Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavlny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 12, 2020 19:58

@Mike, kdyz mi koupis Kajku, tak klidne nick zmenim :twisted:
Ovsem nosit ji nebudu, obratem prodam :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » stř úno 12, 2020 20:16

mila6032 píše:Ok, tomu postoji rozumím. V tomhle odvětví to tak ale nemám, protože tam vnímám jeden podstatný rozdíl. ... Tím rozdílem je ona povinnost a represe.

Zajimave, jak z uplne stejnych vychodisek dojdeme k opacnym vysledkum :) Na stat jsem v podstate rezignoval. Sice mne stve, ale vim, ze s tim nic neudelam, na politiku se dat nehodlam. Neudelam proto, ze nemame stejny zajem, naopak. Zvlast od te doby, co nastoupil estebak a stat se stal otevrenym nepritelem. U firem je to jinak, tam je zajem v podstate stejny, aspon u tech slusnych. Zakaznik chce byt spokojen a firma to chce taky, protoze spokojeny zakaznik se vraci. Nemusi to vzdycky fungovat, ale v takovych pripadech ma smysl se o neco snazit a aspon v mem oboru to docela funguje. Sice to obcas dopada tak, ze za ne delam jejich praci tj. hledam pricinu jejich chyb, ale vysledkem je obvykle oprava a jelikoz v tom nejsem sam, tak zas jindy vyuzivam toho, co takto vyresili jini. Mas pravdu, ze kdyz se mi firma nelibi, muzu jit jinam, ale nekdy neni kam. Dobrych firem neni zas tak moc a trend bohuzel je, ze z male slusne firmy se stane nebo je pohlcena nechutnou korporaci (priklad: Mountain Hardwear). Proto neni spatne ty slusne podporovat a od tech druhych odrazovat. A tem prvnim zas dat zavcas najevo, kdyz se zacnou obracet na temnou stranu.

mila6032 píše:Absolutně respektuju, že to někdo má jinak. Jen jsem měl potřebu vysvětlit svou zdánlivou nekonzistenci ve svém postoji.

V pohode, rozumim a to vyse jsem psal ze stejneho duvodu.

mila6032 píše:A schválně, pojďme do toho FR napsat.

Tak jo.

mila6032 píše:Však ok, jen je třeba dávat pozor, že ta hranice mezi upozorněním a poškozením jména značky je poměrně tenká. A pokud někdo například zveličením toho problému/nesrovnalosti uvede , byť v nadsázce v podstatě nepravdu, dopouští se úplně stejného prohřešku jako ta fabrika

Neni to stejne, rozdil je v dopadech. Fabrika ma nepomerne silnejsi pozici, takze si jedinec podle mne muze dovolit podstatne silnejsi vyjadreni. Zas je pravda, ze dnesni (a)socialni site tyhle pomery trochu meni a obcas se muze stat, ze se uplne otoci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod booze » stř úno 12, 2020 22:35

Etheric píše:Jinak kalhoty z hustý bavlny mám rád do sucha pro teploty klidně i letní, okolo 30 stupňů, pohoda, ovšem podmínkou je to sucho. Respektive nízká vzdušná vlhkost. Tady jsou takový gatě pohodlnější, než umělý.
Jenže stačí trocha sprchnout, ani nemusím navlhnout, stačí jen, že se zvýší vzdušná vlhkost a - najednou jsou ty kalhoty pocitově na opačným konci spektra.

Jak je ta bavlna huste tkana, tak pri navlhnuti zvenci naboptna a uzavre mezery. Pak se vic potis, protoze latkou hur prochazi para produkovana telem.
Kdyz se potis a je sucho, tak to funguje jak knot a na povrchu vnejsi strany se stihne odparit.
Kdyz se potis kurefsky, tak ta latka nacucne a zacne drit.

Mame doma dvoje gate od FR. Jedny jsou vydrene skrz u kotniku a druhe jsou vydrene mezi stehny. Stari cca 7 let. Nosim je do mesta, protoze jsou pohodlne a nejsou moc outdoor. Kdyz v nich zmoknutak schnou pomerne dlouho. Driv na me uschnou bavlnene slusnaky z M&S.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod sobb » stř úno 12, 2020 23:41

mike píše:Pobavilo mne tohle, nechces si zmenit nick? ;-)
Michal82 píše:FrantaKajka
tohle je ovšem cílená propagace [-( :mrgreen:

FrantaKrajta píše:soby nekde na Severu opravdu nelovim, ...
já sice taky ne, ale zneužiju tohle vlákno a rozloučím se s vámi. Mějte se všici tuze fajn a nadále veďte diskuze v džentlmenském duchu :wink: A jestli na Severu neumrznu nebo se neutopím v bažinách, tak uvedu počty pozorovaných Kajek :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 12, 2020 23:53

Tak to si uzij sever, noste radeji reflexni vestu at vas nejaky seversky lovec (v FR hadrech) nezastreli a vubec :D

Peknou cestu!
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv úno 13, 2020 0:02

booze píše:Jak je ta bavlna huste tkana, tak pri navlhnuti zvenci naboptna a uzavre mezery. Pak se vic potis, protoze latkou hur prochazi para produkovana telem.
Mame doma dvoje gate od FR. Jedny jsou vydrene skrz u kotniku a druhe jsou vydrene mezi stehny. Stari cca 7 let. Nosim je do mesta, protoze jsou pohodlne a nejsou moc outdoor. Kdyz v nich zmoknutak schnou pomerne dlouho. Driv na me uschnou bavlnene slusnaky z M&S.
No jo, ale ktera latka ti "dycha", kdyz je zvenku mokra? Membrana urcite ne. Tim samozrejme nemyslim, ze by tyhle bavlny byly "nepromokave" ve stylu membranoveho obleceni...Je to proste spis softshell a to jeste na hranici softshellu.

Jinak 7 let je dobre, to mi nikdy zadne M&S kalhoty nevydrzely ani nahodou :) Popravde, jejich hlavni vyhoda (krome pohodli do mesta) je delka, u tech typu, co delaji bez zapositych nohavic. Jsou to jedny z mala kalhot, ktere mi sednou. Na dlouhe hubenejsi postavy se proste kalhoty v levne konfekci typu M&S shaneji dost blbe, vetsina je kratka :) Rychlost schnuti mi prisla na latku umelina/bavlna tak nejak normalni.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod sobb » čtv úno 13, 2020 0:21

FK: Díky :P

sobb piclá vyznavačem lišky z kopců - to by, obzvláště v kontextu tohoto vlákna, bylo téměř ironií osudu :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 1:55

Hmm, nechcete se u mne cestou odpoledne stavit? Mam ted doma metr te 3M reflexni pasky, klidne ti pulku dam, je to slusna plocha, je pres 5 cm siroka. Za dlouhych zimnich veceru si muzete vystrihovat a lepit odrazky na batohy, pripadne jinam ;-)

Stastnou cestu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 2:01

booze píše:Kdyz se potis kurefsky, tak ta latka nacucne a zacne drit.

To mi pripomnelo, jak jsem si jednou blbec vzal na vysokohorskou turu bavlnene trenky (od M&S). Byl to docela zahul, a tak jsem se potil, bavlna udelala to, co pises, nekde se shrnula a v zapalu boje jsem si toho vsimnul az kdyz bylo pozde. Nastesti to byl posledni den, nejakou dobu jsem pak chodil jako namornik :twisted: Nikdy vice, pri poceni jedine umelina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » čtv úno 13, 2020 5:45

mike píše: Neni to stejne, rozdil je v dopadech. Fabrika ma nepomerne silnejsi pozici, takze si jedinec podle mne muze dovolit podstatne silnejsi vyjadreni. Zas je pravda, ze dnesni (a)socialni site tyhle pomery trochu meni a obcas se muze stat, ze se uplne otoci.


Ty jo, nad tímhle přemejšlím už asi dvě hodiny :D Právě ta dnešní síla internetu podle mě vychýlila ty váhy spíš na stranu jedince. Firma může lži v popisu napáchat škody na straně jedince tím, že jedinec utrpí ztrátu v ceně "ulhaného" produktu + čas, který věnoval nákupu a čas, který poté tráví případnou reklamací. Také může zaplatit špatným zážitkem, v extrému třeba zdravím, když se deklarovaná vlastnost v limitní situaci ukáže nefunkční (naše bunda vás udrží v teple i v -60 stupních Celsia). V konečném důsledku firma poškodí i sebe. Ztráta pověsti je často, zejména pro menší firmy, zkrátka konečná. V takovém případě si za to firma může sama. V druhém případě, když jedinec napíše na internet nepravdu o firmě, může tato zmínka žít vlastním životem a na internetu může viset i roky. Za ty roky si ji může přečíst tisíce lidí, které může od nákupu odradit a tím snížit počet prodaných kusů. Může vstoupit do širokého povědomí, i když se vůbec nezakládá na pravdě (v bazaru prodávají auta po bouračce a se stočenými kilometry.) Tu firmu to může přivést na úplné dno. Ale pisatel původního hanopisu v podstatě neriskuje vůbec nic.

Takže ano, firma má zdánlivě silnější pozici, ale do toho "boje" nese něco svého a do banku vkládá své jméno, peníze a úspěch. Dělá to dobrovolně. Jedinec na první pohled vypadá jako slabší strana vztahu, ale při protiútoku může způsobit škodu poměrně stejnou případné své škodě (jedinec tratí 5000 za bundu, firma 500 000 za 100 neprodaných bund), ale do banku nedává nic.

Je to samozřejmě ještě složitější a všechny svoje myšlenky ani nedokážu zatím srozumitelně popsat, nicméně ten základ je doufám srozumitelný. Předem říkám, že to vůbec nemám celé promyšlené a v hlavě mám několik scénářů, které předchozí text dokážou slušně nabourat. Jen chci říct, že to zdaleka není tak jasné jak by se na první dobrou mohlo zdát.
Naposledy upravil mila6032 dne čtv úno 13, 2020 10:20, celkově upraveno 1
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 13, 2020 8:03

FrantaKrajta - promiň za ten nick, chápu že mi nikdo neuveri ze to byl preklik.

Sobb - šťastnou cestu a užijte si to.

Mike - ano pokud se opravdu jedna o aktivitu kde je ten pot extrémní potom bavlna dost dre, ale to i umelotina a řeší se hlavně to jak zamezit jistému pohybu po kůži, což potvrdim z praxe tím ze cyklisti jezdí na ostro protože ani umele spodní pradlo nedokáže v této zátěži zvládat a rozedre vám celej spodek, proto jediná účinná věc jsou speciální vložky v kratasích bez spodního prádla.
Ovšem při chůzi se mi tohle nikdy nestalo i když sem měl vše spocené - chybí tam to tření o něco a to tření jen o volbé prádlo mojí pokožku tedy nerozedře - tím neříkám ze to nejde každej je jinak citlivej.

Jinak docela by mne zajímalo jak se daří mému starému Anoraku zde v ČR - respektive jak se mu dařilo hlavně v létě.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Pierre111 » čtv úno 13, 2020 9:56

FrantaKrajta: no já mám teda raději PA než PES. Přijde mi, že PES se většinou používá levnější a zpravidla je i méně odolný. Když kupuju kalhoty tak raději z PAD. Stejně tak bundu například membránovku bych si z PES nekoupil, PA mi přijde odolnější. Ze svojí zkušenoti taky můžu říct, že například softshell z PES mi víc chlupatěl a kuličkoval než z PA. Snad se tomu teda pořád říká softshell když je v tom nylon :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 17:00

mila6032 píše:A schválně, pojďme do toho FR napsat. Třeba je to hecne a ten popisek změní. Byl by to hezký závěr týhle, na internetové poměry, velmi slušně vedené diskuze.

A tady to mame:
Fjallraven-shop.cz píše:V tomto máte pravdu. My všechny texty přebíráme od výrobce, vlastní si nepíšeme a nevymýšlíme a u nás na stránkách u bundy Skogsö je uvedena stará verze textu. Na stránkách Fjallraven.com je už upravená nová verze textu. Nyní máme ve výrobě nové stránky, kde by měly být texty revidované, nové a zároveň více informací o materiálech.
S bundou mám podobné zkušenosti. I po navoskování odolá jenom lehkému krátkému dešti.

Odpoved mi prijde rozumna a dava smysl. Takze to nakonec nebyl cesky, ale svedsky prchal ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » čtv úno 13, 2020 18:20

Ty jo, já se ještě ani nedokopal k tomu ten mail napsat a ty už máš odpověď.
Ale jo, tohle docela dává smysl.
Díky.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 13, 2020 18:29

Jj rozumná odpověď ta bunda je z Lite verze G1000 a G1000 má jen na vystuhach. To v dešti opravdu proteče.

U poctivejsich kousků je G1000 Heavy Duty v kombinaci s G1000 a to i ve 2 vrstvách - kapuce myslím ve 3.

To se pak chova jinak.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » čtv úno 13, 2020 19:59

Docela by mě zajímalo, která bunda má kapuci ve třech vrstvách, nebo ostatní části ve vrstvách dvou...
To nemá ani No.8 nebo No.1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 13, 2020 20:42

Máš pravdu kapuce opravdu není ve 3 vrstvách.

Konstrukce:
Anorak je ušit v Portugalsku
Šití je masivní od jednoduchého po trojité.
Kapuce je z G1000 ve dvou vrstvách.
Ramena, lopatky a ze předu pod prsa je G1000HD v jedné vrstvě.
Záda a břicho je z G1000 v jedné vrstvě.
Rukávy jsou z kombinace G1000 a zadní díl rukávu je pro loket až do konce z G1000HD v jedné vrstvě.
Klokaní kapsa je z G1000 celkem ve 3 vrstvách - přístup z vrchu je oddělen od bočních vztupů které jsou za ním.
Zadní díl přes a pod zadek je z G1000HD ve dvou vrstvách.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod slezacekm » čtv úno 13, 2020 20:45

Singi anorak by mel mit taky 2 vrstvy pres ramena.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » čtv úno 13, 2020 20:48

To jo, ale z G1000 a prochčije vcukuletu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjälelräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavl

Příspěvekod booze » čtv úno 13, 2020 21:26

@dudy jake mas kamna ve srubu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 21:45

mila6032 píše:Ty jo, já se ještě ani nedokopal k tomu ten mail napsat a ty už máš odpověď.

Takove veci bud udelam hned nebo nikdy ;-) NZ

mila6032 píše:Je to samozřejmě ještě složitější a všechny svoje myšlenky ani nedokážu zatím srozumitelně popsat, nicméně ten základ je doufám srozumitelný. Předem říkám, že to vůbec nemám celé promyšlené a v hlavě mám několik scénářů, které předchozí text dokážou slušně nabourat. Jen chci říct, že to zdaleka není tak jasné jak by se na první dobrou mohlo zdát.

Jo, souhlasim a taky moc nevim, kudy do toho :) Da se na to divat z ruznych stran a stejne se k nicemu jednoznacnemu nedoberes. Dopad totiz bude hodne zalezet na nahode a malickostech, ktere nedokazes predem odhadnout. To mas jako s tweety, napisou se jich miliony denne a zapadnou, ale obcas se objevi jeden, ktery se rozsiri po celem svete. Aktualne treba "ok, boomer", za par mesicu zapadne a objevi se neco jineho. Takze si myslim, ze ve vetsine pripadu silna marketingova pozice firmy prevazi dopady stiznosti jednotlivce, obcas se to vyrovna a ve vyjimecnych pripadech to spusti lavinu, ktera je pro firmu pruserova. Odhadnout predem se to neda, proste riziko podnikani.

Vem si treba tuhle diskusi a post, ktery ji zacal. Sam o sobe by mel mozna maly negativni dopad, ale taky bych si na to nevsadil, i negativni reklama je reklama. S naslednou diskusi bych to videl spis pozitivne, napsali jste realne zkusenosti, plusy i minusy a firma sve zavadejici info opravila nebo jeste opravi. Ale zas bych si na to nevsadil, jelikoz se ukazalo, ze v minulosti lhali a ten puvodni post byl v jadru opravneny. Z cehoz mi vyplyva, ze je to v poradku a jde o normalni zpetnou vazbu a regulaci. Ta muze mit ruznou silu a podle toho se system nekde ustali, nebo, kdyz je moc silna, rozkmita a v nejhorsim pripade dojde k nejake rezonanci a cele se to rozsype :) Za mne je teda puvodni post v poradku, sam bych neco podobneho v nastvani dokazal napsat taky, asi trochu jinymi slovy.

mila6032 píše:Jedinec na první pohled vypadá jako slabší strana vztahu, ale při protiútoku může způsobit škodu poměrně stejnou případné své škodě (jedinec tratí 5000 za bundu, firma 500 000 za 100 neprodaných bund), ale do banku nedává nic.

Jedinec uz do banku dal sve penize za neco, s cim nebyl spokojen. Mozna je pri reklamaci dostane zpatky, ale to ho zas stoji cas a nervy. Za mne furt dobry.

Vidim paralely s obchodovanim na burze, coz mam jako obcasneho konicka. Jsou lidi, co veri, ze cenami akci hybou zpravy. Treba ctvrtletne zverejnovane vysledky, uspechy a neuspechy firmy. Jenze kdyz se na to kouknes bliz, tak to tak nevypada. Klidne se stane, ze firma zverejni skvele vysledky a akcie spadnou. Nebo naopak ztratu a cena leti nahoru jako raketa. Takze spis sleduju analytiky, kteri se snazi ridit naladou davu (sentiment) a ti tvrdi, ze zpravy funguji jen jako katalyzator. Kdyz je nalada pripravena, tak staci maly impuls, aby se otocil trend a naopak, kdyz je silna nalada jednim smerem, tak s ni ani silne impulsy skoro nehnou. Dobry priklad je treba Boeing. Pred rokem to vypadalo na jasny short (spekulace na pokles). Cena vyrostla moc vysoko a objevil se pruser s 737 MAX. Takze jsem si to otevrel s casovym horizontem necely rok. Standardni velikost, ale kdybych vedel, jak se bude pruser s MAXem vyvijet, tak pouziju desetinasobek, protoze neco takoveho nemuze cena ustat. Jedna negativni zprava za druhou, zlocinci z manadementu zabili stovky lidi, MAXy sedi na zemi a uvedeni do provozu se stale odklada, prodeje klesaji, zadne nove objednavky... co muze byt jasnejsiho? Jindy by to firmu mozna i polozilo, ale ted? Cena sice trochu klesla, ale misto aby padala jako sutr, tak se placa v mirnem downtrendu, ktery vypada jako bezna korekce. Protoze nalada je optimisticka a lidi si (zrejme) mysli, ze problemy jsou jen docasne a cena pujde nahoru. Takze nakupuji pri poklesu a cenu stabilizuji. Mne se short nakonec podarilo uzavrit se ziskem, ale s odrenyma usima a asi tak polovicnim, nez bylo ocekavane minimum. Zisk je sice pozitivni, ale spokojen nejsem, jelikoz se to chovalo uplne jinak, nez jsem cekal (a analytici nedopadli lip). Nekdy proste chovani davu nedava smysl.

No a s nasim tematem je to podobne. Kdyz bude Fjallraven v mode, tak negativni reakce nebudou mit skoro zadny dopad a dudy bude muset odhanet zensky selfie tyci, ale kdyz moda skonci, tak muze jedna negativni reakce strhnout lavinu dalsich a prodeje uplne zastavit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjälelräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavl

Příspěvekod dudy » čtv úno 13, 2020 21:55

booze

Já nemám srub.
V tom srubu za pět mega, co jsem nechal bejvalce, byly ABX s výměníkem 8 + 8 kW.
:mrgreen:

Pokud myslíš ten srub z fotky, tak ten není můj, tam jsem toliko hostem a tam jsou Petry v dezolátním stavu s vyhořelým šamotem, které hrozí katastrofou...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod booze » čtv úno 13, 2020 22:31

Tak si vzdy vzpomene, kdyz zatapi. To je pekne. :mrgreen:

Podobne Petry ted resim. :roll: Padly mi do oka nejake krbove kamna Prity mini, i kdyz mam jeste zasobu Peter, ale zas nemuzu cumet do ohne. Skoda no. :D
Konec OT o topeni na srubech.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » čtv úno 13, 2020 23:09

Ty Prity mini, má kámoš v chlastací boudě, ale maj minimální tah komína 12 Pa a starý Petry (koukal jsem že nové už mají 12 Pa) měly 9 Pa a měl hoňku s revizí...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod WDSNV » sob srp 22, 2020 17:18

Od Fjallraven mám akorát zimní svetr za 300€ a libovka :)
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Předchozí

Zpět na Oblečení