Stížnost

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » úte lis 24, 2020 15:52

No, ja jsem napsal, ze si nepamatuji uplne podrobnosti, ale jak jsem se ted podival, tak se to da shrnout cca takto (Mesec)
Všechny banky povinně musí zpřístupnit svá internetová bankovnictví třetím stranám, tedy mimo jiné dalším bankám. Co už ale nemusí, je vyvíjet platformu, v rámci které budete vy v internetovém bankovnictví moci spravovat účty třetích bank.

Jinými slovy, všechny banky budou v budoucnu schopny nabídnout svá internetová bankovnictví k napojení na jiné internetové bankovnictví dalších bank. Ne všechny banky ale budou nabízet variantu, že skrze jejich účet budete ovládat i další.

Protoze jednou veci je, co si my predstavujem pod pojmem "internetove bankovnictvi" (vetsina lidi "aplikaci" pres web) a co banky, pro ktere je to vice-mene poskytovani dat o uctu a jeho ovladani pres internet. Samozrejme, oficialni nazev je jiny, ale ten je technicky, beznemu cloveku toho moc nerika.

Takze z hlediska bezneho uzivatele mas pravu, z hlediska banky uz tak moc ne. Ale priznam se, takto jsem to vubec nemyslel :lol:. Ja jsem to myslel tak, ze svuj nejaky ucet si muzes ovladat i z bankovnictvi/aplikace pro jiny ucet. Uznavam, ze jsem to mohl napsat presneji - kdybych to presneji vedel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2020 18:30

pavproch píše:Krucifiks, to je opravdu nekonečný příběh. Bydlím 20 let, v kuchyni je těplá voda z (beztlakového) brojleru schovaného pod kuch.linkou. Za těch dvacet let je tam už čtvrtý brojler a už zase teče. Mně drbne.


Tak pokus č. 5 bude z úplně jiného soudeku - abych se vyhnul tečení (do skříně pod dřezem) z brojleru a rušivému odkapávání vody z baterie (ref beztlakový - jaxe těplem voda rozpíná, tak odkapává skrz baterii), taxem objednaááál průtokovou ohřívací baterii. Když to bude k čemu, tak OK, dyž to bude naprd, tak holt (jen) necelý litr (mají 50% slevu) vyletí komínem a pudu pokorně koupit pátý brojler. A těch prý 10 kukund než začně téct těplá voda snad nějak přežijem.

:supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 18:33

TVL, co cekas od baterie za necely litr? :D Slusna baterie do kuchyne stoji litru tak pet i bez ohrivani.

pavproch píše: A těch prý 10 kukund než začně téct těplá voda snad nějak přežijem.

V kuchyni? Kde poustis kazdou chvili trochu teple vody? To se ti sakra prodrazi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2020 18:38

Šak proto píšu o pokusu za litr, no.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2020 18:42

Fpráci v kuchyňce podobnou průtokovou ohřívací baterii máme a hned jak byla nová, tak těkla, byla výměna za jiný kus a od té doby (3.5 roku) OK a ta prodleva od spuštění vody než mě opaří se nechá snést. Ta baterie doma bude modernější (vzhled) i funkce - bude mít modře sfítící displejek ukazující těplotu vody (do doby než se poséře, což se dá očekávat).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 18:43

Jenze tam, kde levny sunt zasadne selze, muze normalni baterie fungovat skvele ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2020 18:46

Ta fpráci byla nějakého obskurního sexšopu (fčíl nevím esli homelife nebo delimano) a.... jak výměna vadného kusu, tak i funkčnost ref. cena (podobná, myslím, že to bylo 15set) dlouhodobě vyhovující.

Prostě za těch 9stovek nic moc neočekávám a třeba budu příjemně překvapen. Dyž ne, tak brojler č.5.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte pro 1, 2020 18:45

Tak. Neska sou na webu zprávy, jaxou doručovací služby fprteli, ČPošta mi zpozdila dodání té Acocanguy od zeleného čtvrečku a ..... vodovodní ohřívací baterie (ve slevě) z obskurního slovenského sexšopu dorazila ani ne 24hodin potom, co mi z SK přišel mail, že expedovali ("Vaše zboží sme odevzdali kurírskej společnosti", pomocí GLS

Btw, nevypadá na pohled (ta baterie) špatně, ale.... na krabici, ve které přišla je spousta keců + obrázků (v English), ale výrobce + made in xxx + něco jako třeba EU certifikace tam rači nejsou vůbec... tipuju to na šmejd in čajna případně bangladéš.

Esli nás stávající (tekoucí) brojler nevyplaví, tak si zábavu (ingstalaci) nechám až na víkend. :twisted:

EDIT druhý den ráno: sem slepoň, leží mi to na skřínce v kuchyni, neska ráno při snídani sem natom tu CE značku zahlíd, fčera sem ji holt přehlíd.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod apuka » stř pro 2, 2020 14:57

Hele, nebyl jsi nahodou zkusit tu baterii zapojit nekde az za Valmezem, resp. v areali Tesly Roznov? Ja jen, ze tam dnes zase tekl nejaky sajrajt... :twisted: :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 18:27

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv pro 3, 2020 13:53

Už sem si tu víckrát stěžoval, jak na nás (malou českou s.r.o.) naši zákazníci (většinou pobočky nadnárodních spol) tlačí s více- a často méně-smysluplnými požadavky. Co sem ale dostal fčíl (a už odpověděl = poslal do řiti), to překročilo opravdu všechny mezky: že si máme zřídit online přístup do jejich objednávkového systému, oni nám pouze přes něj budou posílat objednávky (až sem by to snad i šlo), ale POZOR! - my potom v tom jejich systému vytvoříme i naši fakturu! Nasrat!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv pro 3, 2020 19:26

Korporaty jsou plne DF vohnoutou, kteri se snazi hodit svou praci na nekoho jineho. Zkouseji, kam az muzou zajit. V podstate je to klasicka byrokracie, ktera se moc nelisi od statni. Je potreba jim ukazat, kde jsou meze, ale pocitej s tim, ze te to muze stat zakazky. Protoze tyhle uz vubec nezajima jestli je tvoje firma dobra nebo ne, ale jestli jim nenarusujes procesy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát pro 4, 2020 17:38

Esli zítra budou v Bečvě zase plavat ryby břuchem hore, tak je to jasné proč..... sem si právě dohrál na in(g)štalatéra (z Tuchlovitz :mrgreen: )..... průtoková ohřívací baterie průtokově ohřívá a baterijuje (max 48stC) ... :twisted:

Neobešlo se to ale bez komplikací - abych dolů pod dřez protáh přívodní el. kabel, musel sem ustřihnout a zase napojit vidlici. A samozřejmě čankajšek musí pro připojení dát 1/2", zatímco EU standard je 3/8".... ešče že mám v práci "tuny" všemožných redukcí... jinak ta baterie je ale dost fórová (plastová) - jeden nešikovný silnější pohyb ji určo dokáže rozlomit... no co byhc taky chtěl za devět stovek (v akci, že).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát pro 4, 2020 17:52

Jo, stěžovací dodatek i Tuchlowitzum: jaxem se musel kroutit a ohýbat abych se poskládal pod kuch. linku, dyž sem tam montoval, tak mě chytla křeč do břišního svalu (nevím jaxe menuje - prostě "trojúhelník") a fčíl to bolí jak čert.... starý člověk, to je fuckt za trest... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pát pro 18, 2020 8:18

pavproch 24.11.2020 píše:
pavproch píše:Krucifiks, to je opravdu nekonečný příběh. Bydlím 20 let, v kuchyni je těplá voda z (beztlakového) brojleru schovaného pod kuch.linkou. Za těch dvacet let je tam už čtvrtý brojler a už zase teče. Mně drbne.


Tak pokus č. 5 bude z úplně jiného soudeku - taxem objednaááál průtokovou ohřívací baterii. Když to bude k čemu, tak OK, dyž to bude naprd, tak holt (jen) necelý litr (mají 50% slevu) vyletí komínem a pudu pokorně koupit pátý brojler.


Ty woe, to je opravdu neverending story, ta (levná čankajšská) baterie po 3 týdnech provozu umřela (a dyby se to stalo v noci bez dozoru, tak mohla zapálit brák). Chjo no. Ale nevzdávám to, jako pokus č. 6 koupim stejnou baterii jakou máme už 4 roky (a dobrý) fpráci. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pát pro 18, 2020 20:57

Ja se taky ocituju:
mike 24.11.2020 píše:TVL, co cekas od baterie za necely litr?

Zapaleny barak jsem ovsem necekal, to je bonus navic :twisted:

Rychle hledani, solidni nemecke provedeni a design stoji pres 30k: https://www.senesi.cz/grohe-red-baterie ... stojankova
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » úte pro 22, 2020 14:32

Chjo no, kolega ("moje pravá ruka") právě (doslova fčíl) odešel / odjel do důchodu..... :
- je přesně o deset let starší, takže mně čeká ještě deset let (padla na mě depka, ne z těch deseti let, ale z toho, jak po sobě zhasnul a odešel, byl to on, kdo mě do tohodle businessu přivedl....)
- po novým roce (než zapracuju náhradu = z levé ruky udělám zase pravou) sem ftom budu zase plácat

Ale co už, no.... O:)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř pro 23, 2020 18:14

Chjo, už zase ty věci nic nevydrží.... Fčera při předvánočním úklidu se nám rozpadnul (stářím) lustr v jídelně, takže zítra bude sváteční večeře pod holou žároffkou.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř pro 23, 2020 19:24

Zapomnels napsat, ze ktereho stoleti byl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » čtv pro 24, 2020 9:28

Měl dvacet let a rozpadlo se stínítko (plast) jak bylo zkřehlé a vyhřáté od žároffky.

Sem si ešče fčíl na sváteční den ráno hrál zase na Tuchlovice, nová ohřívací baterie (Homelife) v kuchyni už ohřívá. Akorát ta díra v dřezu pro baterii je fuck nějaká malá, zase sem musel stříhat přívodní šňůru - vidlici sem prostě nepostrčil skrz, ale byl sem už nato připraven...)

Přeju všem pěkné a klidné sfátky (bez rozpadlých věcí a Tuchlowitz). :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » pon led 4, 2021 18:41

Cucel jsem 4 hodiny ve vlaku do tabletu bez bryli na cteni. Celkem bez problemu, oci se zaostrily a zvykly si. Akorat se ted nechteji preostrit zpatky. Do dalky vidim rozmazane a na monitor pres bryle taky. Pitome starnuti a presbyopie ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned led 10, 2021 14:34

Stěžuju si na stařeckou demenci.... :twisted:

pavproch píše: sem zimní potfor, tak musím přiznat, že mě zima (chladno) taky začíná vadit - furt nudle u nosu a studené ruce a oblíkat milion vrsteff a vůbec.


Letos (podzimek a fčíl) pozoruju, že se moje (stařecké) tělo ještě víc zpotfořilo, co se tepelné rovnováhy týče.

Dyž lezu do kopca, tak dobrý, stačí ale 20minut jít z kopca a mrznou mi ruce (a to tak že doběla) i přes dvojité (někdy i trojité) rukavice..... i proto už se (ne)těším na šialpo...

Mawenzi píše: kdyz su celej den doma tak si pritopom i na 19


V kanclu, dyž sedím dýl jak hodinu u pičítadla bez pohybu, tak mi je zima (a to tak, že na dvě trika na sobě) i když si tam topím na 24, doma ditto (topíme na 23,5). Chjo no.

Popravdě přiznávám, žesi už nějaký takový nějaký "zimní" bivak (a to ani se spacákem) nedokážu už ani představit.... Chjo no, já scu být mladý ....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř led 13, 2021 11:07

Stěžuju si na setrvačnost starého člověka (tentokráte v obráceném gardu): Na začátku každého roku mám problém psát správný letopočet, zapomínám, že už je nový rock. Letos sem si na 2021 zvyknul nezvykle rychle a až moc - fčíl sem psal nějaký papír ještě do 2020 a samozřejmě tam naspal "31.prosinec 2021". Chjo no. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » sob led 16, 2021 14:29

pavproch píše: sice mám v občance napsáno enem 54, ale jak mi můj dochtor onehdá vysvětlil, chemie mi na bio hodinách posunula rafiky o cca 15 let dopředu


pavproch píše:A já z toho ani nemám radost (semito v hlavě teda pěkně otočilo :twisted: ), protože zítra musím autem přes kopce a v sobotu teda asi "budu muset" na šialpo (= mám v hlavě "peklo", jak to zase bude bolet a která část starýho člověka zase bude vypovídat poslušnost)


Tak. Šialpo neska nebylo, protože semito ve škebli nepodařilo přepnout do patřičného módu.... ráno mě bolel celý starý člověk, bylo mi blbě a tak vůbec, že sem to vzdal.... paxem byl donucen házet sních okolo chalupy, to mě aspoň trošku vrátilo do normální reality, tak po házení byla aspoň pěší zdrproproch za humna, na hřebenu (750mnm) po kulena v prachu.

Chjo no, sem (ze sebe) nešťasten.... :vom:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned led 17, 2021 12:35

Tak ani neska sem v sobě nenašel sílu na šialpo, ale jinak bylo repete fčerejška - ráno mi bylo blbě, házení sněhu trochu utlumilo blbé pocity, třak zase vycházka za huna = 250 výškových sem razil stopu (záměrně hlubokým), byla to fuška.

Nešťastné pocity přetrvávají, ale aspoň mírný pocit sebeuspokojení z toho, že sem sem zlomil aspoň na tu vycházku, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » ned led 17, 2021 12:39

Jo a fčera i neska při vycházce, při návratu domů (=25min zkopec) mi teda otřesně moc vadilo, že je zima na piščisko a vůbec.... takže další potvrzení toho, že semito v hlavě otočilo a že už (na stará kulena) chcu rači těplo, jaro, léto, bajk.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 17:53

Chjo. Vzdyt uz jsem to psal, maniodepresivni psychoza prechazi postupne v cistou depresi. Takze v lete si budes stezovat, ze neni snih a v zime, ze je zima #-o

Nechces se radej napit vody z Becve? Podle mistnich rybe je to skvele antidepresivum. Takove definitivni :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » pon led 18, 2021 10:43

Před koncem roku 2020 jsem měl k chlapům řeč: "Nakupte vše potřebné, odělejte opravy a servis všeho ještě ve starém roce, ať to de do nákladů 2020, po novém roce nechcu vidět žádné zbytečné faktury". A celkem se i snažili to dodržet.... :prayer:

Zákon schválnosti mě ale stejně dostihnul hned na začátku 2021: "zlomil" se nám Keddík (prý to bude "jen" 42k za nový kardan), neska umřela skartovačka a ve dvou autech dnešní mráz znefunkčnil plynové vzpěry pátých dveří.

Chjo no. ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř led 20, 2021 18:36

Vcera jsem si k objednavce od Rohliku prihodil zitny chleba "upeceny specialne pro ne". Dneska jsem si ho dal ke snidani a pojal podezreni, ze mam covid. Ale ne, ostatni veci chutnaji normalne, on fakt nema skoro zadnou chut :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod pavproch » stř led 27, 2021 14:45

Chjo no, korona nekorona, (předběžně) i 2020 mi ve firmě dopadl s (větším než chtěným/plánovaným) ziskem, zas budeme burešovi přispívat na ty jeho výmysly. Grrrrrrr.... ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec