Výběr nové čelovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon črc 27, 2020 9:37

Jen mě napadlo... Když dáš vedle sebe několik 18650, kvůli jejich tvaru vznikne hodně hluchýho místa. Tak jako když dáš několik kulatých petlahví do batohu, vs stejný počet platypus lahví o stejným objemu. Tak mi přijde logický, že s akumulátorem "na míru" se dá využít všechno místo a powerbanka tak může být menší, tenčí.. Ale možná se pletu..

Dromedaro píše:ta powerbanka z baterií vyjde na nějakých 2000 Kč. Tohle na 1000Kč.

Když už máš svítilnu na 18650, stejně máš dvě baterie, který měníš. Jednu v provozu, druhou náhradní.
Jinak tady nejde o cenu, ale o úsporu hmotnosti. Hlavně mi přijde logický, jak psal Mike - jdeš na kratší akci? Vezmeš jen jednu nebo dvě baterie..
Že to musíš měnit.. To je takovej vopruz po několika hodinách tu baterii přehodit?
U výše zmiňovaný powerbanky Huawei zas ale vidím velkou výhodu v rychlonabíjení powerbanky samotný. Za chvíli v civilizaci nasosáš nesrovnatelně víc, než do těch 18650
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 15:36

Pierre111 píše:Mike krásný výpočet, až na to že nevíš kolik ten obvod uvnitř váží. Dále jsi zapomněl na to, že je to celé v obalu, má to několik konektorů a navíc cívku pro bezdrátové nabíjení. Takže ten rozdíl váhy ve finále nebude tak velký.

Jednak jsem do vahy s 18650 pocital i nabijecku a jednak mi neslo o prime porovnani baterii, ale celkove vahy a tam to vychazi jednoznacne.

Pierre111 píše:Bych se ani nedivil, kdyby poměr váha/kapacita měla baterie do mobilu o něco lepší. Přece jenom je tam na tyhle parametry dost velký tlak a jelikož je to děláno "stejnou" technologií není důvod, aby tam byl výrazný rozdíl v poměru váha/kapacita.

A to ja bych se zas divil velmi. Co jsem cetl, tak rozdil je fyzikalni, valcovy tvar je z nejakych duvodu pro elektrody vyhodnejsi a da se diky nemu dosahnout nejlepsi pomer vaha/kapacita. Plus to, ze 18650 jsou prumyslovy standard, delaji se opravdu ve velkem a tudiz je technologie na spicce. Myslis, se by Musk pouziva do elektromobilu tisice 18650, kdyby ploche baterky byly lepsi nebo aspon srovnatelne?

Ono i z toho vypoctu. Kdyz odectes u 18650 vahu nabijecky, tak je rozdil tak velky (144 versus 234 tj. o 62.5 % vic), ze to vaha elektroniky rozhodne nevysvetluje. Ledaze by to pouzdro bylo kovove ;-) Mne to prijde celkem jednoznacne, ale jestli chces, tak si tu powerbanku kup, vykuchej a baterky zvaz :twisted:

Dromedaro píše:Hlavně ale ta powerbanka z baterií vyjde na nějakých 2000 Kč. Tohle na 1000Kč.

Leda kdyz koupis 18650 od Fenixe, ktere jsou 4x predrazene, o cemz jsme se bavili vcera v jinem vlakne. Kdyz koupis rozumne, vyjde te to naopak levneji. 3 x 150 Kc + nabijecka.

Etheric píše:Když dáš vedle sebe několik 18650, kvůli jejich tvaru vznikne hodně hluchýho místa. Tak jako když dáš několik kulatých petlahví do batohu, vs stejný počet platypus lahví o stejným objemu. Tak mi přijde logický, že s akumulátorem "na míru" se dá využít všechno místo a powerbanka tak může být menší, tenčí..

Vsak neresime misto, ale vahu. To hluche misto bude vzduch. Kolik ho bude si muzes spocitat, zas tak moc ne, jelikoz ty clanky maji 18 mm prumer. Ano, powerbanka muze byt o neco mensi a tenci, ale pri stejne kapacite bude tezsi.

Etheric píše:Jinak tady nejde o cenu, ale o úsporu hmotnosti. Hlavně mi přijde logický, jak psal Mike - jdeš na kratší akci? Vezmeš jen jednu nebo dvě baterie..

Bingo, tohle je zasadni vyhoda a duvod, proc se to pouziva.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 19:17

Dávám vám za pravdu. Jsem si neuvědomil, že vlastně do té čelovky budu potřebovat stejně ty samé baterie, takže bych nesl powerbanku+baterky do čelovky. Takto ponesu baterku,které bych tak jako tak nesl plus jednu dvě na telefon. Asi mi nezbude, než to objednat z té ciziny,aspoň to vyzkouším.Pak to nevyjde draho,jak psal Mike. Jinak bych za to dal snad 2500Kč. Navíc teda nebudu muset kupovat jednu s větší kapacitou a jednu s menší kapacitou powerbanku,ale budu brát podle potřeby.

Etheric Proč nosíš náhradní baterii do čelovky? Přeci,když dochází šťáva,tak ji dobiju tu baterku.Nebo to máš,kdyby se s ní něco stalo,aby jsi měl záložní nebo kdyby došla uprostřed noci baterka nečekaně,aby jsi mohl vyměnit hned?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon črc 27, 2020 19:34

Dromedaro píše:Proč nosíš náhradní baterii do čelovky? Přeci,když dochází šťáva,tak ji dobiju tu baterku.Nebo to máš,kdyby se s ní něco stalo,aby jsi měl záložní nebo kdyby došla uprostřed noci baterka nečekaně,aby jsi mohl vyměnit hned?

Třeba proto, kdybych někde vytvrd díky počasí nebo díky nečekaný události. Nebo se jen někde seknul a musel jít po tmě... Atd...
Když dochází baterie v čelovce, z čeho ju chceš v lese dobít? OK, můj mobil umí fungovat jako dobrá powerbanka, rychle a pohodlně s ním dobiju cokoliv, ale spíš mi v takový situaci bude cennější baterie v telefonu, než ve svítilně..
Celkem nechápu tu otázku, proč nosím náhradní baterii. No přece abych mohl svítit dál a nezůstal po tmě ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 19:53

Promiň, jsem to zamáslil. Já jsem přemýšlel zrovna o solární nabíječce a googlil o ní v jiném okně a nějak jsem to automaticky vzal, že ji nosíš s sebou. Jo, je to mimo,ale to neřeš, prostě se mi to takhle spojilo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon črc 27, 2020 20:07

Vpoho, od rejpání jsou tu jiní ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 20:19

Etheric píše:Celkem nechápu tu otázku, proč nosím náhradní baterii. No přece abych mohl svítit dál a nezůstal po tmě ne?

Tohle je nevyhoda celovek na 18650. Aspon jednu nahradni musis mit vzdycky a 18650 je uz pomerne velka a tezka. Lithiova AA vazi 14.5 g tedy ani ne tretinu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » pon črc 27, 2020 20:35

Jenže výkon který dostanu z čelovky na AA vs výkon z tý na 18650?
Na AA budu zachvíli na suchu, taky ta cena lithiových AA..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 20:42

Chces zacit dalsi kolecko? :twisted: Mne ta AA vydrzi svitit 9 hodin, coz v pripade nutnosti staci i na celou noc (uz se stalo). Jo, lithiove jsou na prvni pohled drahe, ale kdyz to prepocitas na kapacitu, tak vyjdou levneji, nez vetsina (mozna vsechny) alkalickych. A maji celkem zasadni vyhody. Nejlepsi pomer vaha/kapacita (lepsi, nez Li-Ion), nejlepsi funkce v mrazech. Z hlediska ceny jsou lepsi Li-Ion a dobijet, ale kdyz chci ultra hardcore UL, tak jedine jednorazove lithiove :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » pon črc 27, 2020 21:01

A zas ten výkon, dosvit, lumeny, kandely...

Já na 99% svých potřeb a to včetně montánních vystačím s HL21 R3 která má max výkon 97 Lumen, dosvit 93 metrů a vydrží na střední mód 6 hodin, popř. s HL23.
A kdybych silnější světlo neměl, vystačil bych s ní na 100%...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » pon črc 27, 2020 21:06

A fakt chceme to dalsi kolecko? ;-)

Mne slo puvodne o neco jineho. Celovka, co ma konstantni regulaci, sviti furt stejne a pak zhasne. Proto musi mit clovek u sebe nahradni baterku. Neni problem si na to zvyknout, ale je rozdil, jestli je ta nahradni lehka AA nebo 18650.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 21:21

dudy píše:Já na 99% svých potřeb a to včetně montánních vystačím s HL21 R3 která má max výkon 97 Lumen, dosvit 93 metrů a vydrží na střední mód 6 hodin

Jo,ale ten výkon to má zhruba hodinu. Jsem se na to teď díval a po hodině to jde u středního a nejvyššího modu zhruba na 30lumenu. Z toho grafu to nejde pořádně poznat.Toto mi vyplivlo jako následovníka těch, co tu zmiňujete, protože už se neprodávají.

https://www.kronium.cz/celovka-fenix-hm23/prod_2126.html
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » pon črc 27, 2020 21:24

Je fakt, že se na tom dá ušetřit dost gramů. Asi je rozdíl, jestli já i se záložní baterií budu mít váhu 200g a třeba Mike i se záložní 70g. Ale mi to furt přijde málo ten výkon. Do dálky to svítí jen chvili,pak už to na dálku nepřepnu a je to jen bludička pod nohy.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2020 1:04

Ach jo, zas hodinky a holinky... HM23 neni HL23 a uz vubec ne HL20/21. To jsou uplne jine celovky a lisi se mj. prave v tom, jak je regulovano sviceni. Ty stare maji opravdu konstantni regulaci tj. sviti celou dobu stejne, zatimco HM23 postupne snizuje, coz bych nechtel ani zadarmo. Plus ma nesmyslne siroky kuzel, takze houby dosvit a svetlem plytva do stran.

HL20 vydrzi na stredni mod s lihtiovou AA baterkou 9 hodin, HL21 nejspis jeste o neco vic. Pri 50 lm ma dosvit asi 60 m, coz mi osobne skoro vzdycky staci. Nachodil jsem s ni vysoke stovky, mozna i tisice km, nemalou cast v Alpach vcetne celonocniho sestupu se zlomenym kotnikem, kdy jsem musel davat sakra bacha na kazdy krok.

Navic, jak uz jsem psal, honba za lumeny je pitomost. Nejvic zalezi na reflektoru/kuzelu, diky cemuz muze mit HL21 dosvit 93 m pri 90 lm, zatimco treba HM50 ma pri 500 lm jen 80 m.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » úte črc 28, 2020 6:20

@mike: ne, další kolečko o lumenech až za pár let ;)
Nosím v edc batohu neustále Fenix HL50 s lithiovou CR123A. Nebo s lithiovou tužkovkou. Jiný baterie nepoužívám. Ale ta CR v ní svítí otrošku víc, než AA.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 28, 2020 9:40

Pierre111 píše:
Mike krásný výpočet, až na to že nevíš kolik ten obvod uvnitř váží. Dále jsi zapomněl na to, že je to celé v obalu, má to několik konektorů a navíc cívku pro bezdrátové nabíjení. Takže ten rozdíl váhy ve finále nebude tak velký.

Jednak jsem do vahy s 18650 pocital i nabijecku a jednak mi neslo o prime porovnani baterii, ale celkove vahy a tam to vychazi jednoznacne.


No nevím, já tam ty odpovědi nevidím teda. :) Těžko můžeš porovnat váhu baterií, když neznáš váhu baterie v powerbance. Já jsem vybral powerbanku první co mi přišla pod ruku a byla tenká, nehledal jsem nejlehčí powerbanku. Psal jsi, že rozdíl je 60g, v powerbance jsou ale dva konektory, cívka pro bezdrát a obal. K těm 18650 by jsi měl přičíst obaly. Přece nechceš aby se ti v batohu vyzkratovaly ;) :D. Poklud zahrneme tyhle věci do výpočtu, jaký pak bude váhový rozdíl ? 30g ? Hmm takže asi tři kolečka šunky nebo dva hlty vody. Pro normálního člověka naprosto zanedbatelné. Poměr váha/kapacita bude pravděpodobně mít lepší 18650. Já bych se ale rozhodoval spíš podle vlastností a možnosti používání. Na kratší výlet, kdy moc nepředpokládám, že budu muset nabíjet nějaké zařízení vezmu náhradní 18650 a mininabíječku. Výhoda je, že baterku můžu použít v čelovce. Pokud ale půjdu na delší dobu, kdyby budu nabíjet mobil, navigaci, foťák a já nevím co dalšího vezmu powerbanku. Můžu nabíjet víc zařízení najednou, má rychlonabíjení, dokáže se ze sítě rychleji nabít, nemusím myslet na výměnu baterií v nabíječce a v noci k tomu vstávat. Někdy jsi na chatě rád, že najdeš volnou zásuvku aspon na nějakou tu hodinu na nabití telefonu natož na hromadu 18650 baterek.

Sakra je to zase strašně dlouhý. Chci tím hlavně říct, že by člověk mel zvážit i používání a ne jenom koukat pořád na váhu, to je to samé, jako koukat jen na ty lumeny že jo ;). A pořád to člověku nebrání si koupit powerbanku ve které jsou ty 18650 ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2020 17:18

Pierre111 píše:Těžko můžeš porovnat váhu baterií, když neznáš váhu baterie v powerbance.

Vsak proto taky neporovnavam vahu baterii, ale celkovou vahu. 18650 pocitam vcetne nabijecky/powerbanky.

Pierre111 píše:K těm 18650 by jsi měl přičíst obaly. Přece nechceš aby se ti v batohu vyzkratovaly ;) :D. Poklud zahrneme tyhle věci do výpočtu, jaký pak bude váhový rozdíl ? 30g ?

Mam plastove pouzdro na 2 AA, vazi 5 g. Na 18650 se delaji podobne, odhaduju max 10 g, takze rozdil bude 50 g, coz je jedna raw tycinka.

Pierre111 píše:Chci tím hlavně říct, že by člověk mel zvážit i používání a ne jenom koukat pořád na váhu, to je to samé, jako koukat jen na ty lumeny že jo ;).

Ale samozrejme. Je na kazdem, at si zvazi vyhody a nevyhody podle sveho pouzivani. Vyhoda male nabijecky + 18650 je skalovatelnost, kdyz mi staci jedna 3500 mAh na celou akci, tak mam 80 g, proti 234, coz uz dela 3 raw tycinky a to je jidlo na cely den ;-) Nekdo vaze nepriklada takovou vahu, a tak si koupi jednu powerbanku, kdyz ma neco, co povazuje za dulezitejsi on.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Etheric » úte črc 28, 2020 17:55

mike píše:3 raw tycinky a to je jidlo na cely den

S tím vydržíš celej den? Já bych teda dal 2 k snídani, jednu ke svačině a už před obědem měl hlad a byl nervní jak pes a hledal, co masitýho bych do huby vrazil.. Zkoušel jsem, zjistil jsem, že moje tělo je závislý na masu. Jako jo, vydržím bez něj pár dní, ale pak si o něj tělo řekne, a to dost nevybíravým způsobem, takže to určitě nebude jen nějaká chuť nebo mlsná..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 28, 2020 19:13

mike píše:Vyhoda male nabijecky + 18650 je skalovatelnost, kdyz mi staci jedna 3500 mAh na celou akci, tak mam 80 g, proti 234

No to ale pouze za předpokladu, že si někdo pořídí velkou powerbanku na všechny akce. Také si může pořídit jen powerbanku na 3500mAh na malé akce, takže ten rozdíl už nebude takový.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2020 20:33

Etheric píše:S tím vydržíš celej den?

Cely den krome snidane a vecere ;-) Tri tycinky mam na jidlo pres den, obvykle mi to staci.

Etheric píše:Zkoušel jsem, zjistil jsem, že moje tělo je závislý na masu.

To jsem mel driv taky, ale v posledni dobe se to nejak meni. Driv jsem si dal po celodenni chuzi pulkilovy steak a bylo mi fajn, ted jsem to zkusil o vikendu a spis mne to dorazilo. Ke snidani uz vubec nemam chut na uzeniny a furt jim syry.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte črc 28, 2020 20:37

Dromedaro píše:No to ale pouze za předpokladu, že si někdo pořídí velkou powerbanku na všechny akce. Také si může pořídit jen powerbanku na 3500mAh na malé akce, takže ten rozdíl už nebude takový.

:roll: a taky si muze poridit powebanky dve nebo tri, odstupnovane podle velikosti...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 1, 2020 3:06

Říkal jsem si, že ta absence červeného světla u lehkých čelovek s konstantním svícením by se dala řešit druhou čelovkou s červeným světlem Petzl E-lite. Takový Fenix HL50 + dvě baterie + petz E-Lite vyjde na nějakých 120g. Nebo místo Petzla použít toto:
https://www.kronium.cz/nabijeci-blikacka-fenix-bc05r/prod_2082.html
To bych byl na nějakých 110g.
Něco takového stejně chci mít u sebe, když jdu při špatné viditelnosti po silnici,jak ty trasy vedou všude možně.
To červené světlo je dobré pro to nenápadné noční svícení. Už jsem byl párkrát rád, že ho mám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mitau » úte zář 1, 2020 14:41

Koukam ted na Forclaz Bivouac 500 jako levnou alternativu k Petzl Bindi/Nitecore NU20. Jasne, je malicko tezsi, ale za me jeste prijatelne. Nemel jste ji nekdo v ruce nebo nenapada vas nekoho podle popisu nejaky zasadni nedostatek? Me na vyuziti na vylety, kdy nepredpokladam jeji pouziti/jen pri taboreni prijde dost slusna. I na nejake dochazeni za tmy se 100 lumeny (az 4 hodiny) by mela byt dostatecna. Nekdo si v popisu stezuje na uzsi kuzel, to mi prijde jako vyhoda.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » úte zář 8, 2020 7:33

Dobrý den, mám takový dotaz/problém mám čelovku ledlenser ( dál už nevím )
Mám jí asi rok a půl cca koupil jsem jí jako výstavní kus tudiž nebyla za plnou cenu ale byla trošku sleva... :)
Ale teď nedávno se mi na čelovce ulomila taková fufu věc a nedrží to a čelovka ztratila tak svojí voděodolnost..

Za tím zeleným spinačem byl takový entý oný plast a jaksi se zlomil a není..
Teď to drží jen díky tomu popruhu přes hlavu kdyby tam nebyl tak mám po zadním plastu..

Viz fotka a tak si říkám co teď? Na reklamaci mi to asi nevezmou neuznají že? Když to byl vystavený kus.. :roll:

Obrázek

Obrázek

Děkuji všem za typy a rady O:)
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod Lipon » úte zář 8, 2020 9:38

Jestli byla snížená cena kvůli chybějícímu plastu, a je to někde na dokladu či jiném dokumentu, který u čelovky byl, vyznačeno, pak kvůli tomu reklamovat nelze.

Pokud byla prodávána za nižší cenu jen proto, že to byl vystavený kus, tudíž "ošahaný" a úplně nový, pak reklamovat lze, ideálně v prvních 6 měsících od koupě. Otázkou je, co přesně znamená "ulomila se". Jestli za to můžou ti dva Japončíci (Samosetó a Onosetó) nebo konstrukční vada.

Křišťálová koule je zamlžená, těžko říct, jak se k tomu postaví prodejce.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod WDSNV » úte zář 8, 2020 10:24

Lipon:
No časem se to během používání prostě nějak ulomilo taká packa co to drží ty zadní vrátka. :)
A ano byl to výstavní kus tzv. osahaný proto cena byla nižší. :)
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » úte zář 8, 2020 12:38

Je to, jak Ti pise Lipon. Podivej se na kupni doklad - pokud tam mas uvedeny nejaky duvod, resp. nejakou vadu, kvuli ktere byla poskytnuta sleva, tak na to jedine nemas zaruku. Na vse ostatne (nebo pokud tam nic uvedene neni, tak uplne na vsechno) mas uplne stejnou, jako kdyby sis koupil upne novy nevybaleny kus. S jedinou vyjimkou - kdyby Ti to predali jako pouzite zbozi (to by tam taky melo byt na doklade), to bys mel zaruku pouze 1 rok, pokud neni napsane na dokladu neco jineho. Ale to by sis asi vsimnul.

Pokud do zaruky to spada a Ty to muzes primo zanest k prodejci (i kdyby v jinem meste do jine pobocky), tak za reklamaci vubec nic nedas, tam Ti nesmi nauctovat nic. Pouze, pokud to posles postou, tak postovne tam Ti vrati pouze, kdyz reklamaci uznaji. Pokud ne, tak platis i postu zpet.

Ale ja, podle OF asi notoricky reklamant, si taky myslim ze ty dva Japonsti sourezenci z rodiny Seto (Samo a Ono) je buídny duvod k reklamaci. Pokud jsi ale presvedceny, ze je to vada konstrukce nebo neceho jineho, tak k tomu napis pruvodny list, kde presne popises, co to je za zavadu, popises, jak jsi celovku pouzil a pokud mas duvod, tak i to, proc si myslis, ze tos nemohl zpusobit nahodnou nesikovnosti Ty sam. Idealne si premysli, co by Te jako reklamacniho technika napadlo za vymluvy, co a jak jsi mohl udelat a jedno podruhem toto vyvratit :-). Toto ja ted delam u trochu drazsich veci (u pouzdra na mobil za stovku ne, to se mi nevyplati) uz i v naprosto jasnem pripade, protoze mam neblahe zkusenosti, co vsechno si dokazou nekdy vymyslet, proc neuznat reklamaci. Taky TI muze pomoci, pokud najdes na internetu mnoho podobnych zkusenosti uzivatelu.

Az by to odmitli a Ty budes stale presvedceny, ze je to kvuli konstrukcni vade, mas moznost to poslat do zkusebniho ustavu (nebo lepsi se nejdrive nezavazne poptat mailem i s podrobnymi fotkami, jestli to ma smysl) - az tam Ti potvrdi konstrukcni vadu, tak mas obrovskou sanci, ze to "ve druhem kole" vyjde.

Edit: Ono jen podle tech fotek se hodne tezko hodnoti ten problem. By to potrebovalo srovnani s jeste plnohodnotnou stejnou celovkou a to jeste z vice uhlu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod dudy » úte říj 13, 2020 7:24

mike píše:Sice to neni primo celovka, ale dam to sem...

Asi jsem ztratil svou kapesni svitilnu Fenix E05 XP-E2 :? Mam si koupit znovu tu samou nebo ma nekdo tip na neco lepsiho? Jde mi o neco, co budu moct mit porad v kapse a nebudu o tom vedet (a nevsimnu si, kdyz to vypadne...). U tehle se mi libilo, ze je mala, sedne akorat do ruky a nic tam neprekazi. Pouzival jsem vetsinou 8 lm mod, na me hodinove vychazky po loukach a lesnich cestach to v pohode staci, uz jsem si na to zvyknul. Vyssi mody jen obcas, kdyz jsem si potreboval posvitit na divocaka :)


Tak UŽ!

https://www.kronium.cz/baterka-fenix-e0 ... _2303.html
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod mike » úte říj 13, 2020 16:00

Uz jsem si poridil dalsi E05 XP-E2. U tehle nevidim zadny zasadni rozdil, vlastne mi prijde temer stejna a nejak mi nedava smysl.

Jedine snad ze je o neco levnejsi a jestli E05 zase ztratim, tak bych mohl trochu usetrit :)

Teda, nejak u Kronia nemuzu E05 najit, mozna to tedy ma byt nahrada?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nové čelovky

Příspěvekod apuka » úte říj 13, 2020 16:16

Jen bacha, tato ma nejnizsi mod pouze 5lm misto 8lm na te Tve. A to je uz docela rozdil, jen o ctvrtinu vice nez pulka. Jako zvyknout se na to da, ale...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Světla a čelovky