Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » ned pro 22, 2019 23:02

sobb píše:"Fast, hassle free shopping is finally here!

DHL Express is now Montbell's official partner for international shipping.
All orders will be shipped via Express shipping!
Montbell now handle and process everything related to VAT and Customs Duties. This means Montbell Euro Site customers no longer have to worry about additional charges when your order arrives."

Tak tohohle jsem si buď nevšiml, že to tam někde je, anebo to tam asi spíš dřív nebylo a dali to tam až po mých dotazech. Kdybych to tam viděl takhle jasně napsané, tak bych se ani neptal a objednával hned. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » ned pro 22, 2019 23:13

oodoow píše:Zajo větrovka vypadá dobře, akorát nemá kapsy, to by mi vadilo.

Na co potrebujes na vetrovce kapsy? Nikdy jsem je na zadne nemel a nikdy mi nechybely. Akorat ta napoleonka, co ma i Zajo, se hodi. Treba na slunecni bryle, kdyz je na chvili nebo trvale sundam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod sobb » ned pro 22, 2019 23:24

Nevím, na co využívá kapsy oodoow, ale já třeba používám větrovku v podstatě jen v zimě a tam jsou kapsy naprosto nezbytné, ideálně klokanka kombinovaná ještě s kapsami pod ní - na čepici, rukavice, rulku toaleťáku na utírání sople z nosu ... :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » ned pro 22, 2019 23:39

Přesně, všecky ty nezbytnosti jako kapesník, rukavice a tak :)
Krom toho s ní budu taky chodit po městě a do hospody, takže v jedné kapse peněženku a v druhé mobil. :-.. :partyman:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 23, 2019 7:14

taky by me zajimalo proc davat pryc borealis... ja co mam rabku, tak pertexku uz bych asi nechtela, protoze tu rabku nosim furt, coz pertex by uplne nevyhovoval na noseni "furt" na druhou stranu ta rabka muze byt moc "tepla" a na nejaky noseni jen u sebe i zbytecne proti pertexce velka a objemna.

kapsy bych ozelela, ale taky by mi chybely... proste jak to am.kazdej uplne jinak :D

ale me zajo strihy taky vyhovuji, protoze mi nekoncej v pase... aj Ska byly delkove OK, nez sem se posunula do Lkove kategorie, a tam si s delkou primo rochnim :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » pon pro 23, 2019 12:07

Tak tak, zajo je pre vyssych super, a nemám rád strih čo je ako vreco, šírka na hrudníku rovnaká ako v páse, a ja zas nemám velký hrudník, takže mi to vyhovuje, mike má asi T-cko kulturisticke :D, tak jemu to holt vadi. Mikovi by možno sedela rabka, tam bol široký hrudník a mali aj lepší strih.

Tá borealis dobre dýcha a je aj čo to vetru odolá, jediné malé mínus je, že pri spotení sa trochu navlhne a ten ss materiál má skôr tendenciu chladiť, neviem ako u bežných vetroviek. Takto v zime by som ju však kvôli tomu chladeniu na sebe nemal, nakoniec na to ani nemá využitie, mám hrubšiu ss ramsau od zaja a tá je aj vetruodolná a je aj trochu zateplená. na behanie však je fajn, vtedy mi ten pot nejak nevadí.

Raz som na sebe mal tú mikovu tornado, no bola mi vtedy menšia tak som ju vrátil, no ked som ju mal na sebe už neviem mohol byť novebmer alebo december a mal som len krátke tričko a na tom som si skúšal tú tornado a keď je tak zima tak človek ani necíti či tá vetrovka je nejak vetruodolná jediné čo cítite je chlad a to že tá vetrovka je tenká ako nič, ako by ste na sebe ani nič nemali. Pri tej borealis cítite, že na sebe niečo máte, ale je to stále lahké, no už nie až tak.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 23, 2019 14:38

propocenej ss od rabu a propocenej pertex je pocitove nebe a dudy a ten sustak lepici se ke zpocenejm castem tela je docela nic moc, zatimco mokrej a studenej ss rab je takovej pocitove o dost prijemnejsi.
zas v hicu na slunku mozna pertex lepsi. 25 st rila a pirin tyden v kuse v ss od rabu (ventus?) peklo pekelny a desny, myslela sem, ze chcipnu. pertex by kozna byl lepsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon pro 23, 2019 17:37

oodoow píše:... kapesník ... takže v jedné kapse peněženku a v druhé mobil.

Nemas kapsy u kalhot? Ja mivam v jedne penezenku a klice a v druhe kapesnik a pripadne nuz. Mobil obcas taky, kdyz mam vetrovku, tak spis v napoleonce. Rukavice se s vetrovkou spis vylucuji, protoze se s ni nepotkaji. Kdyz uz je zima na rukavice, tak mam obvykle na sobe primaloftku. Vyjimka jsou ledovce v lete nebo Alpy v rijnu/listopadu k veceru, protoze primaloftku s sebou nemivam.

Mawenzi píše:zas v hicu na slunku mozna pertex lepsi. 25 st
ret255 píše:mohol byť novebmer alebo december a mal som len krátke tričko a na tom som si skúšal tú tornado

:roll: vetrovka se nosi pri teplotach, kdy je v ni akorat. Tj. na tricko s kratkym nejakych 10 - 15 stupnu komfort, 7 - 18 mensi komfort. Niz uz to chce tricko s dlouhym a nad 20 mi vetrovka ani cokoliv krome tricka nedava smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon pro 23, 2019 17:52

Stavil jsem se v Zaju na se na vetrovku (Litio) kouknout. Velikosti fakt ujete, XL mi byla velka ve vsech smerech, pritom naprostou vetsinu obleceni XL mam. Lko je trochu delsi, ale uz by se to dalo prezit. Pres ramena a hrudnik akorat. Mko delka OK, ale ramena a hrudnik uz trochu tahnou.

Pertex Quantum Air nevypada stejne jako Pertex Microlight, co mam na vetrovce od Rabu. Je lehce igelitovejsi, ale furt se da. Prodysnost je znatelne mensi, coz neni spatne, jelikoz ta Rabka uz neni dost vetruodolna. Rekl bych, ze Zajo je o neco min prodysne, nez Tornado (verze 1 a 2), ale rozdil neni velky a mohlo by to byt v pohode. Kdybych si mel vybrat material, tak urcite preferuju Tornado, je prijemnejsi, ale kdybych ho nemel, tak Zajo beru.

Provedeni je celkem v pohode, kapuce vypada pouzitelne, reflexni prvky plus. Napoleonka na spravnem miste, hlavni zip by mohl mit vetsiho jezdce, ale aspon neni obousmerny a je vetsi, nez na Tornadu 1.0. Kvalita siti asi tak stejna, jako u DA, tj. je lepsi vetrovku poradne prohlednout, jestli nekde neni nejaka vada (na jedne byla).

Celkove mi to prijde jako pouzitelna volba. Zvlast pro nekoho, kdo ma radej delsi veci, je az pod zadek. Mozna si ji casem koupim.

Jinak obchod je pekny novy, ale na blbem miste, jsem zvedav, jestli vydrzi. Zeptal jsem se i na ty jejich pitome slevy a pry to neni sleva, ale rozdil proti konkurencnim produktum :roll: Teda neco jako proti beznemu pracimu prasku :D Trapne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon pro 23, 2019 17:58

ret255 píše:mike má asi T-cko kulturisticke :D, tak jemu to holt vadi. Mikovi by možno sedela rabka, tam bol široký hrudník a mali aj lepší strih.

Nevim, co je to Tcko, ale myslim, ze mam celkem normalni chlapskou postavu. Tj. hrudnik sirsi, nez pas a aspon nejaka ramena. Zadny kureci hrudnicek ;-) Ale taky zadny kulturista, par jsem jich znal a na tech by me obleceni prasklo.

Jo, Rab mi sedi, co mam vetrovku, tak ma celkem normalni strih, ale je to na hrane, o trochu uzsi uz by nesla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 23, 2019 18:55

mike
s fotosenzitivnima antibiotikama na smazicim slunku na kamenitych a travnatych planich to moc jinak neslo:D Jinak ale nekdy je vedro a pritom dost fuci, takze me pak bolej klouby a na tricko to uplne neni... a pertex se na holou zpocenou kuzi lepi jak igelit. Ale jako vrstva na mikinu v zime proti vetru by mi to nevadilo.

jinak ale ja mam rada delsi strihy, Lkovy zajo je krasne dlouhy a prijemne akorat pohodlny, Lkovej rab je delkou na hrane a par cm navic by mu neskodilo a sirkou by Mko bylo uplne OK, pritom se rika jak rab sije spis uzsi veci, tak fakt nevim:D

V brne je ten obchod taky na blbym miste, sice v centru ale blbe v centru...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon pro 23, 2019 19:04

Doxycyclin? S tim je hlavne blbost nekam vubec jezdit. Taky jsem ji kdysi udelal, par dni lyzovani na ledovci a ksicht i pres opalovaci krem spaleny jak nikdy v zivote (nikdo mne nevaroval a v letaku to tehdy jeste nebylo...). Kdyz uz potrebujes s ATB nekam jet, nech si napsat makrolidy, ty se i celkove snaseji mnohem lip.

Neni Pertex jako Pertex, treba ten Microlight od Rabu se na ani na zpocenou kuzi moc nelepi.

Obchod v Praze je sice u metra, ale za hodne blbou krizovatkou, v podstate se tam neda dostat, aniz by clovek riskoval zivot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 23, 2019 19:10

v brne to samy, 100m od zastavky ale pesky tam jit nechces:D

uz nevim co to bylo, dostala sem je den pred odjezdem, tak co uz s tim... ja byla jak mumie ksiltovkka, satek na krk, vetrovka, kalhoty a prsty onotany spulkovkou a spaleniny mezi sparama spulkovky staly za to.. a vim jak boli spalena hlava. to sem prvni den nemela s sebou ksiltovku:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon pro 23, 2019 21:29

Malokdy je fotosenzitivni ATB jedina moznost. Jestli doktor vedel, ze jedes na dovolenou, tak to od nej bylo dost blbe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » úte pro 24, 2019 12:08

Trošku poupravim, že to tornado som mal na sebe oblečene iba so štítkami, pred vrátením do obchodu, lebo mi polo krate aj uzke a tak pod to fakt nešlo dať nič max tielko a mal som zrovna asi s kratkym, som si to dohladal a bolo to prveho marca, ale fúfal taký friškí vietor.

Zajo mám rád, že robí veci na dlhších ľudí, tiež som pozeral tie velkosi tej vetrovky litio a majú ich v tej tabulke úplne iné ako ostatné veci, mne by napr bolo M-ko a normálne nosím u zaja XL.

To s tými cenami a cenami u konkurencie u zaja je úplne na smiech, to si naozaj myslai, že sú mammut, alebo arcteryx :D Ale je pravda, že tá vretrovka nemá zlú cenu, no možno ešte o 10€ by mohla byť lacnejšia. Za tú ich akože "plnú cenu" by som si ju veru ani vo sne nekúpil.

Naozaj to bol doxycyklin? lebo ten som mal predpísaný iba ked som mal boreliozu, tiež keď som jeden deň na to kašlal, tak som bol červený ako paradajka, a v ústach som mal pocit ako by mi zuby pomazali flôrovou pastou, asi to rozpúšťalo sklovinu alebo čo, sú to riadne kentusy, ale tak keď musíš, tak musíš.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte pro 24, 2019 12:32

Velikost fakt mimo, XL by se dalo pouzit jako wingsuit ;-) Mam 180 cm a M mi bylo na delku OK, normalne ho ani neoblecu. Cena jde, akorat u nas je o neco drazsi (neco pres 1900 Kc), asi si uctuji dopravu ;-)

Doxycyclin je bezne ATB a nekteri doktori ho davaji na vsechno. Asi ze je levny ;-) Jsou horsi, ale ta fotosenzitivita je pro nase pouziti fakt problem, a tak radej chtit neco jineho, kdyz neni duvod pro tohle, coz vetsinou neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 24, 2019 14:52

mela sem to na borelku, mozna to byl doxycyclin.

Pokud zajonudela rozumjou vetrovku, nozna se bude blyskat na lepsu casy zateplenym bundam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mitau » úte pro 24, 2019 16:50

mike: To abych tam bezel, na me by ty jejich velikosti mohli sedet (mam od nich triko a mikinu a oboje sedi krasne)

mawe: co myslis tou vetou o vetrovkach a zateplenych bundach? Asi uplne nechapu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 24, 2019 20:47

ze je sance, ze zatepleny bundy budou prodysny u zaja, pokud bude mit paradni vetrovku, vhodnou i na sport a ne jen do mesta...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » úte pro 24, 2019 23:35

@mitau: bez, potrebujeme pokusneho zaja ;-) Myslim, ze by mohla byt pouzitelna, ale nekdo by to vyzkouset mel.

@Mawenzi: kdyby do tehle vetrovky nasili Primaloft Gold 100 g/m^2 a rozumnou podsivku, tak ji beru. Akorat uz zateplene bundy delaji a davaji tam nejhorsi a asi nejlevnejsi Primaloft Black Eco :?

Na boreliozu jsi mela doxycyclin skoro najisto, tam smysl ma. Akorat nema smysl v takovem stavu nekam jezdit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 25, 2019 9:02

a ne moc prodysnou podsivku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod ret255 » stř pro 25, 2019 18:09

V novembri ci kedy mali na zajo anketu a pýtali sa tam ludi co by chceli, tak som im tam presne toto napisal, ked uz pouzivaju ten pertex air, tak ze by z toho mohli usit nejaku bundu a ten primaloft black ze by nahradili bud silver alebo gold.

Tak uvidíme či s niečim prídu, teraz vymíslajú retro kolekciu k 25 vyrociu, no mohli by sa zamerat aj na funkcnost.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv pro 26, 2019 0:00

@Mawenzi: naopak, podsivka musi byt co nejprodysnejsi. Vetruodolnost zajisti svrchni material, tenhle by na to mel v pohode stacit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 26, 2019 10:45

mike
pises ze pouzivaj primaloft eco a ja dodavam, ze i ne moc vhodne prodysnou podsivku. myslym, ze sou furt tak napul cesty mezi skvelyma outdoor hadrama a polofunkcnima spis mestskejma vecma. ale maji super strihy, hp, tilak, da... to mi vubec nepasuje. kdyby trochu potubulily materialy byly by podle.me vetsi konkurence.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát pro 27, 2019 0:22

Jo tak, mne v posledni dobe lusteni sifer nejak nejde ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » sob kvě 23, 2020 18:16

Nema nekdo z vas zkusenosti s ME Aerofoil? Pred nejakou dobou se na ni ptal mike, ale bez odpovedi. Patagonia Houdini se mi zevnitr rosi nehezkym zpusobem, tak bych ji rad vymenil za neco prodysnejsiho (klidne i na ukor vetruodolnosti).
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob kvě 23, 2020 19:12

Jako fakt rosi? To se mi na zadne vetrovce nestalo, jen na membranovce z Paclite. Pod min prodysnou vetrovkou jsem byl nekdy zpoceny a latka navlhla, ale roseni je jiny level. Nema zevnitr nejaky zater? Co dychaci test?

Koukni se na Zajo vetrovku. Nemam, ale v obchode mi prisla pouzitelna. Akorat to chce vyzkouset, je hodne naddimenzovana. Nekde jsem to tu psal, uz si presne nevzpominam, jestli jsem musel jit z XL na L nebo na M, ale XL bylo jak pytel, pricemz normalne XL nosim a to i od Zaja. Na e-shopu maji skvelou cenu, ale vyprodano (sakra, za tuhle cenu bych ji koupil, ac mam zrovna vetrovek dost).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » sob kvě 23, 2020 20:17

treba zrovna dnes jsem ji mel na sobe kdyz teochu poprchalo. rychlejsi pohyb...zvenku voda, zevnitr voda. kdyz jsem ji sundal, nebylo poznat, ktera strana je vnejsi. uz jsem ji nekolikrat pral. pri dychacim testu bych se udusil.

mam od ME kalhoty Comici z Exolite 125 a pres ne se dychat docela da (troska namahy potreba je), neudusil bych se. ta ME Aerofoil je z Exolite 45, tak by snad mohla byt jeste prodysnejsi?

na Zaji mrknu, diky
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob kvě 23, 2020 20:34

Zrovna dneska (dest, vysoka vlhkost vzduchu) se toho moc otestovat neda, ale tohle:
slezacekm píše:pri dychacim testu bych se udusil

je showstopper. Pres fungujici vetrovku se musi dat dychat asi jako pres bavlnenou rousku. Jinak se v ni zaparis. Nechapu, ze jsi takovou koupil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod slezacekm » sob kvě 23, 2020 20:41

tak porovnani snrouskou mam ted aktualni a je to brutalni rozdil. mel jsem ji vybranou podle netu, ale nez jsem stihl videt a vyzkouset realne, dostal jsem ji
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení