Nemembránová SS bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » čtv úno 13, 2020 14:32

pavproch píše:Taxem cosyk našel a protože to bylo v 50% slevě, taxem to hned risknul a objednal. Dyž to bude k čemu, taxa pochlubím, dyž to bude k ničemu, taxa taky pochlubim, že sem přišel o patnáct stovek, no.... :twisted:


Tak balíček s cosyk už prý na mě čeká fpráci na stole. Zítra odpo ho seberu/otevřu/pokochám se resp. si zkazím den a paxem dám report o svém (ne)úspěchu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pát úno 14, 2020 18:42

Tak jo, asi to bude k čemu. 15set sem asi nevyhodil z wokna. Výprodejový Chlupatý slon Nair ve slušivé modré (surf melange nebo tak nějak to zovou) - velikost je přesně, vzhledově je to tenká bunda, látkou spíš triko dl. rukáv (prodyšnost zaručena).

Obrázek

Až sa udělá jaro jarem tak ji testnu v provozu. (...a paxem písnu, pokud si zpomenu)

Má ovšem i mínus - ještě sem ji neměl na sobě a už sem věděl, že na ni budu muset vytáhnout šicí stroj.... jak můžou něco jako "bunda" dělat bez poutka na pověšení? ](*,)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda BEZ kapucy

Příspěvekod pavproch » pon úno 17, 2020 10:55

pavproch 30.9.2015 píše:tak je vyřešeno - ve výprodeji hodně starý model marmotky (sv.šedo - tm.šedá :mrgreen: , bez membrány, s flísem dovnitř).... akurváth má kapucu, no....


Taxem neska zase udělal radost bezdomovcům - marmotka šla do koňťoše se sběrem oblečení pro ně. Plus i jedna flíska co sem nosil pod tu marmotku, dyž mrzlo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod apuka » pon úno 17, 2020 14:11

pavproch píše: jak můžou něco jako "bunda" dělat bez poutka na pověšení?
Az pri svem bushwalkingu zustanes viset zachyceny na nejake vetvi a budes cekat pul dne, ze si Te nekdo vsimne, pochopis :-D.
Taky me tyto moresy serou...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon úno 17, 2020 14:13

Poutko DIY je už tam - našito pořádně aby mě "uneslo", až budu viset.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » stř úno 19, 2020 13:24

Enem malé zamyšlení se..... na themu přizpůsobivosti těla na pičasí / těploty.... před Zimou při plus třech sem měl pod Ftákem to podvlíkací triko od Chlupatého Slona a bylo mi při cestě do práce tak akoráth. Jaxi ale tělo přes (ne)Zimu postupně zvyklo na chladno, tak fčíl je ten ChlupSlon pod Ftákem už moc - neska ráno = byla nula až plus jeden, já z domu vyrazil ve dvojvrstvě a ani ne v půlce dokopce šel Chlup dolů a bylo jen babl. třičko a na něm Fták.

Tožtak o proměnlivosti.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte bře 17, 2020 14:08

Neska ráno bylo kolem nuly, taxe Kostnatý Fták (bez podvlečené mikiny) hodil, fčíl je ale venku (skoro) letní hic (+14, slunko a bezvětřo), bude první letošní cesta z práce polemlesemloukou3 v triku kr. rukáff. Bo zítra má být ešče těpleji, tak pokud si ráno vzpomenu, asi otestuju ten Nair.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » stř bře 18, 2020 8:07

Nair neska ráno polemlesemloukou3 do práce (plus tři, na zemi lehce jinovatka, slunko, bezvětřo) = OK (dost profukuje/protahuje/větrá, což sem čekal). Uvidím, jak odpoledne v hicu. Fčera to enem v tričku kr. rukávec ešče moc nebylo ono (studený vánek z lesa).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod aksam » pát bře 20, 2020 12:53

Minulý týden jsem koupil Mammut Nair a co jsem ji měl zatím párkrát na sobě tak ok, výborně prodyšná, určitě lepší v prodyšnosti než Rab Ventus a podobné s čím mám zkušenost. Neodolá tolik větru, ale to mi nevadí.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pát bře 20, 2020 13:03

Tak to sme dva obdivovatelé Nairu. :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 8:04

Fčíl sem byl na ranní vycházce - polemlesemloukou3 tam a zpět (z práce až skoro dom a zase z5 - ranní pohyb musí být, tělo ho vyžaduje) v Nairu a jako jo - ač hodina a deset minut in(g)tenzivní práce (plus pět ve stínu až ca plus 10 na slunku), přišel sem z5 do práce nejen nezpocen ale prakticky such i v bablněým triku pod Nairem.... větrá dobře. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned bře 14, 2021 18:23

pavproch píše:Takže mám zase asitak na deset let pokoj se sháněním "nových" hader na vycházky..

pavproch píše:Mammut Multiplicity Jckt (MY2005) - už po 12-ti letech ingtenzivního používání se v pračce rozpad hlavní zips YKK...

Neska sem se při vycházce (vrchní vrstva Chlupatý slon Quantic) zamyslééél... a fčíl sem si na to zamyšlení zpoměl, prohledal svoje záznamy a vyděsil se.... ten quantic už mám taky 12 let.... takže do pračky už nikdy nepude.... nebo pude a pak ta první citace není správná... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned pro 12, 2021 14:30

pavproch píše: protože neska před vycházkou sem snad 5 minut zápasil se zipsem na mé stávající Mammut Quantic z roku ca 2005-7,

pavproch píše:Rab Borealis - první dojem/pocit/ošahání/vyzkoušení je ale "fajnový, opravdu těnký nememebránový SS = větrovka"


Venku mrzne, takže první fíld test Borealisu nebude a nebyl (bo příliš těnký na mráz), zase sem teda neska zápasil se zipsem Quanticu (úspěšně) a na vycházce semi v hlavě zrodil plán: Quantic (jedna univerzální bunda na 365dní v roce - v létě příliš těplá, v opravdové zimě nepříliš tlustá) nahradím dvěma - Borealis na "těplo" a "něco" (tlustší NEmemebránová SS bez kapucy) na vycházky v zimě.

Du "hledat" - ingspiraci mám v Kostnatém Ftákovi Epsilon LT, co mám na chození v zimě do/z prce.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned pro 12, 2021 15:03

Tak. Rychlý průzkum ukázal, že ten Epsilon se už (asi) neprodává/nedělá, ale (hned vedle v řecké abecedě) je Gamma LT, která je k sehnání + mohla by být to pravé ořechové. Velikost nemusím řešit (předpokládám, že vím, dyž mám Epsilon M a je jak hrnec na zadnici), tak to asi prubnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Kjuba » ned pro 12, 2021 15:10

Říkal jsi, že do tepla máš Borealis a tohle chceš do zimy? Pak bych ještě za uvažoval o Gamma MX. Měla by být trochu tlustší než LT a mohla by být lepší.... Jen můj názor.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned pro 12, 2021 15:12

Do zimy = cibule = pod tou bundou další min 2 vrstvy (aktuálně Arc Motus jako první vrstva a Mmt Acocangua Light jako druhá).

Na ten MX kouknu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned pro 12, 2021 17:57

Opět sem nerozhodný mezi LT a MX, opět proto to musela rozhodnout hozená koňura, padnul zase orel = Gamma LT. Deed is done, objednáno.

Budiž mi k tomu rozhodnutí koňurou útěchou, že dyž to bude špatně, tak sem vyhodil jen 200E (ten MX by byl omyl za třista). :twisted:

EDIT: Až bude fíld-vyzkoušená v mrazu, taxem písnu závěry.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » ned pro 12, 2021 18:02

pavproch píše:Do zimy = cibule = pod tou bundou další min 2 vrstvy

Jsem zvedav, kolik let ti bude trvat, nez prijdes na to, ze tohle vsechno nahradis jednou zateplenou bundou. Pak zjistis, ze je to prijemnejsi, funguje lip, prestanou ti mrznout ruce a ze ses celou dobu trapil uplne zbytecne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned pro 12, 2021 18:11

To prostě musím: Od Tebe sem nečekal nic jiného. Nezklamals. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » ned pro 12, 2021 18:16

Nasadil jsem ti brouka do hlavy a jednou mi za nej podekujes :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » ned pro 12, 2021 18:19

Neuvěříš, ale já na to Tvoje obhajování zateplených bund sem už tak alergický, že je to pro mě právě ten jediný důvod o tom ani neuvažovat. Dybys to nedělal, tak ji (možná) už mám (aspoň vyzkoušenou).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod mike » ned pro 12, 2021 18:24

Pravda, iracionalni duvody v uvahu neberu, na to nejsem staveny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Etheric » ned pro 12, 2021 18:27

I já obhajuju dvouvrstvý systém, tj např Power dry triko + primaloftka. Nic lepšího není. Začal jsem tomuto stylu oblékání schválně říkat "česnek" :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod milarepa » ned pro 12, 2021 19:44

koukni na Krypton od Montane, zateplený softshell

Montane Krypton
Naposledy upravil sobb dne ned pro 12, 2021 20:21, celkově upraveno 1
Důvod: upraven link
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Vexo » ned pro 12, 2021 22:42

Gamma LT jsem zkousel v obchode, ten SS je opravdu bytelny, jak je dvojite tkany, bez kapuce to bude skvela bunda i do mesta. Odolnost bude nekde jinde oproti zateplenym bundam. Bunda je prevazne dimenzovana na vicedenni treky s tezkym batohem, tzn. u cibule nedojde k zadne ztrate loftu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon pro 13, 2021 8:57

Gamma LT už je někde na cestě k mně, až bude taxem písnu první, druhé i další dojmy. Ta montane (podle fotek) vypadá už moc "tlustá", ale jinak dík za tip, sem nevěděl, že něco takového dělají.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 13, 2021 9:42

jiank tilak trango bez kapuce by to mohlo splnovat ale nejak se divam jestli to uz neprestali delat bez ty kapuce..
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » pon pro 13, 2021 9:52

Ta pochybná firma ze šumperka je u mně "out".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod Etheric » úte pro 14, 2021 6:46

apuka píše:ethericuv "cesnek" je fajn - ale jen do te doby, kym se clovek svoji aktivitou a vnejsimi podminkami trefi do komfortniho teplotniho rozsahu.

Nebo musis mit na ten "cesnek" nekolik druhu spodnich trik a nekolik ruzne teplych zateplenych bund.

Jinak se nepamatuji, ze bych se kdy potil v cibuli jinak nez ze mi zvlhlo bavlene tilko/tricko, kdyz jsem chodil jeste v typicke cibuli

I s cibulí se musíš trefit do danýho komfortního rozsahu. Ten je však oproti česneku značně menší.

A kolik vrstev musíš mít, aby ti to pokrylo stejnej komfortní rozsah, jako dvě trika a dvě primaloftky rozdílný gramáže? Bude to násobně víc kusů oblečení.

V cibuli se potim i já. Přes ty všechny vrstvy vlhkost blbě odchází. Pokud se nechcu potit, musím být oblečen vyloženě na spodní hranici komfortu, což je na prd, páč je mi zima. Když se obleču, aby mi zima nebyla, zas se potim => je mi zima. Ne, mně cibule nefunguje a už vůbec ne do zimy.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nemembránová SS bunda bez kapucy

Příspěvekod pavproch » úte pro 14, 2021 9:08

Při výběru hader na outdoor sem se doposud nikdy nedíval/nerozhodoval podle hmotnosti, fčíl ale jak fšici ji už ve specifikacích uvádějí, tak mě napadlo se podívat (samozřejmě až poté, co sem koupil... :twisted: )

Gamma LT 425grms
Quantic 360 grms
Epsilon LT 525 grms

Esli platí že váha je přímo úměrná "tloušťce" hadry, tak by ta gamma měla být přesně to, co očekávám - víc než ten stávající Quantic ale míň než ten Epsilon.

Těším se na tu Gammu - podle trackingu už je zřejmě z Říše (DHL) v Kocourkově (PPL), tak uvidíme.

EDIT: A k tomu teda ešče ten Borealis (260 grms) na "léto", no....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení