Kalhoty pro zimní pochody

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod fps » sob říj 31, 2020 15:05

shockwave77@
já na chození čistě vlněné spodky (nejenom) nenosím, chce to umělotinu, Canard nebo Sensor nebo Moira
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod shockwave77 » pon lis 2, 2020 10:21

aksam píše:S Mammut Courmayer chybu neuděláš, ale od Tilaku bych se být Tebou raději podíval po Tilak Crux Ws, na zimu ideální, sám je používám 8 let, drží a není s nimi žádný problém, pod ně nepotřebuješ ani spodky, ale tohle záleží jak je kdo zimovřivý.


Ahoj, dakujem za radu, pozeral som aj Tilak Crux WS ale strihovo je to menej technicke ako qualido a hlavne verzia WS ma gore windstopper a tomu by som sa rad vyhol, nakolko mi tato membrana nevyhovovala pri bunde. Do mesta by boli asi ok ale slapat v tom v rychlejsiom tempe, by som asi nechcel.

fps píše:shockwave77@
já na chození čistě vlněné spodky (nejenom) nenosím, chce to umělotinu, Canard nebo Sensor nebo Moira


Dakujem ,za radu, skusim nejaku umelinu na spodky.

Este som trochu googlil a nasiel som za priblizne rovnaku cenu ako tie mammut courmayer aj arcteryx gamma ar ale neviem ,ze ci zrovna tie by uz neboli moc hrube, resp zle odvetrane ..
Softshell-ky od mammutu mam a koli covidu a nemoznosti chodit skusat gate by som zobral radsej tie courmayer, material je origo softshell schoeler ale kvalita neviem aka tam bude lebo co mam take letne gate od nich mammut hiking pants, tak tam je kvalita sitia dost bieda. Material super kvalita ale cinske sitie je tragedia.

Teda otazka znie ci nezobrat radsej ten arcteryx ? Nemal som ziadne veci od nich ale tak vzdy som mal ,za to ,ze je to dost etalon outdooru z komercne znamych znaciek.
shockwave77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 30, 2020 10:16

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod aksam » pon lis 2, 2020 12:07

Když Ti kalhoty nebudou vyhovovat tak je ve 14 denní lhůtě vrátíš, Mammut ani Arcteryx nejsou špatné značky :). Qualido mají vedené jako vyloženě technické, lezecké kalhoty. Cruxy Ws sice nemají tak technický střih, ale na zimu bych je zvážil, windstopper na bundě taky nesnesu, ale u kalhot je to jiné, nemusíš u nich řešit jestli fouká, chumelí apod. maximálně budou ojíněné zvenku, ale na tělo se živly nedostanou :) , nosím je na pásy i na chození v zimě, lepší kalhoty moc neznám a do cca -15 nemusím mít ani spodky.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 2, 2020 14:05

Já si myslím, že ty Arcteryx budou dostatečně prodyšné. Já mám třeba Arcteryx Psiphon LT z materiálu Fortius a prodyšné mi přijdou dost. Já osobně teda ve spodkách už moc nechodím, člověk totiž do kopce docela topí a pak mi bývá vedro a potím se. Z kopce jsem pak mokrý a zase může být chladno. Navíc spodky si jen tak nesundáš. Mám s tím špatnou zkušenost na ledovci, kde v noci byla kosa, tak jsem šel ve spodkách, to celkem šlo ikdyž do kopce mi bylo trochu teplo. Dopoledne se ale oteplilo a to byl masakr, se to nedalo vydržet, mokrý a zpocený jak myš. Pořídil jsem zateplené skialp kraťasy se zipy a je vystaráno. Do kopce jen v kalhotách a když je kosa, tak je za pár vteřin navlíknu. Já ale vydržím na nohy celkem velkou zimu, často chodím jen v kalhotách. Jinak mohu ještě doporučit kalhoty Montura. Sedí mi střih, jsou pěkně pružné, super dýchají. Mají různé gramáže látky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod shockwave77 » úte lis 3, 2020 14:42

Aksam, presne koli strihu a nejakej odolnej zmesi toho softshellu som zvazoval qualido. Ten windstopper by mi asi vadil, hladam nohavice na zimu ale pri teplotnych extremoch skor + spodky aby som tie nohavice bol schopny vyuzit od rijna do kvetna.

Pierre111 : Dakujem za info, vcera som akurat pozeral tie montury vertigo u nas v obchode a vyzerali super, trosku ma ale odradzalo take mierne zateplenie.

kazdopadne vdaka vsetkym za rady a nieco hadam uz vyberem, ked som mudrejsi.
shockwave77
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 30, 2020 10:16

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 22:48

Vcera mi byla na vychazce v trisezonnich kalhotach kosa a dneska bylo jeste chladneji (-6), a tak jsem si vzal zateplene kalhoty. Nebe a dudy :) Akorat jim teda chybi stahovani dole, s pohorkama to nevadi, na ty si sednou, ale s teniskama tam trochu tahne zezpoda. No vsak to je taky napad chodit ve snehu a mrazu v teniskach :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » sob bře 6, 2021 12:55

Kua, to zas byl kup naslepo s výsledkem na jedničku s hvězdičkou....

Skialpová kaťata LaSportiva Ode, náhodou sem na ně trefil při brouzdání a zas byla napřed střelba a až pak míření. Velikost L sem celkem čekal že padne (už od LaS nepropo kaťata L Zagros mám), materiál a provedení NAPROSTO předčily moje (velká) očekávání: supr střih, supr funkce (vycházková, nemám je na skialpo), neuvěřitelně příjemné na těle, teplotně akoráth na (aktivní) pohyb v mínusových těplotách, pasujou tak, že na nich nebudu muset nic DIY upravovat, jen sem ostřihnul štítky.

Oach, to zas jednou byla trefa hlavíku na hřebíček. :supz:

A moje (dosavadní) kaťata Trango World (mám je z výprodeje někdy 2010 circa, čili model ještě starší), které sou sice stále ještě čupr, ale ani zdaleka ne tak příjemné na těle, pudou do konťoše se sběrem oblečení pro bezďáky.

EDIT: Ne, pudou do prčky a paxe stěhujou tady na OF.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » ned bře 7, 2021 12:35

Tak jo, i druhý výlet v nových kaťatech potvrdil fčerejší průjmy - byl to SUPR kup!

Takže mám zase asitak na deset let pokoj s "novýma" hadrama na vycházky... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 7, 2021 13:09

Ja sem si pred vanoci s obavama koupila montura thermo fit ld a musim teda taky rict, ze sou fakt super a necekala sem vubec, ze je budu nosit tak rada. Sedi super a presne ani na ne nemusim se strojem, vetsina kalhot ma moc vysokej pas a tyhle sou super.

vzdycky sem taky k tem obtazenejm leginokalhotam mela dost nepozitivni vztah ale ty montury ho dost nahlodaly. Asi mit nohy jako lanka a ne slonice, tak si to oblibim celorocne :D (no a chybej tomu kapsy pouzitelny, takze je hned pp zavidim, ze tam nejaky ma :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 11:27

Mawenzi píše:vetsina kalhot ma moc vysokej pas
:shock: Teda, ja zase na mnoho kalhot (vetsinu, co jsem posledni roky zkousel) nadavam, ze maji prilis nizky pas... (Nebo ja mam prili svelky zadek?? - ale manzelka to ma s nizkym pasem taky podobne?)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » pon bře 8, 2021 11:33

Taky nesnesu nízký pas.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 8, 2021 14:39

jestli to neni tak ze chlapi a zensky maj rozdilny preference. me kdyz to tlaci do bricha a je mi z toho celej den spatne, tak to rada nemam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pon bře 8, 2021 14:56

Ale kdyz TI kalhoty talci do bricha, tak to neni nizkym pasem ale nesedicim strihem - ja napr. nemam rad ten moderni strih pasu, kdy je vepredu pas vedeny niz - asi aby sel pod brichem(?). Jenze mne potom opasek je nad pasem a prave tlaci do bricha a zachytava se o bederak, atd.

No a potom u mne hodne zalezi, aby mi nebylo chladno nekde u ledvin a krize, takze nizky pas je passe.

No a posledni (?)veci, kvuli cemu se delaji takove rovne a nizke pasy, hlavne (ale nejenom) pro zeny je, ze za poslednich x desetileti je mnohem vice holek/zen (ale i chlapu/muzu), kteri prakticky nemaji zadny nebo jenom velice mirny pas. Ze jim ten rovny strich sedi, nepotrebuji zadne "vykrojeni". (Co je toho duvodem netusim, ale kdyz se kolem sebe podivas, tak zjistis, ze to tak je.) Navic mezi mladymi sportujicimi holkami je ten pomer jeste vetsi. Tak proc by nedelali kalhoty hlavne pro ne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 8, 2021 19:32

apuka
me jakykoli kalhoty tlaci do bricha. Bud sou volny a padaji mi, nebo mi nepadaji a pak tlaci do bricha. Takovy to kdyz stojis tak je to OK ale kdyz si sednes, tak citis tlak. nevim, jestli mam nejaky pohaseny vnitrni casti tela ale od malyho decka ten tlak nesnesu, mozna nejak to muze souviset i s tou citlivosti na lepek, nevim, ze proste mam stredni cast tela nejakou rozhazenou s citlivou. Podvlikacky na spani musim kupovat urcite o cislo vetsi, aby byli jakoze hodne volny, a i tak me to v noci tlaci do bricha a treba se budim tim, ze me je fakt spatne od zaludku protoze citim ze se me obcas ta guma dotkne a "tlaci":D . Jedinej sednouci strih jsou ultra nizke bokovky :D nebo kalhoty co jdou dobre diky reseni pasu ohnout dolu a tim snizit pas :D vetsinou musim vse presivat a predelavat. ty montury maji takovej sirokej dobrej pas, ze jde hezky ohnout dolu a vyskou vychazi presne, ze mi to neni neprijemne.

na ledviny a kriz nosim mikiny... nicmene i tak domaci uprava a siti na miru ma vyhodu, ze vzadu jsou vysoke standartne a vepredu snizene. Musim si fakt spravovat skoro vsechno... :(

a mozna, ze nekdo ma kalhoty "pod prsa" a pak muze nosit ty bundicky do pasu... ja musim mit kalhoty pod pupek tak musim nosit bundicky pod zadek :D Moje ledviny si nijak nestezuji, je jim dobre.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 8, 2021 19:43

Od minulého roku použivám Direct Alpine Rebel. Vyhovují mi jak na skialpy, tak i celodenní turistiku nebo lezení. I když jsou to bez membránové kalhoty, zipové odvětrání na bocích stehen má výrazný vliv na tepelný komfort i pocení na stehnech i trošku výše uprostřed.
Buď nenosím žádné spodky nebo jako podvlíkačky střídám Icebreaker 200g OneSheep (ribano) nebo technostretchové DirectAlpine Tonale.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » ned bře 14, 2021 13:16

Tak. LaS Ode sou nejen strašně příjemné na nošení v mínusových těplotách (to sem tu už spal výše po prvním a druhém výletu v nich v mrazu), ale i v (mírně) plusových (fčera i neska +4 až +9) - větrací zipy mi na nich vůbec nechybí. A... v návaznosti na tu příjemnost nošení (ostatně cokoli mám z hader LaS je neuvěřitelně příjemné na nošení) semi v hlavě začíná rodit plán (= zase budu nakupovat LaS a paq prodávat stávající non-LaS).

EDIT: Tak nic no, tenhle nákup LaS se nepovedl, kaťata nepasovaly ani velikostí ani střihem (ani příjemností materiálu na omak). Vracím je.

EDIT EDIT: Druhý nákup zip-off kaťat na léto se už povedl, chlupatý slon RunBold pasujou, jak dyby je ušili přesně na mě. A sou i příjemné. Spokojenost. Fčíl ešče se rozmyslet, esli na ty odepínací části nedodělat DIY podélné zipy, abych je mohl sundavat/nandavat bez sundání bot. Na starých milletech (budiž jim popelnica lehká) sem to tak DIY dodělal a bylo/je to boží. Akurváth, že millety nebyly tretch, tak sem ty zipsy našíval sám, tyhle RunBoldy sou stretch, čili bude potřeba šadlena s overlockem.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod ret255 » ned bře 14, 2021 14:46

Ja to vidim podobne ako pavproch, LaS je dost dobra znacka a vyraba fajn veci, celkovo talianske veci nie su od veci.
Teraz som kupoval od DA patrol, no som si moc neuvedomil, ze to budu nohavice skor do zimy a jesene, a mam to iste ako mawenzi, tiez neznasam ak ma nohavice tlacia na bruchu, u tych patrol je povedal by som vyssia pas a tiez trosku tlacia, ak vsak nieco tlaci na bruchu, tak by som povedal, ze to bude nieco s vnutornymi organmi, takze maw by to nemala podcenovat :) V zaju som tiez kupoval take zateplene na zimu dachstein a hoci som kupil volnejsie, tak ta guma trochu tlaci na bruchu a je to citit, setra ma celiakiu a ja budem mat asi tiez nieco podedene.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 14, 2021 15:17

ret255
jo ja to taky prisuzuju nesnasenlivosti lepku... + celkove mam vetsi citlivost strev na ruzny vykyvy a ne uplne bezny potraviny :D vnimam souvislost timhle smerem stejne jako ty.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod milarepa » ned bře 14, 2021 16:02

La Sportiva je super značka, mám od nich pár kousků a velká spokojenost

mám to podobně jako pavproch, oblíbil jsem si jednu značku a od té kupuju vše na outdoor, bo jsem s ní spokojený, on má LaS, já zase High Point ze Sušice , co nemají v katalogu, tak beru od Rabu, LaS nebo Milletu, ale High Point je vždy první volba :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod rime » pát kvě 21, 2021 13:33

Kalhoty s GTX Active už nejdou prakticky sehnat. Co ted? Nahrazuji to vsude Paclite.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod pavproch » pát kvě 21, 2021 13:38

Zagrosy M a L ještě jsou - mám, doporučuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod rime » pát kvě 21, 2021 13:41

pavproch píše:Zagrosy M a L ještě jsou - mám, doporučuju.

Malý, potřebuju XXL, jinak přesně něco takového sháním.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » pát kvě 21, 2021 17:26

Sice ne u nas, ale napr. tady a tady (podle mych zkusenosti by z BD mohlo L stacit). Prvni najdes i v CR, sice XXL, ale to je 54, coz je zase normalni XL, takze nevim, co je spravne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2021 17:38

rime píše:Kalhoty s GTX Active už nejdou prakticky sehnat. Co ted? Nahrazuji to vsude Paclite.

Co to? Myslel jsem, ze Paclite uz v podstate skoncil. Nebo je to zas nova verze tj. uplne neco jineho od Gore?

Kalhoty z Paclite jsem kupoval nekde v letech 2003 - 4 :D Ted uz mam dlouho GTX Active a je to uplne jiny level.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » pát kvě 21, 2021 18:13

Taky uvažuji o nějakých gatích do chladnějších dnů. V teplotě lehce nad nulou mi skvěle funguje to, co většině zdejších při -15 ti. Jen s tímto kouskem oblečení nemám žádný zkušenosti, vždycky jsem nosil podvlíkačky plus normální kalhoty, ne že by to nefungovalo, ale ve vlhký podzimní sychravině to nebylo ono.. Ale vůbec nevím, jaký kalhoty do zmíněných podmínek hledat, poradí někdo? Na pocení netrpím, jen vím, že nesnesu zipy na bocích, nejhorší jsou ty, který maj zip odspodu až nahoru, to fakt ne. Kalhoty s kšandami též nepřichází v úvahu. Ideálně si představuju něco jako Montura Free K, jen teplejší a aby neměly problém v případě pochodu mokrou vegetací. Existuje něco takovýho?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2021 21:11

Zateplene kalhoty jsou obvykle tezsi, a tak se ksandy hodi. Ty, co ted mam, je nemely, a tak jsem si je musel pridat sam. Bez nich je to pekna otrava, jak jsou tezke, tak sjizdeji a pasek to neudrzi.

Se zipy souhlas, ty jsou pekne otravne a od nekolika kalhot mne odradily. Mam je akorat na membranovych, tam jsou potreba, jelikoz se pouzivaji jako prevlecne a clovek je obvykle potrebuje natahnout rychle a pres boty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod sobb » pát kvě 21, 2021 23:01

mike píše:Myslel jsem, ze Paclite uz v podstate skoncil. Nebo je to zas nova verze tj. uplne neco jineho od Gore?
Novej Paclite je tu už docela dlouho, tuším, že ho označují Paclite Plus. Víc info o rozdílech či nerozdílech možná bude mít apuka, ten materiály studuje. Jinak z Paclite je v nabídce celkem dost výrobků.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob kvě 22, 2021 6:07

S kšandama mám problém, nesnesu to, vadí mi to, hlavně s batohem. Když mám triko s krátkým, triko s dlouhým, kšandy, mikinu a bundu, je toho už na ramenou příliš. Pokud by to fakt jinak nešlo, zateplených kalhot se vzdám..
Copak nejsou nějaký slabší zateplený kalhoty s membránou, který maj v pase širokou gumu, třeba s nějakou strukturou ze silikonu? Nebo prostě jen širokou gumu? To by stačilo ne? Zas nepotřebuju nějak extra zateplený, ale odolnou vrchní látku mít musím, jinak ty kalhoty maj v mým podání velice krátkou životnost..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod apuka » sob kvě 22, 2021 10:09

Etheric píše:Copak nejsou nějaký slabší zateplený kalhoty s membránou, který maj v pase širokou gumu,
Zkus hledat lyzarske kalhoty. Najdes je dokonce i v Rockpointu - a kupodivu nejenom Hannahy :-). Napriklad tyto Salomony, ty zrovna nemaji gumicku v pase, ale nastavuji se suchym zioem. Maji sice sle, ale ty se skoro jiste daji dat dole - malokdy jsou pevne prisite. Pri trose hledani najdes i vice vyhovujicic, ja jsem tam jen narychlo nakoukl. Jen si davej bacha, ze mnoho z nich ma odvetravaci zip na stehnech, co nechces. Na druhe strane casto budes mit vnitrni navlek a hlavne zip na spodku, to by ale vadit nemelo, to je kvuli botam.
Jen klasicky - ty lyzarske jsou trochu tezsi. I kdyz pokud jensrovnas se zimnimi turistickymi kalhotami (vetsinou bez membrany) s chlupama vevnitr, tak ani ne.

Potom se muzes podivat na stranky dovozce mammutu na zateplene kalhoty. Zajimave by pro Tebe mohly byt kalhoty The IN, jen jsou bez membrany. Ale celkemmbych Ti doporucil se nekde podivat (a hlavne zkusit) nejake zateplene s membranou,mi kdyz maji odvetravacinzipy - maji je s podsivkou a ja na svych decathlonackych celkem mkvituji, ze o tech zioech ani nevim, ta podsivka je skoro uplne eliminuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty pro zimní pochody

Příspěvekod Etheric » sob kvě 22, 2021 14:43

Suchej zip při mojí frekvenci používání kalhot, zapínání a rozpínání velmi brzy odejde, to mám vyzkoušeno.
Řezat kšandy kalhotům, který je měly a doufat, že to bude fungovat bez nich, no nevim nevim.. Obecně prostě chcu nejjednodušší možný řešení - široká pružná guma. Ideálně s tou protiskluzovou strukturou. Tohle skvěle drží a nikde to netlačí ani neomezuje v pohybu. Zipy samozřejmě přidávají na hmotnosti a ubírají odolnosti vůči průsaku. To právě nechci, ani jedno. Klimatický určení pro nošení kalhot je vlhká vlezlá sychravina okolo nuly, kde se musí počítat s otíráním o mokrou vegetaci..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení