koupě péřáku

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupě péřáku

Příspěvekod soldous » ned říj 6, 2019 20:54

A neuvařil bych se v tý 600 v plusových teplotách? A jak obecně snášejí péřáky lidský pot v případě, že bych se v něm vařil? :D
Naposledy upravil mike dne ned říj 6, 2019 21:54, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

koupě péřáku

Příspěvekod Michal82 » ned říj 6, 2019 21:58

Pokud to nebudou vyšší teploty jak +10°C tak se v něm neuvaris. Já v tom svém 400 dával i 20°C - s vetranim, případně jen jako deku. Od 15 úplně v pohodě, takže 600 bude na 10°C a nižší v klidu.

Můžeš si koupit vlozku co dělají a tu snadno vyperes. Já pokud to jde spím v merinu takže spacak je čistej.

Pod hlavu si dávám polštářek z mikiny a obalu a pokud to jde beru si čepici abych nezamastil spacák.

Hele nevím kolik toho naspíš ale mám v něm už rok tedy 350 nocí a zatím jsem ho nepral a je ok. Někdo to ve spacáku nenaspí nikdy někdo za dva roky já ho mám čtyři. No a někdo je takový prase, že ho upatlá první večer od guláše :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » ned říj 6, 2019 22:00

@soldous: do +10 v pohode, nejspis jeste o kus vys. Kdyz ti bude horko, pouzijes spacak jako deku, pak klidne +20. Na to je dobre mit full zip nebo aspon 3/4. Kratkym zipem sice usetris trochu vahy a prijdes o tuhle celkem dulezitou moznost.

Technicka: necituj prosim zbytecne (opravil jsem). Citace celeho predchoziho prispevku je zbytecna vzdycky, u jinych je dobre citaci zkratit na nezbytne minimum. Na odpoved se prednostne pouziva tlacitlo odpovedet a ne citace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pancho » pon říj 7, 2019 10:04

Pancho píše:Zdravím! Pročetl jsem diskuze a prosím o radu. Řeším nákup péřáku max do 800-900g tak, že bych ho využil i v teplotách kolem 0 nebo i lehce minus. V létě nemám problém ho rozepnout.
Zvažuji:
Criterion Quantum 350 - cena 7880,- a váha 695 g
Cumulus Panyam 450 - cena 8320,- s hydrofobním peřím a váha 820 g
Cumulus Lite Line 400 (460) - cena 8138,- s hydrofobním peřím a navíc 60g peří, váha 765 g
Rab Neutrino 400 - cena 8280,- s hydrofobním peřím váha 775g
Malachowski Ultralight 500 - cena 8950,- váha 700g
Cumulus Lite Line 300 (340) - cena 7150,- s hydrofobním peřím a navíc 40g peří, váha 640g

Má cenu to hydrofobní peří (to by pak asi vyhrál ten Criterion)? Panyam má ten jakýsi límec, opravdu ho ocením (zase je nejtěžší)? Zatím vede asi ten Cumulus Lite Line 400 s peřím navíc...
Nebo mi ještě něco uniká?
Hmm tak teď babo raď. Díky všem za zkušenosti!


Všem děkuji za podněty!!! Vyselektoval jsem si z toho nakonec buď Cumulus Lite line 400 bez hydrofobního peří s karimatkou Therm a Rest Neo Air XLite nebo XTherm a další varianta Cumulus Quilt 350 s karimatkou Therm a Rest Neo Air XLite nebo XTherm. Máte někdo zkušenosti s Quiltem? Když je chladněji, vozím péřovku, tak se mi to docela líbí a zdá se mi, že spání je pohodlnější? Má vůbec nějakou nevýhodu při teplotách nad nulou? Quilt je lehčí o 100g, takže zase výhoda? Nebo něco nevidím?
Pancho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv led 11, 2018 22:41

Re: koupě péřáku

Příspěvekod soldous » sob říj 12, 2019 10:32

Chtěl bych se ještě zeptat, máte někdo zkušenosti s Patizonem? Jak si případně stojí ve srovnání právě s Rabem či Cumulusem? Koukal jsem, že používají jiné materiály.

Díky moc.
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod sobb » čtv lis 7, 2019 21:30

Reaguju se zpožděním sto let a dva dny, ale lepší už to asi nebude :D

Vracím se k diskuzi o HF peří, kde bylo voláno též sobbí jméno. Tak tedy přidám svoji zkušenost. Jeden takový spacák celkem čerstvě vlastníme, zatím sloužil na výletě o délce tři a půl měsíce, takže závěry k diskutovanému tématu jsou značně předběžné. Docela mě překvapil nepříjemný pocit některých vlastníků spacáků s takto ošetřeným peřím, nic takového se u toho mého neděje. Stejné spaní jako pod peřinou nebo v péřáku s peřím hydrofobně neošetřeným. Od teplot hluboko pod nulou, po ty celkem vysoce plusové (aspoň pro zimní péřák, to jej pak používám jako přikrývku). Zmiňované vlhko a zapářku bych možná spíš připisovala nevhodnému obalovému materiálu spacáku, či špatnému rozpoložení organismu v dané chvíli. Taky už jsem se v zimě párkrát v péřáku slušně zpotila, ale to byla moje chyba, ne spacáku.

Konec zpráv. Další pokračování v zimě. Jsme si říkali, že bychom mohli jet pro změnu někam k protinožcům za teplem. A ne, zas vyhrál Sever. 8-[
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 7:06

Hledám náhradu za Cumulus LL300. Jako spacák je to fajnovej, akorát se rád v noci rozvaluju a tenhle uzoučkej spacák mi to moc nedovolí.
Je to na léto, takže 200 - 300g peří stačí, jde mi o to, aby byl ten spacák širokej. Na váhu navíc prdim, dobře se vyspat je přednější
Nějaký tipy?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 8, 2019 7:31

viking od WP. je dost sirokej a delaji i wide verze. prima je taky dost siroka, ale nevim, zda maj jen tak malo peri.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 7:43

Viking dělaj 300ku, kačena 600cuin, s tímhle typem peří nemám žádnou zkušenost, takže si nedokážu představit, jak /ne/bude fungovat.
Spíš bych to viděl na 200, 250g husy s co nejvyšším cuin, jestli se nějakej takovej širší spacák vyrábí. Finanční limit nemám
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod tsunami » pát lis 8, 2019 8:34

A co si nechat ušít cumulus na míru? Nechával jsem si tak dělat panyam450 ve kterém ve finále díky rozšíření a menšímu přídavku skončilo skoro 600g peří a jsem max. spokojený.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod iggi » pát lis 8, 2019 8:52

A čo tak tento aegismax:
800cuin, 300gr peria

https://www.aliexpress.com/item/3282036 ... b201603_52[list]
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 9:11

S objednávkou od Cumulus je to super nápad. Koukám na tu tabulku s možnostmi úprav a su z toho jelen. Chtěl bych spacák jako panyam, ale aby to bylo jako s 300g peří. To mi tam nejde, nejmíň zvolit jde 400g. Mohl bych si jen nechat rozšířit LL, ale chcu spacák s límcem. Jedině jim napsat a zkusit se nějak domluvit..

Ty spacáky z ali prej nejsou vůbec špatný za ty prachy. U tohoto modelu mi ale přijde hodně nešťastná ta konstrukce komor..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 8, 2019 10:00

Co Viking Solitair 250 ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Etheric » pát lis 8, 2019 10:34

Hm, ten Solitaire nevypadá zle. 250g 750ky husího peří by na moje účely stačilo. Jen bych musel ošahat ten colibri 15D matroš, jaký to bude. Třeba Cumulus má úplně super matroš.
A nikde nemůžu najít rozměry, uvádí pouze délku a rozměry ve sbaleným stavu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dank » sob pro 14, 2019 19:16

Ahoj, chci se zeptat majitelů spacích pytlů značky Cumulus, jak sedí délky spacích pytlů u této značky. Jde mi o to že měřím 212 cm a chtěl bych spacák v délce XL z jejich konfigurátoru. Zamlouvá se mi model Panyam 450 u kterého mají udávanou výšku postavy max. 212 cm, což je dost na hraně. Delší spacáky dělají jen v modelech Alaska, Teneqa a Excuistic, u těch mají výšku postavy psanou až 218 cm, ale pro moje použití už jsou celkem zbytečně teplé.
Rozhoduju se jestli risknout ten Panyam 450, nebo vzít raději model Teneqa 700 a ubrat peří na 660g, míň v konfigurátoru nejde ?
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: koupě péřáku

Příspěvekod tsunami » sob pro 14, 2019 20:22

Dank:

Mám 2m a jsem kategorie 3XL, takže širší nejen v ramenou… Koupil jsem Panyam450 velikost XL a přidaných 10cm na šířku a bez toho by pro mě byl ten spacák nepoužitelný. Na délku je v pohodě a umím si představit, že by ses mohl vejít.
Pokud se pohybuješ někde v Praze, tak mohu spacák vzít do práce a můžeš na něj kouknout naživo, případně zkusit.
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dank » sob pro 14, 2019 20:39

Já jsem hodně štíhlý, takže mi jde hlavně o tu délku a ta by teda asi mohl stačit. Jinak díky za nabídku.
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: koupě péřáku

Příspěvekod bobrczech » pon pro 16, 2019 18:22

Máte někdo zkušenosti S tímhle zimním spacákem - https://www.hanibal.cz/warmpeace-spacak-solitaire-1000-180cm-id20964?a_box=en4kkbx9 . ? Chtěl bych nahradit svůj syntetický Coleman Latitude X1150 za peří. Ten zvládal i -15 při zimním táboření v Krušných Horách. Ale teď chceme zkusit
něco extrémnějšího :-)
bobrczech
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon pro 16, 2019 17:38

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » úte pro 17, 2019 9:21

No jestli jsi v tom Colemanu spal v -15°C, tak v tomle budeš moct spát tak -30°C aspoň :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hrdibor » úte led 7, 2020 19:57

Zdravím,
Řeším taky nákup péřáku a uvítal bych nějaké tipy a rady.
Zatím mám Sir Joseph Rimo 600, který má komfort -1,5°C, limit -8°C a váhu 1,2 kg. V podstatě jsem s ním spokojen, ale jak stárnu, tak mi zima nějak víc vadí. Dříve jsem s ním v pohodě vydržel i -10°C, ale teď už při teplotách pod -5°C cítím trochu chlad.
Říkal jsem si, že si udělám radost a pořídím si něco s komfortem alespoň -7°C, limit alespoň -15°C a váha co nejblíže 1 kg, aby to nebylo větší než ten starý. Cenu zkousnu i 10k, ale na té váze a velikosti mi opravdu záleží.
U Sir Joseph jsem si bohužel nevybral, protože jediný spacák, který splňuje mé požadavky je Koteka II 850, ale ta není mumie (nemá kapuci), zbytek je moc těžký.

Zatím jsem si vytipoval dva:
Cumulus Teneqa 700 (komfort -10°C, limit -18°C, váha 1,15 kg, cena cca 9600Kč)
Therm-a-Rest Oberon (komfort -10°C, limit -18°C, váha 1,15 kg, cena cca 12000Kč)

Oba jsou si podobné, papírově vše splňují, ale nemám ve svém okolí nikoho, kdo by měl se spacími pytli od těchto firem zkušenost.
Máte s nimi někdo zkušenost? Uvítám i tipy na jiné spacáky, které vyhovují mým požadavkům.
Předem díky.
Hrdibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 7, 2020 19:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Dank » úte led 7, 2020 21:37

S Cumulusem určitě chybu neuděláš, je to špička mezi spacáky.
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » úte led 7, 2020 23:56

U Cumulusu jen pozor na plneni 40:60 (spodek:horejsek) - nekomu to vyhovuje a prida tepelny komfort, nekdo se prevaluje a pak to tepelny komfort ubira.

U TaR je sice 800cuin peri, ale asi podle US normy. V tom se nevyznam, jen mam matny popis, ze US a EU cuin jsou trosku rozdilne.

Jeste par navrhu, i kdyz mozna horsich:

Patizon G800
Rab Neutrino 600
Rab Neutrino 800

Vim, ze na tepelny komfort ma vliv strih, konstrukce komor atd, ale mam pocit, ze vic se da "kouzlit" s teplotnim urcenim (byt existuje EU norma). Proto bych na tvem miste srovnaval vic podle mnoozstvi a kvality peri nez podle uvedenych limitnich teplot.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mike » stř led 8, 2020 0:27

Mam pocit, ze aktualni plneni je 45:55 a v konfiguratoru si muzes navolit 50:50 nebo 40:60. Kazdopadne s konfiguratorem si kazdy muze stvorit svuj idealni spacak a za to ma Cumulus obrovske plus :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hrdibor » stř led 8, 2020 7:54

mitau píše:Jeste par navrhu, i kdyz mozna horsich

Díky za reakci i tipy.
Koukal jsem hlavně na ty Rab spacáky a jsou taky zajímavé.

Zajímá mě ještě to množství a kvalita peří, koukal jsem u obou mých kandidátů a náplně jsou:
Cumulus Teneqa 700 - 750g peří, plnivost 850 Cuin (EU)
Therm-a-Rest Oberon - 775g peří, plnivost 800 Cuin (asi US, to jsem nedohledal)
Rab Neutrino 600 - 600g peří, plnivost 800 Cuin (asi EU)
Rab Neutrino 800 - 800g peří, plnivost 800 Cuin (asi EU)

Přiznám se, že se v tom moc nevyznám, ale základ by mělo u obou parametrů čím větší tím lepší.
Jak tomu rozumím já, Cimulus použil o něco "lepší" kvalitu peří a dal ho méně, ale výsledek by měl být +/- stejný. Je to tak? Ty Raby jsou na tom velmi podobně.

Nejlépe mi z toho zatím vychází ta Teneqa.

A jak je to s tím rozložením spodek:hořejšek? Můžeš to nějak rozvést popř. mě někam odkázat?
Naposledy upravil sobb dne stř led 8, 2020 12:13, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácena citace
Hrdibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 7, 2020 19:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod tsunami » stř led 8, 2020 10:53

U Cumulusu předpokládají, že ležíš většinou na zádech, kde je stejně spacák splácnutý a izoluje karimatka, proto mohou na "záda" dát menší objem peří. Pokud se otáčíš ve spacáku nebo spíš na zádech, tak ok. Ale když se otáčíš i se spacákem, tak to může být nepříjemné.
V konfigurátoru co mají na webu si můžeš naklikat vlastní poměr plnění (výchozí je 55:45), přidání peří k nohám, na přední část, barvy a materiály (membránu, voděodolnou úpravu peří). Mám od nich takhle nakonfigurovaný Panyam450 od jara a jsem max. spokojený. Na příští rok si chci koupit zimní spacák a také budu vybírat hlavně u nich.

Tady si vybereš a naklikáš vlastní spacák. Stačí na každé stránce vybrat v pravé částo co chceš a dole pak kliknout "next", postupně tě to provede vším co jde u daného spacáku nastavit. http://sleepingbags-cumulus.eu/uk/categ ... gs/creator
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: koupě péřáku

Příspěvekod mitau » stř led 8, 2020 11:17

Jo, s tim plnenim jsem se asi spletl, ted to bude 45:55 (drive delali standartne tech 40:60). Cumulus nemam, tak nevim, jestli je to lepsi nebo ne, bude zavist clovek od cloveku. Kazdopadne v testech teplot jim to pomuze, protoze tam se vnitrek spacaku nijak nehybe.

U Teneqa pises 750g peri, ale spis tam ma byt 700g peri, ne?

Konfigurator je super, ale zas si za to priplatis. Pokud nemas nejake konkretni pozadavky, tak pro to asi enni duvod.

Gramy a cuin chapes dobre. Cuin vlastne rika, jaky objem zabere gram peri, takze orientacne jde pocitat teplost spacaku jako "hmotnost peri x cuin" (je to nepresne, spravne by bylo pouzivat clo pro ruzne cuin atd., jen se to snazim zjednodusit a nemelo by to byt moc daleko od pravdy)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod soldous » stř led 8, 2020 11:22

Opravdu jsou ty Cumulusy kvalitnější než konkrétně Rab?

Stále zvažuji, jaký třísezonní nový spacák si koupit a zatím je můj favorit Rab Neutrino Pro 400 / 600, nebo Rab Neutrino 600. Dělají je přímo v Anglii a Rab jsem vždycky považoval za známku kvality.

Díky
soldous
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv čer 22, 2017 20:51

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Pierre111 » stř led 8, 2020 11:37

Rab Neutrino Pro 400 je teda co do použití jako třísezóní spacák dost na hraně. Ono je spíš lepší se dívat na teploty, ve kterých chci spacák používat. Není podzim jako podzim ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hrdibor » stř led 8, 2020 12:10

tsunami píše:U Cumulusu předpokládají, že ležíš většinou na zádech, kde je stejně spacák splácnutý a izoluje karimatka, proto mohou na "záda" dát menší objem peří. Pokud se otáčíš ve spacáku nebo spíš na zádech, tak ok. Ale když se otáčíš i se spacákem, tak to může být nepříjemné.
V konfigurátoru co mají na webu si můžeš naklikat vlastní poměr plnění (výchozí je 55:45), přidání peří k nohám, na přední část, barvy a materiály (membránu, voděodolnou úpravu peří).

Super, už to chápu. Díky moc.
Spím většinou na zádech, ale celou noc určitě nevydržím a točím se. Takže těch standardních 55:45 bude asi OK.
Konfigurátor jsem už objevil, ale ... :) Čím víc možností, tím více otázek.

1) Funguje ta kombinace membrány a voděodolného peří? Spím normálně jen tak, bez stanu a ranní rosa je někdy dost intezivní, takže by se mi to líbilo. Ale to Rimo 600 myslím žádnou hydrofóbní úpravu nemá, membránu určitě ne a uschne to za pár minut (rozuměj desítek např. půl hoďky). Aby to s tou membránou nebylo spíše horší.

2) Díky konfiguraci se do výběru dostal i Panyam 600, který se dá "nacpat" až 690g peří a je levnější než Teneqa. Chápu to správně, že je rozdíl jen ve střihu, když ostatní lze nakonfigurovat?
Nedá se na ty spacáky někde kouknout nebo ideálně do něj zalézt a vyzkoušet si, který střih mi lépe sedí?
Naposledy upravil sobb dne stř led 8, 2020 12:20, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácena citace
Hrdibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 7, 2020 19:20

Re: koupě péřáku

Příspěvekod Hrdibor » stř led 8, 2020 12:17

mitau píše:Jo, s tim plnenim jsem se asi spletl, ted to bude 45:55 (drive delali standartne tech 40:60). Cumulus nemam, tak nevim, jestli je to lepsi nebo ne, bude zavist clovek od cloveku. Kazdopadne v testech teplot jim to pomuze, protoze tam se vnitrek spacaku nijak nehybe.

U Teneqa pises 750g peri, ale spis tam ma byt 700g peri, ne?

Konfigurator je super, ale zas si za to priplatis. Pokud nemas nejake konkretni pozadavky, tak pro to asi enni duvod.

Gramy a cuin chapes dobre. Cuin vlastne rika, jaky objem zabere gram peri, takze orientacne jde pocitat teplost spacaku jako "hmotnost peri x cuin" (je to nepresne, spravne by bylo pouzivat clo pro ruzne cuin atd., jen se to snazim zjednodusit a nemelo by to byt moc daleko od pravdy)


Díky, už jsem na to koukal na stránkách Cumulusu. Pro mě je asi lepších těch 45:55, jak jsem psal výše.

Jo, ta Teneqa má 700g peří, upsal jsem se.

No a s tím konfigurátorem je to jak píšeš. Připlatit by mi nevadilo, jenže když nevím, jestli mi to pomůže nebo ne, tak se neumím rozhodnout.

Tak nějak jsem si to taky vykládal a pro názor to určitě stačí.
Hrdibor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte led 7, 2020 19:20

PředchozíDalší

Zpět na Spacáky a karimatky