Jizerské hory

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » ned úno 16, 2020 20:12

Lipon píše:Tohle akorát vypadá dramatičtěji, než to je

Jak dramaticteji? Tohle je na Jizerky skoro prazdno, zazil jsem horsi i mnohem horsi. A to se magistralu snazim jen krizovat, abych mezi ty davy nemusel. Uplne nejhorsi to myslim bylo, kdyz jsem jednou vyrazel z Bedrichova a bylo krasne. Jsem si rikal, ze ty 2 km na Novou Louku nejak preziju, ale fakt peklo. Vlacek s jeste mensimi rozestupy celou cestu v obou smerech a k tomu spousta bruslicu. Taky v obou smerech, cekal jsem hromadnou nehodu se spoustou mrtvych ;-) Jestli nekdy jezdis na kole z Troje do Klecan okolo Vltavy, tak asi jako na jare v nedeli tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » ned úno 16, 2020 20:13

Mawenzi píše:ale uz sem trochu vystrizlivela a je jasny, ze si musim vzit priste vic cokolady :D

Rekni si boozemu o vitamin E :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 19, 2020 17:58

mike píše:Tohle je na Jizerky skoro prazdno, zazil jsem horsi i mnohem horsi. A to se magistralu snazim jen krizovat, abych mezi ty davy nemusel. [...] Vlacek s jeste mensimi rozestupy celou cestu v obou smerech a k tomu spousta bruslicu. Taky v obou smerech, cekal jsem hromadnou nehodu se spoustou mrtvych ;-)
A to ani neuměj odpovědět na klasické "Ahoj!" a tvářej se na pěšáka na snežnicích jak kakabusi :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2020 18:36

Zas tak spatne to neni, na mne vetsinou zvedave koukaji a obcas se i ptaji, co to mam na nohach :) Davy nezdravim ani ja ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 19, 2020 21:47

mike píše:Davy nezdravim ani ja ;-)
Když mne to baví. Oni ti "takyturisti" vždycky tak divně koukaj, když zahalekáš Ahoj :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2020 22:47

Jo, ale tihle uz se dostatecne potrestali sami :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod dudy » sob kvě 9, 2020 22:22

Varuji všechny, kdo by dostali, stejně jako Dudy, ten telecí nápad navštívit v současné době Jizerky.
Takovéhle Inferno jsem ještě nezažil.
Na Smědavě narvaný parkoviště, na Knejpě v sedm večer jak v Riegráku a na Jizeře se na verandu 3 x 8 m metrů těšilo ctyřicet nocležníků.
Fujeto...
:vom:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » sob kvě 9, 2020 23:01

Dobry grupac #-o Akorat mi unika, jak chteli dodrzet dvoumetrove rozestupy. Meli vubec rousky? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod dudy » sob kvě 9, 2020 23:11

V přírodě přece nemusíš...
:twisted:

Sme radši zdrhli...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jizerské hory

Příspěvekod apuka » ned kvě 10, 2020 8:57

dudy píše:V přírodě přece nemusíš...
Nemusis, ale podle vyhlasky bys mel mit (tj. mohl bys duvodne za to, ze nemas dostat pokutu).
Muze me nekdo vyvest z omylu, budu tomu fakt rad, ale naposledy se rouskam venovalo v usneseni vlady c.452. V tom usneseni je zakotvena povinnost nosit rousku na verejnosti pri sportovani v prirode a parcich mimo ohranicenych venkovnich sportovist
II. omezuje sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech tak, aby probíhalo za splnění těchto podmínek:

a) nošení ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to s výjimkou venkovních sportovišť, kdy jsou sportující osoby, popř. skupina společně sportujících osob, odděleny od jiných osob fyzickou překážkou (např. stěna nebo plot) nebo vzdáleností nejméně 2 metry,
Jedine, ze by se turistika, resp. prochazka na horach nebrala jako sportovani, o tom se v usneseni nepise. Ale na to bych si nevsadil, kdo vi, v jakem starsim a nezrusenem usneseni se co pise.
Nejak jsem nikde nevidel, ze by se usneseni c. 452 zrusilo. Jedine, ze se z nej udelala pred par dny vyjimka pro 9. kvetna kvuli kladeni vencu, ci co...
Od 11. 5. bude platit usneseni c 490, kde se uz o rousce nepise. Ale taky se tam nezrusuje ta 452-ka ani nepise, ze se novym usnesenim nahrazuje stare. Takze ted babo rad, co vsechno je platne od zitrka... :(( A, mimochodem, od zitrka se ani o nakupovani nepise nic o rousce :-k.

@mike: Ti noclezniky by 2m odstupy dodrzovat mohli - ctyri skupiny po 10ti (povolene mnozstvi) a mezi jednotlivymi skupinami rozestup 2m. Tj. Kazda skupina by mela pro sebe (tj. deset lidi) prostor 3x0,5m, do vysky neomezeny :-D.A kdyby to byly rodinny prislusnici, tak se smeli zgrupovat i do jedne skupiny (nebyli takovy trochu snedsi ve tvari?)...

Zase budme uprimni, muzeme byt radi, ze se u nas da verejne najit vsechno, na cem se vlada usnesla a po konecne dlouhe dobe se da dohledat (pokud v prubehu hledani nekoho netrefi slak), co by melo aktualne platit. Za nejsme jako na Slovensku, kde pry je vsechno podle usneseni krizove rady (nebo co to je), ale tyto usneseni jsou pry neverejne, jen semusi dodrzovat. Abychom vedeli, co dodrzovat nam musi stacit tiskova prohlaseni vlady. Policajti na hranicich maji taky presne narizeni, jak se rozhodovat o (ne)pousteni lidi - jen taky nikdo nevi, podle ceho. Apodle zkusenosti to hlavne zavisi na tom, jak co (nepsaneho) pochopil ten-ktery konkretni policajt. Tj. prijdes, nepusti Te, vratis se o smenu pozdeji (nebo jdes na jiny prechod), bez problemu Te pusti ](*,).
Naposledy upravil apuka dne ned kvě 10, 2020 9:55, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jizerské hory

Příspěvekod dudy » ned kvě 10, 2020 9:19

Je tam smajlík...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jizerské hory

Příspěvekod apuka » ned kvě 10, 2020 9:58

Jo,
Vsak si myslim, ze vypoustenim vysledku plosneho testovani zasadili rouskam (a jinym opatrenim) posledny hrebik do rakve. Narod si to vysvetlil po svem :evil:. V Jizerkach, na Kralicaku, v Beskydech, ale i v Ostrave...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon říj 12, 2020 15:01

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod apuka » pon říj 12, 2020 15:14

Nekoho asi nasralo, ze nemuze najit houby, ze je vysbiraji ostatni... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Jizerské hory

Příspěvekod Lipon » pon říj 12, 2020 17:17

Dyk ty kovový čepičky na ventilky jsou přece samy o sobě zároveň o klíčem na ventilek, nebo se to poslední dobou dělat jinak?
Tak jakej speciální klíč z pneuservisu?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mila6032 » pon říj 12, 2020 19:04

Tohle jsou jedny z nejzábavnějších kauz. Vždycky s napětím čekám, jestli dostane větší flastr parkovač, nebo vypouštěč. Tuším, že to bylo letos na Kladně, tam dostal vypouštěč v příkazním řízení myslím 3.000 CZK. A vlastně mi to i připomnělo, že jsem další osud tohodle příběhu úplně přestal sledovat. Proběhl tam nějaký opravný prostředek a pak už nevím.

Jinak ty kovový čepice s klíčkem jsem měl na autě naposled snad před deseti lety. U asi čtyř posledních povozů jsem měl vždycky už jenom ty plastový.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Jizerské hory

Příspěvekod dudy » pon říj 12, 2020 19:20

Lipon píše:Dyk ty kovový čepičky na ventilky jsou přece samy o sobě zároveň o klíčem na ventilek, ...


Ty žiješ v muzeu?
:mrgreen:

Sem je sháněl na kolo a všude na mě koukali jako na debila.
Nakonec jsem uspěl v pneuservisu za raketu crhromovaný retro...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Jizerské hory

Příspěvekod Lipon » pon říj 12, 2020 19:41

Twl nakonec tu budu za důchodce, co pamatuje na Mostecku přesličky ...
Na Subárku jsem je určo měl; pravda, mělo 15 let
Na současným autě jsem myslel, že taky. No, asi se půjdu podívat.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv úno 10, 2022 5:12

Nevite nekdo, jak je to se snehem v Jizerkach?

A nejedete tam nahodou nekdo v sobotu nebo v nedeli z Prahy? 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » čtv bře 17, 2022 19:42

Zeptam se znovu na to same, oboji :D

Nebyl jste tam ted nekdo? Zajimalo by mne, jak vysoko je hranice snehu a jestli ho je nahore jeste dost na sneznice. Ve volnem terenu, bezkarske magistrale se vyhybam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon bře 21, 2022 2:17

S vama nic neni, a tak si odpovim sam. Na ceste od Bileho potoka zacina snih okolo 800 m. Sneznice jsem nasazoval u odbocky k Frydlantskemu cimburi. Tam se hodila hlavne jejich mackovitost, nevim, jestli bych se tam dokazal vyskrabat s nesmekama. Az po Poledni kameny se obcas nasly mista bez snehu, za nima uz je souvisla a pomerne silna vrstva sedleho firnu. Tak 80 - 100 cm a ani na oslunenych plochach nejsou odtata mista, uz jsem tam zazil podstatne min snehu.

Dolu jsem sundaval sneznice v 680 m na Stolpisske ceste, tam je takove studene udoli a snih se drzi, na svazich ale ubyva rychleji. Proto jsem nesel po cervene pres Oresnik, uz pri sestupu kolem vodopadu byly misty fleky bez snehu a bylo videt, ze ve stoupani je to jeste horsi. To je hrozna otrava, bez sneznic se jit neda, jelikoz zbytky snehu jsou zmrzle a silene klouzou a prechazet v nich mista bez snehu je nahouby, zvlast kdyz jsou tam sutry.

Firn je ve sneznicich nosny, ale bez nich se clovek bori minimalne po kotniky. Jak do toho sviti slunce, tak to mekne. Videl jsem kratery po pesakach snad metr hluboke, nechapu, ze tam nekdo leze bez sneznic nebo lyzi.

V nedeli bylo fakt krasne, na Jizerky vyjimecne pocasi, ale aspon poradne foukalo, aby to nebyla takova idylka :) Podle predpovedi ma byt dal krasne a stoupat teplota, takze to asi zacne tat, ale myslim, ze aspon nahore to jeste chvili vydrzi. Ono tam nijak zvlast teplo neni, Sous i Josefuv dul byly stale zamrzle.

jizera2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jizerské hory

Příspěvekod mike » pon dub 4, 2022 0:08

Vyuzil jsem necekaneho ochlazeni a podniknul dubnovou zimni vypravu do Jizerek. Snehu za ten jeden teply jarni tyden ubylo, odhadem tretina az polovina, ale v centralni casti je ho porad dost. Navic nasnezil novy, tak 5 - 10 cm, diky cemuz to bylo pekne a lip se slo, jelikoz ten stary je skoro beton a v lese i hodne hrbaty. Akorat clovek nesmi vlezt do pasti tj. mokriny pokryte novym snehem, jelikoz pak sneznice vazi kazda tri kila a je dost tezke to z nich dostat, aby prestaly lepit.

Kdybych nevedel, ze je duben, tak hadam unor. Severni vitr, kosa, snezeni, obcas docela huste. A pak se v mrakach udelala dira a vylezlo jarni slunce. Na chvili, nez prisla dalsi vlna.

Na zaver doslo i na proslapy, asi poprve jsem sel dolu od Polednich kamenu za svetla. Coz bylo fajn, jelikoz jsem videl v lese do dalky a mohl to nasmerovat do mist, kde bylo vic snehu. I tak to byl slusny masakr, vetve, sutry, skaly a to vse ve strmem svahu, pekny :) Nez jsem slezl dolu, tak se vyjasnilo a byl krasny zapad slunce, pekne rozlouceni se zimou. S dalsi akci uz nepocitam.

jizerky2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Česká republika