Light Backpacking - turistika nalehko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 1, 2019 12:33

pruhlednou? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát lis 1, 2019 14:45

No, kdyz muzes mit ctecku otisku "pod obrazovkou", proc bys tam nemohla mit i kameru :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 11:02

Máte někdo zkušenosti s tímto:
https://www.hanibal.cz/sea-to-summit-ultra-mesh-stuff-sack-xl-20l-id16087
a tímto
https://www.hanibal.cz/boll-pack-it-sack-xl-id11616

Já mám podobné organizéry a síťoviny z Decathlonu a mě to dost pomohlo, že se nemusím furt přehrabovat v batohu a hledat nebo kvůli jedný věci vše vyskládat a pak zase skládat zpět. To samé s igelitkama, které jsem používal.Takhle to mám vše přehledně a rychle sbalené. Ale ty organizéry a síťoviny z Decathlonu mají jeden cca 80g a když jich mám pět nebo šest, tak už to je 300-400g jen na těchto obalech. Ale zase jsou teda odolné, to se musí nechat. A balení po třech různých velikostech stálo asi 200Kč. Tyhle jsou o dost lehčí,ale zase jestli se to hned neroztrhne. Už jsem je viděl kdesi a působili jako silonky. Ten materiál. Že mi to nepřišlo, že by to něco vydrželo. Hlavně ten nylonový sáček, protože do něčeho podobného dávám různé drobnosti různých tvarů a hran.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » stř úno 26, 2020 13:03

Za mne tyto sitovinove "sacky" a "obaly" jsou zbytecne vyhozene penize. Do batohu muzes pouzit igelitky, urcite tady nekdo da linky napr. na Zip-Lock sacky, pokud je chces uzaviratelne, dokonce nepromokave. Misto sitovin ale uplne staci obycejne igelitky. Za seba bych poradil jako jedny z nejlepsich obycejne sacky do kose, myslim 25l z Lidla, baleni asi po 30 ks za par korun. Jsou pevne, dle mne znatelne pevnejsi nez obycejne igelitky, hlavne ty soucasne z "eko" materialu. Maji tvar tasky vcetne dvou ousek.
Mozna i jinde neco podobneho sezenes, mne zatim tyto jsou nejdostupnejsi a vydrzi docela dost, mozna radove vice nez ty bezne levne sacky do kose..
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » stř úno 26, 2020 13:45

Ty síťovaný sáčky jsou super. Na jednu věc - dáš do nich drahý funkční prádlo, aby při praní nepřišlo k úhoně ;)
Dřív jsem měl všechno v sáčkách... Aj ty blbý igelitový, když jich je víc, hodí překvapivou váhu.. Řekl jsem si, že sáčkování nebude ta pravá cesta... Vybral jsem batoh, do kterýho se sbalim tak, abych měl vše hezky organizovaný bez nutnosti přehrabování. Těch věcí neni zas tolik a drobnosti pojmou kapsy.
Pytel už mám akorát na spacák a žrádlo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod bonatius » stř úno 26, 2020 14:13

@Taurus: skus toto https://www.aliexpress.com/item/3292151 ... 4c4db7YeQk
za tu cenu je to super, doma to vsetci pouzivame, sme s tym spokojny, testovali sme to aj vo vode a vsetko suche
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » stř úno 26, 2020 14:14

Ty pytliky se trhaji. Mam v nich diry velke jak usta stare zeny. Igelitky apod jsou na tom stejne. Ty eco jsou jeste vic k prdu, protoze se rozjizdi ve svaru
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 21:14

Díky za info a rady. To s těmi pytli na odpadky, to je dobrý nápad, to mě nenapadlo. Ty bývají pevné a barevné na zapamatování podle barev. Já ty igelitky nemám rád, ony se trhaly a připadal jsem si divně, když jsem kolem sebe měl někde v lese nebo na louce igelitky Kaufland a Albert. Jinak ano, ty nylonové sáčky z hanibalu jsou předražené, že se mi to kvůli tomu kupovat nechtělo. Za jeden pytlík 450Kč nebo kolik. Za tu cenu je v Decathlonu sada pytlíků a organizérů. Přikládám fotku, jak vypadají. Na jejich stránkách jsem je nenašel. Jsou fakt odolné, jen tu váhu mají vyšší.
Přílohy
org.jpg
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř úno 26, 2020 21:20

Etheric píše:Aj ty blbý igelitový, když jich je víc, hodí překvapivou váhu..

1 litrovy ziploc ma asi 7 g a 3 litrovy 13 g. To zas neni takova katastrofa, vyhody prevazuji (vodeodolnost, organizer, vydrz a i cena).

Taurus píše:To s těmi pytli na odpadky, to je dobrý nápad, to mě nenapadlo.

Neni. Trhaji se i ty odolnejsi. Mozna by vydrzely ty extra silne, ale ty uz jsou tak tezke, ze to nema smysl.

Za mne jsou idealni reseni ziplocy, ty prave se zipem. Odkazy a diskusi k nim tu nekde najdes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » stř úno 26, 2020 21:56

Mrknu se na to. Asi vím, co máte na mysli. Nedávno mi v tom kdosi cosi dal a mě to hned zaujalo, že se mi to líbilo a už jsem si v tom také něco uložil, protože jsem jich dostal víc. To je dobrá věc. Ale to jsou nějaké ze supermarketu. Ale ty objemy 1L a 3L, které uvádíš, to je málo na oblečení a tak. Ale na ty drobnosti, to je dobrý, to je fakt.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » stř úno 26, 2020 22:05

Trilitrove jsou na obleceni v pohode. Akorat jich samozrejme potrebujes vic, zas se to lip sklada do batohu. Na drobnosti jsou litrove.

Stejne je dobre obleceni rozdelit podle ucelu, spinave od cisteho apod. Kdyz to mas spravne udelane, tak proste jen sahnes pro spravny ziploc a s ostatnima se nezdrzujes. Prijdu treba na bivak, a tak vytahnu ziploc s perovkou, kalhotama a ponozkama na spani a prevlecu se. Dost pomaha, ze jsou pruhledne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 1:21

Jo, to tak taky dělám s těma sáčkama z Dekáče, že jsem měl rozdělené podle účelu, špinavosti atd. Tam mě taky pomáhalo to, že jsou síťkované, protože člověk viděl, co je uvnitř. Dají se ty ziplock vůbec sehnat u nás? Po zadání do googlu mi to našlo jen zahraniční obchody a stránky. Pokud teda nemáš na mysli ty z Kauflandu.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 27, 2020 17:51

Ty organizery jsou desny. To musel vymyslet marketingovy genius - nekolik stovek za kus zbytecneho sitovaneho plastu :)
Kam zmizela tradice pecliveho vyplnovani i nejmensich mezer batohu kusama obleceni a jeho nasledne prehrabovani pri hledani poslednich cistych ponozek? :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 27, 2020 18:11

takgle to delam ja, pak ty pojozky ale treba najdu az doma :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2020 18:15

@FrantaKrajta: ziplocy vyjdou na par korun za kus a vysypavani celeho batohu, kdyz potrebuju najit nejakou drobnost, uz jsem si uzil dost ;-) Navic jsou ziplocy, na rozdil od sitovanych nesmyslu, nepromokave, coz byl prvotni duvod, proc jsem je zacal pouzivat. Funkce organizeru je jen pridana hodnota a dost ji ocenuju.

@Taurus: ano, ziplocy se daji koupit i u nas, treba v DM. Mame tu na to nekde vlakno, hledej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 27, 2020 20:09

@Mike, jasne, ze se ziplocky hodej - sam v nich taham presypane jidlo, drobnou elektroniku a podobne.
Spis nechapu takove to uz trochu uzkostne rozdelovani veci do organizeru dle kategorii, kde pak maji lidi deset ruznych "stuff sacku" z cubenu/sitoviny/ziplocku a jeste jsou schopni se na americkych forech hadat o tom, ktery stuff sack je nejlepsi...
Zcela vazne - na jedne nejmenovanem UL webu ted vysel cely clanek o tom, jak si autor pochvaluje ruzne texturovane sitovinove stuff sacky, protoze pak pozna po hmatu, co vytahuje... to uz je trochu OCD ;)

@Taurus, klidne i ty Ikeacke ziplocky. Pokud uz bys do nich rval nejake obleceni, zkus je nechat v ruzku pootevrene, pak se nemusis tolik bat, ze tlakem v baglu prasknou.

Vodeodlnost tolik neresim, u tech malych na elektroniku a pod. staci a na delsi mokre akce mi uz prijde lepsi velky rolovaci vodotesny vak ve velikosti batohu. I na nejake pripadne brodeni rek jako plovak :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 21:02

Mně jde primárně o to organizování. Nadávat si celou cestu, že jsem něco zapomněl doma a pak to najít zapadlé v batohu nebo pečlivé zabalení jednotlivých kusů a jejich následné vybalování s následným opětovným balením, protože jsem si něco zapomněl na dně batohu už mě nebavilo.
Nepromokavost nějak zatím nepotřebuju, přes divoké peřeje řeky se nebrodím a v případě deště dám přes celý batoh nepromokavý obal.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 27, 2020 21:44

@Taurus, pak ale prichazis o to nejlepsi, co nejvic formuje kamaradstvi v divocine - pujcovani si zapomenutych lzic, nadavani do debilu, protoze ten druhy nechal pri pulnocnim baleni tesne pred cestou stanove koliky doma a podobne :D
(ehm, po jistych zkusenostech uz mam radeji permanentne v kazdem batohu takovou tu pevnejsi plastovou lzici) :oops:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 21:56

FrantaKrajta píše:(ehm, po jistych zkusenostech uz mam radeji permanentne v kazdem batohu takovou tu pevnejsi plastovou lzici) :oops:

Buď v klidu. Já šel jednou na ryby a zapomněl jsem si doma udici.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod booze » čtv úno 27, 2020 23:14

Taurus píše:Nadávat si celou cestu, že jsem něco zapomněl doma a pak to najít zapadlé v batohu

Tak si udelej seznam vybaveni a bal se podle nej.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2020 23:42

To je jediny fungujici zpusob, zvlast pro nas starsi a pokrocile ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Taurus » čtv úno 27, 2020 23:54

Nepsal jsem, že jsem si něco zapomněl vzít, ale že jsem to považoval za nevzité, ale při tom to bylo někde zapadlé v batohu bez organizérů a vypadlo to na mě až třeba v půlce cesty. Ten seznam už jsem začal používat.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod mike » pát úno 28, 2020 0:12

Jo, to se mi taky stalo, ze mi nekde neco zapadlo a nasel jsem to az doma. Kdyz uz jsem se s tim rozloucil :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 28, 2020 6:48

takovy to kyz vite ze tam ty kalhotky jsou, nachystany at je rano hned najdete ale najdete je az doma pri vybalovani :D

ja mam ale zas pevny mista, jaoze pod spacakem podvlikacky, na druhy strane tricko a krabicka na bryle a pak uz toho moc neni, karimatka, celta, vareni, nahradni tricko,jidlo, piti... nepropro. balim to furt stejne takze lekarnicku najdu pokazde +- tam kde vzdycky.

ted mam.batoh s bocnim zipem, tak sem.prestala pouzivat 70l nepromokavej vak a obcas pouziju ten zip a vytahnu si neco zespod bez komplet vybalovani batohu (napr. bylo vedro, vymenila sem zatepleny gate na vandru za podvlikacky jen tim, ze sou na zipove strane uplne dole na dne :D )

ale obcas se mi to preorganizuje samo nebo kdyz mam malo veci, tak to pak lovim.

jen drobnosti mam po vymezenych kapsach, organizer vlastne nenosim na nic... ale zase, lekarnicka ma svuj obal, nepropro unda je zabalena ve sve kapse, perova vesta tez, esus ma.svoje a celta tez...

takze ja uz to v podstate mam zabaleny jednotlive vtetsinu :D

ja si na seznam vybaveni pridala i drzak na fotak a protikus do fotaku, pac sem.na jednu dovolenou odjela.bwz desticky na fotak a celou dovcu me sralo, ze me fotak na popruhu taha krk a ramena. protoze nejsu zvykla to prendavat na kompakt, takze blbost.

a seznam v gearlistu pouzivam uz davno opacne, misto vyklikani veci co chci dat do seznamu na akci tam nakopiruju vsechno a pak to odmazavam. taky se mi uz stalo ze pri kopirovaji jen chtenych polozek mi nejaka vypadla...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Etheric » pát úno 28, 2020 8:04

Nechápu, jak někdo může mít celej výlet "zapadnutou" věc v batohu a myslet si, že ju ztratil nebo nechal doma.
Pochopím, že někdo nechá na stole doklady, peníze, zapomene podprdelník, kolíky, nůž, ... Ale jak můžu v batohu, kterej má 5 přehlednejch kapes a jednu komoru, nenajít jednu věc, byť malou drobnost? To se mi nestalo, ani když jsem nebyl UL a tahal spoustu krámů a fakt mi hlava nebere, jak a kam by mi co mohlo zapadnout. Vypadnout při přehrabování něco klidně může, to jo, ale zapadnout v batohu?? Neni kam :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 28, 2020 9:59

protose se podivas blbe nebo to das do nezvykle kapsy a tam se proste nepodivas.

Ja treba driv vozila 70l pytel nepropro, takze vse v pytli, vyndat z pytle, do pytle... a zapadla mi jednou asi kudla z vika do batohu ale pod pytel, takze sem ji napred pohresovala a pak ji nasla jako nezvanyho hosta ve skotsku :D

proste se to nekdy stane.

Vetsibou tu vec najdes kdyz vsechno vyndas ale.kdyz to nekde zapadne tak prehrabovanim se to nekdy ulenlive brani nalezni. (tzn. najdes vecer na bivaku, kdyz uz je to k nicemu, doma, ve vlaku...)

ja jednou ztratila pobozku tak sem se rozhodla ji obetovat a nevracet se 4km a pak se objevila v baglu o par hodin pozdeji :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát úno 28, 2020 10:33

Mawenzi píše:ja jednou ztratila pobozku tak sem se rozhodla ji obetovat
Ty ses dala do nejake samanske skupiny a delas obetne ritualy???

Pobozka - to je neco jako jako mala bohyne levobocka? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 28, 2020 11:17

Já mám 3 tipy :D

Pobožka je:
a) modlitební knížka
b) věřící kamarádka
c) část oděvu sloužící k zateplení (většinou dolních) končetin
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod apuka » pát úno 28, 2020 11:23

@etheric: no, prijdes nekde uz za tmy a svitis si do batohu jen celovkou, stin TI tam vrha vsechno "po ceste" k dane veci. Ta se vsak posonula trochu jinam a ve stinu jej nevidis a jak se hrabes, tak ji jeste vice zahrabavas. Toto je upne normalni. Nebo sis do batohu hodil narychlo bundu, bo je teplo - a jako na potvoru ta mala vecicka (napr. kalhotky mawe) se dostala do jedine ne uplne zazipovane kapsy bundy. Pruser by byl, kdyby se to dostalo do bundy spoluchodiciho (bo ten ma uplne plny ruksak, tak bundu hodi k mawe) a najde je tam partnerka pri prani :lol: .

Na druhe strane kdyz jsme byli na 5-tinennim ledovcovem prechodu s guidem, tak jsem jej obdivoval, ze mel jediny asi 25-30l ruksak na vsechno. Mel tam veci do zimy i do tepla, prevlecne, nejake nahradni izolacni vrstvu jako prvni pomoc pro klienty, vybaveni na ledovce, macky, cepin, nekolik prusika i "nahradni" lano na zabezpeceni, prvni pomoc pro skupinu, piti, jidlo, ... Tj. vice nez kdokoliv z nas mel - a to jsme vsichni meli alespon 2x tak vely ruksak. On proste mel do posledniho detailu vymysleny zpusob ukladani veci, vsechno melo svuj pevny rad / vcetne zpusobu poskladani obleceni i vybavy.
To ale muze takto delat nekdo, komu se to opravdu vyplati - ma jeden ruksak (vcetne veskere vybavy) na 1 den, jeden na 2-3 dny, jeden na 5-tidenni, jeden na tydenni a vice akce (plus zase neco jineho na zimu na skialpy) a strida si to prakticky kazdy tyden, kratsi akce i nekolikrat. Domu prijde, vypere stare veci, vymeni je v prislusnem ruksaku za nove a hotovo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Light Backpacking - turistika nalehko

Příspěvekod Mawenzi » pát úno 28, 2020 12:17

apuka
dik, rezu se tu smichy... :)

greymouse
to je jasna nabozenska pomucka k zatepleni me verici kamaradky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Treking