Jakou karimatku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » pát led 24, 2020 8:50

Hm jak to tak vidim, koupim zas evazotku Yate. Pevný, levný, pohodlný a na akci, kde se víc kempí než chodí OK. Těch max 40km s tou šíleně objemnou rolí na boku batohu vydržím. Jak se koukám zpětně, nechápu, jak jsem to dřív mohl nosit půl roka tahem :D ale zase musím pochválit výdrž evazotky. Na štěrkový pláni, mezi kaktusama, v písku,...navíc tolik nocí co vydržela..

Therm-a-Rest toho tedy mění více.. Já su zvědavej na ten novej ventil...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » pát led 24, 2020 10:48

me treba eva vzdycky vadila (mela sem 1,8cm myslim) ze jak je tvrda tak sem.mela.desne otlaceny kosti na bocich, kterym karimatka neuhla... jako je pravda, ze s nadvahou by ten problem mohl zmizet, pac je tam hromada tuku ale i tak... evu povazuju asi za podobne pohodlnou jako obycejnou pe ovku za 80kc z tesca... akoray izoluje...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mitau » pát led 24, 2020 12:52

Ja tu Robens dokonce puvodne kupoval s tim, ze ji seriznu na 120cm, abych vyzkousel kratkou karimatku s tim, ze mi nebude lito tech penez, kdyz mi to nebude vyhovovat. Nakonec jsem si ji celkem oblibil a je mi lito ji rezat :)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » pát led 24, 2020 13:23

Když by nebyla tak tvrdá, byl by na ní cítit každej kamínek. Tvrdost mi nevadí. Jednolitá tvrdá plocha na který nic netlačí je OK.
Spim na boku.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod air2 » pon úno 3, 2020 20:58

Klymit přešel na nový standart měření R-values dle ASTM a u těch izolovaných museli jít dost dolů - z R4.4 na R1.9.
U neizolovaných z R1.5 na R1.3.

TaR šli naopak nahoru, třeba Uberlite z R2.0 na R2.3 a Xlite šla nahoru o pár desetin taky. Ale nevím jestli pro 2020 nevylepšili kromě ventilů i izolační vlastnosti.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mitau » pon úno 3, 2020 21:39

TaR nekde vyslovene psalo, ze s prechodem na novy standard se zvedne uvadena R-value, ale ze vyrobky se nijak nemeni. Jen nevim, kde jsem to cetl, tak nemuzu dat odkaz.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod sobb » pon úno 3, 2020 21:53

možná toto?
TaR píše:Some of our R-values will be changing, but this does not necessarily mean the materials used or the construction techniques have updated (if we update materials and it improves the performance of our pads – we’ll be sure to tout it!). This is simply a reflection of the new standard being implemented across our entire product line. It’s worth noting that the old ratings were not “wrong”, but were merely the results of a slightly different procedure for conducting the R-value test. For example, your XTherm's R-value is no different from a brand-new 2020 version, however a 6.9 R-value is now the accurate value in accordance to the new standardized test protocol where as the 5.7 is no longer accurate according to the ASTM standard procedures. In short, it's the same pad but a more accurate test means the R-value represented will slightly change.

V diskuzi pod tímto článkem
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Taurus » úte úno 4, 2020 21:44

Já osobně bych si nafukovací karimatku nekoupil z důvodů rizika proražení nebo protržení. Ale já dost často spím tak různě všelijak, že místo moc nevybírám a nechtěl bych být závislý ještě na tom, abych vybíral místo podle toho, jestli tam můžu položit nafukovací karimatku nebo ne. Kamarád si koupil nafukovací za dva tisíce a hned na prvním vandru na Ukrajině ji propíchl o nějaký ostřejší kamínek.
Měl jsem tu EVA pěnovou a ta je fakt asi nezničitelná. Hodně odolná, ale já z ní dost sjížděl. Teď už mám asi třetím rokem tuto https://www.4camping.cz/p/karimatka-yate-skladacia-wave/?gclid=EAIaIQobChMInvy02t-45wIVDLTtCh2iYQcQEAQYBiABEgJtqPD_BwE#101907 a jsem s ní spokojený. Nesjíždím s ní, je lehká a hřeje. Je také o něco skladnější a levnější než nějaké jejich kolegyně podobného stylu, které jsem viděl v outdoorovém obchodě přes tisícovku.Ty už mi přišly dost široké. Tahle je ještě přeci jen méně širší než smotané klasické a tak připevněná na boku batohu tolik nepřekáží.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » úte úno 4, 2020 22:25

Mně teda stojí trocha práce s výběrem, případně čištěním místa za to, že nemusím nosit na boku batohu tu megaroli. Překáží to, v uličce vlaku nebo kdekoliv kde je těsno, zabere mi to možnost používat jednu boční kapsu.. Navíc když mám 35l batoh a ta karimatka je větší, než batoh samotnej... :roll:
O komfortu spaní nafukovačka vs pěnovka ani nemluvím ;)
Pod karimatku dávám vždy Tyvek, nejen kvůli ochraně karimatky, ale i kvůli ochraně spacáku. Mám TaR Prolite 3 roky /možná 4/, spal jsem na ní už na takovejch místech, že nad tím zůstává rozum stát a pořád je vpohodě. Jediný co, tak je špinavá od všemožný havěti, co jsem rozleh :D
Též jsem se nafukovačce bránil, no věčně používat pěnovku jen kvůli strachu z propíchnutí mi nakonec přišlo asi jako sedět doma kvůli strachu, že si na výletě zvrtnu kotník, což je větší pravděpodobnost, než že píchnu karimatku :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Taurus » úte úno 4, 2020 22:41

Etheric píše:... nemusím nosit na boku batohu tu megaroli. Překáží to, v uličce vlaku nebo kdekoliv kde je těsno, zabere mi to možnost používat jednu boční kapsu...
O komfortu spaní nafukovačka vs pěnovka ani nemluvím ;)
Též jsem se nafukovačce bránil, no věčně používat pěnovku jen kvůli strachu z propíchnutí mi nakonec přišlo asi jako sedět doma kvůli strachu, že si na výletě zvrtnu kotník, což je větší pravděpodobnost, než že píchnu karimatku :)



Ano ty klasické to byly velké role, ale proto jsem psal, že tato je skladnější a není to role. Já kolikrát jdu i v noci, že končím chůzi někdy o půlnoci a to už se mi nechce hledat, chystat místo, atd. Vytáhnu karimatku, hodím na ni spacák, vlezu do spacáku a spím. Nemám problém se vyspat i na ní pohodlně a komfortně. Jedu do přírody a ne do hotelu, abych musel mít pod sebou pohovku a polštářek. Jinak si ji klidně kup, psal jsem jen svůj pohled na věc. Důvodem, proč si ji nechci koupit není strach, ale proto, že pro mě je nepraktická a nebudu kupovat něco za dva tři tisíce o čem vím, že to propíchnu.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » úte úno 4, 2020 23:02

Harmonikovou karimatku jsem taky měl, je to o trochu skladnější, ale jen o trochu.
Samozřejmě záleží na stylu, jak kdo chodí. Pokud šlapeš dlouho do noci a nechceš řešit místo a podloží, pěnovka je jasná volba.
Třeba já většinou trasu plánuju, takže vim, kde zhruba budu spát. Pokud neplánuju, prostě jdu, třeba 2 hodiny před západem slunce někde zakempim, krásně se vyspim a se svítáním už su na cestě. Ten faktor odpočinku je důležitej, neni to o pohodlnosti, to vůbec ne.. Čím lepší spánek, tím lepší nálada, víc energie a víc kilometrů za den. Paradoxně se mi spí líp na nafukovačce kdesi v křoví, než v posteli doma :D Jinak se dobře vyspim na EVAmatce. Je tvrdá, to jo, ale aspoň na ní neni cítit každej kamínek. Obyč pěna, ta měkká, to je hrůza. To už si radši pod sebe nastelu smrkový větve a vyspim se líp.
Další faktor nafukovací vs pěna je, že na pěnový, i EVA, se mi spacák "zapaří" a zvlhne na spodní straně. S nafukovačkou se to neděje.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Taurus » stř úno 5, 2020 0:34

Ok.
Pak jsou ještě tyhle, o té jsem také uvažoval, protože jde složit a dát do batohu, ale pak jsem si to rozmyslel vzhledem k tloušťce, protože to už je spíš podložka než karimatka.
https://www.armed.cz/skladaci-karimatka-bundeswehr-nemecka-armada/
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 1:02

Taurus píše:Jedu do přírody a ne do hotelu, abych musel mít pod sebou pohovku a polštářek.

Jen pro zajimavost, kolik ti je? Tohle se totiz s vekem meni. Kdyz muj vek zacinal dvojkou, vystacil jsem si s penovkou. S trojkou prisla samonafukovacka a se ctyrkou nafukovacka ;-)

S vekem meni spousta veci, potreba odpocinku i ten financni pohled.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 5, 2020 6:05

me treba na nafukovacce vylozene vyhovuje ze je mala.

zatim jeste se mi i na zlite spi dobre, ta nutnost nafukovacku.nafouknout, vyfouknout , srolovat, prokleknu ji a prosednu... vlastne nafukovacka ma za me hlavne vyhovu v tom, ze na krivym a hrbatym ses jak v posteli a nic necejtis a dobre se vyspis a je mala ale treba v principu mi taky nevyhovuje ale jezdim s ni, protoze zas ten voser s tim se vyvazi s tou velikosti.

taurus
a ta yate je furt po 3 letech v pohode? nebo uz dost slehla?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Taurus » stř úno 5, 2020 7:05

mike píše:Jen pro zajimavost, kolik ti je? Tohle se totiz s vekem meni. Kdyz muj vek zacinal dvojkou, vystacil jsem si s penovkou. S trojkou prisla samonafukovacka a se ctyrkou nafukovacka ;-)

Plahočím se tu něco přes třicet let. Ale ano, máš pravdu. Víceméně jsem u starších (okolo 45) viděl ty nafukovačky. Z důvodů, které zmiňuješ.

Mawenzi píše:a ta yate je furt po 3 letech v pohode? nebo uz dost slehla?

Úplně v pohodě není, ale úplně slehlá také ne. Něco mezitím. Ze začátku to vypadalo, že moc nevydrží (hlavně ve spojích), ale slouží dobře. A je hřejivá a hlavně z ní nesjíždím. I na těch špuntech se spí dobře. Možná ty za tu tisícovku budou lepší, co se týče hřejivosti atd,ale po složení jsou na první pohled objemnější než tato.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 5, 2020 10:32

treba zlite ma 2cm a ta yate vawe jen 1,5... takze to bude asi hlavni rozdil v objemu.

si asi necham slehlou zlite na leto a nebudu to hrotit. se mi zda ze optimalni reseni neexistuje.

podle me pocit "tepla" zavisi hlavne na tve vyhrevnosti, me je zima na zlite uz kolem 3st prootze od zeme citim zimu a v cca -3 co sem spala loni sem pod sebe musela nacpat mikinu protoze od zemefakt klendra.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Taurus » stř úno 5, 2020 10:58

Mawenzi píše:se mi zda ze optimalni reseni neexistuje.

S tím už se také pomalu smiřuji.

Jinak já si ještě pod sebe dávám takovou tu zahradní krycí plachtu co se dá koupit třeba v Bauhausu. Ale ne celou. Ono se to prodává tuším 3x3 m, tak já si ji zkrátil na asi 2x1m.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod karitapepe » stř úno 5, 2020 15:44

Taky jsem si předloni pořídil Z - lite a měl jsem ji loni na Kazbeku, ale spali jsme ve stanu, tak zas tak nemůžu úplně posoudit, jinak v pohodě jsem se vyspal, nic netlačilo a nebyla zima od spodu. Taky jsem ocenil, že se dá připnout z boku na batoh(já měl Deuter Guide 45 na celý trek) a je lehoučká.
Roky jsem používal i samonafukovačku od Pinguin, ale předloni se mi stalo při malém přechodu Tater, kdy jsme přes Meděné lávky z Lomničáku sešli na Skalnaté a dali bivak, že jsem ji pichl a spal na vyfuklé karimatce.
Před lety jsem s ní i bivakoval na Martince těsně před Zadním Gerlachem.
Jedná špatná zkušenost a hned koupena Z - lite.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mila6032 » stř úno 5, 2020 16:30

mike píše:Jen pro zajimavost, kolik ti je? Tohle se totiz s vekem meni. Kdyz muj vek zacinal dvojkou, vystacil jsem si s penovkou. S trojkou prisla samonafukovacka a se ctyrkou nafukovacka ;-)

Tak ten poslední přechod si milerád odpustím. Nafukovačka mi přijde jak skákací hrad. Vůbec nechápu, jak se na tom někdo může vyspat. Pro nás noční cvičence, kteří ve spánku absolvují podobný fyzický výkon jako při túře na místo přespání, je nafukovačka ekvivalentem mučícího nástroje. Tak dva roky zpátky jsem podlehl agresivní prodejní strategii prodejce na výstavě stanů a pořídil nějakou zelenou TaR a k tomu nafukovací polštář STS. Dodnes si na tu noc pamatuju. Na CPZ se mi spalo líp (byť tam to bylo asi hodně ovlivněno poměrem alkoholu a krve zhruba půl na půl.) Tohle bylo čisté utrpení. Odtud částečně pramení moje averze v honbě za gramy, protože i kdyby ta karimatka nevážila nic, tak je pro mne nepoužitelná. A ten polštář je taky věc. Ještě asi týden po tom vejletu jsem měl nutkavou potřebu zaletět do STS a někomu z vedení ten polštář protáhnout trávícím traktem. Zespodu.

Btw, kdyby po tom polštáři někdo toužil, rád mu ho věnuju. Leží mi v šuplíku. Pouzitej byl jednou. Tak dvě hodiny, než jsem ho vyměnil pod hlavou za bundu. Stál asi litr a byl to dost možná nejhůř utracenej litr mýho života. A že jsem si v životě koupil spoustu p..ovin.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mitau » stř úno 5, 2020 17:05

Nafukovacka mi na samotne spani prijde pohodlnejsi a navic citim znatelne vysi izolaci oproti me skladavi EVA karimatce Robens (velmi podobna te Yate). Ale cena, strach o nafukovacku a nafukovani me stale odrazuji od koupe. Navic penovka je mnohem praktictejsi pri stanovani, ze na ni jde sedet (treba pri jidle). Pocit jako v nafukovacim hrade mam dokud si na ni nelehnu a vaha se poradne nerozlozi, ale pak mi to uz prijde dobre.Uznavam, ze vyhoda skladnosti je spise pocitova (protoze realne malokdy karimatka zvenku vadi a teziste taky nerozhazuje), ale i tak si obcas pujcim brachovu nafukovacku, kdyz cekam, ze na ni nebudu spat moc noci (napr. prechod v Alpach, kde vetsinou spime na chate).

PS: Kdyby ses chtel toho STS polstare fakt zbavit, tak bych ho bral. Alespon by pro me bylo proslapavani slepych ulicek levnejsi. Uz jsem cetl nekolikrat, ze si to lidi hodne pochvalovali, ale asi to bude dost individualni.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod sobb » stř úno 5, 2020 17:36

mike píše: Kdyz muj vek zacinal dvojkou, vystacil jsem si s penovkou.
Ve dvaceti Ti nic jinýho, než pěnovka, asi ani nezbývalo. Teda krom nafukovacích lehátek nebo chvojí :D

Jinak není pěnovka jako pěnovka. Překvapila mě TaR RidgeRest Solar, která poskytuje super poležení i teplo odspod. Jen je to obluda, což mi v zimě až tak nevadí. Jen se teď koukám, že na webu TaR ji mají jen v archivu a v obchodech už taky není. Jsem zvědavá, zda ji něčím nahradí. Škoda, že jsem si toho nevšimla dřív, jsem mohla přikoupit ve výprodeji ještě jednu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 17:41

mila6032 píše:Nafukovačka mi přijde jak skákací hrad. Vůbec nechápu, jak se na tom někdo může vyspat. Pro nás noční cvičence, kteří ve spánku absolvují podobný fyzický výkon jako při túře na místo přespání, je nafukovačka ekvivalentem mučícího nástroje.

Holt to neni pro kazdeho, ale tipuju, ze vetsina lidi to takhle nema. Ja se treba venku prevaluju min, nez doma, protoze zaujmout pohodlnou polohu v uzkem spacaku neni tak jednoduche. BTW, ten ti nevadi?

mila6032 píše:A ten polštář je taky věc. Ještě asi týden po tom vejletu jsem měl nutkavou potřebu zaletět do STS a někomu z vedení ten polštář protáhnout trávícím traktem. Zespodu.

To se nedivim, taky jsem si kdysi naivne poridil outdoorovy polstar a uz ani nevim, co jsem s nim po prvni akci udelal. A to ani nebyl nafukovaci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 17:49

sobb píše:Ve dvaceti Ti nic jinýho, než pěnovka, asi ani nezbývalo. Teda krom nafukovacích lehátek nebo chvojí :D

Nenapsal jsem, ze v -nacti mi stacil kus igelitu ;-) Dokonce jednou i kdesi na betonove podlaze, ale to byl ten okamzik, kdy jsem zacal koukat po penovce :D

Kdyz jsem jel poprve do Grand Paradisa, a to uz vek zacinal trojkou, tak jsem si vzal jen alumatku. Protoze jsem pocital se spanim na chatach a bivakach a tohle bylo jen pro pripad nouze nejvyssi. Na kterou samozrejme doslo, jednou se trasa protahla, nechtelo se mi jit za tmy a navic jsem narazil na krasne misto na spani... Nastesti tam byla trava a na alumatku jsem narovnal veskere nahradni obleceni, ale od te doby jsem uz nikdy bez samo/nafukovacky nejel :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod mila6032 » stř úno 5, 2020 20:15

Mitau: tak teď budu trochu za kokota. Po neúspěšném hledání toho zázraku, jsem se obrátil na správkyni domácnosti, se kterou sdílím stůl i lože, protože ta ví všechno. A polštář prej asi před měsícem opustil šuplík a společně s pár dalšími věcmi zamířil k jakési dámě, která při Člověku v tísni provozuje dětský tábor zaměřený na lezení po skalách a obecně fungování člověka v přírodě. Na oplátku jsme obdrželi placku, že prý "pomáhat je sexy". Takže sice tady teď jsem trochu za trubku, ale zase aspoň sexy trubku. Sorry za mystifikaci.

Mike: Úzkej spacák mi nevadí. Naopak preferuju užší střihy, protože se do něj při svých nočních výkrutech a piruetách nezamotám. Můj předchozí byl lehce širší a při pátém veletoči už mě prakticky ždímal. Normálně jsem ho dokázal roztočit tak, že zip byl dole vlevo a nahoře vpravo. Aktuální pytel pěkně cvičí se mnou a je klid. Zajímavý je, že jsem se časem naučil ty svoje rozcvičky pěkně vycentrovat a zvládám to všechno tak, abych aspoň trupem zůstal na karimatce.

Co se polštáře týče, tak po několika neúspěšných pokusech s různými foukacími kousky, jsem snad už finálně zakotvil u TaR polštáře, který prakticky vypadá, nebo se spíš blíží, tomu, co známe všichni z domova. Normálně hadrovej s nějakým molitanem. Dá se přeložit a stáhnout šňůrou a stejně je to furt obrovská kráva. Váha by asi leckomu způsobila arytmii, ale teda to poležení za to stojí.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Taurus » stř úno 5, 2020 21:30

mila6032 píše: Na oplátku jsme obdrželi placku, že prý "pomáhat je sexy".

Mě by zajímalo, kdo tyhle hesla vymýšlí...

Já si dělám podhlavec tak, že si dám do obalu na spacák nějaký svetr nebo mikinu a spím na tom. Nebo mám pod hlavou ten organizer s oblečením. Ten má takový oválný tvar, tak na tom se také dá docela dobře složit hlava.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv úno 6, 2020 8:14

mitau píše: vyhoda skladnosti je spise pocitova (protoze realne malokdy karimatka zvenku vadi

Vadí. Třeba v tom vlaku. Taky mi karimatka na boku batohu znemožní používat jednu boční kapsu. A to mi vadí. Dost.

Co se týče polštáře, mám to jako Taurus, stačí obal od spacáku, dovnitř bundu nebo mikinu a je vyřešeno, netřeba tahat další chujovinu ;)

Jinak su opravdu zvědavej na tu UberLite, bude to vpodstatě jako drysack, 15D, ale věřím, že struktura látky ji činí pevnou. Ta váha + sbalitelnost mi za ten risk stojí. Že dám za karimatku 3500? Kua... Kdybych ještě kouřil, při dnešních cenách tabáku, bysem tu karimatku prohulil za měsíc :twisted: takže ne, těch peněz mi líto neni. Menuje se to "oběživo"...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Taurus » čtv úno 6, 2020 8:43

Tak, když si to člověk vezme, že jede někam na vandr, kde bude plácnu pět dní, tak kolik času z toho mu vadí, že jde úzkou uličkou vlakem s širokým batohem kvůli karimatce. Z těch pěti dní ta chůze uličkou zabere pět deset minut, ani ne. To, že zabírá jednu kapsu, s tím ale souhlasím, to je blbý. Tak ji dávám někdy z venku na spodní část batohu, kde ji lze připevnit pomocí klasického zapínání, kterým člověk zapíná spodní kapsu na batohu, že to provleče gumičkama, který drží karimatku.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Etheric » čtv úno 6, 2020 9:01

Nebo tu harmoniku pod víko, tak jsem to bral. To bylo relativně ok, jen byla vopruz ta manipulace pokaždý, když jsem lezl do batohu..
Mně prostě karimatka zvenku vadila odmala, od první chvíle, kdy jsem s outdoorem začal jsem to nenáviděl :D
/samo/nafukovačka je tak vysloveně boží dar :prayer:

Ale pracuju na tom naučit se levitovat, to by bylo nejrozumnější řešení co do pohodlí spaní i váhy a objemu batohu :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Pierre111 » čtv úno 6, 2020 9:53

Tak ono taky jde o to jakou nafukovačku si koupíš. Já mám STS a tam si jako na skákacím hradě opravdu nepřipadám. Často spím pod širákem a bez jakékoliv plachty pod sebou a zatím jsem jí nepíchnul. Příprava místa na spaní trvá asi 3 minuty a spí se mi na tom rozhodně pohodlněji než na pěnovce. samonafukovačku moc nepočítám jelikož je to jen o cca 50% menší než pěnovka a o hodně těžší. Do kempu dobré, na nošení už tolik ne. Zvenku třeba já karimatku nosit nemůžu jelikož bych se s ní někde ve skalách zaseknul a utrhnnul jí. Proto musí prakticky vše do batohu. Polštář jsem si koupil taky a tady souhlas, je to na prd. Měl jsem dvojitý, tak jsem tewn nafukovací vak zevnitř vyndal a místo toho tam nacpu mikinu. Obal na spacák nebo nepromokavý vak na oblečení nepoužívám pod hlavu, jelikož hlava se dost mastí a obal je zamaštěný a může ztratit nepromokavost.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Jakou karimatku

Příspěvekod Mawenzi » čtv úno 6, 2020 10:22

me teda i materialove dost vadi ty obaly, takze davam do buffu neco...

nicmene asi si usiju obal z tyveku (mam.hodne tyveku) na kramy ve velikosti na polstar (protoze z bufu to zdrha) a budu buff jen prevlikat zvenku. hmmmm...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky