Nový batoh - 50 - 75l

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř zář 4, 2019 15:31

Právě jsme opustili prodejnu High Point v Sušici s batůžkem Montane Yupik 65 přes rameno :)
Je to sice vyloženě turistický batoh, ale momentálně nás zajímá jen přidělání cepínu, a to nějak půjde.
Vypadá sympaticky, uvidíme.

Tímto tedy máme na palubě 4 batohy, můžem si otevřít obchod :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » stř zář 4, 2019 15:35

Jo, a ještě odpověď z Klattermusen: The liters is measured when the roll top is rolled 3 times. that is what we recomend as a min to close the backpack. it is possible to roll it tighter. Takže to je šedesátka v maximu. Pro nás asi malý.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř zář 4, 2019 20:25

Sis v roce 2019 konecne poridila datovy tarif? :twisted: Bude reportaz z cesty po evropskych obchodech? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned zář 8, 2019 20:24

Sobb teď mě napadlo co ten novej Osprey Aether Pro 70....? Respektive jeho dámskou verzi.

1,8kg a nemá rozepínací předek.

Ale ještě jsem ho nezkoušel naloženej.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod budo » čtv zář 12, 2019 10:37

Aether 70 mám několik let a jsem nad míru spokojenej. Jediný, co mi tam chybí, jsou kapsy na bederáku, případně ramenních popruzích. Pohodlnej, bytelnej, vysoce užitnej bágl. Jak se liší Pro verze nevím. FOTO
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » čtv zář 12, 2019 13:54

Má obří odnímatelné kapsy na zip na bederáku, nemá rozepínání komory a je výrazně lehčí.

https://www.ospreyeurope.com/shop/eu_en ... ro-70-2019

Pro mě osobně jen skoda ze nemá zada dělané sitkou jako Atmos, jinak bych si možná i udělal radost ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod budo » čtv zář 12, 2019 19:59

Tak tohle je už úplně jiný batoh. vypadá skvěle a to že nemá síťku bych vůbec neřešil. na tom mým síťka taky není a nikdy jsem neměl problém v tom směru, že bych se pod ním příliš potil. tady na tom ve verzi pro je vidět výrazný posun jak v materiálu tak i v konstrukci. Ale asi by mi tam zase chyběla velká síťka. a já osobně bych musel mít jinou barvu ten co mám já, tak je krásný zelený takže když vlezeš do lesa tak nikde nejsi moc vidět. To mi na něm taky hodně vyhovuje.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 13, 2019 7:41

tak nakonec hooodne premyslim nad stratos 50... muze nekdo porovnat starsi a novejsi model?

i kdyz v obchodech uz sou stejne stratos 50 II asi vsude...

ale zbavit se penove karimatky mi umoznilo taky zbavit se rovnych zad...

a hodne premyslim, ze bych stratosem 50l nahradila stavajici kestrel 68l (2013).

A v pripade obcasny potreby mit penovku to proste nejak vyresim adhoc..

Jakoze kestrel 48 byl super, ale nahradila sem ho po 7 letech talonem, pac ty taloni zada sou proste skvely, ale myslim, ze u talonu mi nakonec uplne nevyhovuje "nerobustni bederak a popruhy" a u vetsi vahy je to proste znat... tak si rikam, ze bych fakt vzala ten stratos 50, bederak i popruhy masivnejsi a na vic nalozeny vikendy asi lehce pohodlnejsi.

a uplne nejvic me.mrzi ze rook nema tu predni kapsu jinak by se mi ten batoh dost libil.

a desne me.stve, ze se u bocnich sitovanych kapes dela ta dira zezadu, ja se tam nidky nedostanu ale zato tou dirou vsechno ztratim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát zář 13, 2019 7:50

Vyzkoušejte toho Atmose - dírka v bočních kapsách je ze předu.

Jestli se ti líbil Rook tak z tohodle budeš nadšena. Tím neříkám ze ho musíš kupovat jen ze bych ho vyzkoušel než něco koupíš.

Bederak je super a cele provedení zad.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 13, 2019 8:48

ja vim, ale dalsiho pul kila navic + cena... takze bych sla spis do nejakyho kompromisu.

Ale pujcit od koho je, to by problem nebyl...

spis sem jako zjistila, ze chci ML velikost zad ale SM velikost popruhu :D

mnohem lip mi sedi bederak, kdyz je az na tech kostech a nekonci tesne pred nima, coz je asi problem talona, kterej ten bederak ma proste odlehcenej, kratsi, min polstrovanej... ten batoh miluju ale ma nejaky mouchy.

i proto vlastne neuvazuju exos - moc odlehcenej bederak, na pridrzovani 6kg na zadech asi dobry na mych mastodontich 12kg proste asi to neni nejoptimalnejsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát zář 13, 2019 10:12

Není ro půl kg je to 400g a když oddelas ten vršek jak sem psal je to jen 100g rozdíl - v praxi ho téměř nepoužívám tím neříkám ze ty nebudeš ale batoh má další kapsu na čele uvnitř a ty na bederaku sou velké plus boční kapsy.

Samozrejmne poutka na cepíny nebo trekovky plus systém na nošení trekovek na popruhu a bederaku.

Bederak je delší navíc má prodlužování takže si ho můžeš prodloužit jak chceš - já ho mám vysunuty tak ze mezi bederakem a přezkou pro zapnutí mám po utažení asi 2-3 cm popruhu - zbytek kolem pasu je bederak a to to mám vysunute tak na 2/3 délky.
Je tam proste výsuvná část kterou z každé strany prodloužíš bederák až o cca 15cm. Tenhle detail se mi hodně líbí.

Ten starší Atmos je trosku jinej - takže bych určitě koukl na prodejně na novou verzi.

Cena ano par stovek tam je rozdíl ale neřekl bych ze nějaký dramaticky.

Minimálně vyzkousej a pak třeba zakotvis u Stratose ..... nebo taky ne :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát zář 13, 2019 10:13

PS a proč vlastně nezkousis dámské verze když každý Osprey je v ženském provedení dostupný?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát zář 13, 2019 10:52

michal82
protoze su hodne siroka a treba i talon mi sedi ve verzi ML dobre i s popruhama a ve verzi SM mi proste byl malej, + mam zada 52cm takze mi prijdou ty damsky batohy na hrane a nemam pocit, ze by mi sedely lip, taky maji uzsi bederaky...

bez vika batoh pouzivat nechci. ale uz mam atmos (novej) domluvenej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » pát zář 13, 2019 12:31

Aha tak pak dej vědět - jinak ten bederak prodlouzis tak ze něco třeba kreditku zasunes do vnitřku - je tam suchej zip a jak to odlepis tak pak jde ten vnitřek vysouvat. Je to trochu neprakticky ale na druhou stranu nastavoval sem to jen parkrat a teď už s tím nehejbam.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » ned zář 15, 2019 15:33

Michal82: Zkoušel jsem po delší době opět Atmos 50 II. Nemohu se zbavit dojmu že při naložení je těžiště batohu moc vzadu a táhne hodně moc dozadu. Je to normální nebo o zvyku? Těžiště jsem se snažil rozložit co nejlépe ale nepomohlo to. Do budoucna se budu rozhodovat mezi Aircontact 45 10 který mám půjčený a Atmosem. Známí tvrdí že Deuter snese více ale Osprey je více komfortní a lehčí ( o 30 gramů) tak nevím. Faktem je že nové Deutry se moc nepovedly ale možná že těch pár feedbacků to spraví.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned zář 15, 2019 17:23

Bertik - mě prave vůbec nepřijde že by Atmos ale ani další Osprey se siťkou měli těžiště nějak vzadu - podle mě jsi měl asi jen špatně nastavený nebo nevím ale když ten batoh naplním a vezmu jeho šířku tak rozhodně není ,,hlubší” než jiné batohy co mám - třeba BD Speed nebo Fjallraven Kajka (ten je hlubší protože je to 75 a mezi opěrkou na lopatky a bedra a vlastní komorou batohu je větší mezera než má Atmos mezi síťkou a komorou) ale Atmos a Speed 30 jsou cca na stejno a to má Atmos vlastně o 20l větší litráž.

Ten batoh je dost ,,mělkej” což může být nevýhoda pro nějaké specifické předměty.

Ostatně nejvíc naložit se dá u spodku kde díky velkému prohybu ti jako spodní komora zasahuje až na bederák čímž bych řekl dost napomáhá dobrému přenosu váhy právě na ten bederák a pak na vrchu - ten stred je jako prohlej dovnitř a užší čímž tam ubírá trochu místo - jako není to nijak moc ale třeba proti Speedu je to poznat ze není stejně široký na všech místech.

Jinak já mám Atmose v L

Myslím že psát po nakožení utáhnout kompresní popruhy je zbytečné, takže buď je to jen pocit ze síťky, nebo špatně nastavený/naložený batoh, nebo ti prostě jen nesedí.

Nicméně když naložím Speeda 30 a Atmose 50 tak se rozhodně nese výrazně líp Atmos a teď nemyslím pocit měkkosti na zádech a jejich ventilaci ale rozložení váhy - těžiště.

Speeda mám taky v L

Kolik jsi do toho naložil kg?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod booze » ned zář 15, 2019 20:05

BD Speed je alpinisticky batoh. Lezes s nim, ma kominovy strih.
Osprey Atmos je turisticky batoh. Chodis s nim, ma hruskovy strih.

Nelze ty batohy stovnavat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » ned zář 15, 2019 20:12

No.... on ten Atmos není tak moc do hrušky. Spodek je širší a stred užší ale vršek je pak zas masivnější.
Speed je rovnej komínek.

Nicméně pokud jde o to těžiště tak je na tom Atmos líp.

Rozhodně souhlasím ze jsou batohy se sitkou co to těžiště dost posouvají ale to sou už dnes většinou staré typy batohů kde je komora klasictejsiho tvaru a je dal od těla a mezi tím je napruzena rovna sit.
Tady u Atmose je objem nastaven do šířky a výšky nikoliv do hloubky. Takže těžiště není nijak posunuto daleko od těla.

Když ho mám naplněny ono to vypadá díky tomu jak výrazně větší batoh - jak 60-70l jenže je vevnitř proste uzkej a objem je jen 50.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » pon zář 16, 2019 10:49

Michal: Třeba Stratos nebo Futura PRO to tak nedělá a to jsem u toho Atmose vše postahoval jak má být. Celkem se mě ten bágl i líbí ale jestli ta nestabilita je projev toho že nesedí tak je tu pěkně vidět zákon schválnosti páč Dojtr od kterého jsem chtěl upustit časem, sedí jako ulitý. :roll:
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pon zář 16, 2019 13:02

Mawenzi@
a co ten Gregory Optic 48, asi má vše co požaduješ, pro mě by to byla první volba
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 16, 2019 13:24

fps
zkousela sem optal 45 a byl to desnej pytel, jinak.se mi libil celkove kapsama, bederakem... byla sem rozhodnuta ho vzit, nez sem.ho nalozila... zada mi sedi dobre. Ale ten pytlotvar ne + me pocitove tahl dozadu.

optic jsem zkousela jen nenalozenej, ale byl mi uz velkej.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod fps » pon zář 16, 2019 13:35

Gregory Optic 48 dělají ve velikosti S 46l, M 48l, L 50l, já na svojí postavu zkoušel velikost L, ten tedy má vyšší a užší tvar, žádný pytel, kdybych k plné spokojenosti nepoužíval Osprey Exos 48 předchozí verzi, tak bych koupil Gregory Optic 48 který je jde dle mě ještě lepší než Osprey Exos 48 předchozí verze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 16, 2019 18:38

aha co za zada to bylo nevim, jen ze mensi na prodejne nemeli. Nevim, nejak mi nesed.

Asi ale nakonec nekoupim nic a za utrzene penize jeste trochu proveram kastrola na podzim a pujdu si ten octal vyzkouset zabalenej s moji vybavou...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Michal82 » stř zář 25, 2019 20:01

Sem dnes Atmose podrobil křestu ohněm.... dostal zabrat a naložil jsem mu 25kg.

Jako asi takhle....

1) batoh to snesl, překvapivě i ty záda se nijak nebortili a celý zádový systém se choval korektně a síťka stále udržovala odstup od komory takže to větralo. V tomto tedy i přes značné přetížení palec nahoru.

2) nosit bych to v tom nechtěl. Kajka a td byla s touhle zátěží výrazně pohodlnější a tu váhu nedávala tak znát. Prostě už to nebylo ono a bylo cítit, že je batoh přetížen.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv lis 7, 2019 19:02

mike píše:Sis v roce 2019 konecne poridila datovy tarif? :twisted: Bude reportaz z cesty po evropskych obchodech? ;-)
Jakou to má barvu a jí se to? Nepořídila, wifi u obchodů, benzinek, radnic ... :wink: Nebyla a nebude, nesnáším nakupování. V Chamonix začal Laďa vrčet při návštěvě asi čtvrtýho obchodu, mě to přestalo bavit u šestýho :wink: Ale jinak tam byly k vidění celkem zajímavé věci.

Michal82 píše:co ten novej Osprey Aether Pro 70....?
O tomto jsem vůbec nevěděla, původní Osprey jsem vyřadila a dál se o něj nezajímala. Dík za tip, kouknu na něj. I když teď máme v záběhu toho výše zmíněného Montane Yupika, uvidíme, jak se ukáže na Severu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv lis 7, 2019 21:05

sobb píše:V Chamonix začal Laďa vrčet při návštěvě asi čtvrtýho obchodu...

Lada je velmi tolerantni. Ja bych te zabil uz ve tretim obchode :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod sobb » čtv lis 7, 2019 21:14

chtěl nějaký nový presa, proto až ten čtvrtej :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 8, 2019 10:26

tak pisu tu o tom pres mesic, nakonec kupuju stratos 50l.

36 kupovat nebudu, protoze jsem dostala 34. stratos50 bude vetsi a tezsi, nez talon 44 ale diky masivnejsimu bederaku proste se v tom ta vaha lip nosi.

- uz ted me serou ty deravy bocni sitovany kapsy, ktery maj ten bocni vstup. Kdyby to bylo treba na jedne strane jen... ale ta kapsa se pak vubec nehodi na noseni drobnosti, coz ji dost diskvalifikuje.

Talon 44 si nechavam, zvazim ale prodej malo nosenyho kestrela 68. Bude zalezet na tom, jak pohodlny a pouzitelny bude pripnuti penove karimatky zvenku... nechvi si uplne zavrit cestu na batoh, kam se sbalim s penovkou, kterou mam doma porad v zaloze, kdyby s nafukovackou byl problem a mozna v zime ocenim 2 kary na sebe...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » pát lis 8, 2019 17:36

Karoška by tam měla jít v pohodě, úchyty jsou dlouhé, příjde mě že i delší než u toho slavného Kestrela. Z čeho by mě ale mohl urvat, byly ty debilně malé přezky. Na rozepnutí a zapnutí bych s tím švihl normálně. Jinak věřím že se bude nosit luxusně a ty záda i přes síťku budou the best. Možná bych ale ještě zvážil Atmose 50 v tomto případě páč by mohl být ještě luxusnější, i když nastavení délky zad bude takové co do výdrže....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 10, 2019 17:52

BertikV - me ty prezky prijdou v pohode. Ale ja mam mrnavy ruce, takze manipulace bez obtizi u me.
Jinak trochu jsem zvazovala, zda neprubnout atmos/aura, ale proste ta cena... Chtela jsem stratos 36, mam 34, takze vezmu 50 a uvidim. Jinak ja byla driv zvykla nosit penovku vevnitr v batohu, nikdy ne zvenku, uplne mi to nevyhovuje, nicmene pokud stratos 50 bude vyhovovat, tak drzet dva vetsi batohy (stratose 50 a kestrel 68) nema proste vubec smysl. Kdyz si vemu, ze ten kestrel za cca 5 let co ho mam, byl venku 2x na tydenni akci + asi 5x v zime na vikend... tak by pak nemelo smysl ho uzvydrzovat, pokud bych uvazila, ze vyjimecne penovku proste zvenku...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy