Vibram Five Fingers - žabí boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod oodoow » úte říj 18, 2011 8:00

dave1: No já mám přesně opačnou zkušenost, VFF Trek mi dovezl známý z USA, takže mě vyšly něco pod 2300,-kč. Mám je zhruba rok a za tu dobu jsem s nima byl asi na 9ti 100km pochodech/bězích v terénu. Takže mají za sebou minimálně 900km, prošly si už sněhem, blátem, kamením, brodily potoky, no prostě vším možným. Doma jsem je vždycky hodil do pračky na 40 stupňů a po vytáhnutí vypadají pořád v pohodě. Nejvíc mě fascinuje ta podrážka, která je stále jako nová, žádný sjetý vzorek, to se mi ještě u žádné boty po téhle kilometráži nestalo. Teď jsem byl zkontrolovat tu část, co Ti rupla a taky vypadá v pořádku. Tak nevím, kde může být u Tebe chyba, možná máš moc široký palec. To odlepování podrážky je určitě výrobní vada, leda bys s nima dělal něco, co by se nemělo, jako že bys je vypral na hodně stupňů v pračce..
Jinak Restday je firma, která by měla opravovat pohorky a lezečky, vůbec jsem netušil, že by měla od vibramu oprávnění prodávat VFF, ale podle ceny to vypadá, že máš snad originál. Asi se tak vyjádřili proto, že to nemohou vrátit Vibramu, protože nejsou autorizovaný dealer pro ČR, ale to jen tipuju. Každopádně se můžeš proti tomu výroku bránit, nechat to posoudit u znalce atd.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod dave1 » úte říj 18, 2011 11:11

Nenechal jsem to jen tak a dnes jsem byl u právníka. Doporučil znalce (posudek necelých 1000,- Kč), na základě posudku zkusit dohodu s prodejcem a pokud to nepůjde, vše řešit soudní cestou. Říkal, že nedávno měl podobný případ, který skončil u soudu a dopadlo to tak, že zákazník dostal zpět peníze a prodejce musel uhradit navíc soudní výlohy včetně nákladů na odborný posudek znalce.

Pro jistotu a jako poslední pokus jsem ještě dnes volal prodejci. Slíbil, že se mi ozve. Tak uvidím.

Škoda toho všeho, protože lepší boty jsem zatím neměl.

Jinak ohledně praní jsem si dával pozor a po koupi jsem si dokonce tel. ověřoval u prodejce, jestli je opravdu mohu prát v pračce. Přece jen je to kůže. Odpověď zněla: pračka - ano, sušička - ne, nechat pomalu uschnout. 1x za dva týdny jsem je vypral v dětském prášku. Žádné aviváže ani nic jsem nepoužíval a boty se praly vždy samostatně, sem tam s montérkama a na 40°C.
dave1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 17, 2011 16:10

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod deckardph » úte říj 18, 2011 13:23

Ty si pral ty boty každejch 14 dní ? :shock: :lol: Proč proboha ?
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod oodoow » úte říj 18, 2011 13:37

@dave1: držím palce
@deckarth: Co je na tom, pokud to potřebují? Já je peru po každé větší akci, což někdy bylo prostě každý týden. Není pak nic jednoduššího, než je prostě přihodit do pračky k něčemu jinýmu a pak je nechat uschnout. Rozhodně pohldnější, než je mít zablácený anebo je čistit kartáčkem, když vypadají nějak takto.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod deckardph » úte říj 18, 2011 13:41

Já sem sandály snad vživotě nepral a jako že byly už hoodně zablácený... prostě to z nich opadalo :lol:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod ZbynekN » úte říj 18, 2011 13:48

VFF jsou vpodstatě ponožky, uvnitř je látka a většinou se v nich chodí naboso, proto je někdo může prát častěji.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod dave1 » úte říj 18, 2011 14:49

Boty jsem měl 7 dnů v týdnu, každý den cca 10 hodin na nohách. Bez ponožek, v teple. Zkus toto s jedněma ponožkama a po 14 dnech si popovídame :vom:
dave1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 17, 2011 16:10

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod -ant- » stř dub 25, 2012 8:50

Upgrade?
Fila Skele-toes

Včera jsem viděl tyhle v NC Eden u Diechmana (nebo jak se to píše). Lehoučké, za cca 1600,-. Přišlo mi to jako spojení Vibram Five fingers a Nike free :-)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod suzuveverka » stř čer 6, 2012 8:27

Taky jsem neodolala a pořídila nebotky, jsou parádní. Jsem ráda, že na ně jsou vesměs pozitivní ohlasy.
Zatím jsem narazila na jeden drobný problém - povolený malý kousek švu na prstě, bylo to nejspíš už při koupi, jen jsem si toho v obchodě nevšimla. Je to na místě, které není tolik namáhané, tak jsem to stáhla nití a reklamaci neřeším, snad se mi to nevymstí. Ale myslím, že boty za takovou cenu a s takovou reklamou by měly být vpořádku.
Trochu jsem se bála, co na takovou botu bude říkat moje propadlá klenba a vybočený palec, ale zatím se zdá, že je tahle bota prospěšnější než ortopedické vložky :-)
suzuveverka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 6, 2012 8:13

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod terkad » pát kvě 3, 2013 16:44

Máte někdo zkušenost s těmato botkama v kombinaci s hodně zkosenou linií prstů? Konkrétně palec o hodně víc vepředu než malíček, cca o 4 cm. Jedny FF jsem zkoušela a malíček do "prstu" nedosáhl. Existuje v tomto nějaká variabilita?
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod Kaca » pon zář 9, 2013 18:39

Ahoj, právě jsem dostala nové Five Fingers Speed XC velikosti 38 přivezené z USA. Přesto, že u jiných typů mi je velikost 38 dobře, tyto mi jsou malé a potřebovala bych o číslo větší. Nemáte někdo opačný problém? Ráda bych vyměnila za vel. 39 :)
Kaca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 9, 2013 18:26

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod pavproch » ned zář 20, 2020 16:38

Neska při návratu z výletu na bajku sem (poprvé v životě "live", v telce a na webu už sem to zahlíd) potkal někoho používajícího tenhle IMHO nesmysl.

Pochodujíc po asfaltě (kyklostezka RpR-HBečva), s nordic walking tyčkama (s gumovým hrotem) v prackách.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod dudy » ned zář 20, 2020 20:21

To je hovno.
Sem byl na jednání kvúlivá zakázce u jedné nejmenované energetické společnosti a tam to měl takovej nedomrlej střízlík v růžový košilce, kdybych chtěl být nekorektní, řekl bych buzna, k vobleku za dvacku...

Ale je pravda, že před mnoha lety jsem byl na jednání v jisté německé firmě přes outdoor a obchodní manager měl k obleku perfekty. Ale toho ospravedlňoval mohutnej plnovous, lavinovka se skobou na krku, ruce lopaty a Suunta na zápěstí...

Ale třeba ten nedomrlej střízlík leze devítky a chodí PCT...

Asi sem fakt starej...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod apuka » ned zář 20, 2020 21:24

Ja jsem asi pred mesicem se setkal s chlapkem, co v nich sel feratu na Martinskach - a sel to jako dabel. Ale vzdy si sporadane a klidne cekal, kdyz nekoo "dobehl", ze ho nekde pusti. Nikdy o tom nikoho nezadal - alespon kym jsem to mel moznost si vsimat. Taky to pravdepodobne byl nekdo z horskej, asi ve volnem case.
Musim ale uznat, ze mu ty boty drzely na te vlhke vyklouzane skale, kde nam vsem docela boty klouzaly, at uz to byly pohorky, feratove nebo bezecke polobotky. Vsichni jsme se drzeli zubama-nechtama (nebo spise rukama, vetsinou lana, kdyz jiny uchyt nebyl) - a on tam jen tak pohodlne stal na treni...

To bylo prvnikrat, kdy jsem si rekl, ze ty boty asi na neco fakt funguji dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod mike » pon zář 21, 2020 0:41

dudy píše:Sem byl na jednání kvúlivá zakázce u jedné nejmenované energetické společnosti a tam to měl takovej nedomrlej střízlík v růžový košilce, kdybych chtěl být nekorektní, řekl bych buzna, k vobleku za dvacku...

Jak ses dokazal nesmat? Ja se vzdycky musim smat, kdyz nekoho takoveho uvidim i kdyz je obleceny sportovne, videt tohle, tak lehnu :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod pavproch » ned lis 22, 2020 15:51

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod mike » ned lis 22, 2020 21:55

Mas 5 let zpozdeni: viewtopic.php?p=428676#p428676 :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod pavproch » pon lis 23, 2020 11:09

Bude mi omluvou, že tyhle ptákoviny (jak to někdo může nazývat botama, dyž to nemá 3cm PuR pod patou?) vůbec nesleduju? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vibram Five Fingers - žabí boty

Příspěvekod Bruca » pon lis 23, 2020 12:10

Já je nosím cca 7 let a nemůžu si vynachválit ;-)
Měl jsem jeden starší model a teď mám 2x EL-X a super. Dokonce jsem v nich dal i Roháče po sněhu, leda teda dolů jsem šel už v klasických trekovkach, protože bych přišel o paty
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Předchozí

Zpět na Boty