Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv říj 15, 2020 11:52

QSCD je zkratka pro Qualified Signature Creating Device, tedy v tvém případě přímo fyzická čipová karta. Na ní jsou nahrány certifikáty pro přístup a podpis (musí být odděleny, což jsou, takže dobrý :wink: - už jsem viděl i případy, kde byl jeden jak pro přístup, tak podpis...). Ty sis podle všeho teď obnovil.

Neznám architekturu QSCD do detailu, takže nevím, jak to je reálně přesně uděláno, ale existuje seznam evropských autorit pro vydávání QSCD. Takže jestli čipovka obsahuje ještě nějaký vlastní certifikát, kterým se podpis "autorizuje", aby bylo zřejmé, že byl vytvořen pomocí hardwarového prostředku (teoreticky bys přístupový/podpisový certifikát mohl mít i mimo čipovku), tak jeho vypršení ti podpis "oslabí" z kvalifikovaného na zaručený. Liší se spíš právnicky než matematicky, ale může to dělat ten zmiňovaný rozdíl mezi ČR a EU.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv říj 15, 2020 12:00

Kuju. To vypadá na osobní cestu do banky a to semi (ref Covid) fčíl nechce....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 17:26

apuka píše:Jo a Teamsy maji jednu zvlastni vlastnost - kdyz se Ti z nejakeho duvodu prerusi pripojeni na myting, tak si vyvolas tu schuzi v Teamsu, kliknes na "Join" - a on si obcas vytvori novy stejny myting, na kterem jsi pouze Ty sam, ostatni na Tebe cekaji na puvodnim. Samozrejme, nejakou chvili si myslis, ze to odpojilo vsechny a cekas... Az se z tohoto mytingu odhlasis a kliknes znovu na ten samy myting, tak se dostanes na ten puvodni.

Na tohle se ani nemusi prerusit pripojeni. Nekolikrat se mi to stalo hned na zacatku, otevrel jsem meeting a byl tam sam, ostatni cekali jinde. Vypada to, ze zalezi, kde ho otevres. Primo v Teams to obcas udela tohle, kdyz ten samy otevres z kalendare nebo z mailu, tak funguje :roll: Opakovane pouziti toho z Teams mi naopak nefungovalo, zase jsem tam byl sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2020 20:29

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv lis 5, 2020 9:13

To sem teda jelenec, PROČ?

Dneska mi mobil = budík zazvonil o hodinu později (bylo a na hodinách ukazoval 07:30, ale budík zvonil a ukazoval 06:30).

To sou mi teda věci - uvidíme / uslyšíme zítra.... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát lis 6, 2020 8:11

Neska zazvonil tehdy, když měl... tomu fuckt nerozumím, proč si jeden den vzal hodinu oddechový čas.... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát lis 6, 2020 16:00

To byla zmena casu. Trochu opozdena, ale u tveho mobilu je to pochopitelne. Jaky pan, taky kram :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát lis 6, 2020 16:03

:fuj:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 8, 2020 17:58

upgraduju tchanum muj stary komp na w10 po ciste instalaci w7... jeste sem nevidela, aby upgrade zrusil logickou jednotku tak, ze fixmbr nepomaha a nebootuje ani do puvodnich w7:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod wertigo » ned lis 8, 2020 18:12

Mawenzi píše:upgraduju tchanum muj stary komp na w10 po ciste instalaci w7...

A ten mezikrok s w7, to proč jako?
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 8, 2020 19:46

wertigo protoze nemam licno na w10, takze pres upgrade. nemam teda ani instalacku w10 a moc se mi nechtelo plytvat to jediny prazdy dvd co sem tu nasla (nejak se mi nechyta na stary desce boot z usb, i kdyz by to umet mel) na "nejakou instalacku w10 z netu", do ktery by pak nesla ta licence, co mam k w7.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod wertigo » ned lis 8, 2020 21:37

Sem teď daval w10 na 3 staré pc. Lic w7 naštěstí vždy zafungovala, tuktuk. Image co nabízí MS přes ten jejich tool je taky dobre funkcni, ISO nebo rovnou vypaluje.
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 9, 2020 7:00

wertigo
diky za radu, aspon budu vedet do budoucna, kdyby se tchanum neco poto... samozrejme krabici prazdnych dvd jsem nasla az posleze:D i s krabici prazdnych cd... kdyby nekdo par kusu potreboval, ozvite se:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pon lis 9, 2020 11:14

a von ten upgrade 7->10 pořád jde bez placení výpalnýho?
já myslel, že tohle už zařízli, že to bylo jen po nějakou krátkou dobu od vydání desítek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon lis 9, 2020 11:27

No, oficialne je uz davno konec, ale je moznost, jak to udelat. A kdyz Microsoft byl parkrat dotazan, jestli je to legalni pro kohokoliv, z odpovedi se vzdy vytocil - nikdy nerekl primo, ze Ano, ale ani nechtel rict Ne.

Jinymi slovy o tom vedi dobre, ale nezatrhli to a z Tveho pohledu je dulezite, ze taky zadne jejich (aktualni) podminky neporusujes, kdyz to udelas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 9, 2020 11:53

proroze pro.ms lepsi uzivatele.10 s.cilenou reklampu a cpani jejich softu ypdatama.nez majitele.starych systemu ze kterych neni nic...

normalne si z ms stranek stahnes tool kterej upgrade zaridi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9374
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon lis 9, 2020 14:42

Ty woe. Ten gůgl a spol to mají dobře promakané a rychle reagující..... fčera mi junior poslal odkaz na jedny tenisky (běžecké Salomon X3) co si představuje (a dostane) pod strom, já je dneska ráno na tom sexshopu objednal. Fčíl sem si na AF.cz přečet článek o Kaspické příšeře (díky za něj) a pustil to videjo tam dole fullscreen - a hned mi tam vyskočila psaná reklama (na to je můj ADSFilter krátký) na běžecké boty..... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon lis 9, 2020 14:58

Musím sa pochváliť, jaxu šikovná PC "švadlena" - sem potřeboval dát dohromady dva obrázky (jeden GIF a druhý JPG) tak, aby jeden "prosvítil" bílé = průhledné části toho druhého. A zvládnul sem to a ani sem k tomu nepotřeboval žádný extra sw - stačil Irfan, malování ve Win a PowerPoint. Ufffff...... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon lis 9, 2020 15:49

Delals to nejak prilis slozite. A jeste do toho tahas Powerpoint #-o :D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2020 17:11

Bud rad, ze pri tom nepouzil jeste tiskarnu a skener. Spravny duchodce by ovsem nemel vysledek v PowerPointu, ale ve Wordu :twisted:

(nekdy mne fakt fascinuje, co dokazou BFU vymyslet, mne by to proste nenapadlo :D)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pon lis 9, 2020 18:31

Výsledek je bmp resp. jpg a pochlubím se s ním, až nastane čas péefek.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2020 21:01

Na cos teda potreboval ten PowerPoint? Teda... neco mne napadlo, ale ja to snad ani radej nechci vedet :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon lis 9, 2020 21:13

BTW, vzpomnel jsem si na jednoho, co chtel postovat nejaky text z webu. Otevrel si ho v browseru, udelal print screen do Wordu, to ho nekdo naucil. Pak to z Wordu vytisknul na papir. Vystrihl text a ten naskenoval, samozrejme v nejvetsim rozliseni skeneru. Vysledek ulozil do BMP a postnul. Web to neumel zmensovat, takze pismo bylo nekolik cm vysoke a text pres 10 monitoru :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát lis 13, 2020 17:29

Jaxem starý, taxem sklerotik.... sem neska o půltřetí (= půlhoďky před tím než du domu) pustil zálohu dat ze serveru na moje SSD (jinou, větší než dělám každý týden průběžně) a zapoměl, že ta jiná záloha krapet trvá.... takže su fčíl ešče furt fpráci (a záloha je teprf ve 3/4 objemu). Chjo no, dobře mi tak, že sem si nepamatoval...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv lis 19, 2020 8:16

Za mě pochvala pro ESET - končí nám licence, přišel mail, v něm odkaz, klik, klik, platba kartou, klíč, otevřít eset, klik, klik a hotovo - licence prodloužená. Dohromady asi 30 kukund a zase tři roky bude klid. Takle dyby fungovalo fšecko a fšude.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv lis 19, 2020 16:55

Jo, ale jeste kdyby poradne fungoval ESET. Musel jsem vypnout cast kontroly sitovani, jelikoz nejak mrsili certifikaty :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2020 9:19

Do (de)Billa Gatese nevidíš..... :twisted:

Kolega na svém PC provedl přihlášení do systému (user + pass) a ..... hlásilo mu to "nesprávný user nebo pass", tak kliknul na "obnova hesla", přišel mu odkaz, zadal nové heslo, odkliknul a šel se znova přihlásit (user + nový pass) = výsledek stejný, "nesprávný user nebo pass".

Taxem to "nové" přihlášení (user+nový pass) zkusil ze svého PC a bez problema sem se přihlásil (jak IE, tak Chrome)..... Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte lis 24, 2020 11:25

pavproch píše:Do (de)Billa Gatese nevidíš ... zkusil ze svého PC a bez problema sem se přihlásil (jak IE, tak Chrome)
Ehm, co ma BG spolecneho s Chromem (s IE precejen neco)???

To se hlasite do nejake Microsoftacke webove aplikace pres prohlizec, ze na nej nadavas? Teda, ze bys ve firme mel Office 365, to si nedovolim ani predstavit... :wink: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2020 11:39

Oba stroje běží na Woknech, takže za to může deBill. :twisted:

Jo, z prohlížeče - kolega má Chroma, já to napřed zkusil ze svýho IE11 a šlo to (se přihlásit, bohužel ne stahovat soubory, IE = nepodporovaný), taxem se přihlásil i ze svého Chroma a stáhnul, co sem potřeboval.

:supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte lis 24, 2020 19:01

Neska sem si (mimoděk) všiml zajímavé věci: hodiny v mojem mobilu sou řízené rádiovým signálem (= dodnes sem si myslel, že absolutní přesnost), hodiny v PC sou řízené signálem z webu (=taky by měly být přesné) a.... rozdíl mezi nima je asi 2 nebo tři kukundy. Technická - proč? A který z těch dvou (odlišných) času je ten správnější?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Pokec