Volný cyklopokec

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte čer 9, 2020 13:12

To po rovině a z kopce nemůže jet. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 13:21

pavproch píše:Mně teda v opravdu dlouhých strmých stoupáních (kde není ale moc štěrku/šutrů/baga, takže neprohrabávám) těch 30/50 připadá ještě moc "těžkých".... halt uvidím, dycky je to vratná změna (řetěz zkracovat nebudu, aspoň ne hned).

A na sjezdy mi že to bude lehčí převod nevadí, dneska s 30/10 ušlapu max 35kmph, tak holt s 26/10 ušlapu sotva 30kmph, dyž to bude šúsovat rychleji, taxa halt povezu zadarmo bezpráce, no... :ymhug:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 9, 2020 15:28

pavproch píše: (řetěz zkracovat nebudu, aspoň ne hned).


Hmmm, tak fyzika byla proti - musel sem ho zkrátit o dva články, při převodu 26-10 už byl moc dlouhý. Ale dyž zašaltruju 26-50, tak to teda vypadá hustokrutopřísně..... Prostě, placka 26z je tam, je to teda (testováno jen kolem chalupy) šplhadlo neskutečné. Uvidíme, jak v praxi v terénu dyž budu fučet jak lokomotiva a budu mít krhavo před wočima..... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » úte čer 9, 2020 15:58

No nevim, moc si to stejně představit nedokážu. Nejlehčí co jsem kdy na kole měl bylo tuším 24 nebo 26 vepředu a 32 nebo 34 vzadu a už to bylo na hraně. Člověk točil jak blbej a skoro nejel a většinou skončil na tom, že se utočil než někam vyjel (a ten tvůj setup je ještě o dost jinde), ale to má každej jinak. Já jezdím spíš silověji a jen co to jde tak tam mám tendenci dát zas co nejdřív těžší převod.

Teď mám nejlehčí 34 - 34 a stačí to všude, ale je fakt, že super těžkým bordelem do kopce nejezdím.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 12, 2020 10:24

Takže.

Neska ráno místo pěšky polemlesemloukou3 do práce sem osedlal bajka a vyrazil proti kopci, 3 hodiny nahoru-dolů..... a fčíl mám dost (ráno bylo jakžtakž, ale později ďusno na padnutí)

Za mně jednoplacka x 12 vzadu je na MTB používaném jako MTB (a ne na asphaltové kyklostezky po rovině) jeden z největších vynálezů v dějinách bajkingu za posledních asi sto let.... 26/50 je supr, vyjedu mnohem víc/dál než s 30/50, nesmím ale zastavit, pak je (ve strmém) óbr problém se rozjet (nacvaknout SPD a točit nohama bez prohrábnutí vs balanc), při sjezdu krz našu dědinu po asphaltu kolem našeho dědinského orientačního měřidla sem si potvrdil, že s 26/10 ušlapu 30 až 31 kmph, víc ne. Ale mně to stačí. Takže myslím, že tam těch 26z nechám natrvalo.

Takže asitak.....

Zítra ráno má být ešče dusnějš, ale pokud zdraví a pičasí dovolí, vyrazím proti kopci zas.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 12, 2020 12:35

Jo, ešče dodatek - k zadní brzdě - zase si jednou pískla (po průjezdu potokem = komplet mokrá), pak už ne. Sice po delším sjezdu lehce škrtá kotouč když nebrzdím (asi jaxe zahřeje - je to lehce slyšet), ale rozhodně do teho gabat už nebudu, ať si štrejchá. Až při další výměně desek+kotouče vzadu.

EDIT: Neska to byl teda "bahňák" výlet ..... sem dmů přivez beztvarou těžkou hroudu baga místo bajka....ale následná hadica s třískou to napravila.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 13, 2020 11:33

pavproch píše:Zítra ráno má být ešče dusnějš, ale pokud zdraví a pičasí dovolí, vyrazím proti kopci zas.


Bylo a nebylo - sem neska v očekávání hiců vyrazil extra brzo a první přeskopec byl hic, paxa zatáhlo, zahřmělo a kousek přede mnou to spadlo (v místech, kam se mířil). Než sem tam dojel, ta tam už nescalo (pár posledních kapek v lufte). A bylo tam fajně, příjemně, hicno/dusno nebylo, ale stejně sem se proti kopcu potil jak zvíře. A přijel dom extra unavený, tělo vůbec není zvyklé na práci v těple, už ať je aspoň baboleto ne-li rovnou podzimek.

Fajny výlet, akoráth sem jako přístup pod kopec zvolil (letos poprvé) bečvanskou kyklostezku (od nás přes kopec na kyklo a po ní až na HBečvu pod beton) a .... vyloženěm mě to nebavilo jezdit (vodo)rovně po asfaltu. Pak ale v terénu (přenádherné stoupání proti potoku jménem Sergač) už mě to zase bavilo. A dál na hřebenu směr Martinák to bylo fajne i dyž bahenní. A sjezd dolů byl extra bahenní - těží tam kůrovcovou kalamitu a tak to teda pěkně banenně rozjezdili, místy toho bylo řídkého, mlaskajícího, klouzajícího i víc než 15cm. Mlask-mlask. Hned po púříjezdu domů byla zase hadica s třískou, fčíl už zase mám bajk a ne bahňáka.

A měl sem kliku jaxfiň, jedu si takhle po hřebenu najednou rána zezadu a bloklé zadní kolo, brzda - stojím na fleku a z levé strany (ie tam kde NENÍ přehazovačka, ufff) mi vletěl klocek tak 3cm v průměru a šprajcnul sa o rám a pak prdnul (to byla ta rána). Kupodivu (jel sem pomalu, uffff) nenapáchal škody ani na ráfku, ani na špajchnách, ani na rámu... Ufffff. Kuju.

Btw, 1x12 + 26z vepředu opravdu není na asfaltové kyklostezky.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned čer 14, 2020 17:25

Já teď dal s jr. od pátku do neděle cca 160km podél Labe a stěžovat si nemůžu, i když to bylo pomalejší, ale holt nelze od 11ti letý holky očekávat zázraky, ale i tak si zaslouží palec nahoru :D

V pátek 90km z Čelákovic do Litoměřic, dusno jak prase, spaní v Litoměřicích a druhej den 50km do Děčína a spaní tam (opět dusno jako prase). V plánu byly hypoteticky Drážďany, ale vzhledem k omezením to bylo nakonec zavrženo. Náhrada měla být cyklotrasa kolem Ploučnice na Českou Lípu, ale ráno a celou neděli docela vytrvalej déšť, tak jsme hodili kola do vlaku a valili domu.

Ale dobrý to teda rozhodně bylo, užili jsme si to oba a o tom to je 8)
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 16, 2020 10:16

pavproch 20.dubence píše: Vzal sem to od chalupy rovnou nahoru na Díly, je to dlouhá stojka (neskutečný potrat 30/50 jak člověk není ještě rozdýchaný), ale vlastně sem spokojen, čekal sem ten potrat ještě větší (ref začátek sezony). Jo, kde sou ty časy (mladý, silný, s elánem) co sem tuhle stojku (pravda, jedinkrát v životě) vyjel celou bez zastavení (na vydýchání).


Neska sem dal repete tou samou cestou od chalupy nahoru bez rozdýchání a.... je poznat, že člověk je "uprostřed" sezony + 26z = vyjel sem to celé bez tlačení jen se třemi vydýcháními a kupodivu to nebyl potrat na "padnutí".

Jinak zážitek - dál na hřebenu v jednom místě (opravdu už moc do kopce i na 26z) tlačím bajka proti kopci a udělám krok a noha mi zůstala viset v luftě - dybych do toho šláp, bylo asi milion žihadel - na zemi ležel roj lesních fčel velikosti volejbaláku. Taxem prodloužil krok a šlápnul až za něj.... uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » ned čer 21, 2020 16:27

Alex Zanardi měl vážnou nehodu na hand-bajku, je na tom hodně zle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř čer 24, 2020 12:07

Turci odvezeni, ufff. Po zásluze se teda asi odměním, zítra ráno, dyž nebude scat (a dyž nebude prudit to kuleno, jakože prudí, a dost) , tak místo do práce pojedu na bajku proti kopcu.... se na tu fušku (při které ale nebudu muset přemýšlet) i těším..... :bike:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » čtv čer 25, 2020 9:48

pavproch 2019 píše:Neska ráno, poté, co sem odvez leguána mimo asfatovanou oblast sem sed na bajka a vyrazil proti kopci (po turznačce z Dolní Bečvy na Černou horu - jedno z místních nejprotivnějších stoupání - extra dlouhé, docela do kopce a hlavně skoro celé po nesoudržném štěrku. Samozřejmě (sem starý a po nemoci.... :ymhug: ) se spoustou tlačení bajka proti kopci pěšky. Přitom sem přišel na jedno malé negativum převodů 1x12 - člověk se strašně rychle prokliká k nejlehčímu převodu (obzvláště když už nemože) a o to dřív sleze z bajka a tlačí pěši.... :D


Update po upgrade 2020 vepředu na 26z: neska sem CELÉ to stoupání vyjel bez jediného metru tlačení bajka proti kopci (pravda, sic s asi 10 zastaveníma na rozdýchání krvava před očima)

Sfiňa zadní brzda si zase jednou pískla, při průjezdu vysokou mokrou trávou - v lese je neskutečně, ale neskutečně vody a tam kde těží kůroffce i neskutečný (bahnitý) bordel na cestách.

V globále ale fajný výlet, spokojenost, kuleno protestuje až fčíl (po výkonu).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » čtv čer 25, 2020 19:21

pavproch píše:Sfiňa zadní brzda si zase jednou pískla, při průjezdu vysokou mokrou trávou - v lese je neskutečně, ale neskutečně vody a tam kde těží kůroffce i neskutečný (bahnitý) bordel na cestách.

Mě to teď píská v úhrnu tak něják furt, ale muzika to povětšinou přehluší. KCM 10sp řetěz vydržel 1500km, teď jsem nasadil Shimano HG-54 tak se uvidí.

Zítra dorazí juniorka a tak stroje taky vytáhnem, rád si s ní dám taky chvíli pohodu. Asi vezmem vlak z Plzně do Veselí nad Lužnicí a konečně dáme ten ráj cyklistů kolem Třeboně, než to všechno vypukne (a možná i teď bude pozdě).

Sice to bude kyklostezka, jak říkáš, ale budeme moct jet vedle sebe a mít rohlík na ksichtu a vo tom to podle mě (aspoň občas) taky je.

Našel jsem tu fotku z Labský kykolstezky z předchozích dní. JR. si tam jen tak driftuje a vo tom to teda je, absolutně. Mám z toho radost.
Přílohy
IMG_20200613_100128_9.jpg
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 26, 2020 8:09

Tak výlet začíná slibně. Tradičně přes booking vezmu ubytování, objednám snídaně, zaplatím, vytisknu potvrzení. Z penzionu mi přijde informace, že mě zklamou, ale mají vyprodáno. Žádná omluva, nic. Mě z toho tady jednou fakt jebne :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » pát čer 26, 2020 8:48

booking never ever. Vždy a zásadně jen přímo s hotelem/ penzionem. Např. od doby kdy můj oblíbený penzion v Liberci (služebky každou chvíli) si zřídil rezervaci pouze přes booking v Pze sem u ich nespal ani jednou a už nikdy nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » pát čer 26, 2020 8:52

Já mam u nich asi tak 50 ubytování, který proběhly absolutně bez problémů.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod apuka » pát čer 26, 2020 10:01

Asi tak. Booking ma svoje mouchy a nektere hodne velke (napr. otravovani svymi navrhy), ale na dany ucel usetri dost casu. Hlavne kdyz presne nevis, kde chces bydlet a hledas.

Ze PP ubytovani penzion zrusil, neni ani v nejmensim chyba bookingu. Bohuzel, hodne ubytovani nabizi pres vice sluzeb a ne vzdy jsou "online" aby objednavku v jednom systemu zavedli (jako obsazeno) v ostatnych.

Jen nedoporucuji s ubytovatelem komunikovat mailem pres booking (kontaktovani pres booking). Prvni mail a odpoved jeste OK, ale potom ty RE jsou akurat silena zmet !pridanych radku" Bookingu a tezko se hleda, kde je vlastni odpoved...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 27, 2020 11:49

Neska ráno to rosničkám vyšlo, po fčerejších krópach a lejaffcoch ráno polojasno, taxem vyrazil na bajku proti kopcu... a hned v prvním kopcu sem přišel nato, že:

a) tělo od čtvrtečního "zarvání bajko-špony" vůbec nezregenerovalo, chjo no, starý člověk, co blbě (ne)spí...
b) je ďusno jaxfiň a tělo tímpádem vůbec nechladí = blbě se mu jede proti kopcu

Ale (se sebezapřením sem objel celou vytýčenou trasu.... a po více než 20-ti letech bydlení tady pod Soláněm sem přišel nato, že dyž sjedu na druhou stranu k Jezeru (parádní sešup lesem, ten sem znal), tak z5 nemusím po asphaltě ale souběžně s cestou vede zelená turznačka - místama teda kurewsky proti kopcu, ale jen kus (lesní) asfalt, jinak stezka terénem. Čili objevil sem (pro sebe dosud neznámou) fajnou bajko-trasu kousek od chalupy.

A pochvala pražákom (jak na ně na cestách mám skoro vždy piffku, tak fčíl musím pána pražáka pochváliť) - vysoko nad HBečvou sem se v lese nějak netrefil a skončil ve vysoké trávě u nějaké samoty, hledám průchod tou vysokou trowou, otevře se okno a z něj (podle řeči pražák) mě kupodivu nezyebal, co mu lozím po pozemku, ale poradil kundyma. Kuju. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 27, 2020 16:39

Taxem si fčíl (bezúspěšně) asi hodinu hrál s tou posratou zadní brzdou a prostě ne, ne a ne.... pískání sem (zřejmě/snad - až velký skopec a mokrá trowa prověří) trochu eliminoval, ale zase pro změnu když se zahřeje, tak lehce štrejchá/škrábe (zřejmě) hrana kotouče v jednom místě obvodu o třmen. Chjo no. (Ale aspoň mám zase o zábavu postaráno.)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » sob čer 27, 2020 17:39

Btw, neska při mytí bajka mě napadlo, že změřím vytahanost řetězu (ten nejobyčejnější SRAM pro 1x12 za ca 4kila) po letošních asi 20-ti výletech = ca 500km vlastně výhradně mimo asfaltky a vzhledem k letošnímu mokrému průběhu jara a fčíl léta vlastně furt v bagu a bordelu a... milé překvápko, stěží tam měrku opřu prvním zoubkem ie. řetázka je jako nová....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Volný cyklopokec

Příspěvekod Lipon » sob čer 27, 2020 18:17

U mě zadní brzda vyčištěná, destičky vycíděný, kotouč odmaštěný. Desky zajetý. Už to kravál v podstatě nedělá, akorát to míň brzdí:-((
Na zadku to naštěstí tak neva. Zkusím to ještě v nějakým prudším sjezdu pořádně zahřát.
Mám tam Kool stop desky, ještě porovnám s origo XT.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » ned čer 28, 2020 9:49

Booking mi vždy sloužil k plné spokojenosti. Já většinou řeším ubytování den před tím a často i ten samý den v destinaci, kterou pořádně neznám a tohle je jediná rozumná volba. Během pár minut něco najdu, zaplatím, ubytuju se a je to. Nemluvě o tom, že tam máš hromadu recenzí a není tak problém sehnat dobrý ubytování za slušnou cenu. Přijde mi to pohodlný a efektivní.

Tady to podělal penzion (klasickej "overbooking"). Vlastní chybou nabízí větší kapacitu něž ve skutečnosti má (a to jev, který se stává i mimo booking). Prachy vrátěj, ale příjemný to není. Kdybych to naopak řešil do důsledku, booking mi v tomhle případě garantuje, že danej penzion mi MUSÍ v daný lokalitě na vlastní náklady najít nějáké alternativní ubytování (což jsem já ale stejně nechtěl).

No a tak jsem se nakonec na ten jih čech vykašlal a z nedostatku nápadu vyrazil na relaxačních 70km s Jr. kolem Berounky. Cyklostezka fajn, místa pěkný, pivovar v Řevnicích překvapil značně pitelnou desítkou, ale těch lidí :vom:.

No, je zřejmý, že už to vše vypuklo a je třeba v nadcházejících týdnech být nanejvýš obezřetnej s výběrem destinace.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » úte čer 30, 2020 12:46

Tak, loňských ca 35 a letošních ca 20 výletů byl klid. Až neska už nebyl... (zase sem kroutil noham místo sezení v práci).... Sem si zapíchal.... v lese..... Samozřejmě v bodě trasy nejvzdálenějším od chalupy. Taxem doufouk a jel dál. Přední duša utíkala fest, po 15-ti minutách bylo třeba zas foukat, taxem dofouk podruhé a o dalších 15min dál sem foukal potřetí (na hřebenu, sic na dohled - ale strašně dlůhy dohled od chalupy - to už přece dojedu) ... a přitom zlomil (galuskový) ventilek. Takže výměna duše. Rozbalím nářadovou flašku, co s sebou vozím (kdo je připraven, je jen málo překvapen) a.... myslel sem, že mě yebne - před sezonou sem do ní dal všechno nářadí (mj. i imbus na povolení přední pevné osy), náhradní duši správného rozměru 2"x 29" a.... zapoměl tam přibalit montpáky. Bez nich sundat keflar plášť na zesíleném Mavic ráfku = nemožno. Takže byl návrat domů 3/4 hod pěši jak spráskaný pes a bajkem napůl v rukách bo úplně prázdné přední kolo.

:mrgreen:

Aspoň zase budu mít co dělat (+ ta sfiňa zadní brzda furt štrejchá) - už vím, čemu se budu zítra odpo věnovat....

EDIT: Aspoň nějaké pozitivum to ale má, že sa snažím na bajku "motat" okolo komína a nepouštím se na druhý konec Beskyd.... (že možu v přypadku nouze dojít po svých)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » úte čer 30, 2020 18:50

Si neumíš poradit? Vezmu imbus a klíče od bytu a použiju jako montpáky. :P
Myslel jsem, že na takovém kole vozíš bezduše.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř črc 1, 2020 8:47

Jasně, doprasí ráfek a klíčem od bytu už byt neodemkne. Montpáky jsou základ.

@PP: Nic si z toho nedělej, já už letos taky zničil při foukání galuskovej ventilek (a celkově v životě hromadu galuskovejch ventilků). S těma malýma pumpama to chce hodně disciplíny, aby tomu člověk nic neudělal. Docela mě ale překvapuje, že máš na MTB galuskovej - čekal bych autoventil.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř črc 1, 2020 9:16

Do lepšího ráfku autoventil nedostaneš, je tam malá díra.
Nechápu, co s těma galuskovíma děláte, že je zlomíte. Pořádná pumpa je základ. :P
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 1, 2020 9:21

Přesně tak, ty moje mavicy mají díru pro galuskový ventilek. Zlomit ho (když foukám skládací/malou pumpičkou) je otázky chvilky, kor dyž sem "rozdýchaný", peče do mě slunko a v terénu...

Neska odpo doma v dílně (chládek a nerozdýchaný) zkusím teda sundání toho keflar pláště ze zvýšeného mavic ráfku pomocí "cestovních" alu montpák, co (následně) půjdou do cestovní flašky s nářadím - prostě se zajedu podívat do Humpolce na krematorium, abych pro příští píchání věděl, do čeho du... :mrgreen:

EDIT: Bohužel totiž musím s sebou vozit malou pumpičku, nepodařilo se mi sehnat velkou (do rámu) takové (krátké) délky, aby se do moje kabronového rámu vešla....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod malejjarda » stř črc 1, 2020 10:11

Dost pomůže, když je na pumpičce páčka, která ji fixuje po nasazení na ventilek.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod Tomas » stř črc 1, 2020 14:28

Trochu ano, ale mě to připadne, že je to ve finále jedno. Galuskovej ventil je velmi chatrnej a navždy proklínam člověka, kterýmu to připadlo jako dobrý řešení.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Volný cyklopokec

Příspěvekod pavproch » stř črc 1, 2020 17:26

Taxem si fčíl asi dvě hodiny hrál s bajkem a:

a) až si příště v terénu zase zapíchám, tak asi rači pudu dom pěši nebo si zavolám odtah, protože sundat a nandat keflar plášť na zvýšený (bezdušák-ready) ráfek Mavic je neskutečný potrat (a to sem to dělal v dílně v klidu a chládku....)

b) vyměnil sem brzd. špalky vepředu i vzadu (oboje už byly nulanulanic, čili zadní tímpádem nedaly ani 500km, přední asi 700km) bez štelování třmenů (jen roztažením pístků) a... světe diff se, zadní přestala štrejchat ani nepíská

c) sem na prášky z polohy přední gumy na ráfku - je tam prostě šišatě a nechce se ani znásilňováním ani přefouknutím na vysoký tlak srovnat (zapadnout patka stejnoměrně do okraje ráfku. Čo s tým? Přivítám rady, tipy i typy.

A už sa těším na sobotu na další točení nohama proti kopcu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika