Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » čtv říj 29, 2020 18:24

Karta žije, normálně jsme na ni dál fotili celý léto a podzim. Baterkou to taky nebude, jsou nečitelné fotky ze začátku třítýdenního výletu, kdy byla plně nabita. Pak se část fotek díkygrcovi načetla normálně a pak zase asi dvacet chybí. A ke konci pár jednotlivých fotek. Později už se to tuším nestalo.

Na to ostatní se podívám, díky.

Zajímavá koláž :?
Některé ostatní by byly možná ještě zajímavější, aspoň pro nás, fotili jsme něco málo i po té sněhové bouři :|
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2020 18:32

Myslel jsem nejaky chvilkovy vypadek, treba ji bylo zima ;-) No, jestli jste na ni fotili dal, tak uz asi neni moc co pokazit. Tipuju, ze bude rozbity filesystem, ale jen castecne, mozna jeden nebo par bloku.

Vis co? Zkus se naucit kopirovat soubory pres neco jineho, nez exploder ;-) Zacal bych command promptem, treba ty soubory pujdou normalne vykopirovat a pak si s nima muzes hrat na disku. Je mozne, ze se exploder proste zblazni z toho, ze nemuze udelat nahledy, protoze obrazky jsou castecne rozbite. Dalsi vec je, ze nahledy se ukladaji zvlast a treba je rozbita ta cast...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » čtv říj 29, 2020 20:54

@sobb: Hodne mi to pripomina nase obcasne problemy se zrcadlovkami Olympus OM300 a OM-M10 i Nikon D80 a D7000, ale davneji i s par kompaktami.. Jednou za cas se nektere fotky jednoduse zobrazily v nahledu jako plne cerne, nektere cast fotky OK, pod nim (pod nejakou carou) cerne, nekdy jak u Vas. A nektere fotky byly s nulovou delkou souboru.
Delo se to nahodne, ale obcas i nekolik fotek za sebou. Za ruznych podminek, v zime i v lete.
Vetsina souboru se ale dala zkopirovat na PC - ale taky se stalo, ze z primo z karty se jeste fotka ukazala dobre, ale po prekopirovani uz ne, ani v PC ani na karte.

Reseni jsem nenasel. Zpocatku jsem se snazil najit nejake "repair" programy na karty i soubory, ale nic. Priznam se, do udelani vlastniho programu na cteni souboru se mi nechtelo, nestalo za to. Kazdopadne mi tehdy prislo, ze bud mohli byt nejake chyby primo na karte na danem miste a cast souboru se spatne zapsal, resp. pri cteni se poskodil anebo to mohlo byt i nejakou SW chybou. Ale taky mohlo dojit k nejake souhre okolnosti - konstelace hvezd, stavu hrubeho domaciho produktu, klimaticke zmeny, ....

Co Te asi uplne nepotesi.

Kdyby jsi moc stala o ty fotky, tak zkus v Brne tu firmu na obnoveni dat. V minulosti jsem na ne mel reference moc dobre, ale jeji jmeno Ti ted nereknu. Jen to fakt bude neco stat. A oni mozna obnovi ze souboru, co jde, ale to jeste nutne neznamena, ze bude soubor cely OK a ze JPG se nacte. :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2020 21:20

@sobb: jeste mne napadlo. Mas IrfanView? Jestli ne, tak si ho stahni a nainstaluj. Pak z nej vlez primo na tu kartu, otevri nejaky soubor z adresare, kde jsou ty poskozene fotky a pres Next (mezera) se postupne proklikej az k nem vadnym. Tak to bude bez nahledu a bud ti ho zobrazi nebo napise, ze je nejak poskozeny a budes moct skocit na dalsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » čtv říj 29, 2020 21:46

apuka: dík, nepotěšil :wink: Navíc jsem až teď podle čísel zjistila, že některé fotky se na kartu vůbec nezapsaly. Chybí jich cca 150 a na kartě je nečitelných kolem 60ti. Tudíž pokud bych si to někde nechala zachraňovat, tak moc netuším, které fotky by mi vlastně zbyly :?

mike: tak jo, s cmd jsem se poprala a mám je na disku. Ovšem radost z úspěchu mi zkazil Laďa, neboť jemu se na počítač zkopírovaly při normálním způsobu když teď stahoval všechno i do svého počítače #-o :)

Irfan používám, zkoušela jsem ale otvírat i v GIMPU a ještě v něčem. Irfan hlásí Decode error! JPEG datastream contains no image. Jedině, kde se krátký náhled zobrazí je přimo ve foťáku.

Právě o tom diskutujem a Laďa prohlásil, že tam asi teda budem muset jet znovu :mrgreen: :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2020 21:57

sobb píše:tak jo, s cmd jsem se poprala a mám je na disku. Ovšem radost z úspěchu mi zkazil Laďa, neboť jemu se na počítač zkopírovaly při normálním způsobu když teď stahoval všechno i do svého počítače

:D zas ses aspon neco naucila ;-)

sobb píše:Irfan hlásí Decode error! JPEG datastream contains no image. Jedině, kde se krátký náhled zobrazí je přimo ve foťáku.

To asi bude tim, ze nahledy se ukladaji zvlast, takze nahled je v poradku, ale fotka ne. Aspon vidis, co bys mohla videt, kdyby tam fotky byly :twisted:

Druha moznost je, ze soubory jsou sice poskozene, ale zobrazovac ve fotaku je k chybam vic tolerantni. Zkus najit nejake tooly na opravu JPG a pohrat si s nima (s tou kopii na disku).

sobb píše:Právě o tom diskutujem a Laďa prohlásil, že tam asi teda budem muset jet znovu

:smt023

sobb píše:Navíc jsem až teď podle čísel zjistila, že některé fotky se na kartu vůbec nezapsaly. Chybí jich cca 150 a na kartě je nečitelných kolem 60ti. Tudíž pokud bych si to někde nechala zachraňovat, tak moc netuším, které fotky by mi vlastně zbyly

Muzes si zkusit nechat udelat analyzu, ta byva zdarma. Muj tip je poskozeny filesystem a pak zalezi na tom, jakym zpusobem. Mozna se ztratil jen kus adresare kde jsou ta jmena souboru a odkazy na ne. To ale neznamena, ze jsou znicena data a ze nepujdou zachranit, naopak.

Zkus z cmd vlezt na tu kartu a pustit chkdsk a ukaz mi vystup (mailem nebo tady). Bez parametru! Pak se nepokusi nic opravit a tudiz ani nic neznici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » čtv říj 29, 2020 22:21

mike píše: :D zas ses aspon neco naucila ;-)
no jo, ale zas to zapomenu :roll: Jsem si už s cmd hrála a teď jsem to stejně zas musela najít, i když je to primitivní :?

mike píše:Aspon vidis, co bys mohla videt, kdyby tam fotky byly :twisted:
blbý je, že ani nevidím, to nestíhám zaostřit, zkusím opravy

mike píše: :smt023
Druhý pokus o bídné zhynutí by se už snad mohl podařit :twisted: Akorát prve musíme opravit stan a taky Němci a Dáni budou nejdřív muset dostat rozum a pustit nás do Švédska.

mike píše:Zkus z cmd vlezt na tu kartu a pustit chkdsk
zkusím, pošlu
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » čtv říj 29, 2020 22:27

sobb píše:Jsem si už s cmd hrála a teď jsem to stejně zas musela najít, i když je to primitivní

Divne, ja si to pamatuju pres 30 let ;-)

sobb píše:blbý je, že ani nevidím, to nestíhám zaostřit, zkusím opravy

Jake opravy? To nedelej dokud tu kartu nezazalohujes a tim myslim kompletni image, nejen soubory.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » čtv říj 29, 2020 22:40

Opravy jsem myslela zkusit projet zálohu na disku některým z těch repair programů.

výsledek chkdsk Ti raděj pošlu mejlem
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 30, 2020 7:11

sobb
muzes zkusit i program recuva, je to zdarma, projed jim kartu, klidne si dej vsechny JPG soubory co program najde JINAM !! do pc obnovit (nesmis na tu kartu), a zkus to projet, jestli z toho jeste neco nedostanes touto cestou. to by mohlo zabrat na poskozeny zavadec, ale data v poradku

ps: pokud sem spravne pochopila vetu s cmd a ladou, tak on si je stahl vsechny funkcni?

ps2: umi fotak rawy? kdyby ano a vy je nepouzivali, je mozna lepsi zacit pouzivat raw + jpeg, protoze pak mas pri poskozeni sanci, ze 2x vice zdrojovych dat zustane o neco vic pouzitelnych dat, akorat k tomu musis dokoupit nahradni kartu kvuli mistu :D

no a varianta jet znova je uplne nej, ne? :) doufam, ze brzo nas potesis nejakyma fotkama:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » pát říj 30, 2020 11:27

díky maw, zkusím :) Mike se včera ještě na pár těch souborů díval a psal, že mají jen správný začátek a pak jsou tam náhodná data, asi kusy jiných obrázků.

Asi jsem to napsala blbě - mně šly ty soubory stáhnout na disk jen pomocí cmd, Laďa je do svého počítače zkopíroval klasicky. Zobrazit nejdou ani v jednom případě.

RAW foťák neumí, je to ultrazoom, ale z těch obyčejnějších. Takže to asi bude další kritérium při výběru příštího foťáku :)

Fotky jsem ještě ani všechny neviděla, ale za dlouhých zimních večerů to snad dám dohromady.
Jet znovu bude sice fajn, ale něco z toho, co bylo na těch fotkách, bych si možná raděj i odpustila :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Zdéňa » pát říj 30, 2020 12:32

U takhle dlouhých výletů bych doporučil buď ty fotky průběžně někam kopírovat nebo si pořídit foťák na 2 karty. To mě už jednou dost zachránilo :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » pát říj 30, 2020 12:40

Fotky jsme občas zálohovali do ntb. Při té příležitosti jsme přišli na tyto poničené. Jen doufali, že to nějak půjde opravit. Pak jsme si to častěji hlídali v náhledech přímo ve foťáku, ale už k tomu nedošlo.
Že existují foťáky na dvě karty jsem ani netušila :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2020 16:43

Mawenzi píše:muzes zkusit i program recuva

To umi obnovit jen smazane soubory, ne? Tady je IMO jiny problem a oni navic tu kartu po poskozeni dal pouzivali a mazali fotky rucne. Aktualne je z vic nez 99 % zaplnena. Zkusit se to asi da, ale sanci vidim minimalni.

sobb píše:Mike se včera ještě na pár těch souborů díval a psal, že mají jen správný začátek a pak jsou tam náhodná data, asi kusy jiných obrázků.

Pro ostatni: vypada to jako poskozeny filesystem (crosslinked files), ale on poskozeny neni... Mozna chyba karty pri internim mapovani bloku, pripadne ten FS mohl nekdo omylem opravit.

Pouceni: kartu je potreba prestat pouzivat hned jak si clovek vsimne prvni chyby. Pak je jeste sance z ni neco dostat. Data se daji zachranit jen do okamziku, nez je neco prepise.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » pát říj 30, 2020 16:59

Recuva nepomohla. Píší, že umí opravit i poškozené soubory, ale nezadařilo se. Když jsem zkusila dát opravit celou kartu, tak u té napůl rozbité fotky, kterou jsem dávala sem, se objevil celý náhled v pořádku, po chvíli se zas přepsal do toho špatného.

Bohužel, jak píše mike, kartu jsme dál používali a museli promazávat fotky na uvolnění místa dalším. Jinou kartu jsme s sebou neměli, tak moc na výběr nebylo. Navíc jsem netušila, jak zapisování funguje, doufala jsem, že stačí ponechat jen ty poškozené fotky :(
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2020 17:02

Nahled to bud mohlo vzit ulozeny nekde jinde, kde je v poradku nebo to muze byt tim, jak se pracuje s JPG. Ono to postupne dopocitava a zpresnuje. Kdyz je zacatek souboru spravne a konec ne, tak vysledek muze vypadat dobre, nez narazi na ta spatna data a pak to zmrsi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2020 17:22

Jeste k tomuhle:
sobb píše:Jinou kartu jsme s sebou neměli, tak moc na výběr nebylo. Navíc jsem netušila, jak zapisování funguje, doufala jsem, že stačí ponechat jen ty poškozené fotky :(

Pouceni z krizoveho vyvoje: chce to mit vic karet. Uz jsou tak levne, ze to neni problem. Nejde jen o poskozeni, ale i o mazani, to je v terenu rizikova cinnost. Idealni je na kartu jen ukladat a kdyz je plna, tak vymenit. Pripadne zazalohovat a smazat celou (quick format).

Zapis pri poskozeni je problem, protoze tva data muzou byt v mistech oznacenych jako prazdna. Kdyz kartu odlozis, tak se jeste daji najit, kdyz ale zapisujes dal, tak se prepisou a game over.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod apuka » pát říj 30, 2020 17:31

mike píše:vypada to jako poskozeny filesystem (crosslinked files), ale on poskozeny neni...
Jak jsem psal u sebe, to obcas vypadalo spise tak, ze nekde se udelala chyba pri zapisovani z fotaku na kartu - muze by SW chyba (Ty asi nejlip vis, ze vsechny moznosti nikdy nevychytis a urcite u te jedine netestovane nastane neocekavane). Ale taky mohl byt problem jinde - na kartu se fotky nahravaji z cache ve fotaku a uz tam se mohlo neco podelat, tj. klidne zrovna pri zapisu do pameti v cache a odtud uz se soubor zapsal "spravne". 1:1 tak, jak je byl ve fotaku. V te pameti se mohl nekde nejaky bitik zrovna moc prehrat nebo naopak ochladit, ale stejne tak se mohl tam podelat ten mistni "filesystem" na tech par fotek.
Pokud karta je jinak z hlediska FS v poradku ani soubory nehlasi nejaky checksum error, tak bych spise hadal toto. A v tom pripade zadna oprava asi nepomuze. Mozna nahledy se povede nejak vytahnout, pokud jsou zvlast ulozene ale to muze byt tak vse.

U jednodussich a (relativne) levnejsich fotaku (soude podle toho ze neumi RAW a nema ani dve karty) bych s ne uplne odladenym firmwarem celkem pocital, bylo obdobi, kdy vyrobci chrlili nove fotaky kazdy tyden a stara verze se jeste ani neohrala uz byla na trhu novejsi. Taky otazka, jestli sobb nekdy delala upgrade firmware fotaku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2020 17:39

Jeden nebo par bitiku v JPG vubec nepoznas, to by musela byt sakra smula aby se trefil nekam, kde je to opravdu dulezite (tj. nejake hlavicky). V tomhle pripade jde o cele bloky. Karta ma velikost bloku 32 kB a ty soubory, co mi sobb poslala, maji prvnich 32 kB v poradku a pak nasleduje binarni srot. Coz obvykle znamena, ze se poskodila tabulka filesystemu, kde je mapa, ktere bloky patri do ktereho souboru.

chkdsk sice hlasi, ze je karta OK, ale on se mohl klidne spustit uz driv pri zalohovani a filesystem "opravit". Pta se na to a je snadne to omylem odklepnout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 30, 2020 19:30

sobb
v podstate co pise mike, pod to se podepisu. kartu prestat pouzivat jen co si vsimnes potizi a mit s sebou jeste aspon par nahradnich. Muzu jednu 8gb kartu darovat, ale to je asi malo... mam novej kompakt a musela sem do ni koupit vetsi. nicmene dneska karty opravdu stoji par korun a tak mit s sebou zalozni je asi nejrozumnejsi.

fotaky na dva sloty... existuji ale bavime se spis o (bez)zrcadlovkach ve vyssi cenovy kategorii...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » pát říj 30, 2020 19:54

no jo, už jsem moudřejší

Ta naše byla taky 8 GB. Koupíme novou, větší, ale pokud pro tuto nemáš využití, tak bychom ji kdyžtak od Tebe odkoupili (nebo třeba vyměnili za nějakou dobrotu :) ) jako záložní.

Ještě se zrovna zeptám ke kartám - všechno, co nabízí klasické české internetové obchody mohu brát jako značkové a tudíž spolehlivé? Nebo se něčemu vyhnout?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2020 21:25

Uplne vsechno ne. Nekupuj to nejlevnejsi, rozdil v cene je par desetikorun. Klidne bych koupil treba tohle nebo rychlejsi variantu. Sam mam predchudce, 16 GB s 30 MB/s a funguje dlouha leta bez problemu.

Koukni, co vas fotak podporuje, muze tam byt maximalni velikost. Taky je lepsi koupit nativni format tj. treba SDHC a ne malou s SD adapterem, to je potencialni zdroj problemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Hafi » pát říj 30, 2020 22:30

Hlídat značku má asi smysl. Myslím, že jsem historicky tak půlku karet Sandisk, půlku něco jiného. A všechny 3 selhání obdobného charakteru, který se stal tobě, které jsem zažil, byly to "něco jiného" (Adata, Kingston a 3. už nevím).

Ohledně varianty plný formát, vs. microSD + adaptér ale vesměs beru menší. Adaptér beru náhradní, ale už několikrát se mi hodilo, že jsem kartu mohl strčit do telefonu nebo čtečky v nějakém počítači (kde už běžně bývají sloty právě jen na microSD).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o focení

Příspěvekod mike » pát říj 30, 2020 22:43

Jo, mala karta s adapterem ti dava vic moznosti, ale za cenu jisteho rizika. V pripade sobb asi vetsiho, jelikoz jezdi do silnych mrazu a tepelna roztaznost muze zpusobit horsi kontakt. Nevim, nakolik je to realne, ale za mne cim min mechanickych kontaktu, tim lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o focení

Příspěvekod Lipon » sob říj 31, 2020 1:02

Pokud možno bez adaptéru.
Chvíli jsem laboroval s adaptérem SD - CF a do SD slotu dával ještě microSD v adaptéru.
Měl jsem doma víc microSD a chtěl je využít.
Foťák po půl dní focení s CF adaptérem začal jančit, zamrzal. Tak jsem tu CF redukci vyhodil a dal jinou, normální CF kartu a jelo to bez problémů dál. Z té microSD v adaptéru byly 4/5 fotek na nic, nečitelné. Jako jo, adaptér byl z ebay za pár dolarů, zázraky jsem nečekal, ale spíš z pohledu mechanické odolnosti.

Za nějakých 13 let focení jsem měl vždy Sandisky a nikdy žádná nezradila.
Jsou ale dražší, to ano.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Etheric » sob říj 31, 2020 7:22

Jsem koupil nedávno v akci v czc microSD Kingston 64 giga, tu verzi s nejrychlejším přenosem, je vodotěsná a je na ni záruka 120 měsíců /ne, není to překlep, zjišťoval jsem/. Stála pouhých 289Kč. Možná maj ještě.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o focení

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 31, 2020 10:13

sobb
mam sandisk extreme pro. mam ji navic, vzhledem k cene karet to nema smysl resit, hod mi do SZ adresu prosim :) (jen teda - bavime se o SD karte, ze jo)

osobne kupuju hlavne sandisky, ted mam jednoho kingstona microsd+adapter, protoze v ntb nemam ctecku SD jen mikrosd, tak kvuli dovce... ale zatim ji mam chvili, pul roku, tak nemuzu hodnotit. sandisky sou ale drzaky a nikdy mi zadna neodesla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o focení

Příspěvekod sobb » sob říj 31, 2020 22:12

díky všem za rady, koupíme tedy některý Sandisk, velký, bez adaptéru
Maw: dík :)

Včerejší smutek nad ztrátou fotek nás donutil k činu a konečně jsme stáhli videa z kamerky. A nálada se zlepšila - naštěstí jsme tam i trošku filmovali, tak máme aspoň něco zdokumentováno :)
Jen mám z těch videí pocit, že výsledné video nebude dráma, ale spíše komédie :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod mike » úte dub 19, 2022 16:28

Presunuto odtud. mike

To je z Jedlove, ne? To na stromech je namraza? Pekny. Nakolik tu fotku udelal fotak a nakolik manualni postprocesing?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Příprava, trénink a vybavení na náročný trek

Příspěvekod ntz » úte dub 19, 2022 18:27

mike píše:To je z Jedlove, ne? To na stromech je namraza? Pekny. Nakolik tu fotku udelal fotak a nakolik manualni postprocesing?


tadle fotka byla pekna sama o sobe, zadnej velkej postproces nebylo treba .. tady je out-of-camera-jpg .. sednul jsem si tam na stran a chvilku fotil a cekal asi 10 minut nez tam budu mit nejake pekne svetlo a stin .. v jednu chvilku tam priletl mrak, ze jsem peknej stin na te strani a zaroven jsem mel nasvicenej tolstejn ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru