Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv zář 10, 2020 21:16

Moje zkusenosti skoro se vsemi znackami rikaji, ze se nemuze rict, ze tato a tato znacka je na takove a makove lidi. Strihy maji vsuchni na ruzne modely dost ruzne.

Bohuzel, timpadem Ti muze mozna nekdo poradit konkretni model konkretni znacky, co se strihem trocha podoba DA Guide, ale jakmile sahnes vedle u te znacky, muze to byt uplne jine.

Zrovna v nepromokavych bundach pred nejakou dobou syn zkousel docela dost ruznych modelu od Mammutu, Milleta i jinych a teda pocitove rozdily mezi modelami stejne znacky byly i jedno cele cislo. To same kalhoty - na sirku, na delku, sirka na stehnach,... Koukej se i na popis strihu - Regular Fit, Athletic Fit, Slim Fit, atd. Na nekterych zahranicnych servrech obcas najdes u konkretnich modelu dokonce i konkretni cisla (delky rukavu, zad, predku, pas, hrud, ...), ale na to musis mit stesti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod minipolis » pon říj 12, 2020 18:19

Máte tip na třísezonní nepropro bundu, která by měla spíše volnější střih, civilnější vzhled a nenápadné barvy? Něco jako tahle, se kterou mám dobré zkušenosti, ale už ji mám dlouho (několikrát) a je čas na změnu. Nepropro postačí 20+20, nic extrémního. Cena maximálně do desítky, ideálně do osmičky. Klidně i levnější, třeba na úrovni značky Pinguin, i když ten zrovna nic podobného nemá. Díky.
Uživatelský avatar
minipolis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 12, 2020 17:05
Bydliště: LT

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon říj 12, 2020 19:00

Takove typy bund se uz moc nevyrabi, alespon ne outdoorove firmy. Ale neco se obcas najde, napriklad toto Vaude, jen nevim, jestli je k sehnani v CR. Trochu podobne mas tuto Salewu, tu bys asi sehnal i u nas. Jen u ni pisou 10k/10k - ale stejne bych Ti rekl, ze to musis zkusit, ty cisla prakticky nic neznamenaji (U Milletu jsem resil u jedne bundy, ze tam meli napsane, ze je to jedna z jejich nejprodysnejsich a mela uvedene snad jen 1800 /jedentisicosmset) prodysnost).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » úte říj 13, 2020 10:47

TilaK Alpamayo, ale jenom esko...
Popř. mají na Outletu i jednobarevný Stinger Paclite, nebo neouletového střihově civilnějšího Storma...
Naposledy upravil dudy dne úte říj 13, 2020 10:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod minipolis » úte říj 13, 2020 10:57

4 Dudy: Krucinál, Alpamayo vypadá skvěle a na první dobrou splňuje představu do puntíku....bohužel jsem XL. ](*,)
Uživatelský avatar
minipolis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 12, 2020 17:05
Bydliště: LT

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » úte říj 13, 2020 11:24

Ta Stormka v khaki taky není zlá...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř říj 14, 2020 21:10

sobb píše:Jen dodávám k diskutované ME Firefox: Našla jsem objednávku v mejlech, koupená 02/2012. Takže ač je to také Activ Shell, tak to může být trošku jiná bunda, než si koupil telemarkista. Jak jsem už psala mikovi, dny ani hodiny nošení nepočítáme, ale je to pár set dní. Nosí ji nejen v dešti, ale i proti větru nebo jako zateplení. Takže tento starý model funguje a slouží dobře.
Tak už doactivovala ... Začla týct na ramenou. Krapet mi to bere víru ve vhodnost Active pro naše použití, nové bundy jsou z tenčích materiálů, takže životnost bude pravděpodobně kratší. Nesnáším nakupování oblečení, bund obzvláště, tak by mohla vydržet aspoň těch deset let, jako moje Marmotka z ProShell :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2020 21:16

Zadna membranovka nemuze vydrzet 10 let vaseho pouzivani ;-) To nevydrzela ani mne, ktery je pouziva jen kdyz opravdu musi.

(z cehoz mozna vyplyva, ze to neni pouzivanim, ale klasickym PU kurvitkem)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř říj 14, 2020 21:44

Vždyť píšu, že Marmotka z Proshellu mi deset let vydržela :wink: A kdyby se jí nerozlepily švy, tak možná membránuje doteď.
Laďa vyhrožuje, že se na to může vykašlat a koupí si pláštěnku :twisted: #-o :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř říj 14, 2020 22:55

Takze nevydrzela :twisted: Svy jsou taky nejspis rozpad PU, ne? Nedavno tu nekdo psal, ze se mu podrazky u bot rozpadly az po 13 letech, ale vetsina to do tech 10 stihne, vsak to sama znas nejlip ;-)

Jj, plastenku s PU zaterem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř říj 14, 2020 23:20

Vydržela deset let a pak se jí odlepily švy :wink: Jo, je možný, že za to mohlo PU, tehdy jsme k tomu aspoň dospěli.

K podrážkovému vláknu se dostanu časem :wink: Každopádně na prehistorických Islandech vydržela Laďovi podrážka o dost víc jak 10 let, Alta Via se teď začaly rozpadat po 12ti letech. U novějších modelů podrážek to zřejmě dovedli k větší dokonalosti a přes 8 let se asi už jen málokdy zadaří.

Ne, igelitovou :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv říj 15, 2020 10:10

sobb píše:na prehistorických Islandech vydržela Laďovi podrážka o dost víc jak 10 let
Na "prehistorickych Islandech" se jeste pouzivala EVA podrazka. PU zacali pouzivat az v historickem obdobi. :wink:

Navic obcas se objevuje na nich i ted - napriklad primo na strankach maji u wide verze. Jak je to ve skutecnosti, netusim, ja, kdyz jsem wide verzi zkousel (pred hoodne lety), podle mne byla naprosto stejna, co se tyce podrazky jako normalni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » čtv říj 15, 2020 12:27

Zas taková vykopávka to není :wink: Rozpadl se PU, tehdy jsem to řešila i zde na fóru. Jenže to tu nikdo o hydrolýze PU ještě nic nevěděl.
Ale na to máme jiná vlákna :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod michalzhor » ned říj 18, 2020 13:37

Tož prohrábl jsem svoje hadry a po zralé úvaze mohu doporučit. Tak to má být - dobré třeba pochválit.
Třeba to někomu pomůže ve výběru .... i když moje typy bund už mají jak jsem zjistil v archivu produkce. Tak snad ty nové jsou minimálně tak super jak ty moje.
https://www.michalzhor.cz/2020/10/18/pochvala-002-bundy-direct-alpine/
michalzhor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: pon črc 15, 2019 16:32

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod barney » pon říj 19, 2020 9:03

Hledám náhradu za softshell bundu Loap s neprodyšností 3000 g/m²/24h na podzim/jaro.

Dá se vybrat něco rozumného kolem 3 - 3,5 tisíce? Případně kde a na co v Ostravě kouknout? Díky moc :)
barney
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 7, 2020 6:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tomas81 » pon lis 16, 2020 8:08

Ahoj. Připojím se ve svém zoufalství při hledání vhodné nepromokavé prodyšné bundy. Hledám pokud možno univerzální bundu od vycházek do přírody kolem domu až po chození v tatrách, případně alpy. Ne feraty a jiné lezení. Nouzově si ji vezmu i na kolo a lyže. Nehledám záložní bundu do batohu ale celodenní bundu. Na váze asi nesejde - jak říkám nechci ji do batohu a nechodím žádné vícedenní přechody. Cena do 10 tis. Potím se spíš více, přesto že jsem si vědom toho že každá membrána je brzda pro odvod potu chtěl bych membránu.
Měl jsem favorita - Protector od HP https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/bundy-panske/nepromokave-bundy/protector-5-0-jacket.html ale tek si říkám jestli nejdu tak trochu s dělem na komára.

jako druhá možnost mě padl Master od HP https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/bundy-panske/nepromokave-bundy/master-jacket.html skvělý papírový parametr prodyšnosti, výrobce ji ale uvádí jako záložní bundu - nevím jak se jí bude líbit chození s batohem a co takové zavadění o šípek :) - snad to nebude hned roztrhané...

no a po pročtení tady toho fóra si říkám jestli není lepší jít do porézní membrány a nešáhnout třeba po Atac od Tilaku https://www.tilak.cz/cs/attack-panska-gore-tex-active-bunda

Dá se v tom vůbec poradit? Mám něco doplnit? Střílím ten výběr úplně blbě? Díky za postřehy
Tomas81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 16, 2020 7:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ret255 » úte lis 17, 2020 23:02

Tiež rozmyslam nad nepremokoavou bundou, najprv som chcel ist do zaja karakoram z event , no ta bunda je skoro ako brnenie a ten dvojcestny zip sa mi nepodarilo zapnut ani na 5 pokus, tak neviem ci som tak nesikovny, alebo je to problem toho zipu/bundy.

Dalej som si pozeral bundy z goratex active, tilak ma vo vypredaji attack, no pozrel som si velkosti a teda neviem, nie je ta bunda dost kratka? Mam 192 a potreboval by som nieco co ma aspon na dlzku 74cm, no velkostne mi to max vychazda na M.

Pripadne som pozeral direct alpine ma lepsi strih na vyssich a uzsich, len tam pouzivaju material galantos, je v tom nejaky rozdiel oproti gtx? Je to zhruba to iste, ci je v tom nejaky vyrazny rozdiel? Co som si tu cital, tak viacery su spokojny prave s tym gtx active. Nejake typy na budnu z gtx active, tak do 200€.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte lis 17, 2020 23:33

Rozdil je, samozrejme v prodysnosti, Gelanots nechces. Chces bud NeoShell nebo GTX Active, mozna Pro. Ani eVent nechces.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » stř lis 18, 2020 9:27

Souhlas. Desítky let sem používal (normální) GTX aj. membrány, fčíl mám GTX Active - je to nebe a dudy co se prodyšnosti týče.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tomas81 » úte pro 8, 2020 9:51

Ahoj.
Kdyby jste měli zvolit mezi Tilak Stinger s GTX Active a Tilak Stinger s GTX Paclite co by to bylo z pohledu prodyšnosti? Stinger z Active nemá odvětrání pod pažemi, ale je to prostě hodně prodyšná membrána. Stinger z Paclitu má prodyšnost nicmoc ale velké odvětráváky v podpaží.. Nemám žádné zkušenosti s membránovkou - bude to moje první, odvětrání pod paží mě vždycky přišlo jako zásadní pro regulaci, ale taky si říkám přece tu bundu na sobě mám když prší, když prší a otevřu podpaží tak tama stejně nateče..... Vysvětlil jsem trochu co řeším? Co by jste brali vy z těchto dvou. Díky.
PS: jak jsem se ptal výše na ty bundy od HP - tak ty jsou pasé - zkusil jsem a HP mě střihově nějak nesedí.
Tomas81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 16, 2020 7:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte pro 8, 2020 10:45

Tomas81 píše:si říkám přece tu bundu na sobě mám když prší, když prší a otevřu podpaží tak tama stejně nateče
Takze sis castecne odpovedel, ne?

Pokud tu bundu chces jen jako zalozni, tak toto je jedna z odpovedi. Druha je, ze Active bude prodysna vsude, i mimo podpazi.

Jeste si k tomu pridej, ze Active bude (s nejvetsi pravdepodobnejsi) odolnejsi (co se tyce samotne membrany), je to prece jen 3L. Pokud neresis cenu, tak je, myslim, volba jasna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tomas81 » úte pro 8, 2020 11:06

děkuji apuka.
A kdybych chtěl být trochu prase a bundu vzal na celý den i bez deště na procházku po Beskydech? I tak lepší GTX Active bez ventilace v podpaží?
Tomas81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 16, 2020 7:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte pro 8, 2020 11:26

Obavam se, ze tuto otazku si budes muset zodpovedet (a zjistit) sam :wink:. Toto totiz nezavisi pouze od bundy ale i od dalsich veci - napr. jak se potis, jake mas obleceni pod bundou, jaky teren budes chodit, jake bude pocasi a taky jestli pujdes s malym batuzkem s litrem vody a dvema Tatrankami nebo potahnes 20kg ruksak se stanem karimatkou, spacakem, varenim, oblecenim, jidlem a pitim na tyden.

Vem PP - jak neveril tomu, ze se muze chodit v GTX Active i bez svlekani/oblekani vrstev a co snim udelala vlastni zkusenost. Mas to hned tady trochu vys.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2020 19:14

@Tomas81: jednoznacne GTX Active. Paclite bych dneska uz nechtel ani zadarmo a odvetrani pod pazema je uboha berlicka kdyz mas mizernou membranu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » úte pro 8, 2020 19:20

apuka píše:Vem PP - jak neveril tomu, ze se muze chodit v GTX Active i bez svlekani/oblekani vrstev a co snim udelala vlastni zkusenost.


Howgh.

apuka píše: Active bude (s nejvetsi pravdepodobnejsi) odolnejsi (co se tyce samotne membrany), je to prece jen 3L.

Ani moje kunda, pardoň bunda, ani kalhoty, obé Active, 3L nejsou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2020 19:22

A jak to poznas? Jasne, ze jsou, akorat to holt neni tezky pancir, jak jsi zvykly ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » úte pro 8, 2020 19:26

Aha, já staromilsky žiju v přesvědčení že 3L = podšívka. Asi blbě, čili odvolám, co sem slíbil.

Du spat, mám toho po celém dni za volantem dost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28133
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte pro 8, 2020 19:34

Hmm, tak stary jeste nejsi, aby ses mentalne vracel do mladi :twisted: Tohle platilo naposled nekdy v minulem tisicileti. Kdyz jeste neumeli udelat 3L laminat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř pro 9, 2020 23:31

Tomas81: Ještě je tu jedna možnost. Pokud se nevážeš konkrétně na Tilak, tak sehnat bundu z GTX Active s odvětráním v podpaží. Je jich sice míň, což je částečně i daň za (z mého pohledu) stupid light, ale dají se najít.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tomas81 » čtv pro 10, 2020 7:05

Díky všem za přispění. Stinger GTX Active jsem včera koupil. Ačkoliv je to 3 vrstvý laminát nepůsobí jako pancíř. Domácí test prodýchnutí bundy na zrcadlo - wau -zrcadlo orosené. Hodil jsem ji na sebe oblékl jsem se schválně více teple a vyrazil na 3 hodinovou procházku kolem chalupy. Ta bunda fakt asi dýchá parádně. Jasně, že do kopce se potím, ale jde to prostě ven.... Těším se na hnusné počasí a delší výlet.
Tomas81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 16, 2020 7:44

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení