Jak se sbalit na 2 - 3 dny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2019 11:53

nutne potrebuju osekavace :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod GreyMouse » čtv dub 18, 2019 13:29

@Mawenzi: Přiznám se, že jsem se ztratila v tom, co vlastně řešíš za problém. Do Skotska plánuješ Z-Lite, ale řešíš jak se sbalit s nafukovačkou v batohu? Nebo řešíš dva nezávislé problémy - jeden jak se obecně zabalit s nafukovačkou a druhý jak narvat věci na týden do 40litrovýho batohu se Z-Lite (a stanem) uvnitř? (To bych nedala.)

Asi to už není IN, ale používám pořád igelitky (různé kvůli rychlé orientaci). Do jedné oblečení na spaní, do druhé ostatní hadry, do třetí jídlo... V batohu pak prostřídám měkčí (spacák, hadry) a tvrdší (jídlo, vaření) kusy. Tvrdší balíčky se vmáčknou do měkčích a prostor se tak celkem dobře využije i když se neucpávají mezery jednotlivě ponožkama. Pokud by byl jídla velký balík, rozdělím si ho na víc částí, třeba balíčky po jednotlivých dnech; jsou skladnější a líp si ohlídám, abych nesežrala víc než mám.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2019 14:17

greymouse
jj dve ruzny veci - nemit chaos s nafukovackou a zda se da s nafukovackou a stanem sbalit do talon 44l... Odpovim si sama, teoreticky neda.

no vidis stary dobry ielitky co ted nikde neprodavaj, ted sou in latkovky a papirovky. ja uz mam.uplne vymytej mozek, dik:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod apuka » čtv dub 18, 2019 14:26

Mawenzi píše:zda se da s nafukovackou a stanem sbalit do talon 44l... Odpovim si sama, teoreticky neda.
Omyl, mawe.
Vleze se TI do Talonu 44 nafukovacka a stan? Ano. Takze uz tehdy jsi do nej "s nafukovackou a stanem" sbalena. Jen opravdu potrebujes poradneho "osekavace". Dej tam tricko, spodni pradlo, dve fusky, pul litrovou Petku, nozik, kus dratu, hacek a vlasec na ryby, zapalky a esus. Toto se tam urcite vleze - a mas nabaleno. Mikinu, kalhoty, nepromok budes mit na sobe, to nemusi do batohu. Na piti si vodu naberes z prirody, na jidlo chytis ryby na hacek, zviratka do oka, mozna tam i neco roste. Kdyz budes dostatecne drsna, ani spacak nepotrebujes, v nejhorsim si na zahrati k nekomu do jeho vlezes. Tak nevi, co vlastne resis :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » čtv dub 18, 2019 14:35

apuka
:D
plan je to dobrej ale kamos.ma.strach ze mu nedojde spacak z ciny no takze se obavam, ze yo budeme.muset jit nonstop. vyhoda - nepotrebuju stan:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » čtv dub 18, 2019 18:59

...a ani tu karimatku ;)
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2019 19:31

Mawenzi píše:jak ro sakra zabalit? :D

Tohle jsme prece uz davno vyresili. Ziplocy. Litrove a trilitrove. Funguje to jednak jako organizer a jednak jsou vodotesne, coz se ti bude hodit. Proti ruznym obalum, co se prodavaji, jsou radove levnejsi, lehci a navic pruhledne, coz je opravdu vyrazne plus. Aktualne se daji koupit treba v DM drogerii.

Jako nouzova nahrada se daji pouzit zamrazovaci mikrotenove sacky. Aspon 0.017 mm, ty tyden az dva vydrzi, tenci se trhaji. Pouzivam myslim tyhle. Delaji jeste 30x50 cm, ale i mensi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod malejjarda » pon dub 22, 2019 9:18

Jezdím spíš na kole, než chodím pěšky.
Ale jestli jedu na jednu noc nebo na čtyři, tak más skoro stejně věcí (jen pár drobností navíc + přip. jídlo). Většinou se zabalím do dvou brašen 2x20litrů + dvě malé brašničky na kole, ale v těch mám věci přímo na kolo (pumpička, duše, lepení, zámek, nářadí), které bych na pěší nepoužil. I když třeba světlo se dá použít i jako powerbanka. Někdy to zkusím naskládal do 42l batohu, co mám (Pinguin), jak vyjde srovnání objemu.
Včera večer jsem se vrátil z cyklovandru, kde jsem byl s přítelkyní (tří noci). V jedné brašně jsem vezl "půlstan" - Elixir 2 (fooprint + vnější stan), spacák (Viking 600), nafukovačku, lékárničku, vaření, elektroniku (poverbanku, nabíječka, baterie do navigace), hygienu. V druhé tyčky a kolíky ke stanu, oblečení, jídlo a 2x 1,5l petku vody.
Na balení drobných věcí používám různě barevné igelitky. Hygiena - fialová, lékárnička - modrá, elektronika - šedá... I když by stačily jen síťované pytlíky, protože brašny jsou vodotěsné (Ortlieb).
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » úte dub 23, 2019 5:31

Mawenzi píše:nutne potrebuju osekavace :D


Zkus balit na každej vejlet zvlášť a nemít jednu "pevnou" sestavu. Třeba teď to Kokořínsko. Slunečná a teplá předpověď, tak je zbytečný brát nepromok vložku do batohu, tarp, kolíky..
Vyskládej cos měla s sebou, popřemýšlej cos využila, co ne a proč ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 23, 2019 6:11

tech 70g vlozky do batohu me nerozhodi a slunecna a tepla predpoved na 4 dny dopredu... uz se mi stalo ze se vytvorila z niceho burina ve 2 v noci, jako kdybych v sobotu rano videla predpoved a v nedeli se vracela, vnimam to jinak nez kdyz odjizdim ve ctvrtek a vracim se v nedeli, to je dle me blaznovstvi.

navic na 2-3dny je ten bagl uplne ok vahove.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » úte dub 23, 2019 6:26

Já si byl počasím jistej :)
Co jsem přijel dom, zvážil jsem batoh - 5,9kg bez jídla a vody. Mít tarp, bylo by cca +1,3kg.
Našel jsem ve svým seznamu několik věcí, co ještě poupravim, váha půjde ještě dolů
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát dub 26, 2019 19:51

Mawenzi píše:slunecna a tepla predpoved na 4 dny dopredu... uz se mi stalo ze se vytvorila z niceho burina ve 2 v noci, jako kdybych v sobotu rano videla predpoved a v nedeli se vracela, vnimam to jinak nez kdyz odjizdim ve ctvrtek a vracim se v nedeli, to je dle me blaznovstvi

mám to úplně stejně, vícedenním předpovědím počasí se nedá vůbec věřit, obzvlášť třeba pro hory, na víc dní na těžko vždy vozím stan a membránový komplet na sebe, mně tedy nevadí když nosím na zádech cca 8 kg batoh bez jídla a vody
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » sob dub 27, 2019 10:25

V tomto případě - destinace Kokořínsko - kdyby se předpověď změnila, zalezu hentam pod nejbližší pískovec a kdyby ani to nestačilo, dopomůžu si Tyvekem, nebo to nějak prostě vyřeším... Na víkend v takový destinaci si směle troufnu nechat tarp doma, no stress :t:t
Ovšem tohle byly "ideální podmínky", hocikam jinam bych si to fakt nedovolil....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod booze » pát srp 30, 2019 21:35

Etheric píše:Já si byl počasím jistej :)
Co jsem přijel dom, zvážil jsem batoh - 5,9kg bez jídla a vody. Mít tarp, bylo by cca +1,3kg.
Našel jsem ve svým seznamu několik věcí, co ještě poupravim, váha půjde ještě dolů

A co si poupravil?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát říj 11, 2019 6:15

Sorry, že mi to tak trvalo. Poupravil jsem třeba takto:
IMG_20191011_070808.jpg

Jen poznámka k vaření, hrnec Evernew deep pot 0,9l s poklicí, v pytliku z Tyveku. Vařič Soto Windmaster + nová malá kartuše, kdo chce odmyslí si váhu paliva, já jí ale počítám.
Měl jsem takovej zlozvyk, že jsem na kratší akce měl
tendenci brát mnohem víc krámů, než na ty delší..
Dalo by se ušetřit na batohu, až někdo vymyslí nějakej lehčí, co mi padne a bude vyhovovat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát říj 11, 2019 6:20

Jinak sbalit na víkend se dá i takto. Poznáváte-li někdo své zavazadlo, prosím o gearlist :mrgreen:
IMG_20190823_152730.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod PaKo » pát říj 11, 2019 13:13

A spacák do ruky nebo připnutej na spodek báglu a každým krokem narážející do zadku / stehen (labůžo). Taky takové vídám :) Ale na druhou stranu - nesou si to sami a pokud jim to tak vyhovuje, je mě po tem houno :)
PaKo
 

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod mitau » pát říj 11, 2019 13:27

No tu fotku sis mohl odpustit, protoze jednak kazdy si muze uzivat turistiku podle sebe. Navic pokud jsi to vyfotil nekde na nadrazi, tak netusis, kam ten clovek jede. Do Alp se sbalim na 4 dny do 38l vcetne lezecke vybavy, ale pak kdyz jedu v Cesku na turnaj na vikend, tak se horko tezko vlezu do 60l krosny (sportovni vybava zabere nezanedbatelny kus prostoru a nesnazim se nic optimalizovat). Takze klidne by to mohl byt muj batoh a vubec bych se za to nestydel :)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » ned říj 20, 2019 7:32

Mitau, tu fotku jsem dával hlavně jako ilustrační, že i takto se lze sbalit na túru. Plno takovejch je na cestách k vidění. Těžko soudit, jestli to jsou sváteční turisti, nebo chodí častěji a nevadí jim taková bagáž a spacák v ruce.. Se snad příště zeptám :D
Jinak samozřejmě tak může vypadat i batoh sbalenej na víkend u babičky na chatě..
Nejde o to stydět se nebo nestydět za debilní balení. Jde o to, že se to debilně nosí. Vzpomínám na evamatku na boku batohu. Jak já to nesnášel, tak debilní, rozměrný, mega velký prostě hrůza. Ale jako každýho věc...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pon lis 4, 2019 13:34

https://m.youtube.com/watch?v=YRwmSv8Q2FE

I takhle se dá sbalit ](*,) ](*,) ](*,)
Aneb balíme ne podle destinace a typu výletu, nýbrž dle toho, co se vejde do /pro danej účel naprosto nevhodně/ vybranýho batohu... To je síla. Tuplem, když se takhle balí "na cestu kolem světa". Původně jsem to chtěl dát do kategorie vtipy, ale přijde mi to spíš k pláči.

Samozřejmě i s takto sbaleným batohem si lze výlet užít, ale je to hazard se zdravím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod brhel » úte lis 5, 2019 22:09

Tuším, že na Blatiny se sbalím tak, že vezmu DM Tašku, možná dvě, naházím dovnitř, co kde doma spatřím a vyrazím.
Sice půlku věcí zapomenu doma a půlka sbalených věcí mi bude na nic.
Hlavně nezapomenout klíčky od auta :smt023
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát bře 27, 2020 6:04

Jedno odpoledne, jedna noc, jeden celej den, cca 70km
IMG_20200326_161545.jpg

To by šlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod tsunami » pát bře 27, 2020 8:59

jsem slepý nebo tam nemáš karimatku?
edit: jsem slepý, TAR není to samé jako tarp :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát bře 27, 2020 9:24

Sám jsem se lekl, že jsem karimatku zapomněl doma. Ona je tak neskutečně malinká...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát bře 27, 2020 9:40

To máš jako jednu mikinku?
Tvl, ráno mrzne...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod malejjarda » pát bře 27, 2020 10:31

Co budeš brát s sebou za jídlo?
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát bře 27, 2020 10:46

To je jen obsah batohu na startu.
+ na sobě podvlíkačky, gatě, funkční triko s dl, na něm merino triko s dl a primaloftku, nakombinuju oblečení dle potřeby ;) Dovolím si jít bez tarpu, zato bez oblečení pro případ chladu ne.

Na jídlo beru 2x2 tlustý krajíce chleba s pořádnou vrstvou domácího sádla. Mezi ty chleby přijde medvědí česnek, případně jiná zeleň, jeden na svačinu, druhej na večeři, k němu uzenou parenicu, abych se nadláb. Na sobotu k snídani flapjack, k obědu fuet /160g, samotnej/, na svačinu 2x raw tyčinku. Večeře už bude doma
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod dudy » pát bře 27, 2020 11:31

To jako půjdeš ve spodkách, dvou trikách a primaloftce?
Nevím jak u vás, ale tady je šestnáct stupňů...
Jako je to samozřejmě fuk, jen že tyhle věci na zateplení já třeba uvádím ve váze batohu, protože přes den, tedy v době kdy mám batoh na zádech, jsou většinou v něm a ke slovu přichází při zabivakování a tam mě zase váha batohu netrápí...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod Etheric » pát bře 27, 2020 12:43

V mojí lokalitě dnes 9-11st, zítra o jeden více /přes den/. Sundám max to merino. Nebo si nechám ty dvě trika a na to mikinu, primaloftka půjde do batohu bez změny váhy, váží jako ta mikina. Já mám holt tu termoregulaci horší, pro mě je +15 na primaloftku ještě ok
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jak se sbalit na 2 - 3 dny

Příspěvekod fps » pát bře 27, 2020 16:48

- tak to snad ani není možné že máš při +15°C při chůzi na sobě spodky a zateplenou bundu, já při této teplotě mám na sobě slabé letní kalhoty a funkční prádlo s větrovkou, spodky a zateplenou bundu já používám až při bivakování, večer nebo v noci když se ochladí
- to co ty nosíš při chůzi při +15°C já nosím při cca -15°C, co ty nosíš když je třeba -15°C čí víc pod nulou, jestli tedy vůbec vycházíš ven v takové zimě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy