BOSP Ural Pro vs La Sportiva TX5

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

BOSP Ural Pro vs La Sportiva TX5

Příspěvekod Heso » pon zář 21, 2020 9:59

Ahojte,

potreboval by som trochu poradiť pri výbere vysokých topánok, ktoré vyberám už dlhší čas. Do užšieho výberu sa dostali BOSP Ural Pro a La sportiva TX5. Nemám skusenosti s vyššími topankami, keďže v lete a za dobreho počasia mi vyhujú trailove terrexy. Chcem ale niečo podniknuť aj v zime + mať k dispozicii vysoke topanky v pripade turistiky s naozaj náročným terenom.
Cenovo tieto topanky vychádzajú rovnako. páči sa mi, že BOSP je slovenský a aj čo som čísal par hodnotení tak bola tam velka spokojnosť. Pridu mi ale zbytočne mohutné a ťažke, čo si nemyslím že mi bude úplne treba preto som momentálne skor naklonený TX5.

Máte niekto skúsenosti s týmito topankami a vedeli by ste posunúť osobné skusenosti k týmto topánkam prípadne odporúčania??

Ďakujem.
Heso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 18, 2018 14:53

Re: BOSP Ural Pro vs La Sportiva TX5

Příspěvekod apuka » pon zář 21, 2020 11:10

Heso píše:Chcem ale niečo podniknuť aj v zime + mať k dispozicii vysoke topanky v pripade turistiky s naozaj náročným terenom.
Promin, ale nejak mi uvedene s tema botama nejde dokopy.

Jsou vyssi, nenabere se tak rychlo do nich snih, to ano. Ale otazkou je, do jake zimy se daji pouzit, s -15 radeji nepocitej.

Druhou veci je, ze na "turistiku s naozaj narocnym terenom" ani jedna z techto bot moc vhodna neni. Ale tady je otazka, co je pro Tebe "naozaj narovny teren".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: BOSP Ural Pro vs La Sportiva TX5

Příspěvekod oodoow » pon zář 21, 2020 12:40

Já mám TX2, spousta přátel má různý další TX, případně Boulder X a všechno to jsou vynikající boty, hlavně podrážka drží na kamenech jak přilepená, nic lepšího než vibram megagrip v současné době asi neexistuje.
Tyhle vyšší budou asi podobné, jen prostě těžší, bytelnější a tvrdší.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: BOSP Ural Pro vs La Sportiva TX5

Příspěvekod Heso » stř zář 23, 2020 5:36

apuka píše:
Heso píše:Chcem ale niečo podniknuť aj v zime + mať k dispozicii vysoke topanky v pripade turistiky s naozaj náročným terenom.
Promin, ale nejak mi uvedene s tema botama nejde dokopy.

Jsou vyssi, nenabere se tak rychlo do nich snih, to ano. Ale otazkou je, do jake zimy se daji pouzit, s -15 radeji nepocitej.

Druhou veci je, ze na "turistiku s naozaj narocnym terenom" ani jedna z techto bot moc vhodna neni. Ale tady je otazka, co je pro Tebe "naozaj narovny teren".



Určite nemam, v plane žiadne viac dňove zimne pochody v -20 alebo niečo podobne. Malo by isť o lahšiu zimnú turistiku pol/celo dnovu v relativne priaznivom počasí. (nejaká teplota alebo tak sa ťažko odhaduje)

Inak včera mi prišli TX5 a síce sa mi páčia dosť asi to nebude topanka premna, keďže v prednej časti chodidla je premna uzka.
Od BOSP ma ale odrádza váha keďže je to 830 vs cca 500 g/pol par.
Heso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 18, 2018 14:53


Zpět na Boty