Bílá sezóna začíná..... a končí....

vykecávejte si o čom chcete, ale jak tam nebude "to bílé", tak bez milosti mažu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » pát úno 7, 2020 18:34

pavproch píše:a zároveň děsím, která část starého opotřebeného těla zase bude protestovat/bolet/prudit.


Mně yebne.

Sem to snad přivolal nebo co. Po cestě dom v těch mokrých klouzavých sračkách mně fiklo v nervu v levé noze a fčíl to bolí jak šlak. (Že to občas v klouzavém - nezvyklé pohyby - v tom nervu vyvolává mírný nesouhlas vím, ale takle prudce už ňa dlúho v něm nefiklo.) Chjo, no, to zas bude bezesná noc... (ne od bolesti, ale od uvažování esli to zítra pude nebo nepude).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod mike » pát úno 7, 2020 18:57

Mne taky vcera na blate podjela noha, trochu zabolelo nad patou, v pohode jsem dosel. Dneska jsem po probuzeni mel problem dojit na zachod a ted kulham a nadavam. Navic jsem od kolegu v praci chytil nejakeho vira ](*,)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod sobb » pát úno 7, 2020 19:43

Přidávám se k pa(j)davkám ... dneska jsem se na tom bahně poroučela. Natáhla jsem si něco v nártu a koleni, dokud s tím hejbu, tak dobrý, jen doufám, že ráno nebudu pajdat jak mike :?
A o virech nechci raděj ani slyšet, sousedi vedle už lehli všichni :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » sob úno 8, 2020 12:29

Něco je špatně, úplně špatně. Ten uskřípnutý nerv v noze bolí jaxfiň fklidu (ráno sedíc u snídaně a pak u kafe sem se mohl zbláznit, jak to bolelo), ale při pohybu nula, klid. To není normální. A fčíl už zase sedím u pc a ... bolí.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod mike » ned úno 9, 2020 0:10

Mne to naopak normalni prijde, aspon co mam zkusenosti. Uskripnute nervy boli jen v nejake poloze a v jinych vubec. Nejhorsi je, kdyz to boli v leze, zada.

U mne to uz dneska bylo vyrazne lepsi, 11 km celkem bez problemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » ned úno 9, 2020 12:22

Je to možné, já su zvyklý, že jakékoli zranění/problém = omezuje mě to v pohybu. Proto sem se divil. Neska zase, ráno při kafi sem nemoh pořádně sedět, ale proti kopcu (i z kopca) ok. A fčíl už zase bolí. Ditto operované kuleno - fčera večer a v noci se připomělo, neska při výletě dalo pokoj a fčíl o něm už zase vím. Na moje poloměry to opravdu oboje není normální.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » úte úno 11, 2020 12:26

No nic no, (prozatím) prdím na koronu, Sabina taky už odeznívá (tady u nás bez větších škod), mám 5-tý týden dofči + šikovnou sezonku a v SK jarní prázdniny sou až příští týden + v neděli už má zase "zuřit" obleva = jedu k sobě dom do ta3, zítra a čtvrtek Chopok, v pátek Lomnice.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » pát úno 21, 2020 19:11

Chjo no, zítra čuju poblém. Před chvílí mi pípla SMS od GOPASSU: Poslali sme vám důležitý mail.

Taxem ho otevřel a .... omlouvají se, mají nějaký IT problém v systému, zrovna moje šikovná sezonka nebude fungovat a mám jít zítra (esli teda scu lyžovat) na infocentrum, kde to zařídí, aby fungovala. Do paroma.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » sob bře 14, 2020 13:05

Tak, domácí lyžárna "uklizená" k letnímu spánku, dříve než jiné roky, ale co už. Těplá a krátká zima skoro bez sněhu + korona, no. Ale jaxem věšel prkna do držáků na zeď, tak mi to i bylo líto, že už je konec. Neska restday (po MF ňa bolijou nohy), zítra ale pudu peši na Kopec (pokud nám teda neudělají zákaz vycházení) omrknout zbytky sněhu na vršku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod ratel » ned bře 15, 2020 21:37

Hm, tak sezona nebyla nejlepsi. Pred vanocema nic, okolo svatku sem tam, pak planovany pobyt na ORL a 3 tydny klid, pak uz to zacalo byt slibne plus plany na jarni ski v IT/SLO. Prd. Plany jsou na dve veci.

@PP jakou mas bilanci na sve sikovne sezonce? Nechci byt skodoliby ale ja kdyz si koupim neco podobneho (sezonni listek do sauny, na ski atd) , tak s velkou pravdepodobnosti dojde k nejakemu pruseru - sauna zkrachuje, uraz,... Proste se snazim vyhnout vyhodnym nakupum, protoze to malokdy dopadne dobre.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » pon bře 16, 2020 8:00

13 dní, takž sem v plusu (220E vs 13*36E)

Btw, celkem 43 dní "on" __II (za 2 měsíce a 12 dní)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » ned bře 22, 2020 15:01

Ráno sice mrzlo (lehce, míň něž předpopičali) ale až někam do 700mnm bylo hnědo (výš poprašek ze fčerejška). Fčíl je venku všude total bílo - stačila jedna (pravda výživnější) sněháňka. Oach, já už bych zase..... __II
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod apuka » ned bře 22, 2020 17:57

Myslel jsem na Tebe, kdyz syn cetl, ze na Lomnicaku bylo -22 :wink:.

Na druhe strane vem to z lepsi stranky, stejne budes v karantene min. 14 dnu, az Ti to naridi obvodak a kdyz nebude snih, lepe to sneses nez kdyby bylo metr i u Vas. Nezapomen, takto narizena karantena by mela byt spise izolace, tj. zadna prochazka a sportovani mimo a i nakupy online nebo nekdo znamy, nikdo z rodiny. Ne jako u "vseobecne" karanteny pro vsechny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » ned bře 22, 2020 18:00

Já vím, že na lyže můžu fčíl zapomenout. Doufejme, že to přežijem a že (už) příští zimu budem moct zas. Kéžby.

Ale byla to krásná myšlénka..... :mrgreen:

EDIT: V koronovým vlákně píšu, že sem asi vymyslel, jaxe karanténě vyhnout.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod apuka » ned bře 22, 2020 18:09

No, jak si ctu toho Prymulu, ze hranice by mely zustat zavrene jeste alespon rok, mozna dva, tak Ti zustanou jen Beskydy. A hlavne Te urcite potesi Tvuj baracek v N. Lesne... :evil: Prave manzelka se snazi, jak resit, ze ma bytecek v Blave na zamestnaneckych kolejich, smlouva do leta (bez moznosti prodlouzeni), ma tam spoustu veci (i sneznice, lezecke vybaveni, ...) ale kdovi, kdy se tam bude moci dostat, aby alespon odvezla veci. (A vypovedela smlouvu, bo plati za nej pulku platu, coz neni uplne zanedbatelne...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » ned bře 22, 2020 18:17

Už mě to taky napdlo, jak zaonačit, abych se (výhledově) dostal do SK zkontrolovat stav bejváku (jako že mi tam blbne přetlakový ventil na topení, jak do okruhu aspoň raz za 2 měsíce nedopustím vodu na potřebný tlak, tak spadne do nouzáku a netopí).

EDIT: Naštěstí je před náma jaro a léto, takže nefunkční topení není kritické, třeba do podzimku hranici s SK otevřou.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » úte bře 31, 2020 7:02

Mám absťák a dilema.... :mrgreen:

Do konce dubna mám jako stávající sezonkár si možnost koupit šikovnou sezonku ("Local" = SK) na příští zimu 2020-21 za supr cenu. Že jim dám peníze už fčíl mi neva, otázne je, esli tu koronu přežiju (už sem tu psal víckrát, že se ji bojim, ešče sem ji nechyt ale dřív nebo později ji podle předpovědi chytne až 70% z nás), mám ale jiný velký otazník - otevřou se nám do příští zimy hranice (aspoň) na Slovensko?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » pon dub 6, 2020 8:38

A B S Ť Á K !!!!

Sem fčer večur čuměl na webkamery ukazující opuštěné Tignes i Le2Alpes, nahoře je sněhu ještě po kkt a hlavně - všechny svahy sou NEpomalované.... ježyš, já bych..... __II

Škoda, no, že je ta korona.... a je nám (skoro) všem souzeno ji dřív či později prodělat - fčera to už i Prymula připustil, že je třeba nechat národ "řízeně" promořit.... [-o<

Zcela neskromně si teda přeju, ať to přežiju a do FR na prkna se ještě někdy podívám..... :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod apuka » pon dub 6, 2020 13:25

Aby sis dolamal sebe, nemusis az tak daleko. Snehu je na neltere veci vice nez dost jeste i v Beskydech...
Vcera vecer jsem se neplanovane poklouzal nejakych 15 metru po pripitomelem firnoledu po ceste z Lyse. Vedle sjezdovky je v lese toho jeste nekde i pul metru. Totalne zfirnovateleho, udusaneho a asi i zbaveneho bezne vody, protoze to netaje ani pri +5-10 a odhaduji, ze jeste koncem mesice to tam bude. Retizkove nesmeky byly naprosto neucinne - a radeji ani nepomyslim, jak bych dopadl, kdybych si vzal ty mikove (vlastne docela dobre, nahoru bych nedoslapal). I v mackach bylo treba dat bacha (syn+manzelka, ja jsem se dal na "odlehceni vybavy" ](*,)).
A nejaky podobny nadrzeny lyzar (nebo spise SNB) si MUSEL vybit svoje ego tim, ze po te uzounke stezce se spustil dolu (svach 30+ stupnu), ale kvuli stavu a uzkosti nemohl nijak jinak nez po hranach "primo dolu bokem". Tj. i to malo drziciho snehu, co tam byl totalne utlacil, resp. zhoblil dolu z ledu :smt070 :smt070 :smt070. NTB, jakmile se takto dostal ze stezky, uz si snehu stejne neuzil.

Ad Prymula (a Dusek pred nim) a jejich nicim nepodlozene vyplody na zaklade nesmyslnych grafu a cisel, to je vice nez na plac....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod aksam » stř dub 8, 2020 8:38

Sezóna ještě pokračuje. Na Pradědu opět lyžují

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-p ... -rouskach-
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » sob dub 18, 2020 17:38

pavproch píše:Mám absťák a dilema.... :mrgreen:

Do konce dubna mám jako stávající sezonkár si možnost koupit šikovnou sezonku ("Local" = SK) na příští zimu 2020-21 za supr cenu. Že jim dám peníze už fčíl mi neva, otázne je, esli tu koronu přežiju (už sem tu psal víckrát, že se ji bojim, ešče sem ji nechyt ale dřív nebo později ji podle předpovědi chytne až 70% z nás), mám ale jiný velký otazník - otevřou se nám do příští zimy hranice (aspoň) na Slovensko?


Tak vyřešeno (asi): TMR se prý zavázalo, že v přypadku NEotevření hranic CZ šikovným sezonkárom vrátí $$$.

Takže kupuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » sob dub 18, 2020 17:39

Btw, před obědem sem čuměl na Panoramu, figura hlásil že (ešče furt) jezdí ale na vlekoch tam nikdo nebyl vidět... ale necukalo mi to prknama.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod lojzmen » sob dub 18, 2020 23:07

Figura jezdí, na Holidayinfo jsem na kameře dnes ráno cca 8:15 viděl jet lyžaře a točit se kola vleku.

Na Červenohorském sedle na zbytku sjezdovky trénovala Ledecká.
Před čtrnácti dny jsem viděl na Holidayinfo, že večer rozestavěli branky, v pondělí dopoledne nefungovala kamera (byl ještě zákaz čehokoli), zmizely branky, v noci tam jela rolba, ráno tam chvíli byly branky (trénovala asi kolem páté) a pak tam bylo 15°C. Vlekem prý byl skůtr s lanem. Bylo to teď na Novinkách.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » pon dub 20, 2020 11:30

Tak. Šikovná sezonka 2020-21 pro Jasnou a ta3 nabita na mé Gopass kartě enem za 229 tojro. Fčíl už jen doufat, že:

a) přežiju koronu, až ji chytím
b) otevřou hranice
c) příští zimu nasype ...

:twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod mike » pon dub 20, 2020 19:15

Odhadni pravdepodobnost jednotlivych pripadu, vynasob ji mezi sebou a jestli procento ceny, ktere jsi zaplatil proti normalu, bylo vetsi, nez vysledek, pak jsi pako.

Napriklad: 0.1 x 0.5 x 0.5 = 0.025, takze jsi nemel platit vic, nez 2.5 % puvodni ceny a o tom celkem pochybuju :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » stř dub 29, 2020 6:54

Je to se mnou vážné, asi se budu muset léčit.... neska v noci semi zdálo o malování obloučků v hlubokém panenském prašanu ve Francii, u snídaně sem se nad (ovsennýma) vločkama zasnil a dyž sem před chvílí šel polemlesemloukou3 do práce, tak sem se v jednu chvíli zaradoval, že sněží.... až potom mi došlo, že to sou ranním vánkem zvířené opadající okvětní lístky švestek, pod kterýma sem právě procházel... __II
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » pát kvě 1, 2020 17:16

pavproch v půlce dubence píše: Právě fčíl (tento týden) sem měl hoblovat svahy v Le2Alpes, už mi z NevDamy (sami - neurgoval sem) psali, že mi dají voučr na příští sezonu, vezmu ho, bo tam chcu jet hoblovat. Taxem zvjedaff kdy ten voučr bude...


Voučr (už) mám doma, teda v mailu. A pořád platí, že i vím, za co ho utratím: hned jak začnou v NevDama nabízet sezonu 2020-21 (ca srpenec 2020): Same place, same time +1yr = opět zabukuju Le2Alpes v půlce dubence (2021) a uvidíme, uslyšíme, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod pavproch » stř kvě 6, 2020 9:52

Ty woe, před chvílů na HBečvě sněžilo..... začínám se těšit na příští sezonu.... __II
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod aksam » stř kvě 6, 2020 15:31

Možná se dočkáš dříve od pondělí má na horách napadnout až 25 cm tak místo bajku ještě vytáhneš lyže... :)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Bílá sezóna začíná..... a končí....(+ absťák)

Příspěvekod Kuba Turek » čtv kvě 7, 2020 18:23

Tak levná Monte Rosa jako letos už asi nebude, aby mi na to stačil letošní voucher.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Sněhobílé vykecávátko