Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Taurus » ned úno 23, 2020 19:45

apuka píše:@Taurus: na vyjasneni te prodysnosti a prodysnosti jeste jednou a sireji. Omlouvam se za delsi text.
Kazdopadne si ale muzes byt jisty tym, ze (prozatim) neexistuje zadna membrana, ktera by "udychala" bezne poticiho se cloveka pri vyrazne aktivni a potive cinnosti.

Takže toto je také prodejní recenze na prodyšnost? https://www.nalehko.com/produkt/rab_kinetic_plus_jkt/
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned úno 23, 2020 20:31

apuka píše:To, co si vetsina lidi preedstavuje pod pojmem "prodysnost" je odvod vodnich par.

O tom teda silne pochybuju, laik si IMO predstavi, ze pres latku prochazi vzduch. Spravne cesky je prodysnost tohle, zatimco "prodysnost" u membran je paropropustnost. Prodejci to samozrejme zkreslili.

Jinak v zasade souhlas, jen fakt nevim, jestli to necemu pomuze ;-)

Taurus píše:Takže toto je také prodejní recenze na prodyšnost?

Ano. Neni to recenze, ale propagace. Nijak zvlast spatna ani zavadejici, ale pro cloveka, ktery ma jasno v tom, co muze cekat. Uplny laik si nejspis realny obrazek neudela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned úno 23, 2020 20:35

To ja nevim, s tou membranou nemam absolutne zadne zkusenosti, abych o ni neco rekl.

Mne jen prijdou nektere recenze na nalehko, ze je treba brat trochu s rezervou a je treba se kouknout i na nejake jine - od te doby, jak tam vychvalovali nejake merino trika jako super skvele na (jak jsem pochopil az) zatezove behani, ze se v tom nijak moc nepotili. To totiz kazdy, kdo se vyrazneji a dele hybal v merinu Ti rekne, ze se to za nejakou dobu namoci od potu a potom dlouho schne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned úno 23, 2020 20:40

Ony to hlavne nejsou recenze. Recenze musi byt nezavisla. Tady by ale ani to nestacilo, ten "test" je smesny, to je takovy prvni pokus. V jinych podminkach by vysledek mohl vypadat uplne jinak. A taky s jinym clovekem, jestli nepropoti merino, tak jsou to vyjimecni jedinci, kterych je par procent, ale normalni clovek v nem bude pri behu mokry a v te membranovce taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » ned úno 23, 2020 21:15

apuka píše:s rezervou a je treba se kouknout i na nejake jine - od te doby, jak tam vychvalovali nejake merino trika jako super skvele na (jak jsem pochopil az)

Rab Meco? Mam ty tricka asi ctyri a funguji. Je to smes merina a umeliny, taze smrdi a je mokre, ale vyschne rychleji. 8) Beham i v merino dresu, ktyry nesmrdi vubec, ale schne strasne dlouho.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Taurus » ned úno 23, 2020 21:33

Tak je mi jasné, že jsou to prodejci, ale myslel jsem si, že je to serioznější obchod, takže ty jejich recenze a rady nebudou úplně mimo. Ikdyž mě trochu nahlodalo, že se přidali k hysterické reakci, kdy na nějaké české univerzitě dělali test filtrů a ten sawyer propadl. Tak čeští prodejci v protiútoku na svých stránkách uvedli nějaký svůj od Bushcraftu zaplacený test, kde sawyer exceloval. Ten test bundy jsem zmínil, protože se mi to vybavilo při čtení příspěvku od Apuky, že žádná membrána neudýchá fyzickou aktivitu. Projížděl jsem tu jejich nabídku s bundama a utkvělo mi to v hlavě.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon úno 24, 2020 14:39

@booze: Jedno z podobnych recenzi bylo Meco, ale to jsem zrovna nemyslel. Si matne pamatuji z davna, ze to bylo na neco jineho, opravdu z merina (ne smeska).

@Taurus: jasne, je dobre, ze si to sami zkusi a nekdy muzeme byt radi i za jejich zkusenosti. Ale na druhe strane nekdy vysledkami sami popiraji fyzikalni zakonitosti (zrovna u te membrany), takze je tezke plne uverit tomu, co rikaji. Ono totiz nekde nadseni z neceho noveho muze mit dost velke oci a zuzeny obzor. Cimz si vubec nemyslim, ze chteji zvysit prodejnost a ze to mysli nejak zle. Jen mi tam chybi trocha podrobnejsi hodnoceni - jak pise mike, to vlastne nejsou recenze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Taurus » pon úno 24, 2020 15:57

Jojo, jinak díky za obsáhlejší vysvětlení a popis. Ukázalo se, že jsem víceméně paropropustnost a prodyšnost považoval za stejný pojem...
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 24, 2020 18:29

apuka
ja si hlavne myslim, ze petr je clovek, co se moc nepoti. hubenej cahoun. Myslim si, ze proste jemu to fungovat muze a hromade dalsich lidi taky. Ale nekomu to fungovat proste nebude ale to neznamena, ze ta recenze je nejak spatna.
Ale souhlas, ze kdyz netusis, muzes se vic spalit nez kdyz uz vis... a ctes mezi radky. to ti ale vetsinou daji jen a pouze zkusenosti (vetsinou spatny)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 18:39

Znovu. Neni to recenze. Jednak kvuli obsahu a jednak proto, ze prodejce proste recenzi napsat nemuze. Je ve stretu zajmu. Recenze musi byt nezavisla (podminka nutna, nikoliv vsak postacujici).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 24, 2020 19:26

ok, neni, ale tim sem chtela stejne rict neco uplne jinyho.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » úte úno 25, 2020 16:44

Tak jsem neodolal a pořídil tu shakedry h5 bundu, zatím můžu říct, že včera v dešti v Praze neprotekla a po zatřepání byla fakt skoro suchá. Střih super a konečně jsem koupil bundu která má dobře udělanou kapuci i stahování na ní. Předtím rab microlight summit i větrovka od montbellu maj kapuci jak pytel, prostě na pytel. Tím se ve mně obnovila víra, že ještě nějaké outdoor firmy chápou jak má kapuce fungovat. :)
Jinak to zatím vidím podobně jako v recenzi výše, jako jedinou nevýhodu zatím trochu užší rukávy. Materiál je celkem silný a měl by vydržet i batoh.
Zatím jenom malý test, po běhu ve větrovce jsem byl totálně zpocený, tenké triko s dlouhým rukávem úplně mokré od potu. Venku začalo pršet, tak jsem sundal větrovku, oblíkl shakedry bundu a šel se ještě projít do deště. Po cca půlhodině bylo triko pod bundou suché, takže zatím to vidím nadějně. Očividně nějakou tu vlhkost propouští ven. Zkoušel jsem přes to i dýchat a moc to nejde, něco málo vzduchu projde, ale dlouhodobě bych se asi udusil.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte úno 25, 2020 17:47

No konecne :smt023 Testuj a pis dal, tohle je zajimave. Akorat... vcera v Praze prselo? ;-)

Tady neni PU vrstva, ze se pres to dalo dychat? Myslel jsem, ze je to stejna technologie jako u GTX Active, akorat bez horni vrstvy laminatu. Vis jiste, ze ti neutikal vzduch okolo? U membranovek je lepsi dychat ven na zrcadlo, kdyz se zamlzi, tak jde opravdu neco skrz, jinak ne. Pres NeoShell kolecko udelam, pres eVent taky, ale o dost mensi (oboji s namahou). Zkus ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » úte úno 25, 2020 19:01

Jj, pršelo, zkus někdy roztáhnout závěsy ve své kobce. :wink:
Tak jsem zkusil na zrcadlo a celkem se zamlžilo, když jsem byl fakt blízko. Tady píšou, že je to air permeable.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte úno 25, 2020 19:07

Praveze jsem byl vcera venku jeste za svetla a svitilo slunce. Aspon tady na kopci ;-)

Fajn, to zni dobre. Tak si v tom zkus zabehat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř úno 26, 2020 8:13

mike píše:Znovu. Neni to recenze. Jednak kvuli obsahu a jednak proto, ze prodejce proste recenzi napsat nemuze. Je ve stretu zajmu. Recenze musi byt nezavisla (podminka nutna, nikoliv vsak postacujici).


Jaký střet záujmů?
To je zase hnusná kampáň a účelouka.
Kdo tě platí, kdo za tým stojí?
Nebuděme číst nezávislé recenze, en kvůli tomu, že pár lidí vyřvává po ulicách...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » sob úno 29, 2020 21:00

mike píše:Fajn, to zni dobre. Tak si v tom zkus zabehat ;-)

Tak dneska byly ideální podmínky na testování. Ráno velká kosa a sněžení, pak se postupně oteplovalo a sněžení přešlo v déšť. Takže 56km 1567m+ za 6 hodin trochu přes kopečky u Prahy. Jako objektivně asi nic moc, ale já se u toho fakt hodně zpotil. :) Měl jsem tenké skins triko s dlouhým rukávem a na tom bundu. Až někam na 40km to bylo hodně komfortní, pak se to trochu pokazilo, protože přestalo lejt a začalo svítit sluníčko. Pak mi v ní bylo už celkem vedro a musel jsem rozepnout zip.
Normálně bych se v tomto okamžiku převlékl do větrovky, ale nějak v tom fofru nebyl čas měnit bundu a taky jsem chtěl zkusit, jak moc mi v té membránovce bude nepříjemně. No, kupodivu to nebylo vůbec hrozné i když jsem se teda dost potil, neměl jsem z toho takovej ten igelitovej pocit, že by po mně ten pot tekl a že bych se to na mě lepilo.
Po doběhu jsem oblíkl ještě mikinu a na to zase tu bundu a po asi 20 minutách byla suchá zevnitř i zvenku, takže za mě spokojenost zatím.
Ještě jsem zkoumal, jestli ji běžecká vestička nějak nepodřela, ale zatím jsem žádný poškození nenašel.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob úno 29, 2020 22:34

Koukam, ze jsi ve forme :smt023

Diky za report, vypada to dobre. Skoda, ze nemas porovnani s NeoShellem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » sob úno 29, 2020 23:03

Jestli zas někdy bude v Praze sraz, tak si můžeš donést Neoshell a zrcátko, já donesu Shakedry a můžeš skrz to dýchat a porovnávat jak je libo. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob úno 29, 2020 23:16

:D nevim, jestli by to bylo vypovidajici srovnani. Blbe je, ze ty by ses do me bundy vesel dvakrat a jak bych tvou asi roztrhnul, takze prime porovnani neni mozne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned kvě 3, 2020 13:37

objevil jsem novou UL membránovku Direct Alpine Cyclone, škoda že jí neudělali o něco dříve, dříve než jsem koupil Rab Flashpoint 2, Direct Alpine Cyclone vypadá lépe než Rab Flashpoint 2, lepší prodyšnost, pohodlnější materiál, je o něco lehči, a ještě je levnější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon kvě 4, 2020 12:29

No mě se teda víc líbí Flashpoint 2 ikdyž ten Cyklone jsem neviděl na živo. Flashpoint má nastavitelnou kapuci, dvě kapsy a nastavitelné konce rukávů. Rozdíl váhy je zanedbatelný. Prodyšnost je dost těžké posoudit, ale papírově má Flashpoint 40tis a 2,3ret, Cyklone 67tis a 3,9RET. U Cyklone ale píšou 7D látka, těžko říct, co je to přesně za údaj, ale taková látka je opravdu tenoučká, Flashpoint má podle mě víc, ale nepodařilo se mi najít kolik. Například nový Rab Pull-on má 7D nylon 2,5L Shield+, jednu kapsu, poloviční zip a váží 90g.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon kvě 4, 2020 13:24

DA Cyclone vypada zajimave, i kdyz je to trochu jiny pristup k UL nepromokave bunde
DA: 69g/m2, minimalisticka kapuce, jedina kapsa, bez stahovani
Rab: 47g/m2, kapuce se stahovanim, dve kapsy, stahovani rukavu, stahovani dole

Proste Rab je z tenci latky a hmotnost nabere na tom, ze neni tak minimlaisticky. Odolnost ale nemusi zaviset na gramazi latky. Kdyby clovek mel srovnani, ktera z tech latek vic vydrzi, tak by to byla uzitecna vlastnost (ktera ale ani nejde zmenit podle zadne normy, protoze odolnost zavisi na spouste faktoru)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Jožka » pon kvě 4, 2020 21:29

Ahoj, potřeboval bych poradit nějakou odolnější membránovou bundu, která má delší rukávy. Moje bunda Tilak Storm model 2013 pomalu dosluhuje, tak jsem si přes eshop koupil nový model Storm C-Knit a dnes zjistil, že ve stejné velikosti L má nový model asi o 5 cm kratší rukávy. Bundu budu muset vrátit a hledám náhradu. Nevím jestli zkoušet XL, ale bojím se, že bude přes hrudník hrozně volná. Měřím 188cm a vážím 85 kg, vždy jsem měl oblečení velikosti L. (měl jsem bundy od Montury, DA, High Pointu, naposledy Tilak). Docela dost oblečení mám od Direct Alpinu, měl jsem i bundu Trango, teď spokojeně používám Tacul, tak uvažuji jestli nezkusit model Devil Alpine nebo Guide…
Nebo mi doporučíte něco jiného? Děkuji...
Uživatelský avatar
Jožka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: stř led 4, 2006 7:47
Bydliště: Palkovice/Rožnov p.r.

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » pon kvě 4, 2020 23:04

Nezkousel nekdo ted zase ty obracene membrany od Columbia? Outdry Ex, "podobny" princip jak GTX ShakeDry? Maji jich ted par za hodne zajimave ceny (jako treba za dvojku). Krome poznamek na to, ze v nich clovek vypada jak uchyl, tu vlastne skoro nic nebylo :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte kvě 5, 2020 0:36

Jak nebylo? Vzdyt jsem psal, ze jsem to mel na sobe a ze ani zadarmo. Vyzkousej a uvidis sam. Abych ti to priblizil... urcite jsi na sobe v mladi mel takovy ten vojensky nesmysl, co jsme mu rikali atombordel. Tak asi tak nejak. S GTX ShakeDry se to vubec neda srovnat, malem jsem se v tom uvaril behem peti minut v obchode. Uz je to teda hezkych par let, ale pochybuju, ze by se neco zasadne zmenilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte kvě 5, 2020 1:01

Columbiu ExDry jsem videl jen pred par lety v obchode - nepoddajne, tezke a nezdalo se to byt nijak extra prodysne. Nevim, jestli meli nejak vic verzi kvality. Ja na takou bundu narazil nekde ve Sportisimu, tak pokud bylo vice verzi, tak toto asi by la ta nejhorsi. Taky nevim, jestli se za posledni dva roky technologicky nezlepsily, ale nikde jsem o tom neslysel. Pokud jsou ty bundy hodne lacine, tak to asi bude neco, jako jsem tehdy videl. To bych si nikdy nekoupil. Pokud chces levnou nepromokavou bundu, tak Marmot Precip nebo lacinejsi Pertex Shield (Rab Downpour, Montane Minimus ve vyprodeji) bude kolem 3k a udela vyrazne lepsi sluzbu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte kvě 5, 2020 8:49

@FK: Tady vsichni mame "zkusenosti" pouze z obchodu - vlastne ja jsem videl dva Asiaty na Top of Tyrol oblecene do cele soupravy, ale ze vypadali spokojeni asi moc neznamena :-). Co tak si je objednat a udelat nejakou zkousku :wink:. Jak to zvykne rikavat mike? Neco ve smyslu, ze i pokusny kralik je dulezity :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte kvě 5, 2020 17:09

Tady mi spis sedi Cimrmanovske: Nebyl to Strindberg, kdo experimentálně zjistil, že vypouštěním tabákového dýmu do vody zlato nevznikne? Někdo to totiž vyzkoušet musel. :twisted:

Druha moznost je, ze se u FK zacaly projevovat geny duchodce z Lidlu a jak vidi slevu, tak ji nemuze odolat :twisted:

Ale taky je mozne, ze jsme vsichni ve Sportisimu videli tu nejhorsi variantu a ted se ve slevach prodava lepsi.

Pravdepodobnost jednotlivych moznosti si urcete sami ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » úte kvě 5, 2020 17:46

@Mike, díky za přesnou charakterizaci - přesně tak to je, jak vidím slevu, beru to útokem jak důchodce v lidlu. Stejně tu všichni kecáme o hov..., tak aspoň jednou nějaký dotaz na bundy on topic, ne - měl bys být spíš rád :D

Google mi našel akorát jediný, dva roky starý post o jedné větě, jak jsi ji měl v obchodě asi minutu a "ani kdyby ti platili". To ses ani tehdy, ani teď moc nerozepsal. Jediné anekdotální zmínce přeci snad nevěříš ani ty. A když nevím, tak se zeptám.

Myslel jsem třeba dýl, v dlouhém dešti, pod báglem, když už se ti nacucala svrchní látka. Minutové "uvaření se" v obchodě není podrobné vyzkoušení, se v obchodě uvařím i v GTX.

Ale dobře, vidím, že ji tu nikdo nemá a v dešti nenosil, tak se buď stanu tím pokusným králíkem, nebo mi taky přijde blbá už od pohledu rovnou. Víc to nemá smysl řešit...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení