Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 17:58

GreyMouse píše:Že stát zavede povinné školení o vlastnostech polyuretanu zakončené testem a člověku, který se neprokáže osvědčením o úspěšném absolvování boty neprodají? ;-)

To by bylo idealni, zvlast pro tisic novych uredniku, kteri by se o to starali, ale uplne by stacilo varovani. Zivotnost podrazky je 6 - 7 let a pote je potreba ji vymenit, jinak muze dojit k necekanemu a rychlemu rozpadu. Formulace by se samozrejme musela vylepsit tak, aby i absolventum vysoke skoly zivota bylo jasne, o co jde. A nejlepsi by to bylo rovnou na krabici. Navody nikdo necte, az na tebe, teda ;-)

sobb píše:By mě celkem zajímalo, zda je tento text i u výrobce, či je to iniciativa dovozce.

Hodil jsem si to do Googlu a vypadnul mi web US zastoupeni, kde na to maji cely odstavec (Boot Sole Separation (Hydrolysis)): https://www.lowaboots.com/about-lowa/wa ... and-repair

sobb píše:.. zvídavější zákazník si to holt najde na netu nebo se dovozce optá.

Jenze bezny zakaznik vubec netusi, ze takovy problem existuje a tohle mu nic nerekne. Resp. mozna by to nekomu mohlo dojit pote, co se mu podrazky rozpadnou, ale to uz je pozde. Varovan by mel byt predem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » stř úno 5, 2020 18:39

mike píše:Jenze bezny zakaznik vubec netusi, ze takovy problem existuje a tohle mu nic nerekne.
Vždyť tam má jasně řečeno, že si má nechat vyměnit podrážku :wink: Ale Amíci to mají napsané o něco líp, to je pravda. Však jim klidně napiš, jak si představuješ správné znění, třeba tě s nadšením budou citovat :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 18:49

No, jasne... pro informovaneho cloveka jo, ale naprosta vetsina lidi fakt netusi, o co jde a tohle prehlednou i kdyby si to precetli. Navic kdyz tam chybi chybi ten datum vyroby. Mne to prijde trochu jako alibismus, kdyz na pruser dojde, tak budou moct rict, ze to tam prece bylo napsane. Ale jak jsem psal, jako prvni vlastovka dobry.

@GreyMouse: neni nekde na bote treba takove to kolecko se sipkou jako byva na vecech z plastu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » stř úno 5, 2020 18:57

Kdybych se na tom pamfletu v krabici dočetla, že musím kvůli nějakému úkazu s prapodivným názvem, měnit po celkem krátké době podrážky, tak si to asi na netu najdu :wink:
Je to sice alibismus, ale mnohem větší alibismus mi přišel tehdy dávno přístup Meindlu, když mě odkázali na nějaký starý článek v němčině :wink: Takže za mě Lowa celkem dobrý a snad to bude časem ještě lepší :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » stř úno 5, 2020 19:02

Ještě jednou koukám na ten anglický text, tam zas pro změnu vůbec nemluví o čase, za jak dlouho k rozpadu může dojít. Takže informace nic moc.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 19:08

Kdyby ... asi ... ;-) U mne by na "asi" asi doslo, ale na "kdyby" tezko a pocitam, ze to tak bude u vetsiny lidi. Mam udelat anketu, kdo cte navody k botam? :twisted:

Jo, ale kolik od te doby uplynulo casu? 10 let? To neni uplne nejrychlejsi vyvoj ;-) Navic si myslim, ze prave behem te doby se spouste lidi podrazky rozpadly a jista cast jim zacala nadavat, pripadne vyhrozovat nebo chtit penize, takze jim mozna pravnici rekli, ze by nebylo spatne neco napsat.

A jo, v americkem textu chybi cas. Proste kolem toho chodi jak kolem horke kase :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod sobb » stř úno 5, 2020 19:30

"kdyby" = v případě, že to tam bude napsané
"asi" = v tomto kontextu značí velkou pravděpodobnost :wink:

Já tedy do návodů nahlížím. Prostě mě to zajímá :)
Je podivuhodné, že k nějakému vývoji vůbec došlo, dlouho se nic nedělo. Ale taktéž bych to přisuzovala tomu, že se s některým výrobcem někdo pokusil soudit nebo něco podobného. Lidumilnost za tím nebude.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 22:17

sobb píše:Ale taktéž bych to přisuzovala tomu, že se s některým výrobcem někdo pokusil soudit nebo něco podobného.

Jo, je to napsane presne tak, aby se na to dalo odvolat, kdyz nekdo zakali v horach kvuli rozpadlym podrazkam a pozustali se budou chtit soudit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 7, 2020 11:29

mike píše:Navody nikdo necte, az na tebe, teda ;-)

To byla výjimka, protože jsem si zrovna vzpomněla na tuhle diskuzi a usoudila, že mě nezabije, když jednou do toho návodu kouknu, abych se mohla fundovaně zapojit do kritiky výrobců, kteří chudákům zákazníkům tak důležitou věc tají ;-)

mike píše:@GreyMouse: neni nekde na bote treba takove to kolecko se sipkou jako byva na vecech z plastu?

Žádné kolečko se šipkou jsem na botách nenašla a ani netuším, co máš na mysli; znám jen recyklační symboly (trojúhelníčky ze šipek s uvedením materiálu).
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pát úno 7, 2020 12:36

Před Vánocema jsem si objednal nízké Lowa boty - na krabici (ani v bote) nebyl žádný náznak data výroby. A, ehm, nebyl tam ani žádný návod, i když to mélo klasickou PU mezipodrážku.
Mimochodem, kvalita vystupni kontroly u Lowy se asi hodne snizila, Stejne boty stale ma syn, ja jsem mel dve velikosti, obe jsem vratil, mensi byly uzke, o pul cisla vetsi byly ve vsech smerech tak o cislo a pul vetsi, ale co se tyce kvality - syn je byde reklamovat kvuli vylezajicim svum (para se to), u jedne me boty jsem si to same vsim uz na nove (uz vylezl z jedne diry, odstavalo to tam asi na pul cm - ty boty nebyly nikym jinym jeste zkousene -, druha bota byla v tomto smeru naprosto perfektni kvality. Podobne prohresky jsem si u Lowy obcas vsiml uz i u jinych bot, nizkych i vysokych v prodejnach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » pát úno 7, 2020 19:16

GreyMouse píše:Žádné kolečko se šipkou jsem na botách nenašla a ani netuším, co máš na mysli

Tohle:
sipka.jpg
sipka.jpg (60.24 KiB) Zobrazeno 8783 krát

Nevim, jak se tomu spravne rika, a tak jsem nedokazal najit fotku Googlem a musel ti to vyfotit :) Tohle je ze sneznic, uz dost jetych. Cislo uprostred je rok vyroby, sipka ukazuje na mesic.

Jelikoz tam pisou, ze se podrazka ma vymenit po 6 - 7 letech od data vyroby, tak se muzes dovozce zeptat, kde ten datum vyroby najdes. Mail tam mas, na odpoved jsem zvedav :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » pát úno 7, 2020 19:23

Hmm, zkusil jsem hledat tu svou fotku pres Google images a naslo to mi to spoustu fotek nahrobnich kamenu #-o :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod nimha » pát úno 14, 2020 14:52

Jak jsem tu resil tu upadlou podrazku vinou degenerace materialu mezipodesve, tak se to nakonec povedlo opravit. Resil to svec v Praze (tip od znameho) ve spolupraci se zlinakama (fa Restday), co dodali podrazku. Nastesti tam mel nahodou cestu kvuli necemu jinemu, takze jsem nemusel resit postovne.

Podrazka je opet vibram, ale nejaky pry pracovni, a uz nema tu problematickou PU mezipodesev, tlumeni je reseno klasicky, takovou jako plastvovitou strukturou.

Boty sedi stejne, uz jsem na nich dal cca 15km v Praze - Šárce a Babě, takze i skaly a docela drzkopady nahoru-dolu a zatim to neupadlo :-)

Komfort je mirne horsi, clovek to ke konci dne prece jen citi paty, asi tam dam lepsi vlozku.

Celkove za 1500 Kc spokojenost, snad to aspon par sezon vydrzi.

la_sportiva-final.jpg
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » pát úno 14, 2020 19:34

nimha píše:Komfort je mirne horsi, clovek to ke konci dne prece jen citi paty, asi tam dam lepsi vlozku.

Aspon vidis, proc se ten proklety PU pouziva ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Stani » pát úno 14, 2020 21:13

Skutočne je to typ na pracovné používanie - ak sa dobre pamätám je to kategória work&safety.

Ale už si presne nepamätám, či tam je a ak áno, aké rebrovanie je v mieste päty na odľahčenie materiálu,lebo samotná gumená podrážka - to už je hmotnosti cítiť. Stávalo sa, že práve častým zaťažovaním sa rebrovanie bortilo a päta sa prepadávala.
Vídaval som to u kópií vibramu, lebo toto bol aj najčastejšie okopčený model podrážky = rozumej celoodliatok = menej nákladov a výrobných chýb, takže to bolo pre ázijcov terno.

Nech ti slúžia, aspoň podľa fotiek vidno, že ti to urobili dobre.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Mawenzi » ned úno 16, 2020 18:55

ceka me OPET vymena podrazky. ja vim, kupovat si 10 let stary boty muze napadnout jen zoufalce s ploutvi. No jenze kde ji nechat vymenit, kdyz v restday mi posraly jedny boty (drtarna malicku a palce - zuzily spicku z obou stran) a v te druhe zlinske opravne, co si nevzpomenu, mi posraly druhy boty (malicek ok, ale zuzily spicku u palce). Ty meindly sou teda o dve cisla vetsi, nez moje noha, ty zmrseny boty mi byly akorat, takze premyslim, jestli to risknout a proste je nekam zase poslat... jenze uz me to stve ze nedokazou vymenit podrazku tak, aby zachovaly sirku boty a mam teda strach... a nevim, zda to risknout...

jenze mi ty boty super pasuji na sneznice a zadny jiny sem v poslednich letech nesehnala, co by mi byly aspon pouzitelne... Ale divam se, ze restday ma original meindl podesve na vymenu, tzn. by to mohlo klapnout. predtim to byla teva + vibram... takze nevim, no... ale snad kdyz na meindl boty dostanu meindl podesev tak by to proste melo pasovat, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » ned úno 16, 2020 20:05

Proc to neposles do Meindlu? Je to o neco drazsi, ale zas je skoro jiste, ze to neposerou. U Restday je sice s original podrazkou vetsi sance, ale ani tak bych na to nesazel. Co to je presne za boty? Maji obsazku? Protoze tu v Restday poserou vzdycky, davaji tam silnejsi gumu, nez byl original.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 17, 2020 6:17

mike
air revolution 3.1 myslim.
hm to me nenapadlo poslat primo do meindlu na opravu, zkusim pohledat. za me v restday umi botu krasne zpravit a vypada jako nova ale kdyz do ji nestrcim nohu tak je mi to k prdu :D a v my situaci kazdej ploutvonozec radsi priplati za vetsi sanci na znovupouzitelnozt :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pon úno 17, 2020 12:16

Zkus se zeptat pres Tilak ("cesky Meindl") o tom poslani primo vyrobci. Ale na prazske prodejne Meindl(boty.cz) je nekdy tezka domluva, zavisi hodne, na koho zrovna natrefis. Oni bezne "obycejne" zadosti o prezuti bot posilaji automaticky do RestDay - a trva to hodne dlouho.
Ze RestDay maji origos podrazku je jedna vec - ale druha je, ze Ti nejvice zmrsi botu, kdyz pouziji neorigos uzsi kopyto na opravu. A obavam se, ze s Meindlem to bude cca stejne jako s La Sportivou - "ano jsme autorizovani reselleri ale originalni kopyta na jednotlive typy nemame, mame jen LS servisni kopyto!. Ktere je univerzalni, tj. bud Ti padne nebo ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Mawenzi » pon úno 17, 2020 13:45

tak za pokus nic nedam, maximalne dalsi super botky bezdomovcum, ne?

poslu to tam a nejak to dopadne. Napisu, ze chci opravu od meindlu, sou to boty meindl, tak snad to bude OK.

proste... budu verit a urcite to vyjde, pokud ne, nbudu mit boty na sneznice a budu je tak moct bez vycitek prodat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » pon úno 17, 2020 18:01

:roll: co ti brani v tom tam zavolat nebo aspon poslat mail a domluvit se? Jinak to OK nebude, oni to opravdu automaticky posilaji do Restday a do Nemecka jen na vyslovnou a nekdy i opakovanou zadost. To co pises si prelozi jako ze je OK to poslat autorizovanemu servisu Meindlu tedy Restday.

apuka píše:Ale na prazske prodejne Meindl(boty.cz) je nekdy tezka domluva, zavisi hodne, na koho zrovna natrefis.

Mne to vzdycky do Nemecka poslali, akorat se obcas tvarili nechapave, vzdyt Restday je prece tak skvele #-o Staci trvat na svem a ze ti nevadi zaplatit o par stovek vic. Pokud se teda neco nezmenilo, uz je to hezkych par let, co jsem tam byl naposled.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » pon úno 17, 2020 23:55

@Mawe, pokud tam uz nechces naspat nebo zavolat, alespon boty posli s duraznym upozornenim, ze zadas o vymenu v Nemecku.

Jinak jsi si urcite precetla, co pisou:
Meindlboty.cz píše:Od června 2018 jsme pro Vás vyjednali možnost posílání bot na servis přímo k výrobci Meindl. Značně se tím urychluje doba vyřízení, která se nyní pohybuje minimálně okolo 5 týdnů (týká se výměny podešví, což je časově nejnáročnější proces). Standardem součástí oprav podešví je i výměna vložek a tkaniček, která je v ceně. S tím souvisí nový ceník oprav viz. níže.
Dále jsme nově schopni přijímat do servisu i boty jiných značek trekových bot, což je dáno tím, že klukům z našeho servisu se ulevilo od náporu. Oprava neMeindlovek bude provedena v ČR ve Zlíně a doba opravy podešví je nejméně 6 neděl.
Takze by poslani do Nemecka udelat meli, pokud je o to durazne pozadas, tak aby to neprehledli. Navic si tim paradoxne zrychlis dobu bez bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 18, 2020 6:05

samozrejme jim chci k botum napsat, ze chci opravu primo od vyrobce meindl v nemecku, predpokladam, ze je snad jasny, ze to uvedu tak, aby to bylo jednoznacny.

na strankach to pisou jasne, nevim, ceho bych telefonatem docilila a navic by si to stejne nepamatovali, az ty konkreti boty prijdou, jestli to k nim volala ta zenska, co se chtela zeptat.

zkusim to poslat v tydnu, ja je potrebuju hlavne na zimu (vyssi, nehadrovy), chodit v nich pres sezonu nehodlam, takze jestli 3 nebo 5 tydnu nebo 2 mesice je mi celkem sumak, spis at na to pak uz nemusim myslet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte úno 18, 2020 20:08

Kazdy sveho stesti strujcem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » úte úno 18, 2020 21:53

K tematu, ale prece trochu mimo - alespon je asi ten, kdo prodava tyto "repasovane" pohorky prodava (za tu cenu a v tom stavumi to prijde dost predrazene) a hlavne kdo to opravoval, resp uctoval opravu
Doporucuji si kouknout fotku uctenky za opravu. Docela by me zajimalo, kdo tuto opravu provedl. Cenove odpovida cca RestDay (asi pres prodejnu Meindlu) s "pridanou hodnotou" prodejny. Nevim, ale zkusenosti vetsiny lidi z vymeny podrazky u vyrobce jsou, ze ten v cene opravy krome samotne podrazky zvykne vymenit (nebo pridat nove) vlozky i tkanicky a udelat drobne opravy i typu vylepeni prodreneho svu paty, jako tady. Cakum-prask vychazi takova "repase" nakonec levneji u vyrobce, casto i s postovnym - tech cca 870 kacek navic je teda docela sila. Dokonce i Restday zalepil patu (polobotek, ale to vyjde vice-mene na stejno, resp. tam je to nekdy i slozitejsi) za neco vice jak pulku, mistni sevc to delal pod 200 a jeste i s presitim...

@mawe: pouceni pro Tebe - nenech si namluvit vymenu vlozek a tkanicek v prodejne, jedine, ze by to udelali primo v Nemecku v ramci ceny vymeny podrazky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod mike » úte úno 18, 2020 23:54

Mne prijde prastene nechat si opravit boty za 2618 Kc a pak je prodavat za 2000, protoze je nevyuziju. To nevedel predem?

Opravu taky tipuju na Restday. Vyrobce vylepuje paty stejnou latkou (s GTX) jako je original. Takhle to prasi lokalni sevci nebo Restday. Je to uplne spatne, neosetrena kuze saje vodu jako papir, takze je na konci dne uplne promocena. Rozdira ponozky a navic je silnejsi, takze botu zmensuje. Kdyby to chtel nekdo porovnavat s kozenymi futry tak ne, je to uplne neco jineho. Vim to, jelikoz jsem si jedny pohorky takhle spravit nechal (ovsem u sevce asi za stovku). Protoze za poslani k vyrobci nestaly.

Co se ceny tyce, tak sly nahoru, posledne mne to se vsim vsudy u Hanwagu stalo asi 2300. V cene ale bylo vsechno, co tady, nove tkanicky, vlozky i vylepeni pat. Teda, tady je jeste ten kondicioner. Takze v podstate nastejno, ale kvalita nekde jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod booze » stř úno 19, 2020 22:11

Me dosly Alasky po dvou mesicich. Kvalita opravy je dobra jen si zvyknout na pevnost podrazky bude chvilku trvat. Stalo to nejakych 1700,-.
Jeste bych jim zkusil zavolat jestli ti tu botu muzou rozsirit. Nechal jsem si tak u nich rozsirit lezky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod apuka » stř úno 19, 2020 22:15

@booze: To asi mluvis o Restday, ze jo?

Jinak je neco jineho roztahnout lezecky a pohorky s GTX podsivkou - ta se neroztahne a ma pevnou velikost. Ale taky je nekdy vetsi nez by bylo treba, zacne se venvitr sbirat. V tom pripade je prostor na rozsireni dostatocne velky :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod juris » pát úno 21, 2020 17:55

Jersey opraveny za 800 Kč mistnim opravarem.
Podešev je bez PUR. Tvrdá. Libi se mi to. Chtěl jsem bez PUR.

Adresa na opraváře obuvi. Opravna obuvi Kosour. Obuvník, švec - opravy. 0 (0 hodnocení). +420 604 464 253 ... Kontakty. Mohelno 380, 675 75 Mohelno okres Třebíč, Kraj Vysočina
Přílohy
20200221_165454_resize_52.jpg
20200221_165450_resize_89.jpg
juris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pát říj 29, 2010 18:42

Re: Rozpad podrazek u pohorek (kvuli hydrolyze PU)

Příspěvekod Entik » sob říj 3, 2020 9:12

Miku, 2017 jsem sem dával fotky mých tehdy přes deset let starých Hanwag Alasek. Tys chtěl vědět kdy to přijde, tak hlásím, že letos. Všiml jsem si toho včas, takže mi neupadla podrážka někde v terénu. Nyní jsou už po opravdu moc hezky provedené opravě v Restday. =D>
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

PředchozíDalší

Zpět na Boty