Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 15, 2020 18:09

Potvrzení jakože papír s diagnózou? Otázka pro právníka - můžou po mně benga chtít papír s mojí diagnózou? Tohle nemusím ukazovat snad nikomu...
Jak by to řešili? Jedině že by se spojili s Dr a ten jim to potvrdil - což ale nesmí - lékařské tajemství nebo ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » stř dub 15, 2020 18:15

pavproch píše: volala bankéřka, odklad úvěru.... takže to co Ája navrhuje asi nějak funguje či co.


UPDATE: Ono to fuckt aspoň něco/nějak funguje - předefčírem mluvili ftelce otom, že cestovky mají za povinnost vracet v plné výši zálohy a platby na neuskutečněné školní výlety. Neska mi na účet přistály v plné výši (juniorka měla jet v létě se školou do UK).

UPDATE2: Právě fčíl (tento týden) sem měl hoblovat svahy v Le2Alpes, už mi z NevDamy (sami - neurgoval sem) psali, že mi dají voučr na příští sezonu, vezmu ho, bo tam chcu jet hoblovat. Taxem zvjedaff kdy ten voučr bude...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2020 18:17

@Etheric: to by mohl rict kazdy, ze je autista! Tu mas pesti a jeste pendrekem! :twisted:

Tys to studoval, to tam snad nekde muselo byt, ne? Vazne, dovedes si predstavit, jak by zareagoval ten nastesti od mestapa vyhozeny agresivni dement, kdyby na tebe vybehnul, ze nemas rousku a tys mu na to rekl, ze jsi autista (a nemel to jak dolozit)? Nedelej si iluze, ze tam takovych neni spousta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 15, 2020 18:34

@mike: jaksi fakt nevím, jak to dokazovat. Jedině mít s sebou ten papír - ale můžou to po mně vůbec chtít?
Dokázat to tričkem nebo plackou "Autistic" to asi nepůjde, ačkoliv kdo není autista by si to na sebe nevzal ani omylem..
O tom dokazování jsem se nic fakt nedozvěděl. Možná jsem to přehlíd, ale myslím že ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » stř dub 15, 2020 19:16

třeba pak o tobě The Tap Tap nazpívaj hezkou písničku; -)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 15, 2020 19:24

Bez roušky tu chodí, vyjímkou opojen,
a každý se ho bojí, ač není ozbrojen :twisted: :mrgreen:

Klidně ten song složím.
Ale fakt by mě zajímalo, jak by se to řešilo. Nejspíš by bylo nutný posouzení odborným lékařem, respektive výpis z karty...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » stř dub 15, 2020 19:35

Tak pokud to chce někdo hrát v hard módu, tak měšťák na takovou věc samozřejmě nárok nemá. A dokazovat mu nic netřeba. Jsem autista, hotovo. Pokud si myslí něco jiného, nechť dokazuje on. Vůbec bych s ním o tom nediskutoval. Už jenom z důvodu, že nemá vzdělání na to, aby rozsah té diagnózy pochopil a posoudil.
Oni dle zákona mají pravomoc na prokázání totožnosti a vstupy do různých registrů (registr obyvatel, evidence obyvatel, evidence cizinců, trojkových obcí, ...) a tam mají explicitně vypsáno, jaká data si mohou natahat. Je to zákon 553/1999Sb. a pravomoce startují u § 11.
Je důležité si uvědomit, že MP může dělat jen a pouze to, co jim zákon výslovně dovoluje. Nic víc.
Že to skončí oznámením na úřad, kde se bude bitva dohrávat, považujte ale za jistotu.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 15, 2020 19:40

Tak to je mi jasný, že mi řekne "nevěřím, vypadáš normálně" a půjde to dál, kde asi bude nutnej posudek lékaře.
A co PČR? Ti po mně taky nemůžou chtít diagnózu ne? Dopadlo by to taky nejspíš dohrou a posudkama, nebo ne?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod FrantaKrajta » stř dub 15, 2020 19:49

Etheric píše:Co jsem studoval, na mě by se ta vyjímka nenošení roušek vztahovala :) Tak zítra procházka bez roušky? Pro jistotu v triku s nápisem "Autistic" přes celej hrudník :D jelikož dokud nedělám ty svý pohyby nebo se mnou nezačneš nějakou složitější debatu, poznat to vůbec neni. Tak se budu muset označkovat :D
Reakce? Spis opovrzeni :evil: Pokud ty sam nemas s nosenim rousky problem (coz bych tak nejak cekal dle toho, co tu pises, ackoliv mas dle tvych slov nejakou Dg tohoto spektra), jsou tu jeste lidi s tezkou poruchou autistickeho spektra ci mentalni retardaci ci obojim, kteri s rouskou opravdu velky problem maji (viz napr. syn jedne matky, popisovala to i do medii, ktery vyzaduje kazdy den uplne presny stejny rezim). A pokud ty takovy nejsi, ublizujes takovym vychcankovstvym akorat jim, tem nejslabsim. Pokud to pochopit nedokazes, tak je reakce spis litost.
https://plus.rozhlas.cz/autista-nechape ... od-8175579
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 15, 2020 20:21

Je mi nad slunce jasný, že ta vyjímka je právě pro těžký autisty a autisty s mentální retardací. Je mi taky jasný, že se můžu "svézt" a využít výhodu, respektive zneužít, protože mi až tolik nenáleží. To chápu. A taky chápu, že bych tím svojím nenošením roušky zvednul vlnu hněvu vůči těm ostatním autistům, kteří narozdíl ode mě jsou autistický na první pohled. Vy NT holt soudíte celou skupinu podle jednoho jednotlivce, co jsem si všimnul, takovej styl odsuzování je normální :twisted:
Jinak si upřímně myslím, že nejčastější reakce by byla závist. Že on musí a já ne. Na to by navazovala nenávist. Klasika.

Každopádně bych zvolil nejlepší metodu dokazování. Tu máš občanku, tu máš diagnózu, koukni se a dej mi pokoj.
Tak to dělám běžně, když jsem tázán, co mám v batohu. Ačkoliv nejsu povinen, nechám je nahlédnout. Koukněte se a dejte mi pokoj ;) Je to jednodušší a ve všech ohledech lepší, než se pak tahat po všemožnejch řízeních..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2020 20:44

Netusil jsem, ze je vas tolik. Dneska jsem potkal aspon 10 autistu :-k :twisted:

Etheric píše:Tak to dělám běžně, když jsem tázán, co mám v batohu. Ačkoliv nejsu povinen, nechám je nahlédnout.

Kym jsi tazan a proc? Tohle byvalo za komousu, od revoluce jsem to zazil jen jednou od celniku primo na hranici a ti tu pravomoc bohuzel maji (nekde jsem to tu psal).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 15, 2020 21:02

Nový poznávací znamení. Namísto na pohyby se budou při diagnostice soustředit na absenci roušky :twisted:

@mike: Policií, občas i nějakým spec útvarem. Dělám mj urbex, často v těch ruinách spim, tak musim občas dokázat, že su jen turista chodící na neturistický místa. Navíc mám potetovanej xicht, holou hlavu, to je důvod pro kontrolu sám o sobě. Prostě vyčnívám.
Vždycky jim ochotně vyhovím, ukážu co chtěj a je klid... Je to tak nejlepší
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » stř dub 15, 2020 21:55

Uznávám sám, že se svým zjevem můžu působit jako psanec, vykradač, vandal, feťák, obzvláště na takovejch místech... Nemám problém dokázat, že to tak není :)

Jsou i vpoho měšťáci. Viz dva v Praze r 2008, kdy jsem na Petříně tam za zdí, u skalek a sklepů měl oheň, na něm hezky ručně motal macatý kuře... Viděl jsem je jak se blíží. Už z dálky jsem volal "bude tak za hodinku.."... Došli, nechtěli občanku nic, měl jsem puštěnou hudbu, tak se jeden z nich začal bavit, že loni na tu kapelu jel do Německa a že to bylo super (...) za hodinu dvacet minut potom dojeli. Dostali půlku zlatavýho kuřete, lepšího, než v kdejaký pražský restauraci... Oheň je oheň no, to nenahradíš.... Ani jsem nečekal, že mi na oplátku koupí pakl 6ti plechovek. Bylo mi 17 :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv dub 16, 2020 2:17

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » čtv dub 16, 2020 10:04

Prece si nenechaji poslapavat svuj mocensky system :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » čtv dub 16, 2020 11:01

Ono to asi az tak upne idealni a jasne s tema protilatkovyma testama to nebude ve vseobecnosti...
Navic je tam i odkaz na clanek, kde zjistili, ze ani prekonani COVIDu zdaleka nemusi znamenat dostatek protilatek, hlavne u mladych...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod fps » čtv dub 16, 2020 11:50

jak to vlastně je, mohu vyjet vlakem na výlet do přírody na težko? se v těch neustálých změnách úplně ztrácím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 16, 2020 12:27

muzes jit sportovat do prirody vcetne cesty, na druhou stranu bys mel byt az na nezbytne nutne potreby doma a zbytecne necestovat...

takze zalezi asi na tobe, jestli nutne potrebujes :D

proto ted vetsina lidi spis tak chodi za humna nebo par km od domu, ale nejezdi pres pul cr. Ale vlakem na vylet muzes, zakazany to neni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9400
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv dub 16, 2020 16:47

scinkk píše:Prece si nenechaji poslapavat svuj mocensky system :)

A navic Alza neni v holdingu :evil:

apuka píše:Ono to asi az tak upne idealni a jasne s tema protilatkovyma testama to nebude ve vseobecnosti...

Ten clanek je takovy nesouvisly kompilat informaci, ktere uz jsem cetl jinde a nerika nic noveho. A hlavne z nej nijak neplyne duvod, proc bych si nemohl udelat protilatkovy test doma. Za sve penize a pro svou potrebu. Proste mne ta informace zajima a fakt nevidim duvod, proc by mi to mel nejaky estebakuv poskok zakazovat. Prijde mi, ze by jim hrozne vyhovovalo komunisticke "co neni povoleno, je zakazano".

BTW, jedine opravdu zajimave informace jsou cisla z rakouskych a nemeckych testu. Akorat je potreba je spravne interpretovat. Rakusaci pouzili PCR testy, takze zachytili jen ty, kteri jsou aktualne nakazeni, ale uz ne ty, kteri nemoc prodelali driv. Vyslo jim 1 %. Nemci naopak pouzili protilatkove testy a vyslo jim, ze 15 % lidi uz nemoc prodelalo. To neni ani moc ani malo a navic se na ne okamzite vrhli kvuli pry spatne metodice testovani, takze tezko rict.

apuka píše:Navic je tam i odkaz na clanek, kde zjistili, ze ani prekonani COVIDu zdaleka nemusi znamenat dostatek protilatek, hlavne u mladych...

Tohle info uz taky koluje delsi dobu a porad z nej nic podstatneho neplyne, prilis malo dat. Taky to neni nic prekvapiveho, ani po (opakovanem) ockovani se nekomu neudela dost protilatek a nekomu dokonce zadne. Imunita je komplikovana a mnohorozmerna vec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » pát dub 17, 2020 7:23

mike píše:Ten clanek je takovy nesouvisly kompilat informaci, ktere uz jsem cetl jinde a nerika nic noveho. A hlavne z nej nijak neplyne duvod, proc bych si nemohl udelat protilatkovy test doma. Za sve penize a pro svou potrebu. Proste mne ta informace zajima a fakt nevidim duvod, proc by mi to mel nejaky estebakuv poskok zakazovat. Prijde mi, ze by jim hrozne vyhovovalo komunisticke "co neni povoleno, je zakazano".
Ano, ten clanek takovy nejaky je, ale predpokladam, ze to mysleli spise jako "rozcestnik" odkazu pro ty, ktere to zajima. Tak jsem to bral i ja.

Cetl jsi ten odkaz na CNN, kde Americane se stezuji na "kvalitu" a "presnost" protilatkovych testu? Ja jen, ze mas takove reci...
Pisou tam napr., ze mnoho z tech testu detekuje protilatky i proti jinym koronavirum, napr. zpusobujicich nachlazeni. Ze spolehlivost je casto mizerna.
Cele je to dane tim, ze v teto situaci americky FDA povolilo uvest testy na trh i bez radneho testovani a prakticky bez kontroly, spolecnosti nemusi predkladat validacni udaje. "Je to jako divoy Zapad - nebo divoky Vychod".

Taky nezapomen na hlavny duvod, proc ty Alzacke rychlotesty nedostaly povoleni - dodana dokumentace pro schvalovani byla nedostatecna (asi chybely ty validacni udaje, ale to presne nevim) a na pozadavek na doplneni chybejicich veci vyrobce vubec nereagoval. Pokud vim, SUKL chtel vybavit povoleni v zrychlenem a zjednodusenem rezimu, ale asi jim nestacila deklarace vyrobce, ze je test presny na x%.
Kdyz uz by vyrobce (nebo i Alza) mel dojem, ze SUKL dela drahoty, moli to podat na schvaleni na prislusny urad v jinem statu EU - to na distribuci v CR staci. Proc to asi neudelali?
Mimochodem, toto (nahodou) uplne nemuzes hazet na vladu, protoze i kdyz je nouzovy stav a mnoho z procesu se rozvolnilo, tady nejde o "zajem ochrany zdravi obyvatelstva" ale o normalni business projekt, ktery prakticky neovlivnuje boj se sirenim viru (vysledky by se stejne nemohly zapocitavat nikam) a teda pro "domaci osobni testovani" neni duvod aplikovat ten rozvolneny rezim. Mozna by bylo dobre si toto uvedomit.
Samotny stat muze podobne testy pouzivat, tam uz jde o jiny zajem (ted nemyslim financni, ale zdravotni), tam SUKL schvalovat nemusi - a taky jsi si mohl vsimnout ty velke problemy, hlavne na zacatku se spolehlivosti, musely se procesy nekolikrat menit...
mike píše:edine opravdu zajimave informace jsou cisla z rakouskych a nemeckych testu. Akorat je potreba je spravne interpretovat. Rakusaci pouzili PCR testy, takze zachytili jen ty, kteri jsou aktualne nakazeni, ale uz ne ty, kteri nemoc prodelali driv. Vyslo jim 1 %. Nemci naopak pouzili protilatkove testy a vyslo jim, ze 15 % lidi uz nemoc prodelalo.
Nezapomen na dve dulezite veci (teda krome vyse popisovane nespolehlivosti protilatkovych testu - nikdo z nas nevi, jaky a jak spolehlivy pouzivali) - testovali v oblasti !nemeckeho Wuchanu", v epicentru nakazy a testu se zucastnili dobrovolnici. Da se teda predpokladat, ze je tam jednak vetsi promorenost a jednak, ze se hlasili hlavne lidi, kteri meli nejaky duvod si myslet, ze se s tim setkali (napr. jako Ty, taky by ses asi prihlasil).
Takze se ani nedivim, ze jejich metodiku napadavaji.
Myslim, ze kdyby rakusaci delali stejne testovani v Ischgli a pod, tak to dopadne mnohem hur. (Vlastne delali kvuli rozhodnuti, jestli maji karantenu ukoncit nebo prodlouzit. Ischgl mel, myslim /cisla mohou byt o procento, dve jina, si to presne nepamatuji, muzes si to dohledat/ 19%, St. Anton am Arlberg 13% a Solden 20+% - a to , mam dojem, merili PCR testem, tj. prakticky aktualne nakazene...).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát dub 17, 2020 10:30

pavproch před asi měsícem píše:Taky si myslím, že prvopočátek to má v vtom, že (čanjkaškům?) něco uteklo z vojenských laboratoří. Proto fčíl ty celosvětové manévry (vrtulníky, policie, armáda).


Fčera už o tom "veřejně" mluvil aji Trump, že je to možné/pravděpodobné.

Asi si pořídím věšteckou kouli/živnost.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28312
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát dub 17, 2020 17:12

@pp: mluvi o tom od zacatku cely svet. Minimalne od chvile, kdy se ukazalo, ze ve Wuchanu je laborator, ktera se zabyva vyzkumem koronaviru. Ze o tom mluvi Trump na veci nic nemeni a nic to neznamena, ten uz toho namluvil :D

Pochybuju, ze by se to nekdy potvrdilo. Cinani to nikdy nepriznaji a dokazat najisto se to neda. Snad jedine kdyby se hnulo svedomi v nekterem z tech vyzkumniku a podarilo se mu utect z Ciny. Jestli je jeste nekdo z nich nazivu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát dub 17, 2020 20:19

apuka píše:Cetl jsi ten odkaz na CNN, kde Americane se stezuji na "kvalitu" a "presnost" protilatkovych testu? Ja jen, ze mas takove reci...
Pisou tam napr., ze mnoho z tech testu detekuje protilatky i proti jinym koronavirum, napr. zpusobujicich nachlazeni. Ze spolehlivost je casto mizerna.

Tech testu uz je spousta, protoze si spousta firem udelala sve vlastni, zvlast v USA. Ze jsou nektere nespolehlive se da cekat. Tady se ale bavime o jednom konkretnim a to zrovna o tom, kterych nase skvela vlada dovezla 100000 kusu z Ciny.

apuka píše:Taky nezapomen na hlavny duvod, proc ty Alzacke rychlotesty nedostaly povoleni - dodana dokumentace pro schvalovani byla nedostatecna (asi chybely ty validacni udaje, ale to presne nevim) a na pozadavek na doplneni chybejicich veci vyrobce vubec nereagoval.

Tvrdi byrokrati, co to zamitli a je to jejich typicky zpusob, jak veci okecat. Viz treba Pekova a jeji laborator. Prisla s PCR testem, co stal tretinu, ale nedostala povoleni, protoze jeji laborator nemela ISO. Pozdeji se ukazalo, ze to ISO s testovanim nijak nesouvisi, ale slo o neco s administrativou, coz pro ni nemelo zadny vyznam a trvalo by to rok. Ja to radej ocituju:

Budete v testování pokračovat, když to MZ povolilo?

Vyděšených lidí je strašně moc a populace se musí uklidnit. Proto tedy pan ministr řekl dobře, povolil testování soukromým laboratořím, ale požaduje po nich ISO 15 189, což je takový systém manažerské práce, reálně pouze ztížená administrativa. Trvalo by nám rok to získat a stálo by to půl milionu korun. A navíc smlouvu s pojišťovnou, což je pro nás jako pro soukromý subjekt zbytečné.


Proste si vymysleli neco, co nemohla splnit. Takze tady predpokladam neco podobneho, dokud se neprokaze opak.

apuka píše:Pokud vim, SUKL chtel vybavit povoleni v zrychlenem a zjednodusenem rezimu, ale asi jim nestacila deklarace vyrobce, ze je test presny na x%.

Vis spatne. To je ta tvoje priserna prace s informacemi. Neco si spatne prectes nebo pochopis, doplnis svuj vyvod a pak je z toho uplny nesmysl. Nechces si zmenit nick na Radio Jerevan? :twisted:

Uz pred casem jsem sem daval odkaz na clanek, kde psali:

"Státní ústav pro kontrolu léčiv se vaší žádostí podrobně zabýval a na základě přiložené dokumentace jednoznačně doporučuje udělení výše zmíněné výjimky. Tuto výjimku však může vydat pouze ministerstvo zdravotnictví, kterému jsme vaši žádost s uvedeným stanoviskem postoupili. Předpokládáme, že výjimka pro Rychlotest COVID-19 IgM/IgG bude udělena neprodleně," uvedl SÚKL ve stanovisku z 20. března, které má Aktuálně.cz k dispozici.

Takze SUKL jednoznacne doporucil, ale byrokrati z ministerstva zdravotnictvi to nejdriv zdrzovali a pak zamitli uplne. Ministerstvo ma pod palcem estebakuv poskok, takze jak jsem psal. Z cehoz plyne, ze tve veskere dalsi vyvody o SUKLu, nouzovem stavu atd jsou nesmyslne a muze za to jednoznacne poskok.

apuka píše:Takze se ani nedivim, ze jejich metodiku napadavaji.

Ja se taky nedivim, ale divim se, ze se tyhle testy nedelaji poradne a ve velkem. Protoze jedine muzou poskytnout ty informace, kterou jsou nutne potreba.

apuka píše:Ischgl mel, myslim /cisla mohou byt o procento, dve jina, si to presne nepamatuji, muzes si to dohledat/ 19%, St. Anton am Arlberg 13% a Solden 20+% - a to , mam dojem, merili PCR testem, tj. prakticky aktualne nakazene...).

Link prosim. 20 % zmerenych PCR testem by bylo fakt hodne. A sorry, tvym informacim bez zdroje proste neverim, viz vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob dub 18, 2020 10:52

mike píše:Link prosim
Jen tak narychlo mas tady alespon o Ischgli a St. Antonu. Vysledky v Soldene byly pozdeji, ten byl dany do izolace o par dnu pozdeji, proto i testovani na urceni,mjestli pokracovat v izolaci nebo jej uvolnit se delalo pozdeji. Informace o vysledku muzes najit i sam pomoci Googlu, jen to bude vetsinou nemecky.
Nepisou tam sice, ze je to PCR test, ale vzhledem k tomu, ze "za par dnu" chteji opakovat testovani jestli je situace uz lepsi, na protilatkovy test to moc nevypada.

edit: tak 20+% v Soldenu beru zpet. Vypada, ze tehdy tam meli preklep (cetl jsem to kousek po tom jak to zverejnili). Co jsem nasel ted, tak by to pry mely byt 4%.
Tech 19 a 13% je ale spravnych. A tady primo pisou, ze v celem Rakousku se testovalo PCR testami - coz ale uvadeji v souvislosti s interpretaci merenim"promorenosti" populace celeho A( co jim vychazelo hluboko pod 1%), ze se to neda interpretovat, ze jen tolik lidi prislo do styku s Covdem...
Jeste je dulezite vedet, ze v uvedenych oblastech testovali pouze dobrovolniky, takze to taky muze vysledek posunout vys.

Osobne si ale myslim, ze i ty 4% jsou hrozne moc, vzhledem k tomu, ze je to na konci (po cca 14-ti dnech) izolacniho obdobi celych oblasti (pozor, to neni karantena Tirolska, toto jsou oblasti izolívane jeste navic!), kdy tam platily docela prisne opatreni a zakazy.
Naposledy upravil apuka dne sob dub 18, 2020 13:13, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » sob dub 18, 2020 12:21

... Co když to z laboratoře neuniklo, ale bylo cíleně vypuštěno v rámci připravenýho plánu jak potom "pomoci" světu a podmanit si jej, případně získat vlivy a neomezený možnosti v určitejch oblastech? :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob dub 18, 2020 21:59

Kym? Cinani na to doplati. Spousta firem prislo na to, ze presunout vyrobu do Ciny mozna nebyl tak dobry napad, jak to vypadalo, omezi se doprava, ztratili duveru, lidi jsou na ne nastvani...

Hanlonova britva. Zadny zamer, jen nedbalost, neschopnost nebo treba jen mala chyba. To mi prijde mnohem pravdepodobnejsi, nez zamer. Pokud to opravdu uteklo z laboratore, coz je jen moznost, kterou bych nevylucoval, ale ani bych si na ni nevsadil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » sob dub 18, 2020 22:10

apuka píše:Jeste je dulezite vedet, ze v uvedenych oblastech testovali pouze dobrovolniky, takze to taky muze vysledek posunout vys.

No prave. Takova cisla jsou nepresna, protoze kdo se dobrovolne pujde testovat? Obvykle ti, co maji nejake podezreni, ze jsou nakazeni. Plus ta dvouciferna cisla byla v nejvic zasazenych a relativne malych oblastech, kde asi bylo riziko nejvetsi.

apuka píše:Osobne si ale myslim, ze i ty 4% jsou hrozne moc, vzhledem k tomu, ze je to na konci (po cca 14-ti dnech) izolacniho obdobi celych oblasti

Jo, je to dost, ale opet jde o vyber vzorku. Zatim mi z Rakouska prijde nejvic vypovidajici to necele 1 %, protoze tam se snazili, aby to bylo statisticky vypovidajici. Akorat bohuzel pouzili PCR test, pricemz mnohem zajimavejsi vysledky by dal protilatkovy.

Holt si na nejaka pouzitelna cisla jeste budeme muset pockat. Pricemz fakt nechapu, na co se ceka (s tim testovanim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pon dub 20, 2020 23:26

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod šíp » úte dub 21, 2020 6:37

Stran výsledků testů a interpretace protilátek, dnes mi přistál v mailu tento přípis z Ministerstva zdravotnictví.

Interpretace výsledků RT:
• IgM a IgG negativní – osoba nákazu COVID-19 pravděpodobně neprodělala.
• IgM negativní a IgG pozitivní – osoba nákazu COVID-19 pravděpodobně prodělala,
má přítomné pouze anamnestické protilátky. U těchto osob přesto nelze vyloučit
přítomnost viru v dýchacích cestách, proto je nutné indikovat a odeslat provést
vyšetření RT-PCR výtěru z dýchacích cest. Karanténa se NEUKONČUJE!
• IgM pozitivní a IgG pozitivní – osoba nákazu COVID-19 pravděpodobně prodělala a
může být infekční pro své okolí. V tomto případě je nutné indikovat a co nejdříve
provést RT-PCR vyšetření z výtěru horních cest dýchacích. Karanténa se
NEUKONČUJE! Praktický lékař nařídí domácí izolaci.
• IgM pozitivní a IgG negativní – osoba pravděpodobně prodělává akutní nákazu
COVID-19 a může být infekční pro své okolí. V tomto případě je nutné indikovat a co
nejdříve provést RT-PCR vyšetření z výtěru horních cest dýchacích. Karanténa se
NEUKONČUJE! Praktický lékař nařídí domácí izolaci.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » úte dub 21, 2020 16:28

Chapu z toho spravne, ze se protilatkove testy pouzivaji pro lidi v karantene? To mi nedava zadny smysl. Plyne to uz z toho pripisu. Kdyz bude neco pozitivni, musi se stejne udelat PCR test. Kdyz budou protilakty negativni, tak to nic neznamena. Karantena je 14 dnu, ne? To je i inkubacni doba viru a pak jeste tak 5 - 7 dni trva, nez se protilatky vytvori, takze clovek muze byt na konci karanteny infekcni a jeste nemit protilatky.

Neco mi unika nebo jsem to spatne pochopil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví