Jak se vybavit na 14denní výšlap?

pokec o cestování, jednotlivých zemích a tak

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » stř říj 7, 2020 13:59

Mawenzi píše:renegady sou posledni dobou jen predrazena bota stavejici na slave predchozich modelu, kamosovi po roce praskl sev a nez se vratili z reklamace koupil.znova, znova mu tam praskl sev po 3/4 roce a ty puvodni ze servisu spravili tak ze mu sou uzky a tlaci ho

Nestraš, chodí se mi v nich krásně, naštvalo by mě, kdyby se rozpadly. Doufám, že je chyba ve tvým kámošovi a ne v botách :twisted:


@Nikiko: Pokud neplánuješ přejít z letního chození rovnou na akce v extrémních mrazech, tak se asi tím, co by bylo, kdyby bylo celý den pod -15, zatím nemusíš zabývat. Mimo mrazové kotliny u nás takových dní moc nebude (někde žádné). Problém můžou být ty ponožky, pokud na noze nesneseš umělé, jejichž úkolem je transportovat pot směrem od nohy; ve vlhkých ponožkách ti bude dřív zima. Asi bych si na tvém místě pořídila nějaké ty vnější ponožky s merinem, pod ně vzala nějaké tenké, které bych dobře snášela a s touhle kombinací šla zkoušet boty. A když už bych měla boty, tak bych testovala, jak se při klesajících teplotách budu cítit, když si jako vnitřní ponožky vezmu nějaké své bavlněné nebo bambusové.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » stř říj 7, 2020 16:25

GreyMouse píše:Doufám, že je chyba ve tvým kámošovi a ne v botách

Jestli praskl stejny sev, tak klidne muze byt. Nekompatibilita s nohou nebo spatne zvolena velikost.

GreyMouse píše:Asi bych si na tvém místě pořídila nějaké ty vnější ponožky s merinem, pod ně vzala nějaké tenké, které bych dobře snášela a s touhle kombinací šla zkoušet boty. A když už bych měla boty, tak bych testovala, jak se při klesajících teplotách budu cítit, když si jako vnitřní ponožky vezmu nějaké své bavlněné nebo bambusové.

Bavlnene ne, bavlna drzi vlhkost v sobe a navic mokra tuhne, z toho by byly puchyre a rozmocene nohy. Ja bych spis doporucil jedny silnejsi s velkym podilem vlny. Hlavne musi koncit kus nad botou. Treba Bridgedale Summit. Ty nosim jako vnejsi, ale v lehcich pohorkach budou fungovat i samostatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » stř říj 7, 2020 16:57

Syn mel nizke Renegady a taky se musely reklamovat. Thedy jsem to trochu zjistovali a vypadalo, ze meli problem s nejakou serii, sarzi. Proste nekde neco neklaplo. Stejne jako jistou dobu mel Meindl obrovske problemy s kvalitou niti (rozpadavali se svy). Ze kamos GM to mel na dvou parech je docela pravdepodobne, ze bylo tim, ze do CR se vetsinou doveze jedna vetsi varka a potom dalsi az se tato rozproda.
To se proste stava, ale v tom pripade bys musela mit "stesti", ze natrefis zrovna na takovy kus.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » čtv říj 8, 2020 7:16

Nízký Renegade jsem reklamoval 3x, nechtěl bych ty boty ani zadarmo.
Tady v ČR stejně nebývá takovej marast, aby nestačily lehký nízký turistický boty s GTX + návleky.. Jasně, že v těch vyšších botách je lepší ochrana proti vodě a bordelu, ne každýmu však ty vyšší boty vyhovují..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » čtv říj 8, 2020 7:30

Etheric píše:aby nestačily lehký nízký turistický boty s GTX + návleky..


Kolikrát jsem si říkal, že by na krátký přechod rosou, úplně stačily návleky, které by kryly celý vršek tenisky, pak by nebylo třeba ani GTX , ale takové jsem nikde nenašel.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » čtv říj 8, 2020 7:36

Ještě mi padly do oka tyhle. Jak to vidí zkušení celoroční chodci?
https://www.hanibal.cz/meindl-nevis-mfs_z23953/#11640
Naposledy upravil poutnik66 dne čtv říj 8, 2020 7:46, celkově upraveno 1
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » čtv říj 8, 2020 7:46

@poutník: pardon, nezmínil jsem, že reaguji na Nikiko.
Ale pro tebe - já používám už přes deset let boty s GTX z výprodeje. Např sportissimo. Reeboky s membránou, jež vydrží doslova tisíce kilometrů, do dvou tisíc koupíš. A pochod mokrou trávou celý dopoledne... Návleky jsou mokrý fest, kalhoty pod nimi vlhký, v botách uvnitř sucho, zvenku boty mokrý. Impregnace pomáhá, tady chválená Cherry Blossom funguje výborně, ale na takovej pochod mokrou trávou je i ona krátká, každopádně v botách je sucho a o to jde..
Naposledy upravil Etheric dne čtv říj 8, 2020 7:51, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » čtv říj 8, 2020 7:47

@etheric: Já vím, jen jsem si v souvislosti tím vzpomněl co mě už kolikrát napadlo.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » čtv říj 8, 2020 7:52

@poutník: Sry jsem editoval, než jsi odepsal. Odpověď máš výše :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » čtv říj 8, 2020 8:46

@etheric: Jasně. Došlo mi to. Každopádně je to pro mě zajímavý téma k testování. Vyzkouším.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » čtv říj 8, 2020 9:32

poutnik66 píše:návleky, které by kryly celý vršek tenisky, pak by nebylo třeba ani GTX , ale takové jsem nikde nenašel.
Takove existuji, nizsi i vyssi, napriklad tady.

U nich ale byva problem, ze potrebujes je nejak poradne uchytit, poradneji nez bezne navleky, nestaci jen jeden pasek uprostred pod botou. No a potom dopadnes jako u techto - tam, kde to mas pres podrazku, se Ti to rozedre velice rychle, navic hodne omezuje protiskluzove vlastnosti boty.
Potom se delaji vyssi, spise expedicni do vysokych hor, casto zateplene, ale ty jsou myslene tak, ze si na boty s navlekama das macky, tj. nechodis primo po navlecich.

Edit: jeste se delaji na kolo (Vaude jich nekolik ma - i ten nahore odkazovany je na bike) nebo motocykl/skuter - proste nekam, kde po nich nechodis. Na to nejsou urcene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » čtv říj 8, 2020 11:35

@apuka: Dík za tip. Zapojím do svého testování.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 8, 2020 14:38

mike píše:Bavlnene ne, bavlna drzi vlhkost v sobe a navic mokra tuhne, z toho by byly puchyre a rozmocene nohy. Ja bych spis doporucil jedny silnejsi s velkym podilem vlny. Hlavne musi koncit kus nad botou. Treba Bridgedale Summit. Ty nosim jako vnejsi, ale v lehcich pohorkach budou fungovat i samostatne.

Nevíme jak se Nikiko potí a jestli by neměla bavlněné ponožky jen lehce vlhké, tudíž způsobující jen mírný diskomfort. (Koneckonců desítky let jsme nosili do bot jedny tenké bavlněné ponožky a nevím o nikom, komu by kvůli tomu upadly nohy (nepočítáme-li omrzliny ve velehorách nebo v arktických oblastech)). Nebo jestli ty její bambusové ponožky nejsou ve skutečnosti směs s umělinou, která přeci jenom vlhkost od nohy trochu transportuje. Ale to holt nevymyslíme.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » čtv říj 8, 2020 19:21

Nevime, ale jestli neni vyjimecne nepotiva, tak to dobre nebude. Proc to ale delat? Psala, ze nesnasi umelinu. OK, tak si muze koupit trekove vlnene/merinove a ma vyreseno. Neco mi unika?

GreyMouse píše:Koneckonců desítky let jsme nosili do bot jedny tenké bavlněné ponožky a nevím o nikom, komu by kvůli tomu upadly nohy (nepočítáme-li omrzliny ve velehorách nebo v arktických oblastech

Znam jednoho, co prisel k omrzlinam nohou u nas na bezkach (a nevzpominam si, jestli doslo i na amputaci prstu nebo ne). Sam rikal, ze to byla jeho blbost, ale roli v tom hraly prave blbe mokre ponozky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » čtv říj 8, 2020 20:45

Ale GM ma pravdu - ani bavlna nemusi vadit. Sice lepsi alespon s trochou primesi umeliny (a ted nemyslim elastanu), ale da se to. Manzelka lonskou zimu nechtic se propadla jednou nohou pres led do potoka, natekla ji tam voda vrchem a k autu to bylo skoro 2,5 hod. Bylo -17 (ma teplomer ke GPS-ce). Mela spodni ponozky tenci bavlene s max. 20% PES a na tom Meindlacke ponozky s cca 26% merina, ale i 10% bavlny. Pekne ji v bote cvachtalo. Nastesti ji nenapadlo boty vyzout, ponozky vyzmykat a nohu zkusit utrit nebo podobna blbost. Jen jemne rozvazala tkanicky a bokem se snazila rychle co nejvice vody vylit. Takto slapala cele 2,5 hodiny a az u auta se prezula - v aute mela boty na soferovani. Ty boty i ponozky uz byly jen mirne vlhke, ale jak vyzula ty vnejsi a hodila na chvili do kufra, kym si obuje druhe, tak stihly zmrznout na kost a boty se taky nedaly ohybat.
Ale celou cestu k autu nemela v botach zimu ale celkem prijemne teplo - coz je docela prekvapive u nezateplenych Meindl Islandu. Myslim si, ze kdyby se nekde na deset minut zastavila, tak zacne mit omrzliny. A nemela ani zadne otlaky, i kdyz byla vnitrni ponozka bavlnena.

Toto je jen extrmni priklad, ze i bavlnena ponozka muze poslouzit. Samozrejme, ty bambusove by mohly byt lepsi, zavisi na zpracovani. Jeste lepsi by byli tenke merinove nebo hedvabni. Myslim v systemu dvou ponozek, to dokonce bude docela fungovat i kdyby pouzila vnitrni tenke merinove a vnejsi tluste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 9, 2020 12:41

mike píše:Psala, ze nesnasi umelinu. OK, tak si muze koupit trekove vlnene/merinove a ma vyreseno. Neco mi unika?

Pokud čistě vlněné ponožky nebudou zadržovat vlhkost, pak samozřejmě není co řešit :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Nikiko » úte říj 13, 2020 9:44

Alespon v tom mám štěstí. Pokud jde o nohy, nepotím se skoro vůbec. :-) Každopádně brzo začnu experimentovat s ponožkami, tak jsem zvědavá k čemu dojdu. Projdu si typy ponožek, které jste navrhovali a postupně vyzkouším. Včetně kombinací. :-)
Nikiko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 14, 2020 6:55

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Nikiko » stř říj 14, 2020 10:24

Dnes jsem cestou do práce koukala z okna a napadlo mě, že vůbec nejsem zvyklá chodit v těch chladnějších měsících a znejistěla jsem v tom co na sebe. Jsem totiž hrozná sprinterka, takže se obávám, že když se obleču málo, bude mi zima, když moc zpotím se a bude mi zima :-) Jistě načetla jsem si něco o cibuli, ale o moc jasněji nemám. Jak to máte vy?

Asi to sem nepatří a zanáším to tu Poutnikovi svými OT, snad mi promine. [-o<
Nikiko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 14, 2020 6:55

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 14, 2020 10:40

mqm rada cibuli. chodim rychle potim se a mam rada jen tenky dlpuhy rukav a ss, do batohu silnejsi dlouhy rukav a erovou vesticku. vetsinou mi casto staci min vrstev a na zastavce zastavit, protoze se dost zahreju pohybem. ale ze zacatku podzimu to prehanim zbytecne... mam vzdy silnejsi kikcu nez bych potrebovala
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Etheric » stř říj 14, 2020 10:45

Nikiko píše:když se obleču málo, bude mi zima, když moc zpotím se a bude mi zima

Jo, proto mám s sebou vždycky triko s krátkým + dlouhým, mikinu, primaloftku a když je chladněji i péřovku. To kombinuju dle potřeby a teploty, jsem s tím schopen pokrýt velkej teplotní rozsah a udržet si tak komfort.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » stř říj 14, 2020 20:58

Nikiko píše:Asi to sem nepatří a zanáším to tu Poutnikovi svými OT, snad mi promine. [-o<


Promine. Sám jsem zelenáč, takže jako houba nasávám každou užitečnou informaci, která se tu objeví :-)
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod apuka » čtv říj 15, 2020 8:52

@Nikko: vidis, uz ze dvou prispevku mawenzi a etherica Ti musi byt jasne, ze stejne bude "vyber" na Tebe, univerzalni radu nemuzes dostat - a to jeste oni oba jsou spise na te "zimomrivnejsi" strane spektra :lol:.

Na druhe strane tyto diskuze maji obrovskou cenu prave pro zacatecniky-hledace "jedne univerzalni pravdy" - pokud nepropadnou klamne iluzi, ze jejich vyber, jejich cesta je ta jedina spravna pro vsechny, tak si rychle zjisti, ze pro vetsinu veci (nejenom) v outdooru plati, ze kazdy jsme jiny, fungujeme jinak, mame jiny organizmus, jine telo a proto za nas nikdo nerozhodne, kdy co a jak mame pouzivat. Bohuzel, co jednomu vyhovuje i pri -20, druhemu je malo i pri nule (nekdy i pri plusech, zrovna etheric je na to dobry priklad) a naopak, v cem je nekomu akurat pri +25, druhy by se v tom roztopil i pri nule nebo v minusech.

Takze se Ti da radit jen to, ze zkus poslouchat svoje telo, jak se kdy projevuje a podle toho ze zarizuj. Tady na OF muzes vnimat informace mezi radkami, ze kdo je na tom alespon trochu podobne jako Ty (ale nejenom v jedne oblasti!) a vice si muzes brat z jeho poznatku/prispevku.

Vetsina z nas, alespon trochu starsich si presla tim hledanim a jsme radi, pokud se nam povedlo najit vybaveni/obleceni/zpusob chovani venku alespon trochu blizko svemu idealu. Stalo to ale spoustu casu a slepych ulicek - a leze to do penez :twisted:. A nakonec, kdyz uz jsi clovek najde "to svoje" ale to se opotrebuje a musi obnovit, tak zjisti, ze vyvoj sel dal tak, ze jemu vyhovujici zrusili a nahradili necim, co je pro nej spatne ](*,).

Konkretne k tomu, cos psala: Kdyz jsi sprinterka, tak se pri sprintu zahrejes - to znamena, musis byt oblecena v dobre prodysnem a ne moc teplem obleceni, spise smerem ke spodni hranici sveho tepelneho komfortu. Kdyz se zastavis (a jeste jsi zpocena) tak v tom, cos v nem sprintovala Ti bude urcite zima, alespon po kratke chvili - to znamena, musis si vzit sebou neco na zatepleni - flisovou mikinu, zateplenou bundu/vestu, u tech je otazka jestli se syntetickou izolaci nebo perove (nebo s kombinaci vlny a umeliny, to je ted nova moda a docela dobre funguje). Kdyz se zapotis hodne, tak budes tu teplejsi vrstvu asi casteji prat, v tom pripade je peri trochu otazne, ale zavrhnout se nemusi, ma svoje velke vyhody. Syntetika zase bude pri stani "mene hrat", pokud budes stat dele, muze Ti byt drive zima. Otazku bunda nebo vesta res podle toho, jak jsi citliva na zimu na rukou.

Jeste je mozne si sehnat obleceni pro hodne aktivni pohyb - dobre odvadejici spodni triko a navrch neco s "aktivni" izolaci, asi nejlepsi neco z Polartec Alphy. Tam je, bohuzel problem, ze za jistych okolnosti nemusi stacit odvadeni vlhkosti a potom uz jsi ve vlhku. A dalsi problem je, ze tyto veci jsou urcene na staly pohyb, kdyz stale hrejes s obcasnymi velice kratkymi zastavkami. Kdyz se zastavis na delsi dobu, telo prestane hrat a Ty zacnes citit zimu. Takze v takovem pripade zase potrebujes neco na zatepleni.

Ale znovu opakuji, nikdo presne nevime, jak funguje Tvoje telo a co by bylo pro Tebe idealni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 15, 2020 11:05

taky problem silny studeny vitr.

ala ja nosim v cca 5st nad nulou coz je venku ted, kdyz fouka, vetsinou tilak trango a pod to tricko senzor s kratkym rukavem.

kdyz nefouka, tak misto tranga mam radsi tenky dlouhy rukav na urovni 150g merina. casto su schopna chodit i v tilku jenom i v 5st treba do kopce kdyz prestane foukat nebo vyleze slunko. tricko senzor s kratkym mam na ramena, ktery sou v 36 nachylnejsi na chlad, driv sem nosivala casto jen tilko... ale ty ramena uz prochladaj.

ale treba microflees mikcu a perovou vestu mam v batohu vzdy, protoze nikdy nevim... a treba muzu vymrznout, muze zacit hodne silne fucet...

jinak jq su zimomriva kdyz stojim, ale kdyz se hybu tak tolik ne, to sou ty moje na kost zmrzly ruce a nohy, kdyz se zastavim tak proste misto aby teple telo zahralo studene periferie tak mi vymrzne telo od tech periferii... nebo kdyz hodne prsi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon říj 19, 2020 15:57

apuka píše:Na druhe strane tyto diskuze maji obrovskou cenu prave pro zacatecniky-hledace ...... zjisti, ze pro vetsinu veci (nejenom) v outdooru plati, ze kazdy jsme jiny, fungujeme jinak, mame jiny organizmus, jine telo a proto za nas nikdo nerozhodne, kdy co a jak mame pouzivat.


To máš pravdu. Na druhou stranu mi přijde zbytečné aby každý vyšlápával celou tu cestičku znovu od úplného začátku, když už ji mnozí prošlapali před ním . Je to zbytečné, když existuje penzum zkušeností, vyzkoušených cest a částečně také slepých uliček.

Stejně tak to mám já. Nasávám tady informace, které mi pomáhají s hledáním toho co mi vyhovuje. Většinou mi totiž naznačí na co se vlastně mám koukat a co mám rovnou opustit jako slepou cestu. snažím se využít zkušeností již existujících jako zkratku, protože nevím jestli mám luxus tolika času, abych mohl zkoušel všechno a vylučovací metodou během let našel to pravé.

Konkrétně třeba ty boty na období říjen -březen. Vyzkoušel jsem, i díky vašim radám několik nejvhodnějších obchodů a v nich mnohé boty. v Rock Piontu mě trochu zklamal lhostejný přístup prodavačů, ale v Hudy byli v pohodě a v Alsportu a Meindlu byli super. Dokonce mi i poradili v několika věcech, které mě vůbec nenapadly. No a ná základě toho balíku rad a úvah k čemu vlastně ty boty budu potřebovat došel k botám, které budou, v což doufám, ty pravé.

Protože se nechystám nikam do velehor, většinou budu trávit na cestách po trasách v Čechách a Moravě (přičemž cca 70% v Beskydech) tak nepotřebuju horské pevné boty. Takže jsem nakonec zvlolil https://www.botymeindl.cz/eshop/meindl-veneto-gtx/.

Je to "A" ale na ten terén co já chodím mi připadá akorát. Navíc je to první bota, která má opravdu širokou špičku a já neměl pocit, že po 20 km chůze se se tato část nohy ocitne ve svěráku.
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon říj 19, 2020 16:24

Mawenzi píše:taky problem silny studeny vitr.

ala ja nosim v cca 5st nad nulou coz je venku ted, kdyz fouka, vetsinou tilak trango a pod to tricko senzor s kratkym rukavem....


Jo, vítr, ten mi vadí víc než chlad nebo déšť.
Já nemám žádné tohle supr dupr oblečení :-) Takže v mém případě nejspíš budou vrstvy na podzimní výšlapy bavlněné triko, bavlněná mikina, a na to větrovka a později obyčejná podzimní/zimní bunda :-) Snad přežiju :-)
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2020 16:34

poutnik66 píše:na podzimní výšlapy bavlněné triko, bavlněná mikina

Tohle je fakt blbost, nic horsiho nez bavlna se snad pouzit neda. Proc si nekoupis funkcni tricko treba v Decathlonu? I ta nejlevnejsi umelina bude lepsi, nez bavlna. Mikinu jeste snad, ale prvni vrstva na telo by rozhodne bavlna byt nemela.

Taky jsem v tom kdysi zacinal a musel jsem nosit dve tricka. Jedno na sobe a druhe se susilo na batohu, behem dne jsem je nekolikrat menil. Tohle ovsem muze fungovat v lete, na podzim na sobe budes mit mokry studeny hadr.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon říj 19, 2020 16:40

mike píše:Proc si nekoupis funkcni tricko treba v Decathlonu?


Myslíš něco takového?lhttps://www.decathlon.cz/merino-tricko-travel-100-modre-id_8493310.html
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2020 16:46

Ne, myslim funkcni tricko, coz znamena cista umelina. Merino neni funkcni, ac to nekteri prodejci tvrdi. Saje a zadrzuje vodu skoro stejne, jako bavlna. Kdyz se malo potis, tak je lepsi, ale jak ho propotis, tak je to spatne. Mame tu na to nekde vlakno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod poutnik66 » pon říj 19, 2020 16:50

vidíš to je další vec ve které se absolutně nevyznám :-) takže něco jako tohle https://www.sensor.cz/sensor-coolmax-fresh-panske-triko-kr-rukav-safir_z15521/#
poutnik66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte čer 23, 2020 19:47

Re: Jak se vybavit na 14denní výšlap?

Příspěvekod mike » pon říj 19, 2020 16:56

Jo, ale tohle je spis na leto, Coolmax chladi. Mozna tohle: https://www.sensor.cz/sensor-motion-pan ... a_z15480/#, ale zadnou zkusenost s tim nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec o cestování