Jakou karimatku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » pon črc 6, 2020 17:39

Jo, přesně tak ten materiál zní a je to i stejně stříbrný jako chipsy zevnitř. Z UberLite to odebrali, nešustí to a přitom tepelnej odpor furt ok. Ta karimatka má na chlup stejný teplotní použití, jako spacák Cumulus panyam 450. Lehce pod nulou ještě zima nebyla.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 20:22

Dromedaro píše:Zase tady furt ze mně nedělejte někoho, kdo nehledá a jen se ptá.

Jestli to nebude tim, ze se neustale ptas na veci, ktere uz tu byly mnohokrat diskutovany a odpoved se tu najit da. Nejspis na vsechno, na co se ptas. Na zdarak tu mame specialni vlakno, na vlozky do spacaku taky. Navic si ty informace prebiras opravdu podivne. Treba tohle:
Dromedaro píše:Merino sem zavrhl, protože se tu všude píše, jak je na pi*u.

To je uplny nesmysl a nevsiml jsem si, ze by to nekdo psal. Merino je na neco skvele, na neco horsi a na neco se nehodi. Treba na to spani ve spacaku je skvele.

Podobne zdarak. Ma sve pouziti, sam mam dva a stridam je podle situace. Ty sis ale vymyslel nesmysl, do UL zdaraku se se spacakem a karimatkou nevejdes, byvaji moc uzke, akorat na spacak. UL zdarak je hlavne pro pripad nouze, jako nahrada stanu se pouzivaji vetsi zdaraky z lepsiho materialu, ktere uz ale nejsou UL (muj ma 600 g).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » pon črc 6, 2020 20:28

Etheric píše:Všichni v tom normálně spíme, každý třeba preferuje jiný materiál, ale všichni spí ve funkčním prádle, nebo ne? Tím myslím lidi, kteří používaj péřáky.

Taky ne. Proc bych to delal? Funkcni pradlo je nejhorsi varianta a pouzivam ho jen kdyz to jinak nejde. Treba kdyz je mi takova kosa, ze holt to triko s dlouhym pridat musim. To se mi ale od doby, co s sebou nosim UL perovku, jeste nestalo.

Spim v tenkem merino triku s dlouhym, ktere rozhodne nepovazuju za funkcni pradlo. Da se v pohode nosit do mesta, skvele se hodi do vlaku nebo letadla, kdyz je tam kosa z klimatizace. Nebo v triku s kratkym, co je do mesta a na cestovani. Ani jedno neni upnute, coz je prave to dulezite. K tomu bud trenky nebo lehke kalhoty z kombinace BA/PES. Ty jeste musim trochu vytunit a vymenit za lehci, ale porad volne, zadne podvlikacky na telo.

Etheric píše:Ale občas vidím někoho v bavlněným pyžámku, slečnu v noční košili

Zapomnel jsi pridat fotku :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 5:28

mike píše:Navic si ty informace prebiras opravdu podivne. Treba tohle:
Dromedaro píše:Merino sem zavrhl, protože se tu všude píše, jak je na pi*u.

To je uplny nesmysl a nevsiml jsem si, ze by to nekdo psal. Merino je na neco skvele, na neco horsi a na neco se nehodi. Treba na to spani ve spacaku je skvele.


Tak to jsem vyjádřil svými slovy, co jsem se tu dočetl. Takhle doslovně to tu nikdo nevyjádřil. Lidi si tu stěžují, že když navlhne, tak dlouho schne, když je mokré, tak to nehřeje jak slibují prodejci, žmolkovatí se atd, tak takové triko je pro mě k ničemu. Ještě za takovou cenu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » úte črc 7, 2020 9:36

Já pod "funkční prádlo" výše zahrnoval i to z merina, v krámech je taky v sekci funkčního prádla..
Já teda spím v triku s dlouhým z coolmaxu a na pohodu..

Lidi cestou fakt nefotim, jedině když si to sami vyžádají ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod apuka » úte črc 7, 2020 10:49

Etheric píše: občas vidím někoho v bavlněným pyžámku, slečnu v noční košili
Tos mi pripomenul scenu z filmu, myslim Free Solo (?), kde kdyz Alex Honnold lezl (ted nevim jestli na El Captain nebo Half Dome) vcasne rano a na jedne uzke rampe uprostred skaly (tezky lezecky teren, par set metru niceho pod sebou) videl bivakovat chlapka, co tam prave vylezl ze spacaku - v pyzamu typu Playbojackeho ruzoveho zajicka, i s usima a ocaskem (vzadu :wink:) :lol:...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 7, 2020 11:17

apuka píše:v pyzamu typu Playbojackeho ruzoveho zajicka, i s usima a ocaskem (vzadu :wink:) :lol:...


:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 16:22

Dromedaro píše:Tak to jsem vyjádřil svými slovy, co jsem se tu dočetl.

Ne, to jsi jen spatne pochopil, co piseme.

Dromedaro píše:Lidi si tu stěžují, že když navlhne, tak dlouho schne, když je mokré, tak to nehřeje jak slibují prodejci, žmolkovatí se atd, tak takové triko je pro mě k ničemu. Ještě za takovou cenu.

Vsechno tohle jsem urcite napsal i ja a presto merino pouzivam a rozhodne neni k nicemu. Naopak, na nektere veci je nejlepsi. Proste to chce pochopit, k cemu se hodi a k cemu ne a napsano to tu taky bylo dostatecne.

Etheric píše:Já pod "funkční prádlo" výše zahrnoval i to z merina, v krámech je taky v sekci funkčního prádla..

No, to je sice pravda, ale to je ciste marketing a realne tam nepatri. Navic i marketoidi deli merino obleceni na funkcni tj. upnute na telo s plochymi svy a normalni na bezne noseni. Pouzivam to druhe, pro me ucely je to prvni nesmysl.

Etheric píše:Lidi cestou fakt nefotim, jedině když si to sami vyžádají

Tady nejde o lidi, ale o kuriozity ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » úte črc 7, 2020 17:03

Co je kuriózního ma pyžámku s kočičkami? Kdyby bylo s mačkami, jakožto těmi stoupacími železy, o to foto bych i sám požádal :D ale fotit neznámý, rozespalý lidi vylejzající ze spacáků v 5 - 7 ráno... Jako jo, ty xichty by někdy chtěly zachytit na momentku :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » úte črc 7, 2020 19:22

Na desetilety holce nic. Na dvacetilety uz je to trochu zvlastni a na dospely slecne spici venku kuriozni. Myslel jsem ale tu nocni kosili, ta ve spacaku kuriozni je, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » stř črc 8, 2020 3:29

mike píše:Myslel jsem ale tu nocni kosili, ta ve spacaku kuriozni je, ne? ;-)

Nevím, jak to má druhé pohlaví, na chlapovi by noční košile každopádně kuriózní byla.
Uděláme anketu kdo v čem spí?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 19:23

Koupil by někdo z vás pěnovou karimatku Yate Evazote novomanželům jako svatební dar? :)

V hodnocení zákazníků pod touto karimatkou zákaznice sděluje, že ji koupila novomanželům jako svatební dar a prý z ní byli nadšeni. Mi to přijde divný.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » stř črc 8, 2020 19:29

Tak jestli maji holobyt :D

Ber v uvahu, ze cast a nekdy i znacna techto recenzi je falesnych. Ucelem je zaujmout potencialniho zakaznika, coz se v tomhle pripade povedlo ;-) Plus podprahove navodit dobry dojem. Tady takovy spam mazeme.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Tomas » stř črc 8, 2020 19:38

Když jsme teď u toho, teď jsem přemýšlel že bych někomu daroval zadarmo dvě cca 2 roky starý Thermarest Ridgerest classic (jsou nevyužitý). Jedna je regular (183cm), druhá seřízlá na drobet nižšího člověka (dceru, ~160cm?). Kdyby je někdo chtěl a byl v Plzni, jsou jeho, stačí napsat SZ, jsou tu. Nic za to nechci a posílat to taky nechci, protože posílat takhle neforemnou věc někam je opruz a tak prostě jen překážejí.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 22:50

mike píše:Ber v uvahu, ze cast a nekdy i znacna techto recenzi je falesnych. Ucelem je zaujmout potencialniho zakaznika, coz se v tomhle pripade povedlo ;-) Plus podprahove navodit dobry dojem. Tady takovy spam mazeme.


Pěnová karimatka darovaná jako svatební dar je tak blbá marketingová propagace, že jsem neuvažoval, že by to mohla být falešná recenze. Ale když můj kamarád mohl své matce na narozeniny darovat rybí salát v majonéze (balení 150g), tak proč vlastně ne.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Tomas » stř črc 8, 2020 23:11

Dromedaro píše:Ale když můj kamarád mohl své matce na narozeniny darovat rybí salát v majonéze (balení 150g), tak proč vlastně ne.

Já na sestry svatbě pár let zpět (a to věru přísahám, že to byla poslední ptákovina na který jsem byl) vylosoval v tombole číslo jedna.

Pod číslem jedna se v tombole skrývaly Zátkovy špagety. To člověka i s*alo to vyhrát, protože to prostě do saka nebylo kam dát.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 9, 2020 4:35

zas pokid jovomanzele chteli svatbu stihnout proto ze sw chystali na nekolikamesicni trek s potomkem, je snazsi rodit sezdana. treba jednindali karu, nekdo jinej spacaky... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 9, 2020 6:53

Tomas píše:Pod číslem jedna se v tombole skrývaly Zátkovy špagety.

:lol:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Asanoth » pát zář 18, 2020 7:33

Já teda spím venku na té tlustší Yate Evazote: Výhoda toho, že jí můžu položit kamkoliv, zrovna v sobotu jsem jí rozložil na louce a propíchl několika staršími stébly :D , je značná. Při přepravě busem/vlakem mi moc nevadí, možná kvuli tomu občas musím dávat batoh dospod (v busu), ale to je v podstatě jedno.
Pohodlnost však není nějak světoborná, tak jsem si říkal, že na stanové dovolené bych si pořídil nějakou (samo?)nafukovačku. Hlavně když člověk letí letadlem, tak tahat sebou tu obří roli je krajně nepraktické... :-/
Ale jak jsem již dříve zjistil, není samonafukovačka jako samonafkovačka: V listopadu jsem měl v Chile půjčenou Yate X-Tube a naprostá spokojenost, kámoš mě Husky; jednu noc jsme si to vyměnili na zkoušku a byl to teda propastný rozdíl.
Nevím, proč bych si měl kupovat Thermarest když je tu zcela vyhovující produkt za poloviční cenu, ale teď koukám, že jsou zajímavé slevy na karimatky Robens: Uměli byste někdo porovnat Robens vs Yate? A je nějaký zásadní rozdíl mezi užitností X-Tube a Yate Hiker?
Jde mi (nejen) o tipy, které nepoznám tím, že si na to lehnu v obchodě.
Díky :)
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Asanoth » stř zář 23, 2020 7:30

Nikdo nic? :(
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Bruca » stř zář 23, 2020 11:07

Ber thermarestku. Občas se taky dá sehnat za zajímavou cenu. Já třeba naším domácím bral nafukovacku kolem 2000, naše xlite jsem pořídil kolem 3000 za kus
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín
User is Online!

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Panel250 » sob zář 26, 2020 8:10

Ahoj všem. Zvažuji přechod od Klymitu (Static V Luxe) na Thermarest Neo Air Xlite 2020. Co jsem se dočetl, tak Thermarest paří údajně k nejspolehlivějším výrobcům karimatek (jedná se mi o výrobní vady a trvanlivost materiálu). Nemám s touhle značkou zkušenost, potřebuji se na to v maximální možné míře spolehnout. Je mi jasné, že nelze vždy vyloučit chybu výroby. Díky. PS: hledal jsem v historii, ale zřejmě špatně, tak se případně omlouvám za duplicitní dotaz.
Panel250
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 26, 2020 7:57

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Bruca » sob zář 26, 2020 8:25

Pokud si ji nepropichnes, budeš spokojený. Trochu šustí, ale spaní je na ní pohodlné. Já mám teda ne tu letošní verzi s novým ventilem, ale o generaci zpět, ještě navíc se Speed valve - parádní vynález jak na nafukování tak vyfukování
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín
User is Online!

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Kennedy » sob říj 10, 2020 1:03

Přicházím z karimatkovýho pravěku a pokud se to zde už někdy řešilo smažte mě a dejte odkaz na daný vlákno, díky.

Chci si koupit tuhle věc:
https://www.yate.cz/yate-eva-compact-50 ... 00101.aspx

Použití ne v extrémních horských podmínkách, ale na normálních českých horách při teplotě cca. mínus 5 až mínus 10 (někdy možná ještě trochu míň, ale to už poslední roky fakt nebejvá pokud člověk nespí vyloženě v mrazový kotlině).
Popisu, že poskytuje dostatečnou izolaci i ve velkých mrazech nevěřím - má tepelný odpor 2,5. Počítám ale, že bych jí používal na tyveku a pro teploty nižší než mínus 5 podložil alumatkou. Spaní v tarpu, který plně chrání před sněhem. Cenu neřeším, jestli to bude mít životnost jako klasická EVA tak OK. Neřeším ani pohodlí, ale čistě tepelný odpor a izolaci od země.
Líbí se mi skvělá hmotnost, ty trojúhelníky, který vyplní péřák (i když nevím jakou to má v reálu účinnost) a detaily - suprově řešenej obal ze kterýho se udělá polštář.
Ale detaily jsou podružný. Klíčová je izolace od země. Pokud má někdo zkušenost a nebo by doporučil podobnou primitivní karimatku, budu rád.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » sob říj 10, 2020 6:41

Kennedy píše:ty trojúhelníky, který vyplní péřák

A který na sobě budeš mít ráno otlačený, jak od grilovacího roštu :twisted:
Jsem to musel otočit trojúhelníky dolů. Psal jsi, že pohodlí neřešíš, ale toto už je extrémní nepohodlí. Ale třeba teď dělají měkčí pěnu..
Nechápu, proč v roce 2020 vymejšlíš takový voloviny :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Kennedy » sob říj 10, 2020 8:38

Etheric: A při jaký teplotě si na ní spal? Otočení ale asi sníží tepelný komfort. Taky záleží jestli jsi měl tuhle. Dělají ještě verzi 1,4 tlustou. Tahle má těch 1,7.
Důvody jsou nepodstatný, vlákna o nevýhodách starého vybavení tu určitě jsou. Mě zajímá pouze ten komfort.
Určitě používáš spoustu věcí co bych si já nikdy nevzal, ale věřím tomu, že tobě plně vyhovují.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » sob říj 10, 2020 9:55

Tak to nevím, jestli byla 1,4 nebo 1,7mm tlustá. A je to úplně fuk, páč jsem na tom spal v 9ti stupních nad nulou. Takže teplotu neposoudim, zima pochopitelně nebyla. Zato to pohodlí... Na celistvý evazotce se vyspim, nevadí že je to tvrdý, je to rovný. Zato ty trojúhelníky jsou opravdu cítit. Ale třeba tobě by to nevadilo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Bruca » sob říj 10, 2020 11:50

Za 500 se dá na ali objednat kopie tar zlite sol. Mám verzi od naturhiku, funguje dobře.
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín
User is Online!

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Pepermint » ned říj 11, 2020 14:28

Dobrý den, prosím vás o radu jakou konkrétní Karimatku (převážně na zimu) vybrat. Chtěl bych něco s čím se pohodlně vyspím i při teplotách pod nulou (nejdu do extrému- jsem spíše rekreační turista). Teď používám letní Karimatku s délkou okolo 195cm a šířkou necelých 60cm, tak něco co bude mít podobné parametry. Samozřejmě aby byla co nejlehčí, nejskladnější a za normální peníze :-D předem děkuji za všechny tipy.
Pepermint
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 8, 2020 12:03

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Kennedy » ned říj 11, 2020 20:32

Bruca: Dík, to jsem taky zjistil po té co jsem si koupil Z Lite. Ale tenhle typ karimatky už kupovat nebudu, mám pocit, že nic nevydrží, docela zklamání :( A navíc je do teplých měsíců.

Etheric: Já to vydržím určitě. Ale už jsem se uklidnil a přes google našel i článek místních sobů:
https://sileni-sobi.estranky.cz/clanky/ ... spani.html
a zastyděl se. Oni píší o Therm-a-rest staršího typu s tepelným odporem 3,1. Novější typ Solar měl R 3,5 (už se nevyrábí). Já mám Solar Lite s R 2,8. Nicméně sobi mluví o mínusových teplotách okolo mínus 20 při spaní na karimatce s R 3,1. Já mluvím o teplotách mínus 10 na karimatce s R 2,8 podložené alumatkou (R 0,5) a samozřejmě na dvojitým tyveku... Sobi evidentně ledviny ještě stále vlastněj. :lol: A není to jedinej článek co jsem na tohle téma našel.
Takže jsem prostě jenom předposranej přizdisráč co si vymejšlí problémy tam kde žádný nejsou. Definitivně vyřešeno.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky