kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

zkušenosti, rady, dotazy.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Morty » úte úno 11, 2020 14:42

ahojte,

budu vyrábět kempovací vestavbu do dodávky a řeším vařič. Hledal jsem v historii ale nic takového jsem nenašel, tak zakládám vlákno.

Nejvíc se z různých důvodů přikláním k dvouplotýnce, ale na klasickou (VAR) šroubovací kartuši.

ideálně, aby to mělo tvar jako klasické vařiče co jsou na 2kg bombu, ale dalo se to krmit z těch malých šroubovacích, případně přes redukci z bajonetových.

Něco takového jsem viděl u kamaráda co má kupovanou vestavbu Nest by Egoe, zdá se mi, že to bylo od Pinguinu. Na jejich webu se mi ale nedaří nic takového najít. Varianta je jednoplotýnka s hadicí, to jsem našel, ale radši bych dva hořáky.

Nemáte někdo tip na vařič max okolo 1000 kč?

dík
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Etheric » úte úno 11, 2020 15:07

Nechápu požadavek na malou šroubovací kartuši, když ju celou dobu veze auto. Že by nezbylo místo na 2kg bombu se mi nechce věřit.
Tak či onak, do tisícovky, okolo tisícovky...kup 2x Var a udělej si dvouplotnu, to by neměl bejt problém, když tu vestavbu budeš vyrábět. Var je v místnosti super, hlavně vydrží ledasco... Měl jsem ho jako náhradu sporáku opravdu dlouhej čas ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod GreyMouse » úte úno 11, 2020 15:53

@Morty: Nechceš špíš něco na tenhle způsob?:
jednoplotýnka
dvouplotýnka

Náš mladej dostal (na vaření v náklaďáku) teď k Vánocům tenhle a zatím je nadšenej ( :roll: boha jeho, to je věta jak od klasického spamera, snad nevyfasuju ban :-k). Má v tom bajonetovou kartuši od Pinguinu, což vyjde levněji než šroubovací (tedy, pokud si je sám neplníš). Myslím, že ta Meva používá stejné.

Tenhle typ vařiče mi přijde relativně skladnej a uživatelsky příjemnej, umím si na něm představit i větší vaření než pouhý čaj nebo něco instantního.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Morty » úte úno 11, 2020 16:05

Etheric: Jde o krátkou T5, kde chci nechat prostřední dvojlavici, tam toho místa tolik není a konstrukce, kterou mám nyní vymyšlenou neumožňuje použití klasické 2kg bomby. Vařit se bude nejčastěji venku pod pátýma dveřma na vyklopené "kuchyňské lince". V případě hnusu anebo zimy je plán vařit vevnitř. Proto uvažuju o nějakém prostorově skromějším řešení bez dlouhých hadic.

Klasické vařiče, co se šroubují na kartuši se mi zatím moc nelíbí. To už bych mohl využít starej Edelrid, co mám, ale ještě budu chvíli hledat.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Etheric » úte úno 11, 2020 16:25

Ano, teď už chápu. OK, jen si budeš muset kartuše plnit sám, nebo se nedoplatíš, ty malý originální sou zlodějsky předražený, je tu o tom vlákno.
Co vařič Soto Amicus? Nebo ten Var? Nebo 1x Amicus a 1x Var? Máš secsafra výhodu, že si vše můžeš udělat podle svýho a nemusíš se nechat ničím omezovat. Takže použít libovolnej vařič nebo kombinaci vařičů, vyrobit dvojplotýnku a je to. Něco podobnýho jsem si kdysi vyráběl, nebylo to do auta, ale rozměrově to odpovídá ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod booze » úte úno 11, 2020 21:30

Meva Thunder, ale pokud ho prejedes autem, tak je z neho placka.
Pokud mas nekoho kdo dela trosku do plechu, tak Meva Atos. Vystriha a ohne ti stolecek pod varic a bomby zustanou zespodu viset. Mel jsem to tak udelane z Primus Mimer.
Pokud mas rozpocet vyssi, tak urcite mrkni na Primus Kinjia.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Morty » úte úno 11, 2020 22:10

Díky za nápady. Právě počítám s tím, že kartuše budu plnit, jinak by byla dobrá ta Meva. Ten Primus je přesně to, co hledám, ale hrubě mimo rozpočet. Ale aspoň už vím, že to existuje. Ideální by bylo něco podobného, ale za litr. Hlavní je pro mě stabilita, nízký profil toho vařiče a bomba připojena přes hadici. Spotřebu plynu až tak moc neřeším...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod booze » úte úno 11, 2020 22:25

Prodavaji k tomu i rozdvojku s koncovkama. Zajed do Brna pan je ochotny a poradi ti.

Delaji i regulator z kartuse na 2kg. Takze by ti stacil obycejny meva orlik. A na kartusi bys mel jen regulator. Mozna bych ho nekde nasel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod booze » úte úno 11, 2020 22:31

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Morty » stř úno 12, 2020 9:19

booze: Díky!! To je skvělý, jestli to správně chápu, tak přes regulátor za stovku můžu připojit klasickej vařič na malou šroubovací kartuši. Ten klasickej vařič navíc mám k dispozici zadarmo, takže problém vyřešen za 115 Kč :-).
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod booze » stř úno 12, 2020 14:21

Neni zac, at se dari. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Morty » stř úno 12, 2020 14:47

Tak ještě si musím nastudovat rozdíly mezi nízkotlakým a vysokotlakým vařičem, ale co jsem zatím četl, mělo by to být jedno při použití regulátoru tlaku. Případně nízkotlakým nic nepokazím.

Co se týče kempovací vestavby, tak až na tom začnu makat (nejprve musím dořešit motor :lol: ) tak můžu sem tam hodit fotky do DIY vlákna, kdyby to někoho zajímalo...
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod sobb » stř úno 12, 2020 22:36

Jasně, poděl se o postřehy a vychytávky :) Časem chceme koupit o trošku větší auto, a ač je toho na netu o vestavbách hodně, tak se každá inspirace hodí.
I když zrovna co se týče vaření, tak 2kg bomba s náma bydlí i v současném "obytném" kombíkovi, takže ve větším autě jí místo taky uděláme. Ono je to tak velmi pohodlné :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod booze » stř úno 12, 2020 22:53

Zelezi na cem byl pripojeny stary varic a jake ma trysky.

Budu rad za kazdou fotku prestavby. :smt023
Kolik mas v planu tam narvat kilo materialu? Po motoru nezapomen na tlumice. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Morty » čtv úno 13, 2020 10:25

Počítám, že samotná vestavba by neměla vážit víc jak 150 kg. Chci ji udělat kompletně vyndávací skrz STK, takže žádné pobíjení stěn palubkama atd. Když si odečtu trojlavici a jednosedačku co jsem z auta oddělal, tak nárůst "mrtvé váhy" by měl být do 50, max 100kg vč. otočné konzole pod dvojsedák vepředu. Váhu právě řeším celkem hodně skrz právě 1.9 75kw motor a následnou spotřebu a jízdní vlastnosti.

Co s tím může ještě zamávat je izolace a odhlučnění + polepení kobercem, což chci dělat až potom, co budu vědět jestli mi hluk a vedro vadí. Je to dost peněz, práce a nezanedbatelná hmotnost navíc. Když už bych to dělal, tak chci použít materiály K-flex na izolaci a StP Black na odhlučnění + samolepící koberec. Ten K-flex je těžkej hodně.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod booze » čtv úno 13, 2020 21:38

Ten K-flex docela smrdi ne? Jak mas vyresene prisavani vzduchu dozadu? Budes delat diru skrz dvere nebo na boku? Podlaha bude s kobercem nebo vinyl? Pridavne topeni mas vybrane jake? Solar a balancer na 18650 nebo tam das trakcni baterku?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: kempingový vařič na klasické malé šroubovací kartuše

Příspěvekod Morty » pát úno 14, 2020 9:17

jestli K-flex smrdí nevím, nikdy jsem to nedržel v ruce, radši si to ověřím.

Do auta nijak řezat neplánuju, větrat se bude distančním prvkem pátých dveří a staženýma okýnkama pod ofukama. Vařit se bude venku nebo s otevřeným oknem.

Podlaha bude koberec na origo gumové podlaze, zateplení odspodu asi řešit nebudu...

Topení mám v autě přihřívač Webasto, který chci v nějaké další fází (asi až na podzim) upgradovat na nezávislé topení. Je to topení normálně na naftu a větrák jede ze startovací baterie, takže současně s tím upgradem přihřívače ještě půjde do auta druhá baterie pres Cyrix. No a jestli k tomu pak ještě budu řešit solár nevím, spíš ne. Potřebujeme jednou za dva tři dny dobít mobily a to se zvládne při přejezdech nebo občas v kempu, osvětlení bude 1x led pásek na baterie uvnitř a pod markýzou petrolejka :mrgreen: . Nemáme na cestách nějaké zvláštní nároky na energii...

Ale uvidíme, neplánuju nějakej vanlife, jednoduše to máme na víkendy ve skalách a dvakrát do roka road trip na dva až tři týdny... Takže je dost možné, že nám stačí spací/vařící vestavba a do zbytku už vrážet prachy nebudu. Už tak to bude ranec.
Uživatelský avatar
Morty
účastník
účastník
 
Příspěvky: 289
Registrován: pon bře 13, 2006 20:16


Zpět na Vařiče, zapalovače, nádobí, vaření