Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod rime » úte pro 31, 2019 10:02

No, byl to jen tip pro zimomřivé potivce. Jen at si každej jezdí v čem uzná za vhodný, ja s membránami v zimě definitivně skončil.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » stř led 8, 2020 12:46

Tak.

Dyž už sem byl neska v Brunnu, taxem se zastavil u chlupatého slona a protože už (strašně "předčasně", už = po 10-ti letech používání) přišel čas na novej vohoz na prkna (sjezdoffky s vlekem/lanoffkou, ne šialpo, na to mám "skoro "nový" SS GTX šatník - čti teprve asi 6 let): safírově modrá Mammut Stoney Jckt a šedočerné Stoney Pts. + podvlíkací (tlustá) powerstreč mikina Acocangua. Fše s výraznou slevou, ale i tak to byl balík, ale co už, že, dyž je to asi naposled....zřejmě tyhle hadry už se mnou dožijou, žádné další nebudou.... to samé si říkám o těch 4 párech prken od Scottů, co ojíždím.... enem mám strach, že Garmont Radium (už maj taky přes 10 let) bude třeba dříff nebo později upgradovat (čili převrtávat 4 páry prken, chjo no).... a myslím, že to samé ("naposled, další už nebude") sem tu psal i dyž sem si loni koupil kabrňovýho Kanondejla..... kura, mám neska nějaké hoooodně moc depresivní myšlénky.... ](*,)

Večer idu field testovať, má chcať, tak hned testovať zvostra.

EDIT podvečer doma: visačky ustřiženy, jeden plonkovní pásek do kalhot doma nalezen, jinak asi (kupodivu) na to nebude třeba brát nůžky/šicí stroj, čili můžu za chvílu vyraziť hoblovať Rališku.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv led 9, 2020 8:01

Tak odvolávám, co sem odvolal a slibuju co sem neslíbil: bude třeba šicí stroj - poutka na pásek na kalhotoch jsou moc velké/pásek moc úzký. Ale jinak asi nic, fčera vyzkušano (bohužel/bohudík nescalo) a vše ok. Jen budu muset přidat asi 1/2 vrstvy, jak jsou z tenčí látky než byl ten C-change (ta hadra byla snad 1,5mm tlustá), tak nejsou tak "těplé"..... zato sou ale ohebnější a příjemnější na těle (ten C-change byl "pancíř"). A kapsička na parlamentku na předloktí levé ruky je boooooží vychytáffka, doposud sem měl parlamentku na rameni a musel sem se u čtečky parlamentek různě krútit abych byl propuštěn.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » ned led 12, 2020 12:44

Tak fčera večur vohoz vyzkoušen i za deště/sněžení a mhy - fše OK (poutka na pásek na kalhotoch zúžena), čili staré hadry za chvíli pudou do sběrného koňťoše s hadrama pro bezdáče -¨bezďoši budou mít slušivý membránový kompletek od chlupatého slona, no.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Lipon » ned led 12, 2020 14:02

Já jsem spokojenej s bundou a gatěma Kilpi z Decathlonu. Lehce zateplené, větrací zipy stehna + podpaží. Zatím druhou sezónu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » ned led 12, 2020 19:50

Kilpi z Decathlonu? :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Lipon » pon led 13, 2020 11:30

možná to bylo přímo z jejich krámu a Decathlon byl vedle, už nevim
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv led 16, 2020 16:01

Kura, doufám, že to bylo tím, že .... sem to neska přehnal s vrstvama a bylo docela těplo - sem byl durch zpocený, snad mammutí membrána membránuje :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » pát led 17, 2020 13:15

Tak jo, membrána dobrý. Neska sem oblík o vrstvu míň a už sem se potil na slunku enem trochu a docela to uvětralo. Ale určitě teda ta DryTech membrána v plusových těplotách větrá hůř než větrala ta C-change (ve které byly při plus těplotě tak široce otevřené póry, že sa chovala jak NEmemrána). Si to účinné větrání fčíl užijou bezďáči, no... a já sa musím naučit míň potiť.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » úte led 28, 2020 17:22

Tak neska byl první "ucelený" test Stoney kompletku v nečasí - sem spokojen. Membrána membránuje a dovnitř nepustí (ani když sednu na zasněžené sedadlo lanoffky), DWR (je to nové, tak bodejď by ne) kuličkuje a látka, ze které je to ušité sice není takový vzpurný pancíř jako byl ten C-change, ale i tak ve větřisku na člověku netřepotá (jako dělají UL teňounké hadřičky). A těplotně rovnovážné oblíkání (neska bylo lehce mínus, nahoře asi -6 a vichřisko) pod kompletek sem už taky našel..... takže suma sumárum: jo!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » úte led 28, 2020 21:06

@PP: prozrad mi jednu vec - proc sis koupil ty kalhoty Stoney ve verzi s jejich DryTech membranou s malinkou slevickou, kdyz znacne levneji se da/-la koupit (bud primo u nich nebo v Hudy) verze s GTX Pro. Navic ta je z pevnejsiho vnejsiho matrose (je dost tvrdy)... Ze by PP-masochizmus?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » stř led 29, 2020 7:16

Protože sem netušil, že něco takového existuje. Dík za zkažený den.. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv úno 13, 2020 14:12

Tak. I přesto, že se mi apuka popoušel zkazit den (tím, že prý existuje Stoney i v GTX Pro), tak se snažím být (a jde mi to) spokojený se Stoney kompletkem s tou "obyčejnou" mammutí membránou.... neska sem využil "zimních" podmínek na Chopku (ráno nahoře -11 a 24m/s) a vyzkoušel / ověřil, že funguje i těplejší podvlíkání pod ten kompletek - ie. o jednu mezivrstvu navíc.

Takže spokojenost tak nějak celkově (ale na web mammut.ch se po tom Stoney z GTX Pro radši dívat nebudu... :twisted: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » čtv úno 13, 2020 15:28

Klidne se divej - ale nic tam nenajdes. Uz je to jenom na ceskem Mammutovi a to jeste jen ve velikosti 54, coz urcite neni ta Tvoje. Mozna tato informace trochu zlepsi Tvuj den :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv úno 13, 2020 15:35

Jo, hned mám lepčí den. A ne proto, že venku nad ta3 sfítí slunko.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv úno 13, 2020 15:50

PS - pro mikea aj. zarputilce:

Btw, neska sem si na J straně Chopku dal tu práci (při těch prvních 3 jízdách, když nebylo moc lidu) a (skrytě - abych nebyl za úchyla) pozoroval, co mají lidi na sobě na skijoffkách - odhadem 85% lidí má na sobě zateplené ski-hadry (a pod tím většinou taky cibule, ale asi míň vrstev), 10% to co já (ie. membránové nezateplené a pod tím mnohovrstevnatá cibule) a 5% jsou maďaři v texaskách. :twisted:

Pro mě dva důležité fakty: sice tak trochu chčiju proti proudu, ale rozhodně tak protiproudně nechčiju sám. A většinou proti proudu chčijou chlapi, ne baby.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod mike » čtv úno 13, 2020 16:51

Pletes si chcani proti proudu s opozdenosti :twisted: Ta je taky u chlapu castejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod pavproch » čtv úno 20, 2020 7:52

Tak. Fčera večur na Rališce byl konečně pořádný zátěžový test mammutí membrány - celou hodinu a půl, co sem to tam s juniorkou hobloval (btw, jezdilo nás tam esli 15) scalo a to tak že chvílemi velmi. Zvenku mokro, zevnitř suchu. Membrána membránuje. Akoráth mi zvenku po rukávu nateklo do jedné rukavice.

A juniorka dostala pochvalu - celou dobu ani necekla, že chce domů do těpla a sucha. :mrgreen:

Neska idu zas. Sám. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28131
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod SkiA » sob úno 11, 2023 17:32

Po dlouhé době lyžování v levných bundách, které přišly pod ruku, bych rád pořídil něco slušnějšího. Čím déle se ale prodírám tímto vláknem, různými recenzemi, tím těžší je vybrat… Mám již nějaký širší výběr, ale budu rád za jakékoliv postřehy, rady, zkušenosti s danými výrobky :). Případně i za tipy, na které další výrobky se podívat. Zároveň předpokládám, že každou chvíli se budou objevovat celkem výhodné výprodeje. Nad cenou jsem zatím příliš nepřemýšlel, ale ideálně něco kolem +-6-7k. Pokud by to ale mělo smysl, tak mi nevadí připlatit. Raději než koupit zbytečný šunt. Rád bych, aby ta bunda se mnou nějakou dobu byla. Na lyžích jsem doposud používal vždy 3 vrstvy - buď merino nebo bambus/bavlna nebo polyester triko; fleecovou mikinu od litexu no a pak nějakou obyč bundu ze sportissima (ani to snad nemá značku).

Co se týče využití, tak na 95% na sjezdovkách v alpských střediscích. Považuji se za sportovního lyžaře, takže vysedávání s punčem na sjezdovce není to, k čemu bych ji zrovna potřeboval…. No a zbylých 5% využití by možná mohlo posloužit k nějakému lehčímu zimnímu výletu v tuzemsku (tohle ale opravdu sporadicky…)

No a prozatím mě po přečtení oslovily tyto bundy:
Helly Hansen Alpha 3.0 https://www.hellyhansen.com/en_cz/alpha ... lor=290548
Bergans Stranda v2 https://www.bergans.com/en/men/jackets/ ... reen-oasis
Marmot Lightray https://www.marmot.eu/men/jackets/snows ... 31627.html
Rab Khroma Kinetic https://rab.equipment/eu/khroma-kinetic-jacket-qwh-38
Patagonia Triolet https://www.patagonia.com/product/mens- ... kets-vests
Haglofs Elation https://www.tradeinn.com/snowinn/en/hag ... 39079656/p

Tyhle všechny se dají sehnat v cenové relaci, o které jsem psal. Prodyšnost (co jsem tak pochopil po přečtení zdejších i nezdejších příspěvku, tedy že jde asi o nejzásadnější vlastnost lyž. bund) by měly mít všechny podobnou, tedy 20000g/m2. Pak jsem ještě koukal i na Faramugo. Nevím, jak moc by se ale jejich bundy hodily na lyže(?). No a pak na mě poslední dobou dost ostře cílí reklama od revolution race, které se dají pořídit za nižší peníz než vše výše zmíněné. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Nebo raději nebrat?

Za jakékoliv postřehy a doporučení budu rád :)
SkiA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 11, 2023 16:36

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod Quido » sob úno 11, 2023 22:53

Toto je opět hodně individuální...
Na lyže mám asi už 10. bundu, co si pamatuju, a dnes bych si, pokud bych takovou sehnal, rozhodně nekoupil na lyže bundu s membránou... ale je to problém.
Další, co bych rozhodně nechtěl na lyže, bundu s integrovanou kapucí, tedy která se nedá odepnout - vlastně kapuci na lyžování vůbec nepotřebuji, notabene na helmu (ale nejezdím žádný ortodoxní freeride, sem tam si sjedu mimo sjezdovky, ale jen když je hezky, a už vůbec nelyžuji v nějaké šílené slotě, takže přítomnost kapuce u takové bundy pro mne nemá význam), problém je však v tom, že sehnat dnes dobrou bundu na lyže bez kapuce je obtížné...
A preferoval bych bundu s podpažním regulovatelným větráním.
Z těch, cos tady linkoval, bych asi nejvíc věřil té Patagonii (k čemu ale na lyže GTX bundu?), a třeba bych ještě zvažoval tuto, ale ta nemá zas podpažní odvětrávání, bohužel, pořád ta kapuce napevno (Marmot ani Bergans taky nemusejí být špatné, ale zase - kapuce).
Koukni třeba ještě na tuto... no, halt, vždy je to nějaký kompromis...
https://www.rockpoint.cz/bunda-salomon-icerocket-jkt-m

Tož asi tak
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Jakou bundu a kalhoty na sjezdové lyžování?

Příspěvekod apuka » pon úno 13, 2023 15:28

@SkiA: Jedna "skoro-technicka" poznamka. Linkoval jsi hodne rozdilen bundy - nektere jsou zateplene, nektere nezateplene membranove. Bez toho, abych je jakkoliv hodnotil a uz vubec ne - jako nelyzar - neco doporucoval si myslim, ze by ses nejdrive mel rozhodnout alespon, jestli hledas zateplenou nebo nezateplenou bundu. To jsou dve hoodne odlisne kategorie.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Předchozí

Zpět na Oblečení