Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 22, 2020 14:29

apuka
to je fakt, spacak se tam vlastne vzdycky vleze :D otazka, co jeste dalsiho se tam vleze :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod drsolfernus » pát kvě 22, 2020 16:57

Mawenzi: díky za upřesnění ohledně komor u talon.

Musím decentně přehodnotit otázku, nacpu rimo II 600/190 do dolní komory osprey stratos 50?:)))
drsolfernus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 21, 2020 17:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 23, 2020 19:00

to bys mohl, ja tam dam v pohode criterion traveler 650 (650g peri 700cuin, 1155g), kdyz ho davam bez obalu tak v klidu, kdybych ho dala v obalu nebo i bez nej ale hodne naslapala, tak k nemu urcite nacpu treba jeste spaci obleceni a perovy botky. ALe s nejakou podobne teplou umelinou bys asi byl v pasti, to bys tam podle me pechoval blbe.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Solymr » pon čer 1, 2020 20:52

Delší dobu si pohrávám s myšlenkou přechodu Vysokých Tater od chaty k chatě (resp. od zajištěného noclehu v ubytovacím zařízení vč. polopenze). Tedy o 5 denní až týdenní trek. Jak velký batoh bych potřeboval? Bude mi stačit Doldy Hike Vcs35, co máme doma, nebo je to málo?
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod slash1111 » stř čer 3, 2020 14:02

Zalezi na rocnom obdobi, ake veci mas a pod. Ja som nieco podobne isiel minuly rok na jesen a stacila mi na to do cca 2/3 zaplnena 22L...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » stř čer 3, 2020 14:09

Uplne nejjednodussi je si proste rozmyslet (nebo rovnou zkusmo zabalit ty nejobjemnejsi polozky), co bys chtel brat. Zalezi na tve vybave, ale obecne 35 by mela stacit.

Jen jestli to planujes letos v lete, tak pozor na to, ze Tatry jsou preplnene i normalne, letos to muze byt jeste horsi.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Heso » ned čer 21, 2020 11:14

Ahojte,
riešim stredný batoh cca 35l (+-3l), sktorým by som chcel riešiť ako vačšie denne túry tak pripadne aj 2 dnove. (primárne ale jednodňovky).

Najskôr všeobecna otazka ohladne materialu. Salewa napr. používa 100Dx280D Nylon Twill a Osprey 210D x 630D Nylon Dobby je nejaký zasadný rozdiel v kvalite týchto typov nylonu??

Konkrétna otazka mate niekto skusenosti s niektorým z týchto batohov pripadne, ktorý znich by ste si vybrali a prečo?

1. Salewa Alp Trainer 35+3L
2. Osprey Kestrel 38 II
3. Gregory Stout 35
4. Deuter Futura Pro 36

Osobne som zatial nakloneny Ospreyu ale príde mi (vizualne) dosť objemny a ťahať ho na jeden deň mi pride zbytočne ale to je čisto pocitová vec.

Ďakujem
Heso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 18, 2018 14:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » čtv čer 25, 2020 20:38

Mám dlouhodobější zkušenosti s Deutery, testoval jsem Gregory Stout a Osprey Kestrel 38. Někde jsme o tom diskutovali. K materiálu, jeho vlastnostem a složení ti moc neřeknu, zkoumal jsem spíš komfort a uživatelskou stránku. Gregory a Osprey jsou na první pohled zhruba nastejno. Osprey je o trochu festovnější, Gregory má luxusní bederák a ramenní popruhy a je celkově takový měkčí na těch zádech. U obou batohů ale ber v potaz záda která větrají minimálně.
Deuter Futura má síťku, dnes už daleko lepší než staré modely a komfortnější, ale s tou síťkou to není batoh pro každého. Nedáš na něj ani karimatku ke spodní komoře páč nemá popruhy jako Kestrel. U Deutra je na výběr víc variant v objemu 35l například Trail 36 PRO, Guide 34 plus s klasickýma zádama.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Heso » pon čer 29, 2020 8:17

Ja so sieťkou nemám problém v podstate možno by uprednostnil sieťku. Jedine čo mi ale pri tom Deuteri príde, že zbytočne trošku moc je prehnutý batoh. Podľa toho čo som hladal tu na fore tak tieto nove Futury už su ovela lepšie a ani niesu uzke v strednej najviac prehnutej časti( čo by mohlo naznačovať to že mi príde velmi prehnutý). Tú futuru som už osobne videl a asi to nebudem už moc naťahovať a vezmem tú. Skúsim ešte pozrieť Ďakujem zatial za názor.
Heso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 18, 2018 14:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon čer 29, 2020 9:16

Doporučuji ale tu Futuru pořádně vyzkoušet, hodit do ní pytlíky s rýží a nijak se s tím vkládáním moc nemazlit. Tyto typy konstrukcí se síťkou mají trochu jinak těžiště víc dozadu oproti třeba tomu Trailu nebo Guidu. Pak po chvilce nebo pár dnech zjistíš že ti to nevyhovuje. Vyzkoušej si toho Traila třeba a porovnej si to s Futurou. Třeba u staré 28ky ten problém tak nebyl protože měla dvě komory, u nové je to trošku poznat protože co do ní dáš v podstatě hodíš na dno, kdežto do spodní odděleně mohu dát lehčí věci dolů a těžší k zádům, nebo to mohu tak udělat i jednokomorové a pak v tom něco hledej.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pon črc 6, 2020 7:17

Mě zaujal batoh Bergans Rondane 38. Kilo váhy, mohl by být vpoho, akorát nemá ty kapsy na bederáku...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 19:34

Taky mě zaujalo tohle https://www.nalehko.com/produkt/batoh-n ... 35-rebelt/ ale zas to nemá vůbec žádný záda..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pon črc 20, 2020 19:36

I tohle mě zaujalo https://www.nalehko.com/produkt/mountainsmith-zerk-40/
Ale co s tím v dešti? Pláštěnku na to nedáš, nelíbí se mi metoda pytle v batohu, kdy zůstane suchý jen co je v tom pytli a zbytek promokne..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Kennedy » pon črc 20, 2020 22:53

Etheric: Proč bys na Zerk nedal pláštěnku? Rebelt jinak dělá batohy i na zakázku, možná by to pro tebe byla volba. A nebo tedy Hyperlite Mountain Gear. Ty maj dvě zádový výztuhy i u verze 40 litrů a cuben nepromokne. Dokud se v něm neudělaj díry samo :)
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » úte črc 21, 2020 5:47

Zerk má ten rolltop a takovej specifickej tvar, že to na něm bude těžko držet. Jako dalo by se třeba podumat a uchycení pláštěnky vymyslet, konstrukčně mi ten batoh ale přijde, že s použitím pláštěnky nepočítá.

HMG zas maj málo kapes, je to pytlovitý. Ale napsat na Rebelt, že chci batoh jako je ten od nalehko, akorát aby měl nějaký záda - tj vyztužený a nějak aspoň trochu polstrovaný, zkrátka aby nebyla jen látka batohu přímo na zádech... Jenže cena takovýho batohu by byla nemalá. Taky vůbec neznám ten materiál, co to vydrží, nevim.
O batohu na míru jsem uvažoval, ale jak to vymyslet, aby batoh seděl jak má, rozkládal váhu jak má atd? Rozumíš tomu? Já teda ne. Můžu říct, jak bych si ten batoh představoval, ale už nevím, jestli by ten výsledek byl použitelnej
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Kennedy » úte črc 21, 2020 11:42

Etheric: Většina UL báglů jsou pytle. Rebelt děla z X - Pac ve třech různejch gramážích. Popis toho materiálu má na webu. Spolu s DCF je to nejpokročilejší, a taky nejdražší, materiál současnosti. To ale neznamená, že musí být nejlepší pro každýho. Je skoro tak drahej jako DCF. V USA z něho šije firma ULA - https://www.ula-equipment.com/. A najdeš i další malý firmy.
Rebelt nemá na webu dost fotek, ale jestli máš instagram tak se mrkni tam, tam dává fotky batohů na zakázku. Udělá i 40 litrů s výztuhama a bederním polstrováním, eva zádovej panel, detaily co si řekneš.
Ale určitě bych to neřešil po mailu. To chce výlet do Budějic, pokecat, nechat si změřit záda a doladit konkrétní detaily.
Cenu bych si tipnul tak okolo 8000, X - Pac a vyrobeno v ČR, to bude drahý.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » úte črc 21, 2020 13:15

Ta absence zad je něco, co mi u těch batohů fakt vadí. Tady bych já osobně váhu nešetřil, protože je to na úkor pohodlí a to víc, než jsem ochoten obětovat. Nebo když už to má záda, zas je to totální pytel bez kapes.... To mi taky nevyhovuje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Kennedy » úte črc 21, 2020 19:31

Absence zad mi ani nevadila. Jenže když nejsou záda a výztuha, znamená to, že je blbej přenos váhy na bederák. V podstatě si myslím, že jakejkoli frameless bágl je max do 10 kilo. A leckomu se v něm blbě ponese i třeba 7 kilo. Taky mám pocit, že zrovna batoh je jedna z věcí kde by se člověk dle hmotnosti rozhodovat neměl. Protože půl kila dolů výměnou za to, že se to blbě ponese a bude tlačit na ramena není ani Pyrrhovo vítězství. Ale leckomu to nevadí. Stačí se mrknout na batohy od MLD nebo Z Packs, ty maj snad pod 500 gramů.
Nicméně myslím, že styl co má HMG nebo ULA Circuit už by měl pro ultra light bez problémů stačit. Stejně tak Rebelt a jeho batohy se dvěma výztuhami a EVA panelem.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » čtv črc 23, 2020 8:35

Vyzkouším dva batohy, tento https://www.rebelt.cz/lake-35-test a o 10l větší. Rebelt má možnost zapůjčení batohu na zkoušku, za zálohu 2500 za jeden. Když budou vyhovovat, zajedu tam osobně a nechám si ten bágl udělat přesně na sebe.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » čtv črc 23, 2020 18:15

S tím chlapem je super domluva, batohy maj zítra dorazit, tak su zvědavej. Trochu je proženu po zdejší krajině
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Kennedy » čtv srp 13, 2020 20:24

Etheric: Tak jak to dopadlo s Rebelt? Já jsem tedy toho názoru, že ohledně batohů se spousta lidí stala obětí gramovýho marketingu, protože váha batohu není jen v tom jak máš těžký to co neseš na zádech, ale taky v bederáku, polstrování, výztuze atd. Určitě se to tady už řešilo, ale batoh co má 600 gramů je sice moc hezkej, ale co z toho, když se ti s ním jde hůř než s báglem co má 2 kila.
Sám mám těžkej bágl, 1250 gramů, ale možná bych si pořídil něco menšího (a lehčího), tak 40 litrů. Jenže i malej batoh bez výztuhy, co nosím do práce, a mám v něm tak 5 kilo max se mi mám pocit nenese moc pohodlně. Takže bych si možná něco UL 40 l pořídil, ale se zádama, výztuhou a větším bederákem, takže bych byl stejně hmotností kolem kila.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pát říj 2, 2020 3:44

S batohem to dopadlo, jak jsem nečekal. Vůbec nesedí ramenní popruhy a už po sedmi km to bylo vyloženě bolestivé, to jsem ještě nezažil. Je to divný, sedět by to mělo, když je to přesně na moje rozměry. Do píče!!! :-|
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pát říj 2, 2020 7:43

Etheric píše:S batohem to dopadlo, jak jsem nečekal. Do píče!!! :-|


Nemáš vymýšlet hovadiny.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pát říj 2, 2020 7:58

Jaký hovadiny progrca? Prostě chci batoh, co mi padne a bude vyhovovat. Jelikož v cca 35l žádný takový na trhu není, nezbyde mi než sledovat novinky a doufat, že se nějakej nadějnej kousek objeví
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Kennedy » ned říj 4, 2020 20:00

Etheric: To se může stát. Právě proto je zakázková výroba batohů zrádná. I spousta profíků chodí se sériově vyráběným báglem. Měl jsem za to, že jsi ale měl ten Lake na testování..
No, jestli má ten tvůj záda velikostí někde 18 - 21 tak ho od tebe za pětikilo koupím a nebo vyměním za láhev Božkova. :)
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pon říj 5, 2020 3:53

Měl jsem Lake na testování, to byl však prototyp, konstrukčně trochu jiný, jiný popruhy..... No, stane se.
Velikost 18 - 21? To v jakých jednotkách? Moje velikost zad je 43cm.
Za takovou nabídku ti můžu dát leda facku a to pětikilo si vzít za přílišnou drzost ;) Naštěstí se dalo vrátit, jinak bych byl nucen prodávat, ale rozhodně za víc, jen by se to blbě prodávalo.
Ještě jsem nezkoušel batohy od Thule. Jejich Alltrail 35 z voskovanýho plátna se mi líbí. Sice váží 1,4Kg, ale mělo by to dost vydržet, taky má nastavitelný záda. Na jednodenní akce mi těch 300g navíc nějak nevadí. A ten Thule vypadá, že by sednout mohl. Vyzkouším, uvidim
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 5, 2020 16:14

Etheric píše:Vyzkouším dva batohy, tento https://www.rebelt.cz/lake-35-test a o 10l větší.
...
Etheric píše:Vůbec nesedí ramenní popruhy a už po sedmi km to bylo vyloženě bolestivé, to jsem ještě nezažil.

Nevím, jak se lišil, ten, cos měl na vyzkoušení, ale u toho kusu na obrázku mi přijdou ramenní popruhy hrozně široký. Když jsem se v Hudy ptala na rozdíly mezi pánskou a dámskou verzí Deuteru, tak prodavač mávnul rukou, že to řešit nemusím, že dámská verze je pro drobné ženy do 170 (?) cm (měřím 172 a vážím kolem 70 kg), takže klidně můžu mít i pánský batoh. Jenže když jsem zkusila pánskou i dámskou verzi ACT Lite 50 + 10, resp. 45 + 10, tak to jednoznačně vyhrála dámská verze právě kvůli tomu, že u pánské verze pro mě byly popruhy na ramenou nepříjemně široké. A to jsem měla batoh na zádech jen chvíli v prodejně. Třeba by ti taky líp seděla nějaká dámská verze, předpokládám, že se svojí výškou a váhou nemáš ramena jako Rambo.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 5, 2020 16:26

Damske mivaji popruhy za krkem blize k sobe, jsou vetsinou uzsi a kratsi a jsou jinak vedene/tvarovane, aby podle moznosti obchazely prsa. Az na to posledni by to ethericovi sedet mohlo, s tym vedenim si musi zkusit - ale mne napr. to u manzelcinho Deuter AirContact Pro to nijak nevadi, spise naopak. Ale taky nejsem zadny Rambo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 6, 2020 5:56

i vzhledem k hodne kratkym zadum by mozna damska varianta nemusela byt marna.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » úte říj 6, 2020 6:32

Z dámských jsem zkoušel akorát Deuter a nesedělo na něm vůbec nic, stejně jako u pánských verzí.
Těžko říct..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Batohy