Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

dobré ceny, personál, slevy...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 15:09

@Hafi: jo, je tam polozka na nazev firmy. Zkusim to nacpat do jinych poli, jak pises, jen se trochu bojim, ze ten dementni formular bude kotrolovat pocet slov, ale za pokus to stoji. Na mailovy dotaz mi samozrejme neodpovedeli :roll:

@apuka: jmeno firmy musi byt nekde na zacatku, jinak kuryr nezvadne. Ono se musi na recepci, kde nazev firmy neni (je jich tam spousta) a pak vytahem do sesteho patra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 17:38

mike píše:jmeno firmy musi byt nekde na zacatku, jinak kuryr nezvadne. Ono se musi na recepci, kde nazev firmy neni (je jich tam spousta) a pak vytahem do sesteho patra.
Promin, ale co to kecas? Chodi mi docela dost balicku pres PPL (i jine spolecnosti) a je tam adresa uvedena, jak jsem psal (Jmeno, prijmeni, v polozce Adresa je "ulice a cislo, /nazev budovy - pokud je dost znaku ve formulari/, firma a patro") a nikdy s tim zadny kuryr problem nemel, i kdyz tam sidli taky nekolik firem, dokonce dve se stejnym nazvem, proto tam davam patro. Je ale pravda, ze se ozyvaji na mobil, ze mam prijit - ale kdyz neprijdu a neni treba platit, tak to daji na recepci. U nas se pro balicky a postu chodi z firem na recepci, i ze sedmeho patra, kuryr na to nema cas...
Ale kdyz myslis, ze by to pro nej byl problem, tak tam napis ve forme "Firma, Ulice+cislo". Uvedom si vsak, ze se zasilky nerozdeluji prvotne podle firem ale podle adresy (ulice+cislo), takze by nazev spolecnosti nemelo byt na prvnim miste, tim akurat zavaris kuryrovi.
Kdyz vyplnis polozku Spolecnost, tak se nediv, ze to berou jako firemni objednavku...
NTB, kdyz nejsou schopni napsat telefon a obavas se dementniho formulare, neni na case zmenit dodavatele :wink: ?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 19:37

apuka píše:U nas se pro balicky a postu chodi z firem na recepci, i ze sedmeho patra, kuryr na to nema cas...

U nas pry ne, asi je z recepce posilaji nahoru.

apuka píše:Ale kdyz myslis, ze by to pro nej byl problem, tak tam napis ve forme "Firma, Ulice+cislo". Uvedom si vsak, ze se zasilky nerozdeluji prvotne podle firem ale podle adresy (ulice+cislo), takze by nazev spolecnosti nemelo byt na prvnim miste, tim akurat zavaris kuryrovi.

Tomu nerozumim. Kdybych napsal adresu firmy, tak vypada presne takhle. Adresa je furt na stejnem miste a nikdy to neni prvni misto.

apuka píše:Kdyz vyplnis polozku Spolecnost, tak se nediv, ze to berou jako firemni objednavku...

Divim, jelikoz, jak jsem psal, slo o shipping address a ne o fakturacni adresu. Ta byla moje domaci. Timhle zpusobem to uz jsem to delal Xkrat a nikdy nebyl problem. Blby eshop.

apuka píše:NTB, kdyz nejsou schopni napsat telefon a obavas se dementniho formulare, neni na case zmenit dodavatele :wink: ?

Ano, je. Bohuzel jsem jinou pouzitelnou moznost nenasel. Tohle je sice priserny eshop, ale vzdycky to obratem poslou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Hafi » úte čer 4, 2019 20:57

Píšu adresu
    Jméno Příjmení (Firma)
    ulice
    psč město
bacha, vím, že pro poštu bylo důležitý toto pořadí, neb když jsem kdysi napsal
    Firma (Jméno Příjmení)
    Ulice
    psč město
tak mi to nechtěli dát, musel to převzít někdo, kdo měl oprávnění přebírat poštu za firmu. Ale možná PPL apod na to budou kašlat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 21:02

Toho bych se u PPL nebal, kuryr se chce zasilky zbavit, ale dobra pripominka, kdybych neco objednaval pres postu.

Hmm, jak se prokazuje opravneni prebirat postu pro firmu? Tipuju, ze takova vec se u nas nikdy neresila :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » úte čer 4, 2019 23:11

Objednavka prosla, ale vubec z toho nemam dobry pocit. Tusim problemy...

Napsal jsem sve nacionale do polozky jmeno a firmu do prijmeni a on to zretezil, takze vysledek je Jmeno Prijmeni Firma1 Firma2 sro...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv čer 6, 2019 8:28

pavproch píše:Pochvala (vč. malého pokárání) pro silvini.cz
Navíc i tabulku velikostí mají správně, vybraná velikost "M" pasuje nachlup.


Po mnoha letech zase jeden kousek outdoorov= hadry na který nebudu muset vzít nůžky, šicí stroj atd. Oach! :mrgreen:

.... a to sem kupoval naslepo podle tabulky velikostí bez jakéhokoli zkoušení nebo ošahání....

--- + podobně už mám na cestě k sobě domů mtb tretry (navíc babské) z mall.cz :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř čer 12, 2019 17:54

mike píše:Objednavka prosla, ale vubec z toho nemam dobry pocit. Tusim problemy...

Prekvapeni. Balik dosel bez problemu uz v patek. A to jsem tam zapomnel napsat, at pouziji DHL/PPL misto DPD a i tak dosel. Holt musi doruceni projit na prvni dobrou.

Samozrejme tam opet nenapsali muj telefon, neprisel zadny mail, vubec zadna komunikace, ale balik spolehlive poslali jako vzdy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř lis 6, 2019 22:05

Objednal jsem si neco z Anglie. Royal Mail International Tracked & Signed kvuli pojisteni. Cekal jsem podaci listek z posty a misto toho prisel dopis z GLS, ze u nich mam balik. Kuryr se na mne nedozvonil a na baliku neni telefon ani mail. Celkem vtipne reseni, mnohem lepsi, nez kdyz Dementni Pitomi Debilove poslou balik zpatky, ale prece jen si rikam, ze kdyby to prislo rovnou postou, tak jsem mel balik doma podstatne rychleji. Minulou stredu byl v CR, ve ctvrtek se ho pokouseli dorucit, vcera prisel dopis a dneska tj. ve stredu jsem si ho vyzvednul. Postou bych ho mel nejspis uz v patek.

GLS celkem dobry, dovolal jsem se okamzite (velke +), operatorka byla prijemna (+), akorat parcel shopu by mohli mit vic a bliz (-). Nemuzu se ale zbavit dojmu, ze tyhle sluzby funguji pro zasilky ze zahranici pouzitelne jen kdyz si to clovek necha poslat do prace. Protoze odesilatel na balik telefon ani mail nenapise (oboji mel), tracking info neposle, a tak to daji kuryrovi, ktery prijede nekdy dopoledne, stoji pred zamcenym barakem a nedozvoni se, protoze ja jeste spim a ostatni lidi jsou v praci. A jelikoz nemuze cekat, az nekdo pujde, tak balik zase nalozi a odjede. Ja nevim, ze mam u nich balik a oni nevi, jak ho dorucit. Co s tim? GLS poslali dopis, super, ostatni to zkusi znovu a pak balik nechaji lezet na depu, nez ho za cas poslou zpatky. To je dost k nicemu. Posta je v tomhle lepsi, protoze postacka ma klice a ke schrankam se dostane. Napada mne reseni typu registr adres, kde by si clovek napsal telefon a/nebo mail, jenze... hned by se nasla hovada, co by to zneuzila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » pát lis 22, 2019 20:00

Palec nahoru pro GLS. Druhou zasilku z Anglie se podarilo dorucit hned prvni den do parcel shopu. Volal jsem tam jeste kdyz byla v UK nebo na ceste, takze ji nemeli prevzatou v systemu, ale nechali si to poslat udaje ke zmene adresy mailem s tim, ze je zmeni, az dorazi. Neveril jsem, ze se to povede, bylo tam spousta moznosti, kde se to mohlo pokazit (takove DPD by vyuzilo vsechny), ale fakt to proslo. Navic mi rano jeste dali telefon na kuryra, to taky neni standard.

Super, fakt jsem ji potreboval uz dneska, v pondeli by bylo pozde (odesilatel si dal nacas). Akorat... je vlastne smutne, kdyz ma clovek radost z toho, ze zasilkova sluzba funguje, jak ma. Protoze je to vyjimka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » sob bře 14, 2020 12:54

Taxem byl zase požádán drahou 3/4 o nákup serepetiček na iherbu. Nasypáno do košíku, potvrzena dodací adresa a zaplaceno kartou (v bance vidím tu platbu jako provedenou ale doposud nezaúčtovanou), podle jejich sexshopu nákup úspěšně proveden, ale potvrzení o nákupu mi do mailu doposud nepřišlo. To sem teda zvjedaff, jak to dopadne. A taky jak budou fungovat naši celníci dyž sou fčíl v pohotovosti na hranicích (hodnota nákupu bez dvou korun 600, 230 kaček DHL, to sem zvjedaff na clo a DPH)

EDIT: Než sem to nadatloval, tak mail už dorazil. Uffff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » stř bře 18, 2020 18:37

Ty woe. V neděli objednáno na iherbu a neska už před obědem u mně doma. A to včetně proclení a zaplacení DPH a atak. Clo+DPH+poplatek DHL za procelní stály 1.5x tolik co ty serepetičky dohromady. Ale co už, hlavně ale bude klid v rodině.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » stř bře 18, 2020 21:28

Nemel bys jednodussi zabalit 3/4 a poslat ji opacnym smerem? Vyslo by Te to levneji a klid bys mohl mit (snad) delsi dobu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » stř bře 18, 2020 21:33

Jsou zavrene hranice ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv bře 19, 2020 7:56

Psal jsem "zabalit" , z toho je snad jasne, ze jsem myslel poslat jako balik... :evil: Ty se jeste prepravuji. I kdyz ne do vsech statu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv dub 23, 2020 13:18

Chjo no.

Sem asi před měsícem objednal pár IO = švábů na AliExpressu (za nějakých 6stovek, českých vč. dopravy), už někdy minulý týden mi od Aliho přišel mail "už je v CZ, brzo bude doručeno" (ale bez pátracích podrobností jako třeba tracking No. apod) a .... nic, nedoručeno ani nikdo tady v CZ se mi neozval s případným clením/DPH atd. Čili se nejsem schopen dopátrat kde to je a kdy to bude u nás. A my ty šváby už kura potřebujem.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod apuka » čtv dub 23, 2020 14:49

Teda Ti nevim, ale kdyz do firmy nejake svaby NUTNE potrebuji, asi nebudu objednavat pres Aliexpress a uz vubec ne za postovne zdarma BEZ TRACKINGU...

Muzes skontaktovat postu Praha 020, to je ta celni posta. Pokud to nekde v CR lezi, tak to bude tam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod mike » čtv dub 23, 2020 15:40

120. Uz vidim, jak ti prijemni a ochotni lidi tam dohledavaji nejakou obycejnou zasilku z Aliexpresu :D

(Pred par lety mi ti kreteni bezduvodne poslali zpatky zasilku z USA, aniz by se mne pokusili jakkoliv kontaktovat. Tracking mela, skoncil prave na poste 120 a za mesic ji proste poslali zpatky. Na dotazy se vubec nenamahali odpovedet.)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv dub 23, 2020 17:27

Já před tím měsícem udělal ty objednávky dvě u dvou různých dodavatelů, obojí byli švábi, ale pokaždé trochu jiní. Ta jedna už přišla (bez cla, dph a bohužel i bez fraktury) a přišla úplně mimo Poštu120 (nějakým způsobem do Říše, DeutschePost, pak Zasilkovna.cz a nakonec to k nám dovezlo DPD). Takže ta 120 není vůbec jistá, že to jde tamtudma....

AliExpress je (asi, zřejmě) jediné místo v celém všehomíru, kde se ti švábi toho jednoho speciálního typu dají koupit.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte srp 25, 2020 10:25

Mall.cz mě poprvé za ty roky, co u nich nakupuju překvapil - objednal /zaplatil kartou sem malou blbůstku "skladem" a ..... už asi šestý den je objednávka ve stadiu "vyřizuje se" - doposud vždycky to bylo druhý den u mně... ešče že na tu kravinu nespěchám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod aksam » úte srp 25, 2020 13:42

A prodával to sám mall.cz nebo jiný prodejce?, fungují jako tržiště a prodávají na svých stránkách zboží i jiných prodejců, po špatné zkušenosti u nich omezuji vyhledávání zboží pouze na věci, co prodávají sami.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte srp 25, 2020 13:44

Jo, to nevím, nepodíval sem se (pořádně) - pamatuju si tu dostupnost, ale ne jestli to byl jejich prodej nebo překoupení.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » úte srp 25, 2020 17:29

Taxem to přivolal - balíček je už na cestě a ve zprávě (že už je na cestě) uvedli jiného odesílatele než mall.cz, takže asi proto to trvalo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » stř srp 26, 2020 9:22

včera snad rekord z Aliexpressu - za 20 dní byl balíček od objednání na stole :roll:
(na druhou stranu LED žárovky do G4 patice jsou už dva měsíce na cestě)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv srp 27, 2020 11:42

Z jiného soudeku, ale taky k sexšopům: God bless čankajšek a jeho plagiátorství..... :prayer:

Pro ty naše stroje potřebujeme dotykovou odpruženou jehlu (kontakt) a EU výrobce je 2018 přestal vyrábět a už nikde nejsou (logicky). Čankajšek je ale "pajcnul" a vyrábí/prodává je dál skrz aliexpress. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv zář 24, 2020 10:45

Doručeno, kupodivu bez clení a DPH, zato skrz pobočku Zásilkovny ve vedlejší dědině, ťamanský obchod s potravinama a ťamanka neuměla česky... ale po "boji" sem dostal správnou zásilku, bohužel po rozbalení opět to samé: bez jakýchkolik dokundamentů, to zas bude účetní štěstím bez sebe.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod Lipon » čtv zář 24, 2020 11:50

jo, taky jsem tudle musel do nejbližší zásilkovny, Číňan začal posílat přes polského dopravce a Polák jen přes zásilkovnu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...
User is Online!

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » čtv zář 24, 2020 11:53

Přesně, bylo tam něco jako meest.pl nebo tak nějak
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pát zář 25, 2020 7:40

Štěstí se (ne)má pokoušet.... po vícero "trefených" e-nákupech oblečení "naslepo" (jen podle velikostní tabulky) sem právě objednááál i lyžáky, taky naslepo (lyžáky Fischer sem ešče neměl, tak netuším, jakou mají velikostní poblitiku)... to sem zvjedaff, mám z toho eshopu (CZ zelený čtvereček) slíbeno že můžu dyžtak vrátit na nejbližší kamenné prodejně... #-o

EDIT: Hlavním důvodem e-nákupu je korona, abych nemusel někde "běhat" po obchodech/nákupech mezi davama bacilů/lidu (ty lyžáky měli na prodejně v Prase, tam mě fčíl nedostanou ani heverem)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o e-shopech: Poštovné zdarma/platby kartou atd.

Příspěvekod pavproch » pon lis 9, 2020 18:46

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Prodejny