Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř črc 22, 2020 17:25

Ještě mi přijde divná jedna věc.
Jak při 2 barech můžeš cvakat o ráfek. Kolik vážíš? Čím nižší váha tím nižší tlaky. Mám teď nesympatických 95kg a vozim jak sem psal 1,5 a 1,7 a ráfek tedy necvakám a vidle mi chodí 1cm pod doraz.

Znám 100kg prasata co jezdí jak enduro tak XC/FR kde vozí stejný pláště a vozí tlaky kolem 1,3 a 1,5 a ráfek necvakají.

Promiň ale tady je něco hodně špatně. Kdybys nepsal ze ten tvůj plast má 610g tak bych si myslel, že máš nějaké super lehké pláště bez bočnice a pak pokud mas nad 100kg bych tomu i věřil jestli jezdíš agresivně nějaké šutrovité peklo, ale to asi nebude ten případ.

Tak mě napadá snad jen to že máš rozbitej tlakoměr.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 22, 2020 17:26

Že to je 2.8bar je jen vedlejší /viditelný efekt použití kompresoru s budíkem na plnící pistoli, je mi jedno, kolik to ukazuje, správnost nafoukání testuju i nadále pohmatem (stiskem pláště prstama) a když jde vší silou promáčknout stěží o 2-3mm, tak je to správně.

Vážim ca 73 a píšu, že "zřejmě až na ráfek" - prostě sem z těch měkce nafouknutých plášťů byl celý výlet nasraný ("na prášky")
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř črc 22, 2020 17:51

Aha tak kompresor a budík z pistole tam muže byt hodně velká odchylka. Jestli je promacknes prstem jak si psal tak to bude v reálu maximálně 2 bary ale spis bych se klonil ba něco 1,6-1,8.
Já je tedy promacknu jen lehounce na těch 1,5 ale mám širší pláště.

Pak bych i věřil ze už ti to třeba i jelo hůř protože jsi mohl byt třeba někde kolem 1-1,2baru a tam už ne každý plast pojede hezky.

Mě by zítra měli dorazit oleje a tokeny takže večer asi budu dělat olejovy servis po 50h.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř črc 22, 2020 17:55

PS jinak určovat správný tlak na plast podle toho jak to zmacknes prsty je blbost - muže byt chlap se stiskem a vahou 60kg který to na 2barech zmackne a můžeš mít chlapa 100kg který to na 2barech nezmackne - a přitom ten 60kg má jezdit výrazně nižší tlaky.

Lepší je to určit podle ,,promacknuti” pláště po nasednuti na kolo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 22, 2020 18:04

pavproch píše: správnost nafoukání testuju i nadále pohmatem (stiskem pláště prstama) a když jde vší silou promáčknout stěží o 2-3mm, tak je to správně.


pavproch píše: na základě 30-ti let bajkování


Michal82 píše:PS jinak určovat správný tlak na plast podle toho jak to zmacknes prsty je blbost - muže byt chlap se stiskem a vahou 60kg který to na 2barech zmackne a můžeš mít chlapa 100kg který to na 2barech nezmackne - a přitom ten 60kg má jezdit výrazně nižší tlaky.

Lepší je to určit podle ,,promacknuti” pláště po nasednuti na kolo.


Už mě to nebaví, to je jak hučet do dubu... končím s diskusí.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Michal82 » stř črc 22, 2020 18:17

Když ono právě těch tvých 30 let bajkování o těch zkušenostech nic moc nevypovídá.

Viz to že by se na vidlici měl dělat nějaký servis, viz ty tlaky pohmatem - každý plášť totiž potřebuje jiné tlaky, to není nějaké dogma že na 2,1 musíš mít 2,8 bar - jiná 2,1 od jiného výrobce pojede líp na 1,5 bar.

Valivý odpor jak jsi tu nakousl ti také neklesá s vyšším tlakem - to platí jen na ideálně hladkého povrchu při testu na válcích, ale v terénu máš nejlepší výkon pláště tehdy když dokonale kopíruje terén což MTB plášť nad 2 bary nekopíruje a čím horší povrch tím nižší tlak.

Ale když si nechceš nechat poradit ok.

https://youtu.be/Fk_H7dSDsIo
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » čtv črc 23, 2020 8:29

Twoe Michale to seš fakt tak natvrdlej? Proč máš furt pocit, že musíš každýho jiný víry obrátit na tu svou? Jdi fakt k šípku (a to se hodně brzdím) se cpaním svojí pravdy ostatním.
Řekl jsi svůj názor, nasypal k tomu dvě kopy teorie, videjko. Fajn, kdo se tím chce probrat, ať se probere a případně zyvkouší. Aspoň je to k tématu, na rozdíl od jiných (a jinými) zaplevelených vláken. Ale buď vod tý lásky, drž se konstruktivně tématu a nedělej s ostatních debily, když se tvýma radama neřídí. Foukej si to podle sebe, když ti to vyhovuje.
Jak víš, že jenom ty máš ten jedinej a správnej názor? Protože to někde to psali?

K tématu - já foukám 26x2,25 na cca. 38 PSI, kontrola pohmatem, obvykle kontrola prsty plusminus odpovídá manometru. Mix zpevněný a nezpevněný cesty.
Jedině, když jsme vyjížděli do kamenitej hor za kopečkama, jsem dával o něco míň, aby to líp sedělo na šutrech.
Je to akorát zbytečnej technoonanismus před každou jízdou kontrolovat manometrem, jestli to náhodou nemá o 1 PSI míň. Vytáhnu z komory, prstama zmáčknu a fertig. Na funkci případný drobný pokles vliv nemá, jen zbytečná oprcávka. A větší pokles odhalim prstama.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 23, 2020 10:08

Tak, odpoledne ukojím svou zvjedavost, kolik vlastně ten můj bajk fčíl váží, váhu (přístroj) už mám... a je to čajna se fším všudy - baterka se do vymezeného prostoru (přece logicky) musí vložit mínus pólem na postranu označenou plus, že.... co bych taky chtěl za tři stoffky i s poštovným, že... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 23, 2020 15:54

No ty woe.... ten čankajšský mincíř mi u bajka ukázal jen 8,1 kg, protože čajna taxem si to hned ověřil na 10-ti litrové (přesně? - 10litrů podle rysky) nádobě na vodu - ukázal 9.2, takže i po korekci sem s bajkem sichr pod 10-tima kilama, odhadem spíš devět než deset. Takže max. spokojenost, letošní úpravy přinesly mohem víc ovoce než sem čekal i v optimistických snech.

Ale toho SIDa tam stejně dám (až bude k mání), quli barvě, ne quli další úspoře hmotnosti....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 23, 2020 17:25

Nevěřící Tomášové mě in(g)spirovali, sem si to ověřil (tu rysku 10l na konvici na zalívání), přesně po rysku sem tam nalil odměřených 9.5 litru vody.

Takže 9.5 litru vody + konvice (odhadem 350 grms) = ca 9.850 skutečných kg, čankajšek přitom ukazuje 9.2.... takže když bajku ukázal 8.1, skutečnost bude cca 8.670 (skutečných) kg

Ejchuchu! :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Kjuba » čtv črc 23, 2020 17:41

No já se picnu. Inženýr (ještě se tím chlubí) a provede takovou prasárnu... :-).

Jak zvážit předmět neznámé hmotnosti za pomocí soustavy nepřesných měřidel váhových (mincíř) a objemových (konev) za použití komparace a odhadu..... :-)

A ještě tomu dá korunu tím, že pseudo výsledek uvede s platností na 3 desetinná místa (a ještě červeně), i když mincíř evidentně měří s přesností na 1 desetinné místo, vodu váží taky na 1 desetinné místo. Jako by si myslel, že 10=10,0=10,00=10,000, co se přesnosti týče.

Normálně Tvoje Alma mater se otřásá v základech.... :-)

Za tohle by mi moje profesorka na fyziku v prvním ročníku gymnázia dala facku, až by odletěl vzduchem a ještě by mě u toho za letu vykastrovala.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 23, 2020 17:45

Ale bavilo mě to (to ověřování ověřování, babrání se s vodou a nedůvěra v čankajška). Jo, přepočet byl na kalkulátoru (sem leniff počítat z hlavy, starý člověk) a schválně sem to napsal na gramy, aby mě tu zas někdo nechytal za wocas. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Kjuba » čtv črc 23, 2020 17:48

Ha, a to byla chyba největší... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv črc 23, 2020 17:50

:mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod mike » čtv črc 23, 2020 20:21

Kjuba píše:Za tohle by mi moje profesorka na fyziku v prvním ročníku gymnázia dala facku, až by odletěl vzduchem a ještě by mě u toho za letu vykastrovala.

Nejaka drsna, moje by se z toho picla sama ;-)

Nahodou, pp pobavil, ale jestli takhle hodla delat tu Rez, tak abych se rychle odstehoval zpatky na Valassko 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 25, 2020 11:43

Neska ráno sem zase kroutil nohama - jenom tady okolo komína, ale i tak sem domů přijel urvaný jak vagon, sem se tak nějak furt motal dokola a přitom mimoděk nasbíral snad kilometr pozitivního převýšení. Ráno moc chladno nebylo, ale ani horko, šlapalo se dobře, akurváth sem byl po výletě jak prase, bo včera večur tu búřilo, ale hadica s třískou to opravila.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 25, 2020 12:48

Jo, jinak k té zadní kvičící brzdě - během výletu brzdím z kopca mockrát, v bahně, v mokré trávě, dlouhé šúsy zkopca pod brzdama i jen krátká zpomalení a chvílema kvičí a o pár metrů dál zase ne... bez ohledu na bahno, vodu, stav (zahřátí) atd - prostě někdy kvíkne a někdy ne... Dyž sem neska projížděl extra vysokou a extra mokrou trowou, taxi jednou kvíkla i přední (sfiňa jedna), ale enem raz...

Sem neska vymyslel co s tím zkusím provést (asi sem neska proti kopcu nešlapal dost in(g)tenzivně, dyž sem měl čas přemýšlet....) zítra ešče zabajkuju, přes týden někdy odpoledne vyměním v obou brzdách desky (už mají ca 300km v mokru a bordelu) za nové (mám v zásobě), ale než ty nové tam dám, tak pilníkem na "náběžné" hraně desky srazím ostrou hranu (ca 1,5mm x 30st) a uvidím, esli i po tuningu budou kvíkat.

A dyž budou, tak s nima nějak doyezdim tuhle sezonu (kvíkajíc - občas) a přes zimu tam dám komplet nové brzdy (tohle sou nějaké Šimano Deore LX či co, prostě nějaká nižší řada), dám tam (top řadu) XT nebo XTR, ty třeba kvičet nebudou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob črc 25, 2020 15:42

Střed a kliky rozebrán, vyčištěn (bylo tam dost bovdela), namázan a složen z5 + projet okolo chalupy - i pod záběrem je klid, žádné praskání.... tak to snad bylo ono, no... uvidíme a hlavně uslyšíme zítra. Dyžtak druhý podezřelý je 12-ti kolo na ořechu a bordel (píseček a bláto) mezi nima....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 26, 2020 11:44

Neska u nás měly být (a jsou) hicy, taxem stal už v šest, v sedum už kroutil nohama proti kopcu a před desátou byl doma (ešče relativně v chládku). Fčíl by to už bylo za trest v tom hicu.

Fajný výlet, zase neuvěřitelně pozitivní pocity z 26/50z - opět sem (jiná trasa v masivu Radhoště než minule) vykroutil nohama (jen s asi 3 zastávkama na vydýchání) to co sem ani před 20-tima letama (silen a mlád) nikdy nevyjel. Křasa.

Na závěr byl šůs rovnou dolů od sochy do Bacova (600 výškových) - zadní (občas kvičící) brzda se za celý dnešní výlet neozvala, až těsně nad Bacovem (už na asfaltu - ale o to hlasitěji) - mně z toho (proč jen někdy) asi fuckt drbne.

A fčerejší rozborka a mazání středu nepomohla, lehké praskavé zvuky sou tam dál, takže tendle týden (dyž už budu sundavat kola quli výměny brzd desek) rozebéřu i to 12-kolo (sundám z ořechu) a všechno to tam vyčistím a namažu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 26, 2020 12:02

Technická otázka na znalejší ....

Buď sem to fčera po rozborce a zpětné sborce blbě (málo) dotáhnul nebo se to díky vazelíně během dnešního výletu povolilo (čemuž moc neveřím) - po výletu sem jen tak cvičně zkusil dotažení a šlo to dotáhnout o víc než jednu otočku imbusu (= giglalo sa to trochu) - mazat nebo nemazat ? (Kdysi - střed Shimano na jiném tisícihranu sem to vždycky mazal aby se to líp sundavalo.. ale u Sramu a tohodle tisícihranu to může být jinak...)

sram.jpg
sram.jpg (57.51 KiB) Zobrazeno 5415 krát


EDIT (o dvě hodiny později): na bike-forum mi potvrdili, že mazat "ano" a že to mám dorvat na "krev" Taxem vzal 35cm trubku, nasadil ji na imbus č.8 a dorval, no. Uvidíme, uslyšíme, esli sem na to (tím blbým/slabým) dotažením a nešním výletem napáchal nevratné škody (vygaglaný tisícíhran) nebo ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned črc 26, 2020 15:51

Tenhle nešní článek na AF.cz mi připoměl - neska sem v jednom místě jel asi kilometr po lesní cestě, kde zamokra lakatoš, zřejmě s úplně novýma šípovýma pneu je pěkně a hluboce otisknul do mokrého/měkkého a pak to vyschlo/ztvrdlo - ač to nebylo ažtak moc do kopca (normálně to jezdím na převod asitak 1:1, tj. 26/26z nebo těsně okolo), taxem to neska proti těm šípovým ztvrdlým vlnkám šlapal na 26/42 a to tak, že mě to asi 3x stejně shodilo z bajku. DěsBěs...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod paldo » ned črc 26, 2020 20:30

@pp: k tomu praskaniu stredu. Pri Pressfit stredoch okrem ložísk niekedy praská aj samotná "mufňa" nalisovaná v ráme....
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 27, 2020 13:05

Otázka na bezdušisty: mám ventilky iiSuper (galuskový ventilek) a.... předefčírem sem lehce dofukoval zadní kolo (aby bylo správně"tvrdé") a po dofouknutí mi "syčel" ventilek (utíkalo to tělem ventilku), pomohlo dotažení "kontramatice" na ventilku (= přitáhla pohyblivou část ventilku nahoru na těsnění). Může to zůsobovat to mlíko uvnitř pneu? Stává se vám to taky / často?

iiSuper.jpg
iiSuper.jpg (22.99 KiB) Zobrazeno 5374 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pon črc 27, 2020 17:34

Tak. Já se z tý zadní brzdy asi sesypu / osypu... neska odpo po práci sem se vrhnul na bajka, (12-kolo na ořechu bylo čisté, tamocuto praskavé zvuky na 100% nejdou), dál že udělám tu zadní brzdu (výměna desek), po rozborce z.kola sem (očekávaně) zjistil, že i zadní kotouč pude (v brzdné ploše už byl jen ca 1,4 mm tlustý= ojetý jaxfiň), takže sem nandal nový kotouč, nové desky, roztáhnul pístky v brzdiči, nasadil z. kolo na bajka a šel to projet okolo chalupy ie. pár desítek metrů a..... ta sfiňa zadní brzda je celá nějaká divná, jednou zabrzdím, pístky sevřou kotouč v deskách = brzdí (což je správně) a po odbrždění zůstanou "viset" (což je nesprávně) = kolo se volně netočí, klade odpor a brzda při jízdě hřeje (ne málo, a to sem jezdil opravdu pár desítek metrů okolo chalupy po rovině). Chjo no, že sem do teho gabal. Zítra to budu muset rozebrat znova a zjistit, proč ten pístek/pístky zůstavají viset.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » úte črc 28, 2020 9:06

možná máš bordel okolo pístků, že se nevrací jak dřív
jednou se mi to stalo, po týdenním ježdění v horách s dostatkem hnusnýho počasí, spoustou vody s jemným pískem, sem měl zanešený všechny pístky plus i zadní náboj
dal jsem to do servisu, do tak velký rozborky už jsem si netroufal
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 31, 2020 13:31

Tak, "kopec" simmeringů na (opomenutý) servis Reby á 200 motohodin už mám fprackách. Návod taky naštudovaný. Fčíl už enem počkám, až bude předpopičasí na pár dnů dopředu "scanec" a vrhnu se na to/ni. Těch pár dnů scance rači (preventivně) dybych to "rozdrbal" a nevěděl jak dál /neuměl to složit z5. :mrgreen:

EDIT: Zítra scat nemá, tak do teho samozřejmě ešče gabat nebudu a rači si nařídím buďyka na zítra ráno extra brzo, bo má být (přes den) hicžebychsepic (naopak ráno docela chladnavo). :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 31, 2020 15:52

Tak. Sem si zase přidělal práci (a potvrdil, že ty iiSuper tubeles ventilky v ráfku drží opravdu jen na čestné slovo). Zadní kolo bylo krapet měkčí, taxem ho opatrně (jen lehkým nasazením hadičky na ventilek bez giglání s ním) dofouk a..... pšouk a zadní kolo bylo prázdné, ventilek to zase z ráfku vystřelilo..... takže budu fčíl rozborovat zadní kolo, babrat se s mlíkem a tak vůbec... ale... sehnal sem originál Mavic (kola mám taky Mavic) galuskové tubeless ventilky prý spěšl do těch mých ráfků - mají "sedlovou" dosedací plochu. Tak ho tam dám místo toho iiSuper, dyž už se s tím budu babrat. A až mi stejně "střelí" i přední ventilek tak ho vyměnim tež. Akoráth, že ty Mavic sou enem stříbrné a ty iiSuper sou krásně eloxované do žluta.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát črc 31, 2020 17:21

Tak ten Mavic ventilek drží v díře (v ráfku Mavic) jako zvíře - myslím, že ani kombinačkama a násilím bych ho nevyrval, je to rozdíl asitak šesti tříd proti tomu iiSuper. Fčíl sem sem to dodělal, pojezdil s novým mlíkem aby se fšecky díry a dírky ucpaly a za hoďku sa na to zajdu znova podívat, ať mám klidnější spaní na zítřejší výlet.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob srp 1, 2020 11:31

Mavic ventilek ventilkuje správně, zadní brzda sice chvílema kvičí a po zahřátí lehce škrtá o kotouč, ale s tím se dá jezdit (ale sere to, nežene, myslím, že to brzo vyřeším, radikálně) a hlavně - neska ráno bylo příjemně chladnavo (10st dyž sem stal), to se to kroutilo nohama proti kopcu :bike: . Ani během výletu (skoro furt na slunku) nebylo hicno. Ejchuchu. \:D/

A opět sem zkoušel, co dám s 26/50z a dal sem toho hodně - i celé jedno velmi protivné stoupání po šíleně rozbité (kamenité) lesní cestě, co sem ešče nikdy nevyjel, tak neska sem vyjel (enem raz ňa to shodilo). Ani mně nevadilo, že sem to (přesně podle plánu) obracel ca 70 výškových pod vrškem Rahoště (ie. bez výjezdu nahoru k vysílači). Ejchuchu! :supz:

Jo, a praskavé zvuky při šlapání proti kopcu zmizely - jen taková drobnost, že nevím proč - sem rozebral a namazal střed a praskalo to dál, sem rozebral a namazal 12-kolo a praskalo to dál, sem rozebral a namazal, co se rozebrat a namazat dalo a praskalo to dál, paxem neudělal nic (teda kromě drbání se se zadním kolem a ventilkem) - a ono to přestalo.... :twisted:

(Což ovšem vůbec neznamená, že třeba už při příštím výletu to zas praskat začne.... :finga: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte srp 4, 2020 8:58

pavproch píše: zadní brzda sice chvílema kvičí a po zahřátí lehce škrtá o kotouč, ale s tím se dá jezdit (ale sere to, nežene, myslím, že to brzo vyřeším, radikálně)


Už to řeším, radikálně. Fčera sem namontoval novou přední, neska namontýruju zadní a pak mě čeká "potrat" - zadní budu muset protahovat brzdovou hydro hadičku krz rám = rozebrat celou sestavu brzdy (páka-hadička-třmen), protáhnout hadičku krz rám, pak zase všecko hydraulicky těsně sestavit zpět a hlavně pak dolít wolej a odvzdušnit, chjo no (ešče, že se nato dá koupit "nádobíčko" a na jutjůb najít video-návody....)

A fčíl důvod, proč sem píšu: mimoděk sem přitem (asi - možná) přišel na to, proč ta zadní brzda furt tak "píč*vala" - součástí cabroň rámu FSi vzadu je "flat mount" a pod brzdovým třmenem je alu adaptér flat->post přitažený do rámu zespoda dvěma šroubama.... a ty nebyly úplně nafest dotažené.... kuntroloval sem tam okolo té brzdy kdeco, ale todle mě teda nenapadlo zkuntrolovat dotažení.... chjo no, strojař ynženýr.

Dyž už mám ale nové obě brzdy (byly/jsou tam jednopístky Deore, dávám tam dvoupístky XTR) - přední (je už vyměněná) i zadní, tak ji vyměním taky, samozřejmě.

A dyž se mi to odvzdušňování a babrání se s hydro wolejem zalíbí (a nepokazím přitom tu zadní), tak možná hrábnu i do té nové přední - má asi o 20cm delší hadičku než by stačilo, tak ji možná zkrátím tež.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika