Pokec o focení

zkušenosti, popřípadě chlubítko vlastníma fotkama:-)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pokec o focení

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 12, 2005 15:51

navrhuji, aby někdo schopný založil forum o focení příspěvky o focení přesunul tam Cool

tak já začnu...
dneska mě nasralo
a) chtěl jsem si koupit Manfrotto 190B za 1550Kč, poslední kus ve výprodeji LMfoto a už ho neměli
b) děda vyhodil cca 400 diarámečků a byby tam i kovový :smt022

ale pozitivní zpráva - objevil jsem v jednom shopu tetenal c-41 kit pulitr za 250, tak se ještě zeptam jestli to neni prošlý a pak začnu stavět temperátor :smt077 a doufat že mi to ségra v noci nevypije :ú
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pát srp 12, 2005 15:55

hm, já zase nostalgicky vzpomínám na doby kdy jsme s manýelem "na koleni" doma vyvolávali fotky. koupelna se utěsnila, do vany se dala "pračka"-tak nějak to nazýval manžel, na umyvadlo se dala deska a na ni vyvolávací přístroj. na roury od stupaček jsme zavěsili červené světlo.... Jo to byly časy :smt089
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 12, 2005 16:06

šíp píše:hm, já zase nostalgicky vzpomínám na doby kdy jsme s manýelem "na koleni" doma vyvolávali fotky. koupelna se utěsnila, do vany se dala "pračka"-tak nějak to nazýval manžel, na umyvadlo se dala deska a na ni vyvolávací přístroj. na roury od stupaček jsme zavěsili červené světlo.... Jo to byly časy :smt089

to na umyvadle se jmenuje zvětšovák, pračka se opravdu pračka jmenuje...
jesli nám vyjdou plány tak budeme mít ve škole něco podobnýho (pro Lipona: rozuměj, opemuse 6, barevnou hlavu, meogon 50+80 či možná časem něco od rodenstocku, leštičku 30x40, ale hlavně lednici plnou vývojek a piva...)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pát srp 12, 2005 17:36

uplne jinej martin píše:
šíp píše:hm, já zase nostalgicky vzpomínám na doby kdy jsme s manýelem "na koleni" doma vyvolávali fotky. koupelna se utěsnila, do vany se dala "pračka"-tak nějak to nazýval manžel, na umyvadlo se dala deska a na ni vyvolávací přístroj. na roury od stupaček jsme zavěsili červené světlo.... Jo to byly časy :smt089

to na umyvadle se jmenuje zvětšovák, pračka se opravdu pračka jmenuje...
jesli nám vyjdou plány tak budeme mít ve škole něco podobnýho (pro Lipona: rozuměj, opemuse 6, barevnou hlavu, meogon 50+80 či možná časem něco od rodenstocku, leštičku 30x40, ale hlavně lednici plnou vývojek a piva...)


bingo zvětšovák, nemohla jsem si ten název vybavit. jinak nám to straší u rodičů na půdě, protože je nám líto to vyhodit.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » pát srp 12, 2005 17:39

šíp píše:bingo zvětšovák, nemohla jsem si ten název vybavit. jinak nám to straší u rodičů na půdě, protože je nám líto to vyhodit.

takovýhle věci se nevyhazujou... počkej 5 let, to to bude "v módě" :-)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » pát srp 12, 2005 17:42

uplne jinej martin píše:
šíp píše:bingo zvětšovák, nemohla jsem si ten název vybavit. jinak nám to straší u rodičů na půdě, protože je nám líto to vyhodit.

takovýhle věci se nevyhazujou... počkej 5 let, to to bude "v módě" :-)


copak s tím ještě nekdo bude vyvolávat?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát srp 12, 2005 18:40

maykl píše:RAW
Pokud si fotograf, tak pocitac pouzivas na zalohu popr. upravu velikosti fotky.
Proto jsem psal, ze nedam dopustit na zrcadlovku. Zadnej problem s bilou. A dokonce sem to nemel ani u toho pentaxu.
Proto pro me fotit v jpg plne vyhovuje. A neni problem z toho udelat fotku treba na billboard. To same zrcadlovka. Zhotovim z toho tez velkou fotku. A pro po, jakakoliv upravena fotka v pocitaci, neni jiz fotka.
Ted se damy prosim nezlobte, ale mezi nami byla takova oblibena hlaska, kterou si poslechl kazdej kdo sel do firmy, aby si uvedomil, ze ono foceni neni jenom zmacknout cudlik: voko vidi, voko neni pica.
Takze asi tak :((


@ maykl: No na toto sa da povedat len jedno: ""Bejvavalo..." Zda sa ze uplne ignorujes existenciu digitalnych zrkadloviek, ktore maju vsetky vyhody klasickych zrkadloviek plus tisic dalsich vyhod spocivajucich prave v tom ze s ftokou v podobe jednotiek a nul mozes spravit neporovnatelne viac nez negativom.
Postprocessing sa uz davno stal nedielnou sucastou prace aj skutocnych profesionalov a nazor ze akonahle na fotke nieco zmenis uz to nie je fotka zastavaju uz len ti najortodoxnejsi. Vazne si myslis, ze uprava vyvazenia bielej, vyvazenie urovni jasu podla histogramu a pod. je znicenie fotky?
Ved aj pri vyvolavani mnohi experimentovali s roznymi vyvojkami atd aby dosiahli roznych, obcas az psychedelickych, efektov. Tiez to neboli fotky?
Jedine co este stale hovori v prospech analogu je jeho ovela vacsi dynamicky rozsah, co je jeden z dovodov, preco sa pouziva posprocessing.
Este by som chcel upozornit, ze pre mna je fotka len sposob dokumentacie. Nezivi ma to, nikdy som nebol zanieteny fotograf a v rebricku mojich zalub sa fotografovanie potaca tak 5.-6. mieste :mrgreen: Preto som nemal problem, vymazat z fotky chlapika, ktory nam odmietol uhnut zo zaberu, ked sme sa fotili na Gerlachu. A tak mam teraz na stene FOTKU, na ktorej som ja a moji kamarati na najvyssom vrchu Slovenska a namiesto blbecka, ktoremu sa zdalo, ze jeho SMSka je dolezitejsia, je tam len modra obloha, ktora by tam bola, keby sa uhol... :twisted:
Dohovoril som! Howgh! Fuj tajbl! Slubujem ze dlhsi prispevok uz nikdy nevyprodukujem...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » pát srp 12, 2005 18:44

Ďurko, já dokonce někdy dělám to, že když nemáme stativ, vyfotíme se s manželem navzájem a já tu druhou postavu do fotky dodělám. ručím za to že to nikdo nepozná. pak taky z fotek dělám koláže, 2-4 fotky stylem pohlednice. BTW v čem fotky upravujeě?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod tulak » sob srp 13, 2005 9:38

týden jsem nesledoval fórum, byl jsem odříznut na letišti a tak jen něco k databankám a k záloze na dvd. tak jako jsou problémy s cd (ukazuje se, že není dokonalá těsnost v překryvných vrstvách aktivní vrstvy a ta po čase koroduje - podle odborných časopisů), dá se předpokládat, že to samé potká časem dvd. k databankám. dlouho jsem vybíral a nakonec jsem si pořídil steno d211 se 40GB diskem. foťáky máme dva oly 3040 a 8080. přetažení dat trvá cca 5 min z 1/2 GB karty aktivně vydrží databanka pracovat něco málo přez 60 minut to znamená že data mohu přetáhnout asi 12x na jedno nabití akumulátoru databanky (snažím se sehnat akumulátor s větší kapacitou) jinak mám v zásobě ještě jedno řešení a to je powerpack. má kapacitu 8000 mAh a dá se využít na všechny hračky co sebou na hory vláčím, tj. podle toho kde dojde enegie nejdřív se dá použít na napájení databanky, jednoho nebo druhého foťáku a i na gps ještě zbyde ...... jinak kombinace fo´ták databanka se mi zatím perfektně osvědčila .......
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 9:55

hm, s tou databankou jste mi nasadili brouka do hlavy. VZhledem k tomu že za pár dnů vyrážíme směr Roháček, tak moc času na rozhodování nemám.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 10:19

přemýšlím o ní už dlouho, ale zatím nevm co vybrat.

zálohuju na PC a pak pálím na 3 různý CD a pak 1 DVD (tomu se říká paranoja) :mrgreen: :mrgreen: . ale vzhledem k tomu, že HD může kdykoliv odejít (to samé je databanka) se ta investice několika korun i minut myslim vyplatí. před 14 dny mi kleknul NTB a do teď není opraven (1 z 5 záloh je asi v pr.... :smt022 )
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 10:25

no úplně stejně paranoidní je i můj manžílek, z toho si nic nedělěj. my zálohujeme na CD R i DVD R a RW a děláme i zálohy ze záloh. a já od jisté doby si taky všechno radši zálohuju dvakrát- to dkyž jsem měla přednášet, prezentaci jsem měla v powerpointu vypálenou na CD RW a ono na notebooku co mi poskytly nešlo přečíst. průser to byl jak prase. no a já díky tomu nosím prezentace zálohované na CD R a na flashce a i na disketě jak magor, někdy dokonce pro jistoti tahám i vlastní notebook v hrůze, cobych dělala kdyby zase selhala technika. ono totiž když na vás civí 40 doktorů a vy máte mluvit zpatra, to není žádná prdel, ale předinfarktový stav
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 10:28

:oops: taky ukládáte jednotlivý media na zůrný místa
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 10:34

chonga píše::oops: taky ukládáte jednotlivý media na zůrný místa


kurník to né. to budu muset manžílkovi říct
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 10:44

-jinak prý zatím nejspolehlivější má být záloha na DVD-RAM. zatím jsem to nezkoušel ani nevím jestli moje vypalovačka to umí. mám nějakou LG, která zvládá i dvouvrství (označení neznam).

-btw jak popř. včem dostaneš druhou osobu do fotky aby to nebylo poznat.
to už když se fotíte přemýšlíš nad kompozicí (pro umisteni druhe osoby)?

-fotky nijek zásadně neupravuju max oči, občas barva nebo ořez

-používám ZPS7 a mám Corel, ale ten nepoužívám.

-videa spojuju v WMM2
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 10:49

dělámv adobe photoshopu 8. už při focení se snažím, aby obě postavy byly foceny přibližně stějně. jednu pak označím, buď pomocí nástroje magnetické laso, nebo duplikací vrstvy a filtrem extract. pak se přepnu do rychlé masky, abych měla tu postavu označenou co nejpřesněji. až je hotovo, přepnu zpět do normálního režimu a postavu zkopíruju do samostatné vrstvy. nástrojem přesun ji prsknu do té druhé fotky, pomocí fuknce trasformrace upravím velikost, popř. i umístění, samo že pak jetě musím doladit barvy a stíny na postavě, aby se to moc nelišilo od druhé, pak nástojem rozostření mírně, alee velmi mírně přejedu obrysy postavy, to aby nevypadala jako vystřižená nůžkama, no a sloučím do jedné vrstvy. snad jsem nic nevynechala
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 10:58

tulak píše:týden jsem nesledoval fórum, byl jsem odříznut na letišti a tak jen něco k databankám a k záloze na dvd. tak jako jsou problémy s cd (ukazuje se, že není dokonalá těsnost v překryvných vrstvách aktivní vrstvy a ta po čase koroduje - podle odborných časopisů), dá se předpokládat, že to samé potká časem dvd. k databankám. dlouho jsem vybíral a nakonec jsem si pořídil steno d211 se 40GB diskem. foťáky máme dva oly 3040 a 8080. přetažení dat trvá cca 5 min z 1/2 GB karty aktivně vydrží databanka pracovat něco málo přez 60 minut to znamená že data mohu přetáhnout asi 12x na jedno nabití akumulátoru databanky (snažím se sehnat akumulátor s větší kapacitou) jinak mám v zásobě ještě jedno řešení a to je powerpack. má kapacitu 8000 mAh a dá se využít na všechny hračky co sebou na hory vláčím, tj. podle toho kde dojde enegie nejdřív se dá použít na napájení databanky, jednoho nebo druhého foťáku a i na gps ještě zbyde ...... jinak kombinace fo´ták databanka se mi zatím perfektně osvědčila .......


já mám Canony S1 IS a ixus 40 (předtím ixus 300). máš někde odkaz na tu databanku, taháš přes kabel nebo to má čtečku?
kdyštak přihod i odkaz na te powerpack o tom jsem neslyšel.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 11:01

šíp píše:dělámv adobe photoshopu 8. už při focení se snažím, aby obě postavy byly foceny přibližně stějně. jednu pak označím, buď pomocí nástroje magnetické laso, nebo duplikací vrstvy a filtrem extract. pak se přepnu do rychlé masky, abych měla tu postavu označenou co nejpřesněji. až je hotovo, přepnu zpět do normálního režimu a postavu zkopíruju do samostatné vrstvy. nástrojem přesun ji prsknu do té druhé fotky, pomocí fuknce trasformrace upravím velikost, popř. i umístění, samo že pak jetě musím doladit barvy a stíny na postavě, aby se to moc nelišilo od druhé, pak nástojem rozostření mírně, alee velmi mírně přejedu obrysy postavy, to aby nevypadala jako vystřižená nůžkama, no a sloučím do jedné vrstvy. snad jsem nic nevynechala


:(( asi budu tahat stativ ](*,)
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 11:04

chonga píše:
šíp píše:dělámv adobe photoshopu 8. už při focení se snažím, aby obě postavy byly foceny přibližně stějně. jednu pak označím, buď pomocí nástroje magnetické laso, nebo duplikací vrstvy a filtrem extract. pak se přepnu do rychlé masky, abych měla tu postavu označenou co nejpřesněji. až je hotovo, přepnu zpět do normálního režimu a postavu zkopíruju do samostatné vrstvy. nástrojem přesun ji prsknu do té druhé fotky, pomocí fuknce trasformrace upravím velikost, popř. i umístění, samo že pak jetě musím doladit barvy a stíny na postavě, aby se to moc nelišilo od druhé, pak nástojem rozostření mírně, alee velmi mírně přejedu obrysy postavy, to aby nevypadala jako vystřižená nůžkama, no a sloučím do jedné vrstvy. snad jsem nic nevynechala


:(( asi budu tahat stativ ](*,)


jenže ne vždy se nám chce stativ tahat, ne vždy by šlo stativem fotit - např. cyklistika.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 11:39

šíp píše:dělámv adobe photoshopu 8...........


dóóóóó´brýý
kdo umí ten umí :smt023
kdo neumí ten tiše závidí :prayer:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod uplne jinej martin » sob srp 13, 2005 12:18

no, co kdybyste si založili fórum o "digitální tvorbě obrazu" :twisted:
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Rujir » sob srp 13, 2005 12:27

Uff, nebol som tu asi 12 hodin a uz nestiha citat prispevky... :shock: Takze k tomu, co som si zapamatal:

ad zaloha: Ja zalohujem prave na DVD-RAM a vazne sa nemozem stazovat. Je to komfortne, nepotrebujem k tomu ziadny program okrem prieskumnika, takze zalohujem okamzite ako fotky stiahnem z fotaku a potom zalohu upravim, ked niektore fotky prezeniem photoshopom. Vyhodou DVD-RAm je, ze verifikacia napalenia prebiea automaticky uz pcas kopirovania, takze sa nemoze stat, ze by sa nieco napalilo zle. Danou je nizsia rychlost napalovania (pod nizsou mam na mysli tu najnizsiu moznu :mrgreen: ) Okrem toho napalujem este aj na klasicke znackove DVDcka. BTW Tak raz za dva mesiace skocim k starym rodicom a necham u nich zalohu zalohy :mrgreen: Vyhral som sutaz o najvacsieho paranoika?

ad upravy: Na upravy tiez pouzivam vlastne len Adobe Photoshop CS. Postavy do fotiek obycajne nepridavam - je to piplacka a pre mna uz predsa len privelky zasah do fotky. To uz radsej fotim so samospustou. Klasicke upravy - cervene oci, mierne doostrenie, vyvazenie bielej, funkcia shadow/highlight a asi najvacsi zasah co do fotky robim je uprava hlbky ostrosti. Mam len Canon Powershot G2 a ako kazdy kompakt ma hlbku ostrosti tak brutalnu, ze ju obcas pri portretoch zmensujem v compe.

ad panoramy: Kedze mam Canon, tak mam ja Photostitch. Program je to dobry ale prilis jednoduchy a mnoho veci proste nema sancu zvladnut. 30 dni som bol uneseny z programu PTGui, potom mi vyprsal trial :(( a ja som musel najst nahradu. Vsetkym vrelo odporucam Hugin s plugin-mi Enblend a Autopano, prvy vytvara plynule prechody na spojoch fotiek a druhy hlada sam spolocne body na susediacich fotkach. Hugin je zadarmo a pluginy tiez a spravidla zvlada aj panoramy, ktore boli fotene z ruky a vyzeraju tak o 100% lepsie nez tie z Photostichu. Dokonca som vytiahol aj stare fotky, ktore som uz odsudil ako zle odfotene a pomocou Huginu ich spojil. genialny program, aj ked nie velmi intuitivny.

ad sip: Probuh, sip, neuraz sa ale do Rohacov s databankou? Obzvlast ked mate pevny tabor v podobe penzionu alebo privatu? Ak tam idete autom, tak to vam tam odvezie kludne aj ten notebook, ktory mozte nechat na chate a vecer napalovat. Databanka je podla mna tak na dlhe treky mimo civilizacie. Kazdy fotograf (co ja nie som) ti povie, ze jednou z najtazsich uloh je naucit sa NEMILOSRDNE mazat. Ja osobne spravim denne na ture cca 100 zaberov, vymazem z nich tak 20, dalsich 20 "zachranim" a z tych ostavajucich 60 je tak 5 - 10 takych, ze si poviem Wow, toto sa podarilo! Este stale som v mazani slaby, ale zlepsujem sa. Zo zaciatku som si uchovaval uplne vsetko. Teraz som na Chopku spravil asi 40 zaberov kamzikov a nechal som si z nich 3. A preco? Lebo ani mna, ani nikoho ineho nebavilo prechadzat 30 zaberov, na ktorych boli len a len kamziky. Nefotim do National Geographic ale pre seba a svoje spomienky a na to mi stacia aj 3 fotky s kamzikmi. Takze asi tak... :mrgreen:

Ja uz som sluboval, ze nebudem mat dlhe prispevky, ze? Chlapom netreba verit... :twisted:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod naen » sob srp 13, 2005 12:30

Tak já zas slyšel, že DVD jsou ještě horší variantou, než CD...

Myslím, že nejlepší záloha bude nakonec fotopapír, ne? :D A nebo...jednou za pár let obnovovat...neřešil bych to.

Copak někdo z vás prohlíží všechny fotky, který doma má? A že se třeba ztratí ta nejlepší? Nedávno si moje láska smazala celý harddisk a byla z toho celá zničená...ale co, fotky nejsou skutečnost, pánové a dámy. Vy jste skuteční.
naen
 

Příspěvekod uplne jinej martin » sob srp 13, 2005 12:31

Rujir píše:Kazdy fotograf (co ja nie som) ti povie, ze jednou z najtazsich uloh je naucit sa NEMILOSRDNE mazat.

a nebo se naučit fotit :supz:
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 12:32

zrovna tak nelze věřit ani ženské co slibovala že se nebude rozkecávat. :oops:
no databanka mě zaujala spíš z praktického hlediska.
je fakt že mazat ještě furt neumím. ale když nafotíme tak jak ty třeba 100 fotek, tak z nich vyberu tak 70 které různě upravuju (histogram a tak), pak je skládám stylem "pohlednice" na nějaké pozadí + komentář k nim, vetšinou tak 2-4 fotky na jednu, takže ve finále mám tak 25-30 fotek pohlednicových, to vše z původních 100.
BTW jsem aspoň ve správném vláknu, když už furt a všude kecám?
a jak se chongovi líbila fotka co jsem mu posílala?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » sob srp 13, 2005 12:39

chonga píše:
šíp píše:dělámv adobe photoshopu 8...........


dóóóóó´brýý
kdo umí ten umí :smt023
kdo neumí ten tiše závidí :prayer:


tady jsem se snažil o odpověď :oops: :oops:
fakt to není poznat!!!!
ale je to asi piplačka a na to moc nejsem
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 12:41

aha, to mě nedošlo že to byla odpověď. je to piplačka ale mě to baví. dokonce jsem si kdysi kkoupila velký tlustý manuál o adobe a celý ho prosím přečetla
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » sob srp 13, 2005 12:57

naen píše:Tak já zas slyšel, že DVD jsou ještě horší variantou, než CD...

Myslím, že nejlepší záloha bude nakonec fotopapír, ne? :D A nebo...jednou za pár let obnovovat...neřešil bych to.

Copak někdo z vás prohlíží všechny fotky, který doma má? A že se třeba ztratí ta nejlepší? Nedávno si moje láska smazala celý harddisk a byla z toho celá zničená...ale co, fotky nejsou skutečnost, pánové a dámy. Vy jste skuteční.


No prave DVD-RAM by malo byt lepsie medium, ako ktorekolvek ine, kedze bolo na zalohu priamo projektovane. Prave dnes som si nanovo katalogizoval svoje CDcka a mam len jedno jedine CD z roku 1998, ktore nevyhadzovalo chyby (Kodak Ultima Gold), inak odisli vsetky co maju vek nad 5 rokov a to som ich nijak extra nepouzival a nie su poskriabane. A napalovat vsetko nanovo kazde 2 roky? Na to je snad zivot prilis kratky... :wink:

My sice sme skutocni, ale fotky nam aj za 20 rokov pripomenu skutocnost, ktoru si uz bez nich nevybavime. A preto si ich tak strazime... :wink: Vravi sa, ze "only scars remain us the past", ale ja to radsej necham na tie fokty... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod šíp » sob srp 13, 2005 13:03

neříkejte, že si fakt neprohlížíte staré fotky. to je právě přeci ta romantika, to připomenutí prožitého.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod uplne jinej martin » sob srp 13, 2005 13:07

šíp píše:neříkejte, že si fakt neprohlížíte staré fotky. to je právě přeci ta romantika, to připomenutí prožitého.
no a proto vytáhni ten zvětšovák! fotka na barytu vydrží sto let i víc...
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Další

Zpět na Fotografie v outdooru