Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 19, 2019 22:39

Tema na drobnosti a vychytavky na nejakem obleceni (bundy, cokoliv) co vas nekde zaujaly. Neco, co by vas predtim vubec nenapadlo, ale pak se ukazalo jako skvele (aspon pro vas). Treba si jich vsimne vic vyrobcu a zamysli se. Ne jako reklama, ale i pro nas, ktera znacka ma nejake pekne inovace (a ne typu supernova membrana se skvelymi marketingovymi parametry)

za mne treba naposled:

1) Paramo bundy - zdrhovadla stahovani spodniho lemu bundy dovnitr kapes - muzu stahnout s rukama uvnitr, kdyz se vic rozprsi, zvenku nikde neplanda 5-10cm gumicuku, ktery se s oblibou na bocich zadrhava o matros na sedaku (ne, ze by zrovna moje paramo byla lezecka, ale u jinych mi to semtam vadilo) vetvicky, kliky dveri, atd. Zvlast ty kliky ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod Stani » čtv pro 19, 2019 23:11

To je aj na staršom type bežeckej bundy Craft Hypervent. Akurát po rokoch gumička stratila na elasticite a vytvorili sa typické hrčky. Práve tou stratou elasticity sa gumička predĺžila a potom nazberkaná vo vrecku vadila, ak som tam dal niečo menšie a chcel vybrať.

Iný model Hyperventu mal zadrhovadlo mimo kapsy, na vnútornej strane lemu a cez dierku s priechodkou šla lemová gumička priamo do vrecka. Ale zase nejak často som to nepoužíval.

Moje tipy:

McKinley Dover man nohavice - detail strihu vrecák po bokoch stehien. Nie sú to klasické bočné kapsáče, sú všité do stredového strihu. Veľkosťou akurát na mobil (ale nie na tie obrovské placky), takže nemám obavy, že mi z tej klasickej hornej kapsy vypadne. Okamžite po ruke, nevadí to pri pohybe ani pri sede. Zips na týchto kapsách funguje skvele, nezadrháva, aby mi ťaháčik zipsu neplantal, je malý, pekne pohodlný na úchyt.

Už spomínaná Craft Hypervent - odvetrávacie časti ramien, bokov + vertikálny odvetrávací panel chrbta. Tá bunda má asi 10 rokov, takže nie je ešte tak poznačená UL vlnou. Na aktívny pohyb s batohom, bicykel, či beh je vynikajúca.
Naposledy upravil Stani dne pát pro 20, 2019 1:32, celkově upraveno 1
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod dudy » čtv pro 19, 2019 23:21

Mě třeba baví kapuce od Fjallraven.
Tohle kdyby dělal někdo na membránovce (svého času to dělal Klattermusen, ale jejich membrány stály za hovno), tak je to pecka.
Takovej Anorak No.8 z GTX SS nebo PRO by byl špička.
Klidně i Keb z GTX Pro.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod mike » pát pro 20, 2019 3:00

Za mne hacek na (membranovych) kalhotach, ktery se chytne za tkanicky u bot. Nejsou pak potreba navleky a kalhoty se v hlubsim snehu nevyhrnuji. Jako castecna nahrada funguje stahovani na konci nohavic, kalhoty bez nej uz bych nechtel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod Pierre111 » pát pro 20, 2019 9:31

Stahování na konci nohavice je super, taky ho hodně používám proti sněhu funguje výborně. Arcteryx má třeba na konci kalhot vedle stahování ještě otvor vyztužený kovovým očkem kde protáhneš třeba elastickou šňůrku a můžeš si nohavici chytit pod botu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod oodoow » pát pro 20, 2019 14:03

- Kapuce na Furtech Claw, kromě dokonalého stahování, že pak funguje skoro jako druhá kůže, tak hlavně má přední kšilt z průhledného materiálu, takže neomezuje výhled a zároveň skvěle chrání před deštěm a větrem.
- Furtech Claw systém větrání, obrovské zipy z vnitřku rukávů až někam daleko k trupu. Umožňují, když je moc teplo, úplně vytáhnout ruce z rukávů, ty nahoře zavázat a přejít takto z bundy na vestu bez zastavení. Tohle obrovsky zvýšilo rozsah teplot využití bundy.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod Semo » pát pro 20, 2019 18:49

Nohavice Humi Sam z 2011 (uz sa nesiju pokial viem). Bezne v dolnej polke stehien zipsom odopinacie dlhe nohavice s mnozstvom vreciek, ale navyse s vertikalnym zipsom po celej dlzke spodnej odopinacej casti. Umoznuje to odopnuty "tunel" uplne rozpojit a dat dole z nohy alebo naspat bez vyzuvania topanok. V pripade poctivo snurovacich vysokych trekoviek VYZNAMNA uspora namahy a casu. K tomu vysoko elasticky a fakt rychloschnuci material, dodnes odolavajuci oteru. Na ziadnych inych lahkych trekovych gatiach som to uz nikdy nevidel. Keby som vedel, ze s tym seknu, tak nakupim zasoby.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod mike » pát pro 20, 2019 22:07

Pierre111 píše:Arcteryx má třeba na konci kalhot vedle stahování ještě otvor vyztužený kovovým očkem kde protáhneš třeba elastickou šňůrku a můžeš si nohavici chytit pod botu.

Tohle jsem si kdysi nechal udelat u Tilaku, kdyz jsem mel v oprave kalhoty. Nakonec jsem to ale nepouzival, protoze hacek vepredu stacil sam o sobe a pracuje se s nim jednoduseji. Jediny problem je, ze kovovy dela divne zvuky v pracce :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod Stani » sob pro 21, 2019 20:12

Semo píše:Nohavice Humi Sam z 2011...bezne v dolnej polke stehien zipsom odopinacie dlhe nohavice s mnozstvom vreciek, ale navyse s vertikalnym zipsom po celej dlzke spodnej odopinacej casti...

To mal aj Zajo na nohaviciach Sahara Dry, alebo model volal. Je to fakt dobrá vec, veľmi často som to používal. Len oni to mali riešené tak, aby sa v ohybe zle nenaberal, alebo nekrútil ten vertikálny zips, tak to boli také predĺženejšie kraťasy, určite nie do polky stehien. mal som ich tesne pod kolená.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod booze » sob pro 21, 2019 23:59

Pierre111 píše:Stahování na konci nohavice je super, taky ho hodně používám proti sněhu funguje výborně. Arcteryx má třeba na konci kalhot vedle stahování ještě otvor vyztužený kovovým očkem kde protáhneš třeba elastickou šňůrku a můžeš si nohavici chytit pod botu.

Vetsi p.covinu nevymyslis. Kdyz si sundavam boty vzdycky se mi ten k.k.tsky hacek chytne do tkanicek. Chci to urezat, ALE zas ta moznost pripnout botu ke kalhotem... [-o<
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod mike » ned pro 22, 2019 1:53

:roll: nevi co chce, ale neda pokoj, dokud to nedostane. Mne se teda nechytal, chce to nemit olsove ruce ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod slezacekm » ned pro 22, 2019 8:28

uz nevim na kterych gatich jsem mel ten hacek kryty pruhem latky. kdyz ho clovek pouzil, musel ho jakoby vystrcit. jakmile ho odepl, schoval se.

hacek na tkanicky je neco, co na gatich fakt ocenim
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod dudy » ned pro 22, 2019 9:02

Schovanej háček maj třeba Keby od FJRV, nebo ho měla poslední generace Champů od Mammuta.
Ohledně těch Champ Pants vůbec nechápu, proč je přestali dělat.
Nejlepší kalhoty co jsem kdy měl. Schoeller DrySkin, pecka střih, kolena z Keprotecu, dolní zipy, háček, stahování nohavic, velká kapsa na stehně na zip i sucháč, poutka na šle, pružnej pas... Téměř ideál...
Trošku se jim blížej Condogoro od HP, ale neseděj mi střihově, horší matroš, blbě udělaný manžety a ještě jsou dražší...
Champů jsem koupil, když skončily, ve výprodeji něolikero do zásoby, ale už docházej...


Edit: Jo jo, díky OF
[-o<
Sem chtěl dát odkaz a při hledání jsem narazil na zázrak že v jednom české E-shopu maj jeden archivní kus a už jede do Chu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Skvele vychytavky, drobnosti a detaily obleceni

Příspěvekod Krysha » ned pro 22, 2019 10:22

Rab (Vapour-rise) Alpine Jacket mají v síťovaných kapsách vespod cca 3cm široký lem z pevnějšího (nesíťovaného) materiálu, takže se kapsy neděraví od klíčů apod.
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy


Zpět na Oblečení