Ve skutecnosti je to naopak. Par BD vazi 130 g a par DX 126 g, oba L. A to presto, ze DX jsou o 12 cm vyssi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 29, 2020 7:41

porad budou tezsi nez kratsi :D

ja mam nove, ty ultra thin a thermlite - stejne, jako ty puvodni (lepit je nebudu, uz je nemam).

ultrathin mi vyhovuji v tomto pocasi lehce vic, ale je to tim, ze nosim tenke merino jeste dovnitr.

nezda se ti cena vyssi, proroze jsi koupil nakonec trekking a ja s BD srovnavala thermlite, ktery stoji tech cca 900?

jinak takhle mekky jak jsou novy jsem je mela mekky i po tech cca 300km.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte zář 29, 2020 16:38

Koupil jsem v patek Trekking za 980 a ted jsou za 1120.

Chtel jsem radej teplejsi, blizi se zima. Vcera bylo mokro hodne a celkem kosa a byl jsem za ne rad. Dovnitr nic nedavam, tim by se zhorsila funkce, ale v zime to mozna potreba bude. Jinak teda nevim, co lidi furt maji, mne nevadi silne ponozky ani v lete. Jasne, ze je teplo, ale tenke tomu nijak nepomuzou, naopak, hur odvadeji pot.

Fajn, budu rad, kdyz DX mekkost vydrzi. BD byly tuzsi od zacatku a ke konci uz skoro jako holinky. Hlavne jsem zvedav, kolik DX vydrzi, budu si poctive psat kilometry. Kdyz daji 400, tak OK, kdyz polovinu, tak reklamace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » stř zář 30, 2020 7:27

mike
aha tak to je dost skok, to jo.

Ja vnitrni nosim proto, ze mi to tak vic vyhovuje pocitove + kdyz zuju mokre horni, nemusim hned hledat suche spodni, takze mi zas staci asi ta tensi v pohode+ tepelny pridavek. v sobotu sem mela nohy hodne promzrzly i v tenkych merino a thermlite. cca 5st venku, dest, 3,5h v mokre trave. nohy byly tak promrzly, ze si nedovedu predstavit nemit jeste tu vnitrni fusku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř zář 30, 2020 15:35

Kdybys mela ty silnejsi, tak ti zima neni a vnitrni nepotrebujes ;-) V BD midweight jsem celkem v pohode chodil i v mokrem snehu a predpokladam, ze s DX Trekking to pujde taky. Thermlite jsem nekoupil prave proto, ze mi prisly moc tenke.

Hlavni problem vnitrni ponozky vidim hlavne v tom, ze bude hur fungovat membrana. Cim dal je od nohy resp. cim vic izolace je mezi ni a nohou, tim mensi bude rozdil mezi teplotou vevnitr a vne membrany a jeji funkce zavisi prave na rozdilu teplot. Takze bude hur odvadet vodu zevnitr, ta na ni muze kondenzovat a v nejhorsim pripade se tok otoci a membrana zacne propoustet. Chce to samozrejme nejaky kompromis, v BD je vic materialu vne nez vevnitr a taky to neni idealni, protoze ten vnejsi nasakne spoustou studene vody a noha to uz nestiha vytapet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 1, 2020 5:44

mike
ja potrebuju idealne celorocni ponozky, ne mit zimni sadu a letni sadu a muj problem je i v tom, ze kdyz sezenu dost siroky boty tak mi spu monstrozne obri vsude jinde - pata napr. takze dvoje ponozky mam.i jako jutjost aby se v tom dalo chodit.

+ kdyz se nekde zuju a ponozky jsou mokre, nechci mit hned bosou nohu a chodit bosa.

me to takhle vyhovuje mnohem vic, tenoucka merino dovnitr. taky mozna blby, ze dexshell jsou 39-42 ale kupuju vetsinou 38 ponozky a o cislo mensi kvuli tomu, ze nejsou elasticke mi uz nesedi dobre a tyhle mi jsou volnejsi a i vic klouzou po noze. asi je to kombinace vice faktoru. bohuzel v lete kdyz je treba 25stupnu a cely den v mokre trave tak bych se v tech tlustych uvarila, to mi byva vedro i v tech thermlite a mit 4 ponozky mi zas prijde uz trochu jako overkill, takze nejakej kompromis...

zajimavy, ze v zime mi zima na nohy nebyva ani ve snehu, ale mozna to byla o vikendu kombinace promrzle a promocene nohy celkove, silny vitr a promrzle i ruce, ani v rukavicich se mi ruce nezahraly. ze ta situace asi byla spatna cela. kdyz mam v zime nohy v teple, tak slapky jsou taky OK. Blby je, ze ja proste netopim tolik, abych to prohrala a prosusila, jak to jednou promokne.

musim zkusit ty botky, co tu daval tusim oodoow ale aktualne na ne nejsou zdroje:( snad kolem vanoc se mi postesti neco poridit.

altry uz maji kolem 600km, a teda fakt me stve, ze se zacinaji rozlepovat, odlepovat nektere prvky na bote, stare altry cca po 700km komplet odpojeni svrsku od podrazky... boty skoro za 4 a de to do prdele, prvni altry vydrzely jako novy 2x tolik km... za chvili budu muset kupovat dvoje boty na jednu sezonu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned říj 11, 2020 15:43

Nešní inzeráth tady, že kdosyk prodává běžecké botky po 40km ve stavu "nové", mě nutí k (subjektivní.... :twisted: ) poznámce - sem neska vzal na vycházku zbrusu nové (panenské) LaS Akyra GTX a po té jedné vycházce (15km) teda nejsou ani zdaleka jako nové, právě naopak - řekl bych přímo "už nejsou ani reklamovatelné" :twisted:

Btw, i Akyry dělají na stejném kopytě jako UltraRaptory resp. Tempesty resp. Uragany - hned první nazutí byl výlet fest nahoru/dolů mj. i bushwhacking gr. III a nohy jak v bablnce... a mají zespoda hrubší vzorek než UR čili v bagu a bovdelu míň kloužou. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2020 4:56

oodoow píše:Podle mě by ti mohly sedět teď nové boty od Topo model Mountain Racer. Mají celkem slušné recenze a jediné nevýhody zmiňují, že v tom pevném vršku může být trochu tepleji a že ten model nemá žádné pérování, což bys bral spíš jako výhodu.
...
Protože tu ten Mountain Racer ještě není k dostání, tak jsem zatím koupil Topo Ultraventure...

Hledam nove boty na sve vychazky a asi bych zkusil tyhle. Ted uz jsou oboje, ale jelikoz se potrebuju zbavit plantarni fascitidy, tak bych radej vic tlumene, takze Ultraventure jako ty? Chapu spravne, ze jsi s nima spokojen?

Akorat nevim velikost a vzhledem ke koronasituaci je budu muset objednat na blind. Mohl bys mi prosim napsat, jak jsou v porovnani s Trailtalonama (tys myslim psal, ze mas 235)? Ty mam 44.5. Pripadne zmerit nebo vyfotit vlozky? Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř říj 28, 2020 21:59

No, byl jsem spokojen, už se rozpadly, možná švec by je ještě opravil.
Ale jsou fakt objemné, lítala mi v nich celkem noha, musely se hodně utáhnout a stejně ještě v kombinaci s tím velkým tlumením to bylo dost nestabilní v těžším terénu. Pokud to chceš na procházky po Praze, tak asi dobrý.

MTN Racer by měly být víc uplé, míň pérovací a měly by mít ještě odolnější vršek.
Ultraventure mám (EU) - pánská: 44, Inov8 nosím 9.5UK
Délka vložky Ultraventure 29.5, šířka v nejrširším místě 10.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2020 22:10

Diky :) Z toho mi vychazi stejne cislo jako Inov-8, tj. 44.5 / 10 UK.

Po kolika km se ti rozpadly? Chci je na lehky teren okolo Prahy tj. louky, polni a lesni cesty. Ted mi jde hlavne o to tlumeni, jinak by asi byly lepsi MTN Racer, ale nejdriv se musi uzdravit ta slacha. Tvrdsi boty ted boli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » stř říj 28, 2020 23:26

1761km podle stravy, ale fakt hodně v nějakým marastu mimo cesty
Jako zkusit to můžeš akorát, abys z toho neměl šok jak tenkrát, když sis obul hoky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2020 23:39

Takova vydrz by mi v pohode stacila, uz jsem si zvyknul ;-)

Moment, chces rict, ze je to az tak odtlumene, jako Hoky? Ty mi prijdou jako extrem a co jsem koukal, tak mivaji o centimetr tlumeni vic. Rekneme, ze Trailtalony jsou 1 a Hoky 10, kde budou asi tyhle?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv říj 29, 2020 0:08

Tak záleží jaký Hoky jsi kdysi zkoušel, je jich už milion druhů. Tady https://www.roadtrailrun.com/2018/11/to ... eview.html je někde ke konci porovnávají s dvěma modely od Hoka.
Já nikdy hoky nevlastnil, ale tohle je odtlumený dost, i když je to taková tvrdší guma, co jsem tak četl recenze, tak hoka víc pruží. Však je když tak pošleš zpátky..
Na procházky po okolí Prahy by mohly vydržet déle.
Kdyby líp držely na noze, tak bych si snad koupil ještě jeden pár.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2020 1:10

To netusim, neco mi dali v prodejne, obul jsem to a pripadal si jako klaun :) Ted chodim v Trailtalonech se dvema vlozkama a docela se to da, pruzi to vic, ale taky je vetsi ochrana.

Jj, kdyz tak je poslu zpatky. Nove boty urgentne potrebuju, a tak to asi zkusim. Jeste pohledam, jak se maji odpruzene podrazky k plantarni fascitide, jestli ji treba nezhorsuji.

Zkusis ty MTN Racer?

Kazdopadne diky za info :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2020 2:34

Hmm. Objednano, kartou platit nejde, tak pres ucet. Prijde mail, tam variabilni symbol, ale marne hledam cislo uctu. Casem nekde najdu, ze mi ho poslou v dalsim mailu pote, co si overi, ze boty opravdu maji. To mi neprijde zrovna profesionalni. Kdyz to srovnam se vcerejsi objednavkou ze Spotky.cz, kde jsem taky platil na ucet a mel vsechno hotovo za par minut... Zasilkovnu nevedou, jen PPL, snad budou profesionalni aspon oni a zavcas poslou info s moznosti presmerovani na parcel shop (posledne byli).

TriSportShop. Mam pocit, ze jste tu psali, ze nic moc. Tusim problemy :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Krysha » čtv říj 29, 2020 8:33

@mike: přijde e-mail s fakturou:
K vyžádané platbě bankovním převodem posíláme fakturu se splatností
3pracovní dny.
Zboží k Vaší objednávce je rezervováno pouze do data splatnosti faktury a
odesíláme je až po připsání platby na uvedený účet.

Po uplynutí lhůty splatnosti jsou nezaplacené faktury i objednávky
automaticky stornovány.


jsou docela hákliví na vracení - prý se jim často stává, že lidé chtějí (v 14d termínu) vracet boty, ve kterých chodili venku, takže si před odesíláním boty fotí a pak porovnávají (zjistil jsem díky tomu, že jsem chtěl vrátit boty po pár desítkách metrů venku - vím, moje blbost, příště musím testovat rychlou chůzi/běh někde v tělocvičně, protože v bytě to nedám) a pindali i kvůli znečištění chlupy od psa (asi z ponožek)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » čtv říj 29, 2020 14:50

Jsem si tam jednou objednal Altra Golden Peak, ale byl to fakt omyl, tak jsem jim napsal, že jako je chci vrátit a jestli je teda stačí poslat zpátky a nic, žádná reakce. Asi čekali s odpovědí až mi vyprší lhůta na vrácení. :twisted:
Nakonec jsem to prostě zabalil a poslal jim je tam zpátky a zase nic, žádný mail, až se najednou asi po dvou týdnech objevily prachy zpátky na účtě. Takže jako s komunikací je na tom ten shop fakt bídně no.

mike píše:Zkusis ty MTN Racer?

Možná někdy až budou v nějaké slušné slevě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2020 17:09

@Krysha: diky, uz to prislo.

Jste mne teda nepotesili s tim vracenim, to neni uplne nepravdepodobna moznost. Vubec se mi do toho nechce, jestli neco nesnasim, tak je to vyrizovat neco s nekym nekomunikativnim :? A navic abych si pred zkousenim doma poradne uklidil, aby se na boty nechytlo nejake smitko...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pon lis 2, 2020 19:14

Topo Ultraventure jsou doma. Prvni dojmy zvlastni. Nevypadaji spatne, ale jsou dost uzke uprostred, o neco min, nez nizke LaS, takze nohu tam dostanu, ale pak mam problem zavazat tkanicky, moc jich nezbyva. Spicka je siroka dost. Z chuze (doma) mam takovy divne hoka-pocity :D

No, ven je zatim nevezmu, musim to jeste zvazit. A ostrihat si nehty na palich, prijdou mi trochu mensi, prestoze jsou vlozky o par mm delsi, nez u Trailtalonu. Skoda, ze se neda rozumne zkouset, mozna by o pul cisla vetsi sedly lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » úte lis 3, 2020 20:26

Tak jsem se rozhodl, ze si je necham. Ted uz i musim, po prvni vychazce v blate uz by je nevratil ani Viktor Cistic :twisted:

Hoka pocity venku skoro zmizely a prijde mi, ze se mi v nich jde snadneji, nez v Trailtalonech. Ze podrazka vraci vic energie, ale mozna je to jen pocit. Mensi drop prekvapive skoro nepoznam, jen do kopce, musim driv na spicky. Libi se mi, ze svrsek propousti dovnitr min vody z mokre travy. Vibram v terenu drzi lip i na blate, ale pro zmenu docela klouze na mokrem asfaltu a dlazbe. Obcas jsem normalne prokluzoval. To mi nikdo nerekl [-X

Zatim celkem dobry, jsem zvedav, co to udela s mou plantarni fascitidou. Podrazky vic chrani, ale zas vic pruzi. Zajimave je, ze mne v nich boli stejne misto, jako v pohorkach (na vnejsi strane), zatimco v Trailtalonech to bylo jinde (uprostred nebo na vnitrni strane).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod mike » pát lis 13, 2020 22:57

Mam za sebou prvnich sto topokilometru. Ty boty jsou docela zvlastni, ale dobry. Obouvani je docela porod, je to skoro jako natahovat ponozky a kdyz tam nohu dostanu, jsou docela tesne. Pak postupne povoli a po par km chuze jsou jako backory. Mekke a docela volne.

Jde se v nich dobre, silnejsi podrazka nevadi, naopak, je to takove mekke kocici naslapovani. Pritom to slape docela rychle, prestoze maji mensi drop, nez Trailtalony (5 versus 8 mm), mam vetsi drive a prijde mi, ze jdu rychleji s mensi namahou. Svrsek vypada pevneji a nepousti tolik vody a prachu. Vibram docela funguje v terenu, na blate rozhodne lip, nez Trailtalony. Slabe misto jsou mokre chodniky, tam to obcas docela podkluzuje.

Trochu divne jsou vlozky, tenke a mekke, skoro latkove. Pri natahovani bot se kvuli tomu trochu posouvaji do spicky a pak mam pocit, ze boty jsou male. Nejsou, ale i tak nich nosim tenci DT ponozky, silnejsi uz mi prisly moc, ale mozna to jeste zkusim.

Plantarni fascitida se, zda se, konecne zlepsuje. Silnejsi podrazka je znat. Minimalne za cast potizi opravdu mohla moc tenka podrazka na Trailtalonech a narazy mensich nerovnosti a kamenu do slachy. Tohle se zlepsilo, uz se mi nestava, ze ke konci trasy boli noha cim dal vic, ted naopak po rozhybani uplne prestane. Pri hloubkove masazi je to jeste citit, ale uz jen uprostred a lepsi se to. Snad :prayer: Na druhou stranu chodim ted fakt rychleji a to se s timhle pry taky nema. Kdyz ono to ale leti samo... :)

Takze za mne docela dobry a rekl bych, ze dalsi Inov-smejdy uz nekoupim. Ne ze by byly spatne, ale podrazky jsou moc blizko k barefootum a na to uz proste me telo nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 27, 2020 19:32

koupila sem si tu na bazaru od TomF botky salomon eduro XA panskou recenze
ve velikosti 42,5 ve ktere kupuju i altry. Bota je uzsi, nez altra olympus, misto jedne silne ponozky nebo tenke a stredni do ni muzu mit s odrenejma usima spis stredni, radsi jen tenkou. Leva noha je OK a na prave hodne zlehka citim malicek (dneska ale stredni ponozky do prace) tak zitra zkusim tenky fusky na vylete a uvidime.

Hadam, ze pokud ma nekdo sirsi nohu, ale nema moji ultra ploutev, tak to taky vypada jako docela dobra varianta.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 29, 2020 11:01

tak vcera v botkach 23 km, ve stredni ponozce se to da, na jednodenni akce budou dobre ale to misto na malicek je prece jen hodne hranicni, aby to bylo ok i na vikendy, ale aspon budu setrit altry :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod pavproch » ned lis 29, 2020 12:29

pavproch píše: sních, mráz, led, kloužačka = LaS Blizzard GTX 43 (ohřebované, o půl čísla větší = dvoje fusky, bo zima a nejsou zatěplené)


Neska byla "virgin ride" a jo, splňujou fšecko, co sem od nich čekal - jediné mínus, že ty kovové hroty vydávají o asfalt resp. šutry nepěkné zvuky. Ale jinak supr!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Boty na běh v terénu + na chození

Příspěvekod oodoow » ned lis 29, 2020 12:49

pavproch píše:jediné mínus, že ty kovové hroty vydávají o asfalt resp. šutry nepěkné zvuky.

Ale zase když poběžíš v noci a fakt rychle, budou ti od botek skákat jiskry. Vypadá to dost impozantně. :twisted: Viděl jsem na startu Pražské stovky. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Běhání