Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod FrantaKrajta » ned úno 24, 2019 21:15

Nechci ti kazit radost, ale akorát ti ty Gaupe končí... "Outgoing model at a reduced price"

Ale koukal jsem na web, neznal jsem je.

Jinak kde tam čteš, že jsou B/C?

Těžko to z toho poznat. Já stejně tu podivnou kategorizaci ABCD nemám rád, UK systém mi přijde jasnější - B0, B1, B2, B3 (od všech měkkých až po lezení ledů na hrotech).

Gaupe můžou být stejně tak dobře B0 jako B1 boty. Na té jejich vlastní škále na stránkách mají 4 z 5 bodů pro tvrdost, Orre mají 3 z 5, a jediné boty, které mají u nich uvedenou kompatibilitu s mačkama (Glittertind) 5 z 5. Takže když Glittertind jsou B1 nebo B2 (spíš bych hádal B1), Gaupe můžou být stejně tak B0 jako B1, a spíš bych hádal, že podle použití to budou tak B0...

Ale na ISPO 2019 představili Juvass, to už je zajímavá bota, B1 nebo B2, z umělotiny. Otázka, jestli je izolovaná alespoň tím GTX Insulated Comfort, to jsem nikde nevyčetl.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » ned úno 24, 2019 21:43

Vypada zajimave. Nasel jsem jeste jeden odkaz a zvlastni je, ze tam je trochu jina. Dva hacky v kominu misto trech a spicku na macky. Verze z tveho odkazu se mi libi vic.

Pockam si, az je fps vyzkousi ;-) Akorat... Juvass A/P/S GTX is a vegan (boot)... :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod FrantaKrajta » ned úno 24, 2019 22:23

Asi to jsou různě starý rendery... tady na fotce z ISPO jsou vidět s uchycením pro automatické mačky. Otázka, jak bude vyhovovat ten děravý (doslova, jsou z dírkovaného mikrovlákna) povrch v praxi, propíchnutá membrána jehličím? :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon úno 25, 2019 10:33

FrantaKrajta píše:UK systém mi přijde jasnější - B0, B1, B2, B3 (od všech měkkých až po lezení ledů na hrotech)
Neni ten system spise o kompatibilite s mackama?
B0 - nevhodne na macky
B1 - vhodne na reminkove/turisticke macky (C1)
B2 - vhodne na poloautomaty (C2)
B3 - vhodne na plnoautomaty (C3)

Jen se ptam, protoze ja jsem narazil na spominani prave v tomto smyslu, neco jako "tyto boty jsou B2 - kompatibilni s C2 mackama, tamty jsou B1 - daji se pouzivat pouze s C1 mackama". Jo, asi je to doopravdy tak.
Z toho zase neni az tak presne zrejma samotna tvrdost boty. B0 je jasne, to je mekka, ale hlavne B1 a B2 mohou byt klidne stejne kategorie. Navic vem to tak, ze takove nejpevnejsi klasiky, napr. Meindl Superperfekt nebo Hanwag Bergell Top jsou vhodne pouze pro macky C1, tj. boty B1 a pritom jsou to C nebo D boty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 25, 2019 11:03

Ad Alfa Juvass, přímo od zdroje:

Thank you for your interest in Juvass APS.
We have no official crampon rating , but we would estimate it to "B2".
Juvass APS is more flexible than a traditional mountaineering boot. It also has a high toe spring and and light weight.
It is insulated with Gore Tex Sierra, commonly used in boots. It has no additional insulation for cold temperatures.
We do recommend Juvass APS for spring, summer and autumn, and for mountains up to 4000 m


Sice nevím, co je GTX Sierra, ale jinak to může být zajímavá bota nejen pro vegany :twisted:
Každopádně je fajn, že norská firma dělá taky konečně boty do norských hor, sice se tam všichni rodí s BC lyžema na nohou, ale techničtější hory tam mají také pěkné ;)
Naposledy upravil FrantaKrajta dne pon úno 25, 2019 12:12, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 25, 2019 12:11

@Apuka, máš trochu pravdu, vlastně žádný systém není ideální...
V tom B0-B3 jsi taky měl zahrnutou tvrdost, Super Perfekty nevím, asi B3? Podle velikosti...

Boty i mačky se proměňují, plastové skelety už nikdo nenosí, rámové mačky už taky ne, máš spoustu B1 bot s uchycením C2 maček (poloautomatů), což docela plete, boty se odlehčují, noví a šikovnější horolezci preferují fast&light, kategorie se rozmělnily, B2 bota může být ve větších velikostech spíš B1 nebo něco mezi (když máš 48, je to docela rozdíl oproti 40 :D ), atd...

Čert aby se v tom vyznal... :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon úno 25, 2019 12:21

FrantaKrajta píše: B2 bota může být ve větších velikostech spíš B1 nebo něco mezi (když máš 48, je to docela rozdíl oproti 40 :D )
To mi ani nepripominej :twisted: Mam sice "jen 47 - 47 2/3, ale kdyz obcas mam moznost srovnat pevnost/tvrdost stejnych bot manzelcine velikosti (kolem 40) a mych nebo synovych 47+, tak to jsou uplne jine boty. A kdyz moje Asolo Granite na plnoautomaty (neco kolem C/D) se po nejake dobe staly cca stejne "tvrdymi" jako manzelcine stare Alasky 38,5 po asi 7-mi letech noseni, tak to uz je docela dost. Tech 6-7 cm rozdilu v delce stejne tluste vyztuze je docela dobre znat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 25, 2019 13:59

Kup si plastové skelety, jestli ještě nějaké seženeš :D

Ty se ti spíš zlomí, dřív než ti změkne podrážka :twisted: Akorát na chození to moc nebude...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod oodoow » pon úno 25, 2019 21:35

fps píše:objevil jsem celkem zajímavého výrobce turistických bot Alfa

Alfa jsem zmiňoval tady ve vlákně o pohybu na sněhu v souvislosti s jejich botama na lyže.
K pohorkám toho moc říci nemůžu, ale jejich boty na lyže si všichni pochvalují, takže bych se nebál tam něco koupit. Moje další budou od nich, doufám že do té doby udělají nějakou pěknou taky z plastu, protože se mi nechce se starat o kožené.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod aksam » pon úno 25, 2019 22:16

Mám od Alfy kožené boty na Bc lyže, používám je přes 2 roky a nemám námitek jen na pravé botě z vnitřní strany na patě pár šrámů od hran lyží, ale to je mou nešikovností :)
Na jejich stránkách v norštině mají i outlet, kde se dají koupit boty za dobré ceny, ale člověk si musí udělat výlet na sever.
Nejblíž mají jejich boty na lyže v Drážďanech nebo jinde v Globetrotteru.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pr3d1t0r » čtv dub 4, 2019 15:20

Nemáte někdo zkušenosti s LS trango tech? Popřípadě srovnání LS trango cube?
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pr3d1t0r » stř kvě 22, 2019 17:43

Tak jsem nakonec jsem pořídil LaS Trango Tech.
Kód: Vybrat vše
https://www.youtube.com/watch?v=sG0KF0qqjro
konkrétně ve v této barvě https://www.zalando.cz/la-sportiva-trango-tech-gtx-trekingove-boty-pumpkin-lan42c003-g11.html

Tak tu je menší report po dvou menších vycházkách.

Boty jsou lehké ( 660g ve 44) dobře se nosí, tvrdost zhruba B ( chtěl jsem něco měkčího proto jsem ustoupil od cubu). Zajímavě řešená patní část, která připomíná ponožku a hezký obepíná nohu.
Pr3d1t0r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pon kvě 11, 2009 17:09

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod aksam » čtv zář 5, 2019 5:43

Pár modelů vyšší i nižší boty od výše zmiňovaného norského výrobce Alfa u nás nabízí sanasport.cz

https://www.sanasport.cz/alfa
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pát lis 29, 2019 19:43

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » sob pro 7, 2019 21:23

booze píše:Posledni tyden dost proklinam Climbig zone boty pri stoupani do kopce prokluzuji (+-2cm) nez zabere vzorek za climbing zonou.
Pri vetsim mraze a postavani citim chlad ve spicce v miste, kde je nalepena gumova obsazka.
Po propadnuti do rybniku vyschly uvnitr do hodiny z venku vubec a zacal se na ne lepit prasan.
Zatim bez poruchy jsou boozi a plne nahradily Hanwagy.

Tak membrana je asi KO. Boty jsou porad jako papuce, ale zacaly promokat pres jazyk a to hodne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob pro 7, 2019 23:16

:roll: koukam, ze ty pp zpusoby jsou nakazlive. Co kdybys tam misto vlastni citace dal link na ten prispevek? Z tohodle neni vubec jasne, co je to za boty. Nebo snad cekas, ze to lidi budou hledat?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » ned pro 8, 2019 10:03

Ano pp je muj vzor. :mrgreen:
Je to jednodussi, nez vlozit obrazek a pokud to nekoho zajima (myslim, ze jen potrefena zakejha), tak je to http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?p=469162#p469162 staci pouzit funkci hledat. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » ned pro 8, 2019 23:29

Jeste zacni psat vic jak tatar a bude to dokonale :P

Pointa je v tom, ze kdyz uz ten svuj prispevek mas, tak proc nedas link na nej hned, abys usetril X lidem hledani a Y lidi te neignorovalo (pricemz Y >> X a X se limitne blizi 0 ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod fps » čtv led 30, 2020 15:55

neviděl jste někdo někde ve slevě boty La Sportiva Trango Cube GTX velikost 47EU/12UK? nejlépe v barvě Highlander nebo Flame, aby tedy posílali i k nám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod apuka » čtv led 30, 2020 19:37

@fps: Mam dojem, ze pokud chces Cuby a ne za plnou cenu, radeji se vykasli na cervene a (pro mne hnusne, ale proti gustu nic nemam) Highlander. Bud radeji rad, ze jeste nekde 47 sezenes, alespon zlute. Venku je moc taky neprodavaji a ani vyrobce je nema. Nekdy v Nemecku nebo Rakousku rikali prodavaci, ze LS jich uz moc nedela, chce je pry nahradit Trango Towerem. Nevim, nakolik je to pravda, ale 47 jsem hledal uz davneji, jak syn je vyreklamoval a potreboval nove - a celou dobu nikde nic moc za slusnou cenu.
A jedno z nejlevnejsich 47 najdes u nas zde. Neumim hledat v cele Evrope, ale v okolitych krajinach toho levneji moc neni, hlavne ne online.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod fps » stř úno 5, 2020 16:08

- jak jsou na tom La Sportiva Trango Tower s tvrdosti ve srovnáni s La Sportiva Trango Cube?
- kdyby někdy byli La Sportiva Trango Tower za dobrou cenu? tak bych je koupil
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod fps » čtv úno 6, 2020 16:16

škoda že nemají La Sportiva Trango Tower v Hudy, nejenom že bych si je zkusil, ale i by byly občas v ňáké slevě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Slevy, slevičky

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 7, 2020 9:19

Trochu mimo téma, ale když jste to načali. Zajímavé boty by mohli být i Mammut Taiss Light a nové Taiss Pro.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát úno 7, 2020 18:53

Rovnou jsem to presunul, at muzete nerusene pokracovat. Co muzes udelati dnes... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon úno 17, 2020 20:39

fps píše:kdyby někdy byli La Sportiva Trango Tower za dobrou cenu? tak bych je koupil
|Kdybys chtel, maji po zadani slevoveho kodu Winter10 ted za 204,59 EUR velikost 47 na Bergzeitu a to vcetne postovneho do CR. Myslim, ze i barva je pro Tebe prijatelna. Sleva je to trochu vice nez tretinova, pri soucasnem kurzu koruny velice dobra koupe. Kdybys mel v nejblizsim mesici cestu do A nebo D, tak to do 30-ti dnu muzes vratit zdarma.

Pisou tam, ze ten slevovy kod plati pouze dnes, nevim, nakolik je to pravda. Je tam uz nekolik dnu, ale mozna vzdy na nejaky okruh veci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte úno 18, 2020 8:43

Tak 47 uz tam neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod jankucera » pon bře 2, 2020 20:46

Ahoj,

když už jste tady mluvili o botech La Sportiva Trango Cuba, tak mám další dvě boty na porovnání. V čem Trango Cuba je jiná? Větší tepelný komfort, tužší bota?

Přikládám odkazy zde:

La Sportiva Trango Cuba https://www.hudy.cz/trango-cube-gtx-men?variant=54452&size=33280

La Sportiva Trango Guide EVO https://www.hudy.cz/trango-guide-evo-gtx-men?variant=54458&size=126280

Asolo Elbrus GV https://www.hanibal.cz/asolo-elbrus-gv-mm-id17996

Jinak co týče mého použití: V Evropě Alpy a Tatry (častěji jaro/leto/podzim ale párkrát na zimu si s nima taky něco vylezu) dále plánované Himalaje (převážně do cca 5 000 mm). Velice občasné lezení a opravdu párkrát za zimu i ledy (nicméně to úplně okrajově).

Určitě chci aby se na ně dali použít poloautomatické mačky.

P.S. Mt. Blanc by zvádli všechny tři?

Díky za rady a případné připomínky. Kdyby někdo měl radu i na další boty sem s ni!!!
jankucera
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 20, 2019 22:13

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon bře 2, 2020 21:52

Trango Guide jsou o hodne mekci nez Cuby. Elbrus jsou o dost nizsi boty (alespon damske, co jsme meli doma, ty me tou "nizkosti" prekvapili, podle obrazku tak nevypadaly) - a tyto nejsou plastaky ale kombinovane.

Bacha na jednu vec - ani jedny nejsou zateplene, spise naopak moc dobre teplo nedrzi, takze na ledy s nima radeji nezamyslej, pokud nechces mit omrzliny. Na lezeni jsou nejlepsi Cuby - drzi neskutecne dobre, jen pocitej s tim, ze Ti na skale prekvapive rychle bude opotrebovavat podrazka, to je velika slabost Cubu, proste neco za neco.

A myslim si, ze kazda z tech bot Mont Blanc zvladne - otazka spise je, jak v nich MB zvladnes Ty :wink:. Na to ale nikdo jednoznacnou odpoved tady neda.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod jankucera » stř bře 4, 2020 21:17

Ok díky za rady, ledy tedy vypustím :)

Nicméně má někdo ještě nějaký typ na podobné typy bot jak Cuba, popřípadě ty Trango Guide(tam je mi sympatická aktuální sleva v Hudy, proto i nad nimi přemýšlím i když by tvrdost byla menší.

Honza
jankucera
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř bře 20, 2019 22:13

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř bře 4, 2020 22:01

Promin, ale nevim co bys jeste chtel. Zrovna v tomto vlakne mas spomenute skoro vsechny plastaky na trhu. Informace tady najdes - a opakovat se malokomu bude chtit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty