Softshell s kapucou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 28, 2020 18:43

Prodysnost v krame vyzkousis. Hledej dychaci test. Na primaloftku uplne staci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 28, 2020 18:48

apuka píše:Miku, ja jsem psal reakci ze VE MESTE do -15 staci jedno tricko a primaloftka.

Fajn, tak mi ukaz, kde jsem psal, ze VE MESTE staci do -15 jedno tricko a primaloftka. Ty se proste zas chces hadat a doma se bojis, ze te manzelka vezme cepinem :twisted:

Nevim jak u vas na dalnem vychode, ale v Praze je -15 naprosto vyjimecne, rekl bych, ze v prumeru tak jednou za rok a to kdo vi jestli. Normalni teploty v zime jsou tu kolem nuly a na to staci tricko s kratkym a primaloftka. Kdyz je mezi -5 az -10, vezmu si tricko s dlouhym a kdyz pod -10, tak tricko s kratkym a na to tricko s dlouhym. Obe tenka merina (okolo 150). Furt ale nepotrebuju zadnou flisku a tudiz ani misto na ni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod sobb » úte led 28, 2020 22:46

nimha: na toto trochu pozor
mike píše:zadna kapuce OK
pro spoustu lidí toto OK rozhodně není a v tomto musíš vědět, co chceš. Pro mě je u zimní bundy kapuce naprostou nutností, jiným se přehřívá mozek a proto ji nechtějí/nepotřebují :)
Stahování dole je ovšem docela zásadní, i když i to může ovlivnit také střih bundy a tělesné proporce majitele.

Pokud je velká zima, tak je flíska IMHO pod teplou bundu vhodná a je dobré tam prostor na ni mít. Při vybírání nové péřovky jsem zásadně chodila zkoušet ve vrsvách, které pod ni potřebuju v případě nutnosti nacpat. V obchodě mi pak bylo celkem vedro :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » úte led 28, 2020 23:29

Nekomu holt mozek funguje, a tak potrebuje spis chladit :twisted: Jinak mivam v kapse Buff satek. Zrovna dneska docela foukalo, a tak jsem ho vytahnul i kdyz bylo lehce nad nulou. Prijde mi to pohodlnejsi a ucinnejsi, nez kapuce.

Prijde mi rozumne vybirat podle hlavniho urceni. Kdyz mi vetsinu casu staci tricko, budu kupovat bundu, ktera sedi s trickem a v pripade nouze pod ni neco narvu. Na druhou stranu, u primaloftky je vyhoda, kdyz neni primo na telo, funguje lip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fers » čtv led 30, 2020 17:31

Máte prosím někdo zkušenost s High Point Drift Hoody Jacket? Chtěl bych něco co se dá běžně nosit více univerzálně v režimu město/práce/výlet, a tato mi vzhledově vyhovuje ale nevím jestli s ní má někdo dobré/špatné zkušenosti a jestli je cena/výkon ok (nějakou dobu jsem nic nekupoval a na staré klimatexce mi odešel zip).. předpokládám, že když navrstvím merino, PWS, a tuto SS tak to na jaro/podzim bude stačit (popř. i české zimy mimo hory).
fers
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv led 30, 2020 17:16

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod nimha » pát úno 7, 2020 14:57

Tak jsem konecne vcera vyrazil obejit par prodejen (konkretne Hanibal a Alpsport), abych zhodnotil Vase rady, no bohuzel P.Alpha uz na me nemeli velikost. Resp.rekl bych, ze Tilak a DA vubec konci s jejich max. velikosti (xxl) pod mymi potrebami. Nechapu treba, jak s tim Tilak vystaci u armadnich veci... Co by se asi dalo, by byla ta Marmot Alpha 60, ta by asi xxl sedla, ale uz ji nemeli.

Tim padl i SS Tilak Trango a pws fleecka Tilak Fermund a vlastne cely Tilak. Proste do jejich xxl se nevejdu (a fleecku jsem mel jen na kosili). Nakonec mi pohotovy prodavac nabidl 3xl pws fleecku od Warmpeace, ze pry matros stejny jak Tilak, tak jsem to vzal. Pribalil jsem jeste jednu pws capku, nechal tam 3 litry a sel dom.

Tim padem budu ted zkouset vrstveni - termotriko s dl.rukavem, tahle fleecka a neco na to. Zitra to prvne prubnu na sjezdovkach (tam tedy bude klasicka zateplena lyz.bunda).

Mozna jeste na vysvetlenou proc, kdyz s Vami resim, jestli primaloft nebo alphu (a to ve vlakne o ss:-), si koupim nakonec pws mikinu... no, jendnak tu alphu nemeli, a druhak jsem si uvedomil, ze slusny fleecky mam uz tak 10+ let, takze by nebylo od veci neco poridit a vyzkouset, jestli nevznika chyba uz tam, navic pws jeste nemam.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát úno 7, 2020 18:49

nimha píše:takze by nebylo od veci neco poridit a vyzkouset, jestli nevznika chyba uz tam

Spravne. Slepe cesticky je potreba poradne proslapat, aby na nich nikdo nezabloudil :twisted:

(V horach obcas byva spatna stezka proslapana vic, nez spravna. Protoze po ni lidi jdou dvakrat, tam a pak zpatky. Fakt jsem takovou potkal :D)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř úno 19, 2020 22:35

mike píše: Vsadim boty ze tech 30 CFM je prodysnost obaloveho materialu a izolace ji temer neovlivnuje.

Jake boty? Smrdi?
Apuka ma pravdu.
Nez jsem se rozloucil s mou MHW Compresor Primaloftkou (budiz ji smetiste lehke :smt022 ) tak jsem provedl test. Beh s vnitrni latkou a pak s vyrezanou vnitrni latkou. Po ubehnuti cca 3km byla s vnitrni latkou uvnitr vlhka. Bez ni byla na povrchu hodne mokra. Bez vnitrni latky byla ta bunda naprosto skvela a fungovala uplne jinak. Ano u testu jsem mel tricko z ciny, ktere muze obsahovat olovo a jine tezke kovy.
Dokud nevyzkousis v zatezi Alphu, nepochopis slohove prace Apuky.
Rozhorcuje me, ze jsem ji vyhodil, jsem mohl udelat test s vakuovackou.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2020 22:46

Mas snad boty, ktere nesmrdi? ;-)

Vnitrni latkou? To jako podsivkou? To by naopak davalo za pravdu mne :twisted:

booze píše:Rozhorcuje me, ze jsem ji vyhodil, jsem mohl udelat test s vakuovackou.

Jo a navic jsi mohl delat dychaci testy jednotlivych vrstev #-o ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » stř úno 19, 2020 22:56

Ted jsi me dostal. :shock:
Takze si to mam cist znova? Sak apuka psal o zvysene vlhkosti mezi dvema latkami.
Ano podsivkou
Me boty ani nohy nesmrdi
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2020 23:01

Jo. Znovu a znovu, nez to pochopis :twisted:

Apuka tady furt tvrdi, ze Primaloft je malo prodysny a ja naopak tvrdim, ze je prodysny hodne a prodysnost snizuje obalovy material tj. podsivka a vnejsi latka. Tys podsivku vyrezal a prodysnost se zvysila, coz odpovida tomu, co jsem psal.

Boty mi prosim neposilej a zajdi si na ORL :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » čtv úno 20, 2020 0:12

Miku, zase dost prevracis, co jsem psal a jakou to ma souvislost s boozeho pokusem...

Navic proc tady vytahujes Primaloft? MHW Compressor ma Thermal Q Elite, co je dost jiny material - a podle jeji struktury, resp. kostrukce ("smeska", silnejsich dlouhych vlaken tvori neco jako 3D mrizku, kterou vyplnuji kratke tenke vlakna) je (nebo se blizi) aktivni izolace, ne jako PL Gold /bez privlastku/ a funguje trochu jinak :wink:. Rozhodne by mel na aktivni pohyb fungovat lip nez obycejny PL Gold, co se tyce odvodu vlhkosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv úno 20, 2020 3:55

Nic neprevracim, booze reagoval na mou citaci vysi, precti si ji. A pod ten nesmysl, ktery opakujes porad dokola, se najednou nepodepises? :twisted:

OMG, aktivni marketing je tu zas :roll: MHW Compressor, co mel booze a co mam ja dvakrat, mel Primaloft Gold, tenkrat pod puvodnim jmenem Primaloft One. Rec je o bundach starych 10+ let. Proc myslis, ze ji booze vyhazoval? Zmenili to az o hodne pozdeji a je to jeden z duvodu, proc si ji znovu nekoupime. Muzes si ji koupit sam, kdyz se ti ta izolace tak libi :P

Zas je opet pekne videt, jak pracujes s informacema. Vymyslis si cokoliv, abys svou oblibenou podporil marketingovou kravinu. Vec se ale ma tak, ze booze svym pokusem potvrdil to, co pisu ja :finga:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » čtv úno 20, 2020 16:15

Jo, s tou naplni Compresoru asi mas pravdu - posledni dobou nepsal, ze ma Compressor PL. Takze poznamky o ThermalQ Elite beru zpet.

Nikdy jsem netvrdil, ze PL je malo prodysny, ale ze PL Gold je malo prodysny na hodne potive aktivity - a to vcetne duvodu, ze se musi davat do pevneji tkanych periodolnych latek, ale hlavne kvuli sve konstrukci. Hlavne ve srovnani s vetsinou tech aktivnich izolaci - castecne vcetne i PL Gold Active. Za tim si stojim a konec-koncu to potvrzujes casto i Ty svym chvalou "prodysnosti" Tve bundy na sneznicich, jak rychle to po navlhnuti pri aktivite vyschne :wink: .
Dale jsem tvrdil, ze vnejsi a vnitrni latka kolem izolace muze zadrzenim vzduchu pridat celkove vetsi uroven izolace (clo) jako samotna izolace. Samozrejme, cim mene profukave (prakticky i prodysne) jsou ty latky, tim lip drzi teplo - toto neni z me hlavy, zopakuji, ze toto tvrdi (a doklada vysledkami mereni) i Richard N. z BPL fora, ktereho Ty jsi casto uvadel jako velice spolehlivy zdroj Tvych tvrzeni. Timpadem nesmis zapomenout, ze booze si vystrihnutim vnitrni latky hoodne snizil tepelnou izolaci bundy, takze se tezko srovnava, jak se potil s a bez ni. To je jako kdybys chvalil, jak je uplne stejna bunda prodysnejsi, kdyz z ni odeberes (na tloustku) pulku izolace.

A pokud myslis pod "marketingovou kravinou" ty aktivni izolace, tak jen jeden dotaz - uz jsi zjistil, proc ma PL Gold (bez privlastku) clo 0,92, ale PL Gold Active jen clo 0,82, tj. jako PL Silver (bez privlastku)? :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » čtv úno 20, 2020 19:49

apuka píše:Nikdy jsem netvrdil, ze PL je malo prodysny

Tos samozrejme tvrdil a mohl bych ti to dohledat, ale kaslu na to.

apuka píše:ale ze PL Gold je malo prodysny na hodne potive aktivity - a to vcetne duvodu, ze se musi davat do pevneji tkanych periodolnych latek, ale hlavne kvuli sve konstrukci.

Oboji je nicim nepodlozena blbost, krome tvych fantasmagorii teda.

apuka píše:Za tim si stojim a konec-koncu to potvrzujes casto i Ty svym chvalou "prodysnosti" Tve bundy na sneznicich, jak rychle to po navlhnuti pri aktivite vyschne

:roll: chvalim si, ze vyschne tricko POD bundou. To tricko bych propotil i kdybych na sobe tu bundu nemel. Propotil jsem ho i kdyz jsem si pokusne na nej vzal jen vetrovku nebo membranovku (z Neoshellu). Takze ano, bunda je velmi prodysna, protoze kdyz se prestanu potit, tak tricko pod ni rychle uschne. Opakuju, tricko, bunda je zevnitr porad sucha. Pro jistotu jeste jednou: tricko!

apuka píše:A pokud myslis pod "marketingovou kravinou" ty aktivni izolace, tak jen jeden dotaz - uz jsi zjistil, proc ma PL Gold (bez privlastku) clo 0,92, ale PL Gold Active jen clo 0,82, tj. jako PL Silver (bez privlastku)? :wink:

Proc a jak bych to mel zjistovat? Proste izolaci nejak zmenili a min izoluje. Mozna tam pouzili min kvalitni material, treba recyklovany, jak je dnes spatnym zvykem. Izolace se zhorsila, a tak nejaky prchal prisel s napadem, jak to prodat. A vymyslel si slovo aktivni, protoze vypada akcne a je dneska modni. Tot vse a kdyby tusil, co si kolem toho dokazes vyfantazirovat, tak se smichy udavi marmeladou.

To slovo je marketingove zvolene dobre, protoze vzbuzuje kladne asociace (aktivni => pohyb => zdravi) a to i kdyz si clovek uvedomuje, ze je to jen marketing. Pricemz cast lidi si to ani neuvedomuje a reaguje jako blbec na koblihu. Ovsem jen ty z toho dokazes odvodit veci, ktere by ani prchaly nenapadly a kdyby nahodou jo, tak by si je nedovolili pouzit. A ty na tom stavis ty sve nesmyslne teorie a neustale nas tu s nima oblazujes #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » pát úno 21, 2020 14:06

Tak jsem to precetl znovu a bud jsem momentalne zaostaly nebo fakt nevim
Poprosim teda apuku ve dvou vetach o co mu jde.

Pokud to dobre (asi ne) chapu, tak vam jde o ruznou gramaz izolace vs vlhkost uvnitr izolace vs izolacni vlastnosti?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pát úno 21, 2020 19:49

booze píše:bud jsem momentalne zaostaly nebo fakt nevim

To se prece nevylucuje :twisted:

booze píše:Poprosim teda apuku ve dvou vetach o co mu jde.

Apuku ve dvou vetach? :lol: Reknu ti to za nej v jedne: chce se hadat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » ned úno 23, 2020 19:47

booze píše:Poprosim teda apuku ve dvou vetach o co mu jde.
Takze pro Tebe, co se z meho pripevku tykalo Tebe a Tveho pokusu.

Tim, ze jsi odstihnul vnitrni "podsivku", jsi taky zrusil izolacni vrstvu vzduchu mezi PL a podsivkou, coz muze davat az cca 0,6 clo, coz s ohledem na puvodni gramazi PL Tve bundy (60g, tj. celkem 1,84 clo u nove bundy) a jeho silne pravdepodobnou degradaci casem (slehnuti) dela tak tretinu, mozna i vice aktualni celkove izolace pred ustrihnutim.
Jinymi slovy, bez podsivky jsi mel vyrazne mene izolujici bundu, coz taky mohlo dost ovlivnit vysledek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » ned úno 23, 2020 20:13

:roll: proc mas porad potrebu psat o necem, o cem nemas ani paru? Puvodni gramaz PL1 (ano, tak je to oznacene) je u tehle bundy 100 nebo 115 g/m^2 (roky jsem byl presvedcen o tom prvnim, ale pak jsem nekde narazil na to druhe). Takze s tim snizenim izolace to nebude tak divoke. Navic se booze ptal na neco uplne jineho.

No a co se slehnuti tyce... mam dve, izolaci maji stejnou a u jedne je slehnuta tak na pulku puvodni, zatimco u druhe nejspis vubec. Protoze pouzivam kazdou uplne jinak. Prvni s batohem a hodne se v ni potim, druhou bez batohu a potim se bud vubec nebo jen mirne. Pricemz ta druha je pouzivana vyrazne vic, taky u ni ted odesel zip, ale slehla fakt neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » ned úno 23, 2020 21:06

No vidis, a ja jsem narazil na to, ze tam melo byt 60g PL1, kdyz jsi me upozornil na to, ze v starsi verzi bylo neco jineho nez jsem si myslel :wink: Ale popravde je to dost obtizne najit, protoze vetsinou se pise Primaloft Eco (coz je od PL1 mile daleko, to je vlastne predchudce PL Black) a jeste bez gramaze nebo s jinymi izolacemi.
Navic je to uplne jedno, neslo o absolutni hodnoty ale uo to, ze vyznamnou cast izolace zrusil, takze srovnavani "prodysnosti" neni uplne koser.

No a na co myslel booze, si myslim, ze vim on sam lepe nez Ty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » ned úno 23, 2020 21:07

No me slo spis o poznatek, jaky ma vnitrni latka vliv na transport vlkosti skrz izolaci.

Myslim ze vlhkost uvnitr izolace zpusobuje, ze se ochlazujes. Protoze ta vlhost chladne na vnejsi latce a dostava se i do izolace, kde zas ochlazuje tebou produkovane teplo.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » ned úno 23, 2020 21:09

Proto me nikdy nefungovala bunda s Windstoperovou membranou, kteroubsi vychvalovala zimomriva 3/4.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » ned úno 23, 2020 21:14

apuka píše:No vidis, a ja jsem narazil na to, ze tam melo byt 60g PL1

Jenze ja ty bundy mam. Dve a je tam minimalne 100. Ano, pozdeji to menili, delali blbosti jako min izolace v rukavech apod, ale puvodni mela vsude stejne tech 100 nebo 115 a booze ji mel.

apuka píše:Navic je to uplne jedno, neslo o absolutni hodnoty ale uo to, ze vyznamnou cast izolace zrusil, takze srovnavani "prodysnosti" neni uplne koser.

Neni to jedno, jde o to, jak vyznamnou resp. ze se s tve vyznamne stala nevyznamna.

booze píše:No me slo spis o poznatek, jaky ma vnitrni latka vliv na transport vlkosti skrz izolaci.

To dost zalezi na te vnitrni latce. Nevim, kterou verzi jsi presne mel, u jedne z mych je prodysna a vevnitr je vzdycky sucha, zatimco u te druhe pri vetsim poceni navlha, protoze je prodysna malo. Podle popisu jsi mel nejspis tu druhou, ale mozna taky neco mezi. Mel jsi mi ji poslat na porovnani #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » ned úno 23, 2020 21:17

Mel jsem uplne tu prvni verzi muze to byt tak 10let zpet.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » ned úno 23, 2020 21:22

Prvni verzi, ktera byla u nas, ne? Ja jsem svou prvni kupoval v USA pred 13 lety a ta myslim u nas vubec nebyla, narazil jsem tam na ni nahodou, zkusil a odesel v ni :) Druhou jsem kupoval o rok pozdeji, taky z USA, ale postou. To co pak bylo u nas se spis podobalo te druhe, ale nijak zvlast jsem ji nezkoumal.

(za tu prvni novou bych dneska klidne dal 10 kKc... tenkrat mne stala pod 200 USD a dolar byl asi za 15...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod booze » ned úno 23, 2020 22:15

Ted nevimnpresne, ale asi u nas
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pon úno 24, 2020 14:32

Co jsem to hledal, tak myslim uz nekdy v roce 2006 nebo 2007 byly nejake zminky o Compressoru (bez privlastku), ale uz tehdy tam psali o PL Eco jako naplni (bez jakehokoliv uvedeneho mnozstvi). Potom jsem nasel nejake verze Compressor PL, kde mel byt PL One (zase bez uvedeni gramaze - tam jsem nasel jeden odkaz, kde nekdo psal o 60g), nekde ale stale PL Eco i u toho, "obycejny" Compressor byl i s nejakou vlastni izolaci MHW (jeste ne Thermal Q Elite, neco jako "Thermic" nebo pod., se mi nechce znovu hledat), u ktere uz jsem nasel nekolik malo pripominek o gramazy 100g. Stale jeste to bylo kolem 8-10 let zpatky. No a nakonec se objevila verze Compresor Superior (a ci co) s tim TQE, casem zmenena na Compressor bez privlastku.

Takze to vypada, ze MHW s touto bundo opravdu dost experimentoval ](*,) a menil i izolaci, vnitrni latku opravdu netusim, to jsem ani nezkoumal a vetsinou o ni ani moc nepsali. To se potom ale nediv, ze jsem uvadel jine hodnoty jako mas Ty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » pon úno 24, 2020 17:15

Schvalne jsem to hodil do Googlu, proklikal par linku a narazil na tohle: Several gear companies are starting to incorporate PrimaLoft Eco into their 2009/10 line-ups. Here are some of the more drool-worthy jackets I’m eyeing for the winter season: Mountain Hardwear Compressor Jacket and Pants.

Obe moje (2007 a 2008) maji P1 a uz jsem to to mnohokrat psal. Takze ano, divim se, ze se vrtas ve vecech, o kterych nic nevis, prestoze je tu zkusenost z prvni ruky. Teda, kecam, nedivim #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod Entik » čtv říj 29, 2020 19:30

Nemáte, prosím někdo tuhle bundu: https://www.mammut.com/eu/en/p/1011-012 ... acket-men/

Má to 3-vrstvý Gore® Infinium,, - neznám :((

Na co bude vhodná? Líbí se mi ale nechci igelit...

Dík
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » pát říj 30, 2020 9:14

Patri mezi nejprodysnejsi membrany Gore - ale je to membrana. A je v silnejsim softshellovem materialu. Mas na tom odkazu, ze to ma Ret<5. Takze to bude asi min prodysnejsi nez supertenka (a skoro jen pulku vazici) bunda z Gore Active, ale rozhodne Ti vydrzi vic a dele. Infinum neni plne vodeodolny, do velkeho deste to neni.

Pokud chces neco na hodne potive aktivity, mel bys hledat neco bez membrany.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení