Koronavirus

vše co se týká naší tělesné schránky a outdoorových aktivit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 26, 2020 10:23

tak postezovat si snad muzem, kde jinde te polituji, ze nemuzes na vandr nebo do hor nez ve skupine podobne smyslejicich lidi?

kdyz tvoje jedina rafost je sbalit bagl a na vikend vyrazit a do prace chodis jen proot abys mel.prachy na vybaveni a vlaky, tak "jen par mesicu" je v dosud svobodnym zivote celkem dost. uz ses na neco navyklej a to ti ted sebrali, tak snad je lidsky vyjadrit nelibost.

ale v tomhle slunickarskym svete je asi zakaz si postesknout ze ti chybi les a priroda ted na zacatku sezony kdy je prijemny pocasi jen na vetrovku, vsechno kvete... a voni jarem...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv bře 26, 2020 10:39

Kdo říká, že současný omezení nemůže platit klidně do dalšího jara i dýl? Nemluvím o úplný karanténě, ale o stavu +- jako je teď. Nejhorší ze všeho je život v nejistotě.

Mawenzi píše:prijemny pocasi jen na vetrovku, vsechno kvete... a voni jarem...

Hmmmm vidíš, za tímhle bych nejradši jel. Ale ne, budu u nás, kde jaro ve vzduchu cítit nelze, nic nekvete, jediný co, tak vylezl medvědí česnek. Ještě ani petrklíče svoje květy nerozevřely. Ani divoká pažitka ze země nevykoukla. Prostě tady máme teprve konec zimy a já bych rád jel za jarem... Bohužel...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv bře 26, 2020 12:31

Mawenzi píše:jedina rafost je sbalit bagl a na vikend vyrazit a do prace chodis jen proot abys mel.prachy na vybaveni a vlaky, tak "jen par mesicu" je v dosud svobodnym zivote celkem dost

Takhle to cítím každou zimu, kdy jsem doma namáčklej k topení, zavřenej proti svý vůli. Odmítám se takto cítit i v druhý polovině roku
Jinak to mám úplně stejně, moje jediná radost je sbalit se a vypadnout ven..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod scinkk » čtv bře 26, 2020 12:48

No (asi nejen) v televizi bezi spoty o tom, ze je dobre nosit rousku a reknou to tam tak 50x a mozna by stalo za to to, doplnit jeste par par kratkyma informacema proc, pac pak clovek v obchode vidi balika, co ma rousku, pak si ji nadzvedne a kejchne si do ruky :roll:
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Koronavirus

Příspěvekod Olchor » čtv bře 26, 2020 12:59

Už zítra má být 14 - 16°C, kvete toho celkem dost, ptáci řvou, sbalím bágl a vypadnu. Nemám s tím žádný problém. Jediné omezení, že jen s manželkou, bez kamošů. A holt ne do ciziny.
Problémy většinou nejsou okolo nás, ale hlavně v nás. Jak říká staré moudro - kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Za 14 dní jsem měl odlétat do Turecka na vandr po vnitrozemí, docela jsem se těšil. Nepoletím, ale náladu si tím kazit nebudu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » čtv bře 26, 2020 13:44

Olchor píše:Když pojedu autem do přírody, je to v pořádku? Samo že bych nějakou výmluvu vždycky našel, ale pro forma...

Tady to vidím trochu komplikovanější než u toho diskutovaného odvozu do práce. Pokud budeme vycházet z toho, že to skutečně chceme upřímně zodpovědět, tak můj názor je, že to v pořádku není. Celé to usnesení je koncipováno tak, že jsou to výjimky ze zákazu a je třeba naplnit podmínku nezbytnosti té cesty. Strašně bude záležet na okolnostech, ale pokud někdo pojede na chatu, do lesa nebo na hory, protože "je hezky," tak to zcela jistě podmínku nezbytnosti nesplní.
Argument, že když je v přírodě povolen pobyt, tak je jasné, že se do té přírody musím nejdřív dostat..je imho slabý. Samozřejmě pokud někdo spěchá na chatu, kde před týdnem zapomněl zamčené dítě, kterému už dochází voda a jídlo, tak to jistě nezbytné je.
Ale čistě cesta do lesa na houby se do toho nevejde.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv bře 26, 2020 13:55

A proto fčíl chodím na zdrproproch pěšky přímo od baráku do lesa. S rouškou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv bře 26, 2020 14:57

Tak, neska první malá příprava na (minimálně) 14-ti denní Covidové vyhnanství - sem si u našeho místního poskytovale infernetu (wifi) zprovoznil IPTV (CZ kanály) v mém PC fpráci na zbytek březence a dubenec.

Zítra přestěhuju postel atak....

Už sa nemožu dočkat.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » čtv bře 26, 2020 15:04

@mila: sám jsi psal, že účelem nařízení je omezit sociální kontakty. Když Olchor pojede svým autem se svou ženou k lesu, účel splní. S nikým do styku nepřijdou.
Ale už to vidím v sobotu.... Na 9 skal ani snad nepůjdu, vyhnu se. Vsadím boty, že tam u lesa nebude kde zaparkovat, že tam takhle vlastním autem pojede lidí a lidí... Jenže oni narozdíl ode mě půjdou po cestě, pochybuju, že se budou prodírat těma roklema a skaliskama.. Každopádně dám report. Du balit :t:t
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 26, 2020 15:07

olchor
to prave muze udelat etheric kdyz ma za barakem celou vysocinu. ale pokud mas.nejblixsi les 40km tak se tam proste nemas jak "legalne" dostat, jasne muzu jit tady mezi pole na hodinu ven, ale to o cem mluvim.

myslim si, ze kdyz v teto situaci budu nestastna doma a postesknu si, je to mnohem lepsi, nez hledat duvod jak restrikce obejit. oni tu nejsou pro srandu kraliku.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 26, 2020 15:07

protoze nove se zduraznuje pobyt v miste bydliste coz proste vandr v pustych beskydech splnuje pouze pro bydlici v podbeskydi ale tezko pro brnaka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » čtv bře 26, 2020 15:30

Etheric: Ano, to je účel, nicméně nelze takhle vytrhnout jen toto. Je nutné to brát jako celek a uvědomit si, že aktuálně je omezen pohyb! a toto lze "porušit" jen za podmínek vyjmenovaných v tom usnesení.
Zkusím to na příkladu. Do práce se jet může, v tom usnesení se přímo mluví o cestě do práce.
Kdežto u pobytu v přírodě není vyjmuta ze zákazu cesta, ale pobyt.
Proto to nevnímám stejně. A ještě se na to musí koukat z pohledu konkrétního případu. Bude jiné když půjdeš do 100 metrů lesa za rohem, což formálně taky sice úplně nevyhoví tomu znění, ale bude to daleko víc hratelný než když pojedeš 300 kilometrů na hory.

Mawe: podle všeho tam ty věci o bydlišti byly furt. Mám sice verzi od MZ, kde to není, ale vypadá to spíš buď na nějakou technickou chybu, nebo omylem vyvěsili verzi, kde to z nějakého důvodu nebylo. Asi hodinu na to už na webu visela verze, kde to už zase bylo, stejně jako v tom původním vládním dokumentu. Asi spíš šotek.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 26, 2020 16:27

mila
mozna, ze diky sotkovi si to hromada lidi vysvetlila tak, ze muzou jezdit na macochu a jested a autem na praded, stejne jako na chalupy... protoze chalupa = priroda

no budu pevne verit, ze velikonoce uz klapnou, protoze nic jinyho mi nezbyva, takze :prayer:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mila6032 » čtv bře 26, 2020 17:09

To spíš ne, fakt šlo tak o hodinku, možná dvě, kdy na webu MZ visela ta verze "bez konce." Ale taky jsem se nechal nachytat. Původně to tam bylo, pak v krátkým úseku ne a pak zase jo. V kombinaci s tím, že to dneska začaly zmiňovat i média jsem nabyl dojmu, že to je nějaká klíčová změna, protože jsem si samozřejmě "stihnul" stáhnout tu vadnou verzi. Teď už je to všechno jako úplně na začátku na webu vlády a ve sbírce. Ale trochu mi zamotali hlavu, to zas jo :-)
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Koronavirus

Příspěvekod Olchor » čtv bře 26, 2020 18:30

Z hlediska "dikce zákona" máš pravdu. Ale - jestliže je povolen pobyt v přírodě, musí být i povolena možnost se tam dostat. U pojmu cesta je jedno, jestli pešo, na kole, nebo autem.
Takže je jedno, jestli půjdu 10m pěšky, nebo 100km autem.
Po rozumu - nemám problém lehce porušit nařízení, klidně si zajedu svým autem do Orliček, vlezu do lesa, obloukem se vyhnu všem lidem, corona pohoda.
Policajti jsou taky lidi, přístupní rozumným argumentům ( aspoň taká je moje 60+ letá zkušenost), takže ani tam bych nečekal zásadní problém.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 26, 2020 18:39

Mawenzi píše:ale v tomhle slunickarskym svete je asi zakaz si postesknout ze ti chybi les a priroda ted na zacatku sezony kdy je prijemny pocasi jen na vetrovku, vsechno kvete... a voni jarem...

Mne spis prijde, ze slunickarsky svet neni zvykly ani na male nepohodli a po dvou tydnech omezeni se hrouti, jako kdyby prisel konec sveta.

Sorry, ale napisu to natvrdo. Trochu perspektivy, prosim. Nikdy v dejinach nebyl zivot tak snadny, jako je ted. Nikdy se lidi nemeli tak dobre. Nikdy nemeli tolik volneho casu a energie, aby jimi mohli plytvat na neco tak zbytecneho, jako je turistika. Nasi predkove se museli fakt snazit, aby meli co jist, aby vubec prezili. Vetsina z nich za cely zivot nevystrcila nos ze sve rodne vesnice a okoli.

Neni to vubec tak davno, jak to vypada. Moji prarodice zazili valku, deda byl totalne nasazen v Nemecku a prezil bombardovani Drazdan. Prezili padesata leta, kdy jim komousi vsechno ukradli. Moji rodice zazili okupaci v 68 a naslednou normalizaci. Ja jsem prozil mladi v obdobi zahnivani, kdy jsme mohli cestovat akorat prstem na mape, Alpy byly nedosazitelne. Mohli jsme akorat do podobne postizenych statu a i to znamenalo ponizujici kontroly na hranicich. Kdyz jsme po 10 letech zadosti dostali vyjezdni dolozku do Jugoslavie, tak to byl svatek. Kupodivu jsme to vsechno prezili a nezhroutili se.

Dalsi perspektiva, vek a zdravi. Neni to tak davno, co jsem si zlomil kotnik na zacatku sezony, ktera pak nebyla a jeste dalsi rok mi trvalo, nez se ochable svaly dostaly do puvodni podoby. Cely minuly rok se mne drzela bartoneloza, takze jsem nebyl vubec nikde, poprve po 20+ letech. Takove veci se proste deji, zivot neni pericko, veci nejdou vzdycky podle planu a obcas ma clovek proste smulu nebo si neco zpusobi vlastni blbosti.

Etheric píše:Nejhorší ze všeho je život v nejistotě.

To je prave to. Zivot je nejistota. Jen jsme na to nejak zapomneli.

Znovu. Tohle neni konec sveta, omezeni jednou skonci a za par let se to bude jevit jen jako nevyznamna zivotni epizoda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » čtv bře 26, 2020 18:56

Malinká radost (ale nemám z ní žádnou radost) z korony: ČNB snížila Pribor na 1%, moje firma zaplatí (výrazně) míň na úrocích z úvěru.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 26, 2020 19:28

proste jak sem rekla, clovek si nemuze ani trochu postezovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » čtv bře 26, 2020 19:30

Muze, ale nemel by u toho vypadat jak pp, kdyz v lete skuci, ze neni snih :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Vectrix » čtv bře 26, 2020 22:15

Já si taky popláčou. Jsme v kategorii Outdoor a zdraví a vybrecet se někde je taky zdravé ;).
Sedím totiž zavřený v bytě. Pokoj pár čtverečních metrů. To asi není nic tak strašné, ale koukat se, jak z těch Alp leze sníh dolů je fakt smutné.
Běhat chodím do garáže. Naše zahrádka 10x2 m na to není vhodná.
Tady v Tyrolsku platí karanténa. Ještě minulý týden se dalo si jít zaběhat s tím, že "jsem na procházce", ale to už taky zatrhli. Pokutu 3600 Eur se mi platit nechce a ani měsíc vězení taky nezní lákavě.
Denní rutina se smrskla na vstát robit home ofis, oběd, garáž sprcha spát.
Jak mně chybí to vstávání ve 3 ráno a vyrážet na jarní skialpy :'(.
No nic. Dost pláče.
Mějte se krásně a buďte rádi, že můžete vytáhnout paty z domu, jít se proběhnout na vzduch a nemít strach z pokuty. Teda aspoň jsem od rodiny slyšel, že v Česku se to tak moc neřeší.
Z Innsbrucku zdraví Vectrix aka Vojta :-)
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2020 2:28

wuhan.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Koronavirus

Příspěvekod Etheric » pát bře 27, 2020 6:19

:D Kdyby ho pořádně propekli, třeba by se nikdo nenakazil..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8067
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Koronavirus

Příspěvekod pavproch » pát bře 27, 2020 18:39

pavproch píše:Ha!
Asi sem vymyslel, jak obejít karanténu (a pomoct rodině) až junior přijede z UK.
Vůbec se s ním nepotkám a ještě před jeho příjezdem domů se odstěhuju na 14dní do firmy se vším, co těch 14 dní budu potřebovat (např. jedny slipy.... :twisted: ) a budu poustevničit těch 14dnů ve firmě, odděleně od rodiny. A kromě teho, že budu (tímpádem muset) pracovat, budu taky rodině dělat bezdotykového bezrizikového zásobovače, dovozce a vyřizovatele.


Tak. A su v "Brixenu". Nejbližších 14dní prosím oslovovat Karle Havlíčku. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Koronavirus

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2020 18:54

Volala mi mama, ze se jim na chate za okenici usidlili netopyri. Rekl jsem ji, at si k veceri radej udelaji kure ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Koronavirus

Příspěvekod zonn » pát bře 27, 2020 19:48

Dobre jsi ji poradil, netopyre se nemaji jist :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 28, 2020 9:17

tak pry plati omezeni az do velikonoc do 11.4 (jestli 12.4 na velikonocni pondeli uz platit nebude, tak seru na vsechny pribuzny a povinny kolecko a frcim na vylet) ale prej to chteji prodlouzit o dlasich 30 dni... tak doufam, ze to neudelaji. ne ze bych nesnesla ty 3tacy co mam zaplaceny na ubytko, i kdyz s tim 60% platem kdovi kolik mesicu si asi letos zadnou dalsi dovolenou nedovolim:D ale na tu sumavu sem se faaakt tesila, kdyz sem po letech hledani konecne nasla nekoho kdo by tam se mnou chtel :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod Hafi » sob bře 28, 2020 9:28

nejsi ty jihomoravský kraj? Tam by nějaké pokusné rozvolnění mělo proběhnout už příští týden, jestli jsem to dobře pochopil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Koronavirus

Příspěvekod apuka » sob bře 28, 2020 9:37

Tento clanek je sice nemecky, ale o Google Translator z toho prelozi dost na to, aby zacalo byt jasne, proc Ischgl, Paznauntal a nasledne cely Tirol sel do karanteny. A taky, ze asi "reseni" situace jeste bude mit hodne nasledku, i trestnych...
Odtud se to pekne zavedlo na Island, do Danska, do okoli Mnichova (letadla neletaly, tak se navratilci ubytovavali bezne v hotelech) a pacient nula v GB taky prijel odtud. Rakousky zpusob "reseni" s tim, ze cizinci jdete do haje, jen se nikde u nas nezastavujte bez jejich registrace a uvedomeni domovskych statu o pobyte na inkriminovanem miste ma sve pekne dusledky.

Nemecky clanek je sice z bulvaru, ale udalosti jsou tam pomerne presne. A na novinkach je otazny cas pobytu uprostred ledna, udalostem nahrava spise prostredek unora, prvni "aktivni" pacient je z 15.2.

Edit: Tu posledni vetu beru zpet, ukazalo se, ze prvni evidovany nakazeny v GB je z 30.1.
Naposledy upravil apuka dne úte bře 31, 2020 16:23, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Koronavirus

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 28, 2020 10:36

hafi
nevim, prijde mi, ze kdyz nesledujes nekolik hodin denne zpravy tak se dobrat 2x v tydnu nejake AKTUALNE PLATNE informace je dost slozity...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Koronavirus

Příspěvekod aksam » sob bře 28, 2020 10:58

S velikonocemi bych moc nepočítal, aktuálně platí omezení do 1. dubna, což určitě prodlouží a pokud se jim osvědčí v JM kraji chytrá karanténa a čísla budou ok tak v celé republice ji spustí 13. dubna, což je po velikonocích.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Outdoor a zdraví