Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát úno 28, 2020 12:20

apuka píše:mel do posledniho detailu vymysleny zpusob ukladani veci, vsechno melo svuj pevny rad / vcetne zpusobu poskladani obleceni i vybavy.

Toto beru jako naprostou samozřejmost. Všechno musí mít pevnej řád, zaběhlou rutinu, všechno musí bejt do detailu vychytaný. Pak se nemusím zdržovat a nervovat při balení, vybalování a odpadá mi i to hrabání a hledání..
Že mám x batohů a x způsobů a systémů balení, kdy každej je vhodnej pro jinej typ výletu? Samozřejmě. Všechno tak, aby to bylo jednoduchý, praktický, lehký a abych, když něco potřebuju, strčil ruku do batohu a hned v ní vytáhnul věc, pro kterou jsem tam šáhnul. A to i bez pytlů. Drobnosti se vejdou do kapes a v komoře mám vše poskládaný tak, že náklad drží tvar, má vyvážený těžiště a opravdu jen stačí strčit ruku dovnitř a vytáhnout co chcu.
Nemusim přemýšlet, vše je automatický. Když ale koukám okolo sebe, jak většina lidí loví a hrabou v batohách, furt všechno přerovnávaj.. Mě by to neskutečně stresovalo a vůbec bych tak nedokázal fungovat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 28, 2020 13:08

tak ja treba vim kde to je ale kdyz to je na dne tak jak to chces vyndat bez hrabani a noreni ruky?
nebo kdyz mas neco pod necim tak to musis vyndat proste oboji, fyzikalni zakony nepresvedcis aby ti to skocilo do ruky.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát úno 28, 2020 13:45

Bočním nebo spodním vstupem...hlavně na dně nosím pouze to, co tahám ven až večer ;) A i když mám něco pod něčím, tak přesně vím, co pod čím a stačí opravdu jen šáhnout a mám to. Maximálně nadzvednu tu horní věc, ale to je celý..
Tohle jsem bral dost vpotaz při výběru batohu, aby měl kapsy tak, jak mi vyhovuje, abych si vše hezky zorganizoval...
Úplně nemůžu z lidí, kteří si koupí UL batoh, pytel bez kapes, ke kterýmu pak potřebujou tolik obalů a organizérů, že se s tim vahou dostanou na stejnou hodnotu, jako kdyby měli normální batoh s kapsama... Ještě víc pak nemůžu z toho, když kvůli každý drobnosti musej vyrovnávat celej batoh, protože je to prostě pytel, ve kterým je všechno uloženo v dalších pytlích... ](*,)
Naopak zas obdivuju lidi, kteří s tim UL batohem fungujou téměř bez pytlů a obalů, přičemž v tom maj geniální systém :)
Zase věc přístupu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát úno 28, 2020 14:03

Asi tak, jak pise mawe... Nejak si neumim uplne dobre predstavit, ze bych bez zmeny polohy ostatnych veci mohl vytahnout nektere veci.

Napriklad v ruksaku mam nepromokave veci v kapse pro lavinovou vybavu, na tom i sbalenou vetrovku/cepici/rukavice/buff satek a par jinych drobnych veci. Ta kapsa je trochu vetsi nez ty veci dokopy, proto veci ne uplne drzi na miste, kdyz nemam uplne plny batoh, tak se to preusporada jeste vice. Takze obcas najdu napr. vetrovku az skoro pod nepromokem a kdyz jej vybiram, tak se mi to zase preusporada (a nechce se mi zastavovat a delat poradek). Do hlavni komory davam jidlo a piti nekdy 1,5l petka, nekdy litrova Nalgene v termoobale - to se snazim jeste obalit nejakym oblecenim, protoze kolem 0 bych horkost napoje v termosce "neuzivil" -, davam si tam fotak v obale. Pod tim mam macky nebo nesmeky, kdyz je to "pro sichr". Piti a fotak vybiram a davam zpet docela casto, jidlo jednou za cas. Vsechno prispiva k preusporadani ostatneho. Abych ani nepsal, co se stane, kdyz vytahnu ze spodni casti macky - co myslis ze se udela, kdyz tam vznikne 10 cm volny prostor a Ty zvednes ruksak :wink: ?
Jasne, mohl bych si vymyslet presny zpusob ukladani, ale vzhledem k tomu, ze malokdy mam plne vycpany ruksak, tak mi to stejne drzet nebude. A ja nemam ctyri-pet ruksaku pro ruzne cesticky, ale prakticky na vse pouzivam jeden. Protoze ten se mi dobre nese, i kdyz jdu na jeden den a kratky vylet v zime, s jidlem, pitim, fotakem, mackami, ... se zaplni dostatecne na prijemne noseni - ale nedostatecne na to, aby vsechno za kazdych okolnosti drzelo na svem miste. Popravde receno, jsem si uzil dost, kym jsem nasel ruksak, ktery se mi nosi opravdu dobre, nejak me to netahne do dalsiho heldani pro mensi...

Ale je taky jasne, dost to zalezi na tom, kdo jakym stylem, jak casto chodi a co vsechno si nosi. Kdybych byl jako etheric, taky bych se balil jinak a do neceho jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 28, 2020 14:15

mozna taky jde o to ze obcas nekdo neco nemuzeme.najit nebo si myslime ze to nemame.protoze sme.to nenasli, ze to sou VYJIMKY a ne kazdodenni veci a proste kazdymu se nekdy takova vec stane.

ja treba roky nemela bocni nebo spodni vstup, proste jeden horni. naucit se zit s tim co mam a pouzivat to a najit si system je nekdy snazsi, nez jen veky hledat neco co mozna ani neexistuje...

treba ted mam novej batoh a ma.jinak kapsy a jinak zipy a musim se s nim zase szit a ne ze si schovam veci do kapsy at je snadno najdu a pak je nemuzu najit a pak si na tuhle novou kapsu vzpomenu az doma :D ano proste sem tu kapsu "prehlidla" :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » pát úno 28, 2020 14:38

1.hygiena
2.jidlo
3.oblecni
4.spacak a spani
5. Elektronika, penezenka, doklady, mobil, mapa
Staci 5 pytliku. StS ultrasil pytle se pri castem pouzivani, kdyz do nej rvu spacak trhaji v toprolu. Igelitky a igelitove pytle jsou dobre, ale nevydrzi tolik.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát úno 28, 2020 15:14

apuka píše:Nejak si neumim uplne dobre predstavit, ze bych bez zmeny polohy ostatnych veci mohl vytahnout nektere veci.

Nemůžu najít slova, jak to vysvětlit. Prostě se sbalim tak, že to jde. Více méně. Něco musím nadzvednout nebo chvíli přidržet, ale hnout s něčím, jakože myšleno přemístit tu věc, to nemusím. Teda mluvim o situaci, kdy je batoh schozen a nehýbu s nim.
Pokud vytáhnu něco, co např beru na sebe, mám systém, jak to místo okamžitě zaplnit, často jedním tahem, a to aniž by se narušilo původní pohodlí a vyvážení.

Prostě su fanatik a moc to hrotim, nic víc v tom neni. Odměnou mi je pohodlí a efektivita na cestách. Proč myslíš, že zvládnu 50 - 60km denně? Bez takhle promyšlený výbavy bych to nedal ani náhodou a to nemluvim jen o váze tý výbavy, ale především o tom, jak efektivně s ňou dokážu fungovat

apuka píše:malokdy mam plne vycpany ruksak, tak mi to stejne drzet nebude.

Já ho nemám plnej nikdy. Vždycky je tam dost rezerva. S plným batohem by mi to nemohlo fungovat tak, jak funguje teď.
Podrží to stahování + samotný uspořádání věcí vevnitř.

Mawenzi píše: veky hledat neco co mozna ani neexistuje...

Víš, jak moc je super, když to pak najdeš? :wink:
Je třeba posouvat limity :supz:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát úno 28, 2020 15:47

@Etheric: Vsak proto pisu, ze to zavisi od stylu. Taky vem v uvahu, ze Ty mas prakticky vyhradne letni vybavu, napriklad asi nenosis macky/nesmeky, predpokladam, ze netahas zrcadlovku/bezzrcadlovku v brasne (na krku ani na ramennim popruhu mi to vubec nevyhovuje), atd. To jsou veci, ktere hoodne ovlivnuji zpusob baleni a malokdy dopredu vis, kdy je budes potrebovat.
Ja zase netaham napriklad spacak, tyvek, kudlu, varic a pod. - a tak je to v poradku pro kazdeho z nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 2, 2020 7:26

nevim, ale pocitat pytle veci ktery je maj logicky proto, ze v nem dobre drzi tvar mi prijde uz zbytecny

a prave treba proto, ze hodne veci uz ma vlastni obal, tak neni podle me nutny na tech par dalsich obaly mit a spis je vmestnam do volnyho prostoru.

Ale jasne, pak se mi snaz stane ze se mi neco posune jinam, nez bylo, kdyz behem dne 30x vlezu do batohu.

ps: vetsinu lidi v 50km den omezuje zdravi/fyzicka/duvod to delat, urcite ne chaoticky usporadani veci v batohu ...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » pon bře 2, 2020 7:54

Pro mě už je 50km denně za hranou nějakého závodu nebo výcviku speciální vojenské jednotky.
I z tohoto důvodu jsem začal cestovat do přírody a "divočiny" sám. Každý má jiné představy a nebavilo mě se pořád dohadovat nebo přizpůsobovat. Já si chci pobyt v přírodě a vše co k tomu patří, užít.Což znamená, že si někde vychutnám atmosféru, zastavím se, vykoupu atd. Tomu si přizpůsobuji i minimální denní limit, kolik chci ujít, abych to takto mohl praktikovat. Utíkat přes hřebeny a trhat rekordy, že si člověk pomalu ani nevšimne, co se kolem něj nachází, mi nevyhovovalo. Pro mě příroda není tělocvična s přírodníma kulisama. Navíc 50km denně si člověk zadělává na potíže s koleny, protože dálková chůze není pro člověka zdravá. To řekne většina starších, kteří tohle v mládí praktikovali.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » pon bře 2, 2020 19:32

Mike píše:Zdrave neni narazove pretezovani tj. pul roku se valet a pak vyrazit na dalkovou trasu. Naopak, pravidelne chozeni kolenum prospiva. Sam jsem z nima mel problem kolem 30, kdyz jsem moc nechodil a parkrat do roka vyrazil do Alp a tam jsem jim dal zahul.


Tak to bude asi kámen úrazu i u mě. Já tedy chodím i přes rok, ale to je tak jednou dvakrát za měsíc cca 25km bez batohu. Chození pěšky místo tramvaje nepočítám. To je pár kilometrů denně párkrát za týden
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2020 19:36

Pred par lety jsem zacal chodit kazdy den, prumerne je to ted asi 8.5 km. O kolenech nevim (musim zaklepat), ale zacal jsem mit trochu potize se slachama, aktualne achilovka. Coz bude nejspis tim, ze chodim moc rychle (vcera to bylo pres 7.5 km/h), asi bych si mel brat batoh s nejakou zatezi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » pon bře 2, 2020 19:55

Já jsem začal užívat ten condrosulf + kapsle s DDD hořčíku v nejlépe vstřebatelné formě, tak jsem letos zvědavý. Ale už po 14dnech cítím nějakou zvýšenou pevnost v kolenech. Předtím jsem jedl vepřové želatiny s Celaskonem a to nepomohlo.Mně to dělalo jen při těch dlouhých tůrách. Že párkrát do roka s patnáct až dvacetikilovým batohem jdu v horském terénu 6-10denní tůry. Minulý rok mě na poloninách chytla taková bolest do kolene, že jsem myslel, že se budu muset odplazit z kopců do údolí do vesnice na autobus a jet domů. Alpa a stáhnutí obinadlem to spravilo.
Někde jsem četl nějakou vědeckou teorii, že člověk z evolučního hlediska není přizpůsobený na dlouhé pochody, natož se zátěží a asi i nějak celkově delší chůzi, protože z evolučního hlediska to není dlouhá doba, co člověk slezl ze stromů.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » pon bře 2, 2020 19:56

mike - mne pomáha to, čo ste tu vehementne spochybňovali - rozcvičiť sa, trochu strečingu aj pre achilovky, vždy pred tréningom. Dokonca aj keď sa idem len prejsť cca 10km úplne naľahko, bez záťaže, tak si ich pretiahnem. Robím to už asi 16 rokov.

Skús to, lebo cítiť achilovky pri takom tempe, by si ako zdravý, turisticky udržiavaný človek nemal. Predsa len nebeháš, nezaťažuješ ako pri objemových tréningoch. Ak vezmeš ešte batoh, tak záťaž na achilovky bude predsa ešte väčšia. Iba ak to s tým tempom nárazovo preháňaš. Trochu spomal a pridávaj tempo postupne.

Stále mám pocit, že ideš dobiehať zameškané.

Edit: alebo už rovno začni behávať, pekne jemný poklus a toto potom na ďalší deň prestriedať s rýchlejšou chôdzou.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2020 20:06

Moment, to neni, ze bych je citil. Nejspis je to zraneni nebo lokalni zanet. Proste mne zacne nejake misto bolet a vydrzi mu to mesic nebo dva. S tou achilovkou jsem nejspis blbe slapnul, nevim kde, ale najednou zacala bolet ze strany tesne nad patou. Par dni jsem kulhal, Aulin gel pomohl ale jeste porad o tom trochu vim. Nasel jsem tam vyrustek, coz znamena, ze je to misto asi dlouhodobe pretezovane. Kdy vzniknul nevim, tipuju po zlomenine druheho kotniku pred 7 lety, kdy tahle noha dostavala vetsi zahul.

Predtim to byla slacha zespodu chodidla (plantarni fascitida), driv zas svalovy upon vepredu na holeni... proste klouby v pohode, ale slachy uplne ne. Mozna telu neco chybi.

Stani píše:Stále mám pocit, že ideš dobiehať zameškané.

Nerozumim, co tim myslis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2020 20:11

Jeste dodam, ze to asi souvisi s tim, ze jsem zmenil styl. Driv jsem toho naprostou vetsinu nachodil v pohorkach a ted naopak v lehkych botach. Proto chodim i vyrazne rychleji a neni to, ze bych se o to snazil, jde to samo. Ale slachy asi dostavaji vetsi zahul, nez pomalu natezko. No a taky jsem driv chodil 1500 km za rok a ted pres 3000, to se asi taky projevi.

Na druhou stranu treba na slacha na holeni se projevovala hlavne v pohorkach a ted uz nejakou dobu ne. To jsem par dni po ture si nebyl schopen ani drepnout.

Behat? Jakoze kdyz nemam problemy s klouby, tak bych si je pridal, aby to slacham nebylo lito? ;-) Navic mi to nevyhovuje, mam radej chuzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Stani » pon bře 2, 2020 20:32

mike - z behu nebolia kĺby, ak to robíš s rozumom. To tvrdia len tí, čo to buď nikdy neskúsili, alebo áno a robili to zle...to sú také báchorky...

Dobiehaš zameškané - písal si to o svojom zdravotnom probléme, ktorý ti znemožňoval sa hýbať naplno - turistika a pod. Bral som to tak, že ti je už lepšie tak šup rýchlo naspäť do kondičky. Ak to tak nie je, beriem späť.

Ustriehni si tempo, aj ak si zmenil obuv. Máš za sebou zranenia, ako to tu píšeš, tak duplom. Lebo inak len čítam, ako na seba cpete všeljaké mastičky :) . Rozvičuj sa, ponaťahuj a zahrej achilovku ešte pred výkonom. Ver mi, veľmi to pomáha.

Nárast objemu na dvojnásobok - neviem za aký čas si to urobil, dúfam, že nie je skokovo.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pon bře 2, 2020 22:48

To je takove... ze se vzdycky da rict, ze to clovek delal spatne a je to jeho chyba ;-) Stejne mi to ale nevyhovuje.

Ne, vloni jsem sice skoro nikde nebyl, ale tech 3000 km jsem nachodil. Prave denni chozeni mne i pres tu bidu udrzelo v pouzitelne kondici. Zatim jsem se jeste k puvodnimu model nevratil, takze v podstate zadna zmena. Zda se, ze letos probiha rekonfigurace imunitniho systemu (ty mrchy ho zcasti vypinaji) a nez to skonci, tak na turistiku jeste furt nemam.

Masticky jsou dobre, kdyz se neco pokazi ;-) Pomaha lokalni promasirovani, to mne naucila fyzioterapeutka. Ono se to pri tom prohreje.

S objemem to neni tak jednoduche. Co je vetsi zatez, ujit za tyden 60 km na 7x s prevysenim tak 700 m v lehkych botach bez batohu nebo 40 km s prevysenim 1500 m za den v pohorkach a s 8+ kilovym batohem? Hlavni zmena probehla behem pul roku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » úte bře 3, 2020 7:35

Taurus píše:Někde jsem četl nějakou vědeckou teorii, že člověk z evolučního hlediska není přizpůsobený na dlouhé pochody, natož se zátěží a asi i nějak celkově delší chůzi, protože z evolučního hlediska to není dlouhá doba, co člověk slezl ze stromů.

To považuji za absolutní blbost. Nechodila zvěř k lidem, chodili lidi na lovecký výpravy a kořist pak nesli zpět. Celej den byli na nohách, neustále se hýbali.
Zda člověk kdy vůbec na stromech byl neřeším... Na 100% jsem si ale jist, že z evolučního hlediska není člověk uzpůsoben k sezení, natož pak velkou část dne.

Kdo je rozsezenej, bude mít zcela jistě problémy, když několikrát do roka nahodí těžkej batoh a s ním jde byť jen 25km denně... Turistika je sport jako každej jinej a tak je nutno k ní přistupovat, tzn nezanedbat přípravu, trénovat, udržovat se v kondici a samozřejmě správně a vyváženě jíst.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 3, 2020 7:44

Stani
mas nejakys konkretni protahovani?

taurus
Jinak s kolenama.souhlas, castecne od te doby co chodim fakt pravidelne, i kdyz u me to je dejmeztomu prumerne 20 km 1x tydne, tak se mi hodne zlepsilo koleno, jasne ze pourazovej stav poskozenyho kloubu me bude omezovat ale pravidelna chuze hodne posili ostatni svalstvo a teda pak ani narazove vetsi zatez neni problem (teoreticky, samozrejme musim brat na zretel, ze zdravotni problemy mam, ale proste i ja ujdu 50km v pohode, kdyz fakt chci), protoze vazy a slachy a svaly sou posileny dlouhodobe.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » úte bře 3, 2020 7:58

Jestli je to blbost nebo není nevím, každopádně většina lidí, kteří chodí takové trasy, problémy s koleny mají. To platí i pro sportovce a řekne vám to každý ortoped. Samozřejmě se to neprojeví hned. Kosterní pozůstatky prehistorických lidí také vyznačují vady kloubů a páteře. Mluvil jsem o celkové délce evoluce a v ní lovec sběrač hraje nepatrnou délku. Každopádně 50km trasy už jsou extrémní. I těch 25-30km už je na tůrách takový vyšší standard. Že nechodím 3000km ročně ještě neznamená, že sedím.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 3, 2020 9:08

jenze "dalkova" trasa je pro me neco jinyho nez si dat vyjimecne 50km.

to podle me jeste dalkova trasa neni a pointa je spis v tom, ze narazove o neco zvendnout beznou kilometraz by nemel byt problem ze zdravotniho hlediska, zatimco narazove se vydat na takovou trasu proste problem je a asi jen nekolik malo pripadu mezi turistama v tom pomeru sou fakt dlakochodci.

Navic u tech dalkovych chodcu (to si predstavim treba treky ala pct) je nedostatecna vyziva a regenerace bych rekla, chybi vitaminy a mineraly ze zeleniny a ovoce, prevlada nepestra strava...

Ja sem puvodne ale psala, ze vetsina lidi ani nema potrebu 50km denne chodit, protoze pohodovej start s horkym cajem na bivaku, nekde si na hodku na slunicku lehnout, vecer si povegetit... proste jde to, ale pro vetsinu lidi to nema smysl, prestoze fyzicky na to maji. A dulezity je delat to jak ty chces.
Etheric taky chce chodit 50-60km ale kdyz jede se mnou, tak proste se bud prizpusobi 25, nebo ho nikdo nenuti, i kdyz ja bych tech 45 asi usla, pokud by me nezlobilo koleno, proste nemam tu potrebu to delat.

mozna i tim ze on si z 50km pamatuje kazdej detail, ja ne. je toho pak projityho moc a uz se pak ztracim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » úte bře 3, 2020 10:15

Tak já původně neměl na mysli, že by byl nějak problém si zapamatovat, co člověk zažil viděl za 50Km. Spíš mi šlo o to, že se chci prostě v některých situacích zastavit atd. Popravdě se mi ani nechce moc věřit, že by tu někdo šel běžnou chůzí 8km za hodinu. To už pak je asi spíš poklus. I těch 50km denně se mi moc nechce věřit. Kolik dní po sobě takovou chůzi jdeš?
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » úte bře 3, 2020 10:58

Každopádně máte můj obdiv s těmi padesáti kilometry.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 3, 2020 11:44

taurus
na dlakovych trecich zjistis,kdyz ctes blogy, ze hromad ai nechodicu se za par tydnu dostane i pre 40km denne a takhle slapou i x mesicu v kuse...

je to spis o zvyku.

Otazka ale je - mas potrebu to delat? pokud bys mel, zrejme bys zahy zjistil, ze to vlastne neni tak hrozny, jak to vypada.
Pokud ji nemas, tak proste nema smysl to hrotit a snazit se ji vykresat.

Ja 50km denne vic dni po sobe nedam, ale nwvadi ki narazove jeden den treba dat tech 45 a druhej den 25.

2 dny dam, kdyz chci, ale 3. den vim, ze bych nedosla ani na bus. Ale to je tim, ze clovek proste ma vikendy, v nedeli pak jede treba 4-5h domu + nakup a vareni jidla do prace, takze ono by to asi i natrenovat slo, aby po dvou dnech si treti den byl schopen to zmaknout, ale nesmel by clovek uz kolem 12-13h na vlak aby se do prace vyspal.

ale kdybys mel 2 mesice jen na to denne chodit dle.libosti, tak do konce prvniho mesice asi vyrazne prekonas svoje dosavadni limity.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » úte bře 3, 2020 13:25

Já už tady ve svém okolí mám všechno několikrát prochozené a jako trénink mě moc nebaví chodit jen tak. Já potřebuji nějaký cíl nebo něco poznávat nového při tom. Navíc než se člověk dostane někam mimo město do přírody s X přestupama, pak tam jde mezi hromadou uřvaných lidí, už mě taky nebaví na jednodenních výletech. To ale není problém tréninku jako spíš můj. Chodím alespoň takhle místo tramvaje.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 3, 2020 13:37

taurus
tak jasne, ze pro vetsinu lidi je vikend na trenink nedostatecnej, ale jak pisu, kdybys nekde byl x tydnu a jen chodil, tak ti to hodne zmeni dosavadni moznosti toho co zvladnes.

a jak ses jednou rozchozenej tak uz to jde snadno.

me lobi furt pronasledovaly zdravotni problemy, narazeny vazy, vyhozenej obratel, natazeny vazy.... mozna, ze loni sem sla jen parkrat pres 30km/den, doufam, ze letos bude lip...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod bonatius » úte bře 3, 2020 13:44

Ahojte,
chcel by som sa spytat aku mast pouzivate na boty, aby sa vam nerobili otlaky. Niekde na fore je urcite spomenuta, ale neviem ju najst.
Dakujem.

Edit: opravene, dakujem za upozornenie...
Naposledy upravil bonatius dne úte bře 3, 2020 14:22, celkově upraveno 1
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » úte bře 3, 2020 14:19

bonatius píše:aku mast pouzivate na bohy, aby sa vam nerobili otlaky
Obavam se, ze zadnemu bohovi se moc nebude libit natirani mastickou na otlaky :wink:

Podle mne co myslis, byla kalciova mast.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod oodoow » úte bře 3, 2020 16:18

@bonatius: Jestli myslíš tu viciho mast, tak ta se už asi nevyrábí. Má tam ale něco podobného.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Treking

cron