Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod ZbynekN » čtv zář 3, 2020 10:31

pavproch píše:..., ale dole kraťasy a bylo už teda dost chladno na kule...


Od minulého podzimu mám zateplené šortky a v kombinaci s návlekama je to na podzim/ jaro dobrá volba
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv zář 3, 2020 10:32

Já už taky mám nachystané dlouhé zimní, zatěplené, neprofuk zepředu s cyklo vložkou. Kupoval sem je v těch největších letních hicech.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte zář 8, 2020 17:37

To sem zvjedaff, esli bude zimrman nebo sem velikost (náhodou) trefil - sem bez zkoušení objednal "zimní" cyklokundu nějaké divné značky s ještě divnějším číslováním velikostí.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 9, 2020 10:44

Mám to na poště, odpoledne to vyzvednu, paxem dám fídbek jak sem se (ne)trefil.

Neska ráno úžasné (čti: tělo se nešprajcovalo) tři hoďky proti kopci, tím, že se tělo nebránilo, taxem k původně plánované trase přidal další dva protikopce až sem nakonec skončil až u sochy (teda na ní, dycky dyž se tam vyšlapu, tak na ni lezu si sáhnout na sluníčko pro ščestí). Sjezd neska ok (čti: pomalu a bez pádů na hubu), při posledním odbrždění dole u Zavadilky si zase sfiňa zadní jednou zazpívala, jinak byl ale klid. Oach!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 9, 2020 13:40

Uffff. 18set nevyletělo z komína - velikost sedí jak hrneček na prtelku. Hurá, bajko sezona bude prodloužena i do nečasí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 9, 2020 14:48

I druhý (případně i horší) "problém" s nákupem zdárně vyřešen - doma ta nová kunda byla předvedena a nestkala se s nesouhlasem (jako vždy, dyž kupuju po fernetu, napřed koupim a teprf paxe doma ptám esli možu....) :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » stř zář 9, 2020 16:19

pavproch píše:sem nakonec skončil až u sochy (teda na ní, dycky dyž se tam vyšlapu, tak na ni lezu si sáhnout na sluníčko pro ščestí).... Oach!
Si zase musim rypnout....

Aby to "Oach!" se nezmenilo na "Do pr...!" nebo jeste neslusnejsi vyraz... Vis o tom, ze v tomto case ta moda osahavani podobnych oblibenich veci ("slunicka" /Radegast/, hladicich bodu /Lysa/, ocasu /Bystrouska/, pindoura nebo jine casti soch a pod.) neni zrovna nejvhodnejsi z hlediska zdravi (Covidu)? Hlavne pro cloveka s rozhasenym organizmem, jako Ty.
Nebo si musis po pohlazeni slunicka alsepon koupit v bufaci puldecak ostreho a vydezinfikovat se (ale ruce, ne zaludek!).

Edit: Jsem na to prave myslel parkrat na Lyse u hladiciho bodu, za jarni nejhorsi situace, stejne tak pri havirskych problemech - pres navstevnickou "spicku" ten hladici bod chodili hladit davy, stovky lidi za sebou. Potom si udelaji selficko, u toho jeste jednou pohladi, nekteri jeste zajdou k rysovi, toho si take pohladi. Nakonec si tam nekde sednou, vytahnou si svacinu, tou samou rukou si ji rozbali a deset minut to jedi (v hloucku dalsich lidi, ale to je jina vec), u rodin to potom jeste obcas jde z (jedne hladici) ruky do (druhe hladici) ruky. Z hlediska hygieny delaji naprosto vsechno prevracene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 9, 2020 17:35

:fuj: nekaz mi den.... :twisted:

Jo, ešče k nešnímu rannímu bajko-výletu - modrá značka jde prudce přímo dolů okolo chaty Skalíkova Louka, na bajku se to dá "ochcat" zleva mezi chatama po (rozbité) lesní cestě - jaxem tam vjel, tak mi zatrnulo - asi 2 délkové metry té cesty po celé její šířce byly hustě posypané čerstvýma ostrýma střepama (cca několik rozbitých láhví z čirého skla) - jaxem byl rozjetý a moc nečuměl před sebe, taxem to neubrzdil a celé přejel, no. Buď sem měl enormní kliku, že sem nic ostrého netrefil nebo NoTubes zafungovalo na jedničku - i fčíl, ca 10 hodin po výletě obě kola tlak drží. Hezky! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 12, 2020 11:49

Baboléto zuří, což je dobře, ač půlka září, dá se (i brzo ráno) jen v kraťasech a třičku kr. rukávec. Neska zase fajný výlet, v lese bylo teda najetých dost aut s houbařema, ale jinak byl klid, nikde nikdo, ne moc bahna, zadní brzda zapíčovala enem trochu, tělo se až tak moc nebránilo pohybu. Prostě samá pozitiva. Zítra sem původně zamýšlel zaměnit bajka za vítr ve vlasech, ale prdím nato, pudu zase rači točit nohama, dyž sou ty pozitiva. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 13, 2020 11:55

Neska ráno sem zase krůtil nohama proti kopcu a bylo to výživné - sem hledal cesty tam, kde (skoro) žádné nejsou.... čili sem neska poznával nepoznané a sem z teho urvaný jak vagon (bylo tam i spousta tlačení a nošení bajka proti kopcu). Ale bylo to fajne, chvílema sem měl z toho hubu od ucha k uchu, jak mě to bavilo.

Letos je ta bajko-sezona výrazně delší než loni, myslím, že do konce příštího týdne to zaokrouhlim na padesátku bajko-výletů letos (což = brzo tam pude letos už třetí řetázka a musím se podívat na brz. desky esli na nich je ešče nějaké maso). Zadní neska (tak jak fčera) zařvala enem raz, dyž sem po závěrečném sjezdu dole pod kopce odbrzdil. Mně z toho asi hrábne, proč ta sfiňa kníká když po brždění povolím tlak prstama na páku.... ale na druhou stranu sa mi do teho už vůbec nechce gabat, dyž si z každýho výletu (bahno, voda, mokrá tráva) kníkne enem raz...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 13, 2020 13:26

pavproch 2019 píše: tak začalo něco při šlapání "loupat" ve středu


grco píše:Ten pressfit ma riesenie.
https://www.bbinfinite.com/products/bb386evo-directfit-gxp?variant=12646639235
Samozrejme to existuje pre rozne rozmery BB.


Asi budu muset přes zimu ten BB30 nějak pořešit, dyž usilovně šlapu proti kopcu, tak se z něj ozývá chroupání, jako když se v mlýnku na maso melou chrupavky nebo jako by mi někdo do řetězu nasypal písek a rezonuje to celým bajkem.... chjo no. Jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska, ale aji problémy.

Blbé je, že ten můj Canon má střed o 6 mm širší než je celosvětový standard (= AI = Artificial Intelligence či jak to u Kanónů zovou), tak to zase bude potrat něco alternativního k pressfit BB30 sehnat... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 13, 2020 13:55

Jo, budu se opakovat.... 26/50z je "zázrak" (+ taky to, že si tělo už zvyklo na točení nohama):

Čebreně sem vyšlapal na bajku (2x mě to ale shodilo / postavilo se mi př. kolo = vydýchal sem se a znova), až to modře sem tlačil.... :supz:

bajk.jpg
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon zář 14, 2020 18:17

pavproch píše: což = brzo tam pude letos už třetí řetázka


To sem zvjedaff, esli se tohodle principu řetázky (bezúdržbový, bez mazání, bez opotřebení) chytne někdo z branže cyklo/bajk řetězů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 16, 2020 10:10

Neska ráno sem se opět vysrááál na práci a byl kroutit nohama proti kopcu - zřejmě letos naposled už brzo ráno jen v třičku a kraťasoch a hic. Škoda no, až bude chladněji, že se budu muset oblíkat mi neva, ale zase bude kosa na prsty i přes rukavice. Fajný výlet, je vidět, že tělo si zvyklo na točení nohama, sem 600 výškových vyšuměl nahoru jak špunt z láhve šampusu a ani nejsem moc scíplý po výkonu. Zadní brzda si kníkla hned na začátku (raz), pak už byl klid, chjo no.

A prošel sem si při výletu v hlavě od "mám ráth po nesnáším": lesáci (těžba kůroffce) většinou při těžbě slušné cesty úplně rozdrbou do nesjízdna, neska ale při cestě nahoru - jsou tam asi 2 km lesní kamenité cesty, která bývala plná volných šutrů, na těch dvou km i dyž to není moc do kopce, tak mě to dycky tak 3x shodilo (ty volné šutry = prohrábnutí = zastavení). No a fčíl tam těžili, cestu rozjezdili ale.... rozjezdili tam prach a bláto aj. bovdel a ujezdili to to hladka, takže neska se žádné shazování z bajku volnýma šutrama nekonalo, křasně sem to celé vyšlapal. Zato ve sjezdu z druhé strany kopca - taky těžili - tam to rozdrbali do nesjízdna (hromady polámaného chvojí na cestě, koryta, díry, volné šutry). Halt, dialektika.... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv zář 17, 2020 8:49

pavproch píše: Asi budu muset přes zimu ten BB30 nějak pořešit, dyž usilovně šlapu proti kopcu, tak se z něj ozývá chroupání, jako když se v mlýnku na maso melou chrupavky nebo jako by mi někdo do řetězu nasypal písek a rezonuje to celým bajkem.... chjo no. Jak to má kozy nebo kola, tak s tím bude nejen láska, ale aji problémy.

Blbé je, že ten můj Canon má střed o 6 mm širší než je celosvětový standard (= AI = Artificial Intelligence či jak to u Kanónů zovou), tak to zase bude potrat něco alternativního k pressfit BB30 sehnat... ~x(


Podle všeho tam mám tyhle ložiska SRAM. Dybych přes zimu do toho "vrtal (nemám - prozatím - vhodné lisovací náčiní, ale co není, může být) a dal tyhle "ceramic" - pomůži si?

Kuju za názory.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 19, 2020 11:42

Neska dva zážitky z ranního bajkingu:

Dlouhé cyklokaťata sem si (naslepo, po infernetu) koupil velikostně i teplotně správně, netáhnou, neplandají, není v nich při +5 až +15 ani horko ani zima - sem opravdu zvjedaff, kdy se mi ty nákupu po fernetu vymstí, že koupím něco úplně špatně velikostně nebo provedením (třeba už v pondělí - očekávám tu GTX Active kundu na kterou se mi tady dostalo poradění).

Šlapu si takhle proti kopci (fest protikopec) a najednou koukám - na lesní cestě se válelo vosí/sršní hnízdo (taková ta "koule z celulozy" jaxi osy a/nebo sršni staví) - velké jak volejbalový míč. Asi prázdné, nic okolo nebzučelo. Takovou velikost sem teda ešče neviděl.

Btw, v ranním chladnu zadní brzda kňourala víc - při každém při jemném brždění, velký skopec = velké brždění byla zticha. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 19, 2020 17:34

pavproch píše:Podle všeho tam mám tyhle ložiska. Dybych přes zimu do toho "vrtal (nemám - prozatím - vhodné lisovací náčiní, ale co není, může být) Kuju za názory.


Opravdu prozatím jen teoretizuju - poradí mi někdo nějaký dobrý stahovák na lisování ložisek do/ze středu typ BB30? ´

Rychlým průzkumem sem našel tenhle - žádná láce teda, no...

+ podotázka: Kura, jakým typem/druhem Loctitu (je jich asi milion) potom ty ložiska tam při lisování zalepit (kabroňový rám) ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 20, 2020 11:24

Neska zase príma výlet, akoráth.... cestu z kopca sem měl naplánovanou tam, kde sem byl naposled ca 15let z5 a tehdy tam byla lesní cesta. Ta ale zarostla tak, že to byl pěší boj v jungli s bajkem v náručí. Zato sem tam viděl (ale nesbíral) "tuny" hřibů.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř zář 23, 2020 10:18

Tak. Neska bylo (asi) poslední letošní kroucení nohama proti kopcu (kura, neska to nešlapalo sem funěl a furt zastavoval) v třičku kr. rukávec a křaťásky.... no co už, blíží se nám zima a jiné radosti.... __II
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob zář 26, 2020 16:33

To sem zvjedaff, po nešním superscanci (už tam ca vodvoběda nechčije) na zítra ráno slibujou sice kosu, ale jinak pičasím bajkovatelno. Plán (na trasu) v hlavě mám.... mno, uvidíme. Kéžby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned zář 27, 2020 11:49

Tak jo, ráno sem sice kus prokrastinoval, ale paxem se skousnul a šel bajkovat. V plné (zimní) polní: dlouhé kyklotriko, kyklokunda, dlouhé kyklokaťata, zimní kyklorukavice, zimní kyklotretry a dvoje fusekle vnich. A jako jo, kunda a rukavice byl neska první field test a dobrý, koupil sem to nejen velikostně, ale i teplotně správně... bajkovat (2-3 hodiny proti/skopca) můžu teda už od ca plus pěti (neska ráno bylo šest, plus). Při větší kose už nastane pěškobusování.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 2, 2020 16:35

Předpopičasí je optimistisch (i dyž fčíl sa to venku zase mračí fest), tak zítra ráno bysem chtěl... :bike:

A možná (už/ještě) v kraťáskoch a třičku, ne v plné zimní polní.... uvidíme ráno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 3, 2020 11:36

Tak. Kraťásky byly, třičko taky (ale pod ním kyklodřes dlouhý rukávec) a bylo to tak akoráth, co by taky člověk v říjenci chtěl, že... fajný výlet, ale popravdě řečeno už se (hlavě - podvědomě) moc šlapat proti kopcu nechce - dyk přece už enem tak piánko "dojíždím" sezonu z povinnosti.... :-..

Ale i přes to piánko, dyž zítra ráno nebude scat, tak zase budu točit nohama proti kopcu.... :supz:

EDIT: Btw, jeden houbařský pár si o mně bude určo myslet, že sem je šmíroval - jaxem se neska motal furt dokola v masivu Radhošče, taxem je potkal 3x..... #-o
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 3, 2020 12:32

pavproch píše:Neska po výletě sem ten střed rozebral a vyčistil, bylo tam neuvěřitelně moc písku a bahna, fčíl je tam místo toho bovdela vazelína, při příštím výletě uslyším, esli to "praská" míň.


Tak jo, převážná část pazvuků s novou čistou vazelínou ve/na středu (= bez písku a bahna) zmizela, zůstalo jen (převážně dyž jedu dole kopcem po velkých šutrech) "praskání" v hlavě/rámu... začínám si myslet, že to asi prostě je "vlastnost" kabrońového rámu (kompozit), že při křížení/ohybu v ňom prostě různě "praská".... asi teda ten střed tedy nechám být ( = nebudu vylisovávat a nalisovávát nová ložiska), jen to halt budu asi muset čas od času rozebrat, vyčistit a fest namazat.... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod paldo » sob říj 3, 2020 19:57

pavproch píše:...zůstalo jen (převážně dyž jedu dole kopcem po velkých šutrech) "praskání" v hlavě/rámu...


A nebúchajú bowdeny v ráme?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned říj 4, 2020 11:25

Ne, je to vyloženě a jasně "praskavý" pazvuk - někdy to jde z okolí středu, někdy z hlavy.

Neska ráno scalo, taxem netočil (nohama proti kopcu) ale šlapal (v gorateksu) proti kopci pěšky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 9, 2020 13:54

Tak. Podle předpopiča zítra ráno bude zase kroucení nohama proti kopcu a potom min. na pár dní (a/nebo radši už celou zimu, kéžby :prayer: ) bude utrum - od neděle má být silně kosa a nevlídno/deštivo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 10, 2020 11:47

Tak. Nešní výlet na bajku sem stihnul za sucha, fčíl už může začít scát (jako že má a bude).

Zadní brzda přestala kňourat/pištět (a to i v bahně a mokru) - ejchuchu! (= tímpádem do teho gabat nebudu, nový nosič zadního třmenu mi halt - prozatím - zůstane ležet na ponku).

Zato začala vydávat šuchavé zvuky, takže výměna zadních desek (bylo tam už sotva pár desetin mm "masa", už to chytalo kov na kov, proto ty zvuky) = po ca 20ti výletech = ca 500km, takže desky GS3 v XTR brzdách mají u mně (a letošní mokré/bahnité sezoně) zhruba stejnou životnost jako předchozí GS1, za mně spokojenost. Sem přitem vyměnil i přední (tam bylo ešče tak 3/4mm "masa"), aby obě brzdové páky chodily ca stejně. Narozdíl od předchozích brzd Shimano Deore (kde musely kola dolů/ven, abych se dostal k deskám), u XTR brzd kola ven nemusí, takže je to klik-klik a fertig.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob říj 10, 2020 13:17

Perlička, aneb jaxem starý/taxem slepý ..... koupil sem si na kyklistiku v chladnu/zimě "zimní" těplé kyklorukavice Sting Freeze (jakmile je chladněji než 20st, tak je mi furt zima na prsty až do modrofialova, tak proto ....)

Jsou naprosto super, je mi v nich těplo i při plus 5, paráda.... ale... při posledním výletu (první výlet s nima = ráno byla kosa, to sem byl za ně ráth) sem dojížděl domů už v relativně těple a zpocený jaxfiň (i pod rukavicama)... jak mám ve zvyku, kyklo hadry sem po výletě dal sušit na sušák v dílně a .... všechno uschlo, enem ty rukavice vevnitř zůstaly vlhké/zpocené.

Už vím proč:

Venkovní strana rukavice – windster se silikonovým reflexním potiskem kombinovaná s UTRA II TECH, palec fleece, manžeta ULTRA III TECH, rukavice je odolná vodnímu sloupci až 15.000mm H2O


To sem si samozřejmě přečet až fčíl, ne před/při koupi....

Protože sem s nima jinak nadmíru spokojen, nechám sije, jenom už vím, že je musím po výletě sušit "teploušema" na boty (strčenýma dovnitř).... už suším... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát říj 16, 2020 9:22

pavproch píše:Můj pesimismus (co sa može posrať, to sa taky poséře) tentokráte nebyl naplněn....


A neska byl naplněn vrchovatě. KUWA!

Sem si udělal radost a objednáál (konečně byl k sehnání) SIDa Ultimate Race na svýho kanona, neska SID přišel a..... vše OK, ale objednal sem "se zamykáním z korunky" a přišel "se zamykáním z řídítek" ... mně opravdu yebne, du to reklamovat

Nebo žeby? Neví někdo, esli nejde nějak DIY to předělat na ovládání z korunky? Neexistuje nějaká "konverzní sada" (IMHO by to vevnitř ve vidli mělo být stejné, ne?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika