medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 3, 2020 12:05

apuka píše:Ale vzdyt to plne staci, nemusi zvonit jako kostelny zvon (nebo krava se zvoncem). Staci abys vydal jednou za cas jakykoliv nezvykly zvuk, klidne docela tichounky - jak jsem psal, medved ma radove lepsi sluch jak Ty...


Tyjo, ale na tom batohu to nevydávalo skoro žádný zvuk. Já jsem musel napjatě poslouchat, abych občas slyšel velmi, ale opravdu velmi tenoučké, stěží slyšitelné, zacinknutí. Nepochybuji o skvělém sluchu medvěda, ale při takovém pidi zvuku ten zvonek ztrácí smysl, protože pochybuji o slyšitelnosti toho zvuku na dálku i pro medvěda, protože moje funění je oproti tomu tyranosaurovo oddychování. Pokud ten zvonek tedy nemá fungovat homeopaticky.

Na tom bederním pásu je to ale druhý extrém, protože to zase cinkám jak Jéžíšek. Svou hlasitostí mi to totiž připomíná zvon, kterým rodiče cinkali na celý barák a dávali nám znamení, že už můžeme jít ke stromku. Do přírody jezdím za klidem a ne abych poslouchal 10 hodin denně cinkání. Neslyším přes to ticho lesa a další vjemy, kvůli kterým člověk do přírody jezdí. Druhá věc je, že ten medvědí zvonek mi opravdu svým tonem silně připomíná zvony na ovcích a kravách. Tak mě tak napadlo, jestli spíš nedávám do prostoru informaci, že se tam prochází zatoulané/ztracené domácí zvíře. Třeba ovce. Protože předpokládám, že medvědi ten zvuk zvonu znají a mají ho s těmi zvířaty spojený.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod pavproch » čtv zář 3, 2020 13:56

Perlička (a potvrzení výše napsaného) - jak mám bydlení v Novej Lesnej, taxme fčíl všichni nafasovali klíče a kuntejner (taková ta asi kubíková kovová popelnice s otevíracím víkem na 4 kolečkách, stojící před/za barákem) na odpad se zamyká (zavřené víko), hádejte proč asi? Ano, správně. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod apuka » čtv zář 3, 2020 14:18

pavproch píše:hádejte proč asi?
:-k :-k :-k :(( Zeby ty mistni snedsi obyvatele? :|

Ta "novodoba bus" mezi Vama a Smokovcema, co vyrastla misto lesa je uz pekne vzrastla. Kdyz jsem parkrat slapal z NL nebo Podlesi do nektereho Smokovce v zime, tak je to tam teda vyslapanych cesticek od zvere tolik, ze malem nemas kam slapnout na neuslapany snih. Sice hlavne sparkata, ale mezi nima stopy mensi i vetsi jine zvere, i drave...
Vsak i medum to tam musi hodne vyhovovat - je to huste, maji se kam zasit a chrapat pres den a k jidlu (Vase kontajnery) maji taky blizko. Taky slapat tam kilometr a neco za tmy nebo alespon uz po zapadu slunce clovek nema uplne prijemny pocit.
Ale posledni roky je to prece jen lepsi, jak mate ty zamykaci kontajnery. Tam se uz nedostanou (teda, pokud to nekdo nenecha otevrene) a uz to neni jako predtim, ze rano (nekdy uz vecer) chodis mezi vysypanyma nadobama...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 3, 2020 14:32

apuka píše: i vetsi jine zvere, i drave...
Vsak i medum to tam musi hodne vyhovovat - je to huste, maji se kam zasit a chrapat pres den a k jidlu (Vase kontajnery) maji taky blizko. Taky slapat tam kilometr a neco za tmy nebo alespon uz po zapadu slunce clovek nema uplne prijemny pocit.


A to je zajímavé ... kde se berou ty nepříjemné pocity, když se není čeho bát? :-k
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod apuka » čtv zář 3, 2020 15:14

Hele, ty neprijemne pocity jsou z toho, ze, pokud nejedes tema par sirsima chodnikama, co tam na casti uzemi jsou, tak se prodiras houstim (pokud jsi tam nikdy nebyl, tak zkus, jak to tam vypada), netusis, co mas metr a pul pred sebou a kolem sebe, co tam vyrusis, je tam uz (alespon mirna) tma a ani celovka Ti az tak moc nepomaha. A hlavne ze vis, ze je to uzemi tech zvirat.

Popravde receno, ty neprijemne pocity nejsou primarne z toho, ze by tam mohl byt medved.

Myslim, ze uplne stejne hrozi, ze Ti ublizi (at uz chtic nebo nechtic) jelen/lan, kdyz jich probehne nekolik za sebou/vedle sebe (napriklad jsou vylekani TEZkou, autama - nebo i nejakou lovici zveri), neni kam uhnout a hrozi, ze na tebe stoupi (jsou mnohonasobne tezsi nez Ty nebo ja).
A v neposledni rade i z toho, ze jdes vice-mene jen podle smeru, ale furt neco obchazis, takze nikdy nevis, kde presne vyjdes ven - a pod snehem jsou tam obcas dobre mlaky, minijezyrka, kde muzes pres tenci led propadnou nebo pri silnejsim zase necekani rozbit hubu nebo neco jineho. O to vice, ze jdes po narocnejsi ture a uz jsi unaveny, teis se na veceri, atd. a davas si min pozor.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 3, 2020 16:01

Jo, trochu jsem si ze srandy rýpnul. :)
To tam teda může vypadat zajímavě. Něčím podobným, ale opravdu jen podobným, protože to tam nevypadalo jako místo ve tvém popisu, jsem šel v lese z jara. A slyším, že se křoviskama přede mnou něco těžkého prodírá. Napadlo mě, že je to divočák. Byl jsem zrovna na nějakém plácku se stromy, tak jsem si stoupl k jednomu stromu a "schoval" se za něj. A po chvíli opravdu z křoví vyšel divočák, ale jak se ukázalo, byla to bachyně. Vylezla z křoví,zastavila se, chvíli se rozhlížela a protože mě nezaregistrovala, tak zachrochtala a pomalou chůzí pokračovala v cestě. No a jak zachrochtala, tak z toho křoví za ní hned vyběhla malá selata, se kterými pak zmizela v dalším křoví... No byl jsem rád, že si mě nevšimla, protože byla jen cca deset metrů přede mnou a ten strom zase nebyl tak široký, abych za ním byl schovaný celý. Ale vítr foukal od ní ke mně a já se ani nehnul a skoro ani nedýchal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod mike » čtv zář 3, 2020 18:25

Zvědavý medvěd šťouchnul do běžkyně :D

S divocakame nadelas. Blizkych setkani na par metru mam hned za Prahou spoustu. Stari, mladi, obcas stada o desitkach kusu. Navic jsou obcas pekne zlomyslni. Jdu za soumraku po ceste lesem, mrchy o mne vi, jsou zticha a teprve, kdyz jdu tesne kolem nich, tak zachrochtaji a pripadne vybehnou. Jednou mne z nich klepne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 3, 2020 19:56

mike píše:S divocakame nadelas. Blizkych setkani na par metru mam hned za Prahou spoustu.

S divočákama ne, ale s bachyní s mladýma. Prý je také umí docela zuřivě bránit. Jinak podobných setkání s divočákama jako ty mám také plno a nemám s tím problém, ale když mají mladý, tak to úplně bezpečný není se k nim dostat do blízkosti.

Ale četl jsem si to teď po sobě a vyznívá to fakt divně...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » čtv zář 3, 2020 20:26



Asi si chtěl prohlédnout ty nové Kanaďany Abdulaha s Fatimou. Jinak si nejsem jistý, jestli ten závěrečný útěk byl úplně dobrý nápad. Čímž nechci říci, že bych to zvládl lépe.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod mike » úte zář 15, 2020 21:21

medved2.jpeg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Kjuba » stř zář 16, 2020 7:05

To je hezké, jak si ti medvědi dokáží hrát.... Třeba na schovku. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49
User is Online!

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » stř zář 16, 2020 19:07

Indové vypatlaní. Ten nadpis má znít, že se medvěd bránil a ne útočil. Měl dědka zadávit a ty ostatní taky. Snad z té uřvané zlé smečky medvěd nějak vyvázl... chudák.

Medvěd napadl a zranil staršího muže
https://tv.idnes.cz/zahranicni/indie-napadeni-medved-napadl-a-zranil-starsiho-muze.V200916_154124_idnestv_pech
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod mike » ned říj 18, 2020 20:22

Itálie neví, co s notorickým uprchlíkem. Medvěd M49 stále utíká ze zajetí

Docela zabavne, ale mimochodem z toho i vyplyva, jak je to s medvedy v Italii.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » stř led 27, 2021 20:44

Rumunského lyžaře pronásledoval na sjezdovce medvěd
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/rumunskeho-lyzare-pronasledoval-na-sjezdovce-medved-40349050

Jsem myslel, že medvědi/medvíďata v zimě spí...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod scinkk » stř led 27, 2021 22:30

Zjednodusene receno, spi/hibernuji jak se jim to hodi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod mike » čtv úno 25, 2021 22:32

bear.png
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod pavproch » pát úno 26, 2021 9:30

Což mi připomělo, že sem před nějakou dobou v telce (už nevím na jakém programu) zahlíd dokundament o mědvědech v ta3 a zaznělo tam číslo 34 méďů jen v Tiché dolině... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod apuka » pát úno 26, 2021 9:42

Nevim, co se Ti nelibi na 34-ech medvedech v Tiche doline... Myslim si, ze problem nejsou tam, tam je jejich oblast, jejich domov a lidi tam chodi (normalne) malo, konec-koncu by tam meli (lide) byt pouze za svetla, kdy zase medove spise maji klid. A jen na znacene stezce (je to jedna z nejcennejsich a nejvice chranenych lokalit VT), takze bych az tak velky pocet setkani bych necekal.
Zase pravda, prodirat se tou obcasnou busi pri nastupu od Podbanskeho, tak ma clovek obcas neprijemne pocity, ze by nejaka velka hunata hlava mohla objevit kdekoliv :-).

Problemem je spise (uvadim jako priklad) i jen 1 medved nekde ve Starem (nebo pro Tebe "blizsim" Novem :wink:) Smokovci, ktery tam chodi na veceri na mista, kam jej naucili chodit lide. Hlavne pote, co jejich prirozene prostredy ponicil Kyril.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod pavproch » úte čer 15, 2021 17:31

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod apuka » úte čer 15, 2021 19:28

Coz na Liptove, tam jsou na medvede zvykli. Ale objevuje se uz i na jihozapadnim Slovensku, v "mem" okrese, kde moc nema ani lesy...

Koncem dubna v Pate, potom Abraham, Majcichov, Hoste, minuly tyden Jelka - se podivejte na mapu, co je to za uzemi. Rovina, same lane obili, kukurice, ovoce a zeleniny, nejvetsi les, co si tam pamatuji mal snad jen 1 km2... Tam ani nema moc kam zalezt. Kdyz jsem tam bydlel, tak byl v okoli nejnebezpecnejsim zviratem (s mirnym prehnanim) zajic a srna. #-o
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod apuka » čtv čer 17, 2021 8:52

Alespon videt, ze fotobunky jsou idealni do dnesniho sveta - nemaji rasove, genderove, dokonce ani druhove predsudky, pusti kazdeho. No, mozna trpaslici by se stezovali... :wink:

Hlavne je to "odkaz PP", at na svem druhem domove ve VT nenamontuje dvere na fotobunky :-). Kolem nich se taky toulaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod mike » pát srp 13, 2021 21:32

bear2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 18, 2022 18:18

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod mike » čtv dub 21, 2022 21:18

Medvěd vyděsil turisty ve slovenských Tatrách

Original je tady i s komentarem, ale mne se teda nedari tam video prehrat. Hrozna sracka ten Facebook :vom:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod MT7 » pát dub 22, 2022 2:00

Proč ten medvěd ztratil plachost? Turisti ho chodili krmit aby měli selfičko :wink:
https://banskabystrica.zoznam.sk/velke-varovanie-medved-napadol-uz-dvoch-ludi-naposledy-sa-rozbehol-po-detoch/

To uspání = eutanazovani. Asi lepší na trofej než prostřelený kožich.
Uživatelský avatar
MT7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob kvě 24, 2014 6:14

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod milarepa » pát dub 22, 2022 7:05

jo, ten medvěd mi při podzimním přechodu Nízkých Tater pod Dumbierem též ráno vstoupil do cesty, šel jsem k němu tak na 15 metrů, povidal si s ním a udělal pár pěkných momentek, chvíli jsem šel po chodníku kousek za ním, pak sešel dolů do stráně a zmizel v kosodřevině, přišel mi v pohodě, nevím co se mu teď stalo, že se zradikalizoval, jiná má setkání s medvědy byla mnohem více dramatická :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod MT7 » pát dub 22, 2022 16:48

milarepa píše:co se mu teď stalo, že se zradikalizoval


https://www.topky.sk/cl/10/2300395/Ostry-odkaz-ochranara-turistom--Zrejme-potrebujeme-tabule-ako-pre-hlupakov--Pripomenul--ze-ich--zabavka--stoji-zivot

„Neuvedomujúc si dôsledky svojho konania, začali sa návštevníci územia správať k medveďovi priateľsky. Milo sa mu prihovárali, fotili si ho, približovali sa k nemu na kontaktnú vzdialenosť. Učili tak mladého a neskúseného medveďa, že človek nepredstavuje hrozbu. Domnievať sa, že turisti, či hotelieri, svojmu novému ´miláčikovi´ nedopriali žiadne maškrty, by bolo naozaj naivné,

Dnes sa už tento mladý medveď potravy od turistov dožaduje. Správa sa podobne, ako medveď Yogi, ktorý v rozprávke o dvoch medveďoch z Yellowstonu kradol návštevníkom košíky s jedlom. Je dotieravý a ľudí sa už vôbec nebojí,“
Uživatelský avatar
MT7
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: sob kvě 24, 2014 6:14

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2022 17:06

MT7 píše:„Neuvedomujúc si dôsledky svojho konania, začali sa návštevníci územia správať k medveďovi priateľsky. Milo sa mu prihovárali, fotili si ho, približovali sa k nemu na kontaktnú vzdialenosť.
milarepa píše: šel jsem k němu tak na 15 metrů, povidal si s ním a udělal pár pěkných momentek, chvíli jsem šel po chodníku kousek za ním
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: medvědi - zkušenosti, zážitky, tipy...

Příspěvekod apuka » pát dub 22, 2022 17:32

V jinem clanku je pricina uplne presne popsana (sice bulvar, ale tentokrat uplne vystizny):
"Chatári mi vraveli, že je to medveď, ktorý už minulý rok robil šarapatu, vtedy mal ešte matku, ktorá ho neskôr odstavila. Minulý rok bol ale ešte veľmi plachý. Tento rok ho ľudia začali kŕmiť po ceste, na chate a dokonca aj na parkovisku."
V takovych pripadech bych nejradeji nektere lidi za odplatu poslal na jare do obsazeneho medvediho brlohu :twisted:. Kazdy, kdo mu vedome a schvalne nechal neco k snedku, ale i kdo se mu "milym , laskavym hlaskem" primlouval se primo podilel na jeho poprave (tezko se to da nazvat jinak). No a zamestnanci Stefanikovej chaty, co tam zbytky potravim sypali do kosodreviny pred chatou... :roll: ](*,) :(( Oni by meli dobre vedet, ze ta oblast je s jednym z nejhusteji "zamedvedovanych" oblasti mozna v cele Evrope, stejne tak, ze plati povinnost zabezpecit odpadky pred medvedy a pod. Vzhledem k tomu, ze tim nejenom prispeli k usmrceni medveda ale (vedome, tezko mohou tvrdit, ze o tom nevedli) ohrozovali navstevniky chaty, tak doufam, ze to nekdo pozene minimalne k velice citelne pokute.
Bohuzel, ted uz je ve stadiu, kdy je usmrceni jedina zachrana - v prirode se neuzivi a by se vracel zase k lidem aby je "nutil" mu dat potravu a v zoologickych a pod. uz medvedy davno nechteji, tam je silny nadstav.

Komu to jeste nedoslo, tak tim krmenim - krome toho, co ten ochranar primo napsal - ho naucili az prinutili si to jidlo vynucovat. On ted nechce nikoho zranit nebo zabit, ale kdyz mu bude jidla malo, tak pro nej je kazdy clovek v jeho ceste zdroj poskytnuti potravy a bude se chovat uplne stejne jako bezdaci na nadrazich a pod. Jenze on neumi vymyslet neuveritelne pribehy a zebrat, on na to jde primo. Cloveka zastavi, chyti - a ceka, ze mu da neco najist, protoze z jeho hlediska je to cloveci povinnost.

Uz mensim medvedum je vlastni, ze z vynucovani neustupuji. Ja jsem mel to "stesti" byt s mladymi, asi 7-mimesicnimi, asi 60 kilovymi clovekem vychovanymi medvedy na "prochazce". Byli pritulni, chteli se hrat - a hrozne radi neco "cucali", nejlepe prst(y), laket (nebo i ucho) cloveka. Je to pekna sranda - ze zacatku, ale kdyz uz to trva nejakou dobu a clovek se z toho chce vymanit, tak si cloveka "jemne objali" jednou rukou. V tom "objeti" uz byla hrozna sila, nebyl to zadny rychly pohyb, uder, atd, ale jeste se to vylepsilo drzenim drapy. Teda dospely clovek ma co delat, aby se z toho dostal, resp. spise vymslet nejakou lest, bo sam by se z drzeni nevymanil.
Uz tak mlady medved ma velkou silu, i kdyz je lehci nez clovek, tak ji ma vetsi. Tady ten byl odstaveny vloni, tj. nejspise ma ted tak 2 roky a neco malo. Je to takovy medvedi pubertak - ale ma silu, ktera muze byt pro cloveka smrtici a on si neuvedomuje, ze by mohl ublizit, nemel se to kde naucit. Chova se "neohrabane", nevedomi sve sily a nasledku, z kterych ho taky zajima jen jestli se mu tim povede dostat neco pod zub... Navic, pokud ne, tak bude nasrany jako male dite a o to vice se bude snazit neco ziskat u dalsiho.

To jen pro ujasneni, ze ted uz, bohuzel, opravdu neni jine vychodisko nez uspani. Bo se urcite je dost lidi, ktere to rozcili. Mne je taky hodne lito kazdeho takoveho medveda, ale temto lidem a v tomto pripade bych poradil jedine - jdete k nemu a poptejte se ho na jeho nazor, pripadne mu zkuste domluvit. Myslim, ze kdyby to udelali (a prezili), rychle by zmenili nazor.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Slovensko