Boty - široká noha

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Fllux » pát bře 13, 2020 19:07

Diky za tip.

Chozeni nejakych vzdalenosti a vice dni vkuse je pro me nove, zacal sem minuly rok, takze jsem zacatecnik, ale bavi me to a chci pokracovat. Co se bot tyce, pohorky mit nemuzu, potrebuju mekkou patu a i tak co sem videl, googlil, tak vetsina lidi pouziva na hiky prave bezecke boty. Ale rad si necham poradit jakoukoli botu. Jen musi byt siroka s mekkou patni casti a s nejakym tlumenim.
Fllux
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 13, 2020 16:52

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » pát bře 13, 2020 19:15

@Fllux: Ještě můžeš zkusit Altra Olympus.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod jfv » pát bře 13, 2020 21:54

Mně se osvědčily Altry Peak 3.5 https://www.amazon.com/Altra-Lone-Peak-3-5-Mens/dp/B01N5R999A - chodil jsem s nimi po alpách, je to oblíbená bota i pro dlouhé americké traily. Ale je potřeba ji zkusit, nekupovat naslepo.
jfv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned srp 19, 2018 17:51

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 16, 2020 7:46

olympusy jsou lehce sirsi enz lone peak
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » úte bře 17, 2020 10:38

Topo má novou trochu kotníkovou botku. Kdyby někdo chtěl širokou, tlumenou a nevím proč i vyšší botu.
Zatím je k tomu asi jenom tohle malé video.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 17, 2020 15:17

vypadaj pekne a ja mam tyhle polokotnikovy boty celkem rada, protoze mi nepada TOLIK bordelu do bot :D i kdyz jako jo, asi je mi fuk jestli to ma o hacek vic nebo min... ale v zime je to taky lepsi, lip se prekryji s kalhotama.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod stolat » stř dub 29, 2020 18:40

V pondělí jsem se vrátila z nákupu bot rozčarovaná (z Hudy) a naštvaná (z Hervisu). Ne že by pro mě nakupování bot bylo kdy snadné, ale nezdálo se mně to nikdy tak zoufalé.

V Hudy podle stránek měli mít na prodejně široké Renegady, ale neměli. :( Nakonec jsem si odnesla La Sportiva Jackaly jen protože jsem nové boty potřebovala opravdu nutně a také mně bylo trapné odejít po dlouhém zkoušení bez ničeho. Vyzkoušené jen jednou, po dvou hodinách jsem sundala vnější ponožku a malíčky další půl hodinu přežily bez úhony, ale uvidím až o víkendu.

Pak jsem si z Hervisu odnesla Skechers, stejný model jako už mám. Chtěla jsem původně lepší značku, ale bylo to nejmenší zlo. Už tam se mně zdálo, že jsou nějak užší než ty, co mám doma, ale jinak byly ve všem stejné (také kupované v Hervisu asi před dvěma lety, za stejnou cenu). Doma jsem je srovnala a jsou výrazně užší. :evil: ](*,) Tady se ale bojím méně, že toho budu litovat, stály třetinu toho co Jackaly.
stolat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 2, 2020 18:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » stř dub 29, 2020 21:13

stolat píše:a také mně bylo trapné odejít po dlouhém zkoušení bez ničeho.

Proc? Na tom nic trapneho neni. Kdyz nemaji nic, co ti vyhovuje a navic nemaji to, co inzerovali, tak neni duvod si z toho delat hlavu. Nakup bot je strasna otrava i normalne, tak proc si ho jeste komplikovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » čtv dub 30, 2020 9:21

Myslim si to stejne jako mike. Na tom neni vubec nic trapneho.
Navic je jeste jeden aspekt, obzvlaste kdyz hledas sirokou botu a ostatne Te tlaci a jeste na stejnem miste - kdyz si vyzkousis dvoje (mozna u Tebe troje nebo ctvero, to je individualni) uzkych, tak vetsinou Te vsechny dalsi uz budou tlacit, i kdybys tam mel pulcentimetrovou mezeru mezi nohou a botou. Protoze na tom miste si noha (no, spise hlava) vytvori neco jako "docasnou pamet" a da to dokopy jako instrukci pro nohu "obujes si botu --> TLACI TE!!!". A nakonec Te bude tlacit i bota, ve ktere jsi do obchodu prisla a roky Ti byla vzdy pohodlna :-). Nastesti to prejde.

Takze nikdy nezkousej prilis moc bot najednou/hned za sebou. Bude Ti to davat zkreslene pocity.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod stolat » sob kvě 2, 2020 18:47

No, hrálo to menší roli a pokud by opravdu neseděla, nevzala bych ji. Ale mám raději velké obchody, kde se člověk obejde bez prodavače, tam mně nevadí po dlouhém zkoušení odejít bez ničeho.

Hlavně mě ale všechny současné boty tlačí anebo netlumí a to zrovna když chodím více než kdy dříve.

Delší zkoušení Jackalů se odkládá, protože u nás včera ráno slabě pršelo, tak jsem
si troufla na cyklostezku bez roušky. A první dvě hodiny nikoho nepotkala. \:D/

Jela jsem v těch starých Skechers, díky té hladké podrážce se mně v nich skvěle mění nohy i když chodit se v nich už nedá. Ani ty nové nemají nic moc vzor, takže přinejhorším by šly rovnou na koloběžku. Až na to, že s rouškou daleko nedojedu, takže pokud nebudu mít štěstí na podobné počasí, budu čekat dokud nebudou roušky ani na rušné cyklostezce povinné. Ale to už asi bude tak teplo, že budu chtít jen do lesa nebo vody. :x
stolat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 2, 2020 18:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod stolat » sob kvě 2, 2020 18:57

O tom zkoušení více bot najednou jsem netušila. Asi si na to dám příště pozor. Je pravda, že mně v Hervisu první boty utlačovaly palce. Potom stejně tlačily úplně všechny ostatní, divila jsem se, proč jsou všechny tak nízké ve špičce. :-k Asi se tam vrátím zkusit Asics Gel Venture 7, jinak vypadaly celkem nadějně.
stolat
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv dub 2, 2020 18:35

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » sob kvě 2, 2020 22:49

stolat píše:Až na to, že s rouškou daleko nedojedu...

Vec zvyku nebo to chce lepsi rousku. Nejlip se dycha pres ty zelene jednorazove, ale dobra bavlnena neni moc za ni. Muzes to brat jako trenink, v podstate to simuluje vyssi nadmorskou vysku. Telo se na rousku postupne aklimatizuje, vytvori vic cervenych krvinek a az rousku sundas, tak pojedes jako drak :twisted:

Mam pocit, ze nekteri sportovci pri treninku opravdu takhle masky pouzivaji. Sam to znam z tech hor, po navratu a regeneraci to slape lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » ned kvě 3, 2020 19:18

altra olympus 2.0... maji tak 700km, vic urcite ne a vcera podel hrany podrazky a svrsku asi 6cm dira... fakt zklamani, prechozi olympusy 1.5 vydrzely o dost dyl v super stavu a lone peak na podobny kilometrazi teda svrsek taky ok... u bot pres 3t dost... ](*,)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » ned kvě 3, 2020 22:19

Okolo 700 km si obvykle vsimam prvnich der na Inov-smejdech. Vezmu Pattex gel, zalepim, mam aspon dalsich 500 km pokoj a pak uz jsou stejne na odpis. Jedny jsem zkousel az nekam k 1800 km a ty puvodni zaplaty to vydrzely. Akorat jsem musel pridat nejake dalsi, jak se sitovina trhala dal.

6 cm je dost, zvlast jestli je to podel hrany, ale mozna by to zalepit slo. On je ten Pattex gel fakt odolny, jen by se to muselo udelat peclive. Dobre olepit zevnitr, nesmi tam byt nikde dira, aby nezatek a musi vzniknout hladka plocha. Pak zvenku poradne prosytit gelem a necim (paratko) z nej vyrobit plynuly prechod mezi podrazkou a latkou. A pak prelepit paskou, aby to bylo hladke. Nesahat na to 24 hodin, pak sundat pasky a snad to bude dobre. Takhle dlouhou diru jsem tam nikdy nemel, lepim zavcas, jak se objevi male dirky, prevence dalsiho trhani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 4, 2020 6:23

mike
diky, predam navod muzi :D ta dira tam podle me minulej tyden jeste nebyla... prelepila sem to naplasti z venku a vydrzelo to v pohode 30km, takze s tim pateexem.kdyz se to soji se spodkem a prelepi pak necim, tak by to chvili vydrzet jeste mohlo, ale teda premyslim, zda sem.vzala blbe treba hranu sutru, nebo kvalita alter vyrazne klesa :( sou to.mohe cca 5. altry ale zadny predchozi neodesli takhle brzo v takovym rozsahu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » pon kvě 4, 2020 8:09

@mawe: mela bys to odfotit, podle popisu se to tezko odhaluje, jestli jsi to mohla "odkopnout". Ale pokud je to u spoje s podrazkou, je mnohem vetsi pravdepodobnost, ze se to jednoduse "rozseparovalo".
Nevim, kde se to stalo Tebe, jak jsem se na to jen tak velice narychle kouknul, tak se to par lidem rozpadlo hned za palcem na stejnem miste. Nekomu po 300km, nekomu po 250... Ale pri behu a v "alpskem terenu".

Muzes zkusit najit, jestli vyrobce nekde deklaruje zivotnost Altra 2.0... Bo jinak bych rekl, ze u Tveho pouzivani na chozeni a ne na beh by to tech 700 km vydrzet rozhodne melo..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 4, 2020 9:10

predchozi troje nebo ctvery altry byli po 700-800 km v super stavu, tyhle sou hodne hyn... je to z vnejsi hrany veprostred boty, to je ta nevyhoda kompaktu - musim stahnout napred fotky do pc:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » pon kvě 4, 2020 12:38

Jinak me jen napadlo, jak jsi hledala nove boty, koukala jsi se tehdy i po Hoka One One? Ne vyslovene silnicni (Clifton a jeste jedny), spise do terenu nebo mozna Tobe by stacily i Challengery, co jsou takove do lehciho terenu ale vhodne i na silnici. Ja jen, ze jsou relativne siroke i tak a jeste nektere modely maji i Wide verzi. A mekke jsou taky dostatecne. Jen si nepamatuji, ze by nektere mely nulovy drop. A jeste se daji ted sehnat v RP i za rel. slusnou cenu.
Jsem nedavno se synem vybiral, co by si zkusil, tak proto me to napadlo... Alo o vydrzi svrchni latky se me neptej (zatim)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 4, 2020 12:55

hoky co jsem zkousela - sef si koupil sice 44, ale kdyz mi byly uzky 44 tak 41-42 na tom lip nebudou... ale nevim, co mel za model. moc se mi do zkouseni novych nechce protoze to znamena platbu dvojityho postovnyho, kdyz nejsou a jeste doma mam z vyprodeje koupeny altra timp trail za 2600, takze letos dojde na ne uz, ale rada bych mela.dvoje pouzitelny, pac nikdy nevis...

podle fotek ale nevypadaj zle, mozna az nekdy dostanu celou vyplatu, tak nejaky vyzkousim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » pon kvě 4, 2020 13:22

Hoky jsou oproti Altrám hlavně ve špičce zoufale úzký.
Moje Topo Ultraventure završily tisíc km a maj pár dírek ve vnějším plášti, vnitřní zatím drží. Pak je dám k ševci.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » pon kvě 4, 2020 18:40

A taky jsou Hoky uplne prasteny :D To uz by si rovnou mohla koupit klaunske boty, chodilo by se v nich asi tak stejne ;-)

oodoow píše:Pak je dám k ševci.

Svec sbira stare skrpaly? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » pon kvě 4, 2020 18:50

@mike: švec ti tam dá za stovku záplatu z kůže a boty jsou jako nový (někdy i lepší než nový, pokud nový měly chatrnou síťovinu) :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » pon kvě 4, 2020 20:02

Musis dvakrat k sevci, cekat na to, neco to stoji a navic tak kuze ve spojeni se sitovinou... vzdyt se to musi dal trhat na tom spoji nebo vedle, ne? Jak jsem psal vys, diry v sitovine opravuju Pattex gelem a vydrz vypada do konce zivotnosti boty (zatim nejvic 1100 km, pak uz byly boty na odpis). Mam to hotove za par minut a druhy den muzu v botach jit. Jedno baleni gelu stoji pod stovku a vydrzi docela dlouho. Same vyhody a socialni jistoty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » pon kvě 4, 2020 21:15

No, ona ta záplata je tak nějak už komplet, takže to není jako že by to dával na síťovinu. Patex gelem spravíš malou dírku, ale když je vršek na šrot, tak to spraví jenom švec. :) Jinak botek mám dostatek různých, takže mi nevadí, že některé zůstanou u ševce.
Nenašel jsem bohužel fotku, jak mi La Sportiva Akasha vypadaly před zákrokem, ale bylo to prostě skrz zničené, síťovina roztrhaná, tady je aspoň fotka, jak vypadají nové Akahsa, je tam vidět ta síťovina, slabý bod.

No a tady a tady jsou fotky po opravení ševcem. Pro mě úplně super výsledek, většinou tak za cca dvě stovky, záleží kolik s tím má práce. Vydrží více než nové, protože tam už není ta síťovina. Nové přitom stojí dost přes tři litry, pokud je neseženeš někde ve slevě ve své velikosti, takže švec je celkem úspora peněz.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » pon kvě 4, 2020 21:21

Nemel bys lepsi si koupit rovnou celokozene boty? :twisted: OK, mne se u Trailtalonu ta sitovina trha jen okolo podrazky, ne po cele spicce a i to si dovedu predstavit, ze bych Pattex gelem opravil. Kazdopadne to vydrzelo 1800 km a pak uz jsou podrazky fakt na odpis resp. uz davno po zivotnosti. Nema smysl, aby oprava mela nasobne vetsi zivotnost, nez zbytek boty. Na druhou stranu, vyresilo by to spinave nohy pres tu blbou sitovinu :D

Uznavam ale, ze to udelal pekne a mozna ty boty vypadaji lip, nez nove ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » pon kvě 11, 2020 17:20

@mawenzi: Už jsou u nás k dostání ty široký kotníkovky od Topo a za kupodivu ještě celkem slušnou cenu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 11, 2020 19:41

oodoow
vypadaj dobre. mas zkusenost s velikosti boty v porovanni s altrama? myslim cislovani. ja v trisportshopu nemuzu pokladat dotazy pac je to banda ignorantu, ale nakupovat na jistotu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Fllux » stř kvě 13, 2020 15:13

Ja nosim boty cca o cislo vetsi, abych mel rezervu mezi palcem a spickou boty. V mem pripade je to u vetsiny znacek vel 48. Nedavno sem zkousel Altry Lone Peak 4.5 vel 48 a nohu sem mel fest natesno, nulova rezerva. Pote sem kupoval Topo Ultraventure vel 48 a v nich mam klasickou rezervu, na kterou jsem zvykli. Takze z moji zkusenosti bych bral Altry o cislo vetsi. V tvem pripade Topo o cislo mensi nez Altry.
Fllux
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 13, 2020 16:52

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » stř kvě 13, 2020 16:51

Já mám Topo Ultraventure 44, které sednou akorát a pak Altra Escalante 1.5 v 44.5 a ty jsou mi velký, že bych snesl minimálně o půl čísla menší, spíš i o číslo. Ale Escalante jsou takový hodně volný komfortní boty, horní síťovina se dost lehce roztahuje.
Btw. kdyby je někdo chtěl odkoupit tak napište, mám dva nové páry, u kterých jsem kvůli koroně bláznění nějak zazdil lhůtu na vrácení.
Jinak souhlas, že komunikace s trisportshopem je dost mizerná.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 13, 2020 17:02

diky kluci, to ste mi vubec nepomohli :D

ale vemu na zkousku 42, mensi stejne nemaj, a nejhur se vratej. Zatim cekam na vyplatu, takze jen v ramci spekulace...

ps: proc vsechny bazarovy altry musej byt tak velky :D vytahla sem ze skrine loni koupeny vyprodejovy olympusy, takze na ne nastesti zatim nespecham, ale docela bych rada vyzkousela i neco jinyho, nez altry.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Boty