Batoh pro ženu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod Bertik V. » čtv lis 28, 2019 8:31

Etheric píše:Ten Deuter mi přišel zpracováním o řád níž, než Gregory a Osprey.

S tím problémy byly jednu dobu asi tak tři roky nazpět kdy to trochu oyebávali. Dnes bych řekl srovnatelné s Ospreyem.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod Etheric » čtv lis 28, 2019 9:54

No, to byly tři, spíš čtyři roky :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod Etheric » čtv lis 28, 2019 10:05

@mike: s těma zádama máš pravdu. Ale
mike píše:tkaniny jsou tenci a lehci, ale z mensi odolnosti bych je nepodeziral

V tomto bodě nesouhlasím. 100D nylon je proklatě málo, ať už je to vlákno sebelepší konstrukce. Však dělám v textilce ;)
OK dole je Cordura, tam bych se nebál ničeho. Ale co ten zbytek, stačí jedno pořádný houští a... :roll: Nebo Deuter dokáže oyebat fyzikální zákony a učinit 100D nylon pevnej hodnosti expedičního batohu? O ten tu jde a na expedici předpokládám, že se budu sem tam prodírat houštím nebo tim batohem škrtnu o skálu v úzkým průchodu.
Takže sorry, ale 100D nylon na expediční batoh opravdu ne
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod sobb » čtv lis 28, 2019 11:55

Ke skvělé kvalitě současných Deuterů vám tu možná něco napíše šipka. A nebude to čtení pro děti :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod apuka » čtv lis 28, 2019 14:31

Etheric píše:100D nylon je proklatě málo, ať už je to vlákno sebelepší konstrukce. Však dělám v textilce
Kdyz uz delas v textilce, mohl bys dobre vedet, ze sila vlakna je jen jedna z veci, ktere urcuji pevnost a odolnost vysledne tkaniny :wink:. Mnohem vice zalezi napriklad na zpusobu tkani - podivej se na strukturu Pertexovych tkanin, jsou to docela slozite struktury a ja bych si nedovolil tvrdit, ze (kterykoliv) pertex ze 30-60 den Nylon vlakna toho vydrzi malo. Spise naopak.
Tkani toho 100D HA materialu Deuteru je hodne huste. Pravda, vice by rekla gramaz materialu nez sila vlakna.

Kazdopadne, nikde jsem nezaregistroval zadne stiznosti na malou odolnost v testech, napriklad ani na outdoorgearlab, kde test ted vysel 5.listopadu, takze se da predpokladat, ze meli novou verzi. A oni testovanym vyrobkum daji docela zabrat.
Etheric píše:stačí jedno pořádný houští a...
Nechci nic rikat, ale hardshell obleceni ze 70D vlakna se uz povazuje za obrneni a ze 100D uz za tank... No, membrana nebude casti, ktera tu odolnost zabezpecuje. A to ty materialy byvaji pomerne jednoduse tkane.
Ano, pokud se chces predirat trnkovym nebo akatovym houstim nebo prolezat ploty z ostnateho dratu, tak to asi bez ztraty kyticky nevydrzi - ale to ani kdyby byl ze 600D Cordury.
Edit: (zapomel jsem posledni vetu "dokoncit")... oba stare Aircontacty prosli ve vysokych horach spoustou "otirani se" o skaly a pod a skoro vubec to na nich videt neni. Ale uplne to same (jen s vyrazne vetsim mnozstvim tech "otirani se" a rozsirene o obcasne zachyceni se i predirani se hustym beznym lesem) mohu napsat o sve vetrovce z Pertexu Classic (tj. tkanina z 60D vlakna).
Naposledy upravil apuka dne čtv lis 28, 2019 14:49, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 28, 2019 14:36

@sobb: Je to někde veřejně nebo jste Deutery zdrbly soukromě a nemá cenu to hledat?


mike píše:GreyMouse si pred par lety poridila 45+10 verzi, treba napise, jak je s ni spokojena.

Jj, batoh jsem kupovala někdy na jaře 2016 (tj. starší verzi než se prodává teď) a zatím mi vyhovuje a koupě nelituju. Ale nejsem zrovna náročný zákazník, nahrazovala jsem batoh, kterým jsem ve druhé polovině 80. let nahradila batoh plátěný, nepoužívám ho moc často ani v žádných náročných podmínkách (chodím po cestách, roštím projdu maximálně když si potřebuju odskočit nebo obejít neschůdný úsek cesty a to batohu zatím nijak neuškodilo). Měla jsem taky vyhlédnutou pánskou verzi, která má o 5 litrů víc, ale po vyzkoušení to jasně vyhrála dámská verze. A to mi v Hudy, na dotaz jaký je mezi nima rozdíl, říkali, že klidně můžu mít pánskou, protože dámská je pro drobné ženy, že to já nepotřebuju (měřím a vážím víc než ty). Vyzkoušela jsem na prodejně oba a u pánské verze mi polstrování ramenních popruhů přišlo moc široké, takže na ramenou trochu tlačilo, u dámské varianty jsem tenhle diskomfort nepociťovala. Pokud máš možnost si na internetu vyhlédnuté adepty vyzkoušet někde na prodejně se zátěží, je to ideální. Pokud ne a batoh budeš objednávat na internetu, chce to cvičně ho naplnit doma (něčím podobným co plánuješ nosit), trochu se s ním projít a v případě nekompatibility ho ve čtrnáctidenní lhůtě vrátit. Já jsem čekala, že všechny současné batohy s tím krásným mohutným polstrováním budou pohodlnější než ten starý, který měl bederák a ramenní popruhy jen z nějakého pásku připomínajícího tužší pěnovou karimatku, ale zjistila jsem, že méně je někdy více. Chce to holt zkoušet, tohle z popisu ani obrázků nepoznáš.

Pokud bys trochu víc přiblížila způsob plánovaného použití (tj. co si představuješ pod tou vícedenní expedicí), tak ti tady určitě dokážou líp poradit. Plánuješ běžnou turistiku po cestách v našich podmínkách nebo nějaký výlet do džungle, velehor apod.? Abys netáhla zbytečně těžký batoh, jehož superodolnost ani nevyužiješ...
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod Etheric » čtv lis 28, 2019 15:32

Apuka: jasně, že nezáleží jen na síle vlákna. Záleží na jeho uskání a následným tkaní. Jenže 100D je na batoh /obzvláště takovej/ málo. Bejt to z Dyneemy, neřeknu půl slova. Jenže ono je to z polyamidu.
Zádovej systém jak sviňa, na kterým vlaje ta neskutečně tenká látka. Pěknej kočkopes
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod sobb » čtv lis 28, 2019 16:10

GM: sice tu modi vždycky píšou Hledej!, ale tentokráte nehledej :wink: Bavily jsme se o tom spolu samy.

Navrhovala jsem, ať se se špatnou zkušeností podělí i zde a říkala, že se možná hecne a něco napíše :)


edit: sloučila jsem to do existujícího vlákna
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Bertik V. » čtv lis 28, 2019 19:29

100D používá jak Deuter tak Osprey u modelů Aircontact a Atmos. Trail, Futura od Deutra podobně Kestrel má 210D. Co s tím udělat, říct výrobci že materiál je slabý? Dokud nepošlu fotku prodřeného matroše na ruksaku tak se nikdo s váma o tom bavit nebude.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod mike » čtv lis 28, 2019 19:32

sobb píše:Bavily jsme se o tom spolu samy.

Zasadni informace a ony si ji susi pro sebe #-o Bud ji k tomu dokopej nebo to pretlumoc sama ;-)

Vzdyt by uplne stacilo, kdyby to napsala na svuj blog a dala sem odkaz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod apuka » čtv lis 28, 2019 19:47

Bertik V. píše:100D používá jak Deuter tak Osprey u modelů Aircontact a Atmos.
Rychle pocitove srovnani. Dnes jsem vracel jeden ruksak a vyzvedaval jiny. Meli v prodejne taky Deuter Aircontact 65+10 (ne Lite!) , taky ze 100D HA materialu. Vedle byl nejaky podobne velky Osprey, mozna ten Atmos, to nevim. Na omak mi prisel matros Deutera teda citelne pevnejsi a odolnejsi nez na Osprey. A ani v nejmensim mi neprisel jako nevhodny na takovy ruksak, spise naopak jako dostatecny.
Ted jsem si doma ohmatal par batohu - LA Cholatse 45 ma pocitove slabsi material, Ortovox Peak 45 silnejsi, stary Deuter Aircontact 55+10 SL (ktery urcite mel mnohem vice D materialy) je na nekterych mistech pocitove cca stejne pevny jako co jsem zkousel na pordejne a nekde mel silnejsi matros, ale tkany hodne "3D" strukturovane. Jeste mame starickeho Deutera lezeckeho (35l), tam je matros pocitove stejne tlusty jako v obchode, ale stejne tak pocitove mene odolny, mene huste tkany jako v obchode. Ten 100D matros je opravdu hodne pevne utkany a rekl bych, ze takove trni se o nej bude hur zachytavat jako na nasobene vice D "3D" matrosi stareho Deutera.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod mike » čtv lis 28, 2019 19:57

Moc nechapu, o cem je rec. Denier je jen jeden parametr, sila vlakna, a jak spravne pise apuka, zalezi na tkani. Takhle by se to dalo porovnavat jen kdyby to vsechno byly jednoduse tkane latky, ale to nejsou. Gramaz materialu by vypovidala o neco vic, ale taky ne dost. Jedine, co by opravdu neco reklo by byly vysledky testu odolnosti a oderu.

BTW, latka na mem Ultrahiku ma 300D. Je na omak celkem hruba (ve spravnem vyznamu tohodle slova!) a relativne silna. Pritom je to slabe misto tohohle batohu, jelikoz je malo oderu odolna. Proc? Protoze je to PES a ne PAD, v nove verzi uz to ma byt PAD. Jenze i PAD vlakna se lisi, treba ballistic nylon je podstatne vic odolny, nez bezny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod apuka » čtv lis 28, 2019 20:08

Vsak proto jsem tady spomenul Pertex - je mnoho materialu prakticky ze stejneho vlakna se stejnym den ale prece je odolnost nekde uplne jinde...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod apuka » čtv lis 28, 2019 20:16

Jeste upozorneni pro Ninu003: Prosim, neber nasi debatu o Deuteru a materialu jako off topic a ani nase zkusenosti s Deuterem jako natlak, ze to je jediny nejlepsi a nejuzasnejsi batoh.
Ty si musis osobne vyzkouset, co Tobe vyhovuje. I u batohu plati (resp. pro vicedenni pochody po botach nejvice), ze nejdulezitejsi je, aby se Tobe ten batoh dobre nesl s Tvoji vybavou a aby splnil Tvoje pozadavky. Je uplne jedno, co to bude za znacku. Muze byt nektery pro vsechny ostatne lidi uplne super, ale kdyz nebude uplne sedet Tobe, tak cim dele jej budes mit na zadech, tim silneji se "odvdeci" - Tobe, ne tem ostatnim. Proto: zkouset, zkouset a zkouset a to poradne, nalozit a ne mit na zadech chvili, ale co nejdele, klidne cely den, pri praci, pri vareni (no, nedoporucuji pri vareni neceho z rajcatove stavy, mlete papriky, spenatu, cervene repy a pod. :-)). Nejlepsi je ten batoh, o kterem skoro nevis, i kdyz mas v nem napr. 10 kilo a vecer s prekvapenim zjistis, ze se nemuzes v koupelne vyzlect :-D.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Bertik V. » čtv lis 28, 2019 20:42

Mě přišel 100D na AC 45+10 nové verze také slabší. Nechci se opakovat pořád dokola ale pro mě zase je rozhodující fakt, že když vezmu Atmose, tak ten má rám hlavní konstrukce prohnutý po obvodu a ve spodních rozích je matroš vyztužený dvojitě. Nicméně pokud baťoh položím opakovaně na tvrdou podložku, první kontakt schytají ty spodní rohy díky tvaru těla ruksaku. Tak tam se materiál zákonitě musí nejvíc opotřebit. Známej má Atmose rok a něco a už to je na tom znát. Přitom 100D nenese nijáké známky opotřebení a to se nechová k tomu zrovna šetrně.
Tak potom nevím co je teda důležitější, jestli hlavní materiál nebo konstrukce.

Apuka: Teď jsem si ji představil jak vaří v kuchyni s baťohem na zádech :shock:
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Etheric » čtv lis 28, 2019 21:15

Bertik V. píše: Co s tím udělat
nekupovat ;)
mike píše: v nove verzi uz to ma byt PAD

Kdy bude ta nová verze? Už se toho nemůže dočkat hodně lidí

Jasně, neni pad jako pad, rozdíly jsou propastný.
Když to vemu od začátku - někdo vyrobí surový vlákno. Já z něj uskám nit, ze který následně utkaj látku. Všechny tyhle procesy se musí dokonale sladit, aby byl výsledek, jakej se požaduje. A opravdu neni jednoduchý poskládat všechny faktory tak, aby do sebe "zapadly" a vznikla super tkanina.
Takže ve finále 200D nylon může bejt míň odolnej než 100D, když to nemá výrobce vychytaný.
Nicméně bych si však 100 nylon jako materiál batohu nevybral... Jo, pokud by to byla 25ka, 35ka na akce fast and light. Ale na velkej batoh bysem to nechtěl.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Expediční batoh 60 l, žena

Příspěvekod šíp » čtv lis 28, 2019 21:28

sobb píše:Ke skvělé kvalitě současných Deuterů vám tu možná něco napíše šipka. A nebude to čtení pro děti :twisted:


Naše letité batohy /Deuter Aircontact 75+10 a SL 60+10/ jsme po 13 letech docela intenzivního používání museli vyměnit za novější. Postupně nám odcházel materiál batohů, zejména v místech, kde došlo ke kontaktu se skálou či ostrými kameny - tomuto jsme se nedokázali na Severu vyhnout, zejména na morénových polích. K tomu nějaké to prodírání se ostrým houštím a ne vždy šetrné zacházení při přepravě /ne z naší strany samozřejmě/. Poslední kapka bylo loňské Finsko, kdy Luboš při odstraňování folie, do které byl batoh zabalen, nechtěně prostřihl dost velkou díru. Materiál batohu už ale byl dost jetý, použila bych asi termín zteřelý. Prostě už ty batohy byly astronomické - daly se přes ně pozorovat hvězdy.
Tak jsme si řekli, že si po tolika letech a tolika výpravách na Sever nové batohy zasloužíme. Hodně jsme váhali, zda nezměnit značku, měli jsme v merku Ospreye, ale pak jsme si řekli, že zůstaneme u osvědčené značky, a koupili Deutery znovu. Ano, já vím, že nejsou zrovna nejlehčí, ale prostě nám dobře padly, dobře se nosily, byli jsme s nimi spokojení, tak jsme si řekli, proč dno nich nejít znovu. Luboš si koupil ten úplně stejný, já o 10 litrů větší /tedy Deuter Aircontact 75+10 a SL 70+10/. Batohy jsme si pořizovali před vánocemi 2018.
Hned když batohy dorazily /objednávali jsme je přes internet bez předchozího zkoušení, když jsme věděli, že jdeme do modelů, se kterými již máme zkušenost/, byli jsme zaskočeni, kam dospěla firma s těmito batohy. Rozdíl proti starým byl markantní. Zejména nás na první pohled upoutalo, že firma šla dolů s kvalitou celkově - jak šití, tedy prošití popruhů a obecně tato část práce. Přirovnala bych to jak mít dvě různá saka, jedno od prvotřídního krejčího, druhé od začátečníka. Dále bylo vidět, že materiál batohu jako takového je výrazně tenčí, připomíná mi to spíše materiál používaný na Ospreye, než původní, staré Deutery. Dobře, tohle bych pochopila, svět kráčí vstříc UL, takže tohle by bylo OK, navíc mi nemusí další batoh vydržet znovu 13 let, klidně si po 5-6 letech koupím nový. Ovšem proč batoh je těžší, než stará verze?! Kromě tenčího materiálu, ze kterého jsou batohy vyrobeny, jsou i tenčí všechny popruhy, tedy i nosné a ramenní! Všechny jsou tenčí a méně masivnější. Méně robustní nám přijde i nastavení suchého zipu u posunu celého zádového systému na úpravu výšky zad, samovolně to mělo tendenci se rozepínat a povolovat, což se nám u starých batohů nestalo nikdy. Celkově jsou nové batohy takové "fórovější". Prostě starý Deuter byl tank, tohle je rachitické bévépéčko.
Pak při bližším ohledání nás udeřilo do očí, že batohy nemají vychytávky, které jsme na původních užívali /boční kapsy o obsahu 3 litry, pak boční kapsy, do nichž se bez problémů vešla termoska na každou stranu, a do Lubošovy dokonce dvě/. S tímto už jsme měli větší problém se smířit, boční zavíratelné kapsy jsme užívali třeba na svačinu, mapu, dala se do nich strčit i nepromokavá bunda... Horší bylo, že otevřené kapsy byly natolik úzké, že narvat tam termosku zabralo dost práce a někdy se to podařilo až větší silou, a že by Luboš dal do jednoho boku termosky dvě, o tom jsme si mohli nechat jen zdát. Pokud si kladete otázku, proč na tomhle bazírujeme, ale možnost nosit zboku termosky je pro nás priorita, i proto jsme si nezvolili ty zmiňované Ospreye. Takže další věc, která se změnila.
Tím ale nekončím. Deuter již změnil skutečnou litráž batohů, protože výrazně změnil tvar batohu, zejména skosil dolní komoru, kdy se batoh nedá tak dobře vyplnit, jako jsme byli zvyklí u starých, a ruku v ruce s tím jde i fakt, že takto skosený batoh prostě sám nestojí. Můžete mi někdo vysvětlit, jaký smysl tohle má? Nevím, zda to vysvětluji jasně, když tak nakreslím či nafotím. Kromě tohoto skosení jsou batohy i výrazněji užší. Když jsem vedle sebe dala staré a nové batohy, tak to bylo markantní, rozdíl mohl být odhadem tak 10%, což je u takto velkých batohů nějakých 10 litrů. Deuter se tímto srovnal s jinými výrobci.
K naší nemilosti má nový model další vstup do hlavní komory, tedy celkem se dá dovnitř dostat svrchu /používáme vždy/, zespoda /neužívali jsem nikdy/ a nově i zepředu. Tohle vidím jako nejslabší místo, kde to může rupnout, povolit a otevřít se, protože tento zip je namáhán neskutečně, tím spíše, když popruhy za něj tahají různými směry. Ano, tyhle popruhy užíváme na upnutí dalšího materiálu, jako třeba karimatky či stativu. Bojím se, že než mi odejde materiál batohu jako u starého modelu, dříve se mi rozjede či jinak povolí tento zip.
Nyní praktická zkušenost.
Batohy jsme si vzali na konci ledna na Zimní tábor na dvoudenní výpravu ze soboty na neděli. Pak už nám hlavně pracovní záležitosti znemožnily vyrazit s batohy nějak na výlet, takže jsme je rovnou vzali v polovině srpna do Grónska. Tam mi přesně 10. den treku rupnulo polstrování zádového systému. Když to spočítám, tak dva dny v lednu a pak desátý den v Grónsku se jedná přesně o 12 dnů v akci. Trek jsem dokončila, co mi taky jiného zbývalo, a po návratu jsem batoh zanesla do Hudy k reklamaci. Jednalo se o reklamaci po 10 měsících, tedy ne v prvním půl roce, kdy pravidla pro reklamaci jsou trošku jiná. Reklamace mi asi po 3 týdnech byla uznána obdržela jsem fungl nový batoh. Kladu si ovšem otázku, co s ním. Nejraději bych jej i se ztrátou prodala a koupila si úplně jiný. Nevěřím už tak úplně značce Deuter, že jejich výrobky jsou nezničitelné. Nejsou, oba batohy nesly výrazné známky opotřebení, které odpovídalo starým batohům tak po 10 letech.
Ano, leckdo může namítnout, že v Grónsku jsem v něm nosila 29 kg. Tuším, že to již bylo hodně, ale batoh, o kterém píšu, je jeden z jejich nejvyšších dámských modelů, takže se snad předpokládá, že něco vydrží, a počítat, že expediční batoh unese 15-20 kg je podle mě zcestné. A ano, občas jsme v Grónsku v neschůdném terénu batohy ze skály shazovali a sami scházeli bez nic, ale tohle se dělo opakovaně i se starými batohy! Navíc můj batoh se začal párat v místě, kde nemohl přijít do kontaktu se skálou, a ani se nejednalo o nosné místo, tedy váha batohu podle mého mínění roli nehrála.
Přílohy
batoh.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Etheric » čtv lis 28, 2019 22:46

Intuice mě neklamala, je to šunt. Navíc předraženej.
Ty boční kapsy sou fakt XXS, leda na kolíky a tyčky..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod mike » pát lis 29, 2019 0:10

@šíp: diky :smt023 Nic moc teda, nemecka dukladnost uz neni, co byvala. Byt tebou tak to napisu v anglictine nebo nemcine a poslu vyrobci.

Prekvapuje mne vaha, myslel jsem, ze tyhle zmeny se delaji, aby se snizila. U Lite verze mensi je, muj stary vazi 2 kila, novy ma mit 1.75.

šíp píše:... ruku v ruce s tím jde i fakt, že takto skosený batoh prostě sám nestojí. Můžete mi někdo vysvětlit, jaký smysl tohle má?

Nekde tu na tohle tema byla diskuse, je to ted nova moda a mam pocit, ze jde o teziste. Naprosto s tebou souhlasim, je to zvracenost, ze batoh muzes postavit je pomerne dulezite.

šíp píše:Reklamace mi asi po 3 týdnech byla uznána obdržela jsem fungl nový batoh. Kladu si ovšem otázku, co s ním. Nejraději bych jej i se ztrátou prodala a koupila si úplně jiný.

Ted nevim, jestli uz plati to, ze zarucni doba se pocita od doby koupe puvodniho kusu nebo jestli zustalo, ze pri vymene za novy zacina znovu. Jestli to druhe, tak bych ho dal pouzival a az dojdes ke trem reklamacim, chtel zpatky penize ;-) Jinak bys asi mohla zvazit severske batohy, drahe, tezke jako krava, ale pry pohodlne a odolne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod mike » pát lis 29, 2019 0:14

Etheric píše:Kdy bude ta nová verze? Už se toho nemůže dočkat hodně lidí

Zeptej se majitele firmy. Na maily obcas odpovida se zpozdenim (i nekolik tydnu), jelikoz hodne cestuje, ale odpovedel mi vzdycky.

Zas je ale fer rict, ze tohle nejspis nikde nepsal verejne, mam to z katalogu, ktere se ke mne dostaly neoficialni cestou. A sam mi kdysi psal, ze po zkusenostech uz radej nic neslibuje, plany jsou jedna vec a jejich realizace druha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Bertik V. » pát lis 29, 2019 6:56

Šíp: Co si tu napsala vezmi a pošli to výrobci, na email. Na stránkách ještě nedávno bylo možné přidávat hodnocení. Už to tam není.

Etheric: Tento model co má už v prodeji není.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 29, 2019 7:16

bertikV
kamos ma atmos cca rok a pul a presne spodek uz ma odrenej, nechci rict prodrenej... na kestrelu se teda taky odrel, cca po 3 letech aktivniho pouzivani, davala sem ho nekam zpravit krz bederak a pan mi zadelal sam od sebe i ty spodni odreny mista.

Tohle mi taky prijde jako slaby misto, jinak nemam problem na moje pouziti ani s lehcimi materialy, ale to dno, to xlovek 3x polozi a uz to vypada, jak kdyby to za sebou melo 5 let pouzivani, to je pech:(

jinak kamoska nakonec skoncila u myslim 60l husky pac ji vsude desne tlacily popruhy do jejich kostnatych ramen a jedinej husky ji nakonec sedel dobre, takze i kdyz "blbej husky" tak se muze stat, ze vsechny ty deutery, ospreye, gregory, LA a podobny znacky stejne ostrouhaj, kdyz nebudou sedet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Bertik V. » pát lis 29, 2019 8:10

Jenom ještě k tomu co napsala Šíp - dík za sdílení zkušenosti i když ne zrovna pozitivní.
Z mého pohledu kdybych sjížděl severské země a měl nosit v batohu 30kg, měl se držet Deutra, tak bych šel do Aircontactu PRO. Jinak k modelu který měla, je nahrazený novou řadou od roku 2019.
Líbila se mě tahle věta : "Přirovnala bych to jak mít dvě různá saka, jedno od prvotřídního krejčího, druhé od začátečníka.". Jo to byla pravda, pár let zpátky. Chce to vzít foťák a udělat zpětnou vazbu výrobci.

Etheric: Dobře je to šunt... Já měl taky dlouhou dobu jednu značku, zkusil jsem něco jiného. Tak ať jdou do jiné značky, jiného modelu, zabere to spoustu času a bude to stát peníze, efekt se projeví za delší dobu. Já jsem dnes pevně přesvědčený o tom, že pokud dám nálož jakémukoliv batohu jiné značky, tj. budu ho zhazovat i ze skály apod., tak to bez jakékoliv újmy neustojí žádný. Když to nebude matroš tak něco jiného. Vím jak má řešené nastavení zad Atmos a Baltoro od Gregoráče, kde je použito víc plastových komponentů které můžou zařvat dřív než suchý zip na šitých poutkách.

Mimo to, dnes se tu rozebírá odolnost materiálů, odolnost 100D, jaká je to tragédie... Osobně spíš začínám mít strach z toho, až příjde doba recyklovaných materiálů, jakože už třeba Osprey to rozjíždí.
Jejich odolnost, kvalita... a hlavně když je to recyklovaný materiál, co s tím pak? Vezme mě někdo použitý produkt takhle zpět při výměně za nový, nebo to vyhodím? Nebojím se říct že klidně i po třech letech.
Prostě inovace jdou ve všem velmi rychle vpřed a mnohdy se to nepodaří domyslet do konce a to není jenom outdoor.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 29, 2019 8:21

bertikV
myslis, ze recyklovanej material vydrzi jen tak moc malo?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Bertik V. » pát lis 29, 2019 8:37

Maw, moc tomu nevěřím. A pochybuju o tom že to bude robustnější než jsou stávající materiály. Ale tak třeba budu překvapený.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod bonatius » pát lis 29, 2019 8:55

Thule ALLTRAIL 45L - 420D Dobby Poly, 330D Polyester Ripstop - 1,6 kg

Thule CAPSTONE 50L - Nylon 210D Robic, Nylon 420D - 1.39kg

Thule VERSANT 60L - 420D Cordura, 100D nylon - 1.88 kg

Thule GUIDEPOST 75L - 210 nylon, 420 Robic ripstop nylon - 2.59kg

Thule Guidepost 85L - 210D Nylon Cordura | 315D Nylon Cordura - 2676 g
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Etheric » pát lis 29, 2019 9:32

U těch recyklovanejch materiálů strašně záleží na kvalitě vstupních surovin a na zpracování při recyklaci. Pokud recyklujou čistý pad vlákna - odstřižky ode mě z práce - nebál bych se vlka nic. Ale když už to bylo použitý, vystavený UV a já nevim čemu ještě, nebo když to bylo byť jen trochu znečištěný, výsledek recyklace bude naprostej shit a budeme si říkat "zlatý šunty od dojtra".
Jenže nemáš absolutně žádnou šanci poznat, z čeho a jak to bylo recyklovaný. Toť tvrdá realita.

Jinak to skosení, zúžení a zvýšení je prej kvůli těžišti. Dělaj to tak všichni skorem, no já bych teda radši "prdelatej" spodek batohu, kterej postavíš a stojí...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8033
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod apuka » pát lis 29, 2019 9:44

@sip: Bertik uz to vice-mene popsal. Si taky myslim, ze jste se zrovna dostali k tomu spatnemu obdobi co se tyce hlidani kvality. Taky podle toho, co popisujes, ze Ti chybi u novych batohu ale meli jste na starych buch odhadoval, ze jste predtim meli Aircontact Pro nebo bezny Aircontact jeste predtim, co zacali vyrabet i Pro.
Ono to je pekne, ze se takto stezujes na nektere nedostatky - to rozpadnuti siti u zad je jina vec - ale nevim, jestli si uvedomujes, ze jste si koupily batohy, ktere NEJSOU urcene na expedice! Na to jsou Aircontact Pro. Ty maji silnejsi material, maji uzaviratelne bocni kapsy, predni vstup je zabezpeceny dvema poutky aby se branilu prilisnemu pnuti a rekl bych (ale netvrdim, protoze nemam ted moznost srovnani) , ze zip na tom prednim dilu je taky odolnejsi. Navic Pro je urceno i pro vetsi zatez, ma jeste pevnejsi zadovy nosny system i vyztuhy a celkove je udelany na mnohem vetsi odolnost.

I kdyz s PaKovymi prispevky ohledne Kajky a spol. jsem mnohdy jen kroutil hlavou, musim rict, ze na to, co jsi popisovala, jak jste batoh vyuzivali, co jste za vahu v nem nosili tak na to ani Aircontact Pro neni urcene - no to jsou prave ty severske kravy typu Kajka.

Jinak receno, z velke casti je chyba i na Vasi strane - hrube jste podcenili vyber batohu a vybrali jste si batoh na jine urceni, navic asi i jiny model (resp. typ) nez jste meli predtim.
Ale taky doporucuji poslat fotky Deuteru a pripadne se zeptat, jestli muzete ocekavat, ze novy batoh bude lepsi - ale jak jsem psal, neocekavej od nej vydrz na co vubec neni urcen.
Dalsi otazkou je, jestli ten novy batoh je taky z toho mene povedeneho obdobi Deuteru nebo uz z novejsiho, kdy dohled nad kvalitou vyrazne zvysili.

Edit: Jeste dodatek - vypada, ze soucasne verze uz se zase vratily k rovnemu, nezarezanemu spodku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod apuka » pát lis 29, 2019 9:48

@Etheric: Jeste si vsimni, ze sip se ani v nejmensim nestezovala, ze by ten zakladni matros batohu tu zatez nevydrzel :wink: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh pro ženu

Příspěvekod Bertik V. » pát lis 29, 2019 10:17

Apuka: Nový Aircontact 2019 nemá zkosenỷ spodek. Bylo k tomu pár připomínek ale to spíš k těm prvním který mám třeba já. Můžu udělat porovnání a foto modelu 2012 a 2019. Jediná blbost je že 45 až 55 nemá vyztuhu do X ale to vzhledem k zátěži kterou tam budu nosit není až tak rozhodující. Osobně si od začátku myslím že ty 2017ky byly drbky nedodrblé už jenom to polstrování zad jako u malého Husky z roku raz dva. Proto překopali 2019ky komplet. Po Hudy chci recenze a foto dvou batohů které měli na Chilské expedici, tak uvidíme.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

PředchozíDalší

Zpět na Batohy