Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř led 15, 2020 15:20

Jak jsem psal, ze mi dobre funguji zasilky pres CP, tak ted je ta pochvala ponekud otazn.

Objednana mala zasilka ze Spanelskeho eshopu (TradeInn, jsou fakt v E, neposilaji z Asie a pod.). Sledovani zasilky, kdyz zadam puvodni cislo nizozemske posty ( :-k ze by Holandane pracovali i v E?):
Datum Událost Místo vzniku události
10.1.2020 Přeprava zásilky k dodací poště.
10.1.2020 Zásilka vypravena z třídícího centra. SPU Ostrava 02
10.1.2020 Zásilka v přepravě.
8.1.2020 Podací číslo zásilky přidělené v České republice: BA--xxxx---VV.
8.1.2020 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. vyměňovací pošta Praha 120
7.1.2020 Odeslání zásilky do České republiky.
3.1.2020 Zásilka převzata do přepravy.

Ale... posledne dva zapisy se tam objevily az dnes (15.1.) po obede :(( :roll:. Takze od Hlavniho nadrazi v OV nedokazali dostat balicek tech par km dal uz pet dnu (jezdi k dodaci poste prima tramvaj :-D)

Mam obavy, ze problemy jsou zpusobene "vymenovaci postou Praha 120" (celni posta). Tam by zasilka mozna vubec nemela doputovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Mawenzi » pát led 17, 2020 7:03

ja mam po super zkusenostech s CP taky jednu cerstvou a paradni :D

4.12 spu ostrava 2 prevzala balicek. 30.12. se baicek pohnul ke me. 31.12 prisla SMS a email odesilateli (byla sem v brne v praci, postu sem nestihla).
2.1 na poste rekli, ze balicek JESTE neprisel (ctvrtek)
7.1 (utery) rekli, ze balicek odeslali zpet pro nevyzvednuti.
8.1 email obchodu, ze balicek prosim poslat znova - obchod odepsal, ze ho nemaji jeste a ze az prijde tak poslou.

vcera jsem si otevrela trasovani balicku a dle nej doslo k odeslani pro nevyzvednuti v zadane lhute uz 2.1 a vraceni odesilateli uz 6.1, zatimco 8.1 odesilatel stale balicek nemel:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát led 17, 2020 10:07

Tak ja jsem svoji zasilku dnes rano na sve poste konecne vyzvednul. Vcera uz byla "dorucovana". Polozky "adresat nezastizen" a "zasilka ulozena na poste OV xx" se ve sledovani objevily, samozrejme az vecer davno po zavreti pobocky. Samozrejme, ve schrance zadna zprava - predpokladam, ze ji tam prenese dnes postacka.
Co me sralo je, ze u takove zasilky nelze zmenit doruceni - pravdepodobne PostNL nepredava ani mobil ani email (myslim, ze nekdo /mike???/ se na to u nich uz stezoval), takze zadne oznameni se nemuze adresatovi poslat.
Na druhe strane, mam zakaznickou kartu a teda bych mel dostat automaticky email o kazde zasilce na poste na moje jmeno a adresu - a nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » sob led 18, 2020 0:52

Mně zprávu přinesli 4 dny po vyzvednutí balíku. Zbývaly teoretické 3 dny do vrácení balíku.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob led 18, 2020 1:06

Zda se mi to nebo je spolecnym jmenovatelem vsech postu vyse Ostrava? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pát led 24, 2020 21:16

apuka píše:Tak ja jsem svoji zasilku dnes rano na sve poste konecne vyzvednul.
Pokracovani...
Po vyzvednuti 17.1. jsem dnes (24.1.) nasel ve schrance oznam, ze mam na poste ulozenou zasilku, ktera byla 16.1. neuspesne dorucovana :lol:. Samozrejme, v systemu posty na sledovani jsem uz 17. dopoledne videlzaznam, ze balik byl vyzvednuty.

@mike: trocha se obavam, ze u meho baliku do celeho procesu vnesla problem celni posta v Praze, kam by se vubec nemel dostat...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » pát led 24, 2020 21:40

To je totéž, co se stalo mně.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2020 23:07

Prisel mi dneska dopis od brokera. Nejaka firma, co mam par jejich akcii, ma valnou hromadu a muzu o necem hlasovat. Obcas takove chodi, nechapu, proc papirove, kdyz je jinak vsechno elektronicky, asi na to maji nejaky zakon. Takze jsem to jen letmo prolit, ale zaujalo mne, ze hlasovat se melo do 30. dubna, takze to prislo s krizkem po funuse. Kouknul jsem na obalku a tam je datum odeslani 27. brezna (!). US Postage, INTL FIRST-CLASS, 2.24 USD, to neni uplne obycejna zasilka...

Chapu, ze byl covid, ale 3 mesice zpozdeni?! Ceska posta zrejme prevzala me zivotni kredo Lepsi pozde, nez nikdy :?

(pro apuku: ano, jsem si na 99.9 % jisty, ze za to muze Ceska posta)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod dudy » úte čer 30, 2020 6:46

Dobrý den, vaše zásilka DRXXX byla uložena na poště PrahaXX, kde si ji můžete vyzvednout dnes od 15:00 do 25.6.2020. Česká pošta.

Ten samý den 17:30 pošta PrahaXX:
"Tohle číslo tady nemáme, já ji v systému nevidím, tak to tu asi ještě není."
"Ale psali ste že..."
"Prostě tu není, asi se zasekl balikář!"
"Hmm, tak nashle..."

25.6.2020 16:30 pošta PrahaXX:
"Tohle číslo tady nemáme, já ji v systému nevidím, tak to tu asi není."
"Ale psali ste že..."
"No jo, milej pane, ale tady máte napsáno, že do pětadvacátého!"
"Ale dneska je pětadvacátého..."
"No jo, ale to musíte vyzvednout do 15:00, pak se to stahuje zpátky!"
"Hmm, tak nashle..."
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 30, 2020 7:03

U mě poslední dobou Česká pošta bez nějakých excesů. Jen mám pocit, že jak tuto práci nikdo moc nechce dělat za ty peníze, tak poslední dobou to vypadá jako kdyby ČP dělala nábor mezi drogově závislými. Alespoň dle výrazů očí, chování těch pracovníků a že každou chvíli je na stejné trase jiný řidič. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » úte čer 30, 2020 7:20

Čekám dva měsíce na psaní z UK...
Letos mi pošta ztratila už dva dopisy, oba byly doporučeně, jeden dokonce s barevným pruhem.. Pak mi taky ztratili dva balíky. Proto když už něco posílám poštou, dost to nadhodnotím..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte čer 30, 2020 8:23

mike píše:pro apuku: ano, jsem si na 99.9 % jisty, ze za to muze Ceska posta
To vim, kdyz neco bude, pro Tebe to bude vzdy na 99,9% CP...
Ja nevim, kdo za to muzes, muzes zkusit to dohledat, kdyz to "neni obycejna zasilka, INTL FIRST CLASS" a ma to podaci cislo. Ale asi Te zklamu, to je skoro jiste prakticky obycejna zasilka.

Ale spominas si jeste, jak Trump triumfalne zakazal lety z/do Evropy, jak evropske letiste prakticky zavreli? To ale taky znamenalo, ze neletaly postovni zasilky nebo alespon v extremne omezenem rozsahu. Po "zemi" lodi to trva o hooodne dele, i tydny.
Jsem nekde psal, jak dlouho trvalo nedavno, uz pres COVID, dodani zasilky (obalka) ze Spanelska, kym to dorazilo do CR. A nebyla to vina CP, i kdyz to v Praze taky chvili postalo. Psal jsem i o tom, jak v Rakousku v mezinarodnim tridicim centru zasilek musela nastoupit armada na trideni, protoze vsichni zamestnanci museli do karanteny nebo byli nemocni - a to nebylo jedine centrum a stalo se to nejenom v Rakousku. Samozrejme, misto "vecer dojde, nejpozdeji rano posilame do Brna" to bylo "vecer prislo, za naekolik dnu az tyden posilame dal".
To mas tady tydne(-ny) navic, tam dny/tydny navic, ...
No a nakonec mate jednu specialni postu v Praze, tam taky nejaky tyden mohlo lezet - ale to si vyridte tam u Vas.

To je taky trocha odpoved na ethericovu stiznost, bo ani UK nebylo/neni na tom nejlepe, stejne tak staty na druhe strane La Manchu - Francie, Belgicko.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 30, 2020 8:41

Etheric píše:Čekám dva měsíce na psaní z UK...
Letos mi pošta ztratila už dva dopisy, oba byly doporučeně, jeden dokonce s barevným pruhem.. Pak mi taky ztratili dva balíky. Proto když už něco posílám poštou, dost to nadhodnotím..


No mě tak napadlo, ale v případě dopisů to asi nebude stejný případ, ale třeba se to info bude někomu hodit.
Minulý rok v září mi známý posílal z Rakouska balík poštou s foťákem na vyzkoušení. A balík nešel a nešel. Známý mi volal, že jemu to v aplikaci Rakouské pošty ukazuje doručeno a poslal mi směrovací číslo, kde to má být uloženo, protože nic jiného mu to neukazovalo. To směrovací číslo bylo úplně jinde než bydlím. Jsem si myslel, že to ČP zase nějak popletla, dala to na jinou poštu a ani nepředala oznámení. Jsem tam teda zajel na tu pobočku, ale pošťačka říkala, že tam žádný takový balík není. Říkám, že ta aplikace známému ukazuje PSČ, kde je jejich pobočka. Říkala, že to je sice pěkný, ale balík tam není. A že jsem dneska už desátej, který tam hledá balík z Rakouska. Naštěstí se tam nachomítla jiná pracovnice a ta mi řekla, že nedaleko je depo PPL ať se zeptám tam. Říkám, že co by dělal na PPL, když se to posílalo poštou. Ale tak zkusil jsem to a ten balík tam byl. Na PPL mi řekli, že rakouská pošta od září přestala spolupracovat s ČP a balíky k nám posílá přes PPL a protože tam neměli na zásilce moje telefonní číslo, nemohli mi dát vědět, že to leží u nich. To číslo tam nebylo, protože ani známému v Rakousku neřekli, že to ke mně půjde přes PPL. A evidentně to nevěděli ani pracovníci ČP a další zákazníci, že zásilky z Rakouska předává rakouská pošta PPL.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte čer 30, 2020 10:24

Jo, je to tak, baliky rakouske a nemcke posty se dorucuji v Cechahc a na SK PPLkem a InTimem.

Coz je skvely zpusob, jak zmast vsechny nastavene systemy sledovani i dorucovani. Presne, jak to pises, na balik, co nekdo poda na postu (i v cizine) se telefon/email nepise a PPL/InTime bez toho nedorucuje. ](*,)

Ale toto je ohledne baliku, na dopisy jeste stale by mela platit nejaka ta postovni umluva, odkud kam komu se predavaji, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte čer 30, 2020 13:37

Dromedaro píše:U mě poslední dobou Česká pošta bez nějakých excesů.


Ditto i tdy u nás na dědině, jak soukromě (Balíky na dědinskou Poštu), tak firemně (Balíky do Ruky/firmy)

A u těch balíků do ruky se mi líbí, že ráno přijde SMS/mail s kodem, proti kterému to doručovatel vydá BEZ prokazování totožnosti (Balík na Poštu to už takhle funguje dýl, DR nově, aspoň tady u nás)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte čer 30, 2020 14:56

apuka píše:To vim, kdyz neco bude, pro Tebe to bude vzdy na 99,9% CP...

A ja zas vim, ze ty budes na 100 % CP omlouvat a hazet to na kohokoliv jineho :twisted:

apuka píše:muzes zkusit to dohledat, kdyz to "neni obycejna zasilka, INTL FIRST CLASS" a ma to podaci cislo. Ale asi Te zklamu, to je skoro jiste prakticky obycejna zasilka.

Nemuzu, nemam tracking number, to miva jen odesilatel. Tady nejspis nebude, ale neni to uplne obycejna zasilka, mela by byt prioritni. Kdyz prijde prioritni za 3 mesice, za jak dlouho prijde obycejna? Za 3 roky? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte čer 30, 2020 15:00

dudy píše:"No jo, ale to musíte vyzvednout do 15:00, pak se to stahuje zpátky!"
"Hmm, tak nashle..."

Nashle? To ses teda mekkej. Ja bych si nechal zavolat vedouciho a rekl bych mu neco hodne nepekneho. Udelal bych to teda uz v tom prvnim pripade resp. jsem to nekolikrat v podobnych udelal. Zafungovalo vzdycky to na par mesicu, nez se tam vymenili lidi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte čer 30, 2020 15:03

Dromedaro píše:Na PPL mi řekli, že rakouská pošta od září přestala spolupracovat s ČP a balíky k nám posílá přes PPL a protože tam neměli na zásilce moje telefonní číslo, nemohli mi dát vědět, že to leží u nich.

Tohle je taky na presdrzku. Spravne by ti meli dat listek do schranky, ale kaslou na to. Nechaji to lezet na depu a kdyz si to takhle nezjistis sam, tak to po case poslou zpatky. PPL a DPD, to jsou jeste vetsi kokoti. Slusne zasilkove sluzby se snazi dorucit ten listek do schranky, jedna (Geis) mi dokonce poslala dopis, ze mam u nich balik (z GB, taky jsem myslel, ze pujde pres postu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř črc 22, 2020 21:41

20.7.2020 Dodání zásilky.
20.7.2020 SMS zpráva adresátovi - uložení zásilky.
20.7.2020 E-mail adresátovi - uložení zásilky.
20.7.2020 Uložení zásilky na žádost adresáta.
18.7.2020 Přijata žádost o změnu doručení: Uložit zásilku na poště/Balíkovně XXX bez pokusu o doručení.
18.7.2020 Přeprava zásilky k dodací poště.
18.7.2020 Zásilka vypravena z třídícího centra.
18.7.2020 Zásilka v přepravě.
17.7.2020 E-mail adresátovi - zásilka převzata do přepravy.
17.7.2020 Zásilka převzata do přepravy.
17.7.2020 Obdrženy údaje k zásilce.

Vsechno spravne a k plne spokojenosti, ale chybi posledni informace:

22.7.2020 Papirovy listek do schranky adresatovi, ze ma na poste zasilku, u ktere "nebyl vyjimecne vykonan pokus o dodani"

Coz vedlo adresata k tomu, ze musel kontrolovat, jestli nema jeste nejakou zasilku. Nastesti na tom listku bylo i cislo, takze je jasne, ze jde o tu prede dvema dny vyzvednutou :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř srp 5, 2020 12:51

Vono to není o ČPoště (ale o odesílateli, já vím), ale... neska mi přišel ten bleeding kit od Shimana (= balení velikosti jak ca nanukáč, váha asitak 100 grms) v krabici jak od televize (odhadem 50*40*30cm) :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 14, 2020 15:21

pavproch píše: balení velikosti jak ca nanukáč, váha asitak 100 grms v krabici jak od televize (odhadem 50*40*30cm) :mrgreen:

To se mi taky dost často děje. Krabice velká jak na velkou starou tlustou televizi a na dně pod hromadou papírů a bublinek malá krabička. To se furt mluví o ekologii a šetření...

Jinak mi teda ČP pošta vždy s velkou slávou v informacích o zásilce uvádí, že kurýrovi můžu platit i kartou,ale když jsem tou kartou chtěl zaplatit,tak už to po druhé po sobě nešlo - ze dvou pokusů. Poprvé mi kurýr řekl, že terminál zákazníkovi při zadávání pinu spadl na zem a rozbil se a podruhé mi kurýr řekl, že dostal od vedoucích nefunkční terminál a ještě mu ho nevyměnili, i když jim to furt připomíná. Takže z balíků do ruky se staly balíky, které si vyzvednu na poště.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » ned srp 23, 2020 21:19

Mel jsem ve schrance dalsi dopis tohodle typu od brokera. Tentokrat pro jistotu na obalce zadne razitko neni, ale podle obsahu byl odeslan nekdy zacatkem cervence (dokument ma datum 2.7.). Coz znamena, ze zasilky maji uz "jen" 1.5 mesice zpozdeni :roll: Rad bych napsal, ze timhle tempem by mohly do konce roku zacit chodit normalne, ale bojim se, ze se to ted zas zacne zhorsovat...

Objednavali jste letos nekdo neco z US e-shopu? Jak moc bylo zpozdene tohle?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Kjuba » ned srp 23, 2020 22:14

Jo, přišlo mi cca 15 zásilek z US. Největší zpoždění bylo cca 10 dní. Poslední dva měsíce ale chodilo všechno "in time". Ale je pravda, že většinou to byly obchodní zásilky s dražším poštovným. Předpokládám, že tyto prioritní služby, kde si to nechají zaplatit mají určitě menší zpoždění, než standardní služby.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » ned srp 23, 2020 22:32

Diky, to zni rozumne. Tak ja to teda taky zkusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod WDSNV » pon srp 24, 2020 7:03

Posílám balíky přes ČP všude po Česku , Slovensku i do Irska a vždy všechno v pohodě.. Já s ČP nemám žádný problém. :drinkers:
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » pon srp 24, 2020 8:11

Letošní poštovní bilance je neúprosná - přes poštu 22 zásilek, z toho mi 5 ztratili. Tohle fakt neni normální. Asi si na tom založím živobytí, že budu posílat nadhodnocený balíky...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon srp 24, 2020 15:55

Jak to dopadlo s tema ztracenyma? Slysel jsem, ze CP se s placenim cuka. Sice mas pojistenu zasilku na nejakou castku, ale kdyz maji platit, tak najednou chteji dolozit, co tam bylo a zaplatit skutecnou cenu a ne tu castku. Nemam k tomu zadne podklady, jen jsem to nekde zahledl na diskusich, ktere uz nedohledam. A docela by mne zajimala realita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte srp 25, 2020 16:31

Prisel mi ted mail od CP: Váš balík XXX je v našich rukách. Proc musi takhle desit lidi? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » sob zář 12, 2020 1:57

mike píše:Diky, to zni rozumne. Tak ja to teda taky zkusim.

Zkusil jsem (zasilku z USA). Odeslano 24.8, 27.8. skoncil tracking, protoze v CR nefunguje. 1.9. ovsem zasilka dorazila na mou postu uz pro zpracovani na celni poste 120. Potud super, na obycejnou zasilku slusna rychlost.

Pak ovsem zauradovala Ceska posta. Az vcera tj. 10.9. jsem nasel ve schrance opakovane (!) oznameni o doruceni zasilky. S prvnim se ale vubec neobtezovali :? Takze za 8 dni urazila zasilka nejakych 10000 km ale posledni kilometr ji to trvalo 10 dni #-o

Rekl jsem to slecne u prepazky. Pry si musim stezovat vedouci, ale ta tam ted neni. Vyridit ji to nemuze, do systemu to taky nijak zaznamenat nejde. Vsak proc taky, koho zajima spokojenost zakazniku... No, treba takovy kosik.cz a rohlik.cz. Po doruceni kazdeho nakupu prijde mail s otazkou na spokojenost. Na pripadne vzkazy a stiznosti reaguji do druheho dne a to ke spokojenosti zakaznika. Za reklamovane zbozi vraceji bez reci penize, za delsi zpozdeni pripisuji kredity (pricemz delsi je v desitkach minut, ne dnu jako CP...). Proste normalni fungovani versus socialismus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Ceska posta; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Kjuba » sob zář 12, 2020 8:32

Hmm, no co na to říct. Že žijou v socíku a jsou hodni zrušení ze zákona víme všichni.

Bránit se proti tomu dá leda tak, že se snažíš všechno posílat přes normální firmy jako DHL, UPS, TNT. Jenže to můžeš většinou jen u balíků obchodní povahy za patřičný obolus. Cetku od Ťamana takhle nepošlou.

Cesta reklamací a stížností u ČP nemá smysl. To je jako křičet do tunelu a myslet si, že Ti někdo odpoví.

Ještě mě napadá. Neposílají Ti to na nějakou zapadlou pobočku v Praze 37, co má tak 2-3 zaměstnance pozdně důchodového věku bez "tahu na branku"? Protože to vypadá, že to zvojtili opravdu až na poslední míli.

Jestli by se nevyplatilo si to nechat poslat někam, kdežto frčí.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

PředchozíDalší

Zpět na Pokec