Jaký digitál...

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » stř bře 11, 2020 13:27

Na to bych se vys.... chlapi brecite tu nad brigádama a td....

Tak šup kdo z vás chce vydělat 100 tisíc za dva týdny?

https://www.extra.cz/laboratore-hledaji ... icove-sumy
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » stř bře 11, 2020 13:28

Etheric píše:...Můžu tak leda fotit mobilem a o foťáku si nechat jen zdát...

Já ještě ten foťák pořídím, protože když takhle člověk cestuje po přírodě, tak vidí hodně krásných věcí a lidi v různých situacích, že mě vždycky štvalo, že si můžu akorát tak říct, to by byla pěkná fotka. Protože já mám jen starý mobil Prestigio, ten foťák nemá špatnej ale na hodně věcí je to nedostatečné. Taky fotit cizí lidi mobilem je o hubu.

Michal82 píše:Tak to jo, no ale i tak. Já bych proste nejdřív ozkousel ten foťák zda ti sedí a pak dokupoval. Vždyť jsi ho vlastně ani neměl v ruce. Jde objednat stříbrná, na černou se zatím čeká prý první kousky cca za měsíc pro predobjednavky - já počkám až opadne šílenství a budou to mít bezne skladem a hlavně bude uživateli ověřeno ze to nemá žádný problém.

Tak tvůj přístup je zoodpovědnější,jen já teda zatím objednal a koupím jen ten wide. Tu padesátku ani nepotřebuju. Já jsem nabyl dojmu, že ty předsádky nejsou asi úplně lehce k sehnání,tak jsem to vzal teď, protože už za chvíli začne sezona a pak ještě nějak shánět tu předsádku,když ji teď můžu mít o cca 2tisíce levnější a stejně bych ji kupoval. Přinejhorším ji můžu zase prodat. Jo, neměl jsem jej ještě v ruce, ale já zase nějak nejsem vyhraněnej vůči různým typům, že někomu se třeba něco blbě drží a podobně. Já fotil různýma analogama a vždy jsem si na to zvykl a neměl nějaký výrazný problém s něčím. Tedy kromě dálkoměru Olympus XA2. To je tak maličký, že jsem měl dost často v záběru prst. Takhle podle toho, co jsem viděl, by tam žádný problém, co by mi vadilo nevidím,ale máš pravdu, že by to asi byl logičtější postup si to nejdřív ozkoušet.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Etheric » stř bře 11, 2020 13:42

@Taurus: Tak já mám Huawei P20 Pro, fotky z něj jsou pěkný, ostrý, prokreslený, mnohdy lepší než z běžnýho kompaktu. Akorát je to poznat, když fotku zvětším no... Já su hodně na ty detaily, rád si foto zvětšim a prohlížím, což s těma fotkama z mobilu, byť sebelepšího, jde dost omezeně...
Fotit cizí lidi? Bez předchozího svolení? To je fuk, jestli mobilem, nebo foťákem. Až takhle vyfotíš toho "správnýho", vezme ti foťák a mrskne ho o skálu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Lipon » stř bře 11, 2020 13:52

nebrečte nad horentníma sumama, to je za nový kousky na krámě - spousta amatérů to kupuje z druhé ruky, jak těla, tak skla, a najednou je cena úplně jinde, přitom i pár let jetá zrcadlovka udělá spoustu parády; akorát to chce vybírat s rozumem mezi inzeráty, ale to je u všeho

všechny první objektivy jsem kupoval přes ebay, jak z Evropy, tak i z Ameriky, a nikdy jsem nedostal špatnej kousek nebo cihlu; stačilo projít historii prodávajícího, reference na něj, včetně negativních

a když mi to nějaký zasraný Rumuni ukradli, tak tělo jsem kupoval zase přes bazar, byť bylo odřený, funguje o po více jak 7 letech pořád
a objektivy jsem pak kupoval postupně;
a to samý radím a kamarádům - kup si buď bazarovou sadu, nebo základní tělo se zákl. zoomem a časem zjistíš, jak moc tě to baví a jaký skla nejvíc použiješ

rozhodně se neztotožňuju s postojem "nemá cenu kupovat xyz, protože už je to 3 roky starý a nahradil to abc, kterej je lepší a letos na podzim bude pqr, ze kterýho každej padne na prdel" - tímhle stylem si nikdy nic nekoupím a budu akorát do zblbnutí pročítat recenze a plnit desítky stran diskusí, donekonečna študýrovat technický parametry a zeď zůstane prázdná

a i nový věci se daj koupit levnějš i po Evropě, nový; jedna cesta je objednat a vyzvednout ve Švajcu (ano, ačkoliv je tam draho, tak technika tam vychází levněji, hlavně neposílat), nebo koupit třeba z Irska
kolega takhle kupoval A7, ušetřil 25-30% tuzemské ceny; a to je člověk, kterej je ultra opatrnej na cokoliv a kohokoliv, jakmile se mu něco nepozdává, nejde do toho
a už víc jak rok vesele fotí se Sonkou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 11, 2020 13:56

jen bych si jeste mozna polozila otazku - pokud si koupim fotak za X - dosad si - tisic, nebudes se s nim pak bat treba jezdit na vandry? vylety? cestovat do ciziny?

jako aby se o o to pak prehnane nebal.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Etheric » stř bře 11, 2020 14:04

Nebál, je to aby se to používalo. To bych pak radši nestavěl tarp za 7, bál se spát ve spacáku za 8, bál bych se, že si rozbiju sluchátka za 10 nebo někde proyebu telefon za 20... Prostě používat, od toho to je
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 11, 2020 14:44

myslela sem.i tauruse, prece jen bundu do lesa clovek spis lupuje s tim ze ji muze prorvat, odrit...

ale treba fotak bazarovej za 40 muze svadet na to.ze "ho necham doma protoze .... "
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » stř bře 11, 2020 14:50

Přesně tak - mobil za 35 sebou taham kamkoliv ven i do deště, beru ho do hospody kde hrozí nehody, beru ho v létě na bazén a jdu se koupat a mobil leží u ručníku a v bazénu mám na ruce automaty za 20. A co je největší nářez mobil beru na dilnu kde je denně zasra...nej od hlíny a to na nej nepoužívám ani ty ochranný skla a td pac to kujví zážitek z jablíčka [-X

Venku používám stany za 20-30, spacak za 10, hadry za dalších 30....

Jsou to jen věci - když se to rozbije, koupi se nové.

Věci jsou k tomu aby sloužili nám lidem a ne mi lidé věcem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 11, 2020 15:09

myslela jsem to hlavne na zamysleni - aby ta honba za dokonalym.pristrojem neprisla vnivec kvuli faktoru strachu, hlavne situace kdy si z jedny vyplaty koupis leicu to je jiny nez kdyz na to 3 roky setris ci beres pujcku, ze ten psychologickej efekt drahy - vzacny veci muze pak lehce prevazit nad ucelem, za kterym byla zakoupena, protoze vidis x mesicu splaceni neceho co si rozsekal na lyzich, spadlo ze skaly atd.

ze je dulezity si rict, jestli za tuhle cenu se nebudes extremne bat.

jakoze resit dokonalost za 60 o kterou mas strach nebo kompromisy za 15 o ktery strach nemas?

kazdej ma hranici jinde. slo spis o to zamysleni.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Etheric » stř bře 11, 2020 15:10

Mawenzi píše:treba fotak bazarovej za 40 muze svadet na to.ze "ho necham doma protoze .... "

...je to těžký a nechce se mi s tim tahat? :D

Však když kupuju foťák nebo i fotomobil, kde předpokládám využití především na výletech, počítám i s tím, že to rozsekám. Já, kterej má doma všechno nádobí titanový, nerezový, silikonový a akrylátový, protože všechno sklo a porcelán už rozmlátil..

Prostě počítám s možností rozbití a snažím se ju minimalizovat, pořídil jsem vodotěsnej telefon, k němu sklo, takovou tu "šprcku", plus ještě extra jeden obal, kterej kryje foťák zezadu. Jinak bych už ten telefon mockrát neměl...
Tak stejně bych musel i foťák opatřit ochrannejma prvkama..
Když to takhle udělá někdo, komu tak často věci nepadaj, musí mu to vydržet věky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod GreyMouse » stř bře 11, 2020 15:26

Michal82 píše:Jsou to jen věci - když se to rozbije, koupi se nové.

Jiná situace je když nevíš co s prachama a můžeš věci libovolně nakupovat a ničit bez ohledu na cenu. Jenže Taurus se chce na několik měsíců zadlužit kvůli hračce, kterou nepotřebuje, ale pouze chce. A když si hračku záhy zničí nebo mu ji ukradnou, nezůstane mu nic kromě těch dluhů :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » stř bře 11, 2020 15:31

Mawenzi to jo proto sem říkal ze bych si na spotřební zboží půjčku nebral.... buď na to mám nebo ne a hold šetřím.... pac jak jsi psala rozbit něco co pak musíš splácet je na nic.

Ale ono celkove ty splátky na věci jsou na nic.... jako ještě bych to pochopil tak ze mám třeba 30 a těch 9 mi chybí a vím ze je za měsíc mám i s nějakou rezervou ale za týden třeba jedu na dovolenou a ten foťák chci sebou.... no hold na to má každý jiný názor a věc každého.

Jinak pro ty co chtějí levnější kousek si myslím ten Canon G1X je slusnej foťák....
Díky zoomu bude asi pro většinu výrazně praktičtější než ta X100V která je proste spis pro ty pokročilé co umí žít s pevným sklem.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » stř bře 11, 2020 15:33

Mawenzi píše:jen bych si jeste mozna polozila otazku - pokud si koupim fotak za X - dosad si - tisic, nebudes se s nim pak bat treba jezdit na vandry? vylety? cestovat do ciziny?
jako aby se o o to pak prehnane nebal.

No to je další věc, o které jsem přemýšlel, ale s tím asi člověk nic nenadělá. Stát se může cokoliv.Proto je lepší mít tak foťák s kompaktními rozměry, který se snáze schová, než když člověk vláčí velkou zrcadlovku s velkým objektivem. Myslím hlavně na cestách do Rumunska a podobně. Ale to si člověk nevybere, to se může stát cokoliv.Jak sleduju bazar na paldixu,tak občas mrknu na ten seznam ukradené techniky a zrovna nedávno si v Praze někdo jen odskočil z auta před hlavním vchodem do Alzy a mezitím mu někdo rozbil okénko u auta a vytáhl fotobatoh se Sony výbavou. Ta Sony plus těch několik objektivů a další výbava mohli dohromady dát přes dvě stě tisíc... to by mi hráblo.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » stř bře 11, 2020 15:35

GreyMouse - jasný sak jsem to psal ze zadlužit se kvůli fotáku je blbost.

Ale to zde padlo až dnes.... a dite doby zde byly úvahy o FF se skly za výrazně vyšší částky, takže to asi dopadlo ještě dobře.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Taurus » stř bře 11, 2020 15:40

Etheric píše:Fotit cizí lidi? Bez předchozího svolení? To je fuk, jestli mobilem, nebo foťákem. Až takhle vyfotíš toho "správnýho", vezme ti foťák a mrskne ho o skálu

Tak o tom street fotografie je. Tím, že se někoho zeptáš, ten moment úplně zničíš. Ale záleží na situaci. Někdy je lepší se zeptat. Člověk už si pak na to vyvine cit, které situace jsou na zeptání, které ne a které raději oželet. Právě já mám dobrou zkušenost, s těmi analogovými stroji.Třeba flexaretami. To tě lidi považují za nějakého podivína a moc to neřeší. Většinou když někoho vyfotiš,tak to nečeká,takže fotku už máš, jen pak musíš být připravený na případnou agresivní reakci a případně zrychlit z nuly na sto a zdrhat. Zatím jsem jen setkal jen s málo nadávkami. Ty mobily ale hned v lidech evokují podezření, že je člověk fotí někam na FB a podobně.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod mike » stř bře 11, 2020 16:26

Taurus píše:Ne, je to kreditka od Cetelemu, teď Hello Bank. ...

Tuhle diskusi jenom prolitavam, ale tohle mne zaujalo. Protoze takovy pristup naprosto nechapu. Vzit si pucku na naprosto zbytnou vec a jeste za takovych podminek? Sorry, ale to je financni negramotnost. I za normalnich okolnosti, ale ted se uz nejakou dobu ceka celosvetova recese a prave prisel ten impuls, ktery ji nejspis nastartoval a to tak, ze to mozna nebude recese, ale krize. Za par mesicu muzes byt bez zamestnani a z ceho budes splacet? Mel bys mit financni rezervu na nekolik mesicu a misto toho si chces pujcovat na blbosti? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Etheric » stř bře 11, 2020 17:18

Michal82 píše:bych si na spotřební zboží půjčku nebral.... buď na to mám nebo ne a hold šetřím.... pac jak jsi psala rozbit něco co pak musíš splácet je na nic

Tohle je to nejrozumnější, co tu kdy Michal řek :smt023
Plně souhlasím...

Taurus píše:mobily ale hned v lidech evokují podezření, že je člověk fotí někam na FB a podobně.

K tobě se ještě nedoneslo, že dnešní foťáky tohle umí taky? Je to přímo propojený s telefonem a může se to klidně samo nahrávat na net, aniž bys telefon vytáhnul z kapsy...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 11, 2020 19:26

etheric
jde o to jak.te vnimaui ti lidi. ne o to ze to.muzes.nahrat i z.fotkau hned na fb.

ale jak psal tautus kdyz budes nekohonfotit flexaretem.zatuka si na cwlo, kdyz mobilem tak po tobe hodi kamen a bude sproste kricet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Etheric » čtv bře 12, 2020 6:59

Tak flexaret... :mrgreen: tím bych se i vyfotit nechal, výměnou za to foto.
Jenže velkej foťák, tuplem s velkým objektivem, zase vypadá, jak by tě fotil policajt....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Olchor » čtv bře 12, 2020 7:33

No jo, ale při focení mobilem se to dá při troše šikovnosti zakamuflovat že nefotíš, alébrž telefonuješ. Už několikrát jsem zaznamenal, že v památkách, kde je zákaz focení tak mobily tolerujou, foťáky ne.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 12, 2020 10:53

Taurus tady docela zajímavý prvotní popis X100V

https://jonasraskphotography.com/2020/0 ... nd-camera/
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 13:42

Michal82 píše:Taurus tady docela zajímavý prvotní popis X100V
https://jonasraskphotography.com/2020/0 ... nd-camera/

Díky, vypadá to dobře. Myslím, že to pro mě bude dobrá volba a vlastně za ni vděčím tobě.

Olchor píše:No jo, ale při focení mobilem se to dá při troše šikovnosti zakamuflovat že nefotíš, alébrž telefonuješ. Už několikrát jsem zaznamenal, že v památkách, kde je zákaz focení tak mobily tolerujou, foťáky ne.

Z moji zkušenosti takové to kamuflované focení je to nejhorší. Většinou si toho někdo všimne a člověk už fakt vypadá podezřele s nekalými úmysly. To raději přiznané focení.

Etheric píše:Tak flexaret... :mrgreen: tím bych se i vyfotit nechal, výměnou za to foto.
Jenže velkej foťák, tuplem s velkým objektivem, zase vypadá, jak by tě fotil policajt....

Je fakt, že člověk je s tím za atrakci. Starší lidé se s tebou dají do řeči a vzpomínají na svá léta s Flexaretou plus nabídku jejich vlastní flexarety za lidovou cenu, aby ten krásný foťák zbytečně neležel ve skříňce a ještě dobře sloužil. Mladší ročníky naopak matnici flexarety zaměňují s displejem a požadují fotografii s okamžitým odesláním na email.

Etheric píše:
Taurus píše:mobily ale hned v lidech evokují podezření, že je člověk fotí někam na FB a podobně.

K tobě se ještě nedoneslo, že dnešní foťáky tohle umí taky? Je to přímo propojený s telefonem a může se to klidně samo nahrávat na net, aniž bys telefon vytáhnul z kapsy...

Při pročítání technických parametrů jsem narazil na funkce wifi a okamžitého sdílení. Tady mé znalosti začínají a končí. A přesně tyhle zbytečné funkce ty foťáky akorát prodražují.

mike píše:
Taurus píše:Ne, je to kreditka od Cetelemu, teď Hello Bank. ...

I za normalnich okolnosti, ale ted se uz nejakou dobu ceka celosvetova recese a prave prisel ten impuls, ktery ji nejspis nastartoval a to tak, ze to mozna nebude recese, ale krize. Za par mesicu muzes byt bez zamestnani a z ceho budes splacet? Mel bys mit financni rezervu na nekolik mesicu a misto toho si chces pujcovat na blbosti? #-o

To bych si tu několika měsíční rezervu musel mít z čeho vytvořit.Nicméně je fakt, že na základě posledních zpráv tu půjčku ještě zvažuji. Oproti ostatním lidem okolo mě jsem však stále slabý odvar, když vidím, co všechno mají na splátky ostatní. V podstatě okolo nás panuje naleštěná bída, protože drtivá většina lidí má auta, byty,baráky,kola, mobily na splátky. Reálně jim z těch věcí moc nepatří, protože je stále splácí. Nicméně už jsem smířen s faktem, že v případě krize jsem první na ráně a budu lidem štípat dřevo za krajíc chleba s hrnkem mléka.

Michal82 píše:a dite doby zde byly úvahy o FF se skly za výrazně vyšší částky, takže to asi dopadlo ještě dobře.

Tragikomicky pobavilo. Je fakt, že ať jsem počítal, jak jsem počítal, tak pod sto tisíc se s FF a skly nedostanu a ta představa splácených sto tisíc za foťák začínala narušovat můj spánek. To už si nelajznu. Ano, k životu to potřeba není,ale to by se dalo říct, že člověku stačí k životu jen střecha nad hlavou v jurtě, postel, příbor a ešus a pak chodit jen na občasné brigády na jídlo nebo ani to ne a pěstovat si to málo na plácku za jurtou.


K tomu, že mohu foťák rozbít nebo mi ho někdo ukradne a pak budu splácet něco,co nemám. To je sice na houby,ale nevidím moc rozdíl v tom jestli to zaplatím naráz nebo po kouscích. Sr*t mě to bude stejně. Každopádně se tohle stalo známému, který koupil drahý foťák a někdo mu ho ukradl. Takže mu zbyly jen ty splátky.
Ohledně toho rozbití, tam si tochci aspoň nějak chránit, takže mám v plánu na objektiv UV té nejvšší řady, která jsou nějak odolnější proti rozbití. Nevím přesně jak se ta úprava jmenuje,ale mají ji ty drahé filtry třeba od BW. Možná pořídím všechny filtry s touto úpravou, tedy ty které používám nejčastěji. Na ten výklopný displej jsem viděl u některých foťáků, že se prodávají tvrzená skla pro jejich ochranu. Nevím jestli jsou to přímo skla, ale prostě něco průhledného, co uchrání ten displej před rozbitím. Protože já jsem na tyhle věci smolař.
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 12, 2020 14:59

Hele řeknu ti to takhle.
Koupil sis predsadku.... bejt tebou tak ji vrátím nebo nekupuji - pokud ji ještě nemáš.

Těch 5000 bych dal do prasatka.

Říkal jsi ze to mas za par měsíců zplaceny.... tedy to co mas přidej do prasatka a každý měsíc tam příhod.

Počkat par měsíců není nic hrozného - stejně ten foťák teď nekoupis ale bude tak za měsíc dva. Takže šetři a pak si ho kup za hotové.

Vyprdni se na pořizování jakýchkoliv doplňku - k čemu když nemáš foťák.
Až budeš mít foťák měsíc dva tři se s nim seznamuj a pak dokupuj příslušenství.

A pokud nemáš žádnou rezervu tak šetři.... nikdy nevíš kdy se to šílenství teď změní v něco horšího a pak se ti ty peníze budou hodit.

A pokud nemáš z čeho setrit jak bys to chtěl zplacet? Teď se naopak dá čekat ze na tom budem všichni hůř a hůř.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod apuka » čtv bře 12, 2020 16:02

@Michal: Presne tak, ted fakt neni moc vhodna doba na porizovani ne moc potrebnych veci. Za tyden, za mesic muze byt tak, ze nikdo na ty nove veci ani nepomysli (krome toho, co na ne pujci a toho, kdo plati). Za chvili nemuzes pocitat ani s nejakym vetsim vyletem, kde bys to pouzil, o street-foto ani nemluve - a na to, aby se Ti to rok valelo ve vitrine...

Jinak rozbiti, ztrata - existuje pojisteni. Jen pri takove cene fotaku a vybaveni bude pekne mastne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 12, 2020 16:30

Opravdu nezvyklá situace... tentokrát naprosto souhlasím s Michalem :)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 17:00

Pridavam se, rozumny pristup :smt023 (ze by ho nekdo vymenil? :-k)

Tauruss píše:To bych si tu několika měsíční rezervu musel mít z čeho vytvořit.

Proste prestan kupovat cokoliv, co nutne nepotrebujes. Fotaky a veci s nima souvisejicimi muzes zacit.

Tauruss píše:Ano, k životu to potřeba není,ale to by se dalo říct, že člověku stačí k životu jen střecha nad hlavou v jurtě, postel, příbor a ešus a pak chodit jen na občasné brigády na jídlo nebo ani to ne a pěstovat si to málo na plácku za jurtou.

Neni treba hnat veci do extremu, staci si seradit priority a ohledne konicku se naucit pristup "co nemam, to nepotrebuju" a taky ze nemusis mit vsechno hned. Pujcovat si jen na to, bez ceho se fakt neobejdes. Normalne je to akorat bydleni (hypoteka), pripadne nejake nouzove situace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Tauruss » čtv bře 12, 2020 17:22

Ten objektiv jsem ještě nevyzvedl, tak vám dám za pravdu a počkám s objektivem i foťákem.
Slyšel jsem, že když na východě Ukrajiny vypukla ta hybridní válka, tak po pár měsících rodinám těch odvedených vojáků zaklepali na dveře exekutoři, které nezajímalo, že hlavního živitele rodiny odvedli do války a rodina nemá z čeho splácet hypotéku. Více o dluzích a hypotékách během války a krizí mluví třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=pyP5K-pBPZI
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod dudy » čtv bře 12, 2020 18:34

mike píše:...ohledne konicku se naucit pristup "co nemam, to nepotrebuju"...


Tak to prr.
Taky momentálně nemám ženskou, ale potřebuju jí.
Nebudu ji teda brát na úvěr.
Leda na lízink...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod mike » čtv bře 12, 2020 18:37

Holt se jeste musis trochu ucit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jaký digitál...

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 12, 2020 18:56

Taurus - jj dobře děláš, dej tomu čas našetři si a když do té doby neprijdes o práci tak pak si udělej radost no a zatím se budeš těšit, zajdi si to osahat a uvidíš.... třeba nakonec zjistíš ze ti to zas tak nesedí a vyberes něco jiného. Nebo naopak se ti o to víc zalíbí a každý večer se ti o něm bude zdát. :D

Hele za par měsíců to mas nasetreny a mezitím se aspoň ukáže jestli nemá nějaké výrobní mouchy které se vždy první měsíce vychytavaji.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Fotografie v outdooru