Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » pát bře 1, 2019 18:45

@mike: Které mám a velikost jsme už řešili tady, použij funkci hledat :twisted:, bude ti Lko.
Kilometry si měřím jenom u bot, u ponožek fakt ne, ale vzhledem k tomu, že jsem je kupoval před Vánoci 2016 a teď máme 2019, tak to bude dost a je to víc, než kterékoli jiné, co jsem měl. Tlustší modely určitě vydrží ještě víc, nějaká obdoba bridgedale summit by měla vydržet minimálně obdobně bych tipnul.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pát bře 1, 2019 20:52

To by mne muselo napadnout, ze mam hledat. Jsem si nevzpomnel, ze jsem se na to uz ptal ;-) Diky.

Aspon nejaky odhad? Protoze slusne ponozky vydrzi dost, stredni Lorpeny mi vysly asi 7 - 8 tisic km a BD Summity jeste vic. Ty se neproderavi, ale postupne se ztencuji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » pát bře 1, 2019 21:10

No, 7-8 tisíc vůbec, tipuju tak 2.5 tisíc km max. Jsou tenčí než Summity a v teniskách dostávaj mnohem více zabrat, dostane se tam hlína, kamínky, často promoknou a pata při sebězích v tenisce v terénu mnohem více lítá než v pohorce. Vždycky se mi udělala díra na patě. Ohledně výdrže v teniskách to byl fakt nadprůměr.

Jo, Summity nosím většinou jenom do bot na lyže a vypadaj víceméně furt stejně, možná trochu tenčí, ale pořád silnější, než ty co mám od DT.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod master007 » pát kvě 31, 2019 19:39

Ahoj, několik let, jsem jel úspěšnou kombinaci coolmax vnitřek a vnějšek vlna. Vlněný ponožky už jsou ale pryč a mám možnost koupit poměrně levně merrino (70%) chtěl bych se proto zeptat, jaké s tím máte zkušeosti, bude se merrino chovat stejně jako vlna?
Děkuji
master007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 10, 2012 19:17

Re: Ponožky

Příspěvekod fps » stř čer 12, 2019 15:58

- merino je taky vlna, dle mě to bude stejné
- jak jsou pryč, já mám nejstarší Bridgedale 6 rokem, a stále jsou ve skvělém stavu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 1:50

oodoow píše:Takže, kdo hodně chodí, neřešte Bridgedaly a kupte si Darn Tough. :D

Pote, co jsem proderavel dvoje BD Trekker po asi 1000 km v teniskach, o tom vazne uvazuju. Pak se ukaze, koho z nas zabijou jako prvniho a po kolika vymenach :twisted:

Akorat nevim, ktere vybrat. Idealne o neco tenci, nez ty BD Trekkery. Tvuj link na ty, co mas, uz bohuzel nefunguje (jen na ty druhe a ty jsou moc nizke, musim mit pres kotnik). Ze by tyhle? :-k Nebo tyhle?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 3:21

Nevi nekdo kde vyhodne koupit BRIDGEDALE TREKKER? Tak pod 400 Kc (potrebuju vic paru)

@mike Mas uz ty Darn Tough Micro Crew?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » ned lis 3, 2019 14:05

@booze: Woolfusion Trekker do velikosti 40-43 muzes zkusit tady (za stejnou cenu tam maji i 48+ v jine barve.
Merinofusion Trekker maji v Hanibalu za 370, Woolfusion za 399 ale prakticky jen 48+.

Ono totiz se uz nevyrabeji, ted je jine znaceni... Nekde se to tu rozebiralo, co je nahrazuje, ze by Hike Midweight (samozrejme za vyssi cenu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » ned lis 3, 2019 18:32

pavproch píše:
pavproch píše:
pavproch píše:Neviděli ste někdo někde ještě ve (vý)prodeji fuski High Point Trek PŮVODNÍHO PROVEDENÍ (v rámečku a na velkém obrázku)?

Obrázek

Ty novější (přeškrtnuté) NECHCU, ty sou úplně na PIKAČU.


Vyzvedávám - nezakopnul někde někdo ještě o ty původní, ty nové NECHCU!


Protože ty původní HP Treky už opravdu nejsou k sehnání a ty co sem měl/mám jsou už značně ochozené a seprané, začal sem experimentovat..... :mrgreen:

Po výletech před 14 dny a dnes (ta3) a mezitím Beskydy mám (prozatím) celkem slušnou zkušenost (čti nic netlačí, nohy nepuchýřovatí, nohy nekloužou v botech, fuski drží na noze a nehýbou se po ní) s kombinací:

"hrubé" fusekle NorthMan (koupeno v Hudy za 259,-, 30% merino, velmi hustě a tlustě upletené chodidlo, tenčí nárt) + přes ně Mammutí polotenké fusekle (jejichž jméno neznám, koupeno u Mammuta v Brně za 229,-, zřejmě čistá umělina + mají na holeni křasného čebreného chlupatého slona)

Další sem dám až bude zkušenost dlouhodobější (pokud mezitím nezapomenu, že sem slíbil update)


Moje pokusy v hledání náhrady za původní High Point Trek (viz výše) jsou prozatím jen samé omyly a ne úplně dobrá řešení.... páč už je to nějaký pátek od mého původního dotazu, zeptám se znova:

Není tady někdo, kdo našel nějakou plnohodnotnou náhradu se stejnými vlastnostmi?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned lis 3, 2019 20:06

booze píše:@mike Mas uz ty Darn Tough Micro Crew?

Mam je uz tri mesice. Zatim spokojenost, muzu doporucit. Jsou teda uplne jine, nez BD. Vazi priblizne stejne jako Trekkery, ale jsou vyrazne tenci. Tkanina je husteji tkana, je pevnejsi a odolnejsi. Do behacich bot idealni a uvazuju o tom, ze je zkusim pouzivat i jako vnitrni do pohorek. Koupim jeste jedny, abych mel na stridacku a nejspis jeste jedny silnejsi na zimu. Tyhle jsou fajn tak do 5 stupnu (v botach se sitovinou), ale jak ted trochu mrzlo, tak uz mi bylo chladneji (ale zadna tragedie).

Nachozeno v nich mam asi 750 km a nejevi znamky poskozeni ani opotrebeni. Myslim, ze aspon rok by vydrzet mohly a pak dojde na dozivotni zaruku 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 20:41

Kdyz navlhnou, jsou plechove? Drou? Kde si je kupoval?
@apuka diky :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned lis 3, 2019 20:43

Nevsiml jsem si, takze asi ne. Ne. U Petera na outdoorline.sk, viz ty odkazy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 20:46

Cislovani sedi i po vyprani?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 20:49

Komplic nakoupil Lastingy a chvali je https://www.merinoshop.cz/produkt/lasti ... treking-3/
Co mam ja starsi Lasting, tak cca 4 roky, tak nechutne kousou a plechovati. Tak ted nevim jestli vstoupit do stejne reky nebo BD.
Jeste mam nejake Sherpax, ale nejak jsem zapomnel, ktery to je model. Boha tak nerad neco nakupuju. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned lis 3, 2019 20:53

Jo, mam L a nohu 44, je to akorat a nemeni se. Zkus je, oodoow si je chvali i po nekolika letech.

Jj, taky nesnasim nakupovani, nechapu, co na tom zensky vidi :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 21:07

No a to jsem dneska zjistil, ze zas budou vanoce. :shock:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned lis 3, 2019 21:08

Neblbni, vzdyt byly vloni #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » ned lis 3, 2019 21:10

Vsem koupim ponozky a mam to z krku. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Ponožky

Příspěvekod zonn » ned lis 3, 2019 21:59

Sherpax jsi chvalil Bonete. Pamatuju si to, protoze je mam taky a velka spokojenost.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 4, 2019 9:28

ja mam nejen bonete ale i makalu a ty whi taky a nevim co to znamena, ze plechovati...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod tsunami » pon lis 4, 2019 9:32

Já si pod tím představím, že "slehnou", látka ztrácí pružnost, začíná dřít a jsou tak nějak ve stavu, že je můžeš po sundání z nohy opřít do kouta. :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Ponožky

Příspěvekod Lipon » pon lis 4, 2019 12:22

Jsou tvrdé i vyprané.
Mám v takovém stavu staré moiry trek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon lis 4, 2019 12:48

Syn ma v podobnem stavu BD Summity i BD Trekkery, vsechny 3 pouzivane pary. Kupodivu, ja jsem nikdy u svych dvou paru BD Summitu tento problem nemel. Proto si myslim, ze to neni jen ponozkama, ale mozna i potem, mozna i zpusobem pouzivani (jak se odiraji v bote), cetnosti prani, co ja vim co jeste.

Napadava me, ze by tomu mozna mirne mohla pomoci "lanolinova lazen", co nekdo pro merino a vlnene ponozky popisoval, ze to dela jednou za rok. Ale nejsem si jisty, ze v pripade poradneho zplechovateni jeste vlakna zmeknou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon lis 4, 2019 15:12

Hlavne pouzivanim, predpokladam, ze syn je pouziva podstatne vic, nez ty. Zplechovani casem vsechno, ale kvalitnim vecem to trva podstatne dyl. Mne to u BD Summitu trva aspon 5000 km, spis vic, a to uz vazi min nez 2/3 puvodni vahy a maji pocitove polovicni tloustku. Ale treba BD Trekkery to nestihly, jelikoz jsem je rychleji prodrel nosenim v nizkych botach, do tech se evidentne nehodi :?

Udelaji to casem i merino trika, kalhoty z PA, ale az ke konci zivotnosti, kdyz uz je merino derave a kalhoty maji pomalu vic zaplat, nez puvodni latky. Rekl bych, ze negativni vliv ma cetnost prani, ale uplne overeno to nemam.

Co pomuze je avivaz. Vim, ze v outdooru je to v podstate tabu, ale kdyz jde o veci v tomhle stavu a nejde o extremni funkcnost, tak ji klidne pouziji a pomuze. Veci zmeknou a jsou prijemnejsi, na bezne chozeni OK. Na vlnu by nejspis pomohl praci prostredek s lanolinem, ale avivaz pomuze merino trikum taky a to hodne. Ponozkam taky. Staci pouzit jednou za cas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » pon lis 4, 2019 15:28

No... Moje prvni Summity (kym jsem jednu ponozku nezapomenul pod Hohe Wandem) mely za sebou rozhodne vice, nez synove (ktery stridal obcas Summity, vetsinou - v lete prakticky vzdy - Trekkery a dostal prvni BD az takdva roky potom, jak ja jsem je zacal pouzivat). Co ale byl rozdil, ze moje se praly casteji (bo pri stridani "jeste nejsou moc nosene", tak se to nekolikrat odklada az nakonec se perou dvakrat i trikrat mene casto...). A taky ze syn se na nohou poti nasobne vice nez ja. Takze asi toho hodne udela srazena a delsi dobu "ulozena" sul (a jine veci) z potu.
Delaly to, i kdyz kazde prani bylo v prostredku na vlnu s lanolinem.

Avivaz asi zmekci vlakno na nejakou dobu, ale ja bych jej nepouzil, protoze sice "nejde o extremni funkcnost", ale jde o vyraznou a silnou funkcnost. Navic je avivaz previt, ktery pouzijes na jednu davku pradla, ale ovlivbni jeste dalsi dve-tri davky. Sice stale min a min, ale svuj vliv ma - a kdyz potrebuje vyprat napr. i membranovku stejny den, tak muze byt pruser.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon lis 4, 2019 15:42

Jo, mam podezreni, ze pocet prani to ovlivnuje nejvic, ale podlozene to fakt nemam.

Zas prehanis. Avivaz se leje do nadobky k tomu urcene a tu pracka vyplachuje. Pri dalsim prani tam nejspis nejake stopy zustanou, ale minimum. Nepouzivam avivaz moc casto a kdyz peru membranovku, davam si bacha, aby predtim probehlo aspon jedno prani bez avivaze. No a jinak musim rict, ze u starsich merino tricek, ktere fakt tuhnou, avivaz pomuze hodne a zadneho zhorseni vlastnosti jsem si nevsiml. To same u trekovych kalhot a ponozek. Na nove bych ji nepouzil, ale na plechove je to plus, ktere dela rozdil mezi "na vyhozeni" a "jeste to docela jde".

Holt to chce nebyt dogmatik a zvazovat plusy i minusy podle situace ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » sob pro 14, 2019 16:48

pavproch píše:Neviděli ste někdo někde ještě ve (vý)prodeji fuski High Point Trek PŮVODNÍHO PROVEDENÍ (v rámečku a na velkém obrázku)?

Obrázek

Ty novější (přeškrtnuté) NECHCU, ty sou úplně na PIKAČU.


Resiscutuju a protože sem doposud vhodnou náhradu nenašel (a že těch bezvýsledkových pokusů už bylo), taxa ptám:

Našel někdo nějakou rovnocennou náhradu za ty HP Treky 1. gen?

Sic mám ještě asi 4 páry, fšechny sou už za zenitem a dříve či později je budu muset nahradit...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » sob pro 14, 2019 16:55

Co je na nich tak zvláštního? Jsem je kdysi nosil, ale celkem rychle asi za rok prošlapal, nijak extra mi nepřišly snad jenom že stály málo.

Kup si Darn Tough sock a můžeš mít ponožky napořád. Koupil si je na moje doporučení i věčný šťoural Mike a vypadá spokojeně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » sob pro 14, 2019 17:54

Kuju za tip.

Zvláštní je na nich to, že i po cca 5-8 letech intenzivního použití (jak píšu, točím 4 páry) fungujou jak fungovaly, dyž byly nové, i dyž už vypadají na svoje roky. Mají tlustou, pevně pletenou, hutnou vstvu pod a okolo chodidla, nekloužou v botě ani na noze, hřejou, netlačí, nežmolkovatí, neproklubaly sa palce atd.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 23:32

oodoow píše:Koupil si je na moje doporučení i věčný šťoural Mike a vypadá spokojeně.

Jen to nejlepsi je pro mne dost dobre 8) A DT by nejlepsi byt mohly. Akorat je trochu problem, kde je koupit. Peter uz ma skoro po zasobach a nedari se mu dostat z distributora dalsi.

Taky jsem si rikal, ze je pp nabidnu, ale prijde mi to jako nabizet Mercedes nekomu, kdo shani noveho Trabanta :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení