koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod malejjarda » stř kvě 20, 2020 10:52

Aldo, třeba Prima maximální teplotu uvádí. Podívej se na jejich stránky.
https://www.prima-spacaky.cz/spacak-pri ... -short-180
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř kvě 20, 2020 10:59

Nezvykle ale asi jo. Díky za odkaz.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » stř kvě 20, 2020 11:14

Etheric píše:Mám to úplně stejně. Potím se, jelikož "deka" je moc teplá a zároveň mrznu, jelikož tam táhne. Univerzální věci prostě neexistujou, chápu, že by bylo fajn mít spacák použitelnej ve velkým rozsahu...

No mě teda přijde, že ale ani neexituje spacák, který během typické noci poskytuje stejný komfort ráno a večer. Já prakticky každou noc musím nad ránem dotahovat kapuce/zapínat zip/navléct na sebe péřovku. Pokud tedy večer už do spacáku nenalezu nabalenej, což pak ale znamená, že v půlce noci musím něco sundavat. Ve spacáku spím tak 80 nocí v roce relativně různých podmínkách a jediné co mi přijde, že mi chybí, je spacák do opravdu mrazivých teplot. Ale jako beru, že každej je jinej. Ostatně já spacák jako deku preferuju, když je zaplej tak je mi v něm trochu těsno.

malejjarda píše:Aldo, třeba Prima maximální teplotu uvádí. Podívej se na jejich stránky.
https://www.prima-spacaky.cz/spacak-pri ... -short-180

Já jsem si myslel, že jsem to někde viděl!

Pierre111 píše:Mám Panyam 450 a kolega má Viking 600. Spíme tedy ve stejných podmínkách. Osobně si myslím, že Viking by mohl být o trochu teplejší. nicméně praxe ukazuje, že dost záleží v jakém stavu do spacáku lezeš.

Díky, to odpovídá na mé otázky, tzn. že Panyam 600 by byla asi pro mě kvalitativní změna. Teď by mě ještě zajímalo, zda je opravdu nějaký závratný rozdíl v životnosti mezi poměrem prachového peří a pírek 90/10 a 95/5.
Naposledy upravil mike dne stř kvě 20, 2020 17:18, celkově upraveno 1
Důvod: zkraceny zbytecne dlouhe citace
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » stř kvě 20, 2020 11:29

sup píše:Teď by mě ještě zajímalo, zda je opravdu nějaký závratný rozdíl v životnosti mezi poměrem prachového peří a pírek 90/10 a 95/5.

Je,ale je roztažený hodně v čase. Normálním používáním, při životnosti cca 10 let ho nepoznáš. Rozhodně 95/5 je podle mě lepší. Lepší loft a tudíž lepší izolace. Samozřejmě za předpokladu, že vstupní kvalita peří byla na špičkové úrovni a ne nějaký no-name materiál. Taky bych se zamyslel nad takovým poměrem u peří pod 700 CUIN.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř kvě 20, 2020 17:21

Aldo píše:Nezvykle ale asi jo.

Mam pocit, ze mereni tehle teploty je popsano i v EN. Uvadi ji ale malokdo, protoze je jeste zbytecnejsi, nez extrem :)

Panove, zvlaste sup, zkracujte ty citace na nezbytne minimum, prosim. Citace je ciste k tomu, aby bylo videt, na co reagujete, fakt tam nemusi byt cely odstavec. Prekazi to pri cteni zvlast na mobilu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 20, 2020 18:22

Letním spacákem také člověk může ušetřit až 400g. A to není málo. Proč v létě tahat váhu navíc kvůli teplotnímu rozsahu, který člověk nevyužije?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » čtv kvě 21, 2020 7:51

K té životnosti peří. Já si myslím, že peří co má hodně cuin a poměr 95:5 ztratí za určitý čas více loftu "cuin". Procentuálně to ale bude myslím velmi podobné jako méně kvalitní peří. Takže ve finále budeš mít po třeba 5ti letech stále spacák s lepším peřím, jen né těch vlastností, co jsi ho kupoval. Snad je mi rozumět. Mám Vikinga 600cuin a Panyam 850 cuin, po pěti letech ztratí 10% loftu. Viking tedy ztratí 60 a Panyam 85. Panyam ztratil víc, pořád má ale spacák lepší peří. Samozřejmě čísla jsou vymyšlená, je to jen příklad a taková moje úvaha.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » čtv kvě 21, 2020 8:01

Podle me bude i procentualne peri s vyssim cuin ztracet vic (protoze to jsou mensi a snaze stlacitelna pirka). Rozdil ale nebude velky a krivka, kde by se to protlo je casove hoodne daleko.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Aldo » čtv kvě 21, 2020 8:12

Pierre111 píše:........ po pěti letech ztratí 10% loftu. Viking tedy ztratí 60 a Panyam 85. Panyam ztratil víc, pořád má ale spacák lepší peří. Samozřejmě čísla jsou vymyšlená, je to jen příklad a taková moje úvaha.


Jak si na to přišel??
Už to vidím sorry :
Pierre111 píše:........ samozřejmě čísla jsou vymyšlená, je to jen příklad a taková moje úvaha.


Další věc která se projeví na ztrátě loftu je propocenost. Péřák není nutné prát často, ale občas ano. Propocené peří samozřejmě ztratí loft, ale praním ( šetrným ) se ten loft zase vrátí. (Pořád mluvím ale o kvalitním vstupním peří )

U nekvalitního peří se dá ve fabrice loft nahonit právě vypráním a profukem ( speciálním ). Takové peří má sice na vstupu třeba 700 i více CUIN, ale velmi rychle ho ztratí. Ještě když se k tomu přidá poměr 90:10 tak je neštěstí hotové.

Naopak kvalitní peří časem samozřejmě slehne, ale šetrným vypráním se zase narovná a oživí. Předpoklad je mít na začátku kvalitu.

A tohle dělá rozdíl mezi levným a drahým spacákem.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » pát kvě 22, 2020 14:26

Dromedaro píše:Letním spacákem také člověk může ušetřit až 400g. A to není málo. Proč v létě tahat váhu navíc kvůli teplotnímu rozsahu, který člověk nevyužije?

Ano, smysl to má pro výlety v rozsahu pár dní, kdy se relativně přesně ví, kde se bude spát a jaké bude počasí. Ale už když jedu na týden tak nezručím, že se nenavalí odněkud nějaký chladný vzduch a v noci budou +3 stupně namísto obvyklých sezónních + 13 (například).

Podle mě to záleží na způsobu cestování - já třeba typicky jezdím pryč na měsíc (kdy určitě pár dní bude, kdy by letní spacák nestačil) a malých víkendových výletů dělám minimálně. A na jeden víkend v roce mi tudíž letní spacák smysl prostě nedává smysl mít - zvlášť když na víkend budu mít málo jídlo a tak budu mít batoh lehký tak jako tak.

Jinak díky ostatním za názory ohledně trvanlivosti různých poměrů peří!
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 23, 2020 9:10

Sup
Jo, to spíš bylo jen tak mimo tvůj dotaz. Pokud podnikáš takové cesty, tak je ta varianta teplejšího spacáku asi lepší.
K tvému dotazu dále v odpovědi Mawenzi.

Mawenzi
Nevím, jestli v tomto vlákně, ale někde jsem s tebou "řešil" zkušenosti s hydrofobní úpravou. Ptal jsem se na ni, jestli to má nějaké nevýhody a ty jsi nějak reagovala, že to není na trhu moc dlouho, takže to asi není moc otestované. Našel jsem tuto zmínku, tak ji zde k tomu ještě přidávám k tématu. Je to o spacáku s husím peřím o plnivosti 900 cuin. Je to vyjmuto z textu na Nalehko, kteří jsou i prodejci toho spacáku :

Spacák jsem si vzal do náročných zimně/jarních podmínek hlavně proto, abych řádně prověřil hydrofobní úpravu od NIKWAXU a taky co je pravdy na tom, že ošetřené peří je křehčí a rychle ztrácí loft ..... Pod tarpem byl člověk v suchu vždycky, ale při spaní v sheltrech se občas dovnitř valila hustá mlha/mlíko, nebo mokrý sníh a to už DWR pochopitelně nezvládá – párkrát jsem měl ráno spacák u nohou dost vlhký. Peří s úpravou stále drželo loft, takže se nestalo, že by mě to studilo a při sušení nebyl žádný problém ....... Po 97 nocích na trailu jsem spacák vystavoval na veletrhu a nikdo nepoznal, že už je použitý. Takže úbytek loftu u 900cuin peří byl minimální. Řekl bych, že to není o tom, že peří vysoké plnivosti má menší životnost, je spíš víc náchylné na znečištění – umaštění a propocení. Já se na noc převlíkám do čistého spacího oblečení, takže mi spacák bude dobře sloužit ještě další stovky nocí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 4, 2020 8:39

Dám ten příspěvek sem, péřáku se to týká, i když to asi úplně do tohoto tématu nepatří. Včera jsem sledoval nějaké video s bývalým českým vojákem od speciálních jednotek a jeho přítelkyní, kde radili různé věci okolo spacáku. No a oni tam doporučovali, že když člověk zmokne, tak má jít člověk večer spát v tom mokrém oblečení (triko a kalhoty) do spacáku a že to na něm v tom spacáku uschne. Že jak má člověk nějakou tělesnou teplotu, tak to na něm ve vyhřátém spacáku schne a ze spacáku se to tou prodyšností odpaří. Není to nějaká blbost? Třeba zrovna u péřového spacáku, který je náchylný na vlhkost. Taky tam říkal, že mokré péřové spacáky nehřejí, zatímco syntetické spacáky hřejí i mokré a celkově, že jsou syntetické spacáky lepší. Myslím, že zrovna tady na foru jsem četl pravý opak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » čtv čer 4, 2020 9:31

Tak pokud to oblečení člověk předtím vyždíme, kolik v něm zbyde vody? 50, 100 g? To na promočení spacáku nestačí, takže podle mě by to asi mělo fungovat. Já na sobě oblečení suším docela běžně, zvlášť potom co si někde nadivoko "vyperu", ale i když zmoknu a vysvitne sluníčko. Ale to to většinou bývá suché v řádu desítek minut. I když by mělo být pošmourno, tak dokud neprší, uschne to za hodinu dvě. Ale dělám to teda hlavně když se zároveň pohybuju, jinak je mi z toho studeného oblečení dost zima a nevím, zda bych tak usnul, takže na noc mi to nepřijde jako úplně nejlepší nápad. Ledaže by pod tím člověk měl suché oblečení.

Co se týče srovnání péřáku a syntetiky, tak i výše v tomhle vláknu se někdo ptal na military použití, kdy do spacáku ptořebuje lézt v botech a došlo se k tomu, že je pro něj syntetika lepší. Myslím, že to, že hřeje i mokrá, je jediná velká výhoda syntetiky. V praxi při tůrách člověk asi je schopen zabezpečit, že mu spacák zůstane suchý. Když si hraje na vojáky, tak to asi zabezpečit nedokáže, tak možná proto má tuhle preferenci, páč je pravda, že noc s totálně promočeným péřákem by asi byla dost nepříjemná.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 4, 2020 10:45

Ano, na sobě také oblečení suším při chůzi. To sušení ve spacáku teoreticky funkční je, ale že by to takto někdo dělal slyším poprvé a právě když čtu, jak ty peřáky různě lidi chrání před každou kapkou vody, tak nevím jestli je to v nich použitelné. A právě si mi také moc nelíbí představa, že bych šel spát v mokrém oblečení. Ano, on tam mluvil o tom, že spali v oblečení a kanadách na kterých měli návleky a proto jsou pro vojáky syntetické spacáky lepší, že se o ně nemusí člověk moc starat. Ale jinak ty rady mířily na outdoor a cestování. Taky tam doporučoval, že si má člověk dát na noc batoh do spacáku, protože už mnoha lidem batoh přes noc ukradli, protože jej měli třeba i jen u hlavy nebo pod hlavou. To nevím, co používá za mini baťůžek nebo obří spacák, ale nedovedu si představit, že bych do spacáku narval batoh a pak se tam ještě vešel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » čtv čer 4, 2020 11:01

Taky by mě zajímalo, kde spí, že podle něj běžně lidi kradou batohy při spánku (já osobně dávám cennosti někdy pod karimatku, ale taky už jsem takhle promáčknul displej telefonu, tak už tam dávám jen pas a peníze), ale jinak s tebou souhlasím že batoh do spacáku zní jako dost divná věc.

Nevím jak ty spacáky s cuin 850+, ale můj Viking 600 s cuin 600 teda vody snese docela hodně. Rosa docela dlouho zůstane jako kapičky vody na spacáku (a to i potom, co byla jakákoliv voděodolná úprava dávno ošoupaná) a do spacáku se většinou dostane až pohybem - ale i tam má spacák jistou kapacitu, kdy je vlhký, ale stále hřeje. Peří ztrácí celý loft až když je opravdu promočené (namočení do vody, dlouhý nebo silný déšť), pár kapek možná loft o něco sníží, ale není to tak, že by spacák přestal úplně fungovat. A promočení taky může být jen lokální, kdy někde ve spacáku loft zůstane zachován a někde ne. Samozřejmě to je nepříjemné, ale pořád lepší než nic. Takže mi přijde že dokud se člověk nebrodí řekama (aniž by měl spacák v nějakém nepromokavém obalu) nebo nespí v dešti bez střechy nad hlavou, bude v pohodě. Mimochodem i třeba sbalený spacák v batohu vystavenému dešti (záleží teda na dešti) bude typicky mokrý jenom tam, kde je strana spacáku natočené k vnějšku batohu a po vybalení bude v zásadě použitelný.

Mně spacák víceméně promoknul jenom jednou, když jsme spali v poušti (jakože v dunách), kde prší jednou za rok, a zrovna pršelo celou noc. Je pravda, že pak schnul několik dní, ale i během té noci neztratil úplně celou hřejivost a druhou noc byl sice ještě mokrý, ale už hřál - a během té druhé noci jsem ho zevnitř dost vysušil.
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 4, 2020 11:37

Taky ten, co mu ukradli batoh, když ho měl pod hlavou, tak musel být leda ožralej jak prase, protože to by vzbudilo i mě. Mně osobně taky spacák nějak ještě nepromokl a to umím být dost nepraktický. U normálního cestování si to dovedu představit leda, že bych s sebou škrábnul někam do řeky i s batohem.
Ten telefon si do spacáku nedávám ze stejného důvodu, protože jsem měl strach o displej. Už tam nedávám ani nůž, jak se doporučuje, protože pro nějaké rychlé použití mi to přijde nepoužitelné. Nevím, jak bych jej tam hledal a ještě otevíral. To mi přijde použitelné leda pro nějakou kudlu v pouzdře a ty moc nenosím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 8, 2020 12:06

dromedaro
jen poz amka, nevkladej mi do ust neco co jsem.bud nepsala, nebo ne v tomto stoleti (urcite se ja moc k hydrofobni uprave nevyjadruu, protoze s ni osobni zkusenosti nemam, spis celkove s ni ma.na foru zkusenost jen mensi cast uzivatelu)

k suseni obleceni.

asi dost zalezi, ja na sobe neususim ani kaphoty provlhly po mensim desti a driv se do me da zima.a.od toho obleceni prochaldnu nez abych ho ususila a jit spat v mokrym do spacaku tak vetsinu noci klepu kosu a nespim. fakt bezpecny tohle delat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 8, 2020 12:23

Mawenzi píše:dromedaro
jen poz amka, nevkladej mi do ust neco co jsem.bud nepsala, nebo ne v tomto stoleti (urcite se ja moc k hydrofobni uprave nevyjadruu


Psala. Ještě jsi tam zmínila, že pokud by cena spacáku s hydrofobní a bez hydrofobní úpravy byla cca stejně velká, koupila by sis asi s hydrofobní úpravou. Ale jinak vést spor o tom nebudu. Když tvrdíš, že jsi nepsala, tak nepsala. Nejde o nic důležitého, že bych tam třeba uvedl, že jsi o uživateli XY psala, že je blbec.

Proto jsem se taky na to sušení oblečení ve spacáku ptal, jestli to někdo dělá. Protože je to první věc, která mě napadla. Že místo usušení oblečení leda tak onemocním.
Naposledy upravil Dromedaro dne pon čer 8, 2020 12:26, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sup » pon čer 8, 2020 12:25

Mawenzi píše:dromedaro
jen poz amka, nevkladej mi do ust neco co jsem.bud nepsala, nebo ne v tomto stoleti (urcite se ja moc k hydrofobni uprave nevyjadruu, protoze s ni osobni zkusenosti nemam, spis celkove s ni ma.na foru zkusenost jen mensi cast uzivatelu)


Vzdyt jen rikal, ze jsi psala, ze s tim neni moc zkusenosti, coz se s tim, co pises ted, shoduje, ne?
sup
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř srp 5, 2009 9:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 8, 2020 12:31

me prijde "na foru to moc lidi nema" versus "je to na trhu kratce a neni to moc otestovane" je uplne odlisna informace.

to, ze si vetsina lidi nema duvod za hydrofobni peri priplacet nema prece zadnou souvislost s delkou dostupnosti na trhu.
takze to tak dromedaro mozna nemyslel, ale kdyz nekdo opakovane pise, ze sem psala neco, co sem nepsala (protoze si to blbe pamatuje nebo smota tri ruzny veci dohromady) tak me to lehce rozladuje.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Droight » úte čer 9, 2020 13:20

Sušit mokré oblečení ve spacáku je naprosto absurdní. Nedoporučuju.
Droight
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 10, 2018 14:24

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pepermint » sob srp 8, 2020 12:17

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem spaciho Pytle. Spaní březen až září převážně ve stanu. Měřím okolo 190 cm, váha 75 kg. Nejsem dvakrát teplokrevný. Jsem rekreační turista a určitě se nevrhám do extrému. Bylo by možné sehnat rozumný péřový spací pytel okolo 3000 Kč?

Předem děkuji za všechny tipy.
Pepermint
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 8, 2020 12:03

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 8, 2020 12:41

pepermint
tak jedine z ciny... aegismax... jinak v cr provereny znacky ses bez sance, mozna kolem 5t koupis vikinga 600 nebo primu. navic v breznu muze byt porad dost pod nulou, takze pokud si zmrzlik, mozna ti viking 600 nebo nejaka jeho alternativa mozna stacit nebude, ale na takovy hraniccne trisezonni pouziti by mohlo neco takovyho byt OK.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pepermint » sob srp 8, 2020 13:25

Děkuji za odpověď. Bohužel jsem s tím tak trochu počítal.
Rád bych ještě znal váš názor na spacáky z Decathlonu například tento

https://www.decathlon.cz/perovy-spaci-p ... 75975.html

Doufám že mě za dotaz na zboží z decathlonu neukamenujete. Pár věcí odtamtud mám a jsem s tím spokojený (jedna se ale o věci za pár korun).
Pepermint
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 8, 2020 12:03

Re: koupě péřáku

Příspěvekod apuka » sob srp 8, 2020 13:37

Muzes si vyzkouset bud Husky Dinis, ten ted vychazi do 3000. Nebo si pridat neco a vyzkouset [ur=https://www.decathlon.cz/perovy-spaci-pytel-trek-900-0-id_8575975.htmll]decathlonacky Trek 900[/url].

U Husky me docela prijemne prekvapil jejich letni perovy spacak, ten vypada za tu cenu jako velice dobry kup, ale tento Dinis ma nejake vychytavky, ktere by mne asi vadily, Ty si to musis zkusit
Z Decathlonu si ted koupili na rakouske chaty jak manzelka tak i syn tu lehci a letnejsi verzi toho spacaku a vubec nevypada spatne. Jen je tam predtvarovana kapuce (tj. ne po cele sirce spacaku) a zip jen tak 3/4-ovy, ne az uplne k noham. Material je OK. Ale taky je to treba vyzkouset, jestli vyhovuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 8, 2020 14:34

pepermint
jak pise apuka, mozna decathlon vyzkouset nemusi byt marne. na tvoji vysku poisou 560g peri 800 cuin by tem teplotam kolem nuly melo asi odpovidat. nevyznam se ve tvaru komor a tady sem nenasla, co tam je, ale na takovy trisezonni pouziti do stanu e to mozna skoro jedno
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob srp 8, 2020 16:13

Mawenzi píše:560g peri 800 cuin by tem teplotam kolem nuly melo asi odpovidat

To by mělo, ale v létě, obzvlášť ve stanu, bych se v tom uvařil. Na léto to chce něco slabšího, jedním spacákem vykrýt 3 sezóny horko těžko
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 8, 2020 16:22

Etheric
tak to je ale odvekej problem, pokud chces univerzalni spacak jaro - leto - podzim, tak proste dava smysl vzit teplejsi, nez mit letni ve kterym mi je vetsinu roku zima, nez mit trisezonni, pod kterym to nejde ani na lehky prikryti jen par noci v roce
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » sob srp 8, 2020 16:28

Jenže univerzální spacák neexistuje.. Prostě to chce dva, případně teplej péřák na jaro/podzim a nějakou syntetiku na léto, když není peněz nazbyt, ale spacák, kterej bude komfortní při nule i při +12ti prostě neexistuje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 8, 2020 16:31

Etheric
pokud chces jezdit malo, trisezonak ve kterym je dobre a v lete teplo ale poslouzi lip nez letnak, ve kterym je zima zbytek sezonniho rozptylu, kterej je vyrazne vyssi nez par tech fakt horkych letnich noci.

takze sice neexistuje, ale proste koupit trisezonak a pak pripadne dokoupit letnak je proste rozumnejsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky