koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » pát říj 2, 2020 9:33

Kennedy píše:Teď koukám, že jsem se shodou okolností nedávno díval na tvůj web. Sir Joseph je zralej na další praní a trochu přisypání a já zvažuju upgrade. Buď Panyam 600 nebo Mysterious Traveller 700..............


Hele PANYAM 600 je prostě nepřekonatelný. Plnivosti 850 CUIN bych se vůbec nebál. 10 let záruka na peří není pro nic za nic. Prodal jsem jich kvanta. Ta řada MT 500 a 700 se už skoro vůbec neprodává. Jak jsem s nimi začínal, tak teď je to pravý opak PANYAM 450 a 600 jsou jednoznačně TOP.

Pokud chceš revitalizovat starý spacák, tak mi napiš na mejl, co je to za typ a jestli tam chceš přisypat peří a kolik. Běžně to dělám, ale spíše v období po Novém roku. To je ve fabrikách více času na blbosti. Cena se pohybuje +/- 3000 ?? podle toho kolik peří se tam dává.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob říj 3, 2020 7:22

@Aldo: s Panyamem od tebe jsem maximálně spokojen, ten spacák je úplně boží. Jen při teplotě vyšší než 5st se v tom vařim jen v triku a podvlíkačkách.. Tudíž sháním spacák jako je Panyam, jen s 250, max 300g stejně kvalitního peří. Klidně může být o trochu širší, třeba Lite Line mi nevyhovuje, je moc ouzkej. Peří chcu to nejlepší. Věděl bys poradit? Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod MichalBr » sob říj 3, 2020 15:13

Právě vybírám péřák (měl jsem v hledáčku Fjallraven singi) a mám jedno dilema. chci určitě spacák použitelný na 3 sezóny, protože letní spacák už mám. Po čtení sledování videí atp. jsem ze nejvíce začal zaměřovat na Cumulus. Jelikož chci univerzál, tak jsem si řikal, že bych si upravil panyam 600 na "naše" podmínky a ubral bych trochu peří, aby comf. byl v cca -4. Jaká myslíte, že by byla přibližná teplota do + tak, aby se v tom člověk neupekl?
MichalBr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 15, 2020 15:19

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » sob říj 3, 2020 19:29

To jako chces nechat odebrat z Panyamu 600 cca 50g peri kvuli zvyseni komfortu o 2 stupne (z -6 na -4)??? :(( (Mnozstvi jsem pocital jako tretinu z rozdilu mezi 450 a 600, kde je rozdil v konfortu 6 stupnu)

Pokud jo, tak mi to prijde trochu zbytecne, myslim si, ze ty 2 st. budou vice-mene zanedbatelne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod MichalBr » sob říj 3, 2020 19:41

Taky jsem nad tím tak přemýšlel "je to pouze 50g peří a -2 st", ale právě nevím na kolik to má reálný vliv na ty teplotní limity .. jak jsem psal, primárně mi jde o 3 sezóny takže cca těch +15 - -3-4 st kolik je potřeba cca peří :-k ... Do mínusu se to dá vždy nějak vylepšit teplým oblečením, vložkou, že jo ..
Jak píše o pár řádků výš Etheric v +5 už se peče a to nechci :-)
Naposledy upravil mike dne sob říj 3, 2020 21:48, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
MichalBr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte zář 15, 2020 15:19

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » sob říj 3, 2020 19:51

Ideální 3 sezónní spacák je PANYAM 450.
Je třeba si uvědomit, že jakékoliv zásahy do množství peří v komorách není úplně dobré. Ano, výrobce to umožňuje, ale je si třeba uvědomit, že komora je navržena na dané množství peří a každá odchylka nahoru nebo dolů znamená špatné nebo špatnější vyplnění komory po "nafouknuti" peří.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » sob říj 3, 2020 19:57

@Aldo

Díky moc za info.
Já jsem se právě s tímhle hrozně potýkal.
Chápal jsem, že umí udělat spacák delší, širší, z jiného materiálu, ale furt jsem nevěděl, jestli ty rozdíly plnění se týkají i zmenšení/zvětšení komor.
Takhle to funguje i u rozdílného plnění vršek spodek?
Dík.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » sob říj 3, 2020 20:04

Ano.
Každý spacák je nějak navržený aby se daná váha peří daného CUIN ideálně rozprostřela-roztáhla-nafoukla v dané komoře. Je speciálně navržená každá komora ve spacáku. Je tam samozřejmě nějaká tolerance a 50g peří by se asi ztratilo, ale proč to dělat? Neušetříš na váze a tepelný rozdíl bude minimální.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » sob říj 3, 2020 20:34

Chápu to správně, že komory jsou furt stejné a pokud bych třeba zvolil plnění 60:40 bude, při přetočení na bok, už peří mít, díky "nedofouklé" komoře, vetší tendenci se sesypávat?
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » sob říj 3, 2020 20:41

Ano
Kdyby tomu tak nebylo, byla každá taková úprava v podstatě individuální výroba 1 kusu. To by jsi nezaplatil.
Výrobce dává možnost úpravy plnění jen v tolerancích, které snese daná konstrukce spacáku.
Pokud si ho necháš rozšířit, musí se i doplnit peří do té rozšířené části.
Pokud si objednáš velikost třeba XL dodá se více peří
U rozdílného plnění se nedodává nic, jen se to jinak naplní. S komorama se nehýbe.
S - je jen zkrácené M
XL je jen nadstavené M
Šíře zůstává stejná
Naposledy upravil Aldo dne sob říj 3, 2020 20:45, celkově upraveno 1
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod dudy » sob říj 3, 2020 20:43

Ď
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Kennedy » ned říj 4, 2020 19:39

Aldo: Díky za odpověď. OK, budu věřit tomu, že to vysoký plnění je v pohodě, záruka asi není je tak. Člověka na doplnění a praní mám, ještě to není akutní a už to asi dělat nebudu a přeřadím ho kolonky přikrývka na chatu. Řeším právě tu hmotnost, v tom praní a nový peří nepomůže, protože softex vs. pertex dělá na váze velkej rozdíl. Je teda pravda jak jsem psal, že ten spacák je prostě mechanicky nezničitelnej a klidně bych ho mohl mít do konce života. Půl kilo rozdíl je ale citelný i pro mě. Asi to ale budu řešit až příští rok (ta moje nerozhodnost a neochota měnit starý ale funkční věci).

MichalBr: Na ofiko webu
https://cumulus.equipment/eu_en/down-sl ... m-600.html
si můžeš upravit hromadu parametrů včetně množství náplně a to i třeba na zádech, v nohách atd. nebo celkově a pak ti to nalevo ukazuje jak se posouvá přibližnej komfort. Tak si tam můžeš upravit materiál a další parametry. Stačí nakonfigurovat a objednat nebo to poslat Aldovi či jinýmu obchodu a oni to dovezou při příští objednávce, abys nemusel řešit dopravu.
Nicméně bych to taky nedělal. Snad až na vyjímky, když by si chtěl změnit třebas na pertex quantum pro a zvolit hydrofobní peří. Jinak bych s tím ale nehejbal, protože jak píšou nade mnou ta konstrukce je obvykle dělaná na určitý množství peří. Stejně tak u hyper lehkýho materiálu Toray Airtastic už Cumulus neumožňuje větší náplň než 850 gramů. Má to určitě svoje důvody z hlediska životnosti a dalších faktorů. Navíc mi to přijde i zbytečný. Když se na jejich spacáky podíváš nabízejí toho hodně v mnoha variantách, rozměrech, plnivosti a teploty maj odstupňovaný v podstatě po pěti stupních.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 5, 2020 4:43

ja si objednala panyam 600 doplneny o maximalni mnozstvi peri - 90g.

myslim, ze jak pise Aldo, oni v konfiguratoru vi, kolik lze, aby to jeste fungovalo, co umoznuje konstrukce.

prodam dva stare spacaky a nebude to pak ani takova palka, a hlavne usetrim 0,5kg... coz je dost.

fakt me stve, ze jak starnu, tak su mnohem citlivejsi na chlad. Perovy papuce tomu dost pomahaji, ale traveller 650 uz je prodanej a jeste se zbavit 3x spane primy polar 1200.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Kennedy » čtv říj 8, 2020 0:34

Mawenzi: Jo, asi maj ten konfigurátor nastavenej tak, aby člověk nemohl nakonfigurovat nesmysl a aby to pořád fungovalo a mělo trvanlivost v rámci záruky.
No a když se tam přidá peří...nevyjde už na stejno vzít Tenequ?
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » čtv říj 8, 2020 7:19

Kennedy píše:asi maj ten konfigurátor nastavenej tak, aby člověk nemohl nakonfigurovat nesmysl a aby to pořád fungovalo

Jo. Proto jsem nemohl objednat spacák konstrukce Panyam, ale s 300g peří.. Z jejich ostatní nabídky si bohužel nevyberu, všechny ty spacáky s míň peřím jsou moc úzký. A spešl "Panyam 275" kvůli mě asi fakt dělat nebudou, to by znamenalo nový rozložení komor, všechno to okolo aby zůstal zachován tvar a střih spacáku, jen se snížil objem náplně
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 8, 2020 11:32

kennedy
tenequa se mi nelibi moc ten strih na priapdny spojovani spacaku, coz zrovna v zime muze byt uzitecnejsi mnohem vic...

ale.zvazovala jsem ho taky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » čtv říj 8, 2020 12:16

Etheric píše:Jo. Proto jsem nemohl objednat spacák konstrukce Panyam, ale s 300g peří..


Si objednej LL300 nebo 400, uprav si peří dle potřeby a nech si ho rozšířit.
300 g peří se zateplovacím límcem asi nikdo dělat nebude. :)
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát říj 9, 2020 8:20

Lite Line jde rozšířit o 22cm dle jejich konfigurátoru
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Kennedy » pát říj 9, 2020 13:11

Aha, tak do střihů nevidím, koukám jenom na šířku. Spojování myslím není v zimě úplně ideální - uniká teplo u hlav, protože se nemůžeš úplně zabalit do mumie. Mně se to neosvědčilo, jsem kolem hlavy vždycky úplně zataženej, ale někdo to má jinak.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 9, 2020 14:25

me uz jo, protoze moc nehreju a je to super, kdyz se muzu ohrat a jak se ohreju tak uz dobry a kolem.hlavy jde dat perovka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » pon lis 2, 2020 21:12

booze píše:
sobb píše:Jako, že jsi i pocitově nějak poznal tu hranici plnění a tam to studilo víc?
Ano, ale ja jsem princezna, takze to neber jako outdoorovy poznatek. :D

sobb píše:To budu muset letos nějak blíž zkoumat a testovat, já ten rozdíl plnění nepoznám. Možná bych na noc mohla občas sundat péřovku :mrgreen:

Vracím se k rozdílnému plnění u spacáků Cumulus. Na základě boozeho zkušeností jsem se snažila si toho víc všímat. A ne, rozdílné plnění 45:55 prostě takto nepoznám. Samozřejmě se to může projevit v celkovém komfortu, ale tu hranici plnění nerozlišuji. Je to ovšem u hodně teplého zimního spacáku, u tenších to může být jiné.

Stejnětak jsem se zaměřila na HF peří a pocity vlhka a zapářky v něm, jak už tu bylo také diskutováno. Závěr mám stejný, k jakému jsem došla loni. Nepociťuji v tomto rozdíl mezi spaním ve spacáku s HF pěřím a ve spacáku plněným peřím normálním. Větší váhu bych v tomto přisuzovala prodyšnosti obalového materiálu.

Ve srovnání spacáků s HF peřím a membránou vyšel lépe spacák s HF peřím. Ale je to naprosto nefér, neboť ten je zánovní, zatímco membránový pomalu dosluhuje a membrána už šla na některých místech evidentně do kytek. Docela mě mrzí, že nemáme dva podobně staré spacáky na porovnání, mohlo by to být zajímavé.
Dospěla jsem ovšem k názoru, že nejdůležitější roli stejně hraje DWR.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 4, 2020 11:09

sob
mam dva spacaky 60:40 (myslim, ze jeste LL z jara 2017 ma take) a u liteline 400 to nepoznam, u traveler 650 v hranicnich teplotach poznam...

ale 60:40 je velky rozdil a navic traveler 650 je 650g perio 700 cuin a teploty pod 0 muzou mit vetsi vliv na vnimani chladu.

k membrane - pokud kamen urazu prodysnoti je v membrane a ta uz je nefunkci, nejde pak vic o prodysnost samotne latky? protoze logicky pokud membrana propousti vodu kdyz by nemela tak asi propousti i mnohem vic pary, takze pokud stara membrana je nic moc, nova by byla horsi? nebo je uvaha spatna?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 4, 2020 12:00

Já mám Panyam 450 plněné 60:40 a tam ten rozdíl trochu znát je, ikdyž já rotuju ve spacáku. Poznat to ale je, když si spacák prohlédneš. Se mi na pohled a dotek zdá, že nahoře je peří prostě víc.

Jinak si myslím, že pokud je membrána stará a propouští vodu, tak to nijak velký kladný účinek na paropropustnost bohužel mít nebude. Vycházím ze zkušenosti se starýma bundama, kde jsem se v "membráně" do kopce stále pařil a potil, ale když přišel déšť, tak mi bunda za chvíli protekla. Ono jde o to, že se ta membrána často poškodí v nějakých určitých namáhaných místech. Voda se tedy těmi dírkami dostane dovnitř. To by ta membrána musela nějak zdegradovat plošně. To se ale stane až po delší době, to že ti ale někde membrána protéká si uvědomíš asi podstatně rychleji.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 4, 2020 12:17

pierre11
tzn poskozena membrana propousti akorat vodu ale je "stale stejne neprodysna jako zamlada, mozna i hur"?

asi to dava smysl, kdyz nejde o celkovej rozpad ale spis jen diry v blbych mistech
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř lis 4, 2020 12:48

K plnění: diskutovali jsme tehdy s boozem 45:55. Do 60:40 bych pro své použití už nešla.

Co se týče membrány, tak "zamlada" fungovala velice slušně, vlastně ještě vloni byla celkem OK. Zhoršení stavu vidím v tom, že jednak už asi zcela odešlo DWR na povrchu spacáku a druhak se v namáhanějších místech pravděpodobně plošně začala rozpadat membrána.
Problémem není voda zevnitř, letos jsme se do takových mrazů, aby kondenzovala ve spacáku ani nedostali, a slušně prodyšná membrána vlhkost z větší části pustí ven. Horší je to s vodou z venčí - a to je v případě selhání DWR i membrány docela blbé.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » stř lis 4, 2020 16:19

K te membrane: ve vlaknu o botach nebo bundach, uz si nepamatuji byl popsany pripad, kdy jedina malinkata dirka v membrane dokazala zpusobit "potopu" vevnitr. Takze neni nutne mit zadne velke poskozeni.
Tot teorie a praxe je, ze u spacaku (alespon co se u nas bezne vyskytuji) se prakticky vzdy pouziva PU membrana. Tj. casem degraduje, zvlaste v namahanych mistech a taky ji nedela moc dobre velke teplotni rozdily, pravdepodobne ani prilisna zima, co tam na Severu sobb urcite mela. Takze je dobre se nespolehat na to, ze membrana perfektne vydrzi nejakych 5+ let pouziti jako u ni. A kdyz uz si takovy spacak vezmu, poradne bych jej zvenku nastrikal silikonovym ochrannym sprejem proti vlhkosti - ale co se dela na boty a membranove obleceni. Jen je dobre si uvedomit, ze kdyz se toho nastrika moc, prodysnost latky jde hodne dolu. Proto se doporucuje na boty jen jednou striknuta tenci vrstva. Zase silikon na vlaknech drzi nasobne lip (lip se s nima propojuje, a/le dokaze zalezt hloubeji) nez jakakoliv jiny sprej, napr. i tresnove kvety.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 4, 2020 17:01

me slo spis o to, kdyz je poskozena membrana, zda se tim "nezlepsuje" prodysnot prave diky tem poskozenim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř lis 4, 2020 17:13

Skoro urcite ne, to bys ji musela mechanicky odstranit. Prodysnost funguje plosne, zatimco na proteceni staci minuaturni dirky, kterych klidne muze byt spousta, ale prodysnost neovlivni. Kdyz jsem po letech vybalil ponco, tak PU zater byl uplne zdegradovany a tekl jak reseto, ale furt tam byl po cele plose (lepiva vrstvicka).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » stř lis 4, 2020 18:52

Dovnitř nevidím a kuchat ho fakt nebudu. U obou našich membránových péřáků to proti světlu na pohled vypadá, že je membrána, obzvláště v prostoru vpředu u hlavy, úplně pryč.
Ony už oba ty spacáky mají svůj věk (2002 a 2009).
Nějakou impragnaci zvážím, ale až dojde na praní.

A odhlédnu-li od spacáků, tak v několika případech se nám na oblečení zátěr/membrána plošně na více místech odloupala a zbyl tam po ní jen "šusťák", takže nemožné to není.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod budo » stř lis 11, 2020 17:22

Po delší době zdravím. Kamarád a kamarádka zvažují koupi péřáku, konkrétně Aegismax. Spíše třísezóňák, s využitím podzim-mírná zima-jaro.

Sám mám tenhle a jsem spokojený. https://www.aliexpress.com/item/3260636 ... 4c4duZ7JGu

Nemůžu sehnat Boozeho, asi se fláká někde na týden v lese, ale v historii SZ od něj mám toto:
"https://www.aliexpress.com/item/2005225365.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dXmYInd
tento nebrat

https://www.aliexpress.com/item/L-size- ... 4c4dXmYInd
ten je super

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 33e1BOw9sT

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 33e1BOw9sT"

Bohužel jsme tenkrát neřešili anebo si nepamatuji, proč ten první nebrat. A nerad bych, aby kamarádi kvůli mému tipu koupili blbě. Doporučil jsem a pokukují po G3.
https://www.aliexpress.com/item/32824587744.html
Máte s těmito spacáky prosím někdo zkušenost? Je to dobrá koupě?
Děkuji :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky