Poraďte s výběrem spacáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

jaký typ náplně byste si zvolili?

duté vlákno/mikrovlákno
49
39%
peří
77
61%
 
Celkem hlasů : 126

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod MichalS36 » pát říj 23, 2020 10:17

Pinguin jsem si vybral, protože jsem tady a různě po internetu četl, že mezi těma levnějšíma věcma , patří mezi ty lepší prodejce. Taky se mě ty jejich věci celkem líbí. Doufám že nebudu litoval :D , o kvalitě výrobků a výdrže výrobků vás budu informovat :D. A myslím že na ty moje nenáročný 2-3 pochody po česku to bude doufám stačit.

Jestli mě to chytne, tak si třeba za pár let koupím i něco kvalitnějšího a vyrazím někam do vyšších hor :D
MichalS36
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř říj 21, 2020 16:16

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 23, 2020 11:19

michals36

uzivej si nove vybavy, urcite pinguin spacaky za tu cenu jsou dobre a aspon se budes moct odpichnout pozdeji od vlastni zkusenosti. a treba u pinguinu zustanes:D

ja to tak cerne jak etheric nevidim a myslim, ze to je dobra volba cos koupil.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » pát říj 23, 2020 12:05

Mawenzi píše:myslim, ze to je dobra volba cos koupil
Jo, taky si myslim.

A jeste dodavam, ze v nasi rodine co mame od Pinguina vse dobre funguje dote, i kdyz je mame uz dlouhe roky - krome me bundy Parker (asi model 2008), kde se uz membrana rozpadla, ale to je "vekem".

S Pinguinem je dobra domluva v pripade jakehokoliv problemu - doufam, ze to se rokmi nezmenilo.

Ano, byly tri veci, ktere jsem s nima resil (nechi rict reklamoval, protoze dve reklamace nebyly, spise takove "pred-reklamace", po case by mohlo dojit k poskozeni) mi vzdy ochotne a rychle vyresili. Navic dve z nich mohli byt z velke casti zpusobene dlouhym skladovanim v obchode ve spatnych podminkach, protoze jsem to kupoval slevnene, oni to tam meli uz min. dva roky. (Alespon jsem se naucil davat si pozor nejenom pri slevach, abych nekupoval lezaky veci, kterym to vadit muze.)

Na batohu na mne pri noseni mirne drela cvocka ci co na popruhu bederak a zacalo to byt videt, ze casem se matros vydere - prisily tam kousek popruhu pres cvocku; na vrchni casti vnitrku vypadal, ze se rychle "rozpadne" (nebo spise jako by zacal plesnivet) zater - celou cast vymenili, prisili novou, slouzi k spokojenosti dodnes, 10+let. Mimochodem i v tom case jsem se koukal i ptal - lidi ten batoh dost nosili, nikdo podobne problemy nemel.

Suchy zip na konci jednoho rukavu manzelky - odlepil se suchy zip od nosne umele hmoty. Vymenili za lepsi typ na obou rukavech a bunda byla zpet snad treti den po odeslani.

U mne :wink: je to vzhledem k celkovemu poctu veci docela dobry pomer :-...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » sob říj 31, 2020 17:49

Nemáte náhodou někdo zkušenost se spacákem Trimm Nord 750? Podle parametrů vypadá hodně slušně, cenově +- jako Prima Polar 1000 (5 - 6 tisíc), ale váha jen 1,13 kg. Plánované využití celoroční v našich horách, ale i případně někde výše na Slovensku, v Alpách apod. (takže i nad 2000 m) - takže i v létě možnost nočních teplot kolem nuly i méně - na tohle by asi stačil teoreticky i třísezónní spacák, ale asi je zbytečné mít kvůli úspoře pár desítek gramů jeden třísezónní a ještě navíc i jeden zimní spacák.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 31, 2020 19:46

750g peri o 750cuin neni spatne a parametrum se tak asi da verit. Otazka je, zda verit znacce trim a tyto penize jim davat... jejich "outdoor" je miren hlavne na moderni pojeti "se psem ve sportovni bunde k hovnu na realny pouziti"..
otazka je asi co siti, jeho kvalita a nevim, zda u tohoto teplotniho urceni by nemeli treba uvadet aspon strih komor...

prima polar pouziva 600cuin u teto rady
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod WDSNV » ned lis 1, 2020 8:57

Mně na zakázku ušila 2 spacáky firma Prima (prima-spacaky) a pohoda.
Mám tenhle, druhý teď rychle nenajdu.. má 2,5Kg


Obrázek
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » ned lis 1, 2020 9:42

Mawenzi píše:750g peri o 750cuin neni spatne a parametrum se tak asi da verit. Otazka je, zda verit znacce trim a tyto penize jim davat... jejich "outdoor" je miren hlavne na moderni pojeti "se psem ve sportovni bunde k hovnu na realny pouziti"..
otazka je asi co siti, jeho kvalita a nevim, zda u tohoto teplotniho urceni by nemeli treba uvadet aspon strih komor...

prima polar pouziva 600cuin u teto rady


Neřekl bych, že mají outdoor kategorie "dobře vypadá, ale na hovno k reálnému použití". Respektive mají své výrobky řazené do čtyř "sérií" - outdoor, trekking, adventure a extreme - ten spacák patří do té nejvyšší, která je primárně určená pro expediční využití. Podobně dneska funguje většina outdoorových značek - jen ty kvalitní věci je dneska vzhledem k levnější konkurenci z Číny bohužel neuživí :( A zase si nemyslím, že by používali husí peří 750 cuin (dražší než to 600 cuin) a pak by tuhle výhodu cíleně zabili např. špatným šitím...
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod aksam » ned lis 1, 2020 10:32

Tak ten spacák od Trimm kup a pak nám poreferuj jaké jsou zkušenosti, podle fotek nevypadá nic moc, mně osobně by vadil zip na vrchu do poloviny, blbě se do toho poleze, nerozepneš ho jako ostatní, co mají zip na boku. Ještě bych ho před nákupem zvážil jestli údaje odpovídají.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » ned lis 1, 2020 11:12

Ta váhá na 99,99 % odpovídat bude, stačí se podívat na použité materiály - jsou podobné těm, co má Patizon G800 - víceméně používají stejné materiály (husí peří cuin 750 + nylon) - Patizon je o něco užší, ale má o něco vyšší hmotnost náplně a celková hmotnost toho Patizonu a Trimmu je +- pár gramů stejná. Jestli je zip uprostřed nebo na boku, je asi věc zvyku
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod aksam » ned lis 1, 2020 11:49

S Patizonem bych ho nesrovnával ten je proti Trimmu někde jinde, moc lidí, kteří mají zkušenost s Trimmem tady nebude prostě buď budeš první tester nebo bych se být Tebou za podobné peníze podíval po něčem osvědčeném jako Warmpeace Viking 600 případně 900.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mitau » ned lis 1, 2020 11:49

Ja mam Trimm zafixovany jako znacku, ktera dovazi z Asie bez velke inovace. Nekolik jejich stanu je tak podobnych tem z Aliexpressu, ze pujde jen o prebrandovani. Vetsine obleceni bych se od nich vyhnul, protoze presne vypadalo jako "radoby outdorove do mesta", ale na to jsem narazil pred par lety, nekoukal jsem se, co maji v nabidce ted. Perovy spacak je jedna z veci, u ktere by se objednani z Ciny mohlo vyplatit - ostatne i tech par zkusenosti, co muzes najit tady na foru, neni uplne spatnych. Otazka je, jak moc bude Trimm lepsi nez nejake overene spacaky z Aliexpressu, u kterych na redditu apod. casto najdes nekolik recenzi. A kolik si priplatis za to, ze je Trimm doveze do Ceska. To je ale uz rozhodnuti na tobe. Pokud nebude mit spacak nejaky z moznych cinskych nesvaru (napr. horsi zip, mene prodysna latka apod.), tak to porad muze byt dobra koupe. Takze jako ostatni doporucim, at si ho koupis a pak poreferujes, jestli nema nejaky problem ;) Dost mozna to bude dobra koupe.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » ned lis 1, 2020 12:22

aksam píše:S Patizonem bych ho nesrovnával ten je proti Trimmu někde jinde, moc lidí, kteří mají zkušenost s Trimmem tady nebude prostě buď budeš první tester nebo bych se být Tebou za podobné peníze podíval po něčem osvědčeném jako Warmpeace Viking 600 případně 900.

Nechci brát nikomu iluze, ale Patizon se sice na první pohled tváří jako česká firma, ale v ČR ty spacáky vážně něšijí - šijí jim to na zakázku v Polsku, snad jen v tom Polsku...Ono obecně u péřových spacáků není moc co inovovat. Jinak ten Warmpeace vážně není srovnatelný - používá kachní peří (Trimm husí), plnivost peří Warmpeace 600 cuin, Trimm 750 cuin, Warmpeace je o 380 g těžší, po sbalení 42 x 22 cm (Trimm 25 x 28 cm). Těmi základními parametry je tomu Trimmu mnohem blíže ten polský (pseudočeský) Patizon.
Co vím, tak Trimm v Číně šije jen ty nižší řady produktů (Outdoor, Adventure), ta řada Extreme by měla být šitá kompletně u nás.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod aksam » ned lis 1, 2020 12:31

Žádný iluze si nedělám, že se Patizon dělá v Polsku vím, dělá to pro ně Malachowski nebo Cumulus, prostě ho kup, napiš pak tady jeho recenzi a další ho můžou vzít v potaz při nákupu. Warmpeace je osvědčený spoustou lidí, používají ve stejných podmínkách jako chceš Ty....jasně váží víc, jiné méně kvalitní peří, ale to už si musíš zvážit sám, co preferuješ...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » ned lis 1, 2020 12:56

honza83 píše:Plánované využití celoroční v našich horách, ale i případně někde výše na Slovensku, v Alpách apod.

neexistuje jeden péřák který by zvládal celoroční teploty, v peří 750 g 750 cuin se nad +10°C uvaříš i když ho budeš mít jenom jako deku, a na zimu je to zase málo peří, bych začal koupí péřáku o 500 g 800 cuin nebo 600 g 600 cuin, pak případně můžeš na léto koupit péřák s méně peří a na zimu péřák s více peří, já používám v létě 290 g 800 cuin, beru ho když má být cca nad +7°C, na jaře a podzim používám 500 g 800 cuin, beru ho když má být cca od +7°C do -3°C, v zimě používám 900 g 800 cuin, beru ho když má být cca -3°C a méně
honza83 píše:Trimm Nord 750

nechápu proč chceš zrovna značku Trimm, za stejné peníze koupíš péřák od osvědčenějších značek, třeba od Prima nebo Warmpeace, když koupíš péřák od těch nejlepších výrobců, a budeš se o něj starat, tak ti může vydržet i celí turistický život, třeba Sir Joseph Rimo II 600 nebo Sir Joseph Paine 600 nebo Sir Joseph Looping II 500, jestli plánuješ se věnovat turistice na težko dlouhodobě, tak doporučuji nejenom za péřák si připlatit od těch nejlepších výrobců
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » ned lis 1, 2020 14:03

V létě chodím spíše po vyšších horách, kde je v noci vyloženě teplo (+15 a více v noci) jen výjimečně a do těch +10 se dá vyspat i v těch zimních spacácích v pohodě - pokud by bylo tepleji, tak mi stačí na spaní Ortovox Bivy Ultralight, který váží 150 g a nezabere skoro žádné místo v báglu (letos jsem ho testoval v létě jednu noc ve stanu v Rumunsku ve výšce cca 2000 m a v pohodě, totéž v Krkonoších kousek pod Rýchory bez stanu - udrží teplo (zahřeje) stejně jako lehký letní spacák...A vzhledem k tomu, že chodím přechody natěžko, tak je dost podstatný rozměr po sbalení (např, při dešti je vhodné mít spacák uvnitř báglu) a váha...Takže Prima vypadává kvůli té váze (těch 600 g navíc u Prima Polar 1000 se už při přechodech natěžko na více dnů fakt pozná), Wampeace Viking 900 je zase i po sbalení strašně velký (42 x 28, ten Trimm 28 x 25 cm). Velikostí i váhou je s tím Trimmem srovnatelný Patizon G 800, jen ten stojí o nějakých 5000 více, bohužel - kdyby byl ten cenový rozdíl dejme tomu kolem 1000, tak asi nic neřeším a kupuju ten Patizon.
Jinak doporučuju jít spát s tím letním péřovým spacákem např. na Modrý sloup na Šumavě (obdobně Jizerka, v Jeseníkách např. Dlouhé stráně) - na Modrém sloupu jsem kdysi klepal v noci kosu s klasickým třísezónním péřovým spacákem (limit lehce pod nulou) a to bylo přes den i takhle nahoře nějakých +25 ve stínu...Z vody v petce jsem měl ráno ledovou tříšť.
Naposledy upravil mike dne ned lis 1, 2020 16:42, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s vnorenyma citacema :-/
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod aksam » ned lis 1, 2020 14:52

Podívej se u sirjoseph.cz do dovýprodeje má tam za dobré peníze spacáky ze starších kolekcí, záleží jak si vysoký většinou jsou k dispozici 200.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mike » ned lis 1, 2020 16:45

honza83 píše:Nechci brát nikomu iluze, ale Patizon se sice na první pohled tváří jako česká firma, ale v ČR ty spacáky vážně něšijí - šijí jim to na zakázku v Polsku

A? Polske spacaky jsou kvalitni, toho bych se vubec nebal.

Technicka: necituj prosim zbytecne, prednostne pouzivej tlacitko odpovedet a ne citace. A kdyz uz je potreba citovat, tak citaci zkrat na nezbytne minimum.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod sobb » ned lis 1, 2020 17:23

honza83 píše:Plánované využití celoroční v našich horách , ale i případně někde výše na Slovensku, v Alpách apod. ...
Tady bych viděla jako nevýhodu že ten spacák má krátký zip. Za teplejších nocí nepůjde použít jako deka.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » ned lis 1, 2020 18:14

mike píše:A? Polske spacaky jsou kvalitni, toho bych se vubec nebal.

Trimm tu řadu Extreme šije u nás, Patizon to šije v Polsku, tedy logicky tam jde ještě vyšší marže pro ten Cumulus (dělá přímo i vlastní spacáky Cumulus/Criterion (mezi těmi 2 značkami není fakticky rozdíl) - tedy čistě logicky musí dát při zakázkách pro Patizon +- stejnou marži jako je jeho konečná marže pro běžné zákazníky, k tomu si ještě musí dát nějakou marži přímo Patizon - ono to tak i odpovídá - jen pro srovnání za cenu toho Patizonu se u nás prodává Cumulus Teneqa 700, která váží +- pár gramů stejně jako ten Patizon, jen je z 850 cuin husího peří a do ještě větších mrazů. Obecně Cumulus dělá ty vlastní lehké zimní spacáky z toho husího peří 850 g (Teneqa) a 700 g (Mysterious Traveller) - ten Patizon G800 je lehce upravený Cumulus Mysterious Traveller 700, dost možná bude ve skutečnosti používat úplně totéž husí peří (700 cuin). Jen ten originální Cumulus stojí o nějaké 3-4 tisíce méně.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 2, 2020 10:05

Trochu pochybuju, že Trim šije v ČR, nikde jsem to tedy nenašel. Můžeš to prosím ukázat ? Podle mě je to bud rebrand čína nebo je pytel ušitý v číně + nakoupí někde levnější peří a u nás to je skompletují. Už nevím kdo, ale nějaká značka to tak dělala. Jinak ten zip uprostřed mi přijde taky jako nevýhoda. Dál na mě to trochu působí, že máš ty parametry vyčtené a nastudované z netu, ale ty spacáky jsi naživo neviděl. Mě osobně přijde trochu divný například rozměr po sbalení 28x25, to je nějakých 7l jestli se nepletu. Tenequa 700g 850cuin peří má ale objem po sbalení 10l, Panyam 450 má 6l. Nevím, třeba se to takto počítat nedá a ten obal jsem neviděl. Nicméně Panyam 450 má hodně těsný obal. Tím chci hlavně říct, že porovnávat zrovna tento parametr z údajů na internetu asi moc dobře nejde. Warmpeace třeba dělá obaly velké ale s kompresními popruhy. Viking 600 mi po sbalení a kompresování třeba nepřišel nějak velký. Já kdybych si kupoval spacák v této cenové relaci, tak vezmu určitě Tenequa 700, který je jen o cca 1500kč dražší, ale vím do čeho jdu. Když tedy nepočítám, že Nord 750 lze koupit i pod 6tis tedy se slevou 30%.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » pon lis 2, 2020 11:36

Tomu rozměru po sbalení bych i věřil - jen pro srovnání Patizon G800 (používá rovněž husí peří 750 g cuin) má udávaný rozměr po sbalení 25x22, tedy ještě o něco menší. Mám od Trimmu stan (Himmlite DSL) a tam ty udávané rozměry i váha sedí, dokonce ta váha je o pár gramů nižší. To, zda někdo šije ve skutečnosti v ČR či někde venku, je bohužel jen těžko ověřitelné - i Patizon o sobě sám uvádí " Zároveň chceme být zodpovědnou firmou, a to nejen po stránce ekologické, ale také socioekonomické. Ze všech těchto důvodů vyrábíme doma v České republice.", což prostě není pravda, bohužel :(
P.S. Běžná cena toho Trimmu je cca 8400 Kč, Cumulus Myterious Traveller 700 (700 g cuin husí peří, tedy o něco levnější) prodává přímo Cumulus za 259 eur, takže ten Trimm je (běžná cena) cenově asi o 50 eur dražší, což +- může odpovídat tomu rozdílu v ceně za peří - takže moc netuším, proč musí automaticky kupovat nějaké levné nekvalitní peří.
Naposledy upravil mike dne pon lis 2, 2020 18:36, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna citace predchoziho prispevku, je jasne, na co reagujes
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Pierre111 » pon lis 2, 2020 13:24

A ty jsi viděl ten Patizon sbalený ? On je rozdíl udávat velikost před a po kompresy. To jsem měl na mysli. Velikost po sbalení je bohužel dost ošemetná věc, každý to může a taky měří jinak. Předpokládám, že těch 42cm u Vikinga je rozměr obalu a ne minimální velikost spacáku po sbalení.

Já se ale ptal na Trimm. Říkáš, že šije v ČR, ale já to u nich na stránkách nenašel. Jestli Patizon šije v Polsku mi je celkem jedno, kupovat si ho nechci. To si raději koupím podobně kvalitní spacák od Cumulus, ale za lepší peníze. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » pon lis 2, 2020 14:50

Pierre111 píše:je rozdíl udávat velikost před a po kompresy.
honza83 píše:Patizon G800 (používá rovněž husí peří 750 g cuin) má udávaný rozměr po sbalení 25x22
honza83 píše:Wampeace Viking 900 je zase i po sbalení strašně velký (42 x 28
Ja jsem se tady nekde divil. ze (myslim) Panyam 450 se bali do 6l obalu a nekdo tvrdil ,z e by se to uz asi moc vice zkompresovat neslo. Proto jsem zkusil manzelcin Warmpeace Viking 900 (170 cm) nabalit a zkompresovat a da se to i tak, ze bude mit neco mene nez 6l.

Problemem je, ze pokud to udelas a budes tak ten spacak nosit (klidne jen pres den), tak predpokladam, ze mozna uz za par dnu se Ti znici peri. Takze na ty rozmery po a bez komprese si fakt davej bacha. Hlavne cim mas vyssi cuin, tim mas to peri "krehci" a citlivejsi na prilisnou kompresi na trochu delsi dobu.
Takto bys mohl sice koupit za (rekneme) 10.000 perfektni lehky a skladny spacak, ale za rok, pokud bys byl na nej s kompresi prilisny "sadista", tak mozna po prvnim delsim treku bys taky mohl mit po nem.
Pokud dobre vim, zde (a nejenom zde) mnoho lidi perovy spacak dava do ruksaku nesbaleny a nekompresovany v obalu a na nej dava ruzne dalsi veci, aby se maximalne vyuzil prostor, kolem valce obalu Ti vznikne spousta tezko vyuzitelneho prostoru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod mitau » pon lis 2, 2020 14:53

Myslim, ze jsi rozhodnuty, tak ho porid a alespon pak poreferujes (to nemyslim nijak zle). Jinak velikost zbaleneho spacaku mi prijde jako ta nejmene duveryhodna velicina, jakou si umim predstavit - zvlast pro porovnani mezi vyrobci. I kdyby k tomu clovek pristupoval co nejzodpovedneji, tak je tezke rict, jaka mira komprese je ta spravna. Zkratka mi prijde ze kdyz das stejny spacak do rukou dvema ruznym lidem, dostanes klidne dost ruzne hodnoty. Hmotnost, hmotnost peri a kvalita peri mi prijdou mnohem objektivnejsi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Kennedy » pon lis 2, 2020 15:40

Trimm neznám tak nemůžu soudit. Ale s Patizonem bych to úplně nesrovnával - ti šijou z Toray Airtastic což je věc, která trochu zamává s celkovou hmotností (a taky s cenou :)). Cumulus z toho šije taky, když si to dá člověk do jejich konfigurátoru. Patizon se mi hodně líbí, občas se dá sehnat za nějakejch 10 500 což je pořád darda no. Jen nevím zda by mi vyhovoval ten sportovní střih...možná jo, možná ne. Pěkně vypadá taky:
https://www.lightwave.uk.com/products/s ... elight-650
ale tam už je ta cena fakt trochu přepálená, je tam ještě větší plnivost, ale fakt nevím zda se to z hlediska životnosti/odolnosti vyplatí.
Trimm nemusí být nutně špatný, ale bral bych v úvahu, že zrovna spacák patří mezi věci na kterých se nevyplatí šetřit.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod fps » pon lis 2, 2020 15:47

honza83 píše:V létě chodím spíše po vyšších horách, kde je v noci vyloženě teplo (+15 a více v noci) jen výjimečně a do těch +10 se dá vyspat i v těch zimních spacácích v pohodě.
Jinak doporučuju jít spát s tím letním péřovým spacákem např. na Modrý sloup na Šumavě (obdobně Jizerka, v Jeseníkách např. Dlouhé stráně).

- jak je cca +10°C a víc, tak já se v zimním péřáku vařím a nedá se spát
- za cca 35 let co jezdím do přírody na těžko jsem spal ve všemožných podmínkách, a hlavni je jaké jsou v noci teploty, a podle toho beru péřák, viz jak jsem už psal, když má být okolo nuly, tak letní péřák neberu, beru dvoj sezonní péřák
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 2, 2020 16:09

honza83
me by kratkej zip taky stval ale parametrama za ty prachy to vypada vcelku dobre. A u peri, pokud nekecaj s perim, to je proste srovnatelny. i husky peraky nejsou takova hruza, i kdyz husky...

takze si ten spacak kup a poreferuj, jestli se ti libi. Pokud nemas problem se zipem, siti atd si muzes overit asi snadno kdyz spacak prijde a vyzkousej. Muzou mit dobre spacaky. ale osobne jsem od nich nejake obleceni pred lety mela a bylo v kategorii "outdoor do mesta", rozhodne ne na outdoor. Mozna se polepsili, ale nemam potrebu to nejak zkoumat. spacak ovsem by mohl byt fajn.

ps: pusobis spis jak marketer trimu nez clovek co si chce koupit spacak :D
ps 2: paradni kus igelitu za 2tacy... https://www.4camping.cz/p/damska-bunda-trimm-foxtera/ v pracovnich potrebach budu mit stejnej igelit za 500... coz ale jde ruku v ruce s husky, alpine pro a podobnyma... kde se sice kvalitni kousek najit da, ale vlastne to chce presne vedet co hledam, pozorne to sledovat a jit si vzit ten paradni dobrej a zajimavej kousek... uprimne malokdo bude venovat hodiny casu pruzkumu vyrobku u podobnych znacek na ten haluzovej kousek, kdyz u jinych znacek vi, ze po cem sahne, to bude fungovat jak vyrobce deklaruje... nebo jeste horsi https://www.4camping.cz/p/damsky-kabat-trimm-juliet/ navic do tepla... s touto prodysnosti se dama lehce zahreje v kopci, protoze bundu sunda o chvili pozdeji a uz bude mit naveky mokrej nacucanej tezkej hadr kterej bude jen studit a nikdy nezahreje... jako bunda, ve ktery muzes leda stat a nehejbat se (prodysnost 3000 je na urovni igelitu) a prezentovat to jako bundu vhodnou do promenliveho horskeho pocasi na vylety muze opravdu jen clovek co na vylete nikdy nebyl a jak vypadaj hory vi jen z obrazku
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod honza83 » pon lis 2, 2020 16:50

Marketér Trimmu nejsem, jen mi přijde fakt zbytečné připlácet např. 4000 za do nebe vynášený Patizon G800, který je základními parametry srovnatelný s tím Trimmem. Proto jsem se ptal na případné praktické zkušeností lidí s ním...
Osobně mám od Trimmu stan ze stejné série (Extreme), při vichřici v Rumunsku naprasknul prut, reklamace vyřízená během 2 dnů (poslali nový prut). Jinak ten stan nepromokl v dešti a splňuje vše, co daný stan splňovat má, navíc je např. ve srovnání s do nebe mnohými vynášeným Jurkem lehoučký a přitom stabilní - i s tím naprasklým prutem přežil poslední větrnou noc bez problémů. Zcela obecně pokud někdo má opakované zakázky pro armádu (vojáky), tak lze asi předpokládat, že minimálně ta nejvyšší produktová řada dané značky nebude cíleně aušus srovnatelný např. s Husky apod...
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod Kennedy » pon lis 2, 2020 17:06

Hele ale ty vážně jsi marketér Trimmu. Ještě chvíli budeš křičet a budu si ho muset taky koupit. Pořád lepší než kdyby jsi propagoval výhodnej tarif na telefon nebo na elektriku. :mrgreen:
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Poraďte s výběrem spacáku

Příspěvekod apuka » pon lis 2, 2020 17:36

Ja Ti nevim, jsem se kouknul na tu (snad jedinou dostupnou) fotku toho TRIMMu a pocit kvalitniho vyrobku z nej nemam vubec. Podle fotek se sice nesoudi - ale ty stehy ani material uplne skvele fakt nevypadaji a kdyz si nemohli udelat trochu prace alespon s kvalitou marketingove fotky, co mam cekat od kvality vyrobku?

Mozna Ti ted nadhodim uplnou blbost ale zkus si to zvazit, hlavne kdyz resis i cenu. Podviej se na perovy spacak HUSKY Drape. Kdyz jsem to hodne narychlo srovnal (jen podle popisu), tak mi nejde uplne do hlavy:

Husky: husí peří 600g, 700cuin, 1250g, rozmer sbal. 35 x 20 cm (na vysku 195 cm), sirka spacaku 85 cm; Komfort -4, Limit -12
Trimm: husi peri 750g, 750cuin, 1130g, rozmer sbal. 25 x 28 cm (na vysku 195 cm), sirka spacaku 85 cm; Komfort -7, Limit -14

Ten Trimm ma o ctvrtinu vice peri o neco vyssiho cuin, rozmerove (i co pisou o sbalenem stavu) je to cca stejne, ale vazi min (to muze byt tenci latka, Husky ma 30D, Trimm neudava+znatelne kratsi zip). Ale rozdil v Komfortu jsou 3 stupne u limitu 2. To mi prijde docela hodne ujete. Ten rozdil by mel byt Hodnoty u Husky podle mnozstvi peri ve srovnani s Warmpeace Vikingem 600 mi prijdou ze by mohly sedet.

A jak nemam rtad veci od Husky, tak musim rict, ze jak jsem shanel lehky perovy spacak na chaty (koronavirus), tak me velice prijemne prekvapil jejich Darwin - material velice prijemny, siti skvele. Pokud je na tom stejne ten Drape, tak bych si vzal z techto dvou urcite ten. Alespon by mi nebylo lito, ze kdyz zjistim, ze na zimu fakt potrebuji teplejsi (a to zjistit skoro jiste :-)), ze budu muset vyhodit palku dvakrat...
Jinak ale ani s jednym z tech spacaku nemam sebemensi zkusenost, pisu to pouze na zaklade cisel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky