Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » ned lis 17, 2019 8:46

Za ty prachy bysem stál nahej kdekoliv :mrgreen:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » čtv lis 28, 2019 18:51

Tak co, který z kocourkovských řetězců začně nabízet slevněné Milky jako první? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv lis 28, 2019 19:58

Sleduj dobre, jestli v zaplave nabidek Black Friday nebude nenajdes "Violet Friday" :wink: (nebo Buuu/Muuu Friday, v eshopech vzdalenejsich mozna Wang/Bai Friday /cinsky, resp. hindsky/).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » sob lis 30, 2019 21:22

Jen tak mimochodně - nezajímal se tu někdo o bližší podmínky prodeje domků v Itálii/na Sicílii? Například nejnověji CZ článek k k tématu taty
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Hafi » sob lis 30, 2019 21:38

Opakovaně to nabízím tchýni, ale praktické zkušenosti zatím bohužel nejsou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(
User is Online!

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » sob lis 30, 2019 21:46

:mrgreen:

Mě to fakt tak trochu láká ... :) Ale podrobnosti zatím neznám. Možná je to jen pro mladé a perspektivní :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob lis 30, 2019 22:35

Mne to v Italii uz parkrat taky napadlo. Na severu, clovek jde pres malebnou vesnicku ve fakt peknem prostredi a kazdou chvili narazi na stary kamenny barak se zatlucenyma okenicema a cedulema s telefonem. Jenze to neni jen tak. Kupni cena by byla to nejmensi, naklady na opravu by mohly prevysit cenu noveho baraku u nas. Plus dane, v Italli jsem to nezjistoval, ale v Rakousku je dan z nemovitosti tusim 2 % z trzni ceny, coz muze byt celkem slusna castka. Rocne.

Je mi jasne, ze te laka, ze je to skoro zadarmo, ale mas tam podminky. Kauci a rekonstrukci do nejake doby. Pracovala jsi nekdy s Italy? Ja jo a jak je mam jako lidi rad, tak prace s nima je obcas o nervy. A to byli ti rozumnejsi ze severu. Plus je Italie celkem draha, takze remeslnici budou taky.

@Hafi: nejdriv jsem cetl, ze nabizis tchyni a premyslel, kdo by takove lakave nabidce mohl odolat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » sob lis 30, 2019 22:43

Na severu je na prodej třeba půlka Pontu. Jestli to koupíš, tak bychom Ti tam mohli dělat správce :wink:

Daň 2% z tržní ceny je hodně, to je třeba to, co nevím - a proto se ptám na zkušenosti. Kauce je OK, rekonstrukci bychom si udělali víceméně sami. Drobnou zkušenost už máme :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob lis 30, 2019 22:51

Zrovna do Pontu bych nesel, tam chcipnul pes a nejspis se tam celou zimu nedostanes, ale v Cogne a okoli se taky neco najde. Mne ale vic zaujalo okoli Pieve di Cadore, treba tahle vesnicka nad prehradou.

Nevim, jestli by vase zkusenost byla dostatecna na splneni podminek, ale jeste pocitej material ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » ned pro 1, 2019 18:34

A to toužíš po diskotéce každou sobotu? :twisted:
Když tam na podzim zůstaneš, tak se tam nemusíš ani dostávat … a pak máš celou zimu od všech svatej pokoj :-) Akorát je to údolí blbě položený, je tam strašně málo slunce.
A taky je fakt, že v létě je tam zase asi až moc rušno.
Tak nic, no. Vyber něco jinýho, nabídka správcování platí i jinde 8)

Materiál jsou šutry, bláto, mechy a dřevo :lol:
Ale právě, to splnění podmínek, jestli tam chtějí výstavní baráky. Pátrat se mi po tom zatím nechce, tak jsem se jen optala, zda už někdo sháněl informace, či už dokonce nezačal rekonstruovat :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned pro 1, 2019 21:42

sobb píše:A to toužíš po diskotéce každou sobotu?

Uz pres 30 let ne ;-) Zas si ale potrpim na dobre jidlo a tady by se dala zima prezit jen s nakladakem konzerv privezenym pred prvnim snehem. A jak pises, v zime tam mozna slunce nebude svitit vubec a v lete jsou tam turisti. Kdyz uz neco v tehle oblasti, tak Gimillan. Prvni vesnicka, co jsem tu potkal, poprve jsem prisel z Aosty pres Mont Emillius. Libi se mi, je primo nad Cogne, kde je v lete preturistovano a tady ne. Je celkem vysoko nad udolim a otocena na jih, takze tam bude slunce i v zime a k tomu pekne vyhledy. Jestli se prohrnuje cesta nevim, ale pro jidlo by se dalo chodit do Cogne na sneznicich :) Akorat... rekl bych, ze na tohle bych mozna nasel energii pred 10 lety, ted uz ne.

sobb píše:Materiál jsou šutry, bláto, mechy a dřevo

Podminky neznam, ale neco mi rika, ze asi nestoji o lidi, co by si tam staveli zemljanky :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » ned pro 1, 2019 22:08

Tys fakt chodil na diskotéky?!? :shock:
Konzervy? Proč konzervy? Vždyť tam všechno zamrazíš. Jen musíš odhánět vlky a kamzíky :-D
Ale jinak jo, souhlas, není to ideální lokalita.
Stárneš? Škoda, člověk by se asi neměl cítit starý ;-)

Proč zemljanky? Materiál na původní výstavbu, kterou asi chtějí obnovovat, nebyl moc jiný ;-)
Akorát u nás doma teď celkem intenzivně frčí výuka výstavby srubů, to bychom tam asi moc nezapadli, nejspíš bychom měli obrátit pozornost spíše někam severním směrem :-)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod booze » ned pro 1, 2019 22:20

Presne, jsou to sutry a na nich vyhasena omitka.

V Rajchu a Itosce se modernizuje moderne. Koupis ojetou 8 mistnou dodavku. Dojedes si do rumunska pro mistry zedniky (dobri se poznaji, ze v obci nemaji asfaltku), ubytujes je a nalevas je vinem a pivem (ne vysokovoltazni napoje) oni chlastaji a makaji (neni chlast nedelaji). Jak maji vsechno hotove udelas mejdan, koupis jim tenisky a odhlasis dodavku. Do dodavky jim das nejake vino a pivo a posles je tou dodavkou domu.

Jake jsou studijni materialy na sruby? Ne ze bych chtel stavet, ale zajima me to.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned pro 1, 2019 22:21

@sobb: u nas byly spis zabavy, klasicke venkovske ;-)
Mrazene nebo konzervy, to mas fuk, furt to neni neco, co bych chtel jist mesice. Vlci tam snad nejsou, ale zato spousta kozorozcu :)

Necitim se stary, ale polochciply. Jeden blby klos... :?

Jj a navic je na Sicilii moc horko ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod booze » ned pro 1, 2019 22:25

mike píše:Jj a navic je na Sicilii moc horko

Pry tam snezi hodne do nosu a nemusi mit ani zimu. :mrgreen: Bych tam zdechl z hnusne preprazene kavy. :vom:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 4, 2019 6:41

jdu si postesknout, ze se dneska loucim s osprey kestrel 68l... pokud si ho kamos vezme... a uz mi nezbyde nez doufat, ze kdyz pro me 68 byla na hrane svou velikosti, ze s 50 to nejak zkoulim taky:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Olchor » stř pro 4, 2019 16:21

Čím menší batoh, tím míň zbytečných věcí poneseš. :)
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 5, 2019 8:56

olchor - v mym pripade to urcite neplati:D ja potrebuju vsechny svoje zbytecny veci:D

ale prechod ze zlite na nafukovacku mi umoznil koupit si batoh s prohnutejma zadama a mensi litrazi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Olchor » čtv pro 5, 2019 10:19

Pak je tu ještě druhá cesta- libovolný počet věcí se dá nacpat do libovolného objemu. Záleží jen na tlaku. :D
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 5, 2019 10:39

Jojo, nejlepsi je pekne do vakupyle a vysosat vzduch vysavacem :D

nicmene ja proste nemam tu mentalitu UL chodicu, a asi se tim ani nebudu trapit. Pekne si budu uzivat svoje 13 kilovy monstra :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » pát pro 6, 2019 19:59

booze píše:Jake jsou studijni materialy na sruby? Ne ze bych chtel stavet, ale zajima me to.
Z internetu, je tam toho spousta - videa, texty, nákresy. Pokud Tě to zajímá, tak pár těch zajímavějších odkazů můžu poslat. Praktická zkouška pak možná bude v létě v lesíku za chalupou, na kulení klád každá ruka dobrá :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod pavproch » ned pro 29, 2019 18:29

Uvažoval sem kam to píchnout, dám to sem.

JPP - jednapanípovídala - zajímavý tip pro dobrodruhy: jedna známá je prý t.č. na cestě stopem..... na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby ale ten stop nebyl na trase Nome (Aljaška)-Patagonie. Prý je (už) na jih od Hondurasu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » sob led 25, 2020 22:27

Dneska jsem sehrat komickou etudu na tema programator instalaterem. Po asi 10 letech se mi povolila baterie na umyvadle a pri kazdem pouziti se hybala. Coz mne stvalo, a tak jsem se rozhodl to spravit. Teda, zivit bych se tim nechtel, zlata klavesnice :)

Co je potreba utahnout jsem nasel celkem rychle, dokonce i ruku jsem tam v nejake krkolomne poloze dostal, ale poradne utahnout jsem to nedokazal. Trubky a sifon kryje porcelanovy kryt a kdyz jsem se tam snazil dostat kleste, spadly mi do nej. Takze jedine sundat. Visi na pruzinach a kdyz se mi je po delsim boji podarilo vyhaknout, musel jsem lustit hlavolam, proc ta pitoma vec porad nekde sundat. Pak ty kleste, furt malo mista, nakonec se povedlo v leze na zadech s celovkou na hlave. Ve finale jsem dostal odpoved na otazku, co muze byt horsi, nez vyhaknout napjate pruziny v prostoru, kam se poradne nevejde ruka. Zahaknout je zpatky. Zabralo mi to cele skoro hodinu a kdybych celou dobu cvicil, necitil bych telo vic. Ale povedlo se, baterie drzi, akorat se nejak zmenil zvuk tekouci vody, asi jak je ted napevno a prenasi se na porcelan.

Dalsi etuda na tema programator kucharem uz byla brnkacka, dokonce ani na vetsi krvaceni nedoslo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned led 26, 2020 1:47

mike píše:... dokonce ani na vetsi krvaceni nedoslo ;-)

Nechval dne pred vecerem... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » ned led 26, 2020 18:11

Kolik prstů Ti zbylo? :wink:

Nezoufej, nejsi sám nešika, Laďa si nedávno pokusil uříznout prst při krájení neuvěřitelně tvrdého tyrolského špeku co jsme si dovezli z Itálie. Nakonec to vzdal a vytáhl kráječ, to fakt nešlo :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned led 26, 2020 22:01

Nastesti vsechny. Nebylo to dusledkem nesikovnosti, ale (mo)mentalni indispozice :roll:

Krajec? Krajec je to posledni, co bych u vas cekal ;-) Ten nemam ani ja, protoze mam pocit, ze by vetsinu casu zbytecne zabiral misto. Co jste to koupili za spek? Tak tvrdy, ze by ostrym tenkym nozem nesel ukrojit, jsem jeste nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » ned led 26, 2020 22:12

Tak to jsou houby škody. Toť v podstatě to samé :wink: Taky jsem sebou dneska venku dvakrát elegantně řízla, a nesvádím to na indispozice :mrgreen:

Mechanický kráječ. Asi třicet či spíše víc let starý. A jak se najednou hodil :D Většinu času je uložen v temném zákoutí skříně, občas vytažen na chleba, když je ho moc a dáváme na mráz.

Špek byl nějaký jihotyrolský, strašně dobrý a strašně tvrdý. Ukrojit sice ostrým nožem šel, ale hodně blbě a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned led 26, 2020 22:38

Mne spis trochu desi, ze mne to predtim vubec napadlo. Neni to poprve v podobne situaci, mivam takova tuseni, akorat je neumim vyuzit...

Jo tak, pred 30 lety to nekdo nasel v popelnici, rekl si "mohlo by se to hodit" a uz mel nekolikrat pravdu :twisted: Na zmrzly chleba je lepsi sekera, ne? ;-)

Jak muzes vedet, ze byl dobry? Vzdyt to prece nejis :twisted: Ty nejlepsi nebyvaji uplne tvrde, posledne jsem ho krajel kapesnim nozem na bivaku. Celkem to slo a obeslo se bez zraneni :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » ned led 26, 2020 22:52

Jako, že si představíš, kam přesně nůž se trefí, když se netrefí? :twisted:

Před třiceti (no možná čtyřiceti :roll: ) lety, byl kráječ nový, krásný, voňavý :D Chleba je zmrzlý až poté, co se nakrájí a strčí na mráz. A pak není potřeba ta sekyra.

Okusila jsem :wink: Já se v tom až tak nevyznám, ale dle Ladi to byla delikatesa.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » ned led 26, 2020 23:01

Ne, napadlo mne krvaceni a pak na nej doslo, pricemz to u mne opravdu neni obvykle, takze normalne mne to nenapada.

Moment, kdyz je chleba nakrajeny, tak na co potrebujes krajec?

Posledni dobou nejak casto, ze by to neco chybelo? ;-) Delikatesa to je skoro vzdycky, ale nektere jsou opravdu vyjimecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec