Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pát led 10, 2020 22:58

@booze: Takze ta Marmot Novus je uz na ceste ze Sportpursuit?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pát led 10, 2020 23:36

Neviem trosku sa v tom strácam ten boozeho koment mi moc nedáva zmysel.

Co som vsak vracal boli tie bundy od HH z toho lifaloftu, nechal som si akurat tu vestu, takže lifaloft ako material na zimu zatial pada. Proste ked pouziju dobry material no musia to niecim znicit, konkretne ta bunda mala nanic kapucu, padala do oci, ale to by nebolo najhorsie, horsie bolo, ze mala kratsie rukavy a hlavne ich volné zakoncenie, nechaúpem naco take nieco siju.

Plus ak sa niekto rozhodne vracat veci do sportpursuitu, tak odporucam neposielat to formou labelu, lebo clovek potom vôbec nema prehlad kde to je, a nakoniec sa mi to podla vsetkeho aj stratilo, tri tyzdne po odoslani to stale svieti ako nedoručene, no aspoň boli taky dobry a refundli mi to.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » sob led 11, 2020 6:19

mitau píše:@booze: Takze ta Marmot Novus je uz na ceste ze Sportpursuit?

Zatim jsou dve v kosiku. Jeste cekam na bergfreunde az se vymacknou s AR nebo OR
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » sob úno 1, 2020 15:04

Asi to neni uplne jen do thoto topicu, ale nic lepsiho me nenapadava.
Dnes jsem byl na Lyse hore. Oblecene jsem mel Silkbody triko s dlouhym 180g s 20% merino (nedavno presne toto tady ekdo prodaval), na tom Rab Vapor Rise (P Equilibrum a vevnitr tenounky fleece). V pohode to stacilo jak nahoru, tak i dolu, az na to, ze pri nejvetsim stoupani tato kombinace nezvladla plne odvadet vlhkost.
Ale nebyla mi kosa ani nahore kdyz jsem si snedl venku na vetru svacinu. Ale jak jsem dosel dolu, nasadl jsem do autobusu a tam snedl dve housky, co jsem mel v batohu (tj. ne mic teple, ale ani ledove - pod nimi byl stale jeste mirne teply caj). Jak jsem vystoupil ve FM a sedl si cekat na pripoj, zacala mi byt kosa, ze jsem si musel oblect na to vsechno Primaloftku (80g PL One) a az tehdy mi bylo prijemne. Jenze - to venku bylo +13 stupnu (podle busu)!!!
Normalne bych v takovem teplu takto oblecšny za pet minut uvaril a ted nic. Zadne poceni (jsem takto cestovalma slapal domu asi 40 min). Akurat prijemne, zarne prehrati.
Proste, nedokazu si toto nijak vysvetlit, proc se to stalo. Slapal jsem nahoru trochu hladovy, ale nahore jsem se najedl, dole mi pri cekani na bus v cca +7-8 stupnich bylo fajn, prislo to najednou,mkdyz jsem se poradne najedl, napil akurat tepleho caje. Nemocny zrovna nejsem. Jedine, ze jsem se v noci moc nevyspal, ale to zvladqm normalne dobre.
Nemate nekdo napad, co to mohlo zpusobit???
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » sob úno 1, 2020 17:35

To je jasny, koronavirus :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » sob úno 1, 2020 20:14

A vis, ze jsem tam chtel napsat, ahy to nikdo na nej nehazel, v Cine jsem nebyl, dokonce posledhi dva mesice ani s zadnym Cinanem nemluvil pres PC :-).

Edit:
jeste poznamka - dal jsem to do thoto topicu proto, ze je to pekna ukazka, ze se neda nijak zevseobecnit, jak a kdy se jaka zateplena bunda (ale stejne tak i jine obleceni) pouziva. Ze se obcas stane neco, co necekane naprosto prevrati zazite ocekavani a zvyklosti. Ja jsem si primaloftku rano do ruksaku pribalil prakticky jen ze zvyklosti, bo to v zime vzdy delam. Kdybych ale vice rano premyslel, nedal bych ji tam, protoze co jsem mel, je u mne normalne plne poctacujici tak do -5 i s mirnym vetrem, s vetrovkou i do -10.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » sob úno 1, 2020 23:01

FrantaKrajta píše:To je jasny, koronavirus

Snad jeste nebude pozde hodit na Ostravu atomovku :twisted:

apuka píše:Nemate nekdo napad, co to mohlo zpusobit?

Jo. Jsi rozbity ;-)

apuka píše:neda nijak zevseobecnit, jak a kdy se jaka zateplena bunda (ale stejne tak i jine obleceni) pouziva

Ale da. Dela se to pro obvykle pripady a ne pro vyjimecne. Pro ty je dobre mit v batohu rezervu. Mj. i proto nosim i v lete do Alp UL perovku. V takove situaci velmi pomuze. Clovek se pretahne, zavcas se neoblece, prochladne, pusti se do nej virus a nemusi to byt zrovna korona, staci opar, ktery si vetsina lidi nosi v sobe...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Entik » ned úno 2, 2020 19:17

Tenhle týden jsem středu čtvrtek a pátek,, sněžnicoval,, v Krkonoších. Ve čtvrtek byla Sněžka. Dost nám foukalo, takže vrchol je skoro bez sněhu, jen led a skála. To jsem ale odbočil. Při hledání SVÉHO svatého grálu jsem skončil u Mikovo systému a Arcteryx Proton AR. Nevím přesně kolik foukalo, každopádně už to s tím co vítr nesl poštipovalo na tváři. Bunda ještě i tento vítr zvládla tak, že mne to nedonutilo vyndat z batohu neprofuk. Tahle konkrétní odolnost vůči větru / prodyšnost je asi mým grálem. Triko s dlouhým plus tahle bunda mi zařídí takový komfort, že se nemusím starat o sebe ale můžu v klidu pomáhat ostatním. Kapuca byla v tomhle větru nezbytností, takže i ta fungovala skvěle. Jediný, čeho jsem si všiml, tak jsem trochu cítil chlad zezadu na krku, v místě kde je šev, takže příště buď triko se stojáčkem nebo nějaký šátek. Za mně maximální spokojenost :prayer:
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned úno 2, 2020 23:06

:smt023 Trochu ti zavidim, Protona bych rad, ale je na mne moc uzky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » ned úno 2, 2020 23:42

Hodil jsem si to do Googlu, jestli nahodou neni nova verze a naopak, uz se neprodava :? Narazil jsem ale na recenzi, ze ktere se hodi ocitovat (a ne, nepsal jsem ji ja ;-)). Barevne zdurazneni obzvlast pro apuku, ktery tvrdi, ze takove vlastnosti mit zateplena bunda nemuze ;-)

With 90-grams of Coreloft insulation running throughout the body and arms of this jacket, we were impressed with its ability to insulate. Like all models in this review, the insulation is hydrophobic, insulating when wet, and is quite lofty. With the ability to keep us warm in temperatures as low as zero degrees Fahrenheit (with a single base layer), our team quickly realized that this is a great winter insulated jacket.

Coreloft izoluje priblizne stejne jako Primaloft Gold a 0 F je asi -18 C. Coz odpovida mym zkusenostem, kdy jsem s jednim trickem pod bundou se 100 g/m^2 (nebo 115) byl v -20 a furt se to jeste dalo.

For the amount of loft and protection offered in this contender, we are surprised by its great level of breathability. While the 40-D 92% nylon, 8% elastane shell is protective, it allows moisture to leave easily. During early morning runs in the winter, it proves to be a great piece of gear, keeping us warm while breathing. While it doesn't have any breathability features like thin-fleecy vents under the arms, opening the chest and hand warming pockets provides sufficient heat release.

Best Applications

As a warm jacket that can compress and breathe well, we highly recommend it for anything winter! While many of our contenders are lightweight options that fit well under layers, the Proton AR is better to wear on its own as it's loftier and thicker than other options. It is best for sweaty winter activities that require bouts of warmth.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » pon úno 3, 2020 1:55

Jen podotknu, ze v nasi zemepisne sirce bude bud bunda na ranni behani v zime moc tepla nebo do -18C nebude stacit. Nebo to bude magicka bunda, ale proste mi to teplotni rozpeti pripada prilis velke (zvlast kdyz lidi i u mene izolujici 120g P. Alphy rikaji, ze jindy nez v zime je moc tepla).

Jeste jde o to, pri jake cinosti je udrzela bunda v teple v -18C. Pokud pri behu, tak na to je mozna potreba min izolace nez pro cekani na zastavce v o dost vyssi teplote. Navic byt jde o jednu vrstvu spodniho pradla, tak to bude urcite teplejsi nez bavlnene triko s kratkym rukavem, ktere nosi vetsina lidi ve meste.

Zas aby to nevyznelo jednostrane - kombinace primaloftky od Klimatexu a bavlneneho tricka mi v zime ve meste staci na celkem velke rozpeti teplot a jsem spokojen. Jen chci rict, ze kazda veta jde cist dvema zpusoby a nepochybuju, ze apuka mozna objevi i nejaky treti zpusob :D .
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pon úno 3, 2020 2:18

mitau píše:Nebo to bude magicka bunda, ale proste mi to teplotni rozpeti pripada prilis velke

Dneska bylo +10 a vzal jsem si primaloftku, co zvladne i -20. Nebylo to idealni, ale jelikoz mirne prselo a nechtelo se mi brat membranovku, prislo mi to jako nejlepsi moznost a dalo se. Takze teplotni rozpeti aspon 30 stupnu, samozrejme ne se stejnym trickem. Kdyby neprselo, tak jsem si vzal stredni PowerDry triko s dlouhym a vetrovku, jako vcera, ale to by rychle promoklo.

mitau píše:zvlast kdyz lidi i u mene izolujici 120g P. Alphy rikaji, ze jindy nez v zime je moc tepla

Jednak zalezi, co pod ni nosi a jednak (ted se apuka zblazni) jsem presvedcen, ze PA ma horsi vlastnosti a tedy i mensi teplotni rozsah, nez synteticke izolace. Ja tu primaloftku, ktera je tepla tak dvojnasobne, bezne nosim az do +5 aniz bych premyslel nad tim, jestli si vzit neco jineho. Proste mi moc teplo neni.

mitau píše:Jeste jde o to, pri jake cinosti je udrzela bunda v teple v -18C. Pokud pri behu, tak na to je mozna potreba min izolace nez pro cekani na zastavce v o dost vyssi teplote. Navic byt jde o jednu vrstvu spodniho pradla, tak to bude urcite teplejsi nez bavlnene triko s kratkym rukavem, ktere nosi vetsina lidi ve meste.

Za mne: pri -20 jsem mel silnejsi PowerDry triko s dlouhym a byla to normalni celodenni turistika tj. chuze s lehkym batohem. Pres den bylo tepleji, na slunci mozna az -10, -20 odpoledne a vecer, koncil jsem hluboko za tmy. Kdybych se mel na delsi dobu (nez 10 - 15 min) zastavit, tak si prihodim jeste tenke merino s dlouhym. V tech -20 jsem s ni byl vickrat a vzdycky takhle, nekdy jsem mozna to merino prihodil, to uz si nepamatuju, ale to se stane prumerne tak jednou za dve zimy. Proste rezerva, kterou temer nevyuzivam, ale mam vzdycky s sebou.

Takze tech 30 stupnu teplotniho rozsahu mi pokryvaji 3 tricka + jedno do rezervy pro pripad nouze. Kombinace s kazdym trickem ma rozsah aspon 15 stupnu tj. nedeje se, ze bych ho behem tury menil, proste se doma rozhodnu, ktere si vezmu a jsem v nem cely den.

mitau píše:Zas aby to nevyznelo jednostrane - kombinace primaloftky od Klimatexu a bavlneneho tricka mi v zime ve meste staci na celkem velke rozpeti teplot a jsem spokojen.

Zkus merino a budes spokojen jeste vic. Vazne, do mesta idealni :)

mitau píše:nepochybuju, ze apuka mozna objevi i nejaky treti zpusob :D .

Mozna i ctvrty a paty :twisted:

Nejde o jednu vetu, ale vyzneni cele recenze, ktere bych rekl, ze je celkem jednoznacne. A nejsou to zavery jednoho cloveka. Fakt mne mrzi, ze mi ta bunda byla uzka, jinak jsem ji tenkrat koupil, byla mi sympaticka...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte úno 4, 2020 23:51

mitau píše:nepochybuju, ze apuka mozna objevi i nejaky treti zpusob
mike píše:Mozna i ctvrty a paty
Proc by apuka toto mel delat? Docela souhlasim s mitau, jen to vice reknu primo, protoze mike zase si vzal (a pekne zvyraznil) z recenze pouze to, co se mu hodi :wink:. BTW, nikdy jsem netvrdil, ze pri pouziti, jak to meli v recenzi zvyraznene vlastnosti zateplena bunda nemuze mit.
Recenzenti bundu pouzivali (z toho, co se tam pise pri nizkych teplotach) na cross-country behani a jine potive aktivity. Tj. presne co pise mitau - na to skoro kazda mirne zateplena bunde je dostacujici nebo prilis tepla. Nic vsak tam nepisou o pouzivani pri mene potivych aktivitach a nizkych teplotach - alespon ja jsem to tam nenasel, krome doporuceni, ze na 3-sezonni prilis potive veci je lepsi Proton LT.

Dalsi poznamka k "dvovrstvemu obleceni" - je tam jediny obrazek, kde videt tu "prvni" spodni vrstvu ve velke zime a to tento (popis je "Here we find that double layering is important to ensure warmth on super cold days on the East coast."):
Obrázek
Jen mne se zda, ze ta "prvni vrstva" neni zadne tricko ale nejaka zateplena mikina???

Takze kdyz se rekne A, melo by se rict i B. Protoze takto to vypada trocha jinak.
Cimz vubec nehanim tu bundu, ta je jedna z nejvsestrannejsich (kdyz ne vubec ta nej) ze zateplenych bund Arcteryxu a skoro vubec. Bohuzel, uz se nevyrabi, jinak bych si jej koupil - mit jej za 100 (nebo pozdeji za 120) EUR jsem prosvihl, i kdyz jsem jej mel v rukou :smt022 ](*,).

Mimochodem /to poznamka pro mika/ - Proton AR je bunda pro aktivni pohyb s prislusnou (ne extremni typu Ventrix s vyrezanymi velkymi otvory) "aktivni" izolaci. Je tam Coreloft Continuous, coz je prakticky rebrandovany Climashield Apex s "nekonecnym" vlaknem - a kvuli tomu je tam i mene huste tkany vnejsi a vnitrni matros.
mike píše:Coreloft izoluje priblizne stejne jako Primaloft Gold
Z hlediska clo toto neni pravda - Coreloft Continuous (resp. Climashield Apex) ma pri cca stejne tloustce clo 0,82, asi jako PL Silver. Ale clo neni uplne vypovidajici pro prakticke vyuziti, protoze Coreloft ma znatelne vetsi loft nez PL Gold - a izoluje zadrzeny vzduch, ne PES vlakna. Na druhe strane, CC (z principu konstrukce a "strecovosti" pouzitych vlaken) propousti pri aktivnejsim pohybu vice vzduchu nez PL Gold, takze se nebude v tom tak prehrivat telo.
A dalsi poznamka pod caru: najednou mike vychvaluje recenzi na outdoorgearlabu. Kdykoliv jsem ja na jejich testy odkazoval, tak v lepsim pripade to presel bez povsimnuti, v horsim je povazoval za ne moc seriozni (bo zjistili neco jineho, nez si on myslel) :evil:
mike píše: Takze teplotni rozpeti /jedne primaloftky - moje doplneni vyznamu/ aspon 30 stupnu, samozrejme ne se stejnym trickem.
...Takze tech 30 stupnu teplotniho rozsahu mi pokryvaji 3 tricka + jedno do rezervy pro pripad nouze. Kombinace s kazdym trickem ma rozsah aspon 15 stupnu
Co jsi tim chtel rict? Ze jak ma velky rozsah primaloftka? To by byla nebetycna blbost.
Kdyz si vezmes 3 ruzne stredni vrstvy (rekneme tenci triko s dlouhym, Polartec Classic 100 a Powerstretch nebo Classic 200 nebo klidne s PL svetrem) se stejnou spodni a vrchni vrstvou, tak se dostanes taky na 30 stupnovy nebo spise jeste vetsi komfortni teplotni rozsah. A tech 15 stupnu bude mit kazda nebo min. 2. a 3. moznost taky.
Dokonce kdyz vezmu, jak jsem chodil ve stejnych vrstvach (tilko+flanelka+Polartecova bunda+PU Membranovka Milo) jak v Alpach pri +25 tak i v zime pri -27 a stale mi bylo fajn, nepotil jsem se a nebyla mi zima, tak to ma teplotni rozsah 52 stupnu a zvladlo by i neco vice. Jenze ja to nerikam, protoze moje telo na tom tehdy bylo uplne jinak a ted bych to stejne asi nedal, minimalne psychicky :-).

Proste spravne bys mel uvest, ze Ty mas s jednym konkretnim typem obleceni tech 15 st. teplotni rozsah a jeste k tomu pridat, za jakych podminek, protoze verim, ze nekdy se priobleces i pri +10 stupnech pri 100% vlhku a velkem vetru a stejne tak pujdes min obleceny i pri -15 kdyz poslapes dlouho do poradneho kopce.

No a v teto souvislosti rict, ze jsi na zaklade svych uvah postavenych na nicem presvedceny, ze PA ma mensi teplotny rozsah je nebetycna volovina. Uz u toho Protonu ta pochvala v testu byla hlavne zasluhou prodysnosti te aktivni izolace a malo huste svrchni latky a toto je u PA jeste vice se projevujici (pokud jej nedaji do neprodysneho matrose). Pokud chces michat i s aktivitami, tak Ti mohu rict, ze v PA 120g muzes klidne chodit po meste klidnou chuzi (tj. nepotive) i nad +15 a behat pri -20 a to i se stejnou spodni vrstvou. Ale znovu opakuji - takto to srovnavat a hodnotit je naprosta volovina.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod FrantaKrajta » stř úno 5, 2020 0:11

Ja uz se z vas obou fakt zblaznim! :evil:
Ze vas to porad bavi, to uz je peknych par let porad o tom samem, ne?
Normalne si uz myslim, ze Mike a Apuka jsou jedna a tataz osoba, ktera ma bud rozpolcenou osobnost, nebo je to proste troll, ktery si ujizdi na trolleni OF hadanim sam se sebou :twisted:
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 5, 2020 1:07

No dovol! Ted jsem se normalne urazil [-( Ani pri nejvetsi snaze bych nekokazal psat jako Tatar krizeny s Madarem :twisted:

@apuka: vis co? Ja ti na to kaslu. Jednak si nevezmu Frantu na svedomi a jednak mam aktualne dulezitejsi veci na praci. Tu recenzi jsem citoval proto, ze pouzivaji zateplenou bundu stejne jako ja a dosli naprosto nezavisle ke stejnym zaverum. Tvoje prekrucovani, okecavani a vylozene vymysleni si na tom nic nezmeni. Takze sorry :finga:

Jenom jedno si neodpustim zopakovat: we highly recommend it for anything winter! Zkus si to nechat prelozit od nekoho nezavisleho, kdyz tomu sam nerozumis :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » stř úno 19, 2020 23:00

booze píše:Myslel jsem tu podsivku.
Ted jsem se dival jeste na Marmot Novus. Trosku mi pripomina Atom LT. Strasne ji potrebuju vyzkouset.

Tak ji zkousim. :mrgreen: Zatim me stve jen kapuce, ktera je obri a neda se stahovat. Rukavy jsou dost uzke.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř úno 19, 2020 23:04

Nesnasim uzke rukavy a na zateplenych bundach zvlast [-( Pak to nefunguje a lepi se na ruce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod booze » pát úno 21, 2020 15:20

Ten matros je super. Bundu bych prirovnal k AR Atom.
Vyhody:
Dobre sedi
Dobre vetra
Rychle schne
Hluboka vnitrni kapsa
Nevyhody:
Neni na ni poutko
Kapuce je silena
Rukavy jsou uzke

Edit: velky dik mikovi, ze je tak peclivy a cte to po me. :twisted:
Edit2: NZ, ale bylo by lepsi, kdybys to po sobe cetl sam :P mike
Naposledy upravil booze dne pát úno 21, 2020 21:26, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát úno 21, 2020 19:53

Silena kapuce a uzke rukavy jsou vyhody? :-k No, dneska jsem videl kluka, co mel v kapuci kocku, pro nej mozna jo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř zář 16, 2020 12:32

Ještě pořád hledám tu primaloftku :roll:
Zkoušel jsem Montura Skisky, no tohle fakt nepochopíš... Na předku a zádech ten silnější PL, boky /hodně velká plocha + kus ramen/ ze slabšího PL a přes lícní kosti jen holá látka s jakoby gumovym potahem zespod. Podivný a zcela nesmyslný, kdo tohle vymejšlí... Navíc je široká až moc a nedá se dole stáhnout, menší velikost už je zas moc krátká....
Tvl, kde seženu normální primaloftku PL gold aspoň 100 g/m2, lépe více, aby byla izolovaná všude a ne jen někde??? :-k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř zář 16, 2020 15:04

Etheric píše:kde seženu normální primaloftku PL gold aspoň 100 g/m2, lépe více, aby byla izolovaná všude a ne jen někde???
Mozna bys mel koukat i po necem, co ma jinou (syntetickou) napln nez PL Gold - Climashield Apex, Coreloft, ..., mozna i PL Thermo Plume. (A taky davat pozor, aby sis nekoupil PL GOLD Active, co ma izolaci /primo podle Primaloftu/ na urovni PL Silver.)

Tak muzes narazit napr. na Arcteryx Atom AR (Hoody), Monutra Skisky (ten sice ma ruzne plneni PL Gold Eco/???/, ale i to slabsi je 100g). Kupodivu neco muzes najit i v Adidas Terrex serii (jen tam asi bude Active a tezko zjistis gramaz).
A potom najdes nekolik s membranou - coz by Ti sice mozna nevadilo, hlavne s Gore Infinium (nejsi tak potivy) ale zvysi to vahu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř zář 16, 2020 17:28

Na ten Arcteryx Atom AR jsem koukal, prý to není moc větruvzdorný. Těžko říct, opět by zbyla jediná možnost - zkusit
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř zář 16, 2020 22:14

Muzes zkusit se kouknout nekde na Tilak Svalbard, ta neprofoukne, ma membranu GTX Infinium (ta nejprodysnejsi od Gore.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod bonatius » čtv zář 17, 2020 7:40

Etheric píše:Na ten Arcteryx Atom AR jsem koukal, prý to není moc větruvzdorný. Těžko říct, opět by zbyla jediná možnost - zkusit


Mam Arc'teryx ATOM LT a som s nou spokojny. Vacsinou ju pouzivam ked je vonku chladno, pekne izoluje. Isiel som v nej v zime na Klak, pekne hriala aj ked fukal vietor bolo mi pekne teplo.
Treba sa v nej hybat a potom je teplo. Ked v nej stojim v zime na zastavke a pred tym som sa pohybom nezahrial tak je mi trochu zima, ale staci sa trosku prejst a je mi opat teplo.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 17, 2020 7:46

Ten Tilak by na sychravej podzim nemusel být vůbec špatnej. Primárně hledám o bundu na jednodenní /celodenní/ akce s batohem 3-5kg, horší prodyšnost tak nevadí. Jen nemám kde to zkusit, takže nejdřív zjistit konkrétní rozměry bundy, jestli to vůbec bude na mě
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 17, 2020 7:51

bonatius píše:Arc'teryx ATOM LT

Co jsem našel, má izolaci 60g coreloft, to bych nosil tak při +15 stupních. Potřebuju něco teplejšího, co odpovídá minimálně 100g PL gold.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » čtv zář 17, 2020 12:47

bonatius píše:Mam Arc'teryx ATOM LT a som s nou spokojny.
FYI, etheric ma problem, ze on (mysleno samotny etheric, ne bunda :-))moc nehreje. Proto potrebuje i do mirne zimy poradnou izolaci v bunde. Jinymi slovy to pro nej znamena ze ruzne LT and FT verze mu nebudou stacit, pro nej veskere "slabeji izolujici" a "lepe vetrajici" casti v konstrukci jsou showstopper.

@etheric: S membranou mas vetsi sanci sehnat bundu s vetsi izolaci, ale vetsinou spise s pevnejsi svrchni latkou a hlavne o hodne tezsi.

Koukam, ze primo v Tilaku ted maji starsi verzi (ne Gore Infinium ale Pertex Shield+ membranu, je o neco lehci; nenech se prekvapit, ze je to mezi damskyma vecma, i kdyz je panska :wink:) ve vyprodeji za slusnou cenu, dokonce maji v obou barvach velikost S, co podle Tvych davnejsich prispevku by asi mohlo byt pro Tebe. Asi Ti nezustane nic jineho nez to objednat, abys mohl zkusit. Maji tam ale i novou s Infinium za skoro dvojnasobnou cenu. Mezi nimi je jeste rozdil v zapinani, ta nova verze uz nema prekryti zipu (podle mne u Tebe to prekryti muze byt spise vyhoda). Novou prodavaji i v Hanibalu, jen "Na dotaz", takze kdybys sel do Brna, muzes se je zeptat, jestli dokazou sehnat na vyzkouseni. V Brne maji na prodejne velkou, ale se muze hodit alespon na osahani.

Mimochodem, kdyz v zime jsem shanel manzelce "primaloftku", tak zkousela od Tilaku jinou bundu kde bylo 67g Climashieldu. Pocitove ale tam byla izolacni vrstva vyssi/tlustejsi nez pote 133g PL Gold Active v jeji bunde Direct Alpine Freya, kterou si nakonec koupila. Ale ta mela vyssi gramaz jen na tele, v bocich a na rukavech myslim jen 60g. Takze sice mozna ma Climashield Apex o vous nizsi vysledky v laboratrnich testech, izolacni vrstvu vzduchu ale udrzuje vyssi, coz muze Tobe pomoci. Bohuzel, je to vec, ktera se musi vyzkouset, muze to byt dost individualni, jak to bude fungovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » čtv zář 17, 2020 15:01

Jsem napsal na Tilak o konkrétní rozměry, jestli má vůbec cenu nad tím uvažovat. Uvidíme, co napíšou. Kamenný obchody už jsem vzdal
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kjuba » čtv zář 17, 2020 18:26

Etheric píše:
bonatius píše:Arc'teryx ATOM LT

Co jsem našel, má izolaci 60g coreloft, to bych nosil tak při +15 stupních. Potřebuju něco teplejšího, co odpovídá minimálně 100g PL gold.
Tak Arcteryx dělá Atom ve verzi AR, která je o dost teplejší. Ta by mohla vyhovovat. Já mám jak LT, tak AR verzi, takže mohu porovnat.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » čtv zář 17, 2020 18:27

To mne zajima, porovnej. Jak velky je to rozdil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení